Bloemkomposities in Dienstencentrum Corte schoolraad- rergadering. IKV-Leusden EXPOSITIE CAI- MAST EN roept op tot demonstratie ONTVANGSTSTATION IN ÏROOT-KRAKHORST Leusder Krant - plaatselijk nieuws CAI houdt wijkorgaan Groenhouten bezig LEUSDEN - De vergadering van et Wijkorgaan Groenhouten op 13 ibruari jl. in het boerderijtje aan de amersveldseweg kende een vrij itgebreide agenda. Na het peningswoord van voorzitter Rob roekhoven, waarin hij opmerkte, at de griep ook enkele be- tuursleden had geveld, werden en- ele mededelingen gedaan omtrent et CAI. Zoals reeds bekend mag 'orden verondersteld, heeft rijkraad de Wetering contact met de emeente inzake de plaats van de entrale mast. Zowel wijkraad de We iring als Alandsbeek-west, zijn nu de gemeente uitgenodigd voor en oriënterend gesprek. De bewuste centrale mast blijkt nogal hoog te zijn en fors van omvang. Het wijkorgaan Groenhouten, opkomend voor de bewoners van Leusden in de wijk Groenhouten, voelt zich duidelijk gepasseerd in deze en zou toch wel graag door de gemeente geïnformeerd worden. Omtrent het educatief plan heeft op 2 februari jl. een informatief gesprek plaats gehad hetgeen verder geleid heeft tot het in het leven roepen van een werkgroep van 10 personen, gerecru- teerd uit groepen of verenigingen die op dit terrein reeds werkzaam zijn of kunnen zijn. Op 16 februari jl. heeft de werkgroep een gesprek gehad met de gemeente. Binnen de wijk zou men graag in contact willen komen met mensen die op dit terrein enige ervaring hebben teneinde zich met deze materie te gaan bezighouden De notulen van de vergadering van 12 januari jl. gaven geen problemen, zodat bij dit punt met lang behoefde te worden stilgestaan. Het initiatief van het wijkorgaan Groenhouten toenadering te zoeken met andere wijkraden heeft succes ge had Wijkraad Alandsbeek Oost heeft contact gezocht en men heeft nu het plan opgevat een vergadering te beleg gen met alle wijkraden binnen de ge meente Leusden. 'T SPUL De werkgroep 't Spul heeft een ver gadering gehouden in verband met de vernielingen van de tabakschuur. Men heeft de bewoners in de directe omge ving gevraagd attent te zijn op dergelijke aktiviteiten en in te grijpen, indien zich vernielingen voordoen Het wijkorgaan Groenhouten, bij monde van de voorzitter hoopt op een grote opkomst van belangstellenden bij de eerst volgende vergadering van het overlegorgaan op 27 februari a s. in het informatiecentrum aan de Zwarteweg. Deze vergadering zal om 20.00 uur aanvangen. De werkgroep huis houdelijk reglement kon nog weinig mededelen, doch deed wel de toezeg ging op de volgende vergadering het reglement in concept gereed te hebben. De werkgroep wijkvoorzieningen deelt mede, dat diverse bewoners van Groenhouten een brief van de ge meente hebben ontvangen inzake de dakkapellen. De gemeente wil daar een zekere uniformiteit in brengen en stelt in de genoemde brief dan ook een aantal vragen. De werkgroep kon voorts een succes melden t.a.v. de brievenbusaffaire. De directie van het postkantoor Amersfoort is gezwicht voor de argumenten en heeft schriftelijk de toezegging gedaan, dat er een nieuwe brievenbus geplaatst zal worden Brievenbussen zullen nu komen op de Landweg hoek Dissel, Landweg hoek Haverland en Landweg hoek Klaverland in de buurt van de tele fooncel. PARKEREN Het parkeren binnen de wijk blijkt nog steeds een groot probleem te vormen, mede door de wijze van parkeren van bewoners en bezoekers van de wijk. De werkgroep doet een beroep op iedereen zo verantwoord mogelijk zijn of haar automobiel te parkeren. Vóór 9 maart a.s zal met de gemeente een definitief afrondend gesprek hierover plaatsvinden Het probleem verlichting is door de werkgroep wederom aangekaart. De gemeenteraad heeft hierover eveneens zijn/haar zegje gezegd hetgeen gere sulteerd heeft in een contact met de PUEM Men heeft nu blijkbaar bij de PUEM de beschikking over verlich tingspalen die niet meer, door er een simpele trap tegen te geven, buiten werking zijn te stellen. De werkgroep houdt de vinger aan de pols. De wijk krant ,,de Klaroen" zal tegen het einde van de maand weer verschijnen en in deze uitgave zal o.a. 