G. Hilhorst nieuwe directeur St. Joseph Vier avonden wandelen in en om Achterveld Amivedi helpt bij voorkomen van toename zwerfdieren Oude St. Jozefschool doelwit vernielingen Uitslag klaveijassen Klaverjassen KPJ houdt oud- ijzeraktie SIMAVI- collecte KPO sluit seizoen Amivedi Tour de Junior zoekt adoptie adressen KPJ-volleyden Con Amore houdt jaarfeest Zaterdag uitvoering D.W.S. Na afscheid als administrateur volgde onverwachte benoeming Film over Leusden 120G en kennis maken met burgemeester Achterveldse scholieren deden verkeers examen Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 6 APRIL 1978 ACHTERVELD - Vrijdag 31 maart waren de bewoners van huize St. Jo seph en Sinecura in de recreatiezaal bijeen om afscheid te nemen van de administrateur, de heer Hilhorst. Na vijf jaar aldaar als administrateur werkzaam te zijn geweest vertrok de heer Hilhorst. Hij veranderde van werkkring en gaat nu werken in zijn woonplaats Scherpenzeel. De heer Blom, voorzitter van het Stichtingsbestuur, was de eerste die het woord tot de scheidende admini strateur richtte. Deze bracht naar voren dat de heer Hilhorst zich op een niet te evenaren wijze had ingezet Veel werk was door hem verzet ook buiten zijn normale taak. Dit was vooral naar voren gekomen bij de laatste verbouwing en renovatie van het huis De bejaarden stonden steeds bij hen voorop en deze deden ook nimmer vergeefs een beroep op hem Hiervoor een hartelijke dank namens bestuur, zusters, per soneel en bewoners. Ook mevrouw Hilhorst werd niet ver geten. Zij werd dank gebracht voor de steun die zij haar man had gegeven en voor de vele avonden die zij alleen had gezeten als haar echtgenoot naar ver gaderingen e.d. was. Dit was vooral in de tijd van de verbouwing en de daaraan voorafgaande besprekingen nog al eens het geval. Hierna werd de heer Hilhorst een geschenk overhandigd terwijl zijn echtgenote bloemen in ontvangst mocht nemen ZUSTER SILVIA Hierna was het zuster Silvia die zich met een hartelijk woord tot de schei dende administrateur wendde. Zij dankte de heer Hilhorst namens haar zelf en haar mede-zusters voor de mooie jaren van samenwerking. Ook zij bracht naar voren dat nimmer te vergeefs een beroep op hem werd ge daan. Haar woorden gingen vergezeld van een geschenkenbon voor de schei dende administrateur en bloemen voor zijn echtgenote. Mevrouw Noliet sprak namens de bewoners van het huis en de bewoners van Sinecura Ook zij dankte de heer Hilhorst namens alle bewoners. ,,U had altijd tijd voor ons en ook steeds een vriendelijk woord voor iedereen. We wisten steeds wat we aan elkaar had den". aldus mevrouw Noliet, die haar worden vergezeld liet gaan van een ge schenk. De pastoor van het huis, Groen Smit, was de laatste spreker Ook deze bracht naar voren dat er steeds op de administrateur gerekend kon worden. Hierna was het weer de heer Blok die het woord nam Tot ieders grote verras sing deelde deze mede dat de schei dende administrateur in de afgelopen nacht na een zeer lange vergadering benoemd was tot de nieuwe direkteur van Huize St. Joseph. De verrassing was volkomen. Uit de reacties van de aanwezige bewoners viel wel heel duidelijk op te maken dat deze benoe ming ieders instemming had. Toen de gemoederen weer iets waren gekalmeerd was het uiteindelijk de heer Hilhorst die het woord nam Hij dankte voor het vertrouwen dat hij in die vijf jaar had genoten. Ook dankte hij iedereen voor de fijne samenwerking die er steeds was geweest. Een volko men verrassing voor hem waren de reacties betreffende zijn benoeming als direkteur. Het was voor hem een grote voldoening dat zijn benoeming op een dergelijke gunstige wijze werd ge accepteerd. De benoeming tot direkteur werd door de heer Hilhorst ook in dank aan vaard zodat hij nu toch aan Huize St Joseph verbonden blijft Er wachtte hem die dag nog wel een zware taak omdat hij zijn nieuwe werkgever in Scherpenzeel wel moest gaan medede