Mogelijk toch pony's in 'tSpul Hockeyclub leent ruim drie ton voor clubhuis Ruitersportcentrum enthousiast BV Leusden werd kampioen Laatste Roda- kaartavond B1 eerste kampioen bij Roda Kleine nedeilaag Pon Voorwaarts School- schaken vierde klasseri Klaverjassen Uitslagen bridgen ZWEMDIPLOMA'S 'OOR DE HOHORST PROGRAMMA JEUGD- EN JONGERENWERK „DE TIL" VANAVOND INSCHRIJVEN AUTOCROSS O.V.L. Leusder Krant - Sport DONDERDAG 16 MAART 1977 De op de monumentenlijst staande tabaksschuur heeft het de laatste tijd ook zwaar te verduren gehad. LEUS DEN - Op dinsdagavond 28 feb ruari 1978 hebben weer enkele dames van het internaat „De Hohorst" uit Leus den diploma gezwommen Voor het eerst waren er ditmaal ook een paar kandidaten voor het zwemvaar- digheidsdiploma (C)l. Onder toezicht van de heer A. Grit (K.N.ZB.) en de heren A, A. Kraaikamp en L. B. West geest konden de volgende dames een diploma ontvangen C-diploma: Tessa Jonkmans, Silvia A. M Smits, Jeannet Nieland en Mo nique Burggraaf. B-dlploma: Ciska Kort. A-diploma: Corrie van Genderen en Anna Koper. Na een gezellig kopje koffie gedronken te hebben in het restaurant van het zwembad, aangeboden door de Zwembadstichting konden de gelukkige dames huiswaarts keren. LEUSDEN - Als het aan het Overleg orgaan ,,'t Spul" ligt, wordt het leven in en om 't Spul beheerst door dieren. Dat was de teneur tijdens de vergadering van dit overlegorgaan op maandag 13 maart j.l. in de raadszaal van het ge meentehuis. De diverse acties die door een tweetal leden van dit orgaan zouden worden ondernomen, kwamen aan de orde. De heer L. Boogaard kon niet zo enthousiast zijn over zijn contact met het bestuur van Nimmerdor. Men had laten weten, dat er nog geen wijzi ging gekomen was in het standpunt en gaf de heer Boogaard het advies, andere contacten niet op de schorten of te laten liggen. Dit lijkt veelzeggend. Mevrouw G. Strijker kon een zeer po sitief geluid laten horen. Na contact te hebben gezocht met de Federatie van Nederlandse Rijscholen kreeg zij het advies zelf rijscholen in de omgeving van Leusden te benaderen. Uit een ge sprek met de Klaveet bleek dat men wel geïnteresseerd was, aangezien men reeds pony-les geeft. Op 10 maart had zij tevens een gesprek met de heer Van Delden van de Stichting Ruitersport Centrum uit Amersfoort. Deze man bleek zeer enthousiast en gaf te kennen eigenlijk te zitten wachten op haar be richt. De stichting wil graag in de gele genheid gesteld worden pony-les aan kinderen te geven, maar heeft qua ac commodatie geen gelegenheid daartoe De heer Van Delden heeft reeds de situatie in ogenschouw geno men en zag grote moeilijkheden om van t Spul een pony-dépendance van het ruitersportcentrum te maken. Volgens hem was er wel een liefhebber die de i boerderij wil gaan bewonen, waardoor een permanent toezicht gewaarborgd is. De heer Van Delden was uiteraard geïnteresseerd naar de financiële kanten van de zaak met name naar de start-mogelijkheid. Het betalen van een bepaalde huur ziet hij wel als een moge lijkheid, aangezien hij ervan overtuigd is, dat exploitatie van het geheel haal baar is De Stichting zal pony's aanschaffen, terwijl men daarnaast de mogelijkheid LEUSDEN/CENTRUM De verleden week dinsdag in Hakhorst keurig op tijd begonnen eerste „ge