Bouw hockey-accommodatie komt nu in zicht sport :a Nederlands hockey elftal in Leusden Meer verlies dan winst voor TTCL Einde zaal-competitie Badminton Volleybalclub zoekt naam Midvastenbal Gouden Klomp bij Roda g d u Uitslag klaveijassen Vóórdat u uw keukenkeus maakt Leusder Krant - Sport DONDERDAG 2 MAART 1978 "X X v X V LEUSDEN/CENTRUM - Be langrijke zaken werpen hun schaduwen vooruit. Zeer belangrijk voor de Mixed Hockey Club Leusden is de realisering van een eigen club huis op het sportpark aan het Vallei kanaal. Reeds lang is een afzon derlijke accommodatiecommissie aan het werk en de heren A. Parson (voorzitter), M. Samson, R. Ponsen, P. Reurslag, J. Bernard en D. Edzes, alsmede mevrouw M. Beukers (die eigenlijk vooraan in dit rijtje had moeten staan) komen langzamerhand uit de papieren pe riode in de werkelijke bouwfase. Dinsdag a.s. wordt in de zaal van eetcafé Hakhorst (aanvang 20.30 uur) een ledenvergadering ge houden met als vrijwel het enige agendapunt: de presentatie van het clubhuis. Het oorspronkelijke ontwerp van de Amersfoortse architect Lody de Keyser is na allerlei besprekingen - intern en met de gemeente - toch nog vrij ingrij pend gewijzigd. De grondvorm van het clubhuis (twee vierkanten, waarvan één met een punt in het andere binnendrin gend) veranderde niet veel. Wel werd het gebouw wat lager gehouden (max. 4 meter) en de hoofdingang komt nu in het verpozingsgedeelte. Daardoor kon met een kleine verschuiving de kleed ruimte beter ingepast worden. De uit voering van de accommodatie wordt vrij sober gehouden en reeds nu wordt personeel" aangetrokken voor de af werking t.z.t. in de doe-het-zelf-sfeer. Gehoopt wordt, dat nog voor de a.s. bouwvakantie met de uitvoering van het werk te kunnen beginnen, zodat in de loop van het najaar de accommodatie in gebruik genomen kan worden. Dat zou tevens een prachtige afsluiting zijn van het eerste lustrum Het clubblad van de hockeyclub komt binnenkort voor het eerst uit met een speciale editie, geheel gewijd aan de clubhuisplannen. Bij de realisering van het hockey-home. dat komt te liggen tegenover de boch in de Liniedijk op een niet meer in gebruik zijnd gedeelte van de gemeentelijke kwekerij aan het Valleikanaal, is uiteraard rekening ge houden met een verdere ontwikkeling van de stormachtige gegroeide vereni ging. Voorzitter John Bernard heeft een uitgewerkte prognose gemaakt over de toekomstige verwachtingen van hockey in Leusden. Hij verwerkte hierin gege vens van het CBS, de hockeybond, de sportnota Leusden, de afdeling bevol king van onze gemeente en vereni gingsmateriaal. In landelijke verhouding zou Leusden op dit moment 130 hockeybeoefenaren tellen. De werkelijkheid is echter een ledental van 380. Het aantal uit de regio afkomstige leden valt weg tegen Leusdenaren, die buiten de gemeente hockey bedrijven. Rekening houdend met gemiddelden in de komende jaren, wat de uitbreiding van Leusden betreft, worden per 1 - 1-1980 minimaal 450 en per 1-1-9185 zeker 700 hockey-ers verwacht. Uiteraard is ook al gedacht aan de vraag: „Hoe ver kunnen en willen wij doorgroeien?" Het antwoord op „willen" is niet gemakkelijk te geven. Bij een groot aantal verenigingen ligt de drempel op circa 500 600 leden. o.m. om niet in nieuwe organisatorische pro blemen te komen. Uit sociale overwe gingen en ter ondersteuning van het gemeentelijke welzijnsbeleid (jeugdop vang speelt daarbij een zeer grote rol), streeft de MHCL bepaald niet naar een ledenstop. Iedereen, die dat wil moet in principe kunnen hockeyen. Het antwoord op „kunnen" staat in verband met de accommodatiemogelijkheden. In het sportpark is plaats voor 5 hockey velden De combinatie van 1 grasvlies- veld en 4 normale hockeyvelden geeft feitelijk een capaciteit van 6 gewone velden. Daarop zijn 36 teams van ge middeld 13.4 spelers of in totaal 482 hockeyers onder te brengen. Er blijven echter nog