Achterveld in degradatiegevaar na verlies tegen koploper Kampong Gelijkspel Roda (zat.) bleek toch voldoende Trainerswisseling bij LTV Lookhorst Vallei won sportiviteitsbeker STORT POSTCODE 79 geslaagden diplomazwemmen soort Dames speelden gelijk in laatste wedstrijd Roda (zon.) in veiligheid Leusder Krant - Sport DONDERDAG 6 APRIL 1978 15 ACHTERVELD - Achterveld heeft weinig plezier beleefd tegen het al oude Kampong in Utrecht. Deze voor Achterveld zo belangrijke wedstrijd werd tegen kampioenspretendent Kampong met 2-0 verloren. Achterveld speelde met een invaller ivoor de herstellende linksback Cor Hoogland Johan v. Dalen verving hem om deze plaats Kampong verscheen .^met hun jonge ploeg (gemiddelde leeftijd 22 jaar) volledig binnen de krijt lijnen. Achterveld trok zich niets aan van de naam van het zo roemruchte Kampong en zette al direct de aanval in Een pass van Bertus v Houten werd door Piet Vos afgerond met een goed schot. Doelman van de Meent kon echter tijdig ingrijpen Even later kwam er opnieuw een scoringskans toen uit een pass van Gert van de Brink Jan Kerkhof voorlangs het doel schoot. De wind deed erg veel afbreuk aan het spel, zowel bij de ballen op het Kampong doel als op de Achterveld veste, waren er vele afzwaaiers. Ach terveld bleef enthousiast aanvallen en de inzet was 100%. Kampong daaren tegen speelde technisch en tactisch. Bij een snelle aanval van Kampong moest doelman Tolboom de bal tot corner verwerken Deze corner werd weg- gekopt door Hans Versteeg richting eigen doel, maar het liep allemaal goed af. De ploegen hielden elkaar goed In evenwicht tot aan de rust. De midden- liniespeler Herman van Ruitenbeek en Piet Vos alsmede Bertus van Houten stuwden de voorhoede zeer goed. Mi- deenvoor Jan Kerkhof werd echter te zwaar bewaakt door twee Utrechters en kon zodoende weinig uitrichten Gert van de Brink zag vlak voor de thee zijn gave kopbal juist over de lat verdwijnen. Rechtsbuiten Johan Hak verloor alle kopduels tegen de langere Utrechtse achterhoedespelers Rust 0-0. ONVOLMAAKT De tweede helft opnieuw hetzelfde spelbeeld, de ballen werden veel te hoog gespeeld, wat onvolmaakt voetbal ten gevolge had. Een goede pass van Jan Kerkhof naar de goed mee gekomen Herman v. Ruitenbeek bracht het zo broodnodige doelpunt. Doelman Van de Meent toonde zijn klasse en wist de schuiver onschadelijk te maken. Kampong toonde zijn grotere tachniek en bracht de Achterveldse verdediging voortdurend in de moeilijkheden. Voor lopig hielden Toon Kalshoven c.s. de stand nog op 0-0. Een onverwachte uit val van de attente Jan Kerkhof die passte naar J Hak gaf echter de Ach terveldse supporters nieuwe hoop. Door te lang wachten van Johan Hak werd deze mogelijkheid tot scoren de grond ingeboord. De betere techniek van Kampong bracht het moedig strij dend Achterveld tenslotte op de kniën.12 minuten voor tijd moest de Achterveld doelman Tolboom capitule ren. Door niet tijdig ingrijpen van zeer dichtbij was het de Utrechtse midden voor die vrij gemakkelijk het benodigde laatste tikje kon geven. 