Uitwisselingsweekop Don Bosco PAASSHOW 2e paasdag geopend ISSdelI ^Kn[jaar3^ i S 11.00-17.00 uur. Prima kans dus voor jongeren op een bizondere baan dicht bij huis. Bankgirocentrale bv lieshout bv. WINKEL ASSISTENTEN Leusden wordt een computercentrum rijker. De krant heeft er al veel over geschreven: na de zomer opent de Bankgirocentrale bv uit Amsterdam een produktiecen- trum in Leusden aan de Olmen laan/hoek Zwarteweg. Er komen zo'n 250 mensen te werken, waarvan naar we hopen, veel mensen uit Leusden en omgeving. We kijken nu al uit naar jonge ren tussen de 18 en 30 jaar op mavo-/mulo-nivo. Ze kunnen snel beginnen en pendelen daarom tot 'Leusden' wordt geopend tussen Amersfoort en Amsterdam. De werktijden zijn daaraan aangepast, reiskosten etc. zijn voor onze rekening. En de verbinding met Amster dam gaat """i desgewenst per InterCity. Onze belangstelling gaat uit naar jongeren die zich in de administratie willen bekwamen en naar jongeren die zich gaan bezighouden met assistentie bij het plannen van computertij d. Interesse in automatisering is een pré. Nog een paar punten van belang: de Bankgirocentrale betaalt per jaar 14 maanden salaris - de vakantietoeslag inbegrepen, het pensioen is premievrij en we hebben een attraktieve doorstudeerregeling. Ten slotte: we denken dat het erg plezieng werken wordt in Leusden. Reageer snel - met de bon uit deze advertentie of met een telefoontje als je vragen hebt. Een sollicita- Bon voor een baan dicht bij huis. Nodigt u me uit voor een gesprek. tiebnef schrij ven mag ook. (Telefoon 020-5192178, Personeelszaken) Vbor meisjes die weten wat ze willen, romantische jurkjes van BF L Verzorgingstehuis 't Hamersveld EEN HUISHOUDELIJKE HULP HOOGVLIET CONSUMENTENMARKT B.V. NISTAC TERRAS STOEL H. J. van den Berg Leusder Krant - plaatselijk nieuws Hei leukst vond ik het praktikum en het technisch tekenen Het was zalig om in de pauze in het bos te spelen Ik was nog nooit in een fabnek ge weest." Vrijdagmiddag 17 maart was de gemeenschappelijke afsluiting op Don Bosco De kunstzinnige vorming in Amsterdam had de jongens van Don Bosco het gezamenlijk musiceren aangereikt En hun koorzang mocht DONDERDAG 23 MAART 1978 er best zijn. Ze ondervonden aan den lijve hóe moeilijk het is om het juiste ritme aan te houden. Ze waren naar een museum en naar een theater geweest. En dat gingen ze nou alle maal verwerken. De Geert Grooteschool gaat, ge stimuleerd door de vier uit gangspunten van minister Van Ke- menade, het vak „algemene technie ken" invoeren. En hoe gaat Don Bosco verder met zijn kunstzinnige vorming'? Anco Mali LEUSDEN - Met de aanbieding van een roos aan elke leraar, een zelf gebakken taart voor het hele Don Bosco leraren korps en een boek van prof. Lievegoed voor de Don Bosco bibliotheek eindigde vrijdagmiddag 17 maart de uitwis- sellngsweek tussen de Geert Grooteschool, de vrije school in Amsterdam-Zuid, en veertig leer lingen van de tweede klas van de lagere technische school Don Bosco in Leusden. Even tevoren hadden de Geert Groote-kinderen een toneelspel op gevoerd, en hadden de jongens van Don Bosco onder leiding van een Geert Groote leraar een mooi getoond ritmisch orkest gevormd, op de klanken waarvan zij welluidende koorzang ten gehore brachten. Toen de leraar ook de toehorende Geert Groote kinderen in de zaal liet méé zingen, was de verbroedering/verzus tering een klankenfeit. Een bizonder goed geslaagd uitwisselingsevenement was tot een einde gekomen. Leraren en kinderen waren moe, maar zéér voldaan. Van maandag 13 maart tot en met vrijdag 17 maart hadden de twee re- sonansscholen Don Bosco en Geert Groote een groep leerlingen uitgewis seld, om informatie, inzicht en ideeén te verkrijgen over het onderwijs op beide scholen EKSPERIMENT Om u te oriënteren is het wellicht nuttig om de relatie tussen deze uit wisseling en het middenschool- eksperiment toe te lichten. De coördinator van de resonans- school Don Bosco Leusden. Ben Stoelinga, zegt daar het volgende over: „Minister Van Kemenade heeft des tijds vier uitgangspunten ge formuleerd, waarop een toekomstige middenschool gebaseerd zou moeten zijn. Eén van die uitgangspunten is, dat de kinderen een breder vor mingsaanbod aangereikt zou moeten worden. Hieronder valt ook een oriëntatie op de techniek Don Bosco is twee jaar geleden gekoppeld aan één van de 15 eksperimenteerscholen in Nederland, de Geert Groote-school. De Geert Grooteschool heeft op dit moment één zogenaamde middenschoolklas." De Geert Grooteschool werkt op een zeer kunstzinnige wijze volgens de antroposofie van Rudolf Sterner. „Een resonansschool heeft onder meer tot taak om de eksperimenteer- school bij ontwikkelingen te steunen. Omdat Don Bosco een technische school is, ligt het voor de hand dat zij de Geert Grooteschool op technisch gebied behulpzaam zou kunnen zijn. De Geert Grooteschool heeft haar leerlingen in de loop van de tijd naar