't Spul, de bal dadigheid en het welzijn onder de aan dacht van de lezers en lezeressen ge bracht worden De knutselclub die door initiatief van een van de bestuursleden tot leven is gebracht mag zich verheugen in een groeiende belangstelling. De groep is zeer enthousiast en telt 14 kinderen De animo is groot doch de accommodatie ontbreekt. KONGINNEDAG Festiviteiten op de verjaardag van de koningin was een van de agendapunten. Wijkorgaan Groenhou ten wil netzoals vorig jaar op deze dag acte de presence geven. Aangezien de organisatie zoals zoveel zaken steeds weer op de schouders van dezelfde mensen neerkomt en deze mensen dit jaar door verschillende om standigheden niet beschikbaar zijn, zoekt het bestuur enthousiastelingen, die dit jaar de organisatie ter hand willen nemen. De heer Jacques vraagt meer belangstelling voor de maandelijkse vergaderingen van het wijkorgaan. Het bestuur hoopt toch te komen tot min stens 1 afgevaardigde per landje, waarbij het wenselijk zou zijn dat deze vertegenwoordiger de beschikking zou hebben over een plaatsvervanger. Met een opmerking over de slechte afwate ring van diverse wandelpaden binnen de wijk, sloot voorzitter Broekhoven rond 23.00 uur deze vergadering. DONDERDAG 23 FEBRUAR11978 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 4 maart a.s vindt in Almeloeen manifesta tie met in aansluiting daarop een de monstratie plaats tegen de uitbreiding van de ultra-centrifuge fabriek aldaar. In navolging van het Landelijk Energie Komitee roept het Interkerkelijk Vredes beraad Leusden iedereen op aan deze demonstratie deel te nemen. De IKV- werkgroep ondersteunt het initiatief van het Landelijk Energie Komitee, aange zien zij een fabriek als deze levensge vaarlijk acht voor mens en milieu (stra lingsgevaar en explosiegevaar)Daarbij komen nog de technisch onoplosbare problemen, zoals de opslag van radio- aktief afval uit de atoomcentrales. Een ander argument om tegen de uitbreiding van het U C.-projekttezijn is. dat Neder land via Urenco meehelpt aan de ont wikkeling van een groot West-Duits atoomprogramma, dat o.a. levering van 8 atoomcentrales aan Brazilië behelst. Brazilië, een dictatuur, heeft in feite geen kernenergie nodig om aan de eigen energiebehoefte te voldoen. Dankzij hun aardrijkskundige ligging kunnen in veel rivieren van Brazilië stuwdammen gebouwd worden, waarmee elektriciteit kan worden opgewekt (naar schatting 80.000 MW; de 8 atoomcentrales die in West-Duitsland besteld zijn gaan samen 10.000 MW leveren). In Brazilië zelf is ook verzet gerezen tegen de bouw van de atoomcentrales. De mensen echter, die protesteren tegen de plannen van de Braziliaanse regering, worden gevangen genomen, gemarteld of „verdwijnen" eenvoudig. De Interkerkelijk Vredesberaadgroep is van mening dat door de bouw van een fabriek als in Almelo de vrede voor de mensheid in gevaar komt. Daarom no digt zij iedereen uit zaterdag 4 maart naar Almelo te gaan Vervoer naar Almelo wordt geregeld via bussen. De kosten hiervan zijn 15.- per persoon Men kan zich uiterlijk 26 februari a.s. opgeven bij het on derstaand kontaktadres: Ardennen 20, telefoon: 41919, Leusden-C. Onderwijs-wethouder Van Zandbrink stelt het heiblok in werking. LEUSDEN - Op woensdag 1 maart ordt in Groot-Krakhorst, Bolderikhof I een expositie gehouden over het i an om aan het Valleikanaal ten oosten in de wijk de Wetering een C.A.I.- ast met het daarbij behorende ont- ingststation te plaatsen. De openings- I den van deze expositie, waargemeen- I lijke en externe deskundigen I nwezig zullen zijn voor het geven van n nadere toelichting, zijn van 14.00 t 17.00 uur en van 19.30 tot 21.30 De expositie is met name bedoeld om inwoners van de wijken de Wetering Alandsbeek-Oost te informeren over t hoe en waarom van de mast en het ontvangststation. Mast en ontvangststa tion tezamen zullen het hart moeten gaan vormen van één centrale antenne- inrichting voor de gehele gemeente. Voor de uitwerking van dit plan is een commissie onder voorzitterschap van wethouder Wagenaar ingesteld, die binnenkort met haar eindrapport zal uitkomen. Aan de hand hiervan zal de bevolking uitvoerig worden geïnfor meerd over de uitvoering ervan. De ex positie van volgende week woensdag heeft slechts betrekking op één onder deel van dit plan, nl. de situering van de mast en het daarbij behorende ont vangststation. De officiële start van de bouwwerk zaamheden werd bijgewoond door de onvermijdelijke officials, waaronder burgemeester Rademaker, enkele amb tenaren, de archtitect van de school en de aannemer. Daarnaast waren er ook de leerlingen en het onderwijzend per soneel van de vierde openbare school, die nu nog is gehuisvest in enkele nood- lokalen aan de Noorderinslag. De oudste kinderen hadden een dag eerder de heipaal opgeschilderd. De meeste kinderen hadden eigen vervaardigde vlaggetjes bij zich. Nadat de eerste paal in de grond ver dwenen was, boden enkele scholieren de wethouder en de architect van de school, de heer Wassink tekeningen aan Wethouder Van Zandbrink bedankte de kinderen daarvoor Aan