Burenplicht met/zonder deksel Kringavond K.P.J. Puupenkoppen vieren halfvastenbal HulHOUEN Frühschoppen Chauffeurs avond Van Hardeveld Makelaardij P.J.G.U- programma T JEUGDRAAD VERGADERT NIEUWE V0LKS- DANSCURSUS BLIJHOF FILM- EN SPELMIDDAG VOOR DE JEUGD êe&mcL (zraierowi de veg/ia.diy ontf tflhccgó "10 o/^ü/d cc?oarieto. höi/ verfèopen tapijteru, êCeotimj erv %MUt^(yerfieid) adó ÜhcUcc, Undonetfië, ^Paêuróoerv, JaUücmj, Sdt^apcrrej PfuUppynm SnlMêa^Oisraél en ddenycu. A Ons Genoegen Verloren en gevonden Gemeente Leusden Onverstandig eten is veelal de oorzaak van dik worden. Mensen met een beetje kijk op calorieën kiezen daarom dan ook voor brood. Voor vol korenbrood met name. Daarin zitten veel vitamines en mi neralen, maar het zet helemaal niet aan. En dat is doorslaggevend. Voor u, om het te kopen. Voor uw Echte Bakker om het veelvuldig en erg lekker te bakken ra Stop onnodig verlies door vocht en koude met #n Master heteluchtkanon FA. P. K00L00S Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 23 FEBRUAR11978 ACHTERVELD - Voor de derde imaal in successie werd de „Strijd- Ikamp der Leusdense sportclub- jbestuurders om de lichtverzilverde metalen eeuwigdurende wisselbo kaal met/zonder deksel op .marmeren voet" gehouden. Dat ge beurde afgelopen vrijdagavond in het Petit Café op het Kerstenssport- park en de S.V. Achterveld had de eer, het evenement te mogen organi seren. „Burenplicht" noemde SVA- voorzitter H. Legdeur het feest, dat voortreffelijk slaagde. De helft van de bij de Sportstichting Leusden aangesloten verenigingen was ver tegenwoordigd. Toch jammer, dat niet nog meer sportclubbestuurders gebruik hebben gemaakt van deze I unieke gelegenheid tot een in- formeel contact. In het riante SVA'-clubhuis is nog nooit iemand omgekomen van honger en dorst Althans bij ons weten en dat had vooral voor de afwezige grote clubs als Roda en de MHCL voldoende reden moeten zijn, om hoe dan ook toch een driemansformatie naar het front te zen den Cor van Marwijk en George Boutens achter de bar, Peel van den Hengel met zijn snackfabriek en bit terballenbakkerij en Mientje Boutens bij de distributie zijn voor de S.V Achterveld meer dan uitstekende pro motors geweest. De strijdkamp met de lange naam is een uitvinding van de Sportstichting Leusden Ze geven niet gauw iets weg bij de Peddemorsclub, maar als ze iets doen, gebeurt dat wel zeer diplomatiek. Als het .eeuwig durende" in de naam van de wis seltrofee u nog niet voldoende overtuigd heeft, zal dat beslist het geval zijn wanneer u weet, dat de winnaar van de bokaal tevens het ..recht" krijgt om de volgende editie te mogen organise ren. Dat is ook de charme ervan en de sportstichting is meteen op een listige, doch nette manier van een heleboel rompslomp verlost. AVANTI WERD WINNAAR De Binnensport Vereniging Leusden (behalve biljarten wordt daar wel eens een klavertje gejast en vandaar de op rechtere naam dan Biljart Vereniging Leusden) vergokte de bokaal in 1976 voor het eerst. De LTV de Eemelaar won die mini-Olympiade, maar was toch stiekum weer blij, dat de S V Ach terveld vorig jaar winnaar werd. Nol Wessels c.s. waren met ere van ,.het ding" af en hielden er toch nog een thuiswedstrijd aan over. De strijdkamp anno 1978 gaf, verrassend maar dik verdiend, de S.V. Avanti als winnaar, zodat de bokaal minimaal nog een jaar langer in Achterveld blijft. De voorbe reiding en