alternatieven voor een beter gebruik van de accommodatie. Met het oog hierop is het clubhuis ook flexibel gepland. Ook hier blijven uitbreidings mogelijkheden aanwezig. De financiering van de nieuwbouw vraagt eveneens de nodige zorg. In principe zorgt de gemeente voor de kleed- en doucheruimten. De vereniging komt op voor het verpo zingsgedeelte. Uit financiële overwe gingen wordt het geheel onder één noemer geboouwd Uiteraard met in achtname van een goed uitgewerkte verdeelsleutel. Onnodig wachten op el kaar en „dubbele" kosten worden hiermee voorkomen. Bouwen is vandaag de dag nu eenmaal een goed uitgewerkte verdeelsleutel. Onnodig wachten op elkaar en „dubbele" kosten worden hiermee voorkomen Bouwen is vandaag de dag nu eenmaal een kost bare aangelegenheid, die een zeer ge degen voorbereiding vergt. Op de a s. ledenvergadering komt een groot deel van het tot nu toe door de accommoda tiecommissie verrichte werk in de openbaarheid. Wij stellen ons voor om na de vergadering op deze aangele genheid terug te komen. LEUSDEN/CENTRUM - In de afge lopen week werden de onderlinge kam pioenschappen van de badmintonclub Leusden voortgezet met de gemengd- dubbelspelen. Dat geschiedde in een A- en een B-poule in sportzaal Groenhouten. Uit drie groepen van A-spelers kwamen de combinaties Joop de Koning/Peggy Janssen en John ter Weyden/Anneke Zuer met drie overwinningen rechtstreeks in de halve finale. Vier tweetallen - Cliff Ed- wards/Dianne Zoetmulder. Jaap Lang- broek/Hedwig Kappers en Rob de Haan/Henny Kreuger met twee over winningen, alsmede Cees van Woer den/Maaike v.d. Hoeven (1x winst) moeten een tussenronde spelen om twee plaatsen in de halve eindstrijd De B-poule was onderverdeeld in vier groepen van drie paren, waarvan de winnaars in de halve finale kwamen. Dat waren uiteindelijk (elk met twee overwinningen) Maarten van Wande- len/Suzanne Krielen. Arthur Kap- pers/Corry Kuil, Gerrit Bolk/Jenny de Koning en Ary de Koning/Conny de Groot. LEUSOEN/CENTRUM - Twee agendapunten van de ledenvergade ring, die de volleybalvereniging Im pala '77 woensdagavond hield In sportzaal Groenhouten, staken duidelijk af bij de overige zes. De ontwikkelingen vanaf de leden vergadering d.d. 6 september 1977 van de v.v.l.o.s. Impala, waarop de afscheiding van de volleybalsectle een feit werd, hielden nogal wat in. De nieuwe vereniging werd door een voorlopig bestuur In het zadel gezet en In overleg met de volleybalbond en de v.v.l.o.s. werden de lopende competities uitgespeeld onder de tijdelijke naam lmpala'77. In het gentleman-agreement met de v.m. „holding-company" werd gestreefd naar een andere naam voor de nieuwe volleybalonderneming om al lerlei verwarringen te voorkomen. Formeel kan dit ongewenste gevolgen met zich meebrengen en In het ernstigste geval helemaal op nieuw onderaan de volleybalcompetltle-ladder begin nen. Dat is uiteraard van geen der partijen de bedoeling. De vergadering bleek in principe geen bezwaar te hebben tegen hel los laten van de naam Impala na afloop van het huidige seizoen, mits de in de bondscompetitie verworven posities onaangetast blijven. Buiten het seizoen blijkt dit in bepaalde gevallen mogelijk Ie zijn en het bestuur gaat nu verder met het zoeken naar de meest acceptabele oplossing. Daarop vooruitlopend werden twee „historische" naam- suggeslies in de openbaarheid gebracht en wel HAVOC een afkorting van Hamersveldse Volleybal Club) en Asschat. Hel bleken niet direct schoten in de roos, hoewel slechts één aanwe zige duidelijk liet merken „er niet kapot van" te zijn, maar misschien is dat een kwestie van wennen? In hel eerstvolgende nummer van het clubblad De Roedel worden de be- stuurssuggesties aan alle leden voorge legd, met het verzoek om binnen een maand te reageren, aangezien de tijd dringt. Ook nieuwe voorstellen zijn ui teraard mogelijk en het bestuur zal, in overleg met de