Ruitersportcentrum wil geen cent investeren in 't Spul lijhof wil club- lebouw uitbreiden Vrouwenraad had lange agenda te behandelen Basisschool „Klimop" hield succesvolle fancy fair REGEN-COAT l/el bel lana steil lina Broekhuis Ingezonden: Geslaagd voor doctoraal CML NIET VOORTGE KOMEN UIT KNAL GROEN Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 23 MAART 1978 5 LEUSDEN - Maandagavond is het overlegorgaan het eerste gesprek legonnen met vertegenwoordigers an de Stichting Ruitersport entrum Amersfoort, de heren van mmeren, bestuurslid, en van Del en, directeur. Voorzitter de heer H. R. van Maanen zette in het kort de situatie rondom 't Spul uiteen. „Wij zitten als vreemden tegenover Ikaar en willen graag weten wat u lit en kunt". De heer van mmeren wilde graag de rollen mdraaien en van het over igorgaan weten hoe of wat. „We loeten alert zijn op de diverse logelijkheden. Een manege is geen vetpot". De heer van Delden had inmiddels Ier plekke polshoogte genomen en ;wam met een lijst van minimale voorzieningen: een dergelijke terreinafscheiding, teneinde het uitbreken van pony's te voorkomen. - terreinverharding het bèwoonbaar maken van de joerderij. het aanbrengen van toilet-, -HBO- en kleedruimte, het aanleggen van waterleiding, electriciteit en centrale verwarming. De varkensstal zal geschikt gemaakt moeten worden voor de stai ning van 20 pony's. - De buitenmanege zou moeten <omen op de plaats van de voormalige groententuin en zal een afmeting moeten hebben van 16 bij 32 m met tevens de mogelijkheid voor opslag van stro en hooi. De tabakschuur zou als binnen- manege kunnen dienst doen. De heer van Delden zou graag zien dat een en ander deze zomer ge- ealiseerd zou worden, omdat de vraag naar pony rijden er groot is. Tevens wil men dan het pony rijden voor gehandicapten mogelijk maken. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 16 maart hield de Speel en Rekreatievereniging Blijhof haar jaarlijkse ledenvergadering. Op deze vergadering kwamen belang rijke financiële zaken aan de orde en daarom had het bestuur wel wat meer belangstelling van haar leden verwacht. Men vraagt zich af of men hieruit moet concluderen, dat de leden het volste vertrouwen in het bestuur heb ben en daarom alles zo maar ac cepteren. Uiteindelijk is het een kwes tie die ook hun kinderen betreft, In elk 'geval toonden diegenen die er wel waren voldoende interesse, zodat het •bestuur niet helemaal tegen een lege zaal hoefde te praten De vergadering werd om ongeveer half negen geopend door de 'voorzitter die het woord gaf aan de secretaris voor het jaarverslag. Naast het peuterspeelzaalwerk or ganiseerde Blijhof vele aktiviteiten. De jaarlijksterugkerende als winterclubs, films, volksdansen, paaseieren zoeken en het Sinterklaasfeest waren weer een groot succes. De hobbyinstuif (dit jaar nieuw als aktiviteit) functioneerde bijzonder goed, zodat deze niet aan leeftijd ge bonden instuif komend seizoen zeker weer op het programma zal staan. Ook het maken van kerststukjes en het carnaval zullen tot de vaste aktivi teiten gaan behoren De opkomst was hier overweldigend. De deelnemings- •kosten voor al deze evenementen zijn zeer laag in prijs - té laag naar mening van het bestuur en de aan wezigen. Gelukkig zonder negatieve invloed op de financiën, want uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat er dit jaar 5000,— gere serveerd kon worden. Een waar succes als men de vaste lasten en de hoge kosten voor de aanschaf van materiaal