PJGU Leusden in de prijzen Vrouwenraad organiseerde tweede lezing over China Boeiende lezing over kastelen voor NBP Coöperatie heeft goed geboerd „THE SWINGING STRINGS IN JAZZ CLUB Schrijven voor gevangenen Vrouwencafé besprak het gezin Oud papier- aktie D.W.S. Leusden helpt de Maasai UW houdt jaarlijkse bingoavond Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 2 MAART 1978 LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht heeft een bij zonder mooi resultaat behaald in de kulturele wedstrijd van zaterdag 25 februari. In „Boslust" te Zeist be haalden de Leusdense jongeren de eerste prijs in de provinciale llturele wedstrijd, die werd ïrganiseerd ter gelegenheid van de algemene provinciale leden vergadering. De opdracht was om het thema: ikke, Jkke, ikke, en de rest kan uit te èlden Drie leden van de afdeling üsden gingen dit thema uitwerken, en zij schreven een tekst over Sjakie, die met een medisch studente trouwde. Zij kregen een zoon, die als minister van landbouw de wereld wel eens even zou I gaan regeren. Zij maakten er een I schimmenspel van. Mieke van 't Hoff las het verhaal voor. Rien de Greef, Ria Verwey, Arie Verwey, Marijke Mokking, Mieke Jansen, Wiepko Mulder, Gert van der Berkt, Willem van Engelhoven en Anneke Overvest beeldden de ge schiedenis uit. De regie lag in handen van Piet Val- kenet. Als orkest traden op Kees de Kruijff als drummer, Evert van den Berkt saxofonist, Frans Lagerwey als or ganist. Nu de afdeling Leusden de eerste prijs in de provinciale kulturele wedstrijd heeft behaald wordt zij voor de provincie Utrecht afgevaardigd om in mei deel te nemen aan de inter provinciale kulturele wedstrijd in Drach ten. En niet alleen met het schimmenspel behaalde Leusden een eerste prijs. De kreatieve kommissie had voor de provincie een wedstrijd in het maken van wandkleden uitgeschreven. Ook hier behaalde Leusden de eerste prijs. Francien van de Lagemaat had een wandkleed gemaakt op het thema P.J.G.U. toen en nu. De P.J G.U. be stond namelijk 45 jaar. Aan de ene zijde beeldde Francien met technisch en de- koratief vaardige hand een ouderwets boerenbedrijf uit. Aan de andere zijde kwam een moderne boerderij met een silo, een trekker te staan. Het gaat de afdeling Leusden erg goed. Oud-voorzitter Rien de Greef uit Leusden werd zaterdag 25 februari ge kozen tot provinciaal voorzitter. Een mooie promotie voor de aktieve Rien de Greef! In maart komt het eerste ledenblad van de afdeling Leusden uit Op 6 maart is er om 20.00 uur in ,,De Til" een film avond Die avond zal er uit de twee gestelde kandidaten een voorzitter voor de afdeling Leusden worden gekozen. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 7 maart a.s. Amnesty International. Schrijfavond van 19.30 tot 22.00 uur in de Johanneshoeve aan de Hamersveld- sëweg t.o. de RK-Kerk. Zoals bekend, is Amnesty Internatio nal een onafhankelijke organisatie die zich inzet voor mensen, die omwille van hun overtuiging, ras of huidskleur worden vervolgd, gemarteld of gevan gen gehouden, o.a. door middel van schrijfakties, zoals de schrijfavonden in Leusden, probeert AI te bewerkstelligen dat de regeringen van verschillende landen hun houding t.a.v. hun politieke gevangenen wijzigen. De gevangenen waar Amnesty zich voor inzet, hebben zelf op geen enkele wijze deel genomen aan geweld. Tijdens de a.s. schrijfavond worden brieven geschreven naar de autoriteiten van de volgende landen: 1. Syrië, waar een man 21 jaar geleden gevangen werd genomen op grond van een valse beschuldiging die zijn broer over hem had verstrekt. De man is ongeletterd en heeft spraak moeilijkheden. Hij wordt in de gevan genis als knecht misbruikt. Hij kan in geen enkel opzicht voor zichzelf opko men. Gevraagd wordt om onmiddellijke vrijlating. 