Gezellig slot Roda-kaartseizoen Country Side Jazz band: Happy reunion Doeltreffend Collecte Hartstichting Jaarrekeningen gemeente Rekening bij RABO-bank Schrijven voor gevangenen Leusder Krant - Sport DONDERDAG 30 MAART 1977 15 leusden/centrum - Het kaartseizoen 1977-1978 van Roda'46 is weer voorbij. De actualiteitencommissie (Merijke Verhoeve. Etty v.d. Berg, Peter Steen bergen. Jan v.d. Vis en Piet van Daatse- laar) heeft de zes schut- en klaverjasa- vonden uitstekend verwerkt en eigenlijk vond iedereen het jammer, dat er weer een eind aan gekomen is. De sfeer in het Roda-clubhuis was ongedwongen en plezierig werd om de punten (en de vele. vaak mooie prijzen) geknokt. De kaartcompetitie liep over vijf avonden, waarvan de vier beste resultaten golden voor het eindklassement. De slotavond van afgelopen vrijdag, met 64 deelnemers zeer goed bezocht, stond apart Door het spelen met een zelf ge kozen partner gaf deze avond toch wel een verrassende uitslag De heren A. v.d. Braak en H. van 't Tweel wonnen met 6047 pnt. het schutjassen en de klaverjashoofdprijzen kwamen terecht bij de familie Verhoeve De uitslag was: 1 HH W. en J. Verhoeve 5487 2. DD L en M. Verhoeve 5384 3 H. Bonhof/J. Vrijhoef 5272 4 R Osnabrugge/T Stegeman 5260 5. A. v.d. Berg/G. Veenhof 5212 De toptien in de kaartcompetitie was 1. G. Oudshoorn 20166 2. J. Kuyper 20050 3. J. Wendel 20225 4. J. v.d Helder 19791 5. A. Snoek 19493 6. T. Stegeman' 19334 7 W. van Gils 19321 8. W Oskam 19319 9 Mw. H. Kuyper 19308 10 J. Wijnands 18897 G Smal (16990). A Smal (16883). H van 't Tweel (16442) en A. v.d. Braak (16.106) waren de beste schutjassers (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad krijgt vanavond ook een aantal jaar rekeningen ter goedkeuring voorgelegd Het gaat om de jaarrekening 1975 van de Zwem badstichting Leusden de jaarrekening 1975 van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport. en de jaarrekening 1975 van de Groenstichting Rozendaal. Ook moet de rekening van het grond bedrijf over 1974 voorlopig worden vastgesteld. Tenslotte moet in de be groting 1978 het voor de vergoedingen aan raadsleden uitgetrokken bedrag worden herzien Zoals bekend ligt de gemeente over de hoogte van die ver goedingen in de clinch met de provincie. De gemeenteraadsleden wil len hoger geklassificeerd worden dan de gemeente toestaat. De raadsleden hebben vorige maand besloten hun ge schil aan de Kroon voor te leggen. On dertussen moet wel het in de begroting geraamde bedrag verlaagd worden tot het door de provincie aanvaarde ni veau Anders wordt de begroting door de provincie niet goedgekeurd LEUSDEN/CENTRUM - De kop van dit artikeltje is tevens de naam van het clubblad van handbal- Impala. Dit contactblad moet al lan ger bestaan, maar het nummer van maart 1978 was het eerste, dat wij ontvingen. In 16 pagina's worden heel wat nieuwtjes gespuid. Dat Heren 1 in de zaalcompetitie 2e was geworden, is bekend Nieuw (althans voor ons) is, dat deze plaats recht geeft op een pro motiewedstrijd in Utrecht tegen BSV Dit treffen vond afgelopen zondag plaats. Helaas verloor Impala deze kans met 7-12, maar dat zou best een gevolg kunnen zijn van het zaterdag zo goed gespeelde maar vermoeiende Eemlandtoer- nooi. Het Impala-damesteam heeft helaas haar plaats in de 2e klasse moeten prijsgeven. Heren 2 daaren tegen handhaafde zich in de 4e klasse In de op 2 april beginnende en tot 28 mei durende tweede helft van de veldcompetitie komt