wone" ledenvergadering van de ruim vier jaar bestaande Mixed Hoc key Club Leusden had toch Iets bij zonders. Er stond maar één punt op de agenda en wel de binnenkort op gang komende bouw van het club huis. Aan dit „hart van de club" was ook een zeer-extra-speciale editie van het clubblad gewijd. Daarin was kennelijk een duidelijke opening van zaken gegeven, want voorzitter J. Bernard kon buiten het vijfkoppige bestuur slechts een 25-tal leden op de praatavond begroepen. Ter inlei ding verklaarde de voorzitter, dat oen eigen clubhuis een noodzaak is voor een goed en plezierig vereni gingsleven. Daarover was iedereen het eens en dat stond dan ook niet ter discussie. Gemiddeld telt een Neder landse hockeyclub 315 leden, wist de heer Bernard te vertellen. Aan het begin van de Leusdense „tweede fase" ligt het ledental van onze plaatselijke hockey-gemeenschap I met 380 reeds beduidend hoger. openlaat eigen pony's daar te stallen. Daartoe zal de varkensschuur enige wijziging moeten ondergaan. De deel zou als opvangruimte o.a. voor het ver strekken van informatie, het draaien van instructiefilms of als wachtruimte voor de ouders kunnen dienen. Voor het weiden van de pony's zou in overleg met de ijsvereniging wellicht het terrein van de ijsbaan kunnen dienen. Het voorstel binnen het Overlegorgaan was wel om met de heer Van Delden in zee te gaan, teneinde spijkers met koppen te slaan, in verband met gebrek aan tijd, mede door de nog te houden enquête. De vraag is echter wel welke eisen de heer Van Delden stelt t.a.v. het op knappen van de boerderij. De heer Van Delden stelde zelf voor wat kippen en ander kleinvee om de boerderij te hou den, hetgeen toch wel een landelijke indruk maakt De heer Van Delden zal deze week aan het Overlegorgaan de diverse gegevens verstrekken, die nodig zijn om een goed inzicht te ver krijgen. De volgende vergadering van het Overlegorgaan op 20 maart a.s in het informatiecentrum zal door de heer Van Delden worden bijgewoond. Als maandag nó het gesprek met de heer Van Delden „groen licht" wordt gege ven, wil men met de enquête starten waarna het overlegorgaan ten aanzien van huuropbrengst, investering, ver keerssituatie, etc. bij het College met een panklaar voorstel wil komen. Het Overlegorgaan hoopt op een grote response bij de enquête, aange zien deze peiling wellicht beslissend zal zijn voor de verdere gang van zaken. Indien de pony-manege gerealiseerd zal worden, is er toch wel voldaan aan de wensen van vele bewoners uit de wijk. Na de enquête weten u en wij hoe men over de toekomst van 't Spul denkt. Het zal geen verrassing opleveren. Eind 1974 deed hockey haar intrede in Leusden op een noodveldje achter de bejaardenwoningen aan de As schatterweg. Al spoedig verhuisde de stormachtig groeiende club naar twee noodvelden aan de Noorderinslag en weer later kwam de MHCL op het nieuwe sportpark aan het Valleikanaal terecht. Daar liggen op dit moment een grasvlies- en een gewoon veld Een tweede conventioneel aangelegd veld komt aan het begin van de volgende competitie in gebruik. Ondertussen kreeg de hockeyclub de beschikking over twee noodvelden aan de Midden weg. Op het tweede sportpark van Leusden-Centrum is plaats voor in to taal vijf hockeyvelden, die een gemid delde capaciteit