krijgt avond-vierdaagse sport Sjoelclub heeft ambitieus plan voor bouw clubhuis Schoolschaak in eindfase Impala grote verrassing op Eemlandtoernooi GESLAAGDE KAARTAVOND VAN EHBO-ACHTERVELD KPO en de wasmiddelen-historie I\ Paaseieren zoeken met Blijhof Vanavond inschrijven autocross Uitslagen bridgen Amivedi Stormachtige groei „Sjoemel" abmaco..... Zonnebloem- paasactie Eerste kievits lei in Achterveld Klaverjassen KPJ Achterveld: geen kernenergie, maar kwis j ACHTERVELD i Zondagmorgen om ongeveer 111.00 uur kwam de eerste melding binnen, dat in Achterveld een L Ons Genoegen sjoelvereniging - Leusden Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 23 MAART 1978 ACHTERVELD - Ook in Achterveld zal er dit jaar een avondvierdaagse worden georganiseerd. Dit zal zijn op 10, 11, 12 en 13 april 1978. Deze avondvierdaagse wordt georgani seerd door de Hervormde Jeugdver eniging Con Amore in sa menwerking met het Koninklijk Ne derlands Verbond van lichamelijke opvoeding. Beschermheer hiervan is Prins Bernhard. Het comité van aanbeveling voor deze avondvierdaagse bestaat uit de heren mr. J. W. M. Rademaker, bur gemeester, J. A. H. Boersema, arts, G. van Woudenberg, wethouder van Welzijnszaken en het bestuur van de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore. Leden zijn de heren D. Bijl en M. van Donselaar, Hessenweg 189a. ledereen kan aan deze avond vierdaagse meedoen. Zowel de jeugd als de ouderen Het is een jaarlijks te rugkerend evenement. Door geheel Nederland worden deze avond vierdaagsen georganiseerd. Bij veel Achtervelders zijn deze avond vierdaagsen wel bekend, omdat er velen reeds geruime tijd meededen aan de avondvierdaagse, die in de naast omliggende gemeenten werd georga niseerd. Nu kan men in de eigen woonplaats meedoen. De afstanden, die dienen te worden gelopen, zijn naar keuze vijf of tien kilometer. Er kan zowel individueel als in groepen worden deel- ACHTERVELD - Dinsdagavond 14 maart was de plaatselijke E.H.B.O. afdeling present in Ons Gebouw. Het was deze avond nu eens niet het luisteren naar de lessen van de dok ter, verbandjes leggen en wat al meer bij een oefenavond behoort. Het ac tiviteitencomité, bestaande uit de dames M. van Dijk-van Matteren en mevr. J. Christina en de heer P. Smink had voor deze avond een kaartavond georganiseerd. Men kon inschrijven voor klaverjassen, schutjassen en jokeren. In totaal waren 33 personen aanwezig, zijnde leden en introducees. ACHTERVELD - Woensdag 15 maart kwamen de leden van de KPO weer bij elkaar in D'Ouwe Peerdestal. Hoewel het dit keer 's middags was, dus een ongebruike lijke tijd, was er toch een grote op komst van de leden. Mevrouw G.Th.J. Bersthel gaf deze middag een lezing over wasmiddelen. Door middel van dia's liet mevrouw Berstel zien hoe in de vroegere jaren de mensen zich dagelijks baadden en douchten. Toen het zo LEUSDEN - De nog niet zo lang geleden in Leusden van de grond gekomen sjoelvereniging „Sjoemel" heeft zeer ambitieuze plannen voor wat betreft de bouw van een clublokaal. Wanneer het aan het bestuur van „Sjoemel" (wat betekent: Sjoelen met elan) ligt, dan zal binnen zeer afzienbare tijd de eerste paal geslagen kunnen worden voor een sjoello kaal, dat 47.000,- gaat kosten. Het gebouw moet in het gebied van de Tweede Fase komen te staan. Vol gens het