Impala uit met twee herenteams en een damesploeg. Helaas moest het da- mesjuniorenteam uit de competitie worden teruggetrokken. Gelukkig heeft de Leusdense handbalclub een groeiende jeugdafdeling en naar verwacht wordt komt Impala t.z.t ook weer met junioren in actie. Op donderdag 30 maart houdt de handbalvereniging haar algemene ledenvergadering in het vergader zaaltje van de sportzaal aan de Meent AMERSFOORT - De ten toonstelling over de SOS kinderdor pen, die Wim de Jong en andere peetouders organiseren in de openbare leeszaal en bibliotheek te Amersfoort, valt dit keer in de Paas vakantie. Reden waarom veel moeders met kinderen de gelegen heid zullen kunnen benutten om te gaan zien hoe het er met de Tibe taanse vluchtelingetjes voor staat. De belangstelling uit Amersfoort, Leusden en omgeving zal groot zijn. Naar aanleiding van Wim de Jongs vo- rige tentoonstelling gaven een groot J aantal gezinnen uit deze contreien zich I op om peetgezin te worden over een Tibetaanse jongen of meisje. Met de Ij huidige tentoopstelling hoopt Wirp hot Paantal peetsÜttèp'pen„weer.te.kuDnen' (uitbreiden. Zoals u wellicht weet, zijn er over de hele wereld sinds het eind van de tweede wereld oorlog SOS kinderdorpen gesticht Deze dorpen vangen kinderen op, die slachtoffer zijn geworden van geweld van, Welke aard dan ook. In deze dorpen teven de kinde ren in gezinsvorm met andere kinderen samen, opgevoed door een pleeg moeder (soms ook pleegvader) van hun eigen volk. Zodat de eigen identiteit gewaarborgd blijft. Peetouders over de hele wereld kunnen voor een luttel be drag per maand een kind adopteren, waardoor zo'n kind dat door oorlog, re volutie of natuurgeweld alleen kwam te staan, in een SOS kinderdorp kan wor den verzorgd. De peetmoeders staan in korrespondentie met hun petekind, en ontvangen regelmatig bericht over zijn wel en wee Wim de Jong is aan het begin van dit jaar, met een koffer vol kado's van Amersfoortse en Leusdense peet ouders, naar Nepal getrokken. Het was een reis vol tegenstellingen: verbindin gen die niet klopten: slecht weer. „In Nepal leek het wel de natte moesson" In Dharamsala spoelde je bijna van de berg af," vertelt hij. Maar de kadootjes kwamen bij de kinderen, en dat was het voornaamste Diverse Amersfoorters en Leusdenaren hadden ook kado's meegegeven voor de gezinsmoeders. Dat was een grote verrassing voor deze mensen, die héél, héél erg weinig gewend zijn Wim de Jong bezocht vier SOS kin derdorpen en één kindertehuis Hij ging naar Khatmandu, het Nepalese dorp dat .wprd uitgebreid met een tweede dorp in Pokhara, waar ze begonnen zijn met de bouw van een nieuw dorp van het geld dat de Libelle aktie opbracht Wim de Jong zag de bewoners daar bezig met de fundering voor 15 huizen voor 120 kinderen, een eigen school werkplaats en een tempel. Verder bezocht hij het dorp Bawana bij Delhi. Dat dorp is twee jaar oud. Daar zaten op dat moment 75 kinderen. Dit jaar zal het dorp vollopen met weer een nieuwe stroom vluchtelingetjes. Wim de Jong ging ook naar het SOS kinderdorp in Dharamsala, waar veel mensen uit Amersfoort en Leusden een petekind hebben. Hij zag er de nieuwe school en het jongenshuis. Het huis voor de oudere meisjes was bijna klaar. Hij zag ook het hospitaaltje, waar de kinderen gedurende één maand worden opgevangen, als ze in verwaar loosde staat aankomen. Wanneer de kinderen gedurende vier weken onder medische behandeling zijn geweest, gaan ze pas dóór naar