hebben van 100 spelers per veld In de regio passen diverse verenigingen een hogere bezet tingsgraad toe. Door de aanwezigheid van het grasvliesveld is dat in Leusden ook mogelijk en bij hantering van de formule van 150 spelers per veld (50% boven het gemiddelde) zou de MHCL zonder al te grote problemen kunnen doorgroeien tot circa 750 leden. Mede uit sociale overwegingen ligt een leden- Zaterdag 18 maart: Kinderspelmiddag 6 t/m 13 jaar. Spelen sprookjessfeer Inschrijven tussen 13.30 en 13.45 uur. Aanvang 14.00 uur. Kosten 0,50 per kind Traktatie en prijsjes. 20 00 uur Discodansen Zondag 19 maart: Geopend 10.00 t/m 13 00 uur. 14.00 uur Discodansen. Dinsdag 21 maart: PAASKAARTEN voor iedere belangstellende. Gelegen heid voor Schutjassen en Klaverjassen. Prijzen in Paassfeer Inleg 3,50 In schrijven 19.30 t/m 19.50 uur. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 24 (Goede Vrijdag) en zaterdag 25 maart (paaszaterdag) GE SLOTEN. Zondag 26 maart: 1e PAASDAG geopend van 10 00 t/m 13.00 uur voor ieder. De koffie is klaar. 20.30 uur GROOT PAASVUUR gelegen achter plan Wetering en aan Asschatterweg juist voor valleikanaal linksaf De or ganisatoren nodigen ieder uit hierbij aanwezig te zijn. Maandag 27 maart: 2e Paasdag geopend van 10.00 t/m 13.00 uur 14.00 uur Grote Disco middag. Donderdag 30 maart: In de namiddag KINDERFESTIJN waarover nog nadere mededelingen. Vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april als normaal. Zondag 2 april: Morgen en middag als normaal. 20.00 uur: Laatste STIJL DANSAVOND van dit seizoen. LEUSDEN-CENTRUM - Weken lang heeft het competitieteam van de Bin nensport Vereniging Leusden, be staande uit de heren W. Morsink, F. de Bruin en Sj. de Jonge, een hevige nek- aan-nek-reave gevoerd met Princesse 1 om het kampioenschap van de 1e klasse C van de KNBB-district Eemland. De Nijkerkers lieten op de laatste speeldagen echter teveel punten liggen en Leusden is inmiddels kampioen geworden. De maandag ge speelde uitwedstrijd tegen Buitenlust (Voortbuizen) was niét meer van belang. Merkwaardig genoeg heeft Leusden onlangs verloren van Princesse 2, maar toen het er tegen het eerste team van de Nijkerkers op aan kwam, trok BVL aan het langste einde Op woensdag 22 maart gaan de BVL-biljarters voor de variatie een avondje kaarten Toch verloopt die avond niet helemaal zonder keu en ivo ren ballen. De finale van de huiscom petitie tussen de winnaars van de maandag- en donderdaggroep staat eveneens op het programma. LEUSDEN-CENTRUM - Morgen avond kunnen wat dit seizoen betreft voor de zesde en laatste maal de klaver- en schutjassers terecht bij Roda '46. U mag ditmaal zelf voor uw eigen (vertrouwde) partner zorgen en beide spelers van een team komen in aan merking voor dezelfde prijzen. Tevens vindt de uitreiking plaats van de prijzen voor de competitie van de vijf vorige kaartavonden. Bovendien wordt een Amerikaanse verloting gehouden. Aan vang 20.15 uur stipt. stop vooralsnog niet in de bedoeling, al moet er wel rekening mee worden ge houden. Volgens betrouwbare prog noses zal in 1985 (of kort daarna) het eerder qenoemde ledental van 750 Een inmiddels in het leven geroepen clubhuiscommissie heeft uiteraard al heel wat arbeid verricht. De heer A. Parson, voorzitter van