Bibliotheek heeft twee jubilarissen Echtpaar Zwambach twaalf en half jaar in St. Joseph Achterveklse EHBO-ploeg wint districtswedstrijd KPJ gaat weer dansen Amivedi C. A. van Laar en H. Berg KPJ gaat naar creatieve dag Kaartavond KPO- bijeenkomst Puupekoppen vierden halfvasten s.v. Achterveld verloren gevonden Leusder Krant - Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Zondag 12 maart gaat de KP J naar Driebergen om daar deel te nemen aan de provinciale kreatieve dag. Dank zij de tweede plaats, behaald op de kreatieve avond te Hoogland kan Achterveld nu ook aan deze provinciale dag deel nemen. Er wordt gerekend op veel supporters die deze dag hun deelne mende groep de steun zullen geven die zij nodig hebben. Na afloop van het optreden van de deelnemende groepen zal er in Boschlust te Zeist nog een gezellige dansavond zijn met gegevens uitreiking van de behaalde prijzen. Woensdag 1 maart hield de KPJ een knutselavond, in de zaal bij Rien Coenders. Voor deze avond was me vrouw Bouwmans uit Amersfoort uitge nodigd, die de leden met behulp van touw en lapjes stof poppen leerde ma ken. Dit was iets dat de een beter af ging dan de ander. Wel was het opvallend dat de jongens over het algemeen vaardiger met de naald en draad over weg konden dan de meisjes. Ondanks dit was het erg gezellig en leerzaam. De opkomst was goed. Ongeveer 30 leden waren aan wezig die opgewekt met de eigen ge maakte spullen huiswaarts togen. ACHTERVELD - Zaterdagavond 11 maart organiseert de KPJ een dansavond in Ons Gebouw. Daar er in het verleden enige moeilijkheden waren ontstaan werd het dansen voor enige tijd opgeschort De KPJ is nu weer de gele genheid gegeven om een dansavond te organiseren. Als deze avond goed ver loopt is de KPJ bereid om meerdere dansavonden te organiseren. Het -i KPJ-bestuur hoopt dan ook dan deze dansavond geheel naar wens zal verlo- i pen en dat elke deelnemer of deelneem ster zich zowel binnen als buiten het gebouw zich zodanig zal gedragen dat men niet alleen voor anderen doch ook I voor zichzelf de zaak weer gaan stuk maken. Dit moet zeker mogelijk zijn om een goede dansavond op touw te zetten De aanvang van deze dansavond is om 20.00 uur De muziek wordt verzorgd door Rob de Mink. I' 1 SV Achterveld, afdeling jeugdvoetbal uitslagen van zaterdag 4 maart 4 Junioren: Spakenburg A2-Achterve!d A1 0-S Hees B1-Achterveld B1 6-0 Achterveld B2-Quick B4 3-3 Hoogland B4-Achterveld B3 6-2 KVVA C2-Achterveld C1 0-4 APWC C3-Achterveld C2 0-5 Pupillen: KVVA D2-Achterveld D1 0-0 f Achterveld D2-VVZ'49 D2 2-11 Achterveld D3-Amf. Boys D4 2-2 j IJsselm Vogels E1-Achterv. E1 1-2 i Achterveld E2-Hoevelaken E4 2-1 Quick E8-Achterveld E3 0-2 j Programma voor zaterdag 11 maart. Junioren: Achterveld A1-Quick A2 16.15 Achterveld B1-Hees B1 15.00, Achterveld B2-Hoogland B3 15.00 Achterveld B3-WZ 49 B2 16.15 Achterveld C1-Hoevelaken C1 13.45- Roda C2-Achterveld C2 13.45 Pupillen: Achterveld D1 -SEC D1 13.00' APWC D2-Achterveld D2 13.00 VVZ'49 D4-Achterveld D3 12.00 Achterveld E1-Hoogl.veen E1 13.00 APWC E5-Achterveld E2 12.00 3 Achterveld E3-Apwc E4 ACHTERVELD - Bij de stichting Ami vedi, tel. 03425-1554 is als vermist op-1 gegeven: een bastaard schapen does, 1 langharig, beige, 11/2 jaar oud, bruine; lederen halsband, doorzichtige vlooien- band, vermist omgeving Azurite, Leusden-Centrum ACHTERVELD - Bij de politie te Ach terveld (tel. 1607) zijn als gevonden en verloren opgegeven: Verloren: polshorloge met zwart nylon bandje. Gevonden: een portemonnee met in houd. Blauwe pukkel waarin de naam Karin, inhoud gymnastiekschoenen en kleren. ACHTERVELD - Vorige week werd in Intieme kring het feit herdacht dat het bestuur van de plaatselijke bibliotheek twee jubila rissen in zijn midden had. De heer C. A. van Laar was sedert 24 november 1937 werkzaam voor deze biblio theek, terwijl de heer M. Berg sedert 1950 voor deze bibliotheek op de bres had gestaan. Voor de heer Van Laar betrof het hier dus een tjjd van veertig jaar en voor