organisatie van de strijdkamp 1978 was in vertrouwde handen bij Johan van Bekkum, Hans v. d. Goes en Piet Smink, met op de wedstrijdavond Cees Hilhorst als chef van de reken kamer. Om 20.00 uur verrichtte voorzit ter Legdeur de aftrap, na de Eemelaar als de grootste kanshebber te hebben getipt. Een voorspelling, die overigens niet uitkwam. Daarvoor was de strijd ook te wisselvallig met maar liefst zeven onderdelen. Jan Burger was meestentijds de ar biter bij de biljartfantasie Met een spe ciale keu moest een schijf over een verre van glad oppervlak in een gat worden gebiljart en dat viel bepaald niet mee. Pijltjes gooien (Dart) bij Johan Ossendrijver leek minder moeilijk, maar ook daar bleek al spoedig, dat gebrek aan ervaring weinig van de 120 te ver dienen punten opleverde Terwijl het gehele amateurvoetbal afgelast was, bleek deze sport in de SVA-kantine toch mogelijk, weliswaar als tafelvoet bal. Hans v d. Goed oogstte hierbij als scheidsrechter veel succes, maar ook de diverse ploegen scoorden hoger dan Roda of Achterveld normaliter op het veld. Met sjoelen onder leiding van Ma rion v. d. Burgwal en Elly Smink als grensrechter konden ook punten worden vergaard. Het verliep wel niet helemaal volgens de internationale sjoelregels, maar plezier was er volop. De blaaspijpjes werden hoogstper soonlijk gepresenteerd door voorzitter Legdeur. Weinig groene reacties maar deste meer lawaai waren het resultaat en dat bracht heel wat mensen uit hun veterinaire concentratie bij de ezel van Cor Hoogland, waar het geëerde publiek een staart aan kon prikken en zo mogelijk op de daartoe bestemde plaats Dat dit niet zo moeilijk was, be wees Cor zelfs zonder blinddoek Kasje-24 onder de deskundige leiding van Piet Smink besloot de reeks van plezierige opdrachten en dat e e a. in de smaak viel werd bewezen door di verse deelnemers, die pas konden op houden toen de uitslagen bekend wer den gemaakt. Ter toelichting hierbij eerst een paar feiten De heer J. Dijkstra (Zwanenburg) begon zeer ge handicapt doordat hij door en door koud van zijn extra werk om de Leusdense ijsbaan van de ondergang te redden, eerst wat op temperatuur moest komen en bij de schietvereniging Leusden bleek het nog niet beschikken over een eigen trainingsaccommadatie en de afwezigheid van de p.r -functionaresse te resulteren in de rode lantaarn De Sportstichting was met een volledige ploeg (de heren B W Peddemors, K J. Kleefstra en S. Lakeman) zelf zeer ac- ACHTERVELD - Zaterdag 25 fe- bruari zal in de zaal Concordia weer de kreatieve avond worden gehouden van de K.P.J.-kring Amersfoort. Ook de Achterveldse K.P.J,-afdeling zal weer aan deze avond deelnemen. Zij zullen het die avond moeten opnemen tegen de afdelingen Leusden, Hoogland en Eemnes. Er is een foto-tentoonstelling en ver der zullen er door de deelnemende afde lingen elk een toneelstukje worden op gevoerd en worden geïmproviseerd. De Achtervelders doen mee met het to neelstukje ,,Mis(s) verkiezingen". Een stukje waarvoor vele avonden is gere peteerd. Achterveld zal die avond het spits af bijten want reeds direct na de opening zal het toneelstukje worden opgevoerd. De improvisatie van Achterveld is om ongeveer 21.30 uur De muziek zal die avond worden verzorgd door Disco Multi Sound. Om ongeveer 23.00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden waaronder ook die van de foto>vedstri|d. De spelers van deze