SKGV-prijzenregen in Achterveld D.W.S. kan nog steeds nieuwe leden gebruiken Frühschoppen was weer gezellig Chauffeurs SVA amuseerden zich op spelletjesavond Tafeltennistoernooi Onze Wereld succes Bestuur „Ons Gebouw" gewijzigd SK.P.J. Achterveld ^tweede Puupekoppen vieren halfvasten Uitslag klaveijassen D.W.S. vraagt rommel Open avond Joseph- school Kring vergadering A.B.T.B. EHBO- ploeg naar districts wedstrijd Muziekvereniging hield jaarvergadering Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 2 MAART 1978 7 tiertje van 24 minuten aan het begin van de avond werd na de prijsuitreiking weer ingehaald met een gezellige tijd van informeel nakaarten over prachtige staaltjes van schutterslatijn. Niet on vermeld mag blijven de charmante geste van voorzitter J. J. van Hamers- veld, die als dank voor het bij de win- terwedstrijd mogen gebruiken van het praktische scorebord van de Sv Frans Tromp, de twee aanwezige Hoevela kense dames met een fraai bloemstukje verraste. ACHTERVELD - Daar de wed- strijdploeg van de plaatselijke E H.B.O. op de gehouden wedstrijden van de af deling eerste werd, mag zij nu meedoen aan de districtswedstrijden. Deze dis trictswedstrijden waaraan in totaal door tien ploegen zal worden deelgenomen, zal worden gehouden op zaterdag 4 maart te Jutphaas in de Lantaarn De wedstrijden beginnen om 13.00 uur terwijl de deelnemende ploeg zich om 12.15 uur ter plaatse moet melden. De genen die mee willen naar deze dis trictswedstrijden kunnen zich hiervoor opgeven bij B. Janssen, Verjaegde Ruyterweg 4. Het vertrek is om 11.30 uur bij garage Kleinveld. Supporters die de deelnemende ploeg hun morele steun willen geven zijn van harte welkom om mee te gaan ACHTERVELD - Het stichtingsbe stuur van de Stichting Ons Gebouw heeft een wijziging ondergaan. Tot nieuwe leden van dit stichtingsbestuur zijn benoemd" mevr. Jacqueline v d. Hengel-de Ridder, Gerard van Dijk, Klit- tersteeg 17 en Bob van Egmond, J de Bijestraat 4. De samenstelling van het stich tingsbestuur is nu als volgt: J N. A. Boersma, Kon. Julianaweg 5, tel. 1222, wnd. voorzitter, J J. van Burgsteden, Hessenweg 279, tel. 1530, pen ningmeester mej A. P. Wijntjes, Jan van Arkelweg 14, tel. 1474, secreta resse, W Jansen (pastoor) P. v. d. Hengel, J. Coenen, H Ossendrijver zijn leden met daarbij de drie hierboven ge noemde nieuwe leden. Beheerders van Ons Gebouw zijn de heer en mevr. Baalman-v. d. Tweel, Hessenweg 327, tel 1435. Het gebouw is telefonisch aangesloten onder num mer 1269. Voor het bespreken van de zalen en alle andere dagelijks voorko mende zaken kan men ten allen tijde terecht bij de beheerder Mochten er problemen zijn of wensen van welke aard ook dan kan men zich ten allen tijde wenden tot het stichtingsbestuur. Dit bestuur is altijd tot overleg bereid. Niet alleen voor wensen en problemen doch ook voor opbouwende suggesties zal het bestuur steeds een open oor hebben. ACHTERVELD - Een hoogtepunt uit de viering van het 25-jarig bestaan van de schietvereniging Ons Genoegen bestond uit de or ganisatie van de SKGV- winterwedstri jd. Met 205 deelnemers van de 14 bij de Schiet Kring Gelderse Vallei aangesloten vereni gingen werd e.e.a. een geweldig succes. Terecht werd wed strijdleider B. Voskuilen meerdere malen In het zonnetje gezet tijdens de prijsuitreiking van dit grote SKGV-gebeuren verleden week dinsdag in het Achterveldse Buiten- lust. Het schietkringhoofdbestuur was vertegenwoordigd door de heren L. D. Huisman, W. Kroesbergen en A. Mastenbroek. Laatstgenoemde verontschuldigde zijn voorzitter A. Valkenburg. Arie van Ome Teus