/11.000,- voor Maasai Creatieve Handvaardigheid staakt voorlopig aktiviteiten Schoolraad kiest voor maximum van 31 leerlingen per klas voor openbare scholen in Leusden Lisiduna geeft uitvoering Wijkraden willen met gemeente praten over centrale antenne Verbluffende opbrengst rommelmarkt en bazar KPJ-Leusden: kaas-en wijnavond VANAVOND VERGADERING BLIJHOF Kinderspelmiddag van De Til Naar aanleiding van raadsbesluit STIMULERING LEERLINGENAANTAL DE WEGWIJZER NOODZAKELIJK Ingezonden: Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 16 MAART 1977 waarschijnlijkheid dirigeren. Dirigent D. H. Reijen moet het nog kalm aandoen, maar herstelt bijzonder goed van zijn ziekte gelukkig. De majoretten staan onder leiding van hoofdmajorette mejuffrouw E La- gerweij. Instrukteur is de heer W. Ver hoef. Tambourmaltre is de heer G. Striesendu. Vóór de pauze wordt een reis door de tijd gemaakt Er wordt muziek gemaakt uit de tijd van de oprichting, en uit de LEUSDEN - Zondag 19 maart a.s. heeft de K.P.J. afdeling Leusden een kaas- en wijnavond op haar programma staan. „De Til" in Leusden wordt in 2 delen gesplitst, namelijk een gedeelte voor de band „Occasion" en een ander gedeelte voor de romantische mensen die genietend van een glas wijn en kaas kunnen luisteren naar rustige muziek. Aanvang: 8 uur (uitsluitend voor K.P.J. leden). Entree: 5,- incl. kaas en stok brood. LEUSDEN/CENTRUM - De SPeel- en Rekreatievereniging Blijhof vergadert vanavond 16 maart in het Clubgebouw aan de Ansfriduslaan. De vergadering begint om 20 15 uur. Het is uitermate belangrijkdat u aanwezig bent want er moeten belangrijke (financiële) beslissingen genomen worden in ver band met de uitbreiding van het Club gebouw. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag wordt er in „de Til" voor kin deren van 6 t/m 13 jaar weer een spelmiddag georganiseerd. Het ge heel zal in het teken van sprookjes staan. Tussen 13.30 en 13.45 uur kan er ingeschreven worden. De kosten be dragen 0,50 per kind en uiteraard krijgen ze hiervoor een traktatie terwijl er voor de winnaars prijsjes zijn. De spel middag begint om 14.00 uur. IK BEN RITA. BEN BESTOLEN. U OOK? 11 maart. Bazar met rommelmarkt voor Massai. Een goed doel dus. Altijd voor een rommelmarkt te porren toog ik in m'n autootje naar Leusden, waar alles plaats zou vinden, om te zien of er iets van mijn gading bij was. En ja hoor, voor een paar centen kocht ik een paar potten en pannen, die ik nog net tussen al die graaiende handen wist uit te vissen. M'n tocht was al weer terugverdiend dacht ik. Helaas... ik dacht verkeerd. Net op het moment dat ik dacht een goede slag te slaan door een bloesje voor een piek te kopen sloeg iemand anders zijn grote slag, die mij heel duur zou komen te staan. Van de paar seconden dat ik niet op mijn tas lette, nam deze „persoon" namelijk dankbaar gebruik door deze mee te jatten. In mijn onschuld dacht ik eerst dat m'n tas wel ergens tussen die vele voeten terecht zou zijn gekomen, maar nadat het een paar keer was omge roepen en nadat enkele vriendelijke mensen me meehielpen zoeken en ik geen tas vond, werd ik mij er wanhopig van bewust dat ik bestolen was. Daar stond ik dan met helemaal niets meer. Weg autosleutels, weg reservesleutel, weg huissleutel. Weg waren rijbewijs, benzinekaart, giropas en betaalkaarten, foto's en portemonnee met 150 gulden. Weg adressenboekje en die pen waar ik zo aan gehecht was. Alles was weg! Ik kon niet eens meer de politie bellen of de bus betalen als er niet een paar behulpzame mensen waren geweest die een wildvreemde wel wat geld wilden lenen! M'n geld was niet eens het ergste, maar de rest was zo waardevol voor mij. Wat moet je? Kwaad worden? Huilen? Terugpikken? Kwaad met kwaad vergelden? Of moet je jezelf er maar laconiek bij neerleggen7 Mensen wat is dit voor een wereld als er zoiets kan gebeuren als mensen bij elkaar zijn voor een goed doel? Zijn diegenen die dit op hun geweten hebben dan zo laag en koud dat het ze niet interesseert wat ze een