deze commissie, gaf de vergadering uitgebreide informa ties over de plannen m.b.t. de bouw van het clubhuis, waarvoor de vereniging ruim drie ton op tafel moet brengen. De omvang van het clubhuis is afgestemd op de bezettingsmogelijkheid van de vijf velden, die uiteindelijk op het sportpark aanwezig zullen zijn. Uitbreiding van het clubhuis is technisch mogelijk, maar dat is iets van latere zorg. Met weglating van alle overbodige luxe wordt het ge bouw zo functioneel mogelijk opgetrok ken. Dit gebeurt, met de hockeuclub als principaal, in volledige samenwerking met de gemeente, die voor het sinatire deel van de accommodatie moet zor gen. De bouwtijd wordt geraamd op 6 7 maanden en alles wordt gedaan om de zaken zover gereed te krijgen, dat e e a. in de gemeenteraadsvergadering LEUSDEN-CENTRUM - Junioren B1, de ploeg van de leiders B. Wittenberg en W. Klumper, is dit jaar Roda's eerste kampioen geworden Ongeslagen tot nu toe en met de mooie doelcijfers van 56-9. Dertienmaal werd gewonnen en alleen Quick wist een ge lijkspel te bereiken Felicitaties van net Roda-(jeugd) bestuur en van Amsvorde (waarvan met 5-0 werd gewonnen), alsmede bloemen en een extra nummer van de clubkrant met alle resul taten waren de eerste beloning voor de twaalf jongens, waaruit het elftal wordt gevormd. Dat waren Hugh Loth, Klaas Bijkerk, Job Walet, John Dee, Bert de Jong, Wim Klumper, Cor Horst, Asse Bruinenberg, Liedes Vaartjes, Peter Knijff. Richard Kletersteeg en Hans Broekman. NIJKERK - Vrijdag 10 maart speelde het zaalvoetbalteam van Pon Voor waarts tegen de Rebellenclub in sport hal Strijland te Nijkerk. De Leusdenaren begonnen hoopvol tegen een stug spe lende Rebellenclub, die echter in de 10e minuut op 1 -0 kon komen door een harde schuiver van de midvoor. Pon Voorwaarts was er zeer op gebrand om iets terug te doen, maar het wilde die vrijdagavond niet lukken. Vier minuten voor de wisseling maakte Rebellenclub er 2-0 van Na de pauze was het A- driaan de Ridder, die na goed doorzet ten zijn team terugbracht tot 2-1Even later scoorde Rebellenclub evenwel 3-1De Voorwaartsen konden nog een paar keer gevaarlijk opkomen, doch hadden alleen rond de 15e minuut suc ces. Het werd 3-2 en daar bleef het bij. LEUSDEN/CENTRUM - Op woensdag 8 maart speelden de 4e klassers de voorronden om het schaak kampioenschap van de Leusdense ba sisscholieren. In verband met vervoers problemen deed de enige Achter- veldse 3e klasser (een week vroe ger) met de 4e klassers mee. En Guido de Gans speelde warempel niet slecht. Als 5e plaatste hij zich in de finale van zijn groep. In de eindronde voor de 4e klassers kwamen de num mers 1 t/m 4 en 6 t/m 11 van de navol gende ranglijst. De finales vinden plaats op woensdag 22 maart a.s. vanaf 14.00 uur in het schaakclubhuis op het Bur gemeester Buiningpark. 