O* John Kramer won biljarttoernooi Volleybal-mini's zijn bijna kampioen sport Eindsprint SPINET LTV Leusden opent seizoen Tweede Roda- kampioen Biljart kampioen klaverjas- winnaar Jarige krant Leusder Krant - Sport DONDERDAG 30 MAART 1977 13 nende eindpartij (55-45) deed hij een geslaagde greep naar de hoofdprijs. Gerbrand van Eyden (19 jaar en langste speler van het achttal deel nemers) werd 5e en Jos van Kooy (16 jaar) hield zich keurig aan de be- leefdheidsregels en werd 8e. Na afloop van het tournooi reikte dis trictsvoorzitter Mulder met een passend woord het zilverwerk uit Hij vergat ui teraard niet tournooileider A. v. d Berg te complimenteren met de zeer vlot ver lopen wedstrijdenreeks en was de Leusdense vereniging dankbaar voor de genoten gastvrijheid. Voorts uitte hij woorden van erkentelijkheid aan het adres van de arbiters, tellers en schrij vers. BV'75,voorzitter W. v. d Berg had_ voor iedere deelnemer een herinneringsmedalje. Voor de jeugdige Leusdenaar John Kramer was de zege in dit Paastournooi. na zijn overwinning van een paar maanden geleden in het Kersttournooi van BV 't Gooi, zijn tweede grote succes. De resultaten van de Leusdenaren, met daarachter het aantal te maken resp gemaakte ca ramboles en de behaalde winstpunten, waren: J. van Kooy (BV '75) W. van Lent (WV) R. Burgman (Caramb.) J. Kramer (BV '75) W van Beek ('t Gooi) G. van Eyden (BV '75) J. van Kooy (BV '75) 55 47 0 40 40 2 70 50 0 55 55 2 90 76 0 55 55 2 55 40 0 LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werd het bitjarttournooi voor de jeugd van het KNBB-district Eemland In het clubhuis van BV '75 voortgezet. Het belang van deze on derneming werd onderstreept door de aanwezigheid van districtsvoor zitter C. Mulder. Ook nu was de al gemene leiding in handen van jeugdconsul A. v. d. Berg. De Leusdense jeugd heeft het bepaald niet slecht gedaan. Nadat verleden jaar Cor Kistemaker in het Paas tournooi overwinnaar werd, bleef nu John Kramer (17 jaar) alle con currenten de baas. In een zeer span- LEUSDEN/CENTRUM - Na de wed- Strijden van j.l. zaterdag is het voor de mini-volleyballertjes van lmpala'77 slechts een kwestie van tijd voor het kampioenschap officieel gevierd kan worden. Bij de jongens van 11-12 jaar werd het in de A-poule nog bijzonder spannend omdat het tweede team ver rassend Impala 1 versloeg. Hierdoor staan deze beide teams weer gelijk op de eerste plaats. Met nog twee wed strijden voor de boeg behoort een be slissingswedstrijd (in Leusden?) niet tot de onmogelijkheden. Ook Impala 3 en 4 staan in hun groep LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 8 april begint de Lawntennis Vereniging Leusden het tennisseizoen 1978 met een groot openingsfeest in de schuur van de boerderij Hakhorst aan de Noorderinslag Aanvang 21 00 uur en toegang gratis voor alle leden en voor hen, die op de wachtlijst staan. Op door een disc-jockey gepresenteerde muziek kan worden gedanst. Aan gezien het bekende gezegde: ,,Een goed begin is het halve werk" nog steeds opgang doet, vertrouwt het be stuur van Leusden's derde tennisver eniging erop dat velen de weg naar de Hakhorst zullen vinden Het eerste vol ledige seizoen van de LTV Leusden kan dan daadwerkelijk en feestelijk worden ingezet. Op het tennispark aan het Val leikanaal wordt in het weekeinde van 8 en 9 april een „dubbel-toernooi" ge speeld. Heel wat heren- en dames- dubbels hebben zich hiervoor reeds aangemeld. bovenaan en met ook hier nog twee wedstrijden te spelen kunnen de slingers vast uit de kast worden gehaald. Bij de 8- tot 10-jarige jongens gaat de strijd om de topplaats ook tussen twee Leusdense ploegen. Hier is echter Impala 1 een klasse apart en eigenlijk al