Icusdc <7 <w Leerzame avond KPO Zaterdag kinder filmmiddag Hobby-instuif Blijhof Gist kwam niet uit de verf Agenda Vrouwenraad NACHT VAN NET HART DE GROENE LIJN KOOKHOEKJE DEZE WEEK IN DE GEMEENTE INGEZONDEN Leusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 2 MAART 1978 17 IDEOLOGIE Waarschijnlijk ook tot uw verbazing ontbrak in het IKV-artikel, waarin plaatselijke politieke groepe ringen hun mening gaven over het kernwapenvraagstuk, een reactie van de PvdA. Ook de PvdA zelf be treurt het ten zeerste dat zij de gele genheid niet heeft aangegrepen om In het artikel, dat in de Leusder Krant van 2 februari werd afgedrukt, haar visie te geven. Oe afdeling Leusden van de PvdA schrijft ons, dat een en ander te wijten is geweest aan een aantal kort op elkaar volgende wisse lingen van het secretariaat. Daardoor is de brief van het Inter kerkelijk Vredesverband helaas on beantwoord gebleven. Alsnog zou de PvdA graag haar licht over deze materie laten schijnen en zij doet dat met de volgende reactie: „Het bestuur van de PvdA afdeling Leusden wil u alsnog laten weten, dat zij zich op het standpunt stelt, dat het vervaardigen en gebruiken van kernwapens volstrekt moet worden afgewezen. Juist in deze tijd, waarin naar onze mening teveel mensen van oordeel zijn, dat een nieuw afschrik wekkend wapen aan het toch al niet geringe arsenaal van kernwapens moet worden toegevoegd, dringt de vraag van het IKV zich in volle hevig heid aan ons op. Het toch al moeizaam verloop van de ontspanningsbesprekingen zal hiervan zeker geen gunstige invloed ondervinden. Het machtsevenwicht (zo al aanwezig) zal door de komst van dit wapen door verschillende onderhandelaars als duidelijk ver stoord worden beschouwd. Boven dien kan een dergelijk wapen, dat zich in principe richt op het vernieti gen van leven, leiden tot een ver snelde greep van conventionale wa pens naar kernwapens. Wat betreft de vraag, in hoeverre het uit de wereld helpen van kern wapens in Nederland zou moeten beginnen, stelt de PvdA Leusden zich eveneens positief op. Hoe klein en onbetekenend een land ook wordt beschouwd in het „spel van de be staande machtsblokken, nimmer mag zulks betekenen, dat in een der gelijke voor het voortbestaan van de mensheid uiterst gewichtige si tuatie, het voortouw aan andere moet worden gelaten MESSIAS Op vrijdag 10 maart geeft de Gere formeerde Oratorium vereniging „Magdiël" voor de derde maal in haar bestaan een uitvoering van het oratorium „Messias" van G. F. Han del (1665-1759). De uitvoering wordt gegeven in de sfeervolle St. Joriskerk aan de Hof te Amersfoort, aanvang kwart voor acht. Medewerkenden zijn: Rita van Harmeien, sopraan; Mary Leder- Bergwerff, alt; Rudolf Grasman, te nor; Henry Blackmon, bas. De begeleiding wordt verzorgd door een Haags Begeleldingsorkest en de continuo is in handen van Arie Vonk en Jaap Zwart Jr. Het geheel staat onder leiding van Jaap Zwart. De toegangsprijzen zijn 9,50 voor volwassenen en 6,50 voor kinderen, CJP-houders en houders van een Pas 65. Kaarten zijn in voor verkoop verkrijgbaar bij de Amers- foortse Culturele Raad. Conlnck- straat 60 (bij de Flint) en bij de leden van het koor. HET VROOR (2) Onder bovenstaande kop stond verleden week in deze kennelijk veel gelezen rubriek een verhaaltje over de „gemeentelijke" prikslee wedstrijden. Die werden later gevolgd door enkele „demonstra ties" van min of meer toevallige aanwezige niet-ambtelijke Leusde- naren. Een samenvatting