POLITIE Gezellig dubbel- toernooi TTCL KOOKHOEKJE Leusder Krant Kijk op de film filmagenda Amersfoort Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 23 maart t/m 29 maart 1978 GRAND 2 - 033-14632 „De Reddert]es", a.l. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 14 15-18 30-20.30 uur. Zondag en maandag: 13 00- 15.15-18.30-20.30 uur Dinsdag en woensdag: 10.15-13.00-15.30-18.30- 20.30 uur. GRAND 3 „Close encounters of the third kind, 16 jaar. Dagelijks: 14 00-18 30-21.30 uur Dinsdag en woensdag: 15.15-18.30- 21.30 uur. GRAND 4 „Smokey and the bandit", a.l. Dagelijks: 13.45-18.45-21.45 uur. Zon dag en maandag: 13.45-16,15-18.45- 21.45 uur. GRAND 5 „Jour de fète" (Het is feest vandaag), а.l. Dagelijks: 13.30-18.30-21.15 uur Zondag en maandag: 13.30-16.00- 18.30-21.15 uur. CINEMA 1 - 033-18900 „L'Animal" ('n dolle beestenboel), a.l. Dagelijks: 1.45-6.45-9.30 uur. Zondag en maandag: 1.45-4.15-6.45-9.30 uur. Dinsdag en woensdag: 10.15-1.45- б.45-9.30 uur CINEMA 2 „De doorzetter' (The Gauntlet), 16jaar. Dagelijks: 1.30-6.30-9.15 uur Zondag 23 en maandag. 1 30-4.00-6.30-9.15 uur. Dinsdag en woensdag: 10.00-1.30- 6.30-9 15 uur. EURO CINEMA - 033-33655 „Dokter Vlimmen", 12 jaar. Dagelijks: 1 45-6.45-9.15 uur Zaterdag: 4.15- 6.45-9 15 uur. Zondag en maandag: 1 45-4 15-6.45-9.15 uur. Woensdag: 6.45-9.15 uur. KINDERVOORSTELLINGEN EURO CINEMA „Dik Trom en zijn dorpsgenoten", a.l. Zaterdag: 1 45 uur Dinsdag: 10.30 uur. Woensdag: 10.30-1.45 uur. DUO 1 - 033-16572 „Met een tweeling gaat 't beter" (Sign of Twins), 16 jaar Dagelijks: 2.15-7.15- 9.30 uur. 1e en 2e Paasdag: 2.15- 4.30-7.15-9.30 uur. DUO 2 „Het eiland van dr. Moreau", 12 jaar. Dagelijks: 2.00-7 00-9.15 uur 1 e en 2e Paasdag: 2.00-4.15-7.00-9.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 „Een maagd van 18 karaat", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond: 24.00 uur. DUO 2 „Het mysterie van de 7 gouden vam piers", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdag avond: 23.45 uur. vervolg van pagina 21 „De doorzetter" met Clint Eastwood, (vijfde week, Cinema 2) en natuurlijk de première: „Closeencounters". Aktieèn humor ook met Jean Paul Belmondo en Rachel Welch in „L'Animal" (een dolle beestenboel). En wie de voorkeur geeft aan plezierig filmvertier op z'n Hollands, kan terecht in Euro Cinema, waar „Dr. Vlimmen" de vijfde week ingaat. NIEUW Nieuw is de film „Met een tweeling gaat het beter" (Sign of Twins), een Deense sexfilm, waar zelfs u, zoals de advertentie zegt, nog van gaat blozen. Nou valt dat natuurlijk wel mee, zeker voor hen, die hun wekelijkse portie sex- vertier in Duo 1 halen. Toch is het een feit, dat de Deense sexfilms on getwijfeld wat doordachter worden ge maakt dan de doorsnee produkten (een enkele Franse film uitgezonderd). Van wat ik van de Deense sexfilms heb ge zien, kan ik alleen maar konkluderen, dat die Denen in ieder geval hun best doen om niet met een al te afgezaagd ring-rang-verhaal te komen. Een tikkeltje originaliteit, vooral in erotische films, kan geen kwaad en de Denen slagen daar aardig in. Ook in „Met een tweeling gaat het beter" slagen ze er in om de humor ook een woordje mee te laten spreken. Het gaat om twee broers, die totaal van elkaar verschillen. De