1-0 NAAST DE PAAL Toch gaf Achterveld zich nog niet gewonnen en uit een kundige 1 -2 com binatie Jan Kerkhof-Johan Hak was het de laatste die precies naast de paal schoot. Aan de andere kant moest doelman Tolboom zijn talenten tonen vanwege de steeds beter draaiende Utrechtse voorwaartsen Tot grote hila riteit ging scheidsrechter Takken tegen het vloertje op het natte gedeelte van het terrein, toen hij uitgleed. Wout Schouten kwam in de plaats voor de uitgebluste zwoeger Johan Hak. Hans Versteeg ging nu rechtsbuiten spelen. Achterveld speelde nu alles of niets en zette Kampong onder grote druk echter zonder resultaat. Kort voor tijd leidde dit opdringen tot het 2e Kampong doelpunt. De vechtlustige Joahn v Dalen moest het loodje leggen tegen de beste speler van Kampong rechtsbuiten Hardebol 2-0 Achterveld probeerde nog wel om de eer te redden in de resterende tijd De hechte Utrechtse verdediging gaf echter geen krimp Door deze uitslag is Achterveld volop in degradatiegevaar gekomen. Alle ogen zijn nu gericht op a.s. zondag wanneer Utrecht op visite komt. I1,. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dameself- II tal de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. De strijd moest wor- l den opgenomen tegen de dames uit Vreeswijk. Al direct na het beginsignaal nam Vreeswijk het heft in handen De Ach terveldse verdediging kon het echter klaren zodat er niet gescoord werd. Na bit eerste kwartier werd het spel meer verdeeld en kreeg Achterveld ook ver schillende kansen. Deze werden jam- ner genoeg niet benut. Er werd over of haast het doel geschoten De rust ging pan ook in met een 0-0 stand In de tweede speelhelft heeft Achterveld het nog moeilijker gehad dan voor de rust. Hoewel S. v. d Burgwal verschillende malen alleen voor de keepster van Vreeswijk wkam wist zij toch geen bal in het doel te plaatsen. Ongeveer vier mi nuten voor het einde kwam er nog een geweldige kans voor Vreeswijk Een Vreeswijkse speelster stevende recht op het Achterveldse doel af, doch de invallende Achterveldse keepster .wist de zaak prima te redcjfcn Zeker dankzij het werk van de keépèter MTolboom is c het Achterveld gelukt de stand op 0-0 te houden Achterveld speelde deze wed strijd met een vrij groot aantal invalsters LEUSDEN/CENTRUM - Verreweg de beste 1 aprilgrap sinds onheuge lijke tijden was het complex van de voetbaluitslagen op de 1e april van dit jaar in de afdelings 2e klasse B. Op het Burgemeester Buiningpark zou Roda's zaterdagploeg ,,even" het verplichte nummertje tegen De Meern afwerken. De Leusdense ranglijstaanvoerders werden in de eerste helft volledig en na de rust grotendeels overspeeld door de ma tige middenmoters uit De Meern en toen Roda ruim een kwartier voor af loop op achterstand gezet werd, gaf geen der Leusdense supporters de in het groen spelende roodzwarten nog enige kans. Via een penalty kwam de Ruiten- bergploeg 3 minuten voor tijd toch nog op 1-1, maar intussen waren links en 3 Trainer Hans v.d. Linden en zijn echtgenote (links) bij de afscheidsrede van voorzitter A. Schoonbeek. LEUSDEN/CENTRUM - De LTV Lockhorst opende zaterdag en zon dag het seizoen 1978 met het tradi tionele beltournooi voor de se nioren. Hoewel slechts om de be kende baard van de keizer gespeeld werd, was de belangstelling enorm. Zo n 150 160 leden hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om de onderlinge contacten weer wat aan te halen en het uitstekende lenteweer werkte volop mee om van de wedstrijdenreeks een groot succes te maken. Het grootste com pliment aan het adres van de organi satoren - de heer en mevrouw A. Noorlander - inzake het voor treffelijke verloop van het tournooi vond voorzitter A. Schoonbeek wel de opmerking van een enthousiaste Vockhorster: „Het loopt gesmeerd: wie doet het eigenlijk?" Zondagmiddag werd de openingsac- fiviteit beëindigd met het officiële af scheid van trainer Hans van der Linden en de Lockhorstvoorzitter vertolkte daarbij de gevoelens van de leden, toen hij vertelde dat het vertrek van de ten- nisleraar voor de Buiningparker ten nisclub eigenlijk geen reden was voor een