bestuur van de sjoelclub hoeft de bouw van deze accommo datie via artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening geen pro blemen op te leveren. Een aanvraag daartoe is bij de ge meente ingediend en van het ant woord hierop is het afhankelijk, of volgende week zaterdag de eerste paal de grond in kan gaan. Voor de financiering van deze kostbare affaire heeft Sjoemel een AMERSFOORT - Met 6 heren- en evenveel damesteams als deelnemers werd zaterdag in Amers foort voor de tweede maal in successie het Kring Eemland- handbaltournooi georganiseerd Van 13.00 uur tot 18 00 uur in Schuilenburg en dan af 19 00 uur in de Koppel. Impala eindigde in het vo rige tournooi op de 5e plaats Dat was zaterdag wel even anders! Bij de heren zat het Leusdense team met de keistedelijke 1e klassers Fidelitas en Amersfoort in één poule De al gemene verwachting, dat de Impala's kansloos waren, kwam niet uit. In te gendeel- De zeer enthousiast spelende ploeg verraste vriend en vijand en klopte eerst bekerhouder Fidelitas met 5-4 en daarna Amers- Dit was weer eens heel iets anders dan een gewone oefenavond. Al heel vlug na de aanvang van de spelen zat de stemming er goed in. De tongen kwamen spoedig los en de jokeraars begonnen zelfs te zingen. Om on geveer 23.30 uur kon de heer P. Smink de einduitslagen van het klaverjassen, schutjassen en jokeren bekend maken. De uitslagen waren: Klaverjassen: aantal punten 1 mevr Windhouwer 4815 2. mevr. Vos-Voskuilen 4746 3. mevr. Smink-Kok 4710 4. mevr. De Vette-Beukeboom 4560 5. dhr. Windhouwer 4551 ver kwam dat zij tenslotte samen en nog later met enkele groepen in het bad gingen begon de zedelijk heid gevaar te lopen, hetgeen tot gevolg had, dat de kerken in gingen grijpen. Dit had tot gevolg dat de hygiëne er steeds meer op achteruit ging en het lichaam steeds minder werd onderhouden. Het wassen van de kleding werd nog wel gedaan, zij het op zeer primi tieve manier. Er waren in die tijd wel beroep gedaan op het plaatselijke bedrijfsleven Men heeft enkele grotere bedrijven weten te in teresseren voor deze gezellige sport en het ziet er naar uit dat voor de fi nanciering van het gebouw geen be slag gelegd behoeft te worden op gemeenschapsgelden. Daar gaat men in ieder geval in eerste instantie niet van uit Mocht de bijdrage vanuit het bedrijfsleven als 'nog onvoldoende blijken dan kan in een later stadium altijd nog wel bij de gemeente worden aangeklopt, zo menen de heren J. Th de Jongh en F. A A. Vlugt, res pectievelijk voorzitter en secretaris van Sjoemel". Het bestuur heeft zich kort geleden op een Spellenbeurs georiënteerd over het gebodene op de sjoelmarkt. En thousiast maken de heren gewag van speciale bakken voor links- en rechtshandigen en bakken die spe ciaal met antitik-vilt zijn beplakt, wat aanzienlijk scheelt in de geluidsover last, die deze sport zou kunnen ver- foort met 6-4. In de eerste kruisfinale schakelden de Leusdenaren even knap Baarn uit met 8-5. Een speling van het lot gaf Fidelitas aan als win naar van de tweede halve finale en zó werd de nieuwe ontmoeting van de beide rivalen de wedstrijd van de waarheid. De gewaarschuwde Amers- foortse ploeg paste nu beter op haar tellen en zou wraak nemen op het dorpsploegje uit Leusden. Daar zag het halverwege de eerste helft met 6-3 voor Fidelitas ook wel