sluitend kregen ze een bekertje choco lademelk en een koek aangeboden. De rest van het gezelschap trok zich ondertussen terug in een bouwkeet om met een glas sherry of jus de voor spoedigheid van de bouw te beklinken. Daar sprak wethouder Van Zandbrink enkele woorden. Gelijktijdig met het heien van de eerste paal is bij de vierde openbare een prijsvraag met betrekking tot de naam geving van de school gestart. De nu al anderhalf jaar oude school heeft nog steeds geen naam, een daarom hebben gemeente, oudercommissie en onder wijzend personeel een prijsvraag onder de ouders en leerlingen uitgeschreven. Een jury, waarinondermeer Van Zandb rink zitting heeft, zal te zijner tijd de in zendingen beoordelen LEUSDEN - In het Gereformeerd Dienstencentrum aan De Beauf ortweg 18 te Leusden-centrum Is tot dinsdag 7 maart een kleine ten toonstelling te zien van bloemkom- poslties van Flnnigjen Broek uit Baarn. Het werk hangt in en rond de cantine van dit centrum, en als u het wilt zien kunt u een afspraak maken met mevrouw Kalkhoven van het Dienstencentrum, telefoon 033- 43244. Het grootste effekt bereikt mevrouw Broek als ze de bloemstiNevens uitvoert in diverse kleuren plakkaatverf tegen zwarte achtergrond Deze stillevens werken dan ongeveer op de wijze als droogbloemetjes, die op een donkere ondergrond zijn geplakt. Of duidelijker nog als knipsel-silhouetboeketten: de bloemen komen sterk kontrasterend uit tegen de donkere achtergrond. Fennig- jen Broek maakt daartoe veelvoudig gebruik van witte bloemen, die in een egaal witte kleur worden opgebracht. Op deze wijze zijn werkjes als ,,De to- verhazelaar", „Chrysanten", „Droogbloemen" en „Bloemenfanta- sie" opgezet. Het best komt een en ander tot zijn recht als mevrouw Broek de bloemen weergeeft in vrije kompositie. Zodra zij de bleoemen in een vaas schikt komt zij er minder goed uit. Of de vaas blijft te vlak, of de zijkant van de vaas moet door bloemetjes gemaskeerd worden, óf de onderzijde van de vaas verdwijnt in een niet te definiëren ondergrond als bij „Droogboeket" en „Wilde anemo nen" Een aardige akwarel is „Zomer". Het is een vlotte notitie van niet tot in de details uitgewerkte bloemen, waar gla zen vaas en boeket een eenheid vor men. „Bermbloemen" is een vrolijk ge tint olieverfschilderij met een blauwe genuanceerde achtergrond. Anco Mali. Van Zandbrink sloeg eerste paal vierde openbare school eerlingen, ouders en onderwijzend personeel bekijken de start van de bouwwerkzaamheden voor hun school. De wethouder spreekt na afloop even met de leerlingen van de vierde open bare school. LEUSDEN/CENTRUM - Over de ihoolraadvergadering die maandag februari in de gemeentekantine de Zwarteweg gehouden werd, weinig interessants te melden, er slechts tot even na half openbaar vergaderd werd. de „publieke tribune" was deze burgemeester Rademaker te ver- tgenda bood eigenlijk niets Het dagelijks bestuur werd her- iij acclamatie. Er waren geen punt: Benoemingsadvies- schoolleiders uitte men •itiek dat het personeel van de school ij, 3rt>'i ontbreekt en dat zijn toch de men- in die het met de sollicitant moeten innen vinden. Slechts bij de profiel shots die in overleg met het personeel van de betreffende school opgesteld wordt, heeft men een lepel in de pap Het Dagelijks Bestuur zal dit punt nog nader bekijken De overige punten op de agenda wer den vlot afgehandeld zodat het openbare gedeelte van de vergadering snel beëindigd werd. Of men achter ge sloten deuren even vlot vergaderde, durft uw verslaggeefster niet te zeggen. Wel dat het erg spijtig is, dat men van mening was bepaalde stukken nog niet aan de openbaarheid prijs te geven. Het excuus hiervoor was nogal lauwluidend: n.l dat de oudercommissies van de scholen, deze nog niet ter beschikking hadden en het voor hen wellicht verve lend zou zijn dat uit de pers te moeten vernemen. Juist nu er zoveel gesproken wordt over openbaarheid bij vergaderingen een stap terug. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met het slaan van een vrolijk opgeschilderde heipaal heeft loco-burgemeester W. van Zandbrink vorige week vrijdag het startsein gegeven voor de bouw van de vierde openbare kleuter- en lagere school. Deze daad van de wethouder van onderwijs betekende ook de of ficiële start van de bouw van hetgym- lokaal, dat vlak bij de school komt te liggen. School en gymlokaal, die bij de aanvang van het volgend school jaar in gebruik genomen moeten kunnen worden, komen te liggen op de grens van de wijken Akkerhoeve en Noordwijck, vlak bij de witte boerderij aan de Smoussesteeg.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7