in ogenschouw neemt. De kascommissie ging akkoord met het financiële beleid, waarna een nieuwe kaskommissie werd gekozen. Drie kandidaatbestuursleden, al werkzaam in het bestuur, werden de finitief gekozen. Ger de Ree als afgevaardigde van de speelzalen; Karin Oskamp voor de tuinaktiviteiten en Rob Cohen als fi nancieel deskundige in de werkgroep uitbreiding gebouw (als dat gereali seerd is zal hij deel uitmaken van de beheerscommissie). Het totale bestuur bestaat nu uit 6 personen. Het belangrijkste punt op de agenda was de uitbreiding van het gebouw en de financiële gevolgen. De voorzitter hield een pleidooi voor deze uitbreiding, want het is een duidelijke zaak, dat het voor een aan tal aktiviteiten veel te klein is. Op de medewerking van de ge meente kan gerekend worden, mits de kosten niet boven de 150.000,— uitkomen Dat wil niet zeggen dat dë gemeente dit hele bedrag betaald maar men hoopt met een stuk zelf werkzaamheid - eveneens met hulp van de muziekvereniging Lisiduna, die ook van het gebouw gebruik maakt - heel wat te bereiken. Verder zal men het een en ander or ganiseren zoals in mei een bouwmarkt Dit samen met een eigen aanbetaling van Blijhof en subsidie van de gemeente moet voldoende zijn om te bouwen. De vergadering ging akkoord met het principebesluit voor uitbreiding. Men keurde tevens een hypotheek van 50.000,— goed, met dien ver stande dat er een extra vergadering gehouden zal worden als de prijs an ders uitvalt. Instemming werd ook gegeven voor het verhogen van de prijs voor de ak tiviteiten, zodat deze zich zelf kunnen bedruipen en het geld van het lid maatschap aangewend kan worden voor de uitbreiding. Problemen blijven er echter met de peuterspeelzalen. Een speelzaal is nu gehuisvest in het clubgebouw en zal daar ook blijven. De andere peuter- zaal, die momenteel in het gebouwtje aan de Bavoortseweg gehouden wordt, geeft echter problemen Het is een vaststaand feit dat dit gebouwtje binnen zeer korte tijd zal worden afgebroken. Twee speelzalen in één gebouw is bijna niet te realiseren, terwijl de af stand vanuit de nieuwe wijken ook te groot wordt. Het bestuur zal daarom ook met de gemeente gaan praten om hiervoor een aanvaardbare oplossing te vin den. Op de vraag betreffende de finan ciële inbreng van de Stichting Ruiter sport Centrum Amersfoort, antwoordde de heer van Delden, dat het Ruitersport Centrum geen cent wil investeren Hij ging zelfs zover op te merken, dat als de gemeente de hele zaak wil verbouwen, het Ruitersport Centrum wil bekijken of pony's aan geschaft kunnen worden. Dit lijkt een toch iets te simpele kijk op de zaken Van de kant van het overlegorgaan en de gemeente zal men toch wel ga ranties willen hebben, zodat een in vestering verantwoord is De Stichting Ruitersport Centrum Amersfoort voldoet volgens de heer van Ommeren geheel aan haar finan ciële verplichtingen. 12 jaar geleden werd gestart zonder kapitaal. De ge meente Amersfoort stelde 40.000,- beschikbaar in de vorm van rente dragende obligaties, Pon nam 20.000,- voor zijn rekening, terwijl het overige geld van particulieren is gekomen. Sinds een jaar floreert het Ruitersport Centrum geweldig, aldus de heer van Ommeren. De heer van Delden, die dolgraag in de gerestaureerde boerderij zal gaan wonen, zou de supervisie over het geheel hebben, waarbij hij nog als voordeel van een pony-boerderij naar voren bracht, dat de zelf werkzaamheid van de kinderen altijd groot is. ,,Van deze zelfwerkzaamheid moeten we het wel