„Geen sprake van een wanbeleid!" Nimmerdor niet enthousiast over plannen met 't Spul Houtskeletbouw Leusden i.o. stopt aktiviteiten eurofleur „TREECKSANGH" BOOS OP DE RAAD bloemen- en planten- plezier. Tion hilhorsi Reimus&Snel EEN OVATE \Ü0R DE KDLLEKTIE GORDIJNEN öchterbergh wonen LEUSDER KRANT De Leusder krant: er zit niet alleen muziek maar ook zang in Tijd begint te dringen RIJPSTRA en PARTNERS Makelaardij LEUSOEN Geen krant ontvangen? tuinonderhoud Donderdag 2 maart 9e jaargang no. 48 -1978 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden (Van de redaktie) LEUSDEN - Mevrouw J. E. J. van der Plaats-Brender Brandis, pen- nlngmeesteresse van het gemengd Toonkunstkoor „Treecksangh" I heeft er eigenlijk geen woorden voor. Met stijgende verbazing heeft ze de persberichten gelezen, waarin werd gezegd, dat de raad een subsidie werd gevraagd, omdat Treecksangh een tekort van meer dan vier mille [zou hebben op het door haar 1 gegeven concert in oktober vorig r jaar. „En dan hoor ik een raadslid als Bergsma (VVD) in de openbare 1 raadsvergadering praten over een wanbeleid,'' zegt mevrouw Van der Plaats, „terwijl er helemaal geen sprake is van een kastekort of iets dergelijks. De vereniging kan zich best financieel redden, ook al is het Bgeen vetpot." B Zoals bekend worden er voor concer ten en dergelijke door gemeenten sub sidies verstrekt om de aktiviteiten op dit [errein van de cultuur te aktiveren en om de verenigingen, die dergelijke evene menten opzetten in de gelegenheid te stellen dit te doen, zonder zelf al te grote kosten te moeten dragen Ook de hogere overheden subsidiëren derge lijke manifestaties vaak, omdat concer ten nu eenmaal nooit kostendekkend zijn te maken. „Reeds in juni van het vorig jaar heb ben we een gesprek gehad met de des- 0betreffende ambtenaar, die hier over gaat, de heer Lakeman, en hem ge vraagd wat er moest gebeuren om voor subsidie in aanmerking te komen. De 'eheer Lakeman adviseerde om een onkosten-begroting op te zetten. Hier werd aan gewerkt en in augustus werd De Treecksangh een (voorlopige) onkosten-begroting aangeboden, maar dit werd niet geaccepteerd. Het moest een defi nitieve begroting zijn. Omdat dit niet te realiseren was, werd door de heer La keman voorgesteld om dit na afloop vaa het concert te doen Wij hebben ons aan die afspraak gehouden en nu krijgen we van de raad te horen, dat er een wanbeleid is gevoerd. Nou, u mag de boeken inkijken, maar u zult zelf zien, dat er geen sprake Is van een kas tekort," aldus mevrouw Van der Plaats. De penningmeesteresse van T reeck- sangh is nogal gepikeerd over deze volgens haar unfaire gang van zaken. Zij is van mening, dal de fout eerder bij de gemeente ligt, die zelf heeft geadvi seerd om na afloop van het concert met de onkosten-rekening te komen, waarop de subsidie-aanvraag zou kun nen worden gebaseerd. „In veel gemeenten worden aan toonkunstkoren al jarenlang subsidies gegeven van duizend gulden met de enige verplichting om één keer per jaar een concert te geven Treecksangh heeft het afgelopen jaar meerdere con certen gegeven, heeft meegewerkt aan allerlei manifestaties zowel in Leusden als in Achterveld en heeft daar geen cent subsidie voor gevraagd. Heus, we kunnen het allemaal wel betalen, ook al is het geen vetpot, aldus mevrouw Van der Plaats, die het echter wel redelijk vindt, dat ook Treecksangh - net als andere verenigingen en stichtingen - een bijdrage krijgt uit de subsidiepot ter stimulering van haar aktiviteiten. Overigens heeft de provincie Utrecht de subsidie-aanvraag reeds ontvankelijk verklaard en een bedrag van 1000,- toegezegd. „Toon kunst", (de Bond van Toonkunstko ren) geeft ook subsidie, maar dat doet zij pas, wanneer andere