kampioen. Ook het tweede team bleek niet bij machte de ze gereeks te stuiten. Ook hier staan nog twee wedstrijden op het programma. Minder duidelijk is de situatie bij de meisjes, hoewel de teams van lmpala'77 hoge ogen gooien. Ver scheidene ploegen moeten hier nog viermaal spelen en na de volgende ronde op 29 april is al meer overzicht te krijgen. Ongetwijfeld zullen ook bij de meisjes kampioenen kunnen worden gehuldigd. Afgaande op deze re sultaten gaat lmpala'77 vol vertrouwen op 22 april naar de voorronden van het Nationale Kampioenschap te Eerbeek. De Leusdense club doet hieraan mee met maar liefst 7 teams en ook als de finales niet worden gehaald, is het een prima oefening om eens de krachten te meten met clubs buiten de regio. De uitslagen van 25 maart waren: Jongens 11-12 jaar: WA 1 - Impala 2 0-2 Impala 2 - Impala 1 2-0 Impala 1 - NVC 1 2-0 BG SV 2 - Impala 3 0-2 Impala 3 - Spirit 3 2-0 Jongens 8-10 jaar: Impala 1 - Olympia 1 2-0 BG SV 1 - Impala 2 0-2 Impala 2 - Impala 1 0-2 Meisjes 11-12 jaar: Vios 1 - Impala 1 1-1 Impala 1 - Set Up 1 2-0 Avanti 1 - Impala 2 1-1 Impala 2 - Olympia 1 1-1 Meisjes 8-10 jaar: SSS 1 - Impala 1 1-1 Impala 1 - Surf 1 1-1 SSS 2 - Impala 2 1-1 Impala 2 - WA 1 0-2 LEUSDEN/CENTRUM - Weinig maar goed voetbalnieuws van Paasza terdag was o.m. de 5-1 zege van Roda zaterdag-6 op de Posthoorn 6 Met slechts 5 verliespunten werd het „zesde" - na junioren C1 - Roda's 2e kampioen Wim Arends (1 x) en Peter v.d Hengel (3x) scoorden de normale treffers voor de Leusdense ploeg, die het vijfde doelpunt cadeau kreeg Post hoorn mikte in eigen doel en als tegen prestatie benutte Andries Wiertz een kwartier voor het einde een penalty niet. De selectie van Roda 6 bestond uit Henk Veldhuizen, Ales v.d. Berg. Frans Mosterman. Henk van Ruitenbeek, Wim Tijmensen, Harry Pennekamp, Wim Arends, Siete Hoitinga, Rob Wolt huis, Piet v.d. Wel, Piet Gerber, Andries Wiertz en Peter v.d. Hengel. Zaterdag 1 zag haar wedstrijd in en tegen Maarssen voor de tweede maal afgelast Op het Pon-stadion werd nu een oefenwedstrijd gespeeld tegen Posta, de leider van de zaterdagse hoofdklasse Tegen de twee klassen hoger spelende Utrechtse ploeg werd het, na een 0-1 ruststand, uiteindelijk knap 3-3. Donderdag 30 maart 19.30 uur: Alg ledenvergadering Impala-handbal in sportzaal Groenhouten. Donderdag 30 maart 20.50 uur: Da mesvolleybal WA 3 - Impala 1 in sport hal de Koppel, Amersfoort. Vrijdag31 maart 21.00 uur: Waterpolo Haaien - Olympus in het Amersfoortse sportfondsenbad. Zaterdag 1 april 16.00 uur: Korfbal SKF - Antilopen te Veenendaal Zaterdag 1 april 15.30 uur: Herenvol leybal Avanti 1 - SSS 2 in Isportzaal Groenhouten Zaterdag 1 april 16.15 uur: Voetbal Roda - De Meern op het Bura Buiningpark Zondag 2 april 02.00 uur: Ingang zo mertijd. Zondag 2 april 10.00 uur: Dames voetbal Achterveld - Vreeswijk op het Kerstenssportpark Zondag 2 april t4.30 uur: Hockey USHC - Leusden te Utrecht. Bij winst is Leusden kampioen Zondag 2 april 14.30 uur: Voetbal Kampong - SVA op sportpark Maar- schalkerweerd, achter het Utrechtse stadion. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week woensdag werd in het clubhuis van de Binnensport Vereniging Leusden de finale gespeeld om het kampioenschap in de huiscompetitie J Jekel, winnaar van de donderdaggroep, had aan 50 caramboles gepoeg en Sj. de Jonge, die in de maandagafdeling bovenaan was geëindigd moest aan 146 treffers zien te komen. Wel. dat laatste is het eerste gebeurd (Jekel bleef staan op 32) en dat betekende de titel voor Sj. de Jonge. Hij bleek echter nog meer pijlen op zijn boog (of caram boles in zijn keu) te hebben. De avond werd namelijk voortgezet met klaver jassen. Ook een biljarter