een kinderdorp, als daar plaats is, én als een jDeetgezin hen geadopteerd heeft. In „Dharamsala,'' zegt Wim, „zijn ze bezig met een heel nieuw projekt Het is een landbouwprojekt. Men heeft er een boerderij gesticht, waar de oudere kin deren de landbouw kunnen leren. Er zijn veel kinderen, die door hun vlucht uit Tibet vier jaar verlaat zijn met hun ontwikkeling. Deze kinderen vormden een probleem: zij kunnen geen vervol gonderwijs meer volgen. De oudere kinderen leren nu het werk op de boerderij. Het mes snijdt aan twee kanten. Het dorp zelf betrekt van de boerderij eieren, groenten, graan en zovoorts! De oudere kinderen, die niet geschikt zijn voor de landbouw, leert men schilderen of tapijtknopen Zo zullen op den duur alle kinderen in hun eigen on derhoud kunnen voorzien." Wim de Jong heeft dit keer een film gemaakt, en die gaat hij als propaganda-film vertonen. U kunt Wim en de film aanvragen op zijn adres: Lijs terbeslaan 6, Leusden-centrum, telefoon 033-41390 Op de tentoonstelling in de openbare leeszaal die u tot en met zaterdag 8 april kunt zien op de gewone bibliotheekuren, kunt u ken nis maken met Tibet. Er is veel literatuur over Tibet aanwezig. Er zijn poppen in originele Tibetaanse klederdracht U kunt de tapijten zien, die de kinderen zelf hebben geknoopt. Gaat u er een kijkje nemen9 Wim de Jong hoopt, dat hij ook dit keer een aan tal peetmoeders voor de kleine Tibeta- nen zal kunnen vinden" Anco Mali ACHTERVELD/STOUTENBURG - In de week van 3 tot en met 9 april is weer de Nederlandse Hartweek. In die week zal dan ook weer de jaarlijkse collecte worden ge houden ten behoeve van het werk van de Nederlandse Hartstichting. Het thema van dit jaar is: „Bloeddruk meten zeker we ten". Het begint er naar uit te zien dat de [intensieve voorlichtingsaktiviteiten van ie Nederlandse Hartstichting /ruchten gaan afwerpen Volgens cij- ïrmateriaal van het Centraal Bureau )or de Statistiek blijkt dat de sterfte iaan hart- en vaatziekten gedurende de laatste jaren dalende is. Het om vangrijke programma van de door de j Hartstichting gefinancierde projekten zoals snelle hulp na hartinfarct, hart revalidatie, bevordering open hart- chirurgie en wetenschappelijk speurwerk is hier zeker debet aan Duidelijk is echter dat. mede door de aktieve inzet van bijna 900 plaatselijke groeperingen van de Vrienden van de Hartstichting zich een wijziging aan het voltrekken is in het voedings- en leefpatroon Hierdoor aangemoedigd wordt in 1978 op wereldwijde schaal een aktie ingezet ter bestrijding van de hoge bloeddruk. Hoge bloeddruk is een ernstige risicofactor voor het oplopen van beschadigingen aan hart, herse nen, ogen en nieren. Men kan lange tijd rondlopen met hoge bloeddruk zonder het te weten. Er zijn namelijk geen symptomen „Als het maar een beetje pijn deed", is de ondertitel van een voorlichtingsfilm die over enkele maanden gereed komt. Om meer be scherming te krijgen van een op de vijf landgenoten, die veelal on geweten hoge bloeddruk heeft, voert de hartstichting haar voorlichtings- aktie in de aanloop naar en tijdens de Nederlandse Hartweek 1978. In die week kunt u dus de collectanten weer aan uw deur verwachten, Stel hen niet teleur Zij offeren hun vrije tijd op om zo hun steentje bij te dragen dat het werk van de Hartstichting voort gezet kan worden. Mensen die te maken hebben gehad met de hart- en vaatziekten zijn dankzij uw bijdrage tijdens de collectes van voorgaande jaren geholpen kunnen