uit de di verse reacties leert, dat priksleeën een zeer oude sport is, die alleen goed kan worden beoefend door er varen en (wegens gebrek aan ijs in de tegenwoordige z.g. winters) wat oudere prikkeneurs. De jeugd moet zich daar niet zo maar aan wagen. Een in Leusden wonend hoofdbe stuurslid van de S.I.P. (Stichting In ternationale Priksleewedstrijden) had het navolgende commentaar bij de geplaatste foto's van Bart van Bedum (duidelijk een klasse-prikker) en Janus Visser (een uitgesproken ijs-kweller). Beide heren keken, zoals het be hoort, verre van sip, maar dat was ook de enige overeenkomst. Bart hield de prikstokken met keurig hori zontaal gehouden armen bovenaan vast met de duimen op de top en wat Janus Visser liet zien, was absoluut fout. Ook de knieën van Janus moeten dichter bij elkaar (niet alleen vanwege de tocht) en hij miste de traditionele klompen en pet. Nog een belangrijk verschil was de zit. Janus achter op de slee (en dan vraag je gewoon om tijdrovende pirouettes) en Bart zat stijl vol vóórop. Een ver gelijking met het meer professionale prikwerk van de heren Kok, Van 't Klooster en Soldaat (de winnaars van goud, zilver en brons) werd Janus bespaard. Hij is tenslotte maar een goed willende amateur. Over het onderwerp „ideologie en ideologiekritiek" wordt eind deze maand een conferentie gehouden in de Internationale school voor Wijs begeerte aan de Dodeweg. Op vrij dagavond 31 maart en zaterdag 1 april zal onder aanvoering van In leider Bart Tromp (schrijver van „De samenleving als oplichterij") het volgende programma afgewerkt worden: Vrijdag 20.00 uur: Wat is ideologie? Zaterdag 10.00 uur: Hoe is ideolo giekritiek mogelijk, zonder zelf ideologisch te zijn? Zaterdag 14.00 uur: Ideologiekritiek in de praktijk, enkele voorbeelden. „Ideologie en ideologiekritiek be horen tot de meest gebruikte, en dus ook meest misbruikte, termen uit de sociaal-wetenschappelijke en poli tieke literatuur. Een van de oorzaken van de on duidelijkheid rondom „ideologie" is, dat er meestal geen systematisch onderscheid wordt gemaakt tussen het woord ideologie, het begrip en het verschijnsel ideologie. Theorieën over ideologie blijken verschillende betekenissen aan „ideologie" toe te kennen: ideologie als maatschappijbeeld, als politieke doctrine en als politieke theorie. Een anders oorzaak ligt in de wis selende betekenissen die in de loop der geschiedenis aan „ideologie" werden toegekend. Op belde oorza ken zal worden ingegaan. Hoe is kritiek op een ideologie mo gelijk zonder dat die kritiek Ideolo gisch is. Een paar moderne ant woorden op deze fundamentale vraag zullen worden besproken en bekritiseerd. Op basis van enkele vooronderstellingen, die zullen wor den geëxpliciteerd, heeft Tromp de apparatuur ontwikkeld waarmee ideologiekritiek kan worden bedre ven. Aan een aantal voorbeelden van eigen, feitelijke ideologie-analyse zal het een en ander geïllustreerd worden", aldus de School voor Wijsbegeerte in een toelichting. Wie er meer over wil weten wende zich tot de school, Dodeweg 8, tel. 15020. BIJEN HOUDEN Door het oprukken van de bebou wing in dorpen en steden en het ver dwijnen of kleiner worden van groengebieden blijkt de zorg tot in standhouding van de nog resterende natuur een zaak die steeds meer mensen na aan het hart komt te lig gen. Eén van de vele manieren om hierbij actief te zijn en de natuur van nabij te leren kennen is het houden van bijen of imkeren. Gesteund door het succes