de heer Berg 25 Jaar. De thans nog bestaande biblio theek werd in 1906 opgericht door kapelaan Brennikmeijer. Voor het geld dat beschikbaar was werden van een bibliotheek uit Wamel ongeveer 300 oude boeken aangekocht. Bij de oprichting van de bibliotheek werden vijf bibliothecarissen aangesteld zijn de Hendrik v. d. Hengel, Herman Verhoef, H. v. d. Koedijk, C. van Daatselaar en W. v. d. Bedum. De boekenkast was een bedstee, later vervangen door een echte boe kenkast. Na een kort verblijf in de z.g. catechismuskamer verhuisde de bibliotheek naar Huize St. Joseph. Op 24 november 1937 komt C. A. van Laar de gelederen versterken. Voor het uitbreken van de tweede wereld oorlog werd er van de bibliotheek vrij constant gebruik gemaakt. In de tweede wereldoorlog maakte de bi bliotheek wel een moeilijke tijd door en moest ook nog enige tijd worden gesloten wegens inkwartiering van Duitse militairen in Huize St. Joseph. In september 1944 wordt er een inzameling gehouden voor de aan schaf van nieuwe boeken. Er wordt veel geld opgehaald. Het zal echter tot 1946 duren voor tot aanschaf van 880 nieuwe boeken kan worden overgegaan. De uitleningen stijgen gestaag. In 1946 werden er al 8049 uitleningen gedaan. In 1950 komt W. Berg als bibliothecaris aan de bibliotheek. Kort daarna wordt hij ook voorzitter- penningmeester. In de eerste na oorlogse jaren zijn er weinig fi nanciële mogelijkheden. Ook is er in die tijd een teruglopend aantal uitleningen. Uiteindelijk komt er in 1948 weer een opleving en een vooruitgang. In dat jaar worden er nieuwe boekenkasten aangeschaft. De jaren 1952 tot en met 1954 zijn ook weer geen al te gunstige jaren. Er komen twee vrouwelijke bibliotheca ressen bij. In deze jaren zijn er niet genoeg middelen om de oude aanwezige boeken te vervangen door nieuwe en moderne boeken. Er wordt naar een oplossing gezocht. Gelukkig bracht de wisselcollectie van de K.V.C.L.U. hier uitkomst. De hierop volgende jaren zijn rustige jaren. In 1956 komt M. van Daatselaar het bibliotheekbestuur aanvullen. Ongeveer september 1958 wordt er door de K.C.V.L.U. propaganda gemaakt voor een stichtingsvorm. Hier zijn zeer veel bezwaren tegen. Vooral het verlies van de zelfstandig heid in beleid en aankoop spelen hier een grote rol. Na veel besprekingen komen er dan toch nieuwe statuten, waarin de zelfstandigheid wordt vastgelegd. Na dit jaar loopt het aantal uitleningen weer enigszins op tot in 1959 de verhuizing plaatsvindt van Huize St. Joseph naar de koffie kamer van Ons Gebouw. Dit is wel een vooruitgang. Men is nu helemaal zelfstandig. In 1962 wordt het 25-jarig jubi leum van de heer C. A. van Laar gevierd. Als dit goed en wel achter de rug is komt er weer een grote daling betreffende de uitleningen. Dit is vermoedelijk het gevolg van de komst van de televisie. Desondanks wordt er in 1967 weer een aarzelend begin gemaakt met de aankoop van eigen nieuwe boeken omdat de wissel collecties verouderd zijn. Dit feit geeft weer een stijging van het aantal uitleningen. Het gevolg hiervan is dat er een tweede uitleenavond bijkomt en wel in 1970. Kon men eerst alleen op zondagmorgen terecht zo komt er nu de vrijdagavond van 19.00- 20.00 uur bij. Tevens wordt er in da* jaar ook verhuisd naar de kelder van Ons Gebouw waar men nu nog steeds terecht kan. De uitleningen stijgen steeds zodat er besloten wordt in 1976 om de dinsdagmiddag er bij aan te koppelen. De beide jubila rissen hebben zeker een groot aandeel gehad in al hetgeen hier is gepresteerd. Zowel de heer Van Laar als de heer Berg zijn nog steeds actief werkzaam voor de bibliotheek. Trouwe medewerkers van de bibliotheek van Achterveld: de heer Van Laar (links) en de heer Berg - -.-.nrLrü. 