één is dol op vrouwen, de ander heeft er nog niet veel kaas van gegeten en valt dan ook van de ene verbazing in de andere, als hij zijn tweelingbroer zeer onver wacht moet vervangen. (Eerste week, 16 jaar, Duo 1). In Duo 2 deze keer aandacht voor een soort griezelfilm, waarin een gekke geleerde experimenteert met dieren en gruwelijke gedrochten wrocht. „Het ei land van Dr. Moreau" is de titel van deze door Don Taylor geregisseerde film, met Burt Lancaster, Michael York, Nigel Davenport, Barbara Carrera en Richard Basehart in de hoofdrollen. Deze film, naar het boek van H. G. Wells, werd al eerder verfilmd in 1932. Toen speelden Charles Laughton en Bela Lugosi de hoofdrollen. „Het eiland van dr. Moreau" is een uitetekend ge maakte avonturenfilm met een tikkeltje SF, waarin Burt Lancaster en Michael York uitstekepde spelprestaties leveren. Op enkele wat lachwekkende uitzonderingen na, kan men aan deze drog en breekt hij met de conventies waarmee zijn vader hem heeft opge voed. Hij is ongehoorzaam, maar hij is bereid de consequenties daarvan te aanvaarden Hij moet weg uit de schaapskooi, weg uit het dorp, weg uit Sardinië, hij moet weg. Emigreren. Naar Europa. Iets waarvoor men alleen niet vol doende ondernemingsgeest bezit, wordt gemakkelijker en uitvoerbaar als men zich bij een groep met hetzelfde doel aansluit. Uitgehongerde en vertwij felde herders net als Gavino, sluiten zich bij elkaar aan. Samen vinden ze de kracht, hun woede te luchten en de kans op bevrijding te grijpen. Een on voorstelbare blijdschap maakt zich van hen meester door de beslissing die ze genomen hebben. Samen huilen ze in de armen van hun moeders, vaders en broers op de dag van hun vertrek. Samen nemen ze tijdens de reis per boot afscheid van hun land. Hun afscheid is een vervloeking van de heilige eiken van Sardinië. Maar ook Gavinos vader had een plan. Gavino kan niet lezen en schrijven. Hij heeft niet kunnen con troleren of zijn vader de schriftelijke toestemming voor zijn vertrek gegeven heeft. Die heeft de vader niet gegeven. De andere herders vertrekken. Gavino mag dat niet, hij moet terugkeren In het dorp werd hij met homerisch gelach ontvangen. Alleen zijn vader schijnt niet te lachen. Maar in werkelijkheid lacht ook hij. De vader neemt een beslissing: Gavino zal als oudste de school afma ken, de vader zelf zal als leraar optre den. Daarna zal Gavino als vrijwilliger in militaire dienst gaan. Als electro- technicus zal hij terugkomen of een car rière in dienst opbouwen. In beide ge vallen zal het een sociale vooruitgang voor de familie betekenen. Als recruut op het vasteland ervaart hij dat het Sardinisch in zijn eigen vader land een vreemde taal is. Het is een taal die isoleert. Wettelijk wordt de taal niet erkend) En Gavino wordt als Sardiniër door de gemeenschap genegeerd. In het beste geval zal hij tot de onderste laag behoren. Want het systeem bestaat bij de gratie van een pyramide- vormige hiërarchie. En dan zegt hij NEE. Gavino zal de wet overwinnen. (Filmhuls Amersfoort, zaterdag 20.15 uur en 23.00 uur, zondag tot en met dinsdag 20.15 uur). DONDERDAG 23 MAART 1978 Scène uit: „Het eiland van dr. Moreau". „Dik Trom en zijn Dorpsgenoten", een scène uit deze leuke kinderfilm. film van Don