wil wel eens wat anders en wat niemand verwachtte, gebeurde. Ook de klaverjashoofdprijs kwam terecht bij de altijd even beschei den heer De Jonge. Het was een bij zonder gezellig kaartavondje met 20 deelnemers en 10 prijzen in de ca tegorie eieren, krentebrood en andere paasartikelen. De heer C. Gerth werd hier 2e. Zondag 2 april 14.30 uur: Voetbal Roda - Fak op het BB-park Zondag 2 april 17.00 uur: LTV Look horst neemt afscheid van trainer Hans v. d. Linden op het tennispark a.d. Ba- voortseweg. Als Leusden hockey-kampioen wordt, volgt vanaf 17.00 uur de voor lopige huldiging van de ploeg in het LTV-Leusden (tennis)clubhuis a h. Val leikanaal. LEUSDEN/ACHTERVELD - Voor het komende weekeinde is er weer eens een volledig programma vast gesteld. Dat is in de zondagse hoofd klasse meteen het begin van de eindsprint naar de twee op promotie rechtgevende plaatsen tussen Actif (25 pnt) en MSV, Kampong en Ultrajectum (elk 24 pnt) De rode lantaarn is in het bezit van Utrecht. DVSU en SDO (elk 14 pnt), maar voor de tweede degrada- tieplaatsen komen o.m ook nog Ach terveld (15) en VVZA (16) in aanmer king In de zondagse 1e klasse A is de Vesting inmiddels kampioen en hoofd klasser geworden, al moeten er nog 3 wedstrijden worden gespeeld. Roda is met 18 punten theoretisch nog niet veilig, maar het uiteindelijke kind van de rekening zal wel gezocht moeten worden bij FAK (13), Lelystad, DSO en Nederhorst (elk 14). In de zaterdagse 2e klasse B gaat het tussen Roda (24 uit 17), Benschop (23 uit 16) en FZO (22 uit 17) om de titel en promotie. Het rode lampje lijkt bestemd te zijn voor Maars sen (9), hoewel VIOD en Nijenrodes (elk 12) en zelfs JSV en Dofa (elk 14) nog in de gevarenzone zitten. Het prog ramma voor het a s. weekend is: Hoofdklasse (2/4): Utrecht - SDO 1-6 ASV'65 - MSV'19 1-1 DVSU - Amersf. Boiys 0-0 Kampong - Achterveld 3-3 Ultrajectum - Actif 0-1 VVZA - Patria 0-2 1e klasse A: (2/4): Roda'46 - FAK 0-1 DSO - Domstad 2-1 Nederhorst - DWSM 3-0 Veensche Boys - Amsvorde 4-6 Lelystad - EMM 1 -4 KVVA - De Vesting 3-3 2e klasse B (1/4): Nijenrodes - Dofa 0-1 Bunnink - FZO 1-0 Hercules - JSV 2-1 VIOD - Maarssen 1-2 Roda'46 - de Meern 3-0 Or Leeuwen - Benschop 1-3 Het uit beter dan thuis spelend SV Achterveld lijkt ons in staat tot het pakken van de halve winst in Utrecht en Roda (zondag) kan door te winnen het vonnis over FAK versnellen en zelf in veiligheid komen. De zaterdagse Leusdenaren moeten enerzijds winnen en anderzijds afwachten wat Benschop en FZO presteren. G. van Eyden (BV '75) 55 55 2 J. Duim ('t Gooi) 40 40 2 J van Kooy (BV '75) 55 10 0 W. van Lent (VVV) 40 40 2 G. van Eyden (BV '75) 55 40 0 J Kramer (BV '75) 55 55 2 M. Vreekamp ('t Gooy) 55 45 0 Eindrangschikking pnt. 1 J. Kramer 12 0,95 2 J. Duim 10 0,81 3 M. Vreekamp 8 0,88 4 W. van Lent 8 0,81 5 G. van Eyden 6 0,91 6 W. van Beek 6 0,85 7 R. Burgman 4 0,77 8 J. van Kooy 2 0,62 LEUSDEN/CENTRUM - Ik vertel u geen nieuws, maar de tijd vliegt voorbij. Volgens de kalender is het - overigens onmerkbaar - lente geworden en uiterlijk zaterdag moeten de inkomstenbelastingplichtigen hun blauwe envelop hebben ingezonden. Voorts gaat a.s. zondagmorgen om 2 uur de zomertijd in en deze krant is ai weer het laatste nummer van de ne gende jaargang. De krant is dus jarig vandaag. Het ont- en bestaan van dit nieuwsblad is uiteraard mede van in vloed geweest op de groei en bloei van de vrijetijdsbesteding van de modale Leusdenaar. Heel wat sport- en aan verwante ondernemingen zijn de afge lopen 9 jaar in het leven geroepen. Denkt u maar eens aan de hockeyclub, aan Zwanenburg en TTCL. Maar ook de biljartclubs Leusden" en BV'75, alsmede aan de Speurder, de brid geclub, de tennisclub