avond hopen op een zeer grote opkomst zodat ze hun werk niet voor niets hebben gedaan en zeker waardering zullen krijgen voor hetgeen ze deze avond zullen brengen en voor de uren die hier aan opgeofferd zijn. De aanvang van deze avond is om 20.00 uur. tief. Ook nog toen de chef d'equipe C. van Woudenberg rond 22.00 uur al had gezien, dat hij gerust weer een volgende afspraak kon honoreren en vertrok. UITSLAGEN Persoonlijk: 1 dhr Esko (volley Impala 77), 396 pnt.; 2 dhr. Dijkgraaf (LTV Lockhorst), 379pnt ;3. dhr v. d.Tuin (IJsclubZwa- neburg), 364 pnt Per vereniging: 1S.V. Avanti, 992 pnt.; 2. Volley Im pala 77, 981 pnt.; 3. Cross Vereniging Leusden, 968 pnt.; 4. LTV Lockhorst, 946 pnt.; 5. IJsclub Zwanenburg, 845 pnt.; 6. LTV Leusden, 932 pnt.; 7 Bad mintonclub Leusden,, 878 pnt., 8. Sport stichting Leusden, 856 pnt9 LTV de Eemelaar, 829 pnt.; 10. Binnensportver. Leusden, 790 pnt.; 11 Schietvereniging Leusden, 746 pnt. De heer R.J.M. Valkonet van Avanti kreeg met een paar lovende woorden van zijn sportstichtingscollega de beker met/zonder deksel voor een jaar in be waring Voetbal voorzitter Legdeur was zeer tevreden over de avond met diverse nieuwe contacten Hij vond het geweldig, dat Avanb de beker in Ach terveld heeft kunnen houden Ook al omdat dat voor 1979 weer een strijd kamp op eigen terrein gaat worden Tussen de slotbedrijven in bood Piet Smink de S.V. Achterveld een prachtige foto-collage aan, van het volledige Ach terveldse standaardteam, dat in 1977 kampioen werd en naar de hoofdklasse promoveerde ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijden van Ons Ge noegen werd de eerste wedstrijd door 16 schutters deelgenomen en de tweede wedstrijd door 18 schutters. Bij de eerste wedstrijd werd door drie schutters het totaal aantal te behalen punten van 50 ge schoten terwijl dit bij de tweede wedstrijd slechts een schutter ge lukte. De uitslagen waren: 1e wedstrijd: aantal punten 1. P. van Nimwegen 50 2. B. Voskuilen 50 3 W Voskuilen 50 4. W. J. Lagerweij 49 5. J van Rossum 47 6. J. Voorburg Jz. 46 7 M. J. van Ruitenbeek 46 8 A Vlug 46 9. T. Daatselaar 45 10. J E. van Hamersveld 11. G. Tolboom 12. P Smink 13 H. Hols 14. F. Koenen 15. J Blom 16. M. Pothof 2e wedstrijd: 1W. Voskuilen 2. P van Nimwegen 3. B. Voskuilen 4. H. J. van Ruitenbeek 5. J. Voorburg Jz 6. J. E van Hamersveld 7. K. Jonkman 8. H. J. van Nimwegen 9 W. v. d. Kletersteeg 10. G. Tolboom 11T. Vos 12. A. Vlug 13. H. Hols 14 T. Daatselaar 15. F Koenen 16. W. Wittebrood 17. A, van Daatselaar 18. M Pothof 45 43 43 41 40 38 37 50 49 49 47 47 46 46 46 45 45 45 44 43 43 42 41 41 40 ACHTERVELD - Gezien het succes van zondag 15 januari zal het op zondag 26 februari weer Frühschoppen zijn in d'Ouwe Peerdestal. Vanaf ongeveer 11.00 uur is iedereen die dit mee wil maken weer van harte welkom. De muzikale medewerking zal deze morgen weer worden verleend door de Hintervelder kapeL De entree is vrij Kinderen hebben alleen toegang onder geleide Het Frühschoppen is een echt gezellig en ongedwongen onder el kaar zijn waar iedereen met iedereen gezellig kan babbelen. ACHTERVELD - Zaterdag 25 fe bruari zal in de kantine van het Kerstens-sportpark weer de jaarlijks te rugkerende chauffeursavond worden gehouden. Het belooft weer een heel gezellige avond te worden. De aanvang is om 20.00 uur en het bestuur van de Sportvereniging Achterveld hoopt op een zeer grote opkomst. Niet alleen de chauffeurs, doch ook hun echtgenotes of verloofdes zijn van harte welkom. ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607, is als ge vonden opgegeven. 1 kinderfietsje, 2x1 schaatsbeschermer, 1 kinderwantje blauw oranje en rood. LEUSDEN - Het programma voor de komende tijd ziet er als volgt uit: Op zaterdag 25 februari heeft de PJGU in ..Boschlust" te Zeist een cul turele dag, waar Leusden ook aan mee doet. Nu heeft het bestuur een vraag. Of jullie allemaal komen willen kijken hoe de afdeling Leusden de overwinning gaat behalen We willen graag dat jullie mee gaan als supporters. We vertrekken om 12.30 uur bij J v.Loenen vandaan. Met allemaal is toch veel leuker dan met een paar leden. Doe je best en maak de zaterdag 25 februari vrij. Het is ongeveer om 17.00 17.30 afgelopen. Tot de 25e Binnenkort is er een filmavond in ,,de Til". Het zal waarschijnlijk een komische film worden De film wordt vertoond op maandag 6 maart, aanvang 20.00 uur. ledereen zal waar schijnlijk een kleine bijdrage moeten be talen, maar dat zal niet véél zijn. Als jullie allemaal komen kan het nog best een gezellige avond worden. Er wordt dan gelijk door jullie besloten wie er voorzitter(ster) wordt Kandidaten zijn Mieke Jansen-van 't Hof en Willem van Engelenhoven. Op 25 maart organiseert de afdeling Woudenberg een minizaalvoetbaltoer- nooi, dat gehouden zal worden in ,,de Heyhorst" te Scherpenzeel Er mogen twee heren en één dame aan mee doen Opgave het liefst vóór 1 maart. Je kunt je opgeven bij Arie Verwey. Tel. 033-40498. In april hebben we een provinciaal volleybaltoernooi, opgave vóór 1 maart. Je kunt je opgeven bij Arie Verwey. Tel. 033-40498 Op 10 maart is er een provinciaal klaverjastoernooi in de Magneet te NW-Loosdrecht Als je mee wilt doen dan moet je je zo snel mogelijk opgeven, anders kun je niet meer mee doen. Op 2e paasdag is er volleybaltoer- VAN GEWICHT nooi. Er mag maar één herenteam meedoen. Opgave bij Ane Verwey Tel. 033-40498. Het liefst zo snel mogelijk. Op 11 maart organiseert de Afd Leusden een dansavond in ,.de Mof" m.m v Fools Paradise Aanvang 20.00 uur. Een paar weken geleden was er een bestuursverkiezing. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit secreta resse: Ria Verwey; tweede secreta resse Anneke Overvest; pen ningmeester: Wiepco Mulder; tweede penningmeester: Elly van Garderen; bestuurslid: Marius Lagerwey. je w&r ANTWOOfZP - VKAAq HE-T ARAJOU> AfZtiOUP, IK ZCE*L,ArCS lEPERSW, HET AAiriMOOZD. \AJAT IC, vj E APV IBS AJIET TE HARD 2OBKE/0 lE-PEEB KJEE/R ACZ lE/rAvyp DACHT HET CjEl/OMDEAJ TE HESBBAI, RAAKTE ZECE ZOEK- L-*r>rtfvO«4. LEUSDEN/CENTRUM - De Stichting Jeugdraad Leusden vergadert op dinsdag 28 februari om 20.00 uur in d€ Raadszaal. AGENDA: 1Opening 2 Notulen 3. Ingekomen stukken - mededelingen 4 Toelichting Educatief plan 5. Verslag gesprek gemeente 6. Subsidie formulieren 7 Bestuursmutaties 8 Samenstelling werkgroep Eva luatiedag 9. Rondvraag 10. Sluiting. LEUSDEN/CENTRUM - Het volks dansen In het clubgebouw van Blijhof blijft een succes en bepaald niet alleen voor de kleintjes. Vandaar dat maandag 27 februari a.s. de 3e cursus van 10 lessen van start gaat. Iedereen die ouder is dan 14 jaar en van muziek en dans houdt, is van harte wel kom. Volksdansen is heel wat meer dan klompen en handgeklap. De dansen uit Roemenië, Yoegoslaviè, Israël, Amerika enz geven duidelijk het karakter