Taylor ruim anderhalf uur prima entertainment beleven, zonder dat van een meesterwerk kan worden gesproken. (Duo 2, eerste week, 12 jaar). NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstellingen van Duo 1 kan men kijken naar „Een maagd van 18 karaat" en in Duo 2 „Het mysterie van de zeven gouden vampiers", twee films, die reeds eerder in Amersfoort te zien zijn geweest. (Beide voorstellingen: 16 jaar). KINDERMATINEE'S De jeugd kan deze keer tevreden zijn. Niet alleen, dat zij kunnen gaan kijken naar „De reddertjes" in Grand 2, maar ook in Euro Cinema kunnen zij terecht voor een leuke jeugdfilm: „Dik Trom en zijn dorpsgenoten", een reprise. OCHTEND VOORSTELLINGEN Overigens Is het aantal voorstel lingen in Grand, Cinema en Euro Ci nema behoorlijk opgevoerd. In Grand 2 kan men ook op dinsdag- en woensdagmorgen, kwart over tien, naar de Reddertjes kijken, in Cinema 1 op dezelfde tijden naar „L'Animal", in Cinema 2 om tien uur naar „The Gauntlet" en in Euro Cinema om half elf (Dik Trom). Let u overigens ook op de andere aanvangstijden van sommige films? Het kan u veel ellende besparen. „PADRE PADRONE" IN HET FILMHUIS In het weekprogramma van het Filmhuis als in de nachtvoorstelling zal men deze week kunnen kijken naar de uitstekende Italiaanse film „Padre Padrone" van Paolo en Vit- torio Taviani. De film vertelt het verhaal van een herder uit Sardinië die tot zijn achttiende jaar analfabeet was. Te genwoordig is hij intellectueel en schrijver van een boek dat met de Viareggo-prijs werd bekroond. In dit boek vertelt de tegenwoordige taalkundige Gavino Ledda, het levens verhaal van de analfabeet Gavino Ledda Hij heeft een zeer poëtisch taal gebruik Zijn geschiedenis is heel bij zonder. En het bijzondere eraan maakt de sociale omstandigheden duidelijk die ons allen verantwoordelijk maken. Tevens toont het aan hoe men tot een volkomen nieuw bewustzijn kan komen zonder zijn afkomst te hoeven verloo chenen. Er zit iets bijbels of mythisch in het verhaal van Gavino. Bijbels of mythisch is ook Gavinos tegenspeler, zijn vader. De vader heeft voor zijn zoon het beroep van herder gekozen Dat moest hij kiezen. Daarmee heeft hij hem tot de ondergeschiktheid veroordeeld, tot de afzondering, tot de stilte van de een zaamheid. Gavinos vader is tevens zijn werkgever, zijn padrone. Deze dub belrol kan gemakkelijk tot conflicten lei den. De vader die bereid is zijn zoon te offeren herinnert aan de mythe van Isaak. De opoffering is ondergeschikt aan een principe: bezit en overleven. In de relatie vader en zoon vinden we de elementen liefde/haat en verplich ting/wraak en bovendien de structuur van het Oedipuscomplex, Tegelijkertijd symboliseren de woede van de vader (de logica van het bezit en daardoor van de macht) en de woede van de zoon (de logica van het onderworpenheid, die afwijst en rebelleert) in hun onont koombaarheid de botsing van twee klassen Als hij zes jaar oud is haalt de vader Gavino van school af. Gavino moet de schapen hoeden. Anders sterven zijn jongere broertjes van honger. De vader heeft geen keus Leren is een voorrecht van de rijken, de leeuwen. Door nood zaak gedwongen maakt de vader van Gavino een herder, een bewoner van de eenzaamheid Een steeds sterker wordende innerlijke