een beetje heb ben, sinds met de invoering van het wettelijk minimum loon de personeel- kosten zeer hoog liggen", aldus de heer van delden De heer van Delden merkte later in het gesprek op, dat als gemeente opdraait voor alle kosten in en om 't Spul en het geheel ter be schikking stelt van het Ruitersport Centrum, zij de exploitatie ter hand zal nemen Voor ons is het een avon tuur, net als voor u", aldus de heer van Ommeren. De heer J. H. Roggenkamp wilde precies weten het ,,hoe en wat" van de diverse voorzieningen, ,,dan kunnen wij bedragen invullen en kijken waar we uitkomen" We hebben 100.000,- te besteden, waarvan 50% voor de boerderij be groot is. De huurprijs zou het knelpunt wel eens kunnen zijn. Het Ruitersport Centrum gaat er vanuit, dat het geheel „om niet" ter ex ploitatie wordt aangeboden De heer van Ommeren steld nog zelf werkzaamheid van de bewoners voor. Een eventuele obligatie lening in de gemeente Leusden werd nog als fi- nancieringsmogelijkheid genoemd. Op zeer korte termijn zal de heer Rog genkamp contact opnemen met de heer Van Delden om snel een begro ting rond te krijgen. Ernstig zal reke ning gehouden worden met parkeren in de naaste omgeving van de voor malige boerderij Op 26 april a.s vergadert het be stuur van het Ruitersport Centrum Amersfoort omtrent deze zaak, waarna op 28 april om 16.00 uur het overlegorgaan haar vergadering ge pland heeft in het informatiecentrum, waarbij beide heren van het Ruiter sport Centrum wederom aanwezig zullen zijn. Na het vertrek van beide heren, werd nog besloten de enquêtefor mulieren vóór 7 april a.s. per landje te verspreiden, waarbij men dan tevens een retourenveloppe ontvangt, zodat alles uiterlijk 21 april weer bij het overlegorgaan terug kan zijn. LEUSDEN - Zaterdagmiddag 18 maart was het erg druk In de Ba sisschool „Klimop" aan de Zon nedauw. Er werd een daverende Fancy Fair gehouden voor een elec- tronlsche stencilbereider. Al direct na 13.00 uur stroomden de belang stellenden in de school. De activi teiten draaiden direct op volle toe ren en de drukte bleef de gehele middag aanhouden, tot groot ge noegen van het organiserend comité bestaande uit de dames Duinhoven, Hakkennes en Roest en de heren Riewald en Blaas. Alle klassen met hun onderwijzers namen actief deel aan dit feestelijk gebeuren. De eerste klas had een leuke stand met een grabbelton die tot de rand toe gevuld was met prijzen, er Is gegrabbeld tot het laatste prijsje eruit was verdwenen. Bij de tweede klas vlogen de ballen naar stapels blikken die kletterend over de vloer rolden. Een enorm groot aquarium was opgesteld in de derde klas, versierd met een bonte verzameling ge tekende vissen. Het was prijshengelen geblazen en menigeen wist een visje aan de haak te slaan. De vierde klas was present met een kraam voor touwtje trekken De leer lingen bedienden bij toerbeurt de stand en ieder probeerde voor zich zoveel mogelijk klanten aan de touw tjes te krijgen. De vijfde klas was geheel veranderd in een speellokaal. Men kon er ringen werpen, flessen hengelen, pijltjes gooien en ballen in een bord met gaten mikken. Alle leerlingen deden mee en de stemming was geweldig De zesde klassers organiseerde wed strijden in tafelvoetbal en sjoelen. De ouders, leerlingen en belangstel lenden vermaakten zich best onder het genot van een consumptie uit de speciaal daarvoor ingerichte stand. Bloemenmeisjes, compleet met prach tige jurk en hoed, verkochten uit hun korf papieren bloemen aan iedereen die