van de vorige cursus wil de imkersvereniging Wouden berg, Scherpenzeel en Omstreken ook dit jaar weer bij voldoende be langstelling een beginnerscursus organiseren. De cursus vangt onge veer 15 maart aan en bestaat uit 4 theorielessen van elk 2 uur gevolgd door 12 praktijklessen, welke op za terdagochtend of middag gegeven zullen worden. De cursus eindigt in september a.s. De navolgende on derwerpen zullen o.a. aan de orde komen: het leven van de bij, het kort en kastimkeren, honingwlnning, kunstzwermen maken, het inwinte- ren, enz. enz. De gehele cusrsus kost u 35,- in clusief een bijenkap en lesmateriaal. Mocht u geïnteresseerd zijn in deze cursus dan kunt u zich voor nadere inlichtingen en aanmelding zich wenden tot de secretaris der vereniging, de heer J. J. van Snip- penberg, Glashorst 87 te Scherpen zeel, tel. 03497-2077. SCHOOLFILM Ouders en verzorgers van de kin deren van de „Wip-Wap" en de „Wegwijzer" en ook andere belang stellenden zijn volgende week don derdag (9 maart) welkom in de schuur van de Hakhorst. Aldaar wordt om 20 uur een film vertoond, die in opdracht van de ouder commissies van de beide scholen over deze scholen Is gemaakt. De rolprent is een creatie van de Leusdenaar C. Veldwijk. ACHTERVELD - Woensdag 22 fe bruari kwamen de K.P.O.-dames weer in D'Ouwe Peerdestal bij elkaar. Deze avond zou pater Meckam komen spreken over het onderwerp „Als de boer slaapt". In verband met ziekte moest pater Jeckam het laten afweten. Het was de voorzitster van de afdeling Arnhem die de zaak redde en deze avond naar Achterveld kwam. Zij had een reis gemaakt door Kenia en kwam deze avond iets over haar belevenissen vertellen. Voor zij echter over haar reis begon, gaf zij eerst uitleg over het groot aantal leden die de K.P.O. in het gehele regio Arnhem, waaronder ook Achterveld valt, heeft en wat voor werk er wordt verricht. Het was zeer interessant om dit eens te horen. Hierna vertelde zij over haar reis door Kenia en liet door middel van dia's zien hoe de Keniase bevolking daar leeft. Mej. Merkx heeft een indruk kunnen geven hoe het leven van die mensen daar is. Het geheel is een zeer leerzame en een interessante avond geweest. SJOEL-BESTUUR Hoewel je dat nu niet direkt van hun gezichten afleest, zijn deze twee heren toch een beetje teleurgesteld. Zij hadden zich donderdagavond op de tribune van de raadsvergadering genesteld, in de hoop dat de leden van de raad In hun haast onbegrensde goedheid ook wat af zouden willen schuiven aan de sjoelvereniging. Want deze beide heren vormen het bestuur van de plaatselijk sjoelvereniging, die met name in liberaal-Leusdense kring een grote populariteit geniet. Wellicht is het de onervarenheid van de bestuurden geweest, maar zij hadden van tevoren kunnen weten dat je eerst een subsidieverzoek moet doen bij de vroede vaderen en moederen, voordat de knip opengaat. En dat nu heeft het bestuur van de verenlglng-met-de- platte-schijven tot op heden nog niet gedaan. Zodat er nog geen kwart je voor de heren in zat. Maar, het vrolijk duo kennende, kunnen wij gerust aannemen, dat zij het hier niet bij zullen laten zitten. Ongetwijfeld zullen we beide sjoelers binnenkort nog wel eens ergens tegenkomen. Laat ze maar schuiven, die twee. LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week meldden we dat er zaterdag 11 maart in het jongerencentrum ,,de Til" de kinderfilmmiddag gehouden zou worden. Helaas was dit niet juist. De kinderfilm zal aanstaande