kracht neemt van Gavino bezit en vervreemd het kind van de moeder, de familie, het dorp en van de andere herderskinderen die net als hij in de eenzaamheid verloren zijn. Gavino is volkomen overgeleverd aan de alles in bezit nemende pas siviteit van het zwijgen Er hoeft maar weinig te gebeuren om de zo lang on derdrukte behoefte aan contact tot uit barsting te laten komen Gavino hoort in de bergen een trekharmonica. De mu ziek, het ritme, dat op duizelingwek kende hoogte bruggen kan slaan over diepe afgronden, die oevers met elkaar verbindt, krijgt hem in haar ban. Gavino wil een trekharmonica hebben, erop spelen, kost wat het kost. Ook als er niemand luistert als hij speelt, dan hoort hij tenminste zichzelf En om aan een trekharmonica te komen, pleegt hij be WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL In verband met de Paasdagen wordt in Leusden-zuid, Achterveld, Stoutenburg en Groenhouten het huisvuil op dinsdag 28 maart 1978 opgehaald, tegelijk met het huisvuil In de wijken van Leusden-centrum waar dit steeds op dinsdag het geval is. Op 28 maart dient men echter met gewijzigde ophaaltljden rekening te houden. Het dringende advies Is dan ook het huisvuil op die dag voor half acht 's ochtends aan straat te zetten. KADAVERMELDING IN VERBAND MET PAASDAGEN In verband met de paasdagen Is de melding van kadavers als volgt geregeld: Op Goede Vrijdag (24 maart) kunnen kadavers tussen 8.00 en 9.00 uur gemeld worden bij het Openbaar Slachthuis te Amers foort, telefoon (033)-15678. Getracht zal worden de kadavers nog dezelfde dag weg te halen. Op zaterdag 25 maart kunnen kadavers eveneens tussen 8.00 en 9.00 uur gemeld worden. Deze ka davers zullen op dinsdag 28 maart worden weggehaald. Gedurende de paasdagen Is het Openbaar Slachthuis gesloten. SLUITING GEMEENTEHUIS OP GOEDE VRIJDAG Op vrijdag 24 maart (Goede Vrijdag) zullen alle afdelingen van de gemeentesecretarie en de Dienst Gemeentewerken de gehele dag zijn gesloten. Ook de wekelijkse avondopen stelling van de afdeling Burger zaken komt op 24 maart te verval len. SPOORWEGOVERGANGEN KRIJGEN OPKNAPBEURT De Nederlandse Spoorwegen hebben gehoor gegeven aan het dringende verzoek van het gemeentebestuur om op korte ter mijn een aantal noodzakelijke onderhouds- en verbeteringswerk zaamheden aan de spoorweg overgangen In Leusden uit te voe ren. Rog deze week wordt een begin met de uitvoering gemaakt. De werkzaamheden omvatten het aan passen van de schrikhekken, het schilderen van deze hekken en van de Andreaskruisen en het herstraten van de overgangen. Foor de gemeente zullen een aantal voorwaarschuwingsborden worden bijgeplaatst. CITAAT VAN DE WEEK Het citaat van de week werd even eens Ingezonden door de heer Basjes (zie boven). Hij bedacht de volgende volzin: „Weet, dat inspraak bij besluitvormlno niet altijd garan- deertnt de genomen beslis tn ook versto zijnWaamn acte. De heer Basjes krijgt een presemje voor zijn denkwerk toegezonden. U weet het, hebt u een citaat, aarzel dan niet, maar stuur die naar de redaktie van deze krant Een aardige surprise ligt klaar voor de beste. Veel succes. P.S. kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: Zondag 26 maart, Eerste Paasdag, 9.00 uur: ds. Maasland, Barneveld. R.K. Kerk: Vrijdag 24 maart, Goede Vrijdag. 