worden. Laat de mensen die te kampen hebben met een te hoge bloeddruk - en dat zijn er velen - nu ook niet in de steek. Ook zij kunnen door het werk van de Hartstichting geholpen worden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente wil een rekeningcourant openen bij de Rabo bank in Leusden-centrum. Het college stelt de raad voor een krediet van maximaal 25.000,- in reke ningcourant bij de genoemde bank aan te gaan. Voordeel daarvan is, dat de gemeentelijke kassier niet zoveel geld in kas hoeft te hebben en toch op korte termijn snel over contanten kan be schikken. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 4 april a.s.: Schrijfavond voor gevan genen van Amnesty International in de Johanneshoeve aan de Hamers- veldseweg van 19.30 tot 22.00 uur. Amnesty International, een onpar tijdige organisatie, biedt u tjjdens de schrijfavond de gelegenheid per soonlijk te protesteren tegen een viertal gevallen van politieke onder drukking door middel van het schrijven van brieven. Ditmaal worden de brieven geschre ven naar de autoriteiten van: 1De Verenigde Staten, waar tien mensen veroordeeld zijn tot vrijheids straffen van 7 a 10 en 29 34 jaar, wegens vermeende brandstichting tij dens rassenonlusten in 1971 in Wil mington, Noord-Carolina; 2 De USSR Het gaat hier om een vijftigjarige ingenieur die in 1974 werd gearresteerd op beschuldiging van het verpreiden van tegen de Sovjet-Unie en het sociale stelsel gerichte verzinsels. Hij werd veroordeeld tot opname in een psychiatrische inrichting, 3. De democratische republiek van Soedan, waar een vijftigjarige vak bondsleider gevangen zit, omdat hij in 1971 betrokken zou zijn geweest bij een mislukte staatsgreep. Helaas is hij tij dens een vorig jaar afgekondigde al gemene amnestie voor politieke ge vangenen niet vrij gekomen. 4. De Chinese republiek Taiwan In dit geval gaat het om een tweeënveer- tigjarige auteur, die werd veroordeeld, omdat hij voor een onafhankelijk blad artikelen had geschreven over de noodzaak van een politieke hervorming. Hij is veroordeeld tot tien jaar hechtenis Tijdens de schrijfavond liggen voorbeeldbrieven klaar, die u kunt overschrijven. Ook voor briefpapier en postzegels wordt ge zorgd De schrijfgroep van Amnesty Inter national nodigt u van harte uit om te komen schrijven voor gevangenen op dinsdag 4 aparil a.s. van 19 30 tot 22.00 uur in de Johanneshoeve aan de Ha- mersveldseweg tegenover de R.K. Kerk in Leusden-Centrum. Kaartkampioen G. Oudshoorn ontvangt de beker uit handen van Piet van Daatselaar. LEUSDEN - Voor de tweede maal in het seizoen '77- 78 van de jazz club-Leusden de Country Side Jazz-band en het is wederom geble ken dat het succes van de groep ver zekerd is, overal waar ze verschijnen. De leden van deze band deden pre cies wat verwacht werd, fris van de le ver, niet stuk te krijgen repertoir, ongecompliceerde dixieland muziek werd er gespeeld- Eén van de grootste handicaps, waar oude stijl musici mee worstelen is een te kort aan nieuwe composities, maar dit gemis werd ruim schoots teniet gedaan door de flair waarmee men speelt. Ook het wat zwakke punt in vorige optredens, het gemis aan nieuwe nummers, werd goed gemaakt door maar liefst 8 dixie-greens op het reper toire te zetten w.o. Dinah", „South", „Tight like that". De uitsluitend voor hun genoegen spelende leden van deze formatie, voortgekomen uit sessions in café 1920, hebben zich in de afgelopen jaren, nu ik hen meerdere keren