zaterdag - 4 maart dus - vertoond worden. De film is heel leuk en geschikt voor kinderen van ongeveer 8 t/m 13 jaar De aanvang is 14.30 uur en de zaal gaat open om 14.10 uur LEUSDEN/CENTRUM - In het clubgebouw van Blijhof aan de Ans- friduslaan 49 wordt zaterdag 4 maart weer een hobby-Instuif gehouden. Van 10.00 tot 12.00 uur kan iedereen weer fijn knutselen. Er is weer de mogelijkheid om ver schillende technieken te doen. Zo kun nen er van die leuke pluisbeesten ge maakt worden, die een kamer extra ge zellig maken. Of een wandkleed op gaas, dat met allerlei lapjes bewerkt wordt. Er is ook kurk om leuke dingen van te maken Er kan vrij gekleid worden maar er zullen ook aan wijzingen gegeven worden om hiervan gebruiksvoorwerpen te maken. Uiter aard is er ook deze week hout, waarvan met zagen en figuurzagen leuke dingen gemaakt kunnen worden De entree bedraagt slechts 0,75 en daarvoor krijg je ook een glaasje limonade. NIEUWE KAASSOORT De nieuwe aanwinst van het Nederlandse kaasassortiment is de Ankevener geitekaas. Deze wordt gemaakt van Hollandse geitemelk, afkomstig van een boerenbedrijf in de buurt van Ankeveen. Ankevener geitekaas is geen nabootsing van een gelijkend soort. Er zitten verse groene Madagascar-pepers in of knoflook en fijne kruiden. Om een constante smaak van de gehele kaas te verkrijgen zijn de peperkorrels vooraf gekneusd, zodat de smaak zich geleidelijk door de hele kaas verspreidt. 't Is een pittige kaas, maar niet overdreven. Ook de geitekaas met knoflook en fijne kruiden ligt lekker op de tong. Beide kaasjes laten zich uitstekend met rosé combineren. Ook de oerhollandse jonge jenever doet het er erg goed bij. Niet alleen de buitenlandse, maar ook de talrijke Nederlandse kaassoorten zijn zeer geschikt voor consumptie bij een lekker glas van het een en ander. Behalve de bekende jonge en oude soorten, kunnen daarvoor ook heel goed de uit ons land afkomstige Kernhem, Bluefort, Subenhara, Mon Chou en nu ook de Ankevener geitekaas worden gebruikt. GEEN FRUIT BLJ BLOEMEN Wie een bos bloemen mooi wil houden, moet er geen fruit bij in de buurt plaatsen. Anjers bijvoorbeeld zijn zeer gevoelig voor rijpend fruit in de omgeving: dan „krimpen" ze en worden niet meer goed. Andere tips om snijbloemen lang goed te houden: gebruik een schone vaas (na gebruik enkele uren met een chlooroplossing wegzetten, daarna goed omspoelen), doe snijbloemenvoedsel in het water, stelen altijd eerst schuin aansnijden (ook houtige stelen - die niet breken of plat slaan), slap hangende bloemen in een krant wikkelen en enkele uren diep in het water zetten op een koele plek, bloemen nooit in de zon zetten, bij de verwarming, of op de tocht (ze overnachten graag koel, maar het verschil mag niet te groot zijn). LEUSDEN/CENTRUM - In het jeugdcentrum 't Claeverenblad had za terdagavond 25 februari de cabaret groep Gist op. Deze groep komt uit Zwolle en bestaat uit drie mensen, Marta Dam, Jelle Koolstra en Harmjan Dam. Hun optreden bestond voorname lijk uit liedjes waarbij erg veel Engelse. Vooral voor de pauze stond de ge luidsapparatuur erg hard, wat jammer was. De stemmen van de groep zouden het zelfs zonder microfoon in deze ruimte afgekund hebben, want vooral Marta heeft meer dan genoeg volume. Gist werkt duidelijk vanuit een chris telijke overtuiging, waarbij men ruimte tracht te laten voor een discussie De groep heeft echt goede dingen in het programma, wat helaas niet helemaal uit de verf kwam door de nogal ru moerige aanwezigen. Vooral bij luister liedjes viel dit op. TONG IN WITTE WIJN U hebt nodig 1 pond tong. 80 gr boter citroenensap, zout. 2 uien, 'U I witte wijn 25 gr maizena. 