was ziek. Meer slacht offers van griep en andere onge zondheden, alsmede schietwed strijden in Driebergen en Otterlo en de verwachte, maar gelukkig uitge bleven ijzel waren oorzaken van de niet al te grote opkomst in Achter veld. De heer J J. Hamersveld, schutters- kapitein van Ons Genoegen, liet zich daardoor niet van de wijs brengen. Na zijn welkomstwoord, waarin hij bena drukte, dat zijn vereniging ondanks het toch al niet goedkope jubileumfeest had gezorgd voor een enorme hoeveelheid eremetaal en prijzen in natura. Dit ont lokte de vraag, hoeveel Ons Ge noegen desondanks had over gehouden aan de winterwedstrijd. maar slimme Jan noch zijn penningmeester W. J. v.d. Kletersteeg gaven zich bloot en ze hebben nog gelijk ook. Overal elders in het land is de opruiming al weer enige tijd achter de rug, maar dinsdag vierde dat goede gebruik hoogtij in Buitenlust. In een zeer hoog tempo ging de „handel" naar hen, die er recht op hadden Plezierig was de con statering, dat de Achterveldse schutters als goede gastheren niet alle hoofd prijzen zelf in de wacht hebben gesleept. Toch werd het voor Ons Ge noegen nog een heel aardig rijtje: Korps klasse B. 1e Achterveld. Korps klasse C: 2e Achterveld. Personeel A: 11e B Voskuilen. Personeel B: 4e J. Voorburg; 8e H. van Nimwegen en 9e J. van Rossum. Personeel C: 7e K. Jonkman; 8e A. Vlug en 9e A. v Daatselaar. Vrije baan A: 1 e P. van Nimwegen en 8e W. Voskuilen. Vrije baan B: 1e J. van Rossum. Vrije baan C: 2e G. Tolboom en 7e A. v. Daatselaar. Vaste baan A: 5e p van Nimwegen. Vaste baan B: 10e T. v. Daatselaar. Vaste baan C: 8e H. v. Ruitenbeek. Voorts werd door 150 schutters ge tracht een bok te schieten. Daarvan' slaagden er 19 in hun opzet, waarvan 4 Achtervelders. Dat waren alfabetisch op de eerste plaats J. Blom en vervol gens H. van Nimwegen, J. van Rossum en G. Schimmel. Het Achtervelds kwar - De bekers worden aan de kampioen-schutters overhandigd ACHTERVELD - Woensdag 22 fe bruari vond de jaarlijkse ledenverga dering van de muziekvereniging D.W.S. plaats. Omstreeks 20.00 uur kon de voorzitter de vergadering openen. Hij sprak een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen en hij hoopte dat het een nuttige verga dering zou worden. Een bijzonder woord van welkom sprak hij tot de vorig jaar in het leven groepen activi teitscommissie, die in zijn geheel aanwezig was. Hierna kreeg de secretaris het woord voor het voorlezen van het jaarverslag. Uit dit verslag bleek dat de muziekver eniging een gunstig verenigingsjaar achter de rug had waarin heel wat activi- teiten waren geweest. Verder bleek uit dit jaarverslag dat de open dag in het vorige jaar gehouden wel enig succes i heeft gehad Dit was in hoofdzaak gun stig geweest voor de majorettes. Voor de drumband was dit niet zo gunstig geweest en ook niet voor de leden van het muziekkorps. Zowel het mu ziekkorps als de drumband kunnen nog wel een aantal nieuwe leden gebruiken. De hoop werd uitgesproken dat het in dit jaar ook voorwat betreft de aanmel ding van nieuwe leden zowel voor de muziekvereniging als voor de drumband gunstig zou verlopen. Zowel de jeugd als de ouderen zijn van harte welkom om de gelederen van D.W.S. te komen versterken. Een dorp zonder muziekvereniging is een dood iets. Uit het verslag van de penningmees ter bleek dat financiën van de vereniging er niet ongunstig voorstond. Uit het verslag van de boerenkapel bleek dat ook deze kapel vorig jaar zeer actief was geweest. Twaalf maal was deze kapel opgetreden en dat was niet alleen in Achterveld. De heren W. van Hamersveld en J. van Bekkum waren