1Benno Smit 257, 2 Paul Roesink 173; 3 Cornel Straver 168; 4. Remon van Beek 1615. Guido de Gans 147; 6. Loek de Wijze 146; 7. Guido Heyblok 120; 8. Pascale Toutenhoofd 104, 9. Carla Boersen 102; 10. Onno Salomons 92; 11. Mark Krelage 85; 12 Roelf Krelage 83; 13. Rob Hols 79; Uesbeth Pronk 79; Ellen Tetteroo 77; 16. Wim Vos 77, 17. Her man van Bekkum 75; 18. Sander Vas- binder 65; 19. Marcel van Zoeren 63; 20 Robert Loevendie 61,21 AnnetBelt 59; 22. Richard Boersma 5123. Patrick de Jongh 42; 24. Martin Valentijn 39; 25. Derk Hendriksen 33, 26. Annemy Bekker 24; 27. Eric-Paul Kuijpers 14. van eind april op de agenda kan komen. Teneinde nog dit (na)jaar, ter gelegen heid van het eerste lustrum, de inge bruikneming te kunnen doen plaatsvin den. Ruim 3 ton heeft de hockeyclub nodig voor haar aandeel in de bouwkos ten. Rekening houdend met on voorziene posten vroeg (en verkreeg met algemene stemmen) het vereni gingsbestuur de vergadering toestem ming tot het aangaan van een lening van 325.000,- Uiteraard heeft e.e.a. financiële gevolgen voor de leden. Naast een verleden jaar hiertoe reeds doorgevoerde contributieverhoging zal ook in de komende jaren de leden bijdrage worden verhoogd. De heer R. Ponsen, lid van de ac commodatiecommissie, hield een warm pleidooi om aan de nodige doe- het-zelvers te komen. Hij verkocht zijn „handel" uistekend met de me dedeling, dat naast de grote besparing op de werkelijke kosten, de actieve leden beslist veel genoegen zullen be leven aan hun zelfwerkzaamheid t.b.v. het eigen clubhuis. Hij ziet niet direct de Veteranen metselen, de Telraamboys spanten stellen en het eerste het terrein bouwrijp maken, maar houdt het meer op voor hockeyers uitvoerbaarder werk bij de afwerking van het interieur (activi teiten met prefab-meubialir, vloerbe dekking, gordijnen, verlichting en het zwaaien met een verfkwast) Ferme jongens en stoere knapen kunnen zich desgewenst uitleven met het leggen van terrastegels e.d Candidaat- medewerkers moeten vooral niet schromen om zich te melden. Beschei denheid is zeker niet nodig, want er is (meer dan) voldoende werk voor elk wat wils. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals nu al jaren het geval is, zal ook dit jaar op Koninginnedag een autocross georganiseerd worden door de Oranje Vereniging Leusden. Deel nemers hiervoor kunnen zich don derdag 16 en 23 maart laten in schrijven. De eerste gelegenheid hiervoor is dus vanavond. Dat inschrijven gebeurt in „de Til" van 19.30 tot 21.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,-. De minimumleeftijd is gesteld op 18 jaar. Degenen die nog geen 21 jaar zijn op Koninginnedag (wat overigens 1 mei gevierd wordt) dienen een verklaring mee te nemen. ONDERWIJSBELEID Vorige week donderdagavond was de schuur van de Hakhorst tot op de laatste plaats gevuld met ouders van de openbare kleuterschool de Wipwap en de openbare basisschool De Wegwijzer De reden van zoveel be langstelling voor een bijeenkomst van deze scholen was de film, die één van de ouders, de heer Veldwijk, een en- ONDERWIJSFILM De door de heer Veldwijk ge maakte film over de Wipwap en de Wegwijzer werd goed ontvangen. In bijna anderhalf uur wordt in deze film een uitgebreid beeld geschetst van het dagelijkse leven op beide scholen en bovendien wordt de no dige aandacht besteed aan de ge bruikte onderwijsmethoden. Het Is natuurlijk altijd leuk om eigen kinde ren over het witte doek te zien dartelen en de opgewonden kreten waren dan ook niet van de lucht bij het herkennen van de eigen pupil. Enkele oudere kinderen, die deze voorstelling mochten bijwonen, waren zelfs door het dolle heen. De film - althans dat is de bedoeling - zal ook gebruikt worden om propaganda voor