de gezellige sfeer aanvoelde. Bij een agressie-stand kon je een bal gooien naar een portret van alle leerkrachten. Zodra er een werd ge raakt kwam er een electrisch kontakt tot stand en klonk er uit een luidspre ker de stem van de meester die je meedeelde dat het raak was. De heer Anten, vermomd als een echte kunstschilder, hield een druk- beklante eenmansstand met een doldraaiende verfcentrifuge. De kunstwerken werden aan de lopende band vervaardigd en ook hier was de belangstelling groot Juffrouw Marja van de kleuterschool „De Rakkertjes" speelde de gehele middag in een tot theater verbouwd klaslokaal poppekastvoorstellingen. De kleintjes genoten, en kwamen voor iedere voorstelling terug, want het was toch steeds een ander ver haal. Het rad van avontuur draaide er lustig op los. Bijna alle prijzen werden door de Leusdense winkeliers belangeloos beschikbaar gesteld Prachtige prijzen waren er bij en er werd niet kinder achtig mee omgesprongen. Tijd voor bijkomen was er niet, er werd bijna gevochten om de loten. Alles ging eruit, op het laatst was er geen prijs en geen lot meer, terwijl de microfo- nist zijn stem kwijt was Er was een stand met handvaardigheidswerkstukken die schoon leeg werd verkocht. De rom melmarkt werd enorm bezocht Een vracht van spulletjes en prulletjes, 2 '/2 marktkraam berstens vol. ging er uit. Een pluim op de hoed voor alle on derwijzers en leden van het ouder comité voor dit prachtige succes. Na afloop was iedereen moe en voldaan en Zr Imelda was de gelukkigste van allemaal. Deze actie van haar Klim- opschool had toch maar even 2.428,- opgebracht Een bedrag dat in 4 uur werd bijeen gebracht. Maar het belangrijkste van alles is toch wel dat gebleken is dat de inzet en de sfeer op deze Klimop- school bij leerlingen en onderwijsteam uitstekend is. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Naar aanleiding van het in de Leusder Krant van 16 maart j.l. ver schenen commentaar onder de kop „Schoolsteegbosies" wil ik u er op merkzaam op maken, dat daarin een onjuiste bewering voorkomt. Het CML is niel ontstaan uit het ak- tiekomité Knalgroen. Bij de oprichting van het CML. dat voortkwam uit de gespreksgroep „Samen-Over-Leven", is aan het aktiekomité Knalgroen wel gevraagd om zich aan de sluiten. Knalgroen stond echter nog al scep tisch tegenover de nieuwe milieuor ganisatie. met name door de voorge stelde banden van het CML met de gemeente Als groep is Knalgroen dan ook nooit in het CML opgegaan Wim Veen. ex-sekretaris Knalgroen Landweg 315 NASCHRIFT REDAKTIE Wim Veen heeft natuurlijk vol komen gelijk, dat het CML niet uit Knalgroen is voortgekomen. Dat was ook niet wat ik bedoelde. Wat ik alleen maar wilde zeggen is, dat uit de toen ontstane onvrede met het gemeentelijke beleid door Knalgroen in akties is omgezet. Mede daardoor is het idee ontstaan om de inspraak en milieube scherming te kanaliseren via een organisatie. Het komt er dus in leite op neer, dat het CML is ont staan juist door de opstelling van Knalgroen. Dat Knalgroen tegen een koppeling met de gemeente was en alleen maar een vertegen woordiger voor het CML be schikbaar stelde, is duidelijk. Overigens ben ik er van overtuigd, dat zonder Knalgroen het CML veel later of geheel niet tot stand zou zijn gekomen. STOUTENBURG - De heer G.H.W van de Burgwal uit Stoutenburg slaagde aan de universiteit van Mij- megen voor zijn doctoraal Ontwikkeling Psychologie Het is duidelijk dat regenkleding ons primair be schermt tegen de grillige