haar mening nog niet genoeg kunnen aanbieden op technisch gebied. De beste manier om elkaar te in formeren leek een bezoek van leer lingen en leerkrachten aan Don Bosco. Op deze manier zouden leer lingen en leerkrachten in de praktijk een idee en inzicht kunnen krijgen van het technisch onderwijs. Voor de Don Bosco leerlingen was het nuttig om eens uit de technische school te gaan, en een meer kunst zinnig programma te volgen." STUDIEDAG Om de leerkrachten van beide scholen met elkaar in kontakt te brengen werd er in februari 1978 een studiedag georganiseerd. Leerkrachten van beide teams hebben toen gezemenlijk opdrachten uitgewerkt op een technisch-kreatieve wijze. Mevrouw C. M. Wijnbergh, lerares aan de Geert Grooteschool en de heren A. Th. Kustner en R. C. Theben Terville, leraren van Don Bosco hebben als verschillende andere leerkrachten aan de uitwisse ling deelgenomen. Zij zijn even en thousiast als coördinator Ben Stoelinga. WERKBANK Mevrouw Wijnbergh: „Jarenlang heb ik de wens gekoesterd dat onze kinderen eens praktisch werkzaam zouden zijn. Eens aan een werkbank konden staan. Een idee konden krijgen hoe moeilijk dat is. En konden praten met kinderen, die met die werkbank omgaan." MUSEUM-THEATER De heer Kustner: „Voor de jongens van Don Bosco was het goed deel te nemen aan facetten van het kulturele leven in Amsterdam. Een museum te bezoeken Een theater te bekijken. Voor veel jongens was het de eerste keer dat ze in een museum of theater kwamen!" Het team van leraren, licht leraar R. C. Theben Terville van Don Bosco toe, is een projekt over techniek gaan uitwerken. Begonnen werd met een toelichting over de geschiedenis van de techniek en de uitvindingen. Het hoe en waarom van de ontdekkingen. Er werd een groot aantal opdrachten opgesteld, waarvoor de kinderen terecht konden in Don Bosco's dokumentatiecentrum. ,,Een heerlijk rustig en ruim lokaal van 11 Vi bij 9 V2 meter", zegt mev rouw Wijnbergh. „De kinderen en ik hebben ervan genoten. Wèt een fijne sfeer heerst hier. Wèt een rust gaat er van deze ruimte uit." In vier groepen werkten de kinderen op Don Bosco aan de pro- jekten. De kinderen van de Geert Grooteschool deden praktijk, en maakten een wentelwiek. Ze hadden een projekt over techniek, dat uit mondde in vliegtuigbouw. Ze kregen vaktekenen, en moesten het voor-, zij- en bovenaanzicht van een vliegtuig tekenen. Ze kregen een praktikum, en maakten opdrachtjes over de zwaartekracht. Ze maakten een ekskursie naar een aliminiumfab- riek, en moesten daar verslag van uitbrengen. CONFRONTATIE MET DE TECHNIEK EEN ERVARING „Wat een ervaring is dat", kon- stateert mevrouw Wijnbergh. „Bij het vaktekenen zag je dat de kinderen gekonfronteerd werden met de wetten van de techniek Er moet héél exact gewerkt worden! Wat een ervaring is dat, als je de jongens van Don Bosco bezig ziet aan de draaibank De Geert Groote kinderen ervoeren, dat je heel con- ciëntieus moet werken, want anders zitten zó je vingers tussen de zaag!" REAKTIES Reakties van de Geert Groote kin deren: „Het was vooral leuk om met de machines te werken. De leraren beschouwden ons niet als gast, maar als je iets deed wat niet goed was, wezen ze je zonder meer terecht. De leraren behandelden de meisjes en de jongens hetzelfde Je merkte niet, dat ze hier alleen maar jongens gewend zijn .jé Langestraat 104 naast C. en A. AMERSFOORT - Tel. 033-13317. Langestraat 93, t/o de Hof, Amersfoort, tel. 033-16255 J. j Mijn naam is mD v Adres. Plaats Telefoon- .Leeftijd Vooropleiding: mulo mavo, andere vooropleiding Ervaring als Bon in envelop zonder postzegel sturen aan Bankgirocentrale bv, Antwoord nummer 2208,1000 SE Amsterdam. Snel antwoord volgt. Een van de velt te-gekke, jurkjes mei strikjes en frutsels uit d nieuwe BF-Voorjaors- kollektie. Lekker wfjd en in allerlei zuurstokkleurtjes te koop. Je vriendinnen zullen Jaloers op je zijn. 1200 m' woonplezier en 500 m' textiel/mode Hamersvetdsewefl 22 leusden (C) tetetoon 033 *1331 Asschatterweg 34 Leusden vraagt per 1 mei a.s. van 8.30-12.30 uur. Zaterdags en zondags vrij. Voor inl. over deze funktie kunt u opbellen: teleloon 42724. Sollicitaties gaarne richten aan bovengenoemd adres. Parallelweg 22 Woudenberg. Wij vragen voor winkelwerkzaamheden op diverse afdelingen in ons bedrijf. Leeftijd 16 tot 20 jaar. Mogelijkheden tot opleiding tot afdelingschef. Naast een prettige werksfeer bieden wij u een 40-urige werkweek, vrije zaterdag bij toerbeurt, 4 weken betaalde vakantie. 8% vakantietoeslag. Als u geïnteresseerd bent in deze baan, neem dan spoedig kontakt op met onze bedrijfsleider, dhr. S. Rozendaal, tel. 03498-2881. met koperen knop. per stuk 32.50 4 voor 115.00 Voor uw tuin- en recrea tiemeubelen: Bij van den Berg zit je goed,. Rotan- en tuinmeubelen Leuederweg 188 - Amersfoort, tel. 033-16628. Weeshuislaan 48 Zeist tel. 03404-12495.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 17