2. Tunesië, waar een landbouwinge nieur gevangen wordt gehouden op beschuldiging van het vormen van ille gale organisaties. In maart 1973 werd hij tot 1 jaar hechtenis veroordeeld, maar hij werd niet vrijgelaten. Mede op grond van zijn zeer slechte gezondheid zal om vrijlating worden gevraagd. 3. Joegoslavië, waar een apotheker in 1977 gevangen werd genomen, terwijl de beschuldigingen teruggaan tot 1962. Zijn medisch rapport maakt melding van acute rheuma en hartafwijkingen. Ook voor deze gevangene wordt om vrijlating verzocht. 4. Nicaragua, waar twee jonge boe ren in 1977 door de Nationale Garde werden gearresteerd en die sindsdien vermist zijn. Gevreesd wordt, dat zij ^aan martelingen ^loot st^an. Voor hen wordt gevraagd dm ofwfcl een eerlijke berechting, ofwel in vrijheidstelling. 5. Rusland, op verzoek van een adoptiegroep wordt een extra schrijf- aktie gevraagd voor een 28-jarige man die een gevangenisstraf van 4 jaar uitzit, waarna hem nog 2 jaar verbanning wachten. Hij lijdt op dit ogenblik aan een ernstige maagzweer. Een verzoek tot vrijlating of minstens tot een goede geneeskundige behandeling wordt bij de kampcommandant ingediend. De Leusdense adoptiegroep voor In donesië wil deze avond de situatie van haar gevangene die, hoewel hij 'n thuis heeft, toch door de autoriteiten in een transmigratiekamp is geplaatst, onder de aandacht brengen. Vandaar dat ook voor deze Indonesische gevangene ge schreven zal worden. Tijdens de schrijfavond kunt u ook terecht voor ander Amnesty-informatie. Voorbeeldbrieven liggen klaar om over geschreven te worden. Briefpapier is aanwezig. Iedereen is van harte uitgenodigd te komen schrijven voor gevangenen, dinsdag 7 maart a.s. van 19.30 tot 22.00 uur in de Johanneshoeve aan de Ha- mersveldseweg, Leusden-Centrum. LEUSDEN - Ruim 35 vrouwen hebben met elkaar gepraat over het on derwerp ,,de zin van het gezin" Uiter aard liepen de meningen uiteen, terwijl over sommige dingen geen verschil van mening bestond. Men was het er over eens dat het gezin konsumeert en de maatschappij produceert, er is sprake van een wis selwerking. Gedacht werd aan het ver anderen van het konsumptiepatroon door kritischer konsumeren. In een gezin met kinderen is een vrouw financieel afhankelijk. Als zij een eigen inkomen heeft vermindert haar afhankelijkheid, wel heeft zij dan een dubbele taak, haar baan en haar huis houden. Vaak is het zo dat de vrouw haar karriëre opgeeft voor haar man. Bij verhuizen verliest een vrouw haar so ciale kontakten en wordt hierdoor af hankelijk van haar man Over de emo tionele en sexuele afhankelijkheid van de vrouw waren de meningen verdeeld. Sommigen voelden zich emotioneel en sexueel afhankelijk van de man, anderen voelden dat niet zo. De vrouw kan zichzelf onafhankelijk maken door zich bewust te zijn van haar situatie en te streven naar verbetering o a. een betere kinderopvang, aaneen gesloten schooltijden, en betere openbare eetgelegenheden. Sommige vrouwen vinden het gezin te eng en wil len een ruimer samenlevingsverband. LEUSDEN - Een volle Groot Krak- horstzaal luisterde op woensdag ochtend 22 februari aandachtig naar de indrukken, die mevrouw Lovink opdeed tijdens haar bezoek aan China. Het was de tweede keer, dat mevrouw Lovink sprak over China. Zij deed dit op verzoek van de Vrouwenraad Leusden, die de eerste lezing zó boelend vond, dat unaniem werd besloten mevrouw Lovink te vragen haar verhaal over China voort te zetten. Mevrouw Lovink hield zeer attent voor degenen die de eerste niet waren geweest, een summiere inleiding, en pakte opgewekt en beminlijk de lange en zuiver zijden Chinese draad weer op. BODEMGESTELDHEID EEN PROB LEEM De aanwezige vrouwen kwamen onder de indruk van de haast onover komelijke moeilijkheden, waarvoor de bodemgesteldheid de Chinese bevolking stelt Het onmetelijke China moet voor 80% bestaan van de land bouw, en het grootste deel van het land bestaat uit bergen, stenige en on vruchtbare dalen en woestijnen. Met