Wisselvallig Achterveld speelt gelijk: 1-1 Roda verraste „De Vesting" Leusdens eerste schaakteam veilig SIHMCT Mogelijk hockey voor huisvrouwen IjKPwwasi^ SVA weerstond Ultra's Uitslagen klaveijassen Contact Leusder Krant - Sport Moment uit de wedstrijd Achterveld - Ultrajectum. ACHTERVELD - Achterveld heeft weer een punt aan zijn totaal kun nen toevoegen. Tegen het Utrechtse Ultrajectum kon een ge lijkspel worden behaald. Het begon allemaal matigjes, met een traag tempo. Toch wist Achterveld langzaam maar zeker een lichte veldmeerderheid op te bouwen. De Utrechtse verdedigers grepen ech ter steeds resoluut in. De Achterveldse voorwaartsen konden zodoende in het straf- Lschopgèbied niet echt'gevaarlijk wor- dén. Dóór dit vrij onbesuisde ingrijpen raakten tot zeker drie keer toe enkele Ultrajectum-spelers geblesseerd. Scheidsrechter Peek uit Harmeien liet de Utrechtse verzorger toe dat deze spelers weer opgelapt werden. Het was een vermakelijk gezicht om deze verzorger keer op keer als een haas te zien opdraven. Na 20 minuten moest doelman Tolboom snel reageren bij een gevaarlijke trekbal van Utrajectums middenvoor Ben Tromp. Het projectiel kon bekwaam door Tolboom worden gestopt Ach terveld bleef keihard werken voor een goed resultaat. Uit een onoverzich telijke situatie kon Johan Hak de bal doortikken naar Jan Kerkhof die keihard inschoot en de stand op 1-0 bracht. Felle protesten van de Utrechtse grensrechter werden door de straf leidende scheidsrechter weg gewuifd. Ultrajectum ging onmiddellijk in de aanval echter zonder succes Door de vrij harde wind werd er veel afbreuk gedaan aan het spel. Rust stand 1-0. Na de rust kreeg Ultrajectum de wind mee en ging meteen drukken. In de 10e minuut, toen de hele verdedi ging van Achterveld stil leek te staan kwam het tegendoelpunt. De snelle Ben Tromp kon gemakkelijk vanuit een vrije positie de stand gelijk ma ken, 1-1. De Utrechtenaren kregen nu de smaak te pakken en iedere Achterveld-supporter vreesde het ergste. Aanval op aanval rolde op het Achterveld-doel af en de verdedi ging moest veel corners weggeven.) Linksback Van de Broek, invaller voori de in het ziekenhuis liggende Con Hoogland, kreeg het erg moeilijk. Voortdurend moesten Ton Kalshoven en Herman Kerkhof hem assistentie verlenen. Aan de rechterflank ging alles beter daar Hans Versteeg steeds op voortreffelijke wijze ingreep. De voorwaartsen van Ach-I terveld probeerden het wel eens met! snelle uitvallen maar gevaarlijke; ballen kreeg de Utrechtse doelman; niet te verwerken. De Utrechtenaren bleven jagen om een voorsprong te krijgen, daar zij nog volop kam pioenskansen hadden Dank zij een grote collectiviteit van de gehele Achterveld-ploeg en een zich inzetten voor de volle 100 procent lukte het. zowaar om de stand gelijk te houden. Eenmaal was Ultrajectum dichtbij hun 2e doelpunt. Doelman Tolboom was te ver uitgelopen en had geluk dat na een goede inzet van een Utrechtenaar de bal door Herman Kerkhof van de doellijn werd getrapt. Onder grote spanning verstreek de tijd en iedereen zowel Ultrajectum als Achterveld, was verheugd dat scheidsrechter Peek affloot. Ul trajectum omdat hun kam pioenskansen behouden bleven en de Achtervelders vanwege het feit dat degradatie nog ontlopen kan worden. Verdere uitslagen: Achterveld 2-Soest 3 1 -3 Soest 7-Achterveld 3 7-3 Programma