subsi dies bekend zijn. Dan geeft de bond vijftig procent van het totale subsi diebedrag. Het wachten was dus op de gemeente Leusden. Die heeft nu - zij het met pijn - eveneens duizend gulden gegeven, zodat Treecksangh in ieder geval ook op duizend gulden subsidie van de bond van Toon kunstkoren kan rekenen." Een nor male gang van zaken, helemaal geen wanbeleid," aldus de penningmees teresse van Treecksangh, die het de raadsleden kwalijk neemt, dat zij zich op eerder genoemde wijze hebben uitgesproken, zonder te informeren bij Treecksangh over het hoe en waarom. DEZE WEEK IN PAGINA 3: Treecksangh-subsldie ligt raad zwaar op de maag PAGINA 5: - P.J.G.U. Leusden in de prijzen PAGINA 7: Achtervelds nieuws PAGINA 9: - Uitgelezen. Nieuwe boeken gelezen en besproken PAGINA 11:- Polltledagboek PAGINA 13, 14, 15: Sport in Leusden VI (K PAGINA 17: - Loep op Leusden PAGINA 19: Kijk op de film Cursief bekeken LEUSDEN/CENTRUM - Maandag savond hield het overlegorgaan 't ■Spul opnieuw een vergadering over Ide problemen rond de gelijknamige ©x-boerderij in Groenhouten. Evenals op 16 januari was de be langstelling uiterst gering. Buiten Jhet bijna voltallige bestuur kon voor zitter R. H. van Maanen slechts 7 geïnteresseerden welkom heten in het gemeentelijk informatiecentrum aan de Zwarteweg. Overigens moet ons van het hart, dat meerdere or gaanleden in een vergadering, die openbaar heet te zijn, best wat luider mogen spreken. Zij waren in de zaal nauwelijks te volgen. Intussen is de werkgroep tot het behoud van 't Spul sinds de vorige vergadering maar weinig opgeschoten, hoewel de tijd dringt. Het wordt duidelijk een moei lijke zaak om nog voor 1 juli a.s. met een afgerond plan bij b. en w. op de proppen te komen. De uiteindelijke suggestie uit de ver gadering van 16 januari om van 't Spul een pony-centrum te maken, dat bij voorkeur door de L.R.V. en Ponyclub Nimmerdor geëxploiteerd zou worden, moest op een laag pitje worden gezet. Het gesprek van mevrouw GStrijker en de heer L. Boogaard namens het over legorgaan met de heer E. Oostra, de voorzitter van Nimmerdor, heeft niet het resultaat gehad, dat de deputatie oor spronkelijk optimistisch meende te (Van de redaktie) LEUSDEN - De Stichting Houtske letbouw Leusden (in oprichting) ,,j, stopt met haar werkzaamheden nog voordat de stichting definitief is ge worden. Mevrouw Wesenaar namens het voorlopig bestuur van )|||de stichting: „We hebben in decem ber vorig jaar opnieuw een brief ge stuurd naar b en w, waarin we hebben gevraagd nu eindelijk eens duidelijk te willen zijn over de moge lijkheden van houtskeletbouw in Leusden en de taak van de stichting daarin. Uit het antwoord van b en w (8 februari van dit jaar) is ons duidelijk gebleken, dat onze doelstellingen niet tot uiting zouden komen. Afge zien van het feit, dat wij niet als reali- sator mochten optreden, waren de vooruitzichten op houtskeletbouw in Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 28 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 90 cent per regel. Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Mms het kader van de stichting zo mini maal, dat we hebben besloten de voorlopige stichting op te heffen. Wij bedanken voor de eer om als franje te dienen van een of andere con ventionele aannemer of projekt- ontwikkelaar." Het bestuur van de Stichting Houtskeletbouw Leusden i.o. is bij zonder teleurgesteld over de gang van zaken tot nu. Zij schrijft in de laatste brief aan het college: ,,Na lezing van uw schrijven van 8 februari 1978. moeten wij helaas konstateren, dat wij na drie jaar noeste arbeid wel gedwongen wor den onze vruchteloze pogingen tot sa menwerking met de gemeente Leusden op te geven. Uit uw brief blijkt