periodiek aftredend als bestuurslid. Tegen kandidaten waren niet gesteld en zij werden met algemene stemmen herkozen. Punt 6 van de agenda betrof de feestavond. De organisatie hiervan werd in de schoenen geschoven van de activiteitscommissie die hiervoor al het een en ander had uitgewerkt. De juiste datum is nog niet bekend doch dit zal mogelijk begin mei plaatsvinden. De jaarlijkse uitvoering zal worden gegeven op 8 april a.s. Het ligt wel in de bedoeling dat de muziek en de majoret tes dit jaar wel zullen deelnemen aan een concours. Na enkele woorden hier over te hebben gewisseld was men eenstemmig van oordeel dat dit ook zou gebeuren. Drt zal dan wel in het najaar zijn. ACHTERVELD - Gezien het succes van de vorige maal was het zondag 2 weer Frühschoppen in D'Ouwe Peer- c destal. De aanvang was gesteld op 11.00 uur Reeds voor die tijd waren er al een aantal tafeltjes bezet, niet alleen door Achtervelders doch ook een vrij groot aantal mensen uit omliggende gemeenten De muziek werd deze morgen weer verzorgd door de Hin- terfelder Kapelle. Zij brachten deze morgen niet alleen de voor hen speci fieke Tiroler muziek doch waagden zich op verzoek ook aan enkele andere mu- zieknummers, die heel goed aansloe- gen. Al vrij kort nadat de Hinterfelder Ka li pelle een aanvang met de muziek had g, gemaakt, was er geen stoel meer onbe zet. De stemming zat er al heel spoedig in. De momenten tussen het ene mu ziekstukje en het andere werden aan elkaar gepraat door de Frühschoppen-meister. Deze had ook nog voor enkele verrassingen gezorgd, daar hij een aantal kleine geschenken bij zich had voor de aanwezige jeugd tussen de vier en zeven jaar. Het was zo gezellig dat de tijd omvloog en de tijd omvloog en de tijd om te eindigen er was voordat de aanwezigen er erg in hadden. Bekende liedjes die door de Hinterfelder Kapelle werden gespeeld werden gezellig meegezongen en kon men ze niet meezingen dan was het een heen en weer deinend gezelschap. Het volgende Frühschoppen zal plaats vinden op zondag 2 april. ACHTERVELD - Zaterdag 25 februari werd door de Achterveldse af deling van de K.P.J. deelgenomen aan de kreatieve avond van de kring N.O. ^Utrecht Aan deze avond zou door vier K.P.J.-afdelingen worden deelgeno men, namelijk door Eemnes. Hoogland.' p Leusden en Achterveld. De afdeling Leusden liet het echter afweten. Er jwaren van deze afdeling wel leden "laanwezig doch door hen werd niet meegedaan aan een toneelstukje en aan de improvisatie. Achterveld bracht het toneelstukje ,,Mis(s)verkiezingen voor het voetlicht" en met succes. Zij (behaalden hiermede een tweede plaats. De afdeling van Eemnes werd eerste met het stukje „Ouders van nu", terwijl Hoogland derde werd. Ook met ^:de improvisatie werd Achterveld '"•tweede achter Hoogland dat eerste FflEwerd en Eemnes op de derde plaats - eindigde Door het behalen van de tweede plaats kan de afdeling Achterveld nu ook meedoen aan de kreatieve provin ciale dag die op 12 maart te Driebergen zal worden gehouden. Tijdens de kreatieve avond was er ook nog een tentoonstelling van foto's. Timo Brouwer uit Leusden behaalde hier met zijn foto een eerste prijs terwijl de tweede prijs weer naar Achterveld ging voor een foto van J. Pommer. Na bekendmaking van de prijzen was er nog geruime tijd gelegenheid voor een dansje. Dinsdagavond 7 maart gaan de Ach terveldse K.P.J.