maandag (tweede paas dag): Achterveld 1 is vrij 11.30 uur Roda 2-Achterveld 2 12.00 uur: Achterveld 3-Barneveld 3 11 30 uur: APWC 6-Achterveld 5 Moment uit de wedstrijd Achterveld - Ultrajectum. NAARDEN - Wilt u vooral geen verkeerde conclusie trekken uit de kop boven dit voetbalverslag? Roda verraste inderdaad haar Naardense opponent, al gebeurde dat pas na afloop van de wedstrijd. Alle Leusdense spelers boden met een paar vriendelijke woorden hun directe tegenstanders een mooie bos bloemen aan. Omdat de Ves ting, in het vorige seizoen slechts nummer 4 van de 2e klasse A, kampioen was geworden en daar door promoveerde naar de afde lingshoofdklasse. En terecht, mag worden gezegd. Van de 19 tot dus verre gespeelde wedstrijden werden er 15 gewonnen. Drie keer bleef de strijd onbeslist en slechts eenmaal verloor de Naardense spe lers. Maar weinigen in Leusden koester den de illusie, dat Roda afgelopen zondag een kans(je) op succes had Accoord, de roodzwarten waren niet op volle sterkte, maar zelfs een vol ledige Buiningparkerploeg had niet voor een sensatie kunnen zorgen De Vesting verkeerde al weken lang in een „winning mood'' en had de geachte concurrentie intussen op mi nimaal 9 punten achterstand ge speeld. En tegen dat recht op doel afgaande voetbalgeweld had Roda's zondagteam onvoldoende verweer De Vesting kwam direct na het aan- vangssignaal van scheidsrechter P.J.j de Saegher - die een zeer gemak-I kelijke middag zou krijgen - en-| thousiast uit de startblokken Toch! kwam het eerste werkelijke gevaarj van Roda'46 Na 7 minuten spelen) kwam Hans Vrijhoef alleen voor de) Naardense keeper, evenwel zonder! succes. De echo van deze aanval: kwam aan de andere kant van het[ veld met een treffer van de Vesting i De Naardense ploeg bleef nadruk-j kelijk in de aanval en in de 23e, minuut stond alleen de attent ingrij-j pende Gert Osnabrugge een 2-0 stand in de weg. Allengs werd duide-| lijk, dat Roda een kleine ramp niet tegen kon houden. In de slotfase van! de eerste helft voetbalden eigenlijk al-I leen maar de Vestingsjongens. Roda werd van het bekende kastje naar de> nog bekendere muur gespeeld. Nadat) André Snoek (licht)geblesseerd het) strijdperk had verlaten (hij werd door' Kees v.d. Water vervangen) gaf Jan) Pouw zijn tegenspeler net genoeg! vrijheid om flink uit te halen en toen! Bertus Schoonderbeek de bal ook! nog iets van richting veranderde, was' Gert Osnabrugge kansloos Een! Leusdens» verdedigingsfout op slag! van rust betekende zelfs 3-0. Met de reeds zo riante voorsprong; ging de a s. kampioen doodgemoede reerd verder en al in de 5e minuut n, de hervatting boekte de thuisclub uil een flitsende aanval opnieuw succes. Tien minuten later speelden de Naar dense voorwaartsen de Roda- defensie helemaal weg en met een mooie kopbal kwam 5-0 op het sco rebord. Pas toen was de Vesting tev reden. De Naardense ploeg schakelde terug in een lagere versnel ling en dat gaf Roda weer kansen. Maar de inzet van diverse Leusdense spelers bleef onder de maat en aan o.m. Bertus Schoonderbeek en Gert Osnabrugge was het te danken, dat Roda geen grotere achterstand opliep. De 0-5 in Naarden was tevens het grootste verlies in dit seizoen van de Leusdense ploeg. LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste tiental van de schaakvereniging Leusden speelde dinsdag 14 maart thuis tegen