namelijk nog altijd, dat de essentie van het door ons een jaar geleden ingediende rapport over Houtskeletbouw en de Leusdense stichting, aan de heren le zers is voorbijgegaan. Bewust dan wel onbewust In de konstruktie, die de ge meente kennelijk voor ogen staat mist onze stichting, gezien de doelstellingen, elke grond van be staansrecht." Mevrouw Wesenaar:Ja. we kunnen geen enkele kant meer op. Er zijn voor ons geen mogelijkheden meer en dan is het beter, dat wij er gewoon mee stop pen De brief aan het gemeentebestuur eindigt met. ,,Wij hopen van ganser harte, dat in de toekomst andere se rieuze enthousiastelingen uit de burgerij van Leusden wat mee ,,au se- rieux" zullen worden genomen en wat minder lang „aan het lijntje" zullen wor den gehouden, want vooral als gevolg van het laatste moet elk enthousiasme wel doodbloeden, maar misschien is dat juist wel de bedoeling Financieel zal alles nu worden af gerond. Het ligt in de bedoeling om het geld, dat na aftrek van de onkos ten, overblijft, aan een goed doel te besteden. De leden van de HSB i.o., die elk een tientje bij inschrijving hebben betaald, zullen nog op de hoogte worden gebracht hoe het voorlopig bestuur denkt de res terende gelden te besteden. Een kas boordevol kwekenbloemisten/ 4-L URSULINEWEG 5 LEUSDEN-C UI TEL. 0334 05 93 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Rechtskundigen Accountantsadviezen Woninggids fcw makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tei033-44569 Wal onze kollektie gordijnen betreft bekennen we graag kleur: we zijn er een beetje trots op. Trots op de prachtige, over zichtelijke presentatie en trots op de ontelbare stoffen, kleuren en dessins die U bij Achterbergh aantreft. Of het nu Uw keuze moeilijk maakt of vergemakke lijkt: de gordijn-kollektie en Achterbergh blijven de moeite waard! Amersfoort, Hellestraat/Westsingel. Telefoon 033-13048 mogen verwachten. Waarop die ver wachtingen waren gebaseerd, werd niet duidelijk, maar om praktische en financiële redenen was de Nimmerdor-voorzitter op de vorige ver gadering ook niet bepaald enthousiast. De werkgroep wil nu op korte termijn van de ponyclub een definitief ja of nee. Er zal ook nog getracht worden om via de Klaveet en/of de Koninklijke Federa tie van Landelijke Rijverenigingen uit de problemen te komen. Blijkbaar is de pony-manege de laatste strohalm, waar het over legorgaan zich aan vastklampt. Een verzoek van de „Vrije Kwasten" om het woonhuis van 't Spul als exposi tieruimte in de weekeinden te mogen gebruiken, vond geen bijval. Een kleinveebedrijf (een nieuwe suggestie) biedt ook weinig kansen. D^n hadden de vorige bewoners dat net zo goed kunnen doen Het is allemaal heel aardig om achter een bepaald ideaal te staan, maar om een oplossing te zoeken in de ponyrichting is een re delijke mate van deskundigheid op hip pisch gebied toch wel een eerste ver eiste. Wij willen echt niet onvriendelijk zijn, maar uit tal van opmerkingen tijdens de vergadering Is ons niet ge bleken, dat men voldoende op de hoogte is met de vele problemen, die aangesneden werden. Na de constate ring, dat ook de parkeermoeilijkheden rond 't Spul niet één-twee-drie op te lossen schijnen te zijn, werd tenslotte het concept van een nieuw enquête formulier onder de loupe genomen z? Taxaties Hypotheken - Verzekeringen HAMERSVELDSEWEGIOa TELEF.: 033-4 40 00 SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag tel. te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. Voor al uw tuinaanleg Nu ook weer volop tuinzaden voorradig. Bloemisterij Tuincentrum Ursulineweg 14, Leusden-centrum. Winkelcentrum De Rozendaal, Leusden-centrum. Groot In groen.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 1