technische- en de al gemene commissie, daarna de beslis sing nemen en de zaken met de Nevobo zien Ie regelen. Ook anders gekleurde clubkleding en een nieuw embleem zijn nodig. Uitdrukkelijk werd gesteld, dat de (voorlopige) naam lm pala'77 definitief wordt als de overige plannen „degradatie" tol gevolg zouden hebben. Het tweede be langrijke punt, dat echter bij acclamatie eenvoudig opgelost werd, betrof het tij delijke bestuur, dat nu in haar totaliteit definitief wordt. Zo groot was het ver trouwen in voorzitter J.W.A. Zeeman, secretaresse mevr J.J.H. Küh (Galicië 18, Leusden-C telef. 41860). pen ningmeester R Esko en de heren A.H.F. Anema (voorzitter technische commissie) en W.C.K. Eynthoven (voorzitter algemene commissie). Het te late begin van de vergadering werd prachtig gecamoufleerd met een welkomstrondje ten laste van de ver eniging Het enige erelid van Impala, de heer A.G. Elshof, was met zijn echt genote aanwezig en een verrassing vormden de twee „ingekomen stukken". Voor mevr. R. v d. Doe (des tijds secretaresse van de volleybalsec tie) kwam een fraaie bloemenmand te voorschijn en ex-voorzitter P.A. van Roosendaal werd verrast met een ge heimzinnig uitziende doos. waarvan door kenners de inhoud op cognac werd gehouden Een applaus beloonde beide vroegere functionarissen voor hun inbreng in de vereniging en de heer Van Roosendaal was zo attent om zijn voorzittershamer nu maar af te staan aan zijn opvolger. Het beleid van de circa 300 leden omvattende volleybal vereniging blijft gericht op een zo breed mogelijke recreatieve basis met pres- tatiesport voor de hoogste teams Om 22.00 uur sloot voorzitter Zeeman de vlot verlopen eerste ledenvergadering van de nu zelfstandige vereniging. LEUSDEN/CENTRUM - We leven snel tegenwoordig. Nog maar amper op adem gekomen van het bijzonder plezierig verlopen Donder-op-bal en nu al weer de aankondiging van de volgende Gouden Klompse onderneming. Het Midvastenbal op zaterdag 4 maart in de Roda-cantine op het Burg. Buiningpark vormt tevens het slot van het carnavals seizoen 1977-1978. De laatste gelegen heid dus om nog even de beslom meringen van alledag aan de kant te kunnen zetten. Het spul komt rond klokke negen op gang en wat er allemal gaat gebeuren, kunt u het beste ter plekke ervaren. Leden van de Gouden Klomp worden bij het binnenkomen van de zaal financieel niet lastig gevallen, maar van niet-leden verwacht kassier Hey een kleine bijdrage in de onkosten. Houdt u wel even een identificatiebewijs bij de hand, want Leusdenaren mogen voor slechts twee knaken naar binnen en zij, die van verre komen, betalen vijf piek. „Kleding is vrij" staat in het carnavalsclubblad, maar dat houdt ook in, dat niemand bezwaar zal maken als u leuk vermomd of gecostumeerd aan het pretfeest wilt deelnemen. The Simple Melodies zorgen voor onvervalste car navalsschlagers en Frits en Alie c.s. treden op achter de tap. Succes is derhalve verzekerd. Donderdag 2 maart 19.55 uur: da mesvolleybal SHV 3 - Avanfi 1 in sport hal de Koppel te Amersfoort met kam pioenskansen voor de Achterveldse dames. Donderdag 2 maart 21.00 uur: heren volleybal Olympia 2 - Avanti 1 in sporthal Beukendal te Soest. Vrijdag 3 maart 21.00 uur: waterpolo Haaien-Dolfijn in het Amersfoortse sportfondsenbad. Zaterdag 4 maart 10.00 uur: badminton-dubkampioenschappen (slot) in sportzaal Groenhouten. Vanaf 20 00 uur: jaarlijkse feestavond in het Ros Beyaart. Zaterdag 4 en zondag 5 maart: tafel- tennistournooi Onze Wereld voor se nioren in het schoolgebouw. Zondag 5 maart 14.30 uur: voetbal ASV-Achterveld Ie Ankeveen. Woensdag 8 maart 14.00 uur: school- schaken 4e klassers in de schaak- cantine op het Buiningpark. Kom keukens kijken, zowel in kunstslol als in massiel hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 iti2 showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden-Nederland deKeukenbeurs ^^budenberg