-ers weer kaarten. Dit maal zal er weer gespeeld worden tegen de bejaarden. Deze ACHTERVELD - Halfvastenbal na dert alweer met rasse schreden. Vrij dagavond 3 maart is het zover. Die Door een lid van de activiteitscom missie werd het een en ander medege deeld over de werkzaamheden van deze commissie. Het eerste werk dat door deze commissie was verricht, zijnde het verkrijgen van donateurs en begunstigers, was een succes geweest. De leden van de kascommissie deel- ende mede dat de zaak betreffende de financiën waren gecontroleerd en ge heel in orde waren bevonden. De heer Van Laar was periodiek aftredend als lid van de kascommissie In zijn plaats werd gekozen de heer W. van Bekkum zodat deze commissie nu bestaat uit de heren B Wouters en W. van Bekkum Na deze verkiezing kwam het agenda punt betreffende de te houden Rom melmarkt aan de beurt Hier werd reeds het een en ander over medegedeeld De rommelmarkt zal zo mogelijk weer worden gehouden op de dag van de te houden braderie. In verband met de aanschaf en reparatie van in strumenten is deze rommelmarkt on misbaar. Voor de rondvraag kwam nog het punt ter sprake betreffende het op tijd verschijnen op de repetities. Het bleek dat hier het bekende Achterveldse kwartiertje nog al eens een rol speelde. Om de repetitie-tijd zo nuttig mogelijk te kunnen besteden is het wel wenselijk om op tijd te beginnen. De aanwezigen waren het hier wel mee eens en beloof den hun best te zullen doen. Van de rondvraag werd door enkele aan wezigen gebruik gemaakt waarna de voorzitter de vergadering sloot. ACHTERVELD - Dinsdag 21 februari werd in D'Ouwe Peerdestal een klaver- jaswedstrijd gespeeld tussen de AMBC en de Tour de Junior. Hoewel de op komst niet zo groot was, er waren slechts 28 deelnemers, was het een echte gezellige avond. De Tour de Ju nior was deze avond de verliezer. De AMBC behaalde in totaal 59716 punten en de Tour de Junior 59154 punten. De prijswinnaars van deze avond wa ren: 1T. Smink, Achterveld, 4934 pnt.; 2. Joh. Ossendrijver, Achterveld, 4725 pnt.; 3. B. Horst, Achterveld, 4716 pnt.; 4 T. Born, Achterveld, 4659 pnt.; 5. R. v. d Burgwal, Achterveld, 4642 pnt., 6. mevr v. d. Burgwal, Achterveld, 4624 pnt7. G. Horst, Achterveld, 4622 pnt.; 8 J Ossendrijver, Achterveld, 4611 pnt.; 9 mevr. Van Druten, Achterveld, 4478 pnt.; 10 E. v d. Vrucht, Amers foort, 4419 pnt11. R. Spijkerk, Hoog land, 4406 pnt12. E Heiligers, Ach terveld, 4403 pnt.; 13. J Fennis, Hoog land, 4363 pnt14. M. van Ruitenbeek, Achterveld, 4320 pnt., 15. Eug. v. d. Hengel, Leusden, 4263 pnt. Hoewel de opkomst niet zo groot was kwam bij de deelnemers toch de wens naar voren om het volgend jaar toch maar weer een dergelijke kaartavond te organiseren. ACHTERVELD - Zaterdag vond In de kantine van het Kerstenssportpark weer de jaarlijkse avond voor de chauffeurs plaats. Een groot aantal chauffeurs en hun dames hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. De avond werd geopend door de secretaris van de jeugdcommissie. Hij verwelkomde alle aanwezigen en hoopte dat het weer een echte gezellige avond zou worden. Hij dankte de chauffeurs die in het seizoen steeds klaar stonden om de jeugd te vervoeren als er uit wedstrijden waren. Dit wordt steeds spontaan gedaan en de heer Van Marwijk hoopte dat het ook in het volgende seizoen weer zo zou gaan. Er werden deze avond een achttal spelen gedaan. Dit waren tafelbiljart, sjoelen, dammen, mens-erger-je-niet, domino, kastje 24, dartspel en voetbal spel. De wedstrijdleider gaf enige uitleg over de te spelen spelletjes, ledereen kon zelf bepalen wanneer er welk spel zou worden gespeeld De spelgenoot werd echter aangewezen door het trek ken van een kaart Er werd vol en thousiasme gespeeld. Het mens- erger-je-niet bleek zeer in trek te zijn en daar stonden dan ook steeds de meeste