feestelijk gebeuren, want de ver huizing naar Hillegom was jammer voor Lockhorst. De heer Van der Linden heeft deze Leusdense LTV van de 5e naar de overgangsklasse gebracht. Hoe groot deze prestatie is, bleek later uit de woorden van de vertrekkende trainer, die bij zijn nieuwe werkgever, de HTC Hillegom, een vereniging aantreft met ruim 1500 leden met een zomer- en winteraccommodatie, waar je wel tweemaal ,,U" tegen mag zeggen, maar waarvan het standaardtean-n lager speelt dan Lookhorst' Bij een afscheid als dit behoren ca deautjes en de heer Schoonbeek bood namens de vereniging mevrouw Van der Linden een fraai bloemstukje aan. Haar man kreeg een (met veel moeite verworven) originele steendruk-collage van Leusden als een prettige herinnering aan zijn vijfjarige Lockhorst-periode. De heer G Bolk bracht met goed gekozen woorden de dank over van de jeugdcommissie en Philip Jonkers en Paulien van Schijn, verrasten mevr. Van der Linden met een prachtige plant en hun ex-trainer met een dia-projector uit naam van de jeugdleden. Hans van der Linden, die toch wel wat gewend is, stond een ogenblik sprakeloos, maar herstelde zich vlot en bedankte iedereen voor al les. Wat zijn opvolgers betreft was hij zeer duidelijk: ,,lk ken de heren Tjalma en de Graaf persoonlijk en wel zo, dat ik me geen moment zorgen maak over de toekomst van Lockhorst" De heer Tjalma was wegens ziekte afwezig, maar de Leusdenaar Frits de Graaf maakte vanaf een bescheiden achtergrondpositie de gehele huldiging rechts een paar niet verwachte wonde ren gebeurd. In Hilversum klopten de Oranje Leeuwen Roda's grootste con current Benschop met 2-1 en alsof dat nog niet genoeg was (Roda had het beslist niet verdiend) hield Bunnik de andere kanshebber FZO met 0-0 in be dwang Bofkonten zijn de spelers van Roda, maar ondertussen worden de Hilversummers en de Bunnikkers bij zonder bedankt! Door deze grappen kreeg Roda de kans op de titel weer in eigen handen. Vanaf het aanvangssignaal trok De Meern massaal, en overtuigend ten aanval Na 14 minuten werd getreuzel in de Roda-achterhoede de thuisclub bijna fataal, maar met heel wat meer geluk dan wijsheid bleef de stand dub- belblank en dankzij de schotloze Meernse voorhoede kwam daarin voor de rust geen verandering. Dat trainer Martin Ruitenberg zijn spelers tijdens de pauze niet rustig hun beker thee liet opdrinken, wat te begrijpen en op het veld ook te zien Roda hervatte het spel met een enorme druk op het Meernse doel Vooral Wilfred v d. Pas (een ver dediger nog wel) was aanvallend zeer sterk. Met een hard schot, dat echter net naast ging, had hij in de 15e minuut helaas pech. Even later vond Henk van Laar ook niet de juiste richting. In de 72e minuut viel het eerste doelpunt. Henk van Pluuren greep in het penaltygebied was al te stevig in (de enige manier om de dreigende treffer te voorkomen) en dat liep uit op een strafschop Hoewel Roda's grensrechter hemel en aarde bewoog om de arbiter op een door hem geconstateerd buitenspelgeval te wijzen, bleef fluitist J van Dijen bij zijn beslissing. Henk ten Ham bleek bij het vonnis kansloos en De Meern stond Wilfred v d. Pas, doortastend maar weinig gelukkig. voor. Trainer Ruitenberg zette voor zoon Hans en George Nieuwenhuis Jaap de Haan en Hans Vrede in en dat bleek toch wel een versterking Na mis sers van Wilfred v d. Pas (recht op de keeper) en Fred de Smalen (hard naast het doel) werd Hans Vrede indirect de aanleiding tot de gelijkmaker Hij werd, 3 minuten voor afloop, in het beruchte gebied onreglementair op de grasmat gelegd en Henk van Laar plaatste laco