weergoden. Tilbury selekteert de beste en voegt er nog een onder element oantoe: sportiviteit. Dit is daar een prima voorbeeld van Een sportieve coat met mouw lummels, schouder- passen en rugsplit. De fraaie ruitvoe- ring en ruime bin nenzak geven het z'n extra «Mk cachet. Wgl/f Jan van SchaHelaarsttaat 44-46 Bameveld LEUSDEN - De Vrouwenraad Leus den was op dinsdagochtend 14 maart in vergadenng bijeen in de zogenaamde - woonkamer van „Groot Krakhorst". Bericht van verhindering was bin nengekomen van mevrouw Van Burg steden (Katholieke Plattelands Vrou wen). Mevrouw De Witt (Interkerkelijke Vrouwen Kontaktgroep) was door ziekte verhinderd. Mevrouw Bannink (Vrouwen in de VVO) bleek geen kon- vokatie te hebben ontvangen, en was afwezig. Voorzitster mevrouw Donia heette de aanwezige dames welkom, en introdu ceerde de dames Horsthuis en Van der Vlist als vertegenwoordigsters van het Vrouwenkafee Leusden. De notulen van de vergadering van 16 januari 1978 werden ongewijzigd goedgekeurd met dank aan de sekreta- resse. Er waren verscheidene ingekomen stukken. „De Zonnebloem" had het jaarverslag 1977 toegezonden. Mevrouw Donia herinnerde eraan, dat het dagelijks bestuur van de Vrouwen raad het op prijs stelt van de jaarversla gen van de aangesloten verenigingen kennis te kunnen nemen. SUBSIDIE In zijn vergadering van 23 februari kende de gemeente Leusden de Vrouwenraad een éénmalige subsidie toe van 450,-, aldus een bnef van het gemeentebestuur. Dat dit bedrag zo laag is, is gelegen in het feit dat de gemeente van mening was, dat de pro vincie ook een bedrag aan subsidie zou toekennen. Daar gebleken is, dat de provincie Utrecht absoluut geen subsidie aan de Vrouwenraden in Utrecht zal toekennen, zal aan de heer Boogaard van de gemeente Leusden hiervan een schriftelijke bevestiging worden overgelegd. Naar aanleiding van deze schriftelijke bevestiging zal de Vrouwenraad Leusden bij de gemeente om herziening van het haar toegekende subsidiebedrag vragen. RAMPENPLAN De Sectie Plaatselijke Vrouwenraden rond notulen. Het onderwerp „Veiligheid in en om de woning" is uit gebouwd tot „Hulp bij ernstige rampen en ongevallen" Bij de gemeente Leus den zal geïnformeerd worden of de heer Stein al konkreter plannen heeft wat be treft het zogenaamde rampenplan De gemeente Leusden is ervan op de hoogte dat de Vrouwenraad Leusden bereid is om een deeltaak op zich te nemen. Algemeen is men van mening, dat men pas denkt in te haken wanneer de gemeente Leusden het basis rampenplan opgezet en uitgewerkt heeft. Van Amnesty International is er een schrijven over de aktie voor gelijke rech ten van blanken en zwarten in Zuid- Afrika. Amnesty International vestigt te vens nog weer eens de aandacht op de regelmatig terugkerende schrijfavonden in de openbare leeszaal in Leusden. Sekretaresse mevrouw Blom heeft Amnesty International laten weten, dat de vrouwengroep sympathiek staat ten opzichte van de akties van Amnesty In ternational. Mevrouw De Knijff heeft zich terugge trokken uit de leiding van het Vrouwen kafee Zij zal de vergaderingen van de Vrouwenraad in den vervolge bijwonen als vertegenwoordigster van de Leusder Krant. Mevrouw Hagg en mevrouw Donia woonden op 30 januari een vergadering bij van de Vrouwenraad Amersfoort, waar men anders te werk gaat dan in Leusden. Met het jaarverslag september 1976 tot 31 december 1977 kon de vergade ring akkoord gaan, met dien verstande dat op bladzij 2 in plaats van mevrouw Van Dijk Hessenweg (Kath. Plattelands