Bunnik 1. Beide teams behoren met 6 punten uit 6 wedstrijden tot de middenmoot en omdat 2 van de 10 clubs degraderen bestond theoretisch nog degrada tiegevaar. De eerste punten voor Leusden kwamen binnen aan de bor den 7, 8 en 9, waar Loning. de Jager en Van der Weijden hun partij vlot wonnen. Binnen de 4 uur speeltijd vielen nog een half puntje voor Boemaars aan bord 10 en een ver- liespartij voor Halkes aan het 2e bord te noteren. Van de afgebroken partijen kon men het onderling eens worden over winst voor Van Santen (bord 5), verlies voor Pronk (bord 4) en remise voor Karis (bord 1). Voor lopig dus 5-3 voor Leusden Het 3e bora (Van der Laaken)~en het 6e bord (Tijmensen) zullen ter arbitrage opge stuurd worden. Leusden claimt twee maal remise en Bunnik tweemaal winst. Met (nu reeds) 7 winstpunten staat Leusden 1 veilig op de ranglijst. Het vijftal van de jeugd tot 12 jaar heeft zaterdag Barneveld verslagen met 3-2. Winnaars waren Radboud Berg, Arjen Pronk en Lars van Sligter. Verloren werd door Erwin van Klaveren en Kanter Hormann. Op 4 april wordt tegen het eveneens nog ongeslagen Baarn gespeeld. De win naar van die wedstrijd is de a.s kam pioen van de SGS-jeugdcategorie C. HUISCOMPETITIE SENIOREN J. Bosch van Rosenthal - H. Kroes 1-0 L. de Rijke - J. Visser 1-0 R. Sieswerda - O Harlaar 1-0 J. van der Tang - A Wisman 0-1 W. van de Wetering - H Struiwig V2-V2 K. Linse - W van Wienngen 1-0 All. Tonneman - mevr I Hooijer 0-1 C. Hooijer - H. van Egdom 1-0 H. Fröberg - H Mus 0-1 J. Agterberg - P. Stevens A. van der Steeg - J. Mosterd 0-1 And. Tonneman - A. Rietveld V2-V2 M. Kessing - W. van der Harst 0-1 J. Zaal - S. van Dokkum 0-1 S. van Dokkum - J. Zaal 1-0 Stand aan de kop na 24 ronden: I. J. H Beukelman 1291 pnt. 2. J. Bosch van Rosenthal 1183 pnt. 3. P. W. Karis 1142 pnt. 4. N. C. Loning 1112 pnt. 5. J. A. M. Boemaars 1103 pnt. 6. J. Pronk 1055 pnt 7. L. de Rijke 944 pnt. 8. J. de Jager 923 pnt. 9. H. Kroes 876 pnt. JEUGDCOMPETITIE: Erwin van Klaveren - Sjoerd de Jong V2-V2 Sven van Sligter - Gert-Jan Fröberg 1-0 Jimmie Kool - Paul Tijsen ,/2-,/2 Maurice Baron - Remco Louwen 1 -0 Radboud Berg - Jan-Peter van der Moer 0-1 M. de Geer - Mark Duinker 0-1 Pieter de Jager - Robert-Jan Willemse 0-1 Erwin Zijlstra - Rik Burger V2-V2 Remon van Beek - Nils de Wijze 0-1 Lars van Sligter - Arjen Pronk V2-V2 Remco van Maanen - Peter Zijderveld V2-V2 Jeroen Roseboom - Frank Louwen 0-1 Vincent Gautier - Paul Dijker V2-V2 Peter Zijderveld - Edwin Vermeulen 1-0 André van Vliet - Eric Berg 0-1 Benno Smit - Edwin Vermeulen 0-1 Bram Duetz - Loek de Wijze 1 -0 Cornel Straver - Robert Brinkman V2-V2 Erik Straver - Harry Vossebeld V2-V2 Joep Roseboom - Roelant Bunt 1 -0 Bart Borgman - Eddie Hoogreef 0-1 De stand aan de kop is nu: 1. Sven van Slighter 627 pnt. 2 Erwin van Klaveren 592 pnt. 3 Maurice Baron 550 pnt. 4 Jimmie Kool 535 pnt. 5. Egbert Jansen 528 pnt 6. Radboud Berg 495 pnt. 7. Jan-Peter van der Moer 490 pnt. 8. Gert-Jan Fröberg 439 pnt 9. Sjoerd de Jong 418 pnt. 10. Eko Bousema 406 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Een bij zonder leuk nieuwtje, dat meteen ook de aandacht afleidt van de ne gatieve resultaten in het senioren- hockey van het afgelopen week einde, is het plan van de Mixed Hockey Club Leusden om tot de oprichting te komen van een huis vrouwenteam (ook wel