3 eetlepels room 2 eetlepels mayonaise De vis wassen en met citroen be sprenkelen, en met een beetje zout bestrooien. De uien glazig bakken en met de vis in een beboterde vuurvas teschotel leggen, dan de wijn er op gieten. De schotel afdekken en dan 15 min. in de oven laten sudderen. Als de vis gaar is de bouillon aanma ken met maizena- en de room, van het vuur afnemen en dan de mayonaise toe voegen. Giet de saus over de vis, en geef er aardappel puree bij en verse sla. Eet smakelijk. Japieja MAART 1978 Vrijdag 3 maart: Wereldvrouwengebedsdag, 20.00 uur in de Johanneshoeve. Zaterdag 4 maart: Zonnebloem, afdeling Leusden organi seert in samenwerking met de car navalsvereniging de ..Kiezelfoorters" een krankeledenbal in de Niek Sa- vioschool in Amersfoort. Aanvang 19.00 uur, tot 22 00 uur Dinsdag 7 maart: Het UW organiseert haar jaarlijkse avond voor de ouderen van Leusden in de grote zaal van Pon. Er wordt bingo gespeeld en de heer Verzijde zal u laten genieten van liedjes van vroeger. Aan vang 20.00 uur. Vrouwenkafee in de Hakhorst U kunt vanaf 9 uur 's ochtends terecht. Er wordt een thema behandeld en wel: Is de moederrol een val? Woensdag 8 maart: Interkerkelijke Vrouwen Contactgroep vergadert in de Marcuskerk, onderwerp: „Drugs". Aanvang 20.00 uur. Gaan de Katholieke Plattelands Vrou wen zelf poppen maken onder leiding van mevrouw Bouman uit Stroe. Aan vang is voor één keer om 19.30 uur. Vergeet u het niet en wel in de Johan neshoeve. Donderdag 9 maart: Houdt het UW haar jaarvergadering in de Johanneshoeve. Aanvang 10.30 uur. Gezien de plannen die er zijn be looft het een bijzonder gezellige jaar vergadering te worden. Maandag 13 maart: Vrouwen Avondkafee ook in de Hak horst. Aanvang 20.00 uur. Thema van deze avond: „Het kleine verschil en de grote gevolgen". NCVB Leusden-centrum gaat praten over „Vrouw en vrede" in de Marcuskerk om 20.00 uur Dinsdag 14 maart: NCVB Leusden-zuid komt mevrouw Wil de Ridder-Hofman Paasdeclamatie verzorgen, afgewisseld met gezang in 't Trefpunt. Aanvang 20.00 uur KPO. Koffie-ochtend in de Johan neshoeve vanaf 10.00 uur Vrouwenraadvergadering in Groot Krakhorst in de huiskamer 9.30 uur. Woensdag 15 maart: KPO afdeling Achterveld vergadert op een ongewoon tijdstip, nl. 14.00 uur. U krijgt een voorlichting met dia's over zeepprodukten. Ook deze middag is in de „Peerdestal". Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen. Op deze avond komt mevrouw E Kieviet van de Stichting voor Huis houdelijke Voorlichting te Plattelande vertellen over verzorging van de tuin. Woensdag 15 maart: KPO afdeling Achterveld vergadert op een ongewoon tijdstip, nl 14.00 uur. U krijgt een voorlichting met dia's over zeepprodukten. Ook deze middag is in de „Peerdestal". Dinsdag 21 maart: Vrouwenkafee. Hakhorst. 