I SPAANSE ONTBOEZEMINGEN KOOPLEK DEZE WEEK IN DE GEMEENTE KOOKHOEKJE Leusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 9 MAART 1978 19 MILIEU INSPRAAK 'e hi M nc V" op te nemen met de redaktle, Wim Veen, I Deze week verschijnt het nieuwe nummer van „Milieu Inspraak" het voorlichtingsblad van het Comité Ml- leuzorg Leusden. Het zal ook nu weer huis aan huis worden verspreid, locht u „Milieu Inspraak" 15 maart nog niet hebben ontvangen, dan ordt u vriendelijk verzocht kontakt Veen, Landweg 315, telefoon 42018. F lndlt29enummerdatdewerkgroep Voorlichting van het CML aflevert (het tweede nummer in de nieuwe vorm) bevat verschillende interes sante artikelen. Op de voorpagina „De kunst van Inspraak", een opinlérende nabeschouwing op de voorlichtingsbijeenkomst over het hoofdcentrum. In dit artikel wordt nog eens kritisch Ingegaan op de vragen, die gesteld hadden kunnen worden, maar die achterwege bleven. „Toch zou je als aspirant-winkelier bijvoorbeeld belangstelling kunnen hebben en meer willen weten over de Wijze, waarop men een compromis denkt te bereiken tussen optimale be reikbaarheid voor automobilisten en voor diegenen, die per flets of te voet naar het winkelcentrum komen en ter aatse ook niet gehinderd willen worden door auto's," aldus één der LEUSDEN - De UW Leusden hield dinsdagavond een grote bingo-avond in de zaal van Pon. Het werd een geani meerde en zeer geslaagde bijeenkomst. De bingo-wedstrijden stonden onder leiding van de heer Leen Punt. Hier een beeld van deze gezellige avond. pla WO vragen. De bewoners van de Schoolsteeg zijn ongerust naar aanleiding van het teit, dat de werkgroep Schoolsteeg bosjes van het CML zou hebben ge adviseerd om de Schoolsteegzone woon-vrij te maken. In „Milieu In spraak" wordt daar dieper op Inge gaan naar aanleiding van de inge zonden brief van vijf Schoolsteeg bewoners. Rob Nord schrijft onder de kop„Leusden, waar ben je?"over de herkenbaarheid en de leefbaarheid van Leusden. „Laat Leusden eens met elkaar gaan praten en het niet overlaten aan een paar technici, die soms niet eens in Leusden wonen. Het CML is er voor, is de konklusle. Verder aandacht voor het Park Prlncenhof (gratis brochures zijn op het gemeentehuis, de bibliotheek en het kantoor van de Leusder Krant verkrijgbaar), een Interessant artikel over Iets, wat volledig aan ons oog onttrokken plaatsvond, onder de kop: „Het bijzonder maken van het ongewone", door Marijke Walta, die ook tekent voor een aardig Interview over „het winkeltje naast de kerk". De jeugd komt aan haar trekken via an derhalve pagina tekeningen en op stellen, onder meer over het wilgen snoeien. Kortom: een boelend num mer, nummer 29 van „Milieu In spraak". Ook gratis te verkrijgen op het kantoor van de Leusder Krant. Léés 'eml BOOMFEESTDAG Op woensdag 15 maart wordt weer de jaarlijkse nationale boomfeestdag gevierd. Ook In Leusden wordt hieraan de nodige aandacht besteed. De afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken en de werk groepen milieu-educatie van het CML hebben tezamen een programma op- I gesteld,datalséénvandehoofdpun- i ten het planten van 550 struiken en 15 bomen op diverse plaatsen in de gemeente omvat. Hieraan zalworden deelgenomen door de zesdeklassers van alle plaatselijke basisscholen. Na afloop wordt er in elk van de drie kernen - Achterveld, Leusden-zuid en Leusden-centrum - een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarbij bur gemeester Rademaker aanwezig zal zijn. Aan de scholen is gevraagd om ter gelegenheid van de nationale boomfeestdag een werkstuk te ma ken. Het is de bedoeling deze werk stukken tijdens de bijeenkomsten te exposeren. VVV-GIDS Kortgeleden verscheen de nieuwe toeristische gids „Amersfoort/Eem- land" van de WV-Eemland. Hierin staat ook een hoofdstukje) over Leusden en natuurlijk waren wij nieuwsgierig naar wat detoerlstlsche propagandisten voor onze gemeente te vertellen hadden. Dat is in 't alge meen aardig volledig, ook al staan er wel enkele foutjes in, zoals over de twee oudste eiken In de gemeente, Adam en Eva, volgens de gids gepland en niet geplant door Johan van Oldenbarneveldt. Nu is het na tuurlijk de vraag of hl j de bomen heeft gepland of geplant, maar wij houden het .toch op het laatste. Toch is het gewoon een feit, dat de gegevens van deze gids wat betreft Leusden niet volledig of akkuraat zijn. Onder res taurants bijv.: Galerie Hakhorst. Dat had natuurlijk Eetcafé Hakhorst moeten zijn. Onder bars en café s staan er vijfNieuw Leusden, De Hak horst, Roskam, Hessenkar en Bos en Helde. Wij komen, als we alle café's en bars uit de hele gemeente bij elkaar optellen tot de volgende reeks: „De Swartesteegh", Nieuw Leusden, Ros Beyaart, de Hakhorst. Klaveet, Bavoort, Bos en Heide, de Hessenkar, de Roskam, Buitenlust en Bar Groenhouten. Wat de restau rants verder betreft: Leusden centrum telt twee Chinese restau rants, Lotus (op de Biezenkamp) en China Town aan de Hamers veldseweg. Als Cafetaria Verha gen worot genoemd, dan dient ook snackbar Van Maanen niet te worden vergeten. En de illustraties bij het hoofdstuk Leusden hebben niets met Leusden te maken. Dat werkt verwar rend. Kortom: met alle waardering voor de algemene informaties, die de VVV-gids verstrekt, moet het ons toch van het hart, dat hetallesbehalve volledig is. En dat is jammer van zo'n dure brochure, gedrukt bij Joh. En schede Zn OPEN-DEUR-DIENST Op zondag 12 maart a.s. is er weer een open-deur-dienst in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. De dienst begint om 18.30 uur. Voorgan ger is ds. Jac. Verboom uit Zeist. Het thema van de dienst is „de weg naar het leven". Medewerking verleent het koor „Looft den Heer" onder leiding vandeheerH. Winteren B. Beidevier. NIEUWE PLATTEGRONDEN Begin deze week zijn er nieuwe plattegronden geplaatst in de kasten zoals deze op verschillende punten langs de invalswegen van Leusden- centrum, Leusder-zuid en Achterveld staan. De nieuwe kaarten zijn in screendruk uitgevoerd, een procédé dat naast een lange levens duur ook een hoge mate van kleurechtheid en vochtbestendigheid garandeert. De kaarten kunnen op eenvoudige wijze worden bijgewerkt, zodat ze steeds actueel blijven. In de kaarten bestemd voor Leusden-centrum en Leusden-zuid zijn de wijken Akkerhoeve en Noord- wijck reeds opgenomen. Voor Ach terveld, dat tot nu toe als inzet in de kaart van Leusden-centrum en -zuid was verwerkt, is een afzonderlijke kaart gemaakt. In totaal beschikt de gemeente thans over acht plat- tegrondskasten. Het is de bedoeling dit aantal in de komende jaren tot 14 uit te breiden. r, té?,; cl v... PLATtECftONP LEUSDEN ji v. Een woord, dat In de spraakma kende gemeente de laatste tijd ge hoord wordt is „kooplek", niet te vin den In de dikke Van Dale, 'k Heb het om en om gedraald, kooplek, het komt er op neer dat er te weinig winkels zijn, of misschien te veel mensen? Ik vond tenslotte, verkoop- lék, een lekkende kraan die als maar vocht verliest, 't vocht loopt ergens anders heen. Nou, de loodgieters zijn druk bezig het lek te dichten en u weet hoe moei lijk het is loodgieters te krijgen. Soms kunnen ze niet opschieten door vorst of andere klimatologische of po litieke omstandigheden, inspraak of zo, en dan loopt de kelder onder en komen de klachten, 't Gaat ook wel eens vreemd in het dorp met de zaken, een mooi nieuw winkeltje aan de Biezenkamp er bij, en aan diezelfde Kamp een al maanden leegstaand