heb gehoord, duidelijk in positieve zin ont wikkeld, alleen een goede arrangeur zou beslist geen kwaad kunnen. In de soms wat luide collectieven, trompettist Henk wil zich nog wel eens overblazen, loste het ijle geluid van de clarinet zich geheel in het koperwerk op, dit in tegenstelling tot het heldere, pittige sound van de gastsolist Jos Pleinaar van de Tempting Six, die in enkele nummers de clarinet-partij voor treffelijk voor zijn rekening nam. Opnieuw een zeer gezellige avond met veel sfeer, waarbij door het publiek volop werd genoten van nummers zoals „St. Louis Blues" en „Ain't she sweet" met goede solistische prestaties van Robert Fisscher, trombone en Hans Rombouts op bas. Het is te hopen dat wij in het lopende seizoen een vervolg zullen meemaken met bv. een gastblazer, hetgeen gezien de instelling van de jazz-club en de mu zikale kennissenkring van een aantal leden beslist moet lukken. Theo Caldenhoven. VERLOREN Zilveren schakelarmband, zilveren kettinkje met sterrenbeeld, polstas met rijbewijs, paspoort, kentekenbewijs, bankcheques: zwarte portemonnee met 190,-; Finse bronzen handwerk armband, bruine canvastas met inhoud; gouden armband; horloge merk Solona, bruine damesfiets merk Batavus Bato, lichtbeige huishoudpor temonnee; grijze bontwant, gym nastiekschoenen met gymnastiekbroek en oranje blouse, gymnastiekpak, blauw met witte knopen; legerpukkel met inhoud; rode fietstas met inhoud; groene kinderfiets WEGGELOPEN Lichtoranje kat met vlooienband; En gelse wit-zwarte setter; gele Duitse dog; wit bruine heidenwachtel; tien maanden oude grijze poes; Duitse her der, GEVONDEN Oranje damesportemonnee met 38,-; honderiem; sleutel (in hal post kantoor Leusden-C) AAN KOMEN VLIEGEN Helgele parkiet Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen worden u verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Oude Rijksweg, Arnhemseweg, telefoon 033-44444 RIJDEN ONDER INVLOED Donderdag 16 maart moest de politie op de Ooievaarshorsterweg bestuurder R. uit Leusden aanhouden. De politie verzocht de man een bloedproef te on dergaan De man stelde zich tegen de politie zeer recalcitrant op De politie maakte proces-verbaal op DIEFSTAL UIT AUTO Uit een in Leusden-Zuid geparkeerd staande auto werd ten nadele van mevr H uit Leusden-Zuid een tas ont vreemd op zondag 19 maart RUITEN AUTO'S VERNIELD Van een rij bij garage Van 't Klooster geparkeerd staande auto's te _eusden-Centrum werden in de nacht /an zondag 19 op maandag 20 maart de ruiten vernield. INBRAKEN OPGELOST In de afgelopen week konden diverse inbraken die plaats vonden op het indu strieterrein in Leusden-C worden opge lost. Deze inbraken werden onder an dere gepleegd door de heer O afkom stig uit Soest KEUKENBRANDJE Maandag 20 maart ontstond een keukenbrandje bij de familie Van R. in Leusden. Een gasstel en een koelkast raakten in brand. De politie slaagde erin dit keukenbrandje te blussen met het apparaat uit de dienstauto. De oorzaak was een ketel water, die was droogge- kookt. VERKEERSONGEVAL Dinsdag 21 maart vond op de Doorn- seweg 's morgens om 5.15 uur een verkeersongeval plaats, waarbij twee vrachtwagens waren betrokken De vrachtwagens, bestuurd door de heren V. uit Sneek en V. uit Langerak reden beide niet voldoende rechts, en schampten elkaar. Er ontstond ma- teriéle schade EENZIJDIG VERKEERSONGEVAL Op de Doornseweg ontstond op dinsdag 21 maart een eenzijdig ver keersongeval Een vrachtauto kreeg 's morgens om 