7.30 uur: H.Mis; 15.00 uur: Kruis- wake. Zaterdag 25 maart, Paaszaterdag, aanvang Paaswake. Zaterdag 25 maart, 8.30 uur: H.Mis; 10.30 uur: Hoogmis. Maandag 27 maart, Tweede Paas dag, 8.30 uur: H.Mis; 10.30 uur: Hoogmis. LEUSDEN-CENTRUM Marcuskerk: Donderdag 23 maart, Witte Don derdag, 19.30 uur: ds. Kelder, Ger./Herv.. viering H.A. Vrijdag 24 maart, Goede Vrijdag, 19.30 uur: ds. Kooman, Ger./Herv., Marcuspassie door de cantorij. Zaterdag 25 maart, 22.30 uur: ds. Kooman, Ger./Herv., H.A m.m.v. kerkkoor. Zondag 26 maart, Eerste Paasdag, 9.00 uur: ds. Kelder, Ger., Openbare belijdenis en doop; 10.30 uur: ds Kooman, Herv., Ge- zinsdienst m.m.v. de Kindercantorij; 19.00 uur: ds. Weemekers, Ger./Herv. Lisldunahof: 24 maart: 19.00 uur: ds. Willemse. 26 maart: 9.30 uur: ds. Willemse en pastoor Van der Steen m.m.v. kin derkoor. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: Vrijdag 24 maart, Goede vrijdag: 19.30 uur: ds. Weernekers. Herv., H.A. Zondag 26 maart, Eerste Paasdag: 10.00 uur ds. Weernekers, Herv.; 18.30 uur: ds. B.G. Wiegeraad. Amersfoort, Herv. (G.B.). Geref. Kerk (Vrljg.), Kerkgebouw Arnhemseweg 75, Leusden-Zuid: Vrijdag 24 maart 18.00 uur en zater dag 26 maart, ds M. Nap. weekenddiensten Weekeinde: 25/26/27/ maart HUISARTSEN: Voor de hulsartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Brinkhorst, Boersema/Koch, Lantink/Ver- hage. Van Nieuwkerk en Den Toom. neemt dit weekeinde waar: dr. Lan- tink/Verhage, Burg de Beaufortweg 61 Leusden/C tel. 033-41210. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14 00 uur. Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvra gen. APOTHEEK: Apotheek Leusden, Torenakkerweg- winkelcentrum De Rozendaal. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30-18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30-20.00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 00-14.30 uur en van 17.30-18.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. Van Kalkert, de Roo van Aldenwereltlaan 11 Leusden/C tel. 033-40818 dienst. In de week volgende op dit weekeinde heeft avond dienst: zr. Van Kalkert VERLOSKUNDIGE: Mevrouw Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel. 033-15272. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt: Leusden-Centrum: In de boerderij Groot-Krakhorst, Bolderik hof 18, Leusden-centrum, tel 45618 maandag 14.00-15.00 uur Maatsch Werk en Gezinsverzorging; dinsdag 14 00-15.00 uur Maatsch. Werk en Gezinsverzorging, donderdag 14.00-15.00 uur Maatsch. Werk en Gezinsverzorging. Leusden Zuid: In het Groene Kruisgebouw, Roo v. Alde- wereltlaan 13, tel. 40818 maandag 14.00-15.00 uur Gezinsverzorging en Maatsch Werk; vrijdag 14.00-15.00 uur Maatsch. Werk en Gezinsverzorging. Weekeindbereikbaarheid 33924 Achterveld: In het Witgele kruisgebouw, Walter van Amersfoortsestraat 30. tel 03425-1333: maandag 11 00-12 00 uur Maatschappelijk Werk, vrijdag 9.00-10 00 uur Gezins verzorging. CHOCOLADECAKE U hebt nodig: 100 gr. suiker 4 eigelen, 1 ei 50 gr geraspte beschuit 50 gr geraspte amandelen 25 gr cacaopoeder 35 gr bloem 4 eiwitten Klop de eigelen met het ei, de suiker en een lepel water schuimig. Voeg de amandelen en de beschuit toe en schep de zeer stijf