supporters bij. Bij het kastje 24 gooien was het een gekke boel Dit spel was dan ook het laatste klaar. Het dam spel verliep niet zo erg vlot omdat er omgekeerd gespeeld moest worden. Men moest zien zoveel mogelijk stenen kwijt te raken Bij het tafelbiljart moesten heel moeilijke ballen gemaakt worden. Hierbij lieten de dames zich zeker niet kennen, en speelden net zo goed als de mannen. Bij het spel met de pijltjes verdwenen er meer pijltjes in de ernaast staande plantenbak dan In de roos, hetgeen grote hilariteit verwekte Het voetbalspel werd zeer fanatiek ge speeld. Het leek wel of het eerste van SVA kampioen zou worden als er nu werd gewonnen. Het was bij het sjoelen wel te merken dat hiervoor goed geoefend was. Dit gezien het zeer hoge aantal punten dat met dit spel werd be haald. Nieuw was het dominospel. Hier hadden de meeste deelnemers nog geen kaas van gegeten. Ze wilden zo een beetje alle kanten op, hetgeen nu juist niet de bedoeling was Zo tussen de spelen door werden de aanwezigen getrakteerd op hartige hapjes Toen alle spelen afgelopen waren was de klok al aardig in de richting van het midder nachtelijk uur gegaan Het zwaarste karwei kwam nu nog en dat de reken kamer. Doch dank zij een goede sa menwerking was dit ook vrij vlug ge beurd Reeds vrij kort na afloop van de spelen konden de prijzen worden bekend gemaakt De prijswinnaars wa ren: 1mevr. Van Rossum, 558 pnt.; 2. E. Barreveld, 521 pnt., 3. J. van Dijk, 509 pnt4. G Vos, 502 pnt.; 5. Johan Hak, 499 pnt.; 6. Noortman, 499 pnt.; 7. W. de Jong, 497 pnt8 C. de Vette, 496 pnt.; 9 K Voorburg, 482 pnt.; 10. mevr. Boutens, 474 pnt. De poedelprijs was voor Leni van Ruitenbeek met 268 punten. Na afloop van de prijsuitreiking dankte de heer Van Marwijk allen voor hun wanwezig- heid en spontane medewerking. In het bijzonder dankte hij de activiteiten commissie voor het door hen gedane werk en degenen die deze avond hadden geholpen. avond zal bij Rien Coenders om 20 00 uur het halfvasten een aanvang nemen. Alle Puupen en Puupinnen worden op deze avond verwacht. Ook degenen die geen lid zijn van de car navalsvereniging zijn van harte welkom. Prins Ruudtepuup met zijn ge volg en hun dames, evenals de dans mariekes zullen deze avond aanwezig zijn. De muziek wordt deze avond ver zorgd door de welbekende Transit Band en natuurlijk ook door de onvol prezen Mofkapel. De Puupekoppen die lid zijn van de carnavalsvereniging moeten er wel rekening mee houden dat zij, als zij hun lidmaatschapskaart niet bij zich hebben, entree zullen moe ten betalen kaartwedstrijd zal worden gehouden in d'Ouwe Peerdestal, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 11 maart zal er voor de K.P.J. een dansavond zijn in Ons Ge bouw met Rob de Mink. Hiervan is de aanvang 20.00 uur. ACHTERVELO - Gezien het succes van voorgaande jaren, is het van de muziekvereniging D.W.S. de bedoeling om ook dit jaar weer een rommelmarkt te organiseren. Daar de prijs van het oud papier tot een ongekend dieptepunt is gedaald, doch de kosten van repara ties aan de instrumenten en de aanschaf van nieuwe instrumenten aanzienlijk zijn gestegen, is een rom melmarkt voor de vereniging een wel kome bron van inkomsten Nu het voor jaar weer voor de deur staat met de gebruikelijke voorjaarsschoonmaak komen er bij deze schoonmaak mogelijk weer artikelen en voorwerpen te voorschijn die aantrekkelijk zijn om te gebruiken voor de rommelmarkt. Indien iemand spullen heeft die geschikt zijn voor de rommelmarkt kunnen deze worden bezorgd bij Hans Janssen. Van Oldenbarneveltstraat 25, telefoon 03425-2057 ACHTERVELD - Op donderdag 9 maart wil de St Josephschool een Open Avond houden voor alle Achter velders. Dus niet alleen voor ouders van leerlingen De avond begint om zeven uur Eerst zal er van zeven uur tot kwart voor acht gekeken kunnen worden naar kinderen in de klas De catecheet Gerard Stolke zal catechese geven aan de kinderen. De leerkrachten zullen gelijktijdig ook een les verzorgen. Na kwart voor acht tot half tien kan men vrijelijk de ac commodatie en inrichting bezichtigen. ACHTERVELD - Het geweldig ge slaagde tafeltennistournooi van de R K. basisschool Onze Wereld kreeg zater dag als sluitstuk de prijsuitreiking. Rond 70 leerlingen hebben in 4 poules ge streden alsof het om een cijfer op hun rapport ging. De organisatie was in handen van de onderwijzers S. Stalen hoef en E Overmars en de jury bestond uit de overige leerkrachten, de heren A. Lucas, J. Rosier, E. Fritz en M Vlasak ker Mede dankzij een flinke belangstel ling van ouders en andere supporters heerste er een plezierig spannende sfeer rond de sportief gespeelde wed strijden In Achterveld bestaat (nog) geen tafeltennisclub, maar gezien de interesse voor deze sport en het ver toonde spelpeil moet Avanti (dat plannen in die richting heeft), beslist eens contact zoeken met Onze Wereld De voorzitster van het Oudercomité, mevrouw T Burgsteden, honoreerde het „meesterlijke" optreden van het zestal onderwijskrachten met een mooi boeket bloemen en de jeugd uit de zesde klas overhandigde aan de wed strijdleiding een vochtige hennnenng aan het prettig verlopen tournooi, dat best jaarlijks een vervolg mag hebben De heer S. Stalenhoef reikte de prijzen uit aan de navolgende jongens: 1Erik Hak. 2 Gerbrand Zandbrink. 3 Paul Leermakers. Bij de meisjes werden de hoofdprijzen gewonnen door. 1Hanneke Nabuurs. 2. Gabriëlle Boersema. 3 Karin Brinkhof. Het succes van het jeugdtournooi werd aanleiding om op 4 en 5 maart een gezelligheidstournool voor de ouders te plannen in een poule A(geoefenden) en B(beginnelingen). Reeds 34 candidaten gaven zich hiervoor op en verwacht wordt, dat dit aantal nog wel zal stijgen tot rond de 50 ACHTERVELD - Donderdag 2 maart zal in de zaal van de heer Ossendrijver, Plein 25 te Houten de algemene leden vergadering van de Knng Utrecht van de A B T B worden gehouden Ook de Achterveldse afdeling van de A.B.T.B. valt onder de Kring Utrecht. De aanvang zal zijn om 19.30 uur De agenda ziet er als volgt uit. 19.30 uur ontvangst met koffie Daarna opening door de voorzitter de heer J. G. van Bentum. Punt 2 notulen van de vorige algemene ledenvergadering, daarna de ingekomen stukken en mededelingen. Hierna verkiezing lid van het kring- bestuur. Als punt vijf worden medede lingen gedaan over de aktiviteiten die door het kringbestuur zijn ontwikkeld in verband met de bestuursverkiezingen bij de K.R.O Daarna volgt een inleiding door de Weled. Gestr. heer mr. J. van Gennip, directeur van het Centraal Mis siecommissariaat uit Den Haag. On derwerp zal zijn „Landbouw en Ontwik kelingssamenwerking". Na de lezing volgt een discussie. In deze achter de rug volgt de pauze Om ongeveer 21 45 uur is er een ont spanningsprogramma. Er is dan gele genheid voor een gezellig dansje De muziek zal dan worden verzorgd door het kwintet „The Memory Combo", uit Tiel. Een vergadering die in het teken zal staan van de ontwikkelingshulp doch ook van de ontspanning. Om 1.00 uur zal deze avond worden gesloten. Het bestuur van de Achterveldse afde ling hoopt dat er ook een flinke Achter veldse afvaardiging aanwezig zal zijn.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7