de Eemelaar en Leusden", aan de postduivenhou- dersvereniging en de postzegel club, aan Avanti, de badmintonclub, S. O. Lisidunahof en de FC Opstelten. Voorts aan Leusden Troef, de jeugd ju doclub, de Singels, het Squash Rackets Genootschap, de Pres- tatleloopcommissie en onlangs nog werd sjoelclub de Sjoemel gesticht. Niet bepaald niks en kenners beweren, dat er nog meer gaat gebeuren, als de sporthal straks gereed is. Ruw geschat zijn in die 9 jaar voor de Leusder krant meer dan duizend pagina's aan sport nieuws geschreven, getypt, gezet, ge drukt, gelezen en daarna (grotendeels) weggegooid. Met hoeveel letters of woorden zijn winst en verlies, promotie, degradatie of zo maar een berichtje en een vergaderingsverslag publiek ge maakt? Niet te schatten is de massa filmrolletjes, die Jan, Johan en Janus hebben verschoten voor hun dikwijls prachtige foto's en hoeveel uren zijn de verslaggevers in weer en wind bij nacht en ontij actief geweest. Ik zou het niet kunnen zeggen. De krant gaat de volgende week haar tiende be staansjaar in'en als het gehaald wordt, zal het tweede lustrum beslist niet on gemerkt voorbij gaan Wat en hoe dat gebeurt moet nog worden bezien. Op sportgebied werd al een Idee gelan ceerd voor een „superstar- competitie", met de finale op of nabij de 10e verjaardag. In principe moet iedere Leusdense sportclub dan mee doen. Eerst onderling om een eigen „ster" te verkrijgen en dan die elite in de strijd om het universele kampioen schap van Leusden. Maar u heeft mis schien een veel beter idee? P.C. Zwemmen. Na 4 wedstrijden in de reeks Onder Toppers staat de wed- strijdgroep van de Haaien op de 2e plaats achter AZ&PC uit Amersfoort. In dezelfde serie voor recreatieve teams gaan de Haaien (na 5 wedstrijden) vóór Z.C. Zeist op kop. In de C-zwemcompetitie degradeerden de mannelijke Haaien op het nippertje (t.o.v, de Waterkip uit Barneveld) naar de D-groep De dames/meisjes van de Haaien handhaafden zich in D. Voetbal. Wij kregen dezer dagen de officiële mededeling, dat de contracten van Roda'46 met de drie trainers zijn verlengd. Martin Ruitenberg begint aan zijn vierde jaar bij Roda-zaterdag en Wim de Gans (zondag-senioren) en Lex Grootenhuis (jeugd) staan voor de aanvang van hun tweede seizoen. Wielrennen. De TAPA-competitie met o.m. deelname van de Leusdense renners via.Amersfoort" en de Pedaal ridders is weer voorbij. Gerard van 't Klooster werd 2e bij de liefhebbers en dezelfde plaats was weggelegd voor Christa Sandbrink bij de dames. Wim Hommes en Gerrit Jetten werden 6e en 7e bij de veteranen. Jan Sandbrink was de beste amateur en in die categorie finishte Dick Willigenburg als 4e Voetbal. In overleg met de desbetref fende clubs heeft de gemeente de rust periode voor de voetbalvelden op het Buining- en Kerstenspark bepaald op het tijdvak van 5 juni t/m 4 augustus Voetbal. Roda'46 houdt op zaterdag 20 mei op het Buiningpark een voetbal- tournooi voor de jeugd Biljarten. Het KNBB-district Eemland organiseert op 24, 25 en 26 april voorwedstrijden bandstoten klasse B. In groep 1 (bij de B.V Soesterberg) behoort A. Verrijp van de B.V. Leusden tot de 7 deelnemers. F. de Bruin en W. Morsink (beiden B.V. Leusden) en W. v d. Berg (B.V. '75) zijn de drie Leusdense finalisten onder de zeven deelnemers aan het kampioen schap bandstoten klasse A, dat van 22 t/m 28 mei bij B'67 te Amersfoort wordt gehouden. Voetbal. De in Leusden wonende voetbaltriner Nico van Miltenburg gaat, na vijfjaar de FC. Amersfoort onder zijn hoede te hebben gehad, met ingang van het komende seizoen de zaterdag 1 e klasser Spakenburg trainen. Voorlo pig op basis van een tweejarig contract.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13