pandje, zeer tot onge noegen van de andere Biezenrikken. Zelfs orize overheid kan er wettelijk geen vinger achter krijgen, 't Is maar triest, weer een gemiste kans tot vol tooiing. Maar het morgenrood gaat gloeien, heb Ik in mijn jeugd nog mee gezongen; het ging toen om een Heilig Gloeien. Er staan stevige plan nen op tafel voor dit centrum. Als er weer geen spaken in wielen gestoken gaan worden kan op korte termijn de leefbaarheid van Leusden weer ver beteren. We hopen op wat gezellige winkels, waarin de ondernemers er „tegenaan" zullen moeten, ruime parkeermogelljkheden en wellicht een „Dorpsbrink", inclusief mu ziektent. D'r Is wat weemoed, het was zo lekker ruim en groen aan dlehalve Biezenkamp, de dinsdagse markt en vrijdagse kraampjes. 't Rozendaaltje heeft ook z'n langste tijd gehad en hoe is 't moge lijk! Dat pleintje had Iets gezelligs, om niet het grote woord sfeer te gebrui ken. Het is leuk, op die grote steen zittend lekker In 't zonnetje dat gedoe aan te zien, een beetje rommelig, dat hoort erbij. De grote plantenbak, ooit bij de opening geschonken door de overige winkeliers van Leusden, nu eigentijds leeggeplunderd, papier bakken die er staan om de rotzooi er naast te gooien. Ik vind, dat hoort bij het winkelgebeuren. Jonge driftige koopsters; oudere, die minder gehaast van het ene win keltje naar het andere lopen, moe voorop, pa d'r achteraan. Vermakelijk is het parkeren, vrouw tjes die op 't laatst niet meer weten of ze voor of achteruit rijden, hier en daar een deukje makend. Zelfbewuste mannen, die met supe rieure minachting het autootjezetten, waar ze het hebben willen, medelij dend met het hoofd schuddend als een ander wat minder vlot is. Moord in hun ogen als iemand dreigt het heilig blik te dicht te naderen, 't Gaat alle maal voorbij, binnen enkele jaren zal het beeld van Leusden totaal veran derd zijn en dan zeggen we ook, weet je nog van toen. De hulzen vliegen letterlijk uit de grond, er wordt al gewroet voor het grote winkelcentrum. Na misver standen, twijfel aan de economische haalbaarheid en In de hele gang van zaken rondom de plannen, blijkt nu dat aan bijna alle wensen van de toekomstige ondernemers kan wor den voldaan. Er Is gezien de grootte van 't plan op 't laatst snel gewerkt, de tijd drong steeds meer. Afs alles wordt als het er nu uitziet kunnen de dorpsgenoten tevreden zijn In de na bije toekomst. Er bestond aanvanke lijk angst bij geïnteresseerden dat iemand bezig was een koekkoeksei in het gemeentelijk nest te leggen, maar bekwame vogels hebben het uit broeden verhinderd. De laatstetijdklinktookdekreet.de Leusdense winkeliers zijn te duur, ze maken gebruik van de enz. enz. Dan worden vaak z.g. massamarkten als voorbeeld genomen, da's niet zo moeilijk, in onze naaste omgeving zijn talloze van dit soort zaken. In dit soort van bedrijven speelt de grote omzet aan levensmiddelen de grootste rol, via een zeer kleine personeels-bezetting, qua werkge legenheid spelen deze zaken een ge ringe rol, in tegenstelling totde echte detailhandel waar hon derdduizenden een bestaan vinden, bijna geen dienst-verlening (service, in goed Ned.) en een smal as sortiment is het mogelijk de prijzen scherp te stellen. Verder hebben die grote jongens, ondanks de schijnbare concurrentie, elkaar „gevonden" en neemt de macht van deze concerns met de dag toe. Of dit alles bevorderlijk is voorde vaderlandse economie is de grote vraag. Als ik m'n bul economie heb zal ik even het antwoord geven. 