geklopte eiwitten erdoor met de gezeefde bloem en het ca caopoeder. Beboter het bakblik en bestuif met bloem Giet de massa erin en bak in een matige warme oven gaar. U kunt er vanillesaus bij ge ven. U kunt hem best een paar dagen voor de Pasen bakken, dan hebt u ook nog tijd om op het laatste moment eieren te kleuren. Prettige Paasdagen. Japieja VERLOREN Kentekenplaat 8283 FH; dames horloge merk Tusal; s/eutelbos in zwart etui; rol witte formica WEGGELOPEN Bruine cavia. GEVONDEN Hockeytas, hondenriem; damesporte monnee met inhoud, knipmodel; bruine kunstlederen portefeuille; horloge AAN KOMEN VLIEGEN Blauw-witte parkiet. Inlichtingen worden u op aanvraag verstrekt door de rijkspolitie te Leusden-zuid. buro Oude Rijksweg/Arnhemseweg, telefoon 033-44444. AANRIJDING Maandag 13 maart vond op de kruising van de Burg. De Beaufortweg en de Groene Zoom een aanrijding plaats. De Leusdense bestuurder van een auto, W.J. den O. stopte voor de stopstreep om het verkeer van de Groene Zoom voorrang te verlenen. Au tobestuurder S.H uit Bunschoten merkte dit niet op, en reed op de achter zijde van de auto van de heer Den O. in. Er ontstond gelukkig alleen materiële schade. GLUURDER Bij de politie kwamen deze week klachten binnen over een gluurder, die in de woningen zou binnenkijken en vrijende paartjes zou begluren. De politie verzoekt de Leusdense be volking om hiertoe geen aanleiding te geven, en bij voorkeur 's avonds, vooral tijdens het uitkleden en naar bed gaan, de gordijnen te sluiten. AANPLAKBILJETTEN VERNIELD Ook kwamen deze week meerdere malen klachten binnen bij de politie over het afsluiten door de jeugd van ver kiezingsbiljetten van de daartoe ge plaatste aanplakborden. De politie zal hierop zoveel als moge lijk is toezicht houden. BROMFIETSER AANGEREDEN Op de Arnhemseweg ter hoogte van het politiebureau werd op woensdag 15 maart een bromfietser aangereden. De heer G.B V. uit Tiel verleende in zijn vrachtautootje bij het rechtsafslaan in de richting van de Maanweg geen voorrang aan de bromfietser D.D uit Woudenberg. De bromfietser werd aangereden, en liep schaafwonden op. Hij werd voor behandeling naar een arts vervoerd. De bromfiets raakte zwaar beschadigd. De auto liep eveneens schade op CROSSBROMFIETSEN Woensdag 15 maart werden enkele 14-jarige jongens door de politie aan gehouden Zij reden op een cross bromfiets die niet verzekerd bleek te zijn. De crossbromfiets werd in beslag genomen In overleg met de be treffende ouders zullen er maatregelen volgen. Er wordt in de gemeente Leusden vaker op crossbromfietsen gereden. De politie maakt ouders en kinderen erop attent, dat men onder geen voorwaarde onverzekerd met deze bromfietsen op de openbare weg mag rijden. Willen de ouders hun zonen hierop attent maken? WINDRUKPISTOLEN Op donderdag 16 maart kwamen er weer nieuwe klachten bij de politie bin nen, dat jongelui met winddrukpistolen aan het schieten waren op de weg, op vogels, die zowel onbeschermd als beschermd waren. De politie deelt mede, dat zij hiertegen uitermate streng'zal zijn. Het is totaal ongeoorloofd met een winddrukpistool op vogels en andere dieren te schieten. En zich zelfs maar op de openbare weg te bevinden met een winddrukpistool. In de afgelopen weken nam de