ander aan doen als ze de inhoud van die tas zien? Is de tijd niet gekomen dat ons eigen landje rijp is voor hulp en zuivering van lucht? Ik heb één ding geleerd: bind je tas vast aan je lijf en vertrouw geen mens. Eén hoeraatje voor onze „beschaafde" sa menleving. Rita Horst, Thorbeckelaan 68, Barneveld. jaren "30. Na de pauze staan op het kon- sertprogramma nummers als ,,Lalala", „Enzheim", „Arena",Mimas Querida" en „Bergzauber" van R. Beek. Bij de finale treden majoretten, tam boers en orkest gezamenlijk op. Na afloop van ditjubileumkonsert is er gezellig dansen op de tonen van „Will Power" uit Amersfoort. Komt u ook kijken naarhet jubilerende „Lisiduna"? Als u de jubilaris een goed hart toe draagt en wie in Leusden doet dat niet, pakt u dan eens uw chequeboek en schrijft u een cheque van ƒ5,- (of meer) uit op naam van de penningmeester W Donselaar te Leusden-Zuid: Rabobank Leusden-Zuid nr. 335907.237 Het zou fijn zijn, als de Leusdense bevolking „Li siduna" een jubileumgeschenk in geld aanbood! LEUSDEN/CENTRUM - Don derdagavond 9 maart hield de schoolraad een extra vergadering waarbij de leerlingenplaatsing on derwerp van gesprek was. Op de pu blieke tribune was deze avond mev rouw Verduin te verwelkomen. Van de oudercommissies van de di verse scholen waren reakties bin nengekomen ophet voorstel van b. en w. ten aanzien van de leerlingenplaatsing. Het probleem speelt voornamelijk om de 4e openbare school. Men wil hier de 31 norm loslaten Deze zit nu al bijna vol (wat de eerste klassen betreft) terwijl er nog geen huis in de 2e fase klaar is. Als er vastgehouden zou worden aan de zesklassige school ontstaat de situatie dat kinderen vanuit de 2e fase naar de Wegwijzer of Wip-Wap naar school moeten, omdat alleen daar nog plaats is. De Hobbit en de Bongerd zitten vol. Er waren verschillende meningen over dit punt. De 4e openbare basisschool was van mening dat plaatsing mogelijk moet blijven voor kinderen uit de 2e fase, voor kinderen die al opde kleuterschool zitten of een broertje of zusje op school hebben en voorkinderen die reeds voor een bepaalde datum aangemeld zijn Dit betekent wel dat men daar geen zesklassige school kan handhaven. Gezien de prognose zullen dit plm. 10 klassen worden (alleen ba sisonderwijs), over een periode van zo'n 8jaar Het aantal leerlingen zla dan naar verwacht teruglopen. De heer Vermeulen (hoofd 4e school) vindt dit ook niet ideaal, maar ziet geen alter natief, want het is te gek als je kind naast de schooldeur woont en je kan het daar niet plaatsen. De Bongerd vraagt zich in haar briet at of het sterk teruglopende leerlingenaan tal van de Wegwijzer wel uitsluitend een zaak van „vergrijzing" is Men vraagt zich af (als voorgaande niet het geval is) of er geen maatregelen genomen kunnen worden om het „bij te keren", waarbij zeker niet gedacht wordt aan corrigerende maatregelen zoals schoolgrenzen De heer Aants van de ouder commissie van de Hobbit pleit in zijn schrijven voor het loslaten van de 31 norm. Dit is namelijk de wettelijke mini mumnorm. Het maximumtoegestane aantal leerlingen per klas is nl 40 Bij de Wegwijzer is men van mening dat ook voor de 4e openbare school de 31 grens gehanteerd moet wordne, zodat er een betere spreiding van leer lingen komt. Stof genoeg dus voor discussiëren en dat deed men dan ook. Om ongeveer tien uur werd de vergadering een mo ment geschorst waarin het dagelijks be stuur haar standpunt bepaalde Men zag 3 alternatieven 1. De Schoolraad conformeert zich aan de door b. en w. voorgestelde consequen ties wat naar mening van de schoolraad inhoudt: a. terugloop van de Wegwijzer; b te sterke groei 4e openbare school. 2. Schoolraad spreekt zich uit voor hand having 31 schaal voor het totale openbare onderwijs, als consequenties ziet zij: a. stimulering Wegwijzer; b. 4e openbare school neemt geen kinderen uit de 1e fase meer aan 3. Schoolraad spraakt zich uit voor de z.g.n. glijdende schaal (niet vasthouden 31 norm). Con sequenties: a terugloop de Wegwijzer; b. sterke groei andere scholen. Uiteindelijk spreekt de Schoolraad zich uit voor alternatief 2 met 10 stemmen tegen 3 voor alternatief 3. LEUSDEN - Anton Voskuilen en Robert waren helemaal overbluft. Wie had dat kunnen denken! 