'kHebnog eengoeiemop: Degrote broodfabrieken die enkele jaren terug dezelfstandlge bakker bijna om hals hadden gebracht met spul dat er uit zag als brood, worden, nu het getij gekeerd is, gesteund met geld dat die zelfde zelfstandige bakker vla een heffing van 2,50 per baaltje bloem op moet brengen. Mot u soms nog peultjes? Maar door het steeds meer wegvallen van buurtwinkels, dreigt of is reeds een prijsmonopolie ontstaan door de immer groeiende concerns, dat door stuntaanbiedingen geca moufleerd wordt. Tot m'n schrik bemerk ik dat ik het filosofisch pad geruild heb voor dat der economie. Hoe kom ik zo gek. Sp. ZWANGERSCHAPS- GYMNASTIEK Op woensdag 15 maart begint er weer een nieuwe cursus zwanger- schapsgymnastiek. Decursus begint om 20.45 uur en vindt plaats in het Kruisgebouw aan de Rozengaarde. Men kan zich ter plaatse opgeven of tel. 20559. LANGE De centrale antenne-mast van de gemeente Leusden zal straks onge twijfeld hèt herkenningspunt gaan worden. Heeft Amersfoort zijn „Lange Jan" (ook al horen ze dat in Amersfoort niet graag, maar spreken ze liever over de Onze Lieve Vrouwe toren), Leusden krijgt ook zo'n „lange". Hier al vast enkelegemakke- lijk in het gehoor liggende suggesties voor de mast: „De Heipaal", „De Leusder Jan", „Beeld-buis", „Straaljager-strik" (als ze vergeten de lichten aan de mast aan te doen, vangen we alle straaljagersen zo kennen we er nóg wel een paar. Hebt u een leuke bijnaam bedacht (en die van die hondjes kennen we allemaal, dus vergeet die maar), stuur die dan naar de redaktle van deze rubriek, Postbus 11, Leusden/Centrum. Ook voor de leukste bedenkers van de paal-naam zit er een aardigheidje in. CITAAT VAN DE WEEK „Er zijn in Leusden enige politieke vogels die tè vroeg „zingen". Het lijkt beter om éérst eens enige „nootjes" te eten bij het groot Gemengd Toon kunstkoor „Treecksangh", anders zijn ze bij de verkiezingen voor de poes!" is de mening van de heer G. Kosterman, Walstro 1 te Leusden- centrum, die bovenstaand wel erg lang citaat inzond. Maar aktueel is het wel en daarom gaat de Leusden 1200-penning deze week naar de heer Kosterman. Mocht u een passend ci taat hebben op aktuele gebeurtenis sen In Leusden, Achterveld, Stoutenburg, aarzel dan niet, stuur die naar „Redaktle Leusder Krant, Loep op Leusden, Postbus 11, 4_eusden-centrum." P. S. burgerlijke stand Uit het bevolkingsregister der ge meente Leusden blijkt dat in de pe riode van 23 februari t/m 28 februari zijn: Geboren: 23 febr. Marije Elisabeth, d. v. M. T. van Keulen en E. J. M. Kuiter, Krakhorst 20; 27 febr. Nadia, d.v. H. Veenendaal en J. T. M. van Rooijen, Wanmolen 19; 20 febr. Johannes- Michel, z.v. J. Stigter en J. Odijk, Gor zen 50. Overleden: 23 febr. Johanna Elisa beth Sophia Peskens, w.v. M. M. A. Ramselaar, oud 73 jaar. Gehuwd: W. M. G. Aalders en C. M. Mandemaker. kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 12 maart aan vang 9 00 uur Ds Klein Kraneburg uit Hoevelaken R. K. Kerk: zaterdag 11 rr.ctart aanvang 19.00 uur H. Mis; zondag 12 maart aan vang 08.30 uur H. Mis; aanvang 10.30 uur Hoog Mis. LEUSDEN-CENTRUM Marcuskerk: 9.00 uur Kelder, Ger.; 10.30 uur ds Kooman, Bed H. Doop; 17.00 uur Vespero.^.ist o.l.v. de heerVeltkamp; 19.00uurdsA. Verburg, Kampen, Ger./Herv. St. Jozefkerk: zaterdag 19,00 uur; zon dag 8 00 uur; 9 30 uur Hoogmis; 11.00 uur; 18.30 uur Lof. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 10.00 uur ds Weernekers, 18 30 uur Open-Deurdienst o l.v, Jac. Verboom, Zeist m m v. zangkoor „Looft den Heer" uit Utrecht. Don Bosco: zaterdag 19.15 uur; zondag 10 00 uur Hoogmis; 11.30 uur. Geref. Kerk (Vrijg.), Kerkgebouw Arnhemseweg 75, Leusden-Z.: zondag 8.15 uurds. J.J. Arnold; 16.30 ds M. Nap. KRUIDKOEKJES U hebt nodig: 200 gram bloem 150 gram boter 130 gram basterdsuiker 15 gram speculaaskruiden 1 mespunt cardamom, zout Zeef de bloem en maak met de ove rige ingrediënten een soepel deeg. Laat het deeg op