1- DONDERDAG 9 MAART 1978 11 ACHTERVELD - Dinsdagavond (14 maart) wordt er door de plaatselijke EHBO afdeling een kaartavond georga niseerd door "t activiteiten-comité van de EHBO Er kan deze avond worden geklaverjast en geschutjast. Kan men deze spelen niet dan is er ook nog gele genheid om een ander kaartspel te ooen De avond wordt gehouden voor alle leden met introducé's in Ons Ge bouw. Aanvang 20.00 uur. Het inleggeld bedraagt 2,50 perpersoon. Erzijnveel mooie prijzen te winnen. ACHTERVELD - Woensdag 1 maart was het 12V2 jaar geleden dat de heer en mevrouw Zwambach hun intrede deden in het bejaardentehuis St. Jo seph. Zij wilden dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan en daarom boden zij op die dag de be woners van het huis en de bewoners van Sinecura in de recreatiezaal van het huis een gezellige morgen aan. Om ongeveer 10.00 uur kwam het echtpaar voorafgegaan door feestelijk geklede kleinkinderen de zaal binnen, gevolgd door de kinderen Zr. Silvia ver welkomde alle aanwezigen en felici teerde het echtpaar met deze dag. Ze deelde mede dat het echtpaar erg veel van bloemen hield doch hadden verzocht hier geen aandacht aan te schenken omdat dit veel te veel werk met zich bracht Niet alleen het echtpaar vierde feest vandaag maar er waren ook nog drie jarigen. Dit waren zuster Ursula, mejuf frouw Boer en mevrouw Adelaar. ,,Na een ,,Lang zullen ze leven" werd er koffie geserveerd. Hierna was het de beurt aan de kleinkinderen die een door de heer J. Rutte zelf gemaakt liedje zon gen, betrekking hebben op het 12V2 jaar wonen in huize St. Joseph van het echt paar Zwambach. Na een tweede kopje koffie sprak mevrouw Noliet namens de bewoners. Zij hoopte dat het echtpaar nog vele jaren gespaard zouden blijven voor de kinderen en kleinkinderen Ze dankte hartelijk voor hetgeen hen werd aangeboden door het echtpaar. Mevrouw Noliet vond het wel enigszins kaal zo, doch het echtpaar had gezegd niets te willen hebben en daar hadden de bewoners zich dan ook aan gehouden. Tijdens het daarna gevolgde gezellige samen zijn werd er door twee kleinkinde ren onder eigen muzikale begeleiding nog een Spaanse serenade gebracht Onder hetgenot vaneen aperitiefjebleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. ACHTERVELD - Woensdag 15 maart zal het weer een bijeenkomst zijn voor de KPO vrouwen. Het zal ditmaal niet op de avond zijn doch in de middag De aanvang van deze bijeenkomst zal zijn om 14.00 uur in D'Ouwe Peerdestal. Deze middag zullen de zeepproducten in het middelpunt van de belangstelling staan. Mevrouw G Th Behrtel zal een voorlichting geven over zeep en zeepproducten en het een en ander ver duidelijken door middel van dia's. Er zal koffie worden aangeboden en na afloop ontvangt ieder een leuke attentie ACHTERVELD - Twee schutters van de schietvereniging Ons Genoe gen wisten op de onderlinge schiet wedstrijd waaraan 18 schutters deel namen 50 punten te schieten. Slechts één schutter bleef onder de 40 punten. De uitslag was: 1. W. Voskuilen 50,1 2. B. Voskuilen50,3. J.VoorburgJz. 48,4. K. Jonkman 47, 5. T. Vos 47, 6. J. Kommer 47,7. T. Daatselaar 45, 8. A. van Daatselaar 45,9. M. J. van_ Ruitenbeek 45, 10. P. Smink 45, 11. G. Tolboom 44, 2. A. Vlug 44,' 13. J. van Rossum 44, 14. J. E. van Hamersveld 41, 15. W. v. d. Kleter- steeg 41, 16. M. Pothof 40, 17. F. Koenen 40, 18. J. Blom 39. EHBO-voorzitter Hilverts zet het kampioensteam in de bloemen Het EHBO-kampioensteam ACHTERVELD - Zaterdag 4 maart werden in Jutphaas in de Lantaarn de districtswedstrijden gehouden van de RK EHBO. Aan deze wedstrijden werd door acht ploegen deelgenomen waar onder ook een ploeg van de Achterveldse EHBO Deze ploeg bestond uit de dames N. Teunissen- Kerkhof, tevens leidster, G. Janssen- Rijnders en R. van Westerlaak-Kerkhof. Deze Achterveldse pjoeg kon aan deze districtswedstrijden deelnemen omdat zij op de rayonwedstrijden te Leusden eerste waren geworden. De aan de dis trictswedstrijden deelnemende ploegen moesten elkaar bekampen om een plaats te kunnen veroveren voor deel name aan de dit jaar weer te houden landen wedstrijd. Deze landen- wedstrijd zal worden gehouden in no vember Het aantal punten dat per ploeg tijdens deze districtswedstrijden was te behalen bedroeg 280 en voor de leidsters