len dat hij zijn functie aldaar niet zou aanvaarden. ACHTERVELD - Op 10,1112 en 13 april wordt er dit jaar ook een avond vierdaagse gehouden te Achterveld Deze avondvierdaagse van de Konin klijke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding wordt in Achterveld ge organiseerd door de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore. Er kan aan deze avondvierdaagse zowel indi vidueel als in groepsverband worden deelgenomen. Het comité van aanbe veling wordt gevormd door. mr J.W.M Rademaker, burgemeester; G. van Woudenberg, wethouder Welzijns zaken; J H. A. Boersema. huisarts Plaatselijke commissie. Hervormde jeugdvereniging Con Amore, voorzitter •E Kamphorst ji Van Oldenbarnevelt- straat87, Barneveld. secretaresse mej. G ter Maaten, Stoutenburgerweg 27, Achterveld; penningmeester E Lege- maat, Hessenweg 193a, Achterveld; leden: D Bijl, VanOldenbarneveltstraat 18, Achterveld; M. Donselaar, Hes senweg 189a. Achterveld. De inschrijving voor deelname kan plaats vinden op donderdag 6 april van 19 00 22 00 uur in de school met de bijbel aan de Walter van Amersfoort- straat 42. te Achterveld Men wordt wel aangeraden zich op genoemde datum in te laten schrijven voor deelname Dit bevordert wel op de eerste avond van deze avond vierdaagse een vlottere af werking van de start. Natuurlijk blijft de mogelijkheid open om zich ook op de avond van 10 april te laten inschrijven De start zal telkens plaats vinden bij Ons Gebouw tussen 18 30 en 19 00 uur. Er kan keuze worden gemaakt tus sen de afstanden van 5 en 10 kilometef Na afloop van de avondvierdaagse zal op de laatste avond een defilê worden gehouden waaraan ook de muziekver eniging D.W.S. haar medewerking zal verlenen. De start voor het défilé is bij het trapveldje aan de Kerkdijk ACHTERVELD - Zeer binnenkort is het weer de tijd dat er veel jonge hondjes en jonge poesjes worden geboren. Hoe schattig zien deze pasgeboren dieren er niet uit. Maar is het al eens goed tot de bevolking doorgedrongen wat er even later met veel van deze dieren gebeurt? Het is gebleken dat zeer veel van deze ogenschijnlijke goed ge plaatste dieren later als zwervers wordt aangetroffen, waarna er ge woonlijk geen eigenaar meer komt opdagen. Velen zijn veel te blij van de lastpost" af te zijn. Het is ook vrijwel niet doenlijk om al deze dieren naar een dierentehuis te brengen Deze tehuizen zijn wel goed maar kunnen beter be schikbaar blijven voor de zwervers onder de dieren, die anders wegens een teveel moeten inslapen.«Om dit nu allemaal te voorkomen is er een landelijke aktie gestart die tot doel heeft het grote overschot aan honden en katten te beperken. Hierin werken samen de landelijke dierenbescherming, de stichting dier in nood en de Amivedi De Amivedi Amersfoort, Leusden en Achterveld en omgeving hebben vrijwilligers die willen helpen. Die hulp is in de eerste plaats gericht op het ophalen van nestjes pasgeboren dieren teneinde deze pijnloos te laten inslapen hetgeen door een dierenarts wordt gedaan. Uit de praktijk is gebleken dat zeer velen hiervoor zijn. doch om ver schillende redenen er niet toe komen de dieren zelf weg te bren gen. Worden ze echter opgehaald dan besluit men veelal de dieren mee te geven om ze te laten inslapen en dan later de poes laten steriliseren, hetgeen natuurlijk de beste oplossing is. In bepaalde ge vallen is het mogelijk het dier voor een laag bedrag te laten behande len. Uit de praktijk is gebleken dat, waar dergelijke acties al eerder zijn gevoerd, een sterke vermindering van het aantal zwerfdieren is gecon stateerd. Voor het gratis ophalen van een- dagsnestjes kan men terecht bij mevrouw M. Heijn, Hoogland, tel. 03493-3036 en mevrouw M van Bergh. Achterveld, tel. 03425-1554 ACHTERVELD - Vrijdag 24 maart werd in de Hessenkar een klaverjas- wedstrijd gespeeld tusseh de leden van de loterijclub de Hessenkar en de loterijclub De Roskam. Er werd vlot, doch ook pittig