politie in Leusden maar liefst vijf winddruk pistolen in beslag. Geschoten werd op dieren, woningruiten en lichtmasten. De ouders worden aansprakelijk gesteld voor de schade Met een winddrukpistool mag uit sluitend binnenshuis op kaarten worden geschoten. Ook kan er in een partikuliere tuin met een winddruk- pistool worden geschoten, mits daartoe voldoende afschermingsmaatregelen zijn genomen. De politie verzoekt de ouders geen toestemming te verlenen, dat hun kin deren zich op de openbare weg begeven met een winddrukpistool Denkt u er vooral aan, dat het ook niet denkbeeldig is, dat een kind wordt ge troffen. De ellende is dan niet te over zien AUTO IN NATUUR GEDROPT Zaterdag 18 maart konstateerde de politie dat bij het gasstation aan de Ap pelweg een beschadigde witte Renault was achtergelaten. Bij onderzoek bleek dat deze auto door de eigenaar was afgedankt. De identiteit van de man kon spoedig ach terhaald worden. Hij is er ernstig over onderhouden, dat het niet geoorloofd is zich in de natuur te ontdoen van een autowrak Een verantwoord sloopbedrijf zal de auto op zijn kosten wegslepen. TEGEN BOOM Door onbekende oorzaak kwam op de Doornseweg zaterdagnacht 18 maart om twee uur een auto tot stilstand tegen een boom. De bestuurster W.A.M.D. uit Leusden werd voor on derzoek naar het ziekenhuis De Lich tenberg overgebracht De auto was total loss. RUIT BUSHOKJE VERNIELD Maandag 6 maart kwam om on geveer 20.00 uur een telefonische mel ding bij de politie binnen, dat een van daal een ruit van een bushokje aan de Noorderinslag had vernield. De politie spoedde zich naar de bushalte, waar de dader natuurlijk niet de komst van de politie afwachtte. AANRIJDING Dinsdag 7 maart om 8.30 reden twee auto's tegen elkaar op de Zwarteweg ter hoogte van de bank-giro-centrale. Het waren de auto's van de heer A. v. G. uit Leusden en de heer T W. uit Ter Aar. Ze kwamen elkaar tegemoet, en hielde beide niet voldoende rechts. Er ontstond gelukkig alleen materiële schade. TWEE FIETSERS GEWOND Bij een ongeluk op de Hamers- veldseweg raakten twee fietsers ge wond. De fietsers J.D uit Stoutenburg en A.J. uit Achterveld werden op de Hamersveldseweg ingehaald door de auto, bestuurd door de heer A.T. uit Achterveld. Doordat de heer A.T moest uitwijken, omdat er uit tegenoverge stelde richting een auto naderde, reed hij tegen de beide fietsers aan. Deze kwamen ten val. Beide slachtoffers werden door de heer T naar het ziekenhuis gebracht De heer J.D. had een hoofdwond. De heer A.J. een zware hersenschudding. ACHTERVOLGD In het tweede-faseplan werd door de politie op zondag 19 maart een onder zoek ingesteld, nadat drie personen waren gesignaleerd in de buurt van de bouwketen. De politie, die onmiddellijk ter plaatse was, zette de achtervolging in Door de duisternis wisten de LEUSDEN/CETRUM - In het TTCL clubhuis op het Burg. Buiningpark werd zondag van 11.00 tot 15 00 uur een bijzonder geslaagd dubbel- tournooi gehouden. Zo maar als een gezelligheidsmanifestatie en om een paar flessen wijn. Er waren in totaal 20 deelnemers, waarvan de 10 sterk ste spelers geplaatst werden. Ze kregen via loting een partner uit de groep overige liefhebbers. Vol goede moed werd aan de klus begonnen en na de eerste ronde vormde zich