eens „vete- rinnen" genoemd). Vooral voor de wat oudere hockeyliefhebsters - en die zijn er meer dan u denkt in Leusden - die door allerlei maat schappelijke of huishoudelijke be slommeringen in het weekeinde niet of nauwelijks meer tot hockeyen komen, een zeer plezierig oplossing voor de bran dende kwestie van het te weinig bewegen. In principe wordt op doinsdagochtend gespeeld. Wel iswaar in competitlevorm tegen andere clubs maar de (al dan niet met koffie en/of gebak versierde) gezelligheid staat het hoogst geno teerd. Doelpunten en af en toe een gewonnen wedstrijd zijn daarbij leuke meenemertjes. Dames uit Leusden met belangstelling voor „hockey op dinsdag" worden ver zocht om zo spoedig mogelijk eens contact op te nemen met Aukelien Schutrups, Landweg 259 alhier (telf. 43949). Bij eventueel geen gehoor kunt u een poging wagen via telefoonnummer 42651 van Anthonie Swierenga, de MHCL- secretaresse. Na deze gratis advertentie voor een goed doel gaan wij hockeyen. Heren 1 had geen competitieverplichting, maar speelde om in conditie te blijven een oefenwedstrijd tegen Laren 3 Dat bleek op het veld een in de 2e klasse spelend jong elftal te zijn Met voldoende overmoed om ,,die bokken uit Leusden" eens flink aan de tand te voelen. Wel, op tempo kwam Leusden tweemaal adem te kort, maar kwalitatief konden de jonkies in Leusden (zelfs zonder Frank Marree) nog heel wat leren. Laren begon ver rassend met de openingstreffer, die echter spoedig werd weggewerkt met de gelijkmaker van Reinier de Jong Nog in de eerste helft viel het „doelpunt van de maand". Vanaf de middenlijn sloeg spelverdeler Peter Elffers de bal in de richting van een hoekvlag en als een duivel uit het doosje dook Erik Timmer in de baan van het schot Hij nam de knikker in eens op zijn stick en zorgde prompt voor de ruststand van 2-1 Na de denkbeeldige thee scoorde Pieter van Breugel uit een lange rush Leusden's derde treffer. Eric Wessel toonde tweemaal zijn specialiteit: een doelpunt met een ferme klap vanaf de cirkel Reinier de Jong s tweede goal werd wegens buitenspel afgekeurd en ondertussen had Laren de Leusdense defensie nog een in de sprint geklopt Goed opgeteld gaf dat 5-2 als uitslag. De overige resultaten van de se nioren waren: Heren 2 - Schaerweyde 9 1 -4 Heren 3 - Maarssen 2 3-3 Heren A - Maarn A 1-2 Maarssen 1 - Dames 1 7-0 Kampong 10 - Dames 3 afg. de Haaskamp 2 - Heren 4 3-2 Gooische 13 - Heren 5 3-1 De jeugd trof zaterdag heel wat slechter weer Tussen de sneeuwbuien door werd toch heel wat gespeeld, mede dankzij het grasvlies- veld. De meeste E-wedstrijden (voor de allerjongste jeugd) gingen niet door. Bij Be Fair A3 - Meisjes A1 werd bij 0-0 na 20 minuten met al gemene stemmen belsoten door de hevige sneeuw niet verder te spelen. De uitslagen waren Meisjes D1 - SCHC D4 4-2 Meisjes E1 - Maarn E1 2-1 Jongens A1 - Culemborg A1 2-3 Jongens B1 - Kampong B2 3-1 Jongens D1 - Voordaan D1 10-1 Be Fair A3 - Meisjes A1 0-0 Be Fair B2 - Meisjes B1 1-1 Doorn C1 - Meisjes C1 6-1 SCHC B5 - Jongens C2 0-0 Hilversum C4 - Jongens D3 0-0 Doorn E2 - Jongens E5 1-0 LEUSDEN/ACHTERVELD Zondag kon het gehele programma afgewerkt worden Achterveld hield runner-up Ultrajectum knap in be dwang en heeft het behoud van het hoofdklasserschap nog volledig in eigen handen. Zowel aan de top van de ranglijst als in de staartgroep