of leider 100. Bij loting kwam de Achterveldse ploeg als laatste uit de bus. Het gevolg hiervan was dat deze ploeg ongeveer anderhalf uur in afzondering heeft gezeten wat de zenuwen nu niet direct ten goede kwa men. De opgaaf was als volgt: Twee heren zijn aan een tafeltje in de Lantaarn in een gesprek gewikkeld. Dit gesprek ontaardt in een woordenwisseling die nogal hoog oplaait. Na een flinke scheldpartij over en weer gaan de heren met elkaar op de vuist. Een van de heren wordt in de onderbuik getrapt waardoor hij in een shocktoestand geraakt. Hij heeft echter nog kans gezien om de ander met een mes in de borst te steken. Deze krijgt het erg benauwd, bij nader onderzoek blijkt hij een open borstwond te hebben Ondanks het feit dat Achter veld als laatste de opdracht moest af werken bleken de zenuwen toch weer in bedwang te zijn. Er werd beheerst en /akkundig gewerkt. Toen de uitslag dan ook bekend werd gemaakt bleek het gezegde de laatste zal de eerste zijn hier ook weer letterlijk waar te zijn want de Achterveldse ploeg werd winnaar van deze wedstrijden met 244 punten terwijl de leidster tweede werd met 77 punten. De overige ploegen behaalden de vol gende plaatsen: 2 Jutphaas met 211 punten, leider 72 punten; 3. Schalkwijk met 207 punten, leider 79 punten; 4. Cabouw met 202 punten leider 71 punten. 5. St. Martinus Utrecht met 183 punten Ieider64 punten, 6. Benschop 1 met 181 punten Ieider72punten; 7. Ben schop 2 met 169 punten leider 68 pun ten; 8 Vinkeveen 1 met 154 punten leider 52 punten. De Achterveldse ploeg kwam hierdoor in het bezit van twee bekers en wel een beker om te behouden en de wisselbeker Deze wisselbeker was door Achterveld ter beschikking gesteld omdat Achterveld de vorige wisselbeker vorig jaar voorgoed in de wacht wist te slepen Gezien de uitslag van deze wedstrijden gaan de ploegen van Ach terveld en Jutphaas naar de landen- wedstrijd. Tijdens de nabeschouwing welke werd gehouden door dokter Van de Broek bracht deze naar voren hoe nuttig het is om te kunnen improviseren. Deze lof betrof namelijk de speelster van Achterveld mevrouw G. Janssen- Rijnders, die het mes waarmede gesto ken was niet met de blote handen had aangepakt doch netjes met een doek had opgeraapt en daarna op een tafel had gelegd. Zij was de enigste speelster die dit had gedaan hetgeen bij de jury wel opgevallen was. Een woord van dank aan de ploeg die het deze maal weer heeft gepresteerd om eerste te worden Doch zeker niet minder aan de meegereisde supporters die hun vrije zaterdagmiddag hebben besteed om de wedstrijd-ploeg die steun te geven die zij bij een dergelijke wedstrijd zo broodnodig hebben Op 21 april gaan de ploegen die van 1 t/m 4 geëindigd zijn naar Werkhoven om daar met vier ploegen van de Koninklijke Ne derlandse Bond van EHBO te strijden om de Kneepkens beker. ACHTERVELD - Vrijdagavond 3 maart vierden de Puupekoppen het halfvastenbal bij Rien Coenders De avond begon om acht uur en al spoedig zat de stemming er goed in. De muziek deze avond werd verzorgd door de in Achterveld welbekende Transit Band. Toen dan ook om ongeveer half tien Prins Ruudtepuup met zijn gevolg, hun dames, de hofkapel en dansmariekes in de zaal arriveerden was er volop stem ming en werd er gezellig gedanst. De Transit Band werd nu enige tijd afgelost door de Hofkapel die er de stemming goed wist in te houden. Tijdens dit bal werd door de Prins aan de plaatselijke houders van een horecabedrijf, Cees v d. Breemer, Pieter van Uhm en Rien Coenders, een persoonlijke onder scheiding uitgereikt Ten gevolge van de gezelligheid vloog de tijd om en was de tijd voor het afscheid er voor de feestvierders er erg in hadden. Het was een mooie en gezellige afsluiting van het Carnavalsseizoen 1977-1978 Een Carnavalsviering die weer geheel zonder enige moeilijkheden is verlopen en waar door de Carnavalsvereniging en zeker ook door de deelnemers weer met plezier op teruggekeken wordt.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11