gespeeld Door beide clubs werd ge probeerd de winst binnen te halen. Het was de club van de Hessenkar die met de eer-ging strijken. Deze club won de wedstrijd met 4021 punten. De Hes senkar behaalde 51959 punten terwijl de Roskamclub niet verder kwam dan 47938 punten. Na afloop van de wed strijd werd bekend gemaakt dat door de heren van de Breemer en Van Uhm een wisselbeker beschikbaar werd gesteld. Om deze beker zal dan jaarlijks door de beide clubs worden gestreden met een uit en een thuiswedstrijd. Bij de eerst volgende wedstrijd die zal worden ge speeld in de Roskam zal dus blijken wie voor de eerste maal deze wisselbeker een jaar in het bezit zal krijgen. De persoonlijke uitslag van deze eerste wedstrijd was: 1 M van Wieringen 4824 pnt. 2 J van Hamersveld 4765 pnt 3 G Horst 4688 pnt. 4 Mevr Boutens - Kerkhof 4637 pnt. 5 H v,d Goes 4481 pnt 6 G Born 4464 pnt. 7 Mevr v d Goes 4441 pnt. 8 Tiny Westerkaak 4307 pnt 9 P Smink 4259 pnt 10 C Hoogland 4259 pnt. 11 P van Uhm 4228 pnt. 12 B van Ruitenbeek 4135 pnt. De poedelprijs was voor Peel v d Hen gel met 3064 punten ACHTERVELD - Vrijdag 7 april zal in de Hessenkar de zevende en laatste ronde van het klaverjastoernooi worden gespeeld De aanvang is 20.00 uur Er zullen deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen zijn. Niet alleen voor deze laatste wedstrijd doch ook voor het eindklassement. ACHTERVELD - Zaterdag 8 april zal weer de jaarlijkse oud-ijzeractie van de plaatselijke K P.J plaatsvinden Dege nen die oud ijzer, oude accu's of vodden hebben mee te geven worden verzocht dit vrijdag al vast klaar te willen zetten Het ligt in de bedoeling dat reeds vrijdag met het ophalen wordt begonnen. Oud papier wordt niet meegenomen De K P.J.-ers hopen weer op dezelfde me dewerking als in voorgaande jaren Na afloop van de ophaaldienst op za terdag zal er nog een gezellig samenzijn plaatsvinden in de zaal bij Rien Coenders. Er zal dan ook gedanst kunnen worden. De muziek zal die avond door eigen disco worden ver zorgd De aanvang is om 20.30 uur en is alleen toegankelijk voor de leden van de K.P.J. ACHTERVELD - In de periode van 10 tot en met 15 april zal een huis aan huis-collecte worden gehouden ten bate van de vereniging Simavi. Simavi is een vereniging, die directe medische steun verleent aan de bewoners in de tropenlanden. Direct houdt in dat zo snel mogelijk geholpen maar ook dat de hulp rechtstreeks wordt aangevraagd door de arts/ziekenhuis aan Simavi Geen vertragende werkende com missies of overheden dus, maar snel en rechtstreeks naar de mensen die deze hulp behoeven Simavi kan deze hulp verlenen (1977 2'/2 miljoen gulden) dankzij de re sultaten van de jaarlijks terugkerende inzamelaktie (50%) en de bijdragen van contribuanten (50%). Simavi ontvangt geen subsidies De hulp die in 30 landen wordt verstrekt bestaat uit medicijnen, medische ap paraten, patiëntenvervoer, instrumen ten, voorlichting, water- en landbouw- projekten, bouw/verbouw ziekenhui zen en (poli)klinieken Het beroep dat op Simavi wordt ge daan, wordt helaas ieder jaar groter en het aantal landen waar aktiviteiten van Simavi plaatsvinden stijgt eveneens. Simavi kan alleen aan deze aanvragen voldoen, indien u op uw beurt Simavi helpt. Laat de collectant(e) niet zo maar voorbijgaan, Simavi is nu typisch zo'n particuliere organisatie, die zonder aanziens des persoons, mensen helpt met als enig kriterium ,,de behoefte van de betrokken personen in de tropenlan den" Mocht u tijdens de te houden col lecte niet thuis zijn dan is het mogelijk te gireren op giro 300100 t.n.v, Simavi- Haarlem ACHTERVELD - Ondanks het re gelmatig uitgeoefende toezicht zowel door de politie als diverse be-, woners van Achterveld zijn de laatste weken diverse vernielingen aangericht aan de oude St Joseph- school Zoals bekend ligt het in de bedoe ling om diverse verenigingen en clubs in deze school onder te bren gen Er zal dan wel het een en