onvoorstelbare ijver en vrijwel zonder geldmiddelen (behalve in de speciale landbouwcommunes, die enige staats subsidie ontvangen) verwijdert de be volking stenen uit de bodem. Op de dia's zag je de mensen alleen uitgerust met een klein schepje als werktuig. LEREN AFWACHTEN Onder eindeloze rijzen hoepels, be dekt met plastic en rietmatten ter be scherming tegen de zeer felle koude en de zandstormen, tracht men gewassen te kweken. ,,Wat je er leert," zei mevrouw Lovink, ,,is afwachten, wach ten, geduld hebben." Over de Gobiwoestijn strijken felle winden, die een héél fijn stof naar alle zijden van het land doen opwaaien. In Peking wapent men zich daartegen door het dragen van katoenen masker tjes. Deze maskertjes worden als men verkouden is, óók gedragen om te voorkomen dat men anderen besmet. De Chinezen zijn van nature sociaal voelend, en houden ernstig rekening met hun medemens. Dat vooral de mannen er zo opgepoft uitzien in hun Maopakken, komt doordat ze onder hun pak een gewat teerde dóórgestikte broek en jas dragen tegen de hevige koude. Op de dia's zag je mannen en vrouwen vervoerd wor den, staande in open laadbakken, met grote capuchons op tegen de wind. De Maopetjes werden veel gedragen, ook door de kinderen. Als schoeisel heeft men een soort gymnastiekschoenen. Voor meer dan 800 miljoen mensen is leer een niet haalbare kaart. Het viel op, dat de kinderen nooit wantjes of hand schoenen droegen. Misschien moet ook die voorziening nog op gang komen. ,,Werd er nooit wat van u gestolen," was een vraag van de Leusdense vrouwen. Mevrouw Lovink: ,,Wij lieten ergens wel eens iets liggen, en dan kwamen tientallen je achterna gedraafd om je je eigendom vooral maar weer ter,- hand te stellen." De huizen zijn kjeitr voor brandstofopslag is geen plaats. Men legt de antraciet gewoon op straat en alleen degenen aan wie de brandstof toebehoort, gebruikt ervan. Zó wordt men ook opgevoed. ALLES IS BESPREEKBAAR „Alles is bespreekbaar in China," vertelde mevrouw Lovink. „Als je iets verkeerd hebt gedaan, straft men je niet direkt. Men komt praten, en hoopt dat je in 't vervolg anders zult doen. Het ligt dan helemaal aan jou hóe je je in de toekomst zult opstellen." Veel van het oude kultuurbezit wordt gerestaureerd. De paleizen van de keizers, de tempels. Ook van de Chinese muur zijn stukken gerestau reerd. Bij de tocht naar boven moet je je op vele plaatsen aan de muur vast klemmen om niet om te waaien. Prinses Beatrix liet bij haar bezoek het gezel schap ver achter zich. in zo'n sneltempo wist zij zich ondanks de wind te ver plaatsen. KUNSTSCHATTEN ZIJN IN CHINA GEBLEVEN. Dankzij het feit, dat China nooit happig is geweest op het toelaten van blanken, zijn de kunstschatten niet naar het Louvre en het British Museum afge voerd. Zo heeft men recentelijk bij toeval één der graven van de Ming- dynastie ontdekt. De grafruimten worden voorafgegaan door een an derhalve kilometer lange allee met aan weerszijden staande en liggende olifan ten, kamelen, paarden en Mongoolse mannen. Door tempels en poorten be reikt men jle grafzalen, waaruit de meest kostbare kronen, sieraden en juwejen; voorwerpen van jade en mas sief goud tevoorschijn zijn gekomen. Het graf op de door mevrouw Lovink vertoonde dia's was voor een keizer, die op 10-jarige leeftijd de troon be steeg. Toen hij 22 jaar was begon hij met de bouw van zijn dodenwoning. Hij stierf op 57-jarige leeftijd, en kon het voltooide monument met alle pracht en praal betrekkenl Er werden versierse len, getooid met de diepblauwe veren van ijsvogels, gevonden die niets aan kleur en schoonheid hadden ingeboet. Alles wordt tentoongesteld in glazen vitrines, en het volk gaat er graag naar kijken. DISTRIBUTIE Kledingstukken kon mevrouw Lovink er niet kopen. Textiel wordt slechts op bonnen verkocht. Ook andere zaken, die van een eerste levensbehoefte zijn en die té schaars zijn om regelmatig meer dan 800 miljoen mensen te voor zien, zijn gedistribueerd. Wat vooral scherp naar voren kwam uit de lezing van mevrouw Lovink was het hoge peil van beschaving van het Chinese volk. Zowel in de verfijnde kunst van lang vervlogen eeuwen als in de levenshouding, waarmee het Chinese volk, nu het eindelijk in zijn eerste levensbehoefte kan voorzien, samenleeft. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 22 februari was er in de Marcuskerk weer een bijeenkomst van de afdeling Leusden van de Ne derlandse Bond van Plattelands Vrouwen. Gast was deze avond de heer Van Norden die de aanwezigen meenam op een diatocht langs talrijke Utrechtse kastelen. De provincie Utrecht heeft, op Limburg na, de meeste kastelen per vierkante kilometer. Vooral de Vecht streek en het gebied langs de Lang- broeker Wetering hebben hun eigen ka rakter en aantrekkelijkheid te danken aan een aaneenschakeling van land goederen met kastelen en landhuizen uit velerlei eeuwen. De lezing over deze kastelen in ,,'t Sticht" was doorspekt met familiena men, anekdotes en de geschiedenis van deze huizen en hun bewoners. Om er maar eens enkele te noemen: zo is er nog Ruinestein wat een echt Roofrid- derslot was en de Ridderhofsteden Sterkenburg en Walenburg Dunstede is in het midden van de 13e eeuw ge bouwd en was eens heel belangrijk in 't Sticht. Leeuwenburg daarentegen is nog vrij jong. Dit 18e eeuwse landgoed is nog steeds in het bezit van de familie De Beaufort Het beroemde kasteel te Doorn, waar de gevluchte Wilhelm een onderkomen vond, is nu open voor het publiek Het kasteel, dat vroeger in het bezit was van de kerk, is vele malen in vlammen opgegaan en weer herbouwd. Van Renswoude ging het daarna naar Amerongen Het kasteel Amerongen was vroeger het domicilie van de bis schoppen van Utrecht, wat later van de graven van Holland Vooral langs de Vecht zijn veel landgoederen te be wonderen Regenten bouwden hier buitenhuizen of kochten kastelen. Hier toe kan men ondermeer tegenkomen „Zuilen", wat in de loop der eeuwen vee! veranderingen heeft ondergaan, „Nijenrode", „Loenersloot" en het be kende „De Haar" bij Haarzuilen. Na de pauze werden er dia's vertoond van het Huis te Zeist, wat in 1924 door de gemeente Zeist gekocht werd. Met de restauratie is men pas in 1960 begonnen en deze heeft tien jaar geduurd. Het resultaat mag er zijn. Bin nen is veel van de lange historie van dit slot terug te vinden Het Slot Zeist wordt voor allerlei doeleinden gebruikt, als huis van de gemeente, zoals ontvang sten, exposities, muzikale gebeurtenis sen en men kan er ook trouwen. Al met al een bijzonder interessante lezing, waardoor de aanwezigen deze kastelen en landhuizen in het vervolg met andere ogen zullen bekijken. Vooral omdat men dan iets weet van de roemruchte histories die hier bij horen. De maatschappij is er nog niet op inge richt dat vrouwen met kinderen willen werken. Een mentaliteitsveranderingen en het doorbreken van het rol lenpatroon is voor de toekomst van het gezin noodzakelijk. Als alle vrouwen willen werken is een grote werkloosheid onvermijdelijk Als de beste oplossing werd gezien het verdelen van het werk tussen mannen en vrouwen, en het verdelen van de inkomens. Mannen kunnen soms beter met kinderen omgaan dan vrouwen en omgekeerd. Men was het er over eens dat de vrouw niet allen aan die ontwik keling kan werken maar dat het hele gezin zich mee zal moeten ontwikkelen. Ter herinnering: volgende week dinsdag zal in het ochtendcafé gespro ken worden over ,,ls de moederrol een val?" Op 13 maart zal in het avondcafé- het boek „Het kleine verschil en de grote gevolgen" van Alice Schwarzer worden besproken. Wie het boek wil lezen, maar het niet wil kopen kan zich wenden tot Ada v d. Vlist, Landweg 76, Leusden tel. 42214. LEUSDEN/C - Het bestuur van de Coöperatieve Handelsvereniging Leusden en Omgeving, kon