de twee scholen te maken. Voorzitter Bakker bedankte na afloop van de voorstelling de maker ervan en overhandigde hem enkele geschenken als dank voor de bijna twee jaar. dat de heer Veldwijk aan de film heeft gewerkt. MARCUSPASSIE IN DE MARCUSKERK De kerkdienst op Goede Vrijdag, 24 maart, in de Marcuskerk, krijgt dit jaar een bijzonder karakter. In het kader van een llturgle-vlerlng hoopt de cantorij van de Marcuskerk, onder leiding van de heer H.J. Pieterse, ten gehore te brengen de Marcus- passle, van de hand van Willem Vo gel, kerkmusicus te Amstelveen. Op de Goede Vrijdag van 1977 Is deze passie-muziek voor het eerst gezongen door de Sweelinck- cantorij (onder leiding van de com ponist) In de Oude Kerk te Am sterdam. De tekst van Marcus 14 en 15 is een vertaling, gemaakt door dr. J.H. van Beusekom, Hervormd pre dikant te Amsterdam. Het geheel wordt gezongen door de cantorij (die voor deze gelegenheid enige ver sterking heeft gekregen), terwijl de gemeente enkele liederen mee zal zingen. Alle aanwezigen ontvangen de tekst van de passie. De dienst wordt gehouden In de Marcuskerk aan de Asschatterweg 23, op 24 maart, en vangt aan om 19.30 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. GEZELLIGE ROM MELMARKT BRENGT BIJNA 11.000,- OP In en rondom „de Til" was het het afgelopen weekend gezellig druk en rommelig. Oorzaak hiervan was de rommelmarkt die in het kader van de vastenaktie voor de Maasai georga niseerd werd en een doorslaand succes werd. Het weer werkte ook mee, want behalve een beetje motre gen op zondag was het droog en dat is toch wel prettig als je buiten met al die spulletjes staat. De Leusdenaren hadden ook erg hun best gedaan om zoveel mogelijk rommeltjes mee te geven, maar ook de winkeliers zorg- LEUSDEN/CENTRUM - De stand in de onderlinge competitie van de klaver- jasclub Leusden Troef (seer. M.C. Knol, tel. 44289) is per 9 maart jl.: 1. Hr. Kleefstra 51003 pnt. 2 Hr. Knol 47317 pnt. 3. Mw Knol 45879 pnt 4. Hr. Arns (5) 45818 pnt. 5. Hr. v. d. Heiden (4) 45509 pnt. 6. Mw. Kleefstra 45199 pnt 7. Mw. Bolt 44827 pnt. 8. Mw Pouli 44340 pnt. 9 Hr. Kuyper (10) 44211 pnt. 10. Mw. Van Egdom (11) 44144 pnt. 11. Hr. Van Egdom (9) 43705 pnt. 12. Mw. Arns (13) 43196 pnt 13 Hr. v. d. Berg (12) 42976 pnt 14. Mw. Kuyper 42682 pnt. 15. Hr. Kool (17) 42045 pnt. 16. Hr. Bolt (15) 41802 pnt. 17. Mw. v. d. Berg (16) 40945 pnt. thousiaste amateurfilmer, van beide scholen had gemaakt om op die wijze de scholen wat meer bekendheid te ge ven. Die bekendheid is er wel. maar de laatste tijd wat in het negatieve vlak, zoals voorzitter Heinze Bakker van de oudercommissie nog eens naar voren bracht. Zoals bekend hebben ver schillende scholen in Leusden de laatste tijd te maken met een teruggang van het aantal leerlingen, vooral in de oudere wijken. Volgens de heer Bakker zou dit echter niet het geval hoeven te zijn, indien het gemeentelijk onderwijs beleid wat beter aan deze situatie zou zijn aangepast. „Ik heb wel eens de indruk," aldus zei de voorzitter enigszins bitter, „dat het gemeentelijke onderwijsbeleid niet ver van tevoren wordt bepaald, maar wordt gevoerd bij de gratie van de dag. Er zijn nu nieuwe toelatingskriteria voor de openbare scholen in Leusden in voorbereiding, den voor het een en