VoofSlr 39-41 Tc-I 03498 2824" Maandags gesloten V - J y Zd^ I d, I 1 I I - LEUSDEN/CENTRUM - Het hockey-programma met 15 wed strijden in Leusden en 11 elders Is door de toestand der velden (een stevige ijslaag onder de oppervlakte ontregelde de drainage) grotendeels naar een latere datum verschoven. Ook de bereikbaarheid van de velden aan het Valleikanaal was zeer pro blematisch. Voorts is het door de hockeyclub tijdelijk gebruikte club huls van de LTV Leusden nog steeds niet opnieuw aangesloten op de electrlciteitsvoorziening. Met alle gevolgen van dien, zoals het ontbre ken van stroom voor het zetten van koffie en voor het bedienen van de waterpomp, zodat o.m. ook geen ge bruik gemaakt kon worden van de toiletten. Tot overmaat van ramp had ook de telefoon last van een storing. Naast al deze negatieve berichten van het Leusdense hockeyfront kunnen wij gelukkig ook een paar prettiger zaken vermelder. Op de eerste plaats is het zo goed als zeker, dat bij de opening van het te bouwen hockeyclubhuis (volgens de verwachtingen in het a.s. najaar) tevens het grasvliesveld officieel in gebruik ge nomen wordt met een wedstrijd tussen het Nederlandse hockeyelftal en de Ba tavieren. een met de Zwaluwen uit de voetbalwereld te vergelijken onderne ming. Tophockey derhalve in Leusdenl Verder viel zaterdag de MHC Leusden de eer te beurt om als gastvrouwe te mogen fungeren bij een belangrijk hockey-initiatief van het KNHB-district 't Gooi/Utrecht inzake het mini-hockey, waarvan Leusden een achttal teams in haar rangen telt. Dit mini-hockey wort in genoemd district reeds een aanu jaren beoefend en de belangstelling daarvoor neemt nog steeds enorm tos Hogere hockeykringen proberen nu w; meer eenheid in deze materie te breit (tei gen, o.m. door een zo effectief mo gelijke begeleiding. Diverse praktijk- er informatiebijeenkomsten hieromtree zijn reeds gehouden. Afgelopen zate dagmiddag gebeurde dat in Leusdet Onder leiding van de heer G. s j Bunnik uit Huizen, die een twintigtal be geleid(st)ers en train(st)ers „op cursus' To had. Een praktijkles met medewerkinc bir van de mini-jongens E2 en E4 were de gevolgd door een discussie een oefen dit deel op het veld. De heer C. Tar,ia bondsofficial en grote animator van <t' jeugdhockey, behoorde tot de aanwe- zigen in Leusden. var voc Vn pio telt der zor de org aar Clul gin LEUSDEN/CENTRUM - Het blijkt dat de pauze in de tafeltenniskompetitie die gewoonlijk rond de carnavalsdagen wordt ingelast, geen goede uitwerking heeft gehad op de Leusdense teams. Van de 7 teams in de kompetitie verloren er maar liefst 5 hun wedstrijd. Dolf de Haan en Milko de Kruijff, de deb uterende junioren, trokkenzichniets aan van de algehele malaise en scoorden er weer lustig op los. Woerden e had geen schijn van kans en mocht met een 5-0 nederlaag de terugreis aan vaarden. Vechtlust c wees Barna c defi nitief terug en is nu het enige team dat goed blijft volgen, zij het op 2 punten afstand. TTCL 1 ontving het Utrechtse SS VU 1 dat tot dan toe een gelijk aantal punten wist te vergaren. Niet minder dan 5 maal moest een wedstrijd in 3 games beslist worden hetgeen illustreert hoezeer de beide teams aan elkaar ge waagd waren. Aan het eind van de avond bleken de Utrechters toch het gelukkigst te zijn geweest en zo mochten zij de kostbare punten mee naar huis nemen (4-6) Het tweede team ging naar Soesterberg om Agavs 1 te bestrijden. Dit bleek heel duidelijk een te zware opgave voor Ad van de Broek en zijn team. Rob de Kromme wist nog wel een wedstrijdtewinnen. maardaarbleef het ook bij. Een 1 -9 nederlaag dus voor het 2e team en 4 punten achterstand op leider URVA 2. TTCL 3 hield de eer van Leusden hoog door Scandecor 1 uit Wijk bij Duurstede een krappe nederlaag te be zorgen. Topscorer was Max Muller met 3 winstpunten. Doordat UTTC 8 een punt verspeelde bij Caltex 1 staat het 3e team nu op een