op don derdag 23 februari j.l. ca. 50% van het ledenbestand welkom heten op de Algemene ledenvergadering in café-rest. de Mof. Voorzitter J.P. v.d. Bremer opende de vergadering met onder meer te me moreren, dat het afgelopen vereni gingsjaar goed genoemd mag worden. ..Vorig jaar omstreeks deze tijd, waren we wat in mineur stemming door de al gemene situatie, o.a. de droogte waar mee we in 1976 te maken hebben ge had. Het afgelopen jaar zo ging hij verder, „mag er weer zijn." „Er zijn di verse investeringen gedaan, o.a. nieuw transport-materiaal, waardoor het lossen sneller kan geschieden, terwijl de brokkenpers een grotere capaciteit heeft gekregen, zodat", zo besloot hij zijn inleidingswoord, „alles zich tot te vredenheid ontwikkeld' De cijfers ten opzichte van het jaar daarvoor gestegen is met ruim 730.000 kg. De Coöperatieve Handelsvereniging mag zich verheugen in ruim 215 leden en deze hebben ervoor gezorgd, dat de winst een fors bedrag vertoonde, zodat een flink overschot aan de leden ten goede zal komen, hetgeen van de fe- bruari-rekening zal worden afgetrok ken. In verband met het aftreden van de heer J.H. v.d Hengel als lid van de Raad van Toezicht, werd door de ver gadering uit 3 kandidaten n I B.G. van Daatselaar, T.P Blom en G.H. van Val kengoed, de heer B.G van Datselaar met 64 stemmen gekozen. Een tweede verkiezing stond op het programma in verband met het vertrek na 29 jaar van voorzitter J.P v.d. Bremer. Fr. Tolboom, R.A. v.d Wolfshaar en A J. van Daatselaar, stonden op de kandida tenlijst, waarvan Fr Tolboom van de 105 uitgebrachte stemmen er 74 op zijn konto kreeg, zodat hij het bestuur gaat versterken De voorzitter van de Raad van Toe zicht de heer R.H. v.d. Hengel richtte het woord tot de beide scheidende be stuursleden en dankte hen voor het vele werk, dat zij in het belang van de Coö peratie hebben verricht. De handdruk ging vergezeld van een stoffelijke blijk van waarderinq In zijn afscheidswoord bedankte de heer v.d. Bremer een ieder die ertoe heeft bijgedragen, dat de Coöperatie kon worden wat zij nu is en noemde met name de heer G. van Loenen als direk- teur. de grote stuwende kracht binnen de Handelsvereniging. De uitloting van de geldlening vond niet plaats. „Dit heeft geen enkele zin", aldus de voorzit ter, „aangezien men zijn geld te allen tijde kan opnemen." De heer Van Loenen deelde voorts nog mede, dat de maisbank goed heeft gedraaid, zodat er alle reden is hiermee door te gaan. De rondvraag leverde geen nieuwe dingen op, zodat men kon beginnen met de verloting. Bij binnenkomst had een ieder ieder een lot ontvangen, zodat dit een loting werd zonder nieten. Diverse stukken gereedschap, huis houdelijke artikelen en voetballen kregen een nieuwe eigenaar. De verlo ting was grootser opgezet dan voor gaande jaren in verband met het 60- jarig jubileum. Rond 23 00 uur werd de vergadering gesloten waarna een ieder onder het genot van een drankje nog wat kon napraten over de problemen van alle dag. ACHTERVELD - Hoewel de prijs van het oude papier tot een onvoorstelbaar minimum is gezakt blijft de muziekver eniging DWS toch doorgaan met zijn oud-papier-aktie. De container zal dit weekend weer op de welbekende plaats zijn. Vanaf vrijdag ongeveer 17.00 uur tot zaterdag ongeveer 14.00 uur kan iedereen zijn oud papier weer in deze container kwijt. Oud papier, karton e.d. is van harte welkom Alle kleine beetjes helpen. De genen die absoluut niet in de gelegen heid zijn om hun oud papier zelf te komen brengen kunnen even een tele foontje geven dan wordt het zeker op gehaald. De betreffende telefoonnum mers zijn 03425-1688 en 033-41197. LEUSDEN - De Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers organiseert op dinsdag 7 maart haar jaarlijkse bingo-avond. De firma Pon is weer zo vriendelijk om zijn grote zaal ter beschikking te stellen, waarvoor de UW zeer erkentelijk