heerst een vreselijk gedrang. Roda (zondag) kreeg een geducht voetbaJ- lesje van kampioen De Vesting en is, gezien de knappe eindspurt van FAK, nog steeds niet veilig. In de za- LEUSDEN/CENTRUM - De stand in de onderlinge competitie van de klaverjasclub Leusden Troef is per 16 maart jl.: punten 1. hr. Kleefstra 56714 2. hr. Knol 52050 3. hr. Arns (4) 50818 4. mw. Kleefstra (6) 50105 5. hr. v. d. Heiden 6. hr. Huyper (9) 7. mw. Knol (3) 8. mw. Bolt (7) 9 mw Pouli (8) 10. mw. Van Egdom 11mw. Kuyper (14) 49988 49853 49658 49517 48835 48566 47560 12 hr. Van Egdom (11) 47551 13. mw. Arns (12) 47377 14. hr v d Berg (13) 47222 15. mw v d. Berg (17) 45826 16. hr. Kool (15) 45795 17. hr. Bolt (16) 45731 Vanaf 6 april houdt Leisden Troef haar clubavonden (donderdag) in het zwembadrestaurant. terdagse tweede klasse B gingen de belangrijkste wedstrijden niet door. De strijd om de titel tussen Roda, Benschop en FZO is nog lang niet beslist. HOOFDKLASSE (ZONDAG) Uitslagen 19 maart: Patria-Utrecht 0-4 SDO-ASV65 1 -2 MSV19-DVSU 2-0 Am. Boys-Kampong 0-0 Achterv.-Ultraj. 1-1 Actif-VVZA 3-1 Ranglijst: Actif 19 25 25-19 MSV'19 19 24 35-21 Kampong 19 24 36-23 Ultrajectum 19 24 28-17 Am. Boys 18 19 14-18 Patria 19 19 18-22 ASV'65 18 18 21-18 VVZA 19 16 21-30 Achterveld 19 15 17-21 SDO 19 14 24-25 DVSU 19 14 21-27 Utrecht 19 14 17-36 Voor het komende weekeinde staat op 2e Paasdag (27 maart) alleen de wedstrijd Amersfoortse Boys-ASV op het programma. Als die ontmoeting doorgaat komen daarna alle clubs nog driemaal aan bod. 1E KLASSE A (ZONDAG) 5-0 3-0 2-0 3-0 1-1 2-1 Uitslagen 19 maart: de Vesting-Roda FAK-DSO DWSM-V Boys Domstad-nederhorst Amsvorde-Lelystad EMM-KVVA Ranglijst: devesting 19 33 61-25 Amsvorde 18 23 35-24 DWSM 19 21 27-24 Domstad 18 19 29-20 KVVA 18 19 26-23 Roda'46 19 18 20-28 EMM 19 18 27-38 V Boys 18 16 24-27 Nederhorst 17 14 18-23 DSO 19 14 22-33 Lelystad 19 14 24-35 FAK 19 13 15-27 Nederhorst krijgt een druk week einde met op 25 maart de thuiswed strijd tegen KVVA en op 2e Paasdag het treffen Amsvorde-Nederhorst Voorts staat Veensche Boys-Domstad op het inhaalprogramma. Wanneer dat allemaal achter de rug is, hebben alle rivalen nog 3 voetbalzondagen de tijd om orde op zaken te stellen. 2E KLASSE B (ZATERDAG) Uitslagen 18 maart: JSV-VIOD 1-0 De Meern-O. Leeuwen 0-0 LEUSDEN/CENTRUM - Niemand kan ontkennen, dat Leusden op sportgebied de laatste jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt heeft. De voormalige gemeenten Hamersveld en Stoutenburg (waartoe Achterveld behoorde) kenden voor de laatste wereldoorlog geen enkele vorm van georganiseerde sport. In 1946 ontstonden de eerste sportclubs en dat waren de s.v. Ach terveld, de v.v Roda en de schaak vereniging de Toekomst, die later Leusden" zou heten. Toen ik 17 jaar geleden in het vroegere' Hamersveld kwam wonen, was de Achterveldse sportwereld inmiddels uitgebreid met de schietvereniging Ons Genoegen (1952), de Auto-, Motor- en Brom fietsclub en de Tour de Junior (beide laatsten in 1958). Hamersveld ont waakte pas uit haar sportieve slaap in 1962 met de oprichting van de handbalvereniging Hamersveld (thans deeluitmakend van Impala) en de L.T.V. Lockhorst, in 1965 ge volgd door de k.c. Antilopen en de schietvereniging Leusden. in 1967 door zwemclub de Haaien en in 1968 ontstond de v.v.l.o.s. Impala Na de samenvoeging van de