ander. Er was dan ook van alles te koop, van de meest vreemde kleine prulletjes, meubels, kleren, tot een kip en een haan toe. Bovendien was het binnen erg gezellig bij het rad van avontuur waar Piet Valkenet en Ab Hofstee om het hardst de mensen hierop op merkzaam maakten. De schiettent liep ook geweldig. Het veroorzaken van een knalletje is voor groot en klein blijkbaar een onweerstaanbaar iets en uiteindelijk waren elke drie knallen weer goed voor een piek voor de Maasai. Veel bekende figu ren uit onze gemeente lieten hun ge zicht zien; zo ook burgemeester Ra demaker. Al met al een heel gezellig en uitermate rommelig gebeuren. Een opmerking van mijn zoon, die Ik u niet wil onthouden: „De mensen hadden hun rommel gegeven, koch ten rommel en maakten rommel". En dat Is toch een echte rommelmarkt, zou ik zo zeggen. (Zie ook elders in dit nummer). VRIJ ZWEMMEN Tijdens de paasvakantie worden de mogelijkheden om vrij te kunnen zwemmen in het zwembad Bavoort opnieuw groter. Van vrijdag 24 maart tot en met vrijdag 31 maart kan men naast de normale zwemtljden ook te recht van 9.00 tot 12.00 uur. Op eerste en tweede paasdag is het zwembad gesloten. RAJO-CONCERT Het Regionaal Amersfoortse Jeugd Orkest geeft op zaterdag 18 maart a.s. in De Flint In Amersfoort haar jaarlijkse grote concert. Soliste is de bekende harpiste Vera Badlngs. Verder zal het RAJO optre den met het zigeunerorkest LAutarl uit Utrecht. Het concert begint om 20.15 uur. LANGE MAST-PRIJSVRAAG Kom kom, Leusdenaren, niet zo bescheiden. Anders staat u voorop om het uwe te zeggen en nu krijgen we notabene maar één naam binnen voor de nieuwe gemeentelijke TV- en radio-antenne. Een beetje aktiever mensen en gebruik uw fantasie! Voor de beste naam van de week stellen wij een prijsje beschikbaar. Dat prijsje gaat deze week naar de tienjarige Eddy Hoogreef, Gagelhof 9 te Leusden-centrum. Gefeliciteerd. En de naam? „Lange Pier". FILM IN DE BLIJHOF Op woensdagmiddag 22 maart wordt In het clubgebouw van Blijhof aan de Ansfriduslaan weer een film gedraaid voor de jeugd. Dit keer is het weer een lekker ouderwetse film, die je eigenlijk niet mag missen. Er worden twee voorstellingen gege ven: om 13.30 uur en om 15.30 uur. Kosten: 1,- voor leden, 1,50 uur voor niet-leden. LEUSDEN - Hieronder volgen de uit slagen van de derde competitieavond in de tweede ronde van de bridgeclub „Leusden". A-groep: 1. echtp. Smink 61%; 2. echtp Elsackers 60%; 3. dames Donkers-Gout 56%; 4 echtp. v, d Hoo- gen 55%; 5. echtp. De Roode 52%; 6. heren Albers-Vos 51 7. heren Bennink-Dijkgraaf sr. 50%. B-groep: 1 echtp H v. Rooijen 61 2. echtp. Luijendijk 57%; 3. echtp. De Jong 53%; 4. echtp Velthuis 52,5%; 5. echtp. G. v Rooijen 52%; 6 dames v. Daalen-Straus 51 7. dames Cadovius-Gramberg 50%. Stand na 3 wedstrijden in de A-groep: 1 echtp. Elsackers 173%; 2. echtp v d. Hoogen 170%; 3. echtp. Hofman 157%; 4. dames Donkers-Gout 155%; 5. heren Albers-Vos 154%; 6. heren Bloemendaal-Koster 153%; 7. echtp Smink 151 Stand na 3 wedstrijden in de B-groep: 1mw. v. d. Kallen-hr, Schuil 178%; 2. echtp De Jong 176%; 3. dames Cadovius-Gramberg 168%; 4. echtp. v. Hinsbergen 167%; 5. echtp. Velthuis 157%. waarin onder meer wordt gesproken over een maximum aantal leerlingen per klas (31) en een