is. De bingo-avond kan worden bijge woond door alle senioren van Leusden, die weer eens zin hebben om een gezel lig avondje bingo te spelen. Het begrip senioren wordt door de UW soepel op gevat. „Oudere kinderen of familiele den, die graag mee-bingoën en die voor het vervoer van hun ouders zorgen, zijn van harte welkom Aan de avond wordt medegewerkt door een akkordeonist, die voor wat leuke meezing-deuntjes zal zorgen. De leiding van het bingospel ligt in de be kwame handen van de u aller welbe kende heer Punt. Mocht u voor deze Paas-bingo- avond op de een of andere manier geen mogelijkheid zien om aan vervoer te komen, dan kunt u daartoe kontakt per telefoon opnemen met mevrouw Brin- kert: nr. 40710. De zaal is open om 19.30 uur. Het spel begint om 20 00 uur. LEUSDEN - De Werkgroep voor Missie- en Ontwikkelingshulp zet zich in de Rooms-Katholieke Paro chie Sint Jozef in voor de bis schoppelijke Vastenaktie Nederland. Onder het motto „Leusden helpt de Maasai" gaat de werkgroep gelden bijeenbrengen voor het projekt onder de Maasai in Kenya. Hier wer ken twee Leusdenaren onder deze zwarte nomadenstam. Met één van hen, broeder Voskuilen, volgt in onze volgende editie een gesprek over zijn werk onder de Maasai. Op zaterdag 11 en zondag 12 maart organiseert de werkgroep een rom melmarkt en bazar in „De Til". Voor deze rommelmarkt worden allerlei spul len ingezameld. Vergeten dingen op zolder, in de kelder of in de schuur. De werkgroep komt deze spullen bij u op halen op zaterdagochtend 4 maart. De werkgroep verzoekt alle Leusde naren voor hen in hun kasten te speuren naar speelgoed, gram mofoonplaten, boeken, kleding, siera den, snuistenjen, elektrische spulletjes, huishoudelijke voorwerpen. Allemaal klein spul, geen grote stukken. Zet u het op zaterdagochtend bij u klaar? Ook kunt u bellen naar nr 40312, voor het geval u op die dag niet thuis mocht zijn. De spullen worden dan bij u opgehaald. De opbrengst van de rommelmarkt en de fancy fair zal aan broeder Voskui len ter hand worden gesteld voor zijn ontwikkelingsprojekt Dit projekt heeft de bedoeling om de Maasai de moge lijkheid te verschaffen zich weerbaar in te passen in de strukturen van het huidige Kenya. LEUSDEN - Met gemengde ge voelens en bepaald geen hoog ge spannen verwachting stapte ik don derdagavond 17 februari het café Bavoort binnen voor het eerste con cert dit jaar, van de Jazz-Club- Leusden. De swinging strings uit Amersfoort, met belangstelling voor de hot club de France stond er in de convocatie, zouden optreden Een gevaarlijke ver gelijking. maar het tegendeel was waar, het werd een kostelijke, muzikale avond van een goed gehalte, mede veroor zaakt door het eigen enthousiasme van de musici. Hoewel het repertoire van het quintet niet bepaald revolutionair was, bracht het toch het publiek tot groot en thousiasme De uitvoering van stan daards zoals - honeysuckle rose, her kenningsmelodie van de swinging strings - daphne en minor swing werden voortreffelijk vertolkt, zowel in de up tempo nummers als in de ballads be wezen de musici hun virtuositeit, zoals in het tweemaal gespeelde nuages, waarin Harry Alberga de toonzetting van Grappelli goed aanvoelde. Op de zeer melodische lijnen welke Harry soms achter de solo van zijn broer Jules produceerde waren to the point en fraai om te horen. De beide rhythym gitaristen Henk Visser en Nico Luiks gaven aan het geheel een stimu lerende drive mee, waardoor een zeer volle en pure sound verkregen werd. Zelfs „Toots" was aanwezig in de gestalte van Nico Luiks, die zowel het uiterlijk als de mimische gaven van de grote Tielemans bezat, hetgeen hij dan ook toonde in de „op verzoek" gezongen nummers, een goed en tertainer. Al met al een geslaagde avond, waarop zowel door het publiek als door de musici volop genoten werd. Theo Caldenhoven

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5