au- VOETBAL. Roda's A1-junioren zijn nog steeds geen afdelingskampioen. Het werd voor de jongelui, die nog maar 1 puntje nodig hebben, afwachten ge blazen De laatste wedstnjd - uit tegen IJsselmeervogels - werd j.l. zaterdag afgelast. Beweerd wordt, dat de Spa kenburgers de kampioenspaling zullen bewaren. Hardnekkige geruchten doen eveneens de ronde, dat één van de A1 - leiders zijn weelderige krullebol opoffert aan het kampioenschap. Diverse wed denschappen zijn hierop afgesloten, maar wij geloven het pas als de heg- geschaar haar werk heeft verricht. personen toch nog te ontkomen. Via verschillende signalementen zal ge tracht worden de identiteit van de be trokkenen vast te stellen. Er is nog niet bekend of er iets uit de bouwketen kon worden ontvreemd. VERLOREN GEVONDEN ENZ. VERLOREN Beige herenhandschoen; breiwerk; zwarte leren portemonnee met inhoud. GEVONDEN Bruine herenportemonnee met in houd; paar zwarte leren handschoenen; paar kinderwanten; paar roodbruine acryl handschoenen; groene hondenhalsband met penning; kinderskelter; roodbruine jongensfiets. AAN KOMEN LOPEN Zwart hondje met rood hals- bandje. inlichtingen over dit hondje en de verloren en gevonderi voorwerpen worden u gaarne verstrekt door de rijkspolitie te Leusden-centrum, Zwar teweg 16a, telefoon 033-42885. tomatisch een verliezers- en een win naarspoule en natuurlijk met diverse verrassingen. In de eerste groep wer den Jan Caspers en Thea Ha- genbeuk enerzijds en Piet van de Bree en Heidi de Schipper anderzijds finalisten. Jan en Thea werden uit eindelijk winnaars. In de win naarspoule werd de eindstrijd bereikt door het enige jaren geleden al ver maarde koppel Frans Rave/Nel Kleefstra en door de combinatie Derek de Schipper/Peter van Schaick. Frans en Nel wonnen hun finale. De acht finalisten kregen de in het vooruitzicht gestelde fles wijn uit handen van Piet van de Bree, die met Peter van Schaick het tournooi or ganiseerde en zoals dan verwacht mag worden verliep de onderneming voorbeeldig. Een jaarlijkse herhaling van dit experiment zal door veel TTCL-ers op prijs worden gesteld. TENNIS. In de loop van de vorige week heeft de LTV Lockhorst ook de banen 5 en 6 voorzien van een vol waardige verlichting. Westelijk van de banen werden vier circa 16 meter lange masten met breedstralers geplaatst. De schijnwerpers aan de andere zijde wer den gemonteerd aan de reeds aanwe zige masten bij de banen 3 en 4. KAARTEN. De klaverjasclub „Leusden Troef' had haar speelavond in rest. Nieuw Leusden. Aangezien in dit etablissement zeer binnenkort het derde Chinese restaurant van Leusden wordt gevestigd, moesten de klaverjas sers uitzien naar een ander onderko men. Dat is gevonden in het zwem badrestaurant op het Buiningpark. Vanaf donderdag 6 april werpt L.T. daar de troeven op tafel. BILJARTEN. Dit weekeinde zijn in Amsterdam de voorwedstrijden ge speeld voor het jeugdkampioenschap 1e klasse libre. De jonge Leusdenaar Take Schonewille werd w'nnaar en promoveerde daardoor naar de jeugd- hoofdklasse. Zesmaal moest de BV75-„sterspeler" trachten 160 ca ramboles te maken en vijfmaal versloeg hij zijn opponent, waarbij hij series maakte van 145, 100, 96, 87 enz. Een zeer fraaie prestatie!

Leusder Krant | 1978 | | pagina 23