een koele plaats ongeveer 30 minuten rusten. Rol het deeg uit en steek er rondjes uit, met een glas gaat het goed, of maak bol letjes en leg ze op een beboterde bak plaat en druk ze met een vork plat. Garneer ze met amandelen, en bak ze gaar bij 150° C in 15 20 minuten. Eet smakelijk. Japieja. ACHTERVELD Donderdag 9 maart: Bejaardensoos 13 30 uur Ons Gebouw Donderdag 9 maart: Verkeerscursus 20.00 uur Ons Gebouw Vrijdag 10 maart: Klaverjassen 20 00 uur de Hessenkar. Zaterdag 11 maart: KPJ dansen 20.00 uur Ons Gebouw Dinsdag 14 maart: Kaartavond EHBO 20 00 uur Ons Gebouw Woensdag 15 maart: KPO 14.00 uur D'Ouwe Peerdestal. Donderdag 16 maart: Bejaardensoos 13.30 uur Ons Gebouw Donderdag 16 maart: Verkeerscursus 20.00 uur Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM. Donderdag 9 maart: Extra vergadering Schoolraad over leerlingenplaatsing. 20 00 uur. Gemeentelijke kantine Zwar te weg. Donderdag 9 maart Boerderll Ha- mersveldseweg 5: Bijeenkomst wijk- orgaan „Groenhouten", 20.15 uur. Zaterdag 11 maart: De Til, Rom melmarkt en Fancy-Fair ten bate van Maasai, 14.00 tot 21.00 uur. Zondag 12 maart: De Til, Rommelmarkt en Fancy-Fair ten bate van Maasai, 10.30 tot 14.00 uur. Maandag 13 maart: „Marcuskerk". Bij eenkomst NCVB. 20.00 uur Dinsdag 14 maart: „Marcuskerk". Bij eenkomst NBP. 20.00 uur. Donderdag 16 maart: „Clubgebouw Blijhof" Ledenvergadering 20.15 uur Zaterdag 18 maart: „De Til". Spelmid- dag 6 t/m 13 jaar. 14.00 uur. Zaterdag 18 maart: „Clubgebouw Blijhof". Hobby instuif. 10.00-12.00 uur. Elke zaterdagmorgen in boerderij Groot Krakhorst (Wetering) Evangelische kin derclubs, uitgaande van de Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt) voor kinderen van 5 tot 12 jaar, van 10 00 tot 11.30 uur. VASTE WEEK-AKTIVITEITEN weekenddiensten Weekeinde: 11/12 maart HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hage, Van Nieuwkerk en Den Toom, neemt dit weekeinde waar: dr. Van Nieuwkerk, Berkenlaan 3, tel. 033-44541. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14.00 uur. Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg- wlnkelcentrum De Rozendaal. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20.00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 uur tot 18.00 uur WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. Ter Beek, Klaverland 40, tel. 033-40404 dienst. In de week volgende op dit weekeinde heeft avonddienst: zr. Ter Beek. VERLOSKUNDIGE: Mevr. Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING: De spreekuren van de Maatschappelijke Dienstverlening Eemland in Leusden en Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM: In boerdenj Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18, Leusden-centrum, tel 45018. Maandag 14.00-15.00 uur: Maatschappelijk werk en gezinsverzorging; dinsdag: 14 00-15.00 uur- maatschappelijk werk en gezinsververzor- ging; donderdag 14.00-15.00 uur: maat schappelijk werk en gezinsverzorging. LEUSDEN-ZUID: In het Groene Kruisgebouw, Roo v. Aldewe- reltlaan 13, tel. 40818: maandag, 14.00- 15.00 uur: gezinsverzorging en maat schappelijk werk; vrijdag, 14.00-15.00 uur. maatschappelijk werk en gezinsverzorging. Weekendbereikbaarheid: tel 33924. ACHTERVELD: In het Wit-Gele Kruisgebouw. Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Maandag, 11 00-12.00 uur. maatschappelijk werk; vrijdag, 9 00-10 00 uur: gezinsverzor ging Opgave van vaste wekelijkse aktiviteiten kunnen vóór de eerste van de maand gericht worden aan redaktie Leusder Krant, Loep op Leusden, Postbus 11Leus den/Centrum Alleen schriftelijke opgaven worden geplaatst. Geeft u tijdig eventuele wijzigingen door? SPEEL- EN REKREATIEVERENIGING BLIJHOF Winterclubs Voor 6 en 7 jarigen: woensdag van 14 tot 15.15 uur Voor 8 en 9 jarigen: dinsdag van 16 tot 17.15 uur Voor 10 en 11 jarigen: woensdag van 18.45 tot 20 uur Kreatieve instuif Om de veertien dagen op zaterdag van 10 tot 12 uur. Let op de aankondiging in de krant. Volksdansen Volksdans-cursussen in gebouw Blijhof, Ansfriduslaan. Elke maandag voor 7 tot 10 jarigen van 16 tot 17 uur. Vanaf 11 jaar van 19 tot 20 uur. Jongeren en volwassenen van 20.30 uur tot 22 uur. Filmvoorstellingen voor de jeugd Iedere laatste woensdag van de maand om 13 30 uur en om 15.30 uur. Gebouw Blijhof, Ansfriduslaan. JEUGDCLUBS t CLAEVERENBLAD (Van de Hervormd-Gereformeerde Jeugdraad.) Jeugdclubs Voor 5 tot en met 7 jangen: elke woensdagmiddag van 14.30 - 16 uur. Voor 8 tot en met 10 jarigen elke maandagavond van 18.30 uur tot 20 uur Voor 11 tot en met 13 jarigen: elke woensdagavond van 19.00 tot 20.30 uur Voor 14 en 15 jarigen; elke vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur Voor 16 jaar en ouder: elke donderdagavond van 20 u tot 22.50 uur JEUGDCLUBS; In het Trefpunt, Arnhemseweg Leusden-Zuid, tel. 41040. Voor 7 tot 8 jaar: elke maandagavond van 18.30 u. tot 20 00 uur voor 10 tot 12 jaar: elke woensdagavond van 19.00 u. tot 20 30 uur voor 13 tot 15 jaar: elke vrijdagavond van 19.30 u tot 21 uur. Soosavond Iedere zaterdagavond Alle aktiviteiten worden gehouden in gebouw ,,'t Claeverenblad", Hamersveldseweg hoek Centrumweg - Leusden/Centrum. STICHTING R.K. JEUGD- EN JONGERENWERK Elke zaterdagavond: Dansen (op platen of op muziek van groep) Elke zondagmiddag: Dansen (idem) Elke dinsdag en vrijdag: vanaf 19 uur - jongeren-instuif Filmavonden Iedere eerste donderdag van de maand De aktiviteiten worden gehouden in het gebouw „De Til" aan de Hamersveldseweg, hoek Bavoortseweg VROUWENKAFEE Het Vrouwenkafee Leusden is geopend 1e en 3e dinsdagmorgen van de maand van 9.30 tot 12 2e en 4e maandagavond vanaf 20 uur De bijeenkomsten worden gehouden in het eetcafé De Hakhorst, einde Noorderin slag Alle vrouwen zijn van harte welkom ZONNEBLOEM Bejaardensoos: iedere dinsdag van 14 tot 17 uur Handwerkclub' iedere donderdag van 14.30 tot 17 00 uur Deze bijeenkomsten worden gehouden in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40 - Leusden/Centrum UNIE VAN VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS (UW) Seniorensoos: iedere donderdagmiddag van 14 tot 16.30 uur Kantine sporthal Groenhouten, De Meent, Leusden/Centrum Seniorensoos: iedere dinsdagmiddag van 14 tot 16.30 uur. Roda-clubgebouw, Burg. Buiningpark. Voor de senioren van Leusden/Zuid. AMNESTY INTERNATIONAL Iedere eerste dinsdag van de maand: van 19.30 tot 22 uur. Johanneshoeve, Ha mersveldseweg 40 - Leusden/Centrum. BIBLIOTHEKEN Nieuw Langenbeek: Leusden/Centrum dinsdag van 14 tot 17.30 uur en van 18.30 u. tot 21 uur woensdag van 10 tot 12.30 uur en van 14 u. tot 17.30 uur donderdag van 18.30 u. tot 21 uur vrijdag van 14 u. tot 17.30 uur en van 18 30 u. tot 21 uur zaterdag van 10 u. tot 12.30 uur zondag en maandag: gesloten Boekenmolen - Leusden/Zuid Achterveld maandag van 14 u. tot 17 uur vrijdag van 19 u. tot 20 uur dinsdag van 19 u. tot 20 uur zondag van 10.30 u. tot 12 uur donderdag van 14 u. tot 17 uur dinsdag van 15.15 u. tot 16.30 uui vrijdag van 18.30 u tot 20 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriet 17, telefoon 43132 Leusden-Centrum „LATENT TALENT" Cursussen door en voor inwoners op het gebied van Kreatieve Handvaardigheid, Moderne talen, Hobby en techniek, Maatschappelijke en culturele onderwerpen. Het cursusprogramma Voorjaar 1978 is huis aan huis verspreid. Extra exempla ren en nadere inlichtingen: tel. 41580 of 42992.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19