6.15 uur een stopteken. De vrachtauto, die er achter reed be merkte dit te laat en de bestuurder M uit Rotterdam kon niet verhinderen dat zijn wagen ging scharen Hij ramde met de wagen een lichtmast en kwam in de berm tot stilstand. Er ontstond gelukkig alleen materiële schade, LOSLOPENDE HOND Klachten ook deze week weer over een loslopende hond in Leusden-C. De politie vond de eigenares: mevr. H. uit Leusden. VENTEN ZONDER VERGUNNING Ook deze week weer klachten over het venten met tapijten zonder poli- tievergunning. De politie trof de dader echter niet meer aan. JONGEN GEBETEN In Leusden op de Bavoortseweg ter hoogte van de spoorlijn werd de jongen R E uit Leusden door een hond gebe ten. Hij kreeg een wond aan het linker bovenbeen De politie stelt een nader onderzoek in. ONDERLING GEREGELD Twee auto's reden tegen elkaar woensdag 22 maart om 18 00 uur op Melafier in Leusden-C. De materiële schade zou onderling worden geregeld. POGING TOT INBRAAK In Leusden-C vond op woensdag21 maart om 23 00 uur een poging tot in braak plaats Met een schroevendraaier trachtte men de ach terdeur van een woning te forceren. Men is daar kennelijk niet ingeslaagd In de woning wordt niets vermist. AANRIJDING ONDERLING GERE GELD Donderdag 23 maart vond om 7.10 uur op de kruising Hamersveldseweg- Noorderinslag een aanrijding plaats tussen een Daf, bestuurd door de heer H uit Ede en een auto bestuurd door de heer N. uit Dieren. De onderlinge schade zou geregeld worden zonder tussenkomst door de politie BROMFIETSTER OP STILSTAANDE AUTO De bestuurster van een bromfiets mej. O. uit Leusden zag door de hevige regenval de stilstaande auto van de heerB opdeHamersveldsewegtelaat. en reed op de achterzijde in. Gelukkig ontstond er alleen maar materiële schade. INBRAAK In een woning te Leusden-Zuid vond donderdag 23 maart omstreeks 23.00 uur een inbraak plaats Men schafte zich toegang door de keuken waar een ruit werd ingeslagen ter hoogte van de klink Zo kon de deur met een sleutel vanaf de binnenzijde worden geopend. Geld, trouwringen, damesringen met steentjes, een dasspeld werden mee genomen. VOETBALLENDE JEUGD Klachten over voetballende jeugd op de Schutterhoeflaan kwamen op don derdag 23 maart binnen bij de politie. Deze heeft de jongeliui hierover ernstig onderhouden CONTROLE Bij een controle op vrijdag 24 maart moesten twee bestuurders van auto's werden bekeurd wegens het rijden met gladde banden. Een bromfietser liep een bekeuring op, omdat de gele plaat ontbrak, één omdat zijn bromfiets geen voorrem had. DIEFSTAL BENZINE Zestig liter benzine werd op vrijdag 24 maart gestolen uit de auto van de heer de J. uit Leusden, die zijn auto had geparkeerd bij „De Hakhorst". SKELET PAARD GEVONDEN In een droge sloot bij het industrieter rein te Leusden-C werd op vrijdag 24 maart een skelet aangetroffen dat ver moedelijk van een paard afkomstig is. De gemeente zal de restanten oprui men. OP AUTO'S GELOPEN Kennelijk doordat ze zich verveelden vermaakten jongelui zich er op vrijdag avond 24 maart mee om op de bij „De Hakhorst" geparkeerd staande auto's te gaan lopen. Eén auto aldaar werd door de politie uit het verkeer genomen, omdat hij di verse technische gebreken vertoonde. De politie speurt naar de eigenaar van het wrak. BRIL KAPOT Op de Leusderhei sloegen op vrijdag 24 maart een aantal jongelui de bril van een jongeman kapot. De politie zoekt naar de daders

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15