naar uit. De Impala's herstelden zich echter en kwamen even na de rust zelfs met 10-8 vóór. Sensatie ten top' De moegevochten Leusdense ploeg moest echter toelaten, dat de 1e klassers uit Amersfoort de eindstand 6. mevr. G. Janssen 4512 7. mevr. G. Hilverts 4467 8. dhr. H. Kerkhof 4460 9. mevr. Van Westerlaak 4384 10. dhr. J. van Dijk 4283 11. mevr Prinsen 4042 12. mevr. Lammers 3825 De poedelprijs was voor dhr. H. Janssen met 2910 punten. Schutjassen: aantal punten 1dhr. T. Blom 96 2. dhr. G. van Esveld 81 3. dhr. W. van Ruitenbeek 80 4. mevr. Teunissen 79 al wasmiddelen. De grondstoffen voor het vervaardigen van wasmiddelen komen uit aardolie hetgeen wel een grote stank geeft. Daarom wordt er dan ook een parfum aan toegevoegd om de stank tegen te gaan. Het maken van was- en reini gingsmiddelen nam steeds toe, even als het gebruik hiervan. Tijdens de fabricage hiervan moesten de zeep fabrieken ook steeds weer maatrege len gaan nemen om de stank voor de omwonenden tegen te gaan Nog oorzaken. „Sjoemel" is hard toe aan een eigen accommodatie. De vereniging heeft sedert haar oprichting, enkele maanden geleden, een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt Aanvanke lijk dachten de initiatiefnemers dat men de avonden gezellig bij de leden aan huis zou kunnen doorbrengen, omdat het aantal leden toch wel niet te groot zou worden. Maar binnen veertien dagen moest een ledenstop worden ingesteld, omdat er zich meer dan honderd belangstellenden hadden aangemeld, en daar zijn op 11-11 bepaalden. Bij het nemen van strafworpen was Fidelitas beter op schot, maar de 2e plaats van het Leusdense team was niet minder ver rassend. Ook de dames van Impala schreven historie. BS en Amersfoort waren de poule-genoten en ook hier verwachtten weinigen, dat Impala Amersfoort met 3-2 en Bunscho ten/Spakenburg zelfs met 7-1 zou verslaan. In de eerste kruisfinale kreeg bekerhoudster AAV met 6-0 Donderdag 23 maart van 19.30 tot 21.00 uur: Inschrijven voor de OLV-autocross op Koninginnedag in De Til. Donderdag 23 maart, 20.00 uur: He renvolleybal WA 2 - Avanti 1 in sporthal de Koppel, Amersfoort Zaterdag 25 maart vanaf 10.00 uur: Jeugdbiljarttoernooi bij B.V.75 in de Rosmolen aan de Hamersveldseweg Zaterdag 25 maart, 16.00 uur: Korf bal Antilopen 1 - Amstel 1 (eerste genomen. De startplaats is bij Ons Gebouw Het tijdstip dat er gestart kan worden ligt tussen 18.30 en 19.00 uur Inschrijving voor deelname kan geschieden aan de Christelijke school aan de Walter van Amersfoortstraat 42 te Achterveld. Het inschrijfgeld bedraagt voor personen tussen de acht en dertien jaar 2,75 en voor de personen van veertien jaar en ouder 3,75. Na afloop van deze avondvierdaagse zal er ook nog een défilé worden gehouden waarbij D.W.S ook de medewerking zal verlenen. Tijd en plaats zullen nog nader bekend wor den gemaakt. De organisatoren hopen dat er een grote deelname zal zijn. Er is reeds veel werk verzet om dit te kunnen organiseren, zodat wel wordt gehoopt, dat dit werk niet voor niets is geweest. De deelnemers die deze avond vierdaagse geheel zullen uitwandelen ontvangen allen een herinneringsme daille. 