gedeelde 2e plaats in de 3i klasse C. Het 4e team, met Wim Verhoeven a: invaller voor Ron Meijer, ging op bezoe bij TRS 7 in Amersfoort. Zoals altijd wa het ook nu weer spannend. Wim Ve hoeven kweet zich uitstekend van zij taak en wist 2 maal te winnen, maar Sb den Ouden en Peter van Schalk konder daar ieder slechts 1 punt aan toevoeg? zodat het toch een 6-4 nederlaag wer: Hoewel Thea Hagenbeuk invalster in het 5e team erg haar heeft gedaan, kon ook zij re voorkomen dal Caltex 4 de winstpunte meenam naar Utrecht. Hierdoo streefde Caltex het 5e tea m voorbij opd ranglijst, terwijl ook Insulani 8 bij de kg groep bleef door een zege d Scandecor. TTCL 6 tenslotte was te gast bij Hoa- land 5. Hoewel het puntentotaal w deze tegenstander niet hoog wt (punten in mindering wegens niet of komen), bleek het toch wel een team' zijnom rekening mee te houden. Gerar van Gelder zorgde voor het enige pur zodat Hoogland 5 met 9-1 aan Ik langste eind trok. van LEUSDEN/CENTRUM - Ook het staartje van de microcompetitie heeft Antilopen geen punten opgele verd. De wedstrijd tegen Soester- kwartier werd verloren met officieel 11 -8. Bij narekening kwamen de spe lers en supporters echter niet verder als 10-7. Deze kleine scheidsrechter lijke misser heeft echter geen invloed op het klassement. An tilopen is als laatste geëindigd in de eerste klas en zal dus een stap terug moeten doen. Voor de aanvang van de wedstrijd bedankten spelers en speelsters op professionele wijze het publiek en vooral hun en thousiaste supporters voor de morele steun tijdens deze com petitie. Direct na het beginsignaal opende Soesterkwartier de score MaukeCosta strafte echter direct daarop een verde- digingsfout beheerst af, zodat de stand weer gelijk was (1-1). Soesterkwartier kwam met 3-1 voor, maar Gert Nieuwenhuis die de eerste helft erg op schot was, knalde met 2 verre treffers zijn ploeg langszij. Weer liepen de Amersfoorters 2 doelpunten uit maar voor rust mikte wederom Gert Nieuwenhuis 2 gave treffers door de mand (5-51 Na rust kon Antilopen Soesterkwartier vooreerst goed bij benen. De groen-witten kwamen wel iswaar steeds een doelpunt voor maar door doelpunten van Frank Geutjes en Mauke Costa bleef de stand gelijk (7-7). In het laatste kwartier wist Soester kwartier zich nog naar een comfortabele 10-7 voorsprong te werken. Antilopen had geen weerwoord zodat de 2 punten in Amersfoort bleven, waarin Antilopen ACHTERVELD - Maandagavond 20 februari werd in de kantine van het Ker- stenssportpark de vijfde ronde van het klaverjastournooi van de S.V. Achterveld gespeeld De uitslag was: 1J Smink, 4929 pnt.; 2. W de Jong, 4875 pnt.; 3. mevr. v. d. Burgwal-Smit, 4821 pnt.; 4. J. v d Grootevheen, 4801 pnt.; 5. mevr. Van Houten, 4797 pnt6. G. v. d. Pol, 4779 pnt.; 7. mevr. v. d. Grootevheen, 4775 pnt.; 8. mevr. v d. met 8-3 aan het langste eind trok boo Toch zijn er ook nog kampioenen Valt verwachten in de Antilopengeledere' Ma; Het 4e microteam kreeg het kampio? wen schap op een presenteerblaadje omó Willi concurrent Doorn zo vriendelijk waso' Broi te verliezen. Eelc De junioren zullen a s. zaterdag m jolei beren het kampioenschap te behal' d V\ evenals de A-aspiranten die uit 2 wk sela strijden nog 1 punt nodig hebben Ben Cirk Ellei Breemer, 4751 pnt.; 9 J. Kok, Hen pnt.; 10. T. Lammers. 4727 pnt11nir van Houten, 4711 pnt.; 12. mevr Dl Poe Wijs, 4646 pnt.; 13. M. Middelaar; 48 Bioe pnt 14 mevr. Barreveld. 4633 pntbers H. de Vette, 4604pnt.; 16. mevr Sm 4562 pnt.; 17. M. van Westeriaak. pnt.; 18. J. Ossendrijver, 4503 pnt4 T. van Westeriaak, 4495 pnt.; 20 1 Voskuilen. 4488 pnt. De stand na de vijfde ronde is mr 1Wuf Tolboom, 22519 pnt2. G "*n d. Pol, 22452 pnt.; 3. A. Horst, 22<j pnt4. J. Kok, 22312 pnt.; 5. mevr Breemer, 22239 pnt. De laatste ronde van dit tournooi worden gespeeld op maandag 1 maart.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 14