9 uur, open ochtend. Woensdag 29 maart: Interkerkelijk Vrouwen Contactgroep. Jaarvergadering met huishoudelijke zaken, koud buffet en bingo, 20 00 uur in de Marcuskerk. KPO Leusden. Jaarvergadering om 20.00 uur in de Johanneshoeve. Na de pauze komt de apotheker u wat vertellen over de moderne geneesmid delen. WANDELEN IN DEN TREEK Op 4,5,11 en 12 maart organiseert de ANWB weer wandelingen in het landgoed Den Treek/Henschoten. Voor eigenaars van honden geldt de prettige mededeling, dat voor een deel van de uitgezette routes (6 resp. 12 en 17 km) geen aanlijngebod van kracht is. Op de wandeldagen kunnen liefhebbers zich tussen 9.00 en 14.30 uur als deelnemer laten in schrijven bij rest. Oud Leusden aan de Vlooswljkseweg no. 1. Houders van ANWB wandel- en fietskaarten betalen 0,75 en overige ANWB 2,50 (niet-leden 5,-). Kinderen tot 12 jaar mogen (onder geleide) gratis mee. CITAAT VAN DE WEEK Deze week een citaat buiten mede dinging. „Te laat toezenden van stukken is een hedendaagse vorm van je zin doordrijven. zo leren eerstejaars-studenten sociologie al in de college-banken" R. Louw in VAWO-visie Dat was het dan weer voor deze week. Hebt u een citaat, die toe passelijk is op Leusdense gebeurtenis sen, aarzel dan niet, schrijf naar Re- daktie Loep op Leusden, Postbus 11, Leusden-centrum. P.S. SportjDaleeAhoy' Rotterciam Reserveer zaterdagavond t« maart voor de LEUSDEN-CENTRUM Zaterdag 4 maart: Clubgebouw Blij hof. Hobbylnstulfclub van 10.00- 12.00 uur. Entree 0,75. Zaterdag 4 maart: „de TH". Filmmid dag voor de jeugd. Aanvang 14.30 uur. Zaal open 14.10 uur. Leusden centrum en Zuid. Op zaterdagochtend 4 maart haalt de Werkgroep Missie en Ontwik kelingshulp oude spullen bij u op ten' bate van de Rommelmarkt voor de aktie Leusden helpt de Maasai. ACHTERVELD Donderdag 2 maart: Bejaardensoos, 13.30 uur: Ons Gebouw. Donderdag 2 maart: Ver- keerscursus, 20.00 uur: Ons Ge bouw. Vrijdag 3 maart: Halfvastenbal, 20.00 uur: Café Buitenlust. Dinsdag 7 maart: Welfareclub Zon nebloem, 9.00 uur. Dindag 7 maart: Kaarten K.P.J.- Bejaarden D'Ouwe Peerdestal. 19.30 uur. Dinsdag 7 maart: E.H.B.O., 20.00 uur: Ons Gebouw. Woensdag 8 maart: Handwerkhob- byclub, 9.00 uur: Ons Gebouw. Donderdag 9 maart: Bejaardensoos, 13.30 uur: Ons Gebouw. Donderdag 9 maart; Ver- keerscursus, 20.00 uur: Ons Ge bouw. De vaste week-aktiviteitenagenda van Leusden vindt u weer in ons volgend nummer. burgerlijke stand UIT HET BEVOLKINGSREGISTER DER GEMEENTE LEUSDEN BLIJKT DAT IN DE PERIODE VAN 16 FEB. 78 T/M 22 FEB. 78 ZIJN: Geboren: 7 feb.: Adrlanus Leonar- dus, z.v. G. Th. A. van Dijk en J. C. Baars, Hessenweg 137; 9 leb.; Oli vier, z.v. F. de Graaf en A. C. Span nenburg, Parelduiker 22; 9 feb.; Willem Hendrik, z.v. J. van Dijck en H. Staal, Goudplevier 38; 10 feb.: An- nemieke, d.v. C. Kerkhof en A. M. Eijkelenboom, Walstro 79; 13 feb.; Maria, d.v. F. van Bruxvoort en H. Th. Peppelmans, Vogelwikke 14; 15 feb.: Jamo, z.v. H. G. van de Burg- wal en M. G.J.ammers, Landweg 23; 16 feb.: Anne-Maria, d.v. J. G. van Emmerik en M. J. S. Schalkwijn, Ak* kerwlnde 3; 22 feb.; Marieke Beren- dlne, d.v.N. J. Lammers en L. J. Vos, Hessenweg 209; 21 feb.: Guillaume, z.v. M. J. C. van der Panne en E. J. Los, Heggerank 17. Overleden: 20 leb.: Adrlaansz, Ru- dolphus, Johannes Antonlus, oud 85 jaar, gehuwd met: Bruggers, Jacoba Johanna: 17 feb.: van de Belt, Lam- bertus Antonlus, oud 63 jaar, gehuwd met: Steenbeek, Johanna Berdlna; 20 feb.: van der Helde, Wil- lemlen, oud 53 jaar, gehuwd met: Dijkgraaf, Jan. Gehuwd: 23 feb.: L. Papenhuljzen en A. de Graaf; 23 feb.; J. E. M. van Brakel en R. L. Kleinveld. kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM Marcuskerk: 9.00 uur: ds. J. Slomp, Leusden, Ger. Zendingsdienst; 10.30 uur: ds. J. Slomp, Leusden, Herv. Zendingsdienst; 19.00 uur: ds. Weernekers, Ger./Herv. St. Jozefkerk: za. 19.00 uur; zo. 8.00 uur: 9.30 uur: Hoogmis; 11.00 uur; 18.30 uur: Lof. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 10.00 uur: ds. Weerne kers, Herv.; 18.30 uur: ds. J. West- land, Amersfoort, Herv. (GB). Don Bosco: za. 19.15 uur; zo. 10.00 uur: Hoogmis; 11.30 uur. Gerei. Kerk (Vrljg.), Kerkgebouw Arnhemseweg 75, Leusden-Z: zondag 5 maart; 8.15 uur: ds. M. Nap; 16.30 uur: ds. M. Nap. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 5 maart geen dienst l.v.m. H. Avondmaalvie ring te Hoevelaken. R.K. Kerk: zaterdag 4 maart, aanvang 19.00 uur: H. Mis: zondag 5 maart, aanvang 8.30 uur: H.Mis; zondag 5 maart, aanvang 10.30 uur: H. Mis. buiten verantwoording van de redaktie VREEMD Hoewel ook behorend tot de nieuwkomers In Leusden heb ik noch- thans een goed kontakt met de oor spronkelijke bewoners, de Hamers- velders. Zodoende is mij bekend met hoeveel instemming destijds het ..Uit vaartcentrum" in het Wit-Gele Kruisge- bouw aan de Rozengaarde tot stand kwam Thans echter wordt, zonder dat er voor passende, vervangende ruimte wordt zorg gedragen, deze gelegenheid zonder meer opgeheven Dit wordt door de oude Hamersvelders als een groot verlies ervaren. Wat mij bevreemdt is dat dit zo maar kan Wie doet zo iets? Door wie is dit bedacht? Er is met instemming van zeer velen iets goeds opgebouwd, waarom breekt men dit af? Zoiets past niet in onze groeiende en voortvarende gemeente P A Waals Hamersveldseweg 50d Leusden/C weekenddiensten HUISARTSEN; Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de art sen Binkhorst, Boersema/Koch, Lan- tink/Verhage, Van Nieuwkerk en Den Toom, neemt dit weekeinde waar: Boersema/Koch, Julianaweg 5, Ach terveld, tel. 03425-1222. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur. Visites graag voor 10 uur 's mor gens aanvragen APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg- winkelcentrum De Rozendaal. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 18 uur en uit sluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20.00 uur, Op zaterdag en zondag geopend van 14 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. Dignum, Walter v. Amersfoortstraat 36, Achterveld, tel. 03425-1333 dienst. In de week volgende op dit weekeinde heeft avonddienst: zr. Dignum. VERLOSKUNDIGE; Mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wil- hetminalaan 18, Amersfoort, tel. 033-10886. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING De spreekuren van de Maat schappelijke Dienstverlening Eemland in Leusden en Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot-Krakhorst, Bol derikhof 18, Leusden-centrum, tel. 45018: maandag 14.00-15.00 uur: Maatsch. Werk Gezinsverzorging. dinsdag 14.00-15.00 uur: Maatsch. Werk Gezinsverzorging. Donderdag 14.00-15.00 uur: Maatsch. Werk Gezinsverzorging. LEUSDEN-ZUID; In het Groene Kruisgebouw, Roo v. Al- dewereltlaan 13, tel. 40818: maandag 14.00-15.00 uur: Gezinsverzorging en maatschappelijk werk. vrijdag 14.00-15.00 uur: Maatsch Werk Gezinsverzorging. Weekendbereikbaarheid 33924 ACHTERVELD; In het Witgele kruisgebouw, Walter van Amersfoortstr. 30, tel. 03425 - 1333. maandag 11.00-12.00 uur: Maatsch. Werk vrijdag 9.00-10.00 uur: Gezinsverzorging. EHBO VERGADERT De plaatselijke EHBO-vereniging houdt vanavond haar jaarvergade ring. Deze wordt gehouden in het gebouw van de HBOV aan de Lariks- laan en begint om 20 uur. De agenda vermeldt de gebruikelijke onderwer pen voor een jaarvergadering. Er zal onder meer een nieuw bestuur geko zen worden.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 17