maximum aantal leerkrachten (6). Deze kriteria gelden echter niet voor dijivierde openbare school. Erger nog; Ook zusjes en broer tjes van kinderen uit de eerste fase, die zich al voor het komende schooljaar hebben aangemeld voor deze school, worden toegestaan. Als de gemeente ver van tevoren de aanmeldingstermijn voor deze school had afgesloten voor kinderen uit de eerste fase, zou van een echt beleid kunnen worden gesproken." De heer Bakker wees er nog eens op, dat ook sommige ouders bijdragen aan een negatieve klank rond de Wipwap en de Wegwijzer.We moe ten niet alle ontwikkelingen gelaten over ons heen laten gaan en zeggen: „dan gaat ons kind maar naar een an dere school We moeten er met zijn allen voor vechten LEUSDEN-1200-FILM AVOND Vanavond zijn er nog drie gele genheden om de Leusden 1200-film en de aansluitende diapresentatie te zien in 't Ros Beyaart aan de Ha- mersveldseweg. Die dia-presentatie, geheel samengesteld uit dia's die door Leusdenaren en Achtervelders gemaakt zijn, is een ruim achttien minuten durend programma, binnen welke tijd men 160 opnamen te zien krijgt. Dit is dan een selectie uit de vele honderden ingezonden dia's die samensteller Henk van Leest ter be schikking kreeg na een oproep in deze krant. Hij heeft er een afwis selend geheel van gemaakt, dat een redelijk compleet beeld geeft van hetgeen zich vorig jaar tijdens het Leusden 1200-feest afspeelde. Heel mooi zijn de opnamen van medes pelenden aan de Rijksdag reconstructie, die door gemeented- rukker J. Berkhof op de trap van het gemeentehuis zijn vereeuwigd. Het gelufdsgedeelte Is verzorgd in de studio's van de ziekenomroep De Golfbreker te Amersfoort. Greet Kuipers van deze omroep sprak het commentaar, terwijl technicus Aad Zuijdweg de samensteller bijstond bij het maken van de geluidsband. Ook Ben Muiier en Peter Noorland verleenden hun medewerking aan het tot stand komen van de presenta tie. De getoonde dia's zijn gemaakt door mevrouw L. Kamp en de heren Berkhof, Van Dijk, Jansen, Lleberom, Loenen, mandemaker, Schouten en Struiwig. De voorstel lingen van vanavond beginnen net als woensdag om 19.30,20.30 uur en 21.30 uur. In Achterveld zullen film en diapresentatie te zien zijn op don derdag 6 april. KINDEREN BAKTEN ZE BRUIN De kinderen van Kinderland hebben woensdagmorgen een be zoek gebracht aan bakkerij Kleter steeg in Stoutenburg. Ze waren daar om het bakken van brood mee te maken en ook om zelf zoete broodjes te bakken. De kinderen vonden het erg interessant en hebben aktief meegedaan. Na afloop werden s middags de eigen gebakken broodjes tijdens een broodmaaltijd op school „soldaat gemaakt". Op de foto: een beeld van het bezoek aan de Stoutenburgse bakkerij. JEUGDDIENST IN DE MARCUSKERK Zondagavond 19 maart wordt er in de Marcuskerk in Leusden-Centrum om 19.00 uur een jeugddienst ge houden. Deze dienst, die als af sluiting van de catechisaties in het seizoen 77/78 mag worden be schouwd, heeft als thema: „Ik heb een droom" (ontleend aan ds. Martin Luther King). De toespraak wordt gehouden door ds. J.W.K. Kelder. Ook komt er het koor „The Spiritual Singers" uit Renkum. De organist is de heer Griffioen en de collecte die wordt gehouden is voor het jeugdwerk.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15