andèr aan veranderd moeten worden .Door de vprnelingèm die 2ijh aange richt zullen dé kosten voor de ge plande veranderingen zeker in hoge mate stijgen. Dit heeft tot gevolg dat de huur die straks betaald moet worden zeker ook zal stijgen Dit zal mogelijk zo zijn dat er enkele clubs niet bij machte zijn om de gevraagde huur op te brengen Het zal dan voor diverse clubs wel sukkelen blijven om een vast onderdak te krijgen Het is te hopen dat de jeugd dit ten volle zal beseffen en zal stoppen de ver nielingen voort te zetten Het is in hun eigen belang doch ook in het belang van anderen ACHTERVELD - Donderdag 13 april zal het seizoen 1977-1978 van de K.P O worden afgesloten met de jaar vergadering Deze vergadering zal worden gehouden in D'Ouwe Peerdes- tal en aanvangen om 20 00 uur. Na het voorlezen van de notulen en het jaar verslag alsmede het financiële overzicht volgt een bestuursverkiezing De voorzitster mevr. Van Wieringen treedt af en heeft zich niet meer ver kiesbaar gesteld Er zal dus deze avond een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen Na afloop van het officiële ge deelte zal men nog gezellig bijeen blijven en zal er weer bingo worden qe- speeld Deze bingo zal worden geleid door Frans Kerkhof. Er zijn weer een aantal leuke prijzen te winnen. Daar het de laatste bijeenkomst van het seizoen is en ook een belangrijke bijeenkomst verwacht het bestuur een grote opkomst van de leden ACHTERVELD - Bij de stichting Ami vedi, tel 03425-1554, zijn de navol gende dieren als gevonden en vermist opgegeven GEVONDEN Grijs cyperse poes met witte pootjes, zwierf ongeveer een jaar in de omgeving Porfier te Leusden. is wel angstig doch niet verwilderd. Voor deze poes gezocht een goed adres. Is op kosten van Amivedi gesteriliseerd. VERLOREN Bastaard spaniel, reu, zwart, gehele halsband, vermist omgeving Arn- hemseweg. Duitse herder, reu. groot, grijzig dek, 10 11 jaar, vermist omge ving Achterveld; Kater, grijs cypers met witte pootjes en wit puntje aan de staart, ongeveer 8 maanden, groen hals bandje, vermist omgeving Boetselaer van Oosterhoutlaan. ACHTERVELD - Namens de huis vestingscommissie van de 21 e Tour de Junior (van 3 t/m 8 juli a s.) zoekt Johan Ossendrijver. Klettersteeg 3. Achterveld (tel. 03425-2045) weer con tact met de oude en nieuwe adoptie adressen. Aan de 21 e Tour wordt door 130 jongens en meisjes t/m 14 jaar deelgenomen en een honderdtal van deze kinderen moet gedurende de tourweek ondergebracht worden bij ..pleegouders" in Achterveld en omge ving. Dat is al jarenlang.uitstekend ge gaan en ook voor dit jaar rekent de or ganisatie op veler medewerking. Om de zaken zo goed mogelijk en tijdig te kun nen regelen - e.e.a. vraagt enorme voorbereiding - heeft de huisves tingscommissie de bestaande adoptie-adressen dezer dagen schrifte lijk benaderd Ook niet aangeschreven Achten/elders, Leusdenaren, enz, die een of meer rennertjes onderdak willen verlenen, kunnen dat kenbaar maken. Hoewel dat bij velen uiteraard niet voorop staat, is het toch goed te weten, dat de Tour-organisatie per geadop teerd rennertje een waardebon van 30,- (te besteden bij de Achterveldse Middenstand) beschikbaar stelt Voorts zijn de adoptiemoeders welkom op het speciale koffie-uurtje met Tourbaas Meinten (op 6 juli vanaf 10.00 uur) in d'oude Peerdestal, waar het altijd bij zonder gezellig. Uw (spoedige) aan melding wordt zeer op prijs gesteld. ACHTERVELD - Zondag 2 april werd er door een vijftal volleybalteams van de Achterveldse K.P.J deelgenomen aan het kring-volleybaltoernooi te Soest. Er werd deelgenomen met drie herenteams en twee damesteams. Het ging de heren deze dag beter als de dames. De Achterveldse A-ploeg wist beslag te leggen op de eerste plaats waardoor dit team op zondag 16 april mee kan doen aan het provinciale vol leybaltoernooi dat ook in Soest zal wor den gehouden. Het Achterveldse C-team wist beslag te leggen op de derde