11.000,- voor de Maasai, bijeenge bracht in Leusden op zaterdag 11 en zondag 12 maart. Initiatiefnemer Hans van Gameren was kontent. „We zouden zaterdag middag om 2 uur beginnen, 's Morgens om 9 uur stonden de mensen al voor het hek, en wilden naar binnen!" Hetwaseengrootfeest.enerwaseen geweldige sfeer. De rommelmarkt fancy-fair, die diverse Katholieke groeperingen in Leusden het algelopen weekend in ,,De Til" organiseerden, werd een grandioos sukses En dat kwam niet in de laatste plaats door al die velen, die er hun belangeloze werk voor verrichtten. Het en thousiasme was zó groot, dat niet gaan iets te veel was De zaal, die moest worden gehuurd, LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 7 maart vond het eerste overleg plaats tussen de diverse wijkraden (-verenigingen). Helaas was er niemand van Alandsbeek-West aan wezig. Van de overige wijkraden - Groenhouten, Alandsbeek-Oost, Rossenberg, Rozendaal en de Wete ring - waren wel vertegenwoordigers te verwelkomen. Er werd besloten dat de ver gaderingen in principe openbaar zullen zijn. Als u geïnteresseerd bent; de vol gende bijeenkomst is woensdag 22 maart. Jeanette de Jong zal voorlopig gesprekleidster zijn en haar adres - Roggeland 33 - correspondentie-adres. Gesproken werd deze avond over het Educatief plan voor Leusden en het Cen traal Antenne Systeem. Het Educatief plan omvat het Vor mingswerk voor volwassenen (vanaf ca. 17 jaar). Ook aan de wijkraden is ge vraagd hier aan mee te werken. De heer Barmeijer vertegenwoordigt de wijken in de werkgroep Educatief Plan. Momenteel wordt er in de wijken niets aan dit werk gedaan, maar als er plannen zijn, dient men dit toch op te geven, -ook al zal het moeilijk vast te stellen zijn, hoeveel geld er nodig is. Hoewel er geen concrete gegevens zijn, gebeuren er toch wel dingen in de wijken die hieronder zouden kunnen val len. Hierbij wordt gedacht aan b.v. de krant, bezinningsavonden voor de te plannen aktiviteiten en instruktie van vrijwilligers. Wat betreft het Centraal Antenne Sys teem rezqn er toch wel wat vragen. Van vrijwillige aansluiting is eigenlijk geen sprake omdat er een antenneverbod in onzegemeente geldt. B. en w. heeft er in principe geen bezwaar tegen dat de be staande systemen blijven staan, maar dan dient men het onderhoud hiervan zelf te betalen. De nieuwe mast zal zijn geld dubbel en dwars waard moeten zijn. Er zullen geen aansluitkosten in rekening ge bracht worden; dat is echter wel het geval als men later aangesloten wil wor den. De wijkraden willen met decommissie C.A S gaan praten, want er zijn toch dingen, die iedereen aangaan. Alleen al de financiële kant moet goed doorgesproken worden Zoals bekend zal dit de Leusdense inwoners ongeveer 130,- per jaar gaan kosten. De mast, die 4'/2 miljoen kost, zal dan in 5 jaar afgeschreven moeten worden. Men wenst meer informatie van de gemeente zodat de mensen erop kunnen reageren. Besloten wordt om een ge sprek aan te vragen. Om plm. half elf werd deze eerste gezamenlijke bijeenkomst (wat men graag gecontinueerd wil zien) besloten. LEUSDEN - Naar aanleiding van het besluit van de gemeenteraad van 15 december j.l. betreffende subsidiëring creativiteitsbevordering heeft het be stuur van de SCHIL na rijp beraad be sloten de activiteiten: het organiseren van creatieve cursussen, voorlopig te staken. Ondanks het feit, dat de gemeente raad bij die gelegenheid financiële mo gelijkheden heeft gegeven om de cur sussen voort te zetten (ook de wensen t.a.v coördinator en administrateur zouden vervuld worden) heeft de stich ting toch gemeend deze stap te moeten nemen De stichting heeft namelijk steeds gestreefd naar samenwerking met het Kreatief Centrum „De Hof" te Amers foort om er zeker van te zijn haar cursis ten goede kwaliteit te kunnen