en de beschaving van de bevolking weer. U kunt zelf kennismaken met deze dansen, di< temperamentvol of lieflijk en melodieuj kunnen zijn, als u met de cursus meedoel Er wordt gedanst in het Clubgebouw var Blijhof aan de Ansfriduslaan op maan dagavond van 20.30-22.00 uur. De kosten voor een cursus van 10 lessen be dragen slechts 20,-. Indien u nadere inlichtingen wenst kunt u terecht bij llona van den Burg Krakhorst 19. Tel.: 42252. LEUSDEN/CENTRUM - In het pro grammablad van de Stichting R.K. Jeugd- en Jongerenwerk staat voor zondag 12 maart een film aangekon digd. Deze kinderfilm zal echter niet op zondag maar op zaterdag 11 maart ge draaid worden. Natuurlijk gebeurt dat in het jongerencentrum „de Til" waar de film om 14.30 uur begint. De zaal gaat om 14.15 uur open Voor 19 en 26 februari waren twee spelmiddagen gepland. Omdat het zulk fijn schaatsweer is, heeft men gemeend deze te moeten uitstellen. Zaterdag 18 maart zal er nu een middag gehouden worden waar voor beide leef tijdsgroepen tegelijkertijd deze ont spanningsmiddag georganiseerd zal worden. Beide zalen van ,,de Til" zullen dan gebruikt worden Over deze ontspannings-spelmiddag zullen we u nog nader berichten evenals over een evenementenmiddag die op woensdag 29 maart (in de paas vakantie) zal plaatsvinden. ACHTERVELD - Vrijdag 3 maart zal lin café Buitenlust bij Rien Coenders het jaarlijks terugkerende half vastenbal worden gehouden. Niet alleen de leden van de carnavalsvereniging worden hier verwacht, maar ook diegenen die geen lid zijn, zijn natuurlijk ook van harte welkom. Prins Ruudtepuup met zijn ge volg en hun dames zullen evenals de dansmariekes deze avond aanwezig zijn. De muziek wordt deze avond ver zorgd door de welbekende „Trancit Band" en door de onvolprezen Hofka pel. Het belooft weer een echte ge zellige avond te worden. De Puupekop- pen die lid zijn van de Camavalsvereni- ging maar die avond hun kaart niet bij zich hebben, zullen wel entree moeten betalen. G> Schoutenhof 9 - Barneveld. Telefoon 03420-5770. ACHTERVELD - KON. JULIANAWEG 10 Aan de rand van Achterveld - dicht bij Amersfoort gelegen halfvrijstaande bungalow met voor-, achter- en zijtuin en vrijstaand stenen, verwarmde garage. Het huis bevat een royale L-vormige woonkamer met open haard, keuken met fornuis, afzuigkap en koelkast, bijkeuken met aansluiting voor apparatuur, hal, 2 slaapkamers, waarvan 1 met zeer ruime kastenwand, badkamer met ligbad en tollet. Voorzien van o.a. therm, beglazing, zonwering, luxaflex, C.V.-gas, komplete stoff., fraai aangelegde tuin, kortom een riant woonhuis. Vraagprijs /375.000,- k.k. Wees de winter een slag voor met een,.Master" heater. Die zorgt voor een direkte konstante stroom warme lucht om te drogen, verwarmen en ontdooien. Op de bouwplaats, in de montagehal, kalvermesterij, de pluim veeteelt, de varkensfokkerij, de opslag ruimte b.v. van aardappelen en granen, in de scheepsbouw, of waar u maar wilt. Ook voor uw doel is er een passend heteluchtkanon, met of zonder rook gasafvoer. Bel daarom nu voor volledige inlichtingen uw Master-dealer: (Importeur Jennen - Vreeswijk) Ook verhuur Amersfoortsestraat 51 Barneveld Tel. 03420-3053 (b.g.g. 4106) Torenakkerweg 4 (Centra markt), tel. 44363 Hamersveldseweg 41 - Leusden (C). tel. 41238. DONDERDAGAVOND KOOPAVOND MAANDEREIND 33 - EDE TEL. 08380-10320.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9