5. W. Hilverts 79 6. M van Westerlaak 70 7 H. Legdeur 67 8. mevr. E. Pothof 57 9. L. Teunnissen 55 10. D. Blom 55 Hier was de poedelpnjs voor dhr. C. de Vette met 42 punten Jokeren; aantal punten 1 mevr. Schimmel 331 2. mevr. Dijen 533 3. mevr. Chistiena 761 4 mevr. Van Houten 811 5. mevr. Van Ruitenbeek 826 De activiteitencommissie heeft wel succes gehad met het organiseren van deze avond. Uit de reacties is wel naar voren gekomen dat een dergelijke avond zeker voor herhaling vatbaar is. steeds zijn de fabrieken bezig om maatregelen te treffen om de vervuiling van het milieu tegen te gaan. Verder werd er een uitleg ge geven over hoe men de verschillende soorten textiel met verschillende soor ten wasmiddelen kan behandelen, waarbij dan ook de temperatuur een grote rol speelt. Na deze uitleg werden er nog een groot aantal vragen gesteld die alle naar tevredenheid werden beant woord. Het was voor de KPO-dames weer een leerzame middag geweest. Na afloop kregen allen nog een leuke attentie Leusdense huiskamers niet op bere kend. Vandaar dat snel met een plaatselijke architect een schetsont werp van een clubhuis werd gefa briceerd. Daarmee gingen De Jongh en Vlugt bij plaatselijke bedrijven de boer op en tot hun eigen verbazing slaagden zij er vrij snel in om de be nodigde financiën toegezegd te krijgen. Het wachten lijkt nu nog slechts op gemeentelijke toestemming en dan kunnen, exact zes maanden na het slaan van de eerste paal. een leusdens handballesje. Net als bij de heren hadden de Impala's een reeds eerder verslagen team als mede-finalist. Met name Amersfoort Ditmaal lukte het de Leusdensen niet de sensatie van de middagwedstrijd te herhalen Via 1-5 bij de rust werd het uiteindelijk 4-8 en dus de 2e prijs. Maar Impala was de enige club met twee finalisten! En met twee bekers om te behouden Dat kunnen zelfs de winnaars van de wisselbekers niet zeggen. wedstrijd vervolg veldcompetitie) op het Burg. Buiningpark. Zaterdag 25 maart vanaf 9.00 uur: Eerste buiten wedstrijd van de Pony club Nimmerdor in Den Treek (Buurtweg) Maandag 27 maart, 9.30 uur: Eerste buitenwedstrijd van de L.R V. Nimmerdor (paarden) in Den Treek (Buurtweg). Dinsdag 28 maart, 20.00 uur: Scha ken Leusden-Hoevelaken in de schaakcantine op het Burg, Buining park Dinsdag 28 maart, 9.00 uur: Schoolvoetbal op het Kerstensport park. Woensdag 29 maart, 9.00 uur: Schoolvoetbal op het Buiningpark. Donderdag 30 maart, 19.30 uur: Algemene ledenvergadering Impala (handbal) in sportzaal Groenhouten. K ACHTERVELD - Evenals met de Kerstdagen hebben ook nu de Zonnebloem-dames weer voor een leuke paasverrassing gezorgd. Onge veer 90 daarvoor in aanmerking ko mende zieken en bejaarden uit Achter veld en Stoutenburg werden verrast met een paaskip. Nadat enkele dames een ontwerp hadden gemaakt, togen de Zonnebloem-dames aan het werk. Het resultaat was verrassend Er werden 90 kippen vervaardigd uit diverse ge kleurde stoffen gevuld met knipsel van oude stof. Aan weerszijden van de borst was een zakje aangebracht waarin een ei was geborgen. Aan de linkerzijde van de kip was nog een zakje aangebracht, LEUSDEN/CENTRUM - Het spreekt haast vanzelf dat alle kinderen van Leusden - vanaf 4 jaar - de zaterdag voor Pasen weer paas eieren kunnen zoeken in het Lock- horsterbos. De Speel- en Rekreatievereniging Blijhof organiseert dit evenement nu al jaren met geweldig succes. Evenals vorig jaar wordt er naar het Lockhorsterbos gefietst, waarbij men hoopt dat er veel ouders meegaan Om