woonkernen Hamersveld. Achterveld, Leusbroek en Stoutenburg tot de nieuwe gemeente Leusden kwam do ontwikkeling van de sport in een stroomversnelling terecht. Thans kan gezegd worden, dat met uitzondering van een aantal op praktischo gronden niet in Leusden tt beoefenen sporten (o.m. sklöi. diepzeeduiken en bergbeklimmer1 elke vorm van sportieve vrijetijds besteding in onze gemeente mogelijk is. Ik kan u gemakkelijk een tiental verenigingen noemen met meer dan 300 leden. Meteen rijst de vraag: ,,Waat laat je het spul en hoe onder- hou je het onderlinge contact? Waf het eerste betreft heerst hier en dan een meer of minder tekort aan accommodatie. Groot(s) zijn de gemeentelijke 1 uitbreidingsplannen, maar helaas minder omvangrijk de directe mogelijkheden ter oplossing van de problemen De drie ten nisclubs, de hockey-vereniging en de Leusdense schutters hebben verge vorderde bouwplannen en het ziet e/ naar uit, dat met een deel hiervan binnenkort kan worden begonnen. Een goed clubhuis is onmisbaar bij een gezond verenigingsleven. Een tweede basis voor een goed onderling contact is het clubblad. Vrijwel iedere Leusdense sportclub beschikt thans over zo'n contactbron en die bestaan m velerlei uitvoerin gen. Van week- tot maandblad of met een onregelmatige verschijning in heel- of half-folio, kwarto of octavo, mooi en wat minder mooi, dik, dun of middelmatig van omvang, maar alle maal even nuttig en met veel liefde samengesteld. In het laatste nummer van de Roedel zag ik op pagina 1 o.m. een moeilijke puzzel. Het is het blad van Impala '77. Opgericht 6 september 1978 staat erbij en desondanks toch reeds de 5e jaargang nummer 25. In de tijd, die u nodig heeft voor de op lossing van dit probleem (waaraan overigens geen prijs is verbonden) vertel ik u nog, dat vrijwel alle club bladen door de desbetreffende leden worden bezorgd Dat is niet zo leuk voor de PTT, maar wel een veel geld besparende methode. In de wijk Groenhouten zetelt echter ook een verenigingssecretariaat, dat de ar beidsplaatsen van de brievenbestel lers niet op de tocht wil zetten. In een keurig met de verenigingsnaam bedrukte vensterenvelop (wat zou zo'n ding kosten?) en met 80 cent gefrankeerd ontving ik het bedoelde clubblad. Om het de postjongens niet al te gemakkelijk te maken, was de zending (aan het poststempel te zien) ergens in Amersfoort aan de zorgen van tante Pos toevertrouwd. Het woordje drukwerk'' ontbrak op de omslag, maar mijn relaties bij het overheidsbedrijf waren zo vriendelijk om geen strafport in rekening te brengen. Waarvoor ik de heren bij deze bedank Toch heb ik geen be zwaar tegen bezorging door een clublid. Dat is stukken goedkoper en één van hen is praktisch mijn buurman! PC. Overige wedstrijden afgelast. Aan de top van de ranglijst veran derde uiteraard niets. Het pro gramma van 25 maart vermeldt voor lopig slechts de drie inhaalwed strijden De Meern-Nijenrodes, VIOD-Benschop en Oranje Leeuwen-Bunnik. Voor Roda (en FZO) is de uitslag van de in Maars sen te spelen wedstrijd VIOD- Benschop van belang, '-"et is de eerste ontmoeting van deze clubs in dit seizoen. Op papier is Ben schop duidelijk favoriet, maar er wil nog wel eens een klein wondertje gebeuren en het is toevallig wel zo, dat VIOD 8 van haar 12 punten op eigen gazon behaalde.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13