bieden. Zoals bekend beschikt „De Hof" over gekwalificeerde docenten, waardoor tevens de contimuiteit van cursussen wordt gewaarborgd Met die samen werking meende het bestuur van de SCHIL twee voordelen in één te vereni gen, namelijk de gelegenheid voor Leusdenaren om in hun eigen ge meente zich te kunnen bekwamen in enige vorm van creativiteit, en dat onder auspiciën van een door het Ministerie van CRM erkend kreatief centrum, doorkneed in het organiseren van dit soort cursussen Uit vrees voor te grote financiële con sequenties op de lange termijn heeft de raad echter gemeend afwijzend op het - opnieuw ingediend - verzoek te moeten beschikken Dit besluit en de omstandigheid, dat de Werkgroep Latent Talent eveneens op het gebied van creativiteitsbevorde- ring cursussen organiseert, heeft het stichtingsbestuur doen besluiten het komend najaar niet opnieuw met cur sussen van start te gaan De stichting heft zichzelf echter niet op, omdat zij toch mogelijkheden ziet om in de nabije toekomst nieuwe activi teiten te ontplooien, en wel vanuit Leusden-Zuid, zodra daar het Dorpshuis gerealiseerd zal zijn werd spontaan ter beschikking gesteld. Met een geluidsinstallatie moest door Leusden worden rondgegaan, en iemand bood aan dat belangeloos te verzorgen. Met een (vrouw en) man of 25 was men op zaterdag van 7.00 's morgens tot 22.00 uur 's avonds in de weer En 's zondags was iedereen weer paraat om daar nog weer even zo vele uren aan toe te voegen. Een groot aantal meisjes en jongens beheerden de grabbelton en alle moge lijke andere zaken. Iedereen deed zijn best. Ab Hofstee draaide belangeloos voor het goede doel het Rad van Avontuur, en kon erg mooie prijzen beschikbaar stel len. Ook die prijzen en de spulletjes van de rommelmarkt waren uit alle hoeken zonder meer beschikbaar gesteld voor het goede doel. Piet Valkenet zette zich in met het van hem bekende elan. Leusdens burgemeester kwam ook even op bezoek. Er was een snorfiets ter waarde van 1.000,- ter beschikking gesteld, en na loting kwam die terecht bij de familie Jans opde LandwegEr waren ook twee kinderfietsen, die hun weg vonden naar de Leusdense bevolking. Zondag was men helemaal los, Hans van Gameren: „Er was nog wat oude kleding over, en er waren nog wat oude boeken. Dat was alles. We togen aan het tellen en we bleken rond de 11.000,- (met kwartjes!) bijeen te hebben gekre- Beeld van de rommelmarkt en bazar voor de Masaai. gen. Enorm Omdat we vrijwel geen on kosten hadden kan Anton Voskuilen het gehele bedrag meenemen naar de Maasai. Hij was er beduusd van Had zelf op zo'n goede 2.000.- gerekend! „Leusden helpt de Maasai" werd een enorm sukses. De Maasai hielp ook Leusden, want Leusden-zuid en Leusden-centrum kwamen door deze aktie nader tot elkaar. Stond centrum aanvankelijk wat kritisch te kijken naar wat zuid weer eens had, al spoedig trok centrum ook de jasjes uit en hielp mee. Er zijn zó veel prijzen over, dat men van plan is voor hetzelfde doel een bingo-avond te organiseren Het kan niet op! Anton Voskuilen, die goed is hersteld van zijn ziekte, vliegt op tweede Paasdag terug naar Maasai. Samen met Robert, die zijn ogen niet kan geloven dat zij met zó veel geld naar Kenya kun nen terugkeren! Het was geweldig, en de dank van de Maasai aan Leusdens bevolking werd door Robert vertolkt: „Thank you, thank you, you area very helpful people". dank u, dank u, u benteen sociaal voelende bevolking). LEUSDEN - Vrijdagavond 17 maart geeft het Leusdense harmonieorkest „Lisiduna", met tamboers en ma joretten, een uitvoering. Het is een jubi leumuitvoering. Want, zoals al eerder in deze krant werd vermeld: „Lisiduna" bestaat dit jaar zeventig jaar De jubileumuitvoering vindt, als elk jaar elke jaarlijkse uitvoering, plaats in de grote zaal van Pon's Automobielbe drijf, Bavoortseweg 2 De zaal gaat open om 19.00 uur. Het konsert vangt aan om 19.30 uur. Waarnemend dirigent M. Timmer zal het jubilerende „Lisiduna" naar alle

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7