Vrouwen) moet worden gelezen: me vrouw Van den Berg, Verjaeghde Ruyterweg, Achterveld. FINANCIEN Uit het financieel verslag van mevrouw Hagg bleek, dat de rekening van mevrouw Giesbergen, die de kur- sussen „Het gesprek als hulpverlening" leidde wegens gebrek aan kasmiddelen niet betaald kan wor den. De verenigingen, die hun bijdrage ad 15,- nog niet betaalden (NBP, KPÓ, NCVB, Zonnebloem, Vrouwen kafee, UW en VVD-vrouwen) werden verzocht dit alsnog te doen op Vrouwenraad Leusden: Rabobank Leusden, rek. nr 335924492 (gironr. bank: 278135). Terzijnertijd zal een kaskommissie worden benoemd. EDUKATIEF PLAN Sekretaresse mevrouw Blom deelde in verband met het edukatieve plan mee, dat het er in het huidige bestek om gaat om een inventaris te krijgen van alle Leusdense organisaties en hun ak tiviteiten Het is heel belangrijk om als vrouwenverenigingen hier in méé te draaien. In mei zal er een diskussie- avond over de inventarisatie worden gehouden KURSUSSEN In drie series werd de kursus „Het gesprek als hulpverlening" door de Vrouwenraad georganiseerd. Op de dinsdagochtenden 4, 1118 en 25 april zal nog een vierde serie worden gehou den. In september zal de Vrouwenraad een vervolgkursus organiseren. Mevrouw Donia vroeg of men van mening was, dat er voldoende belang stelling zou bestaan voor een politieke scholingskursus. Mevrouw De Knijff, die de kursus in Amersfoort heeft ge volgd zei dat het goed zou zijn om twee kursussen te organiseren. Eén onder het hoofd burgerschapskunde voor die vrouwen, die geïnformeerd willen wor den over de eerste beginselen van het funktioneren van de overheid," ge meente provincie en rijk, en aan verwante onderwerpen. En één onder het hoofd „politieke scholingskursus" voor die vrouwen, die al verder op weg zijn, en die achtergrondinformatie wen sen over de vele politieke kwesties, en die daarover vragen willen stellen aan de diverse politici. VLUCHTELINGEN OPVANG Mevrouw Donia zal zich hierover oriënteren Mevrouw Hoff houdt zich bezig met het huisvesten van politieke vluchtelin gen. Er zijn té weinig gezinnen in Leus den bereid om een vluchteling in huis te nemen. Mevrouw Donia zal bezien of de groep, die zich met de vluchtelingen bemoeit, kan worden uitgenodigd om voor alle vrouwenverenigingen over haar werk te vertellen. De Simavi heeft de Vrouwenraad ge vraagd of er voor Leusden één vrouw kontaktvrouw wil zijn. Mevrouw Abbring zal hierover kontakt opnemen met de Simavivertegenwoordigster in Amers foort. WELZIJNSCENTRUM Mevrouw Abbring bracht verslag uit van de vergadering die zij had bijge woond met betrekking tot het stichten van een welzijnscentrum in Leusden. In dit centrum zouden kunnen worden on dergebracht: de huisartsen, de wijk verpleging, de fysiotherapie, de SPD. het MOB, de maatschappelijke dienstverlening, de bejaardenzorg, het open bejaarden werk, het jeugd- en jongerenwerk, het GAK, arbeidsburo, belastingkonsulentschap, de apotheek enz. enz. Gevraagd wordt om bij de achterban te peilen of de Leusdense bevolking als geheel voor een dergelijk welzijns centrum voelt Tenslotte deelde mevrouw Donia mee, dat de Unicef-aktie, waaraan vele Leusdense vrouwen hun steentje heb ben bijgedragen, dit keer 20.600,- heeft opgebracht. Precies om 11.45 uur sloot mevrouw Donia de vergadering met dank aan alle aanwezigen. De eerstvolgende Vrouwenraadsvergadering zal worden gehouden op dinsdag 9 mei om 9.30 uur in „Groot Krakhorst".

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5