half tien wordt er verzameld bij het clubgebouw van Blijhof, Ansfridus- laan 49. Om kwart voor tien zal de stoet vertrekken. Het is de bedoeling dat iedereen met de gevonden eieren terugfietst naar het clubgebouw, waar deze ingewisseld worden voor echte eieren en waar een glaasje limonade op de deelnemertjes te wachten staat. Om ongeveer half twaalf is het festijn afgelopen Uiteraard kan iedereen gratis mee doen aan dit paaseieren zoeken Vergeet vooral niet een mandje of zak mee te nemen. LEUSDEN/CENTRUM Vanavond - donderdag 23 maart - wordt in „de Til" de laatste mogelijk heid geboden om in te schrijven voor de autocross, die de Oranje Vereniging Leusden op ko ninginnedag (1 mei) organiseert. Iedereen, ouder, dan 18 jaar kan hier aan mee doen, al is er voor diegenen die jonger zijn dan 21 jaar een verkla ring van instemming nodig. Men kan inschrijven van 19.30 uur tot 21.00 uur en de kosten voor deelneming bedragen 10,00 LEUSDEN/CENTRUM - Op 15 maart waren in het SVL-clubhuis de jongste Leusdense schoolschakers in actie. Ruim twintig 1e, 2e en 3e klassers verwerkten hun voorronden en duidelijk dienden zich al een paar aankomende talentjes aan. Ook ditmaal weer een gratis drankje voor de deelnemers en begeleiders en verder een „aan gepaste" bar, die vooral in dropsleu tels en aanverwant goed een aardige omzet haalde. Toen rond vier uur de beslissingen naderden, sloot bar keeper J. van Santen dit deel van de tent. Inmiddels zijn gisteren de finales gespeeld. Uiterst belangrijk, maar net te laat om deze krant nog te halen. Wij houden u daarom nog een weekje In spanning. waarin een kuikentje, een zakdoek, een chocolade-paasei en een eierlepeltje was geborgen Heel veel uren arbeid zijn hier weer aan besteed. Maar het resultaat was er dan ook weer naar Dinsdag werden de kippen door de ziekenbezoeksters van de Zonnebloem bij de daarvoor in aan merking komenden gebracht. Deze geste werd door de ontvangers van de kip weer zeer op prijs gesteld en men was er zeer dankbaar voor Een dank woord voor de dames, die hieraan weer hun volle medewerking hebben verleend is hier zeker op zijn plaats. Veel vrije uren zijn er aan opgeofferd. Namen hoeven er niet genoemd te worden, werd er opgemerkt. De dank en de blijdschap van de personen die een dergelijke verrassing mochten ont vangen is voor ons meer waard dan het noemen van een naam LEUSDEN - Onderstaand de uitslagen van de 4e competitiewedstrijd van de BCL gespeeld op 16 maart j.l Groep A: 1echtp Hofman 64 2. hrn. Dijkgraaf jr de Jonge 62 3. mw. Dekker - hr. Kroon 56 4. hrn. Albers - Vos 55 5. hm. Bloemendaal - Koster 54 6 echtp. Beintema 53 7 echtp Schutrups 52 8. echtp. Smink 50 Stand: 1echtp. Hofman 221 2. echtp. v. d Hoogen 219 3. hrn. Albers - Vos 210% 4. echtp. Elsackers 208 5. hrn. Bloemendaal-Koster 207 6 hrn Dijkgraaf-de Jonge 204 7. echtp Smink 202 Groep B: 1dames Cadovius-Gramberg 62 2. echtp Luijendijk 61 3 echtp. v Hinsbergen 61 4. echtp. de Jong 60 5. echtp. Velthuis 59 Stand: 1echtp. de Jong 236 2. dames Cadovius-Gramberg 229 3 echtp. v. Hinsbergen 228 4. mw. v.d.Kallen-hr Schuil 220 5. echtp. Velthuis 216% 6. echtp. Luijendijk 207 1 1 kievitsei was gevonden. Mogelijk was dit het eerste kievitsei dat in Achterveld werd gevonden. De I vinder was de heer P. Tolboom van de Hessenweg 197 Zoekend