plaats, dus ook een zeer goed resultaat. De dames teams eindigden jammergenoeg op de laatste plaats Wel jammer doch een volgend seizoen mogelijk beter. De op komst uit Achterveld was heel goed. Met de vijf teams en de supporters waren er toch ongeveer 60 man in Soest aanwezig. De prijsuitreiking vond plaats in de Neng te Hoogland, waarna nog gezellig werd gedanst. Nu al is be sloten volgend jaar zeker weer mee te doen aan het kringtoernooi. (Van de redaktle) ACHTERVELD - Vanav (donderdag) kan Achterveld alleen kijken naar de film ove Leusden 1200-feest en de v afgaande dia-presentatie ove festijn, na afloop kan men kennismaken met burgemee mr. Rademaker. Dat alles v plaats in Ons Gebouw te Acf veld en begint om 20.00 uur. I< reen is welkom! ACHTERVELD - Door de leerlir van de vier Achterveldse basiss len werd ook dit jaar weer deelg men aan het door de vereni Veilig Verkeer Nederland ui schreven school-verkeersexar In totaal werd er door 46 leerlir j aan dit schriftelijk examen dee nomen. De opgaven waren noga tig, maar toch voor iedereen o i lossen. Maandag 3 april werden jj diploma's, met het daarbij behorc j V.V.N.-speldje, aan de leerlingen ui |L reikt. Het minimum aantal te beh punten was 26 en het maximum wa: Het bleek bij de uitreiking van d ploma's dat geen van de deelneme leerlingen was gezakt. Slechts een klein aantal behaalden punten tus de 26 en 30. De grootste meerder! behaalde de punten tussen de 30 er Zes leerlingen behaalden het tc; aantal te behalen punten van 40 i was voor de eerste maal dat er g; van de deelnemende leerlingen gezakt. De diploma's werden door bestuurslid van V.V N., de heer Bijl. gereikt. Deze maakte van deze g j genheid gelijk gebruik om de kindc onder de aandacht te brengen ii vooral door de jeugd de verkeersret ;-J nogal eens worden overtreden en het fietsen over de trottoirs ook h over hand toeneemt. Men w gewezen öp de gevaren die dit met meebréhgf «£)ok bracht hij nog de'i i-j neming van vernielingen naar vc vooral waar het de oude St. Jose {I school betrof. ACHTERVELD - Zaterdag 15 a, houdt de Hervormde Jeugdverenigij Con Amore haar jaarfeest in Ons C] j| bouw te Achterveld. De aanvang is c 19.30 uur. De toegang is gratis en ieci I reen die belangstelling heeft is v harte welkom. Het programma beste uit negen punten waarónder zang, g bed. bijbellezing en bespreking van e onderwerp Het thema van onderwerp is deze avond ..Jeugd geloof in deze wereld." In de pauze e er een verloting worden gehouden de pauze wordt het stuk opgevoe ,,Hoe Con Amore televisie maakt, m o.a. jaarverslag van Con Amore en T rugblik op de door Con Amore georg niseerde 1e Achterveldse Avon* vierdaagse. Indien foto's gemaakt t dens de avondvierdaagse tijdig kla zijn zullen deze ook nog deze avond bezichtigen zijn Het jaarverslag z worden gebracht op een manier zoa de nieuwsberichten op de televisie. C terugblik op de avondvierdaagse z worden gebracht zo in de trant van ee sportjournaal Na de sluiting zullen r prijzen van de gehouden verloting wo den uitgereikt ACHTERVELD - Zaterdag 8 april za door de muziekvereniging Door Wils kracht Sterk haar jaarlijkse uitvoerint worden gegeven in Ons Gebouw. Di aanvang is 20.00 uur terwijl de zaal on 19 30 uur reeds open zal zijn. Men za deze avond zeer gevarieerd kunner genieten Het muzikale gedeelte za onder meer worden afgewisseld me het optreden van de drumband en de majorettes. Verder zal deze avond ooi optreden de in Achterveld wel bekend' playback-artiest Kees Kneus. De Ach tervelders die deze artiest al eerdei hebben zien optreden weten dat succei verzekerd is. Als het muzikale programmal j beëindigd is zal er voor de aanwezigen,; gelegenheid zijn nog een dansje in doen. De muziek hiervoor zal worder| verzorgd door de Transit Band ook in' Achterveld niet onbekend Gezien hel programma is een goede en mooie, avond verzekerd.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11