op een perceel weiland, gelegen J achter de woning van zijn ouders, vond hij eerst een kievitsnest met I twee eieren. Daarna vond hij nog twee nesten waarin elk een ei. De eindstand van 15 maart was: 1 Arjen Pronk 239; 2. Edwin Vermeulen 232; 3. Erwin Zijlstra 214, 4 Eric Berg 188; 5. Jeroen Roseboom 154, 6. Vin cent Gautier 150,7. Chris Diderich 144; 8. Daniël Opsteegh 108; 9 Remco Schmitz 108; 10. Marc van de Ven 106; 11 Rob-Jan Willemsen 99; 12. Wilco Schoonbeek 97; 13. Wim-Peter Buisman 95; 14 Ferry Hoksbergen 88; 15. Bas-Jan Kiesling 88; 16. Paul Schwencke 80; 17. Bas Veldkamp 67; 18. Herbert Toes 66, 19. Marcel Veen- endaal 61; 30. André Brons 59, 21. Lucas Defares 55; 22. Ronald Abbring 42; 23. Daniël v d. Woerdt 42; 24. Ruben Bontekoe 37; 25 Jan-Pieter Tuininga 32 en Sicco Roos 28. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen werd door zeventien schutters deelge nomen. Weer waren er twee schutters die het totaal van 50 wisten te schieten. De uitslag was aantal punten 1W Voskuilen 50 2. P van Nimwegen 50 3. B. Voskuilen 49 4. W. Wittebrood 45 5. A van Daatselaar 45 6. G. Tolboom 45 7 T Vos 45 8. W. J Lagerweij 44 9. T Daatselaar 44 10. H. J. van Ruitenbeek 44 11 P. Smink 44 12. K. Jonkman 43 13. A Vlug 43 14 J. E. van Hamersveld 41 15. W. v d. Kletersteeg 39 16. M. Pothof 39 17. Th. v d Koedijk .38. verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Ach terveld. tel. 03425-1607, is als gevonden en verloren opgegeven: GEVONDEN Korte corderoy broekje, nieuw, kleur rood. VERLOREN Een rode knipportemonnee met in houd. GEVONDEN Bastaard pincher, teef, black and tan, omgeving Arnhemseweg. ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel. 03425-1554 zijn de na volgende dieren als gevonden en vermist opgegeven. VERMIST Bastaard herder, bruin, hangende oren, reu, 11 jaar, bruine halsband, omgeving Anna van Saksenlaan. Jachthond, wit met bruine platen, ijzeren slibketting met label, teef, om geving Jachtvereniging Soestdijk/Austerlitz. Duitse Herder, teef, 15 maanden, ketting met penning, omgeving Hooi land. Bouvier, reu, 6 maanden, omgeving Knapzaksteeg, Putten. Bastaard. Qorky, licht bruin, witte borst, pluimstaart, korte pootjes, half lang haar, reu, omgeving Oude Post- weg/Austerlitz. Zwart hondje, klein, omgeving Finnmark. ACHTERVELD - Vrijdag 24 maart zal in de Hessenkar een klaverja- swedstrijd worden gehouden tussen de leden van de loterijclub van de Hessenkar en de leden van de loterij club van De Roskam. De aanvang van deze wedstrijd is om 20.00 uur. ACHTERVELD - De lezing welke vanavond, 23 maart, over kernenergie met de daaraan verbonden diskussie zou plaatsvinden voor de leden van de KPJ, gaat niet door. De spreker, die deze avond zou komen is door omstandigheden verhinderd In plaats daarvan wordt er nu een kwisavond gehouden. Deze kwisavond vindt plaats in de zaal bij Rien Coenders en vangt aan om 20.00 uur De Ach- terveldse afdeling heeft beslag kunnen leggen op een apparatuur met drukknopsysteem, zodat deze kwis net zo zal worden gespeeld als op de televisie wel is te zien Het be looft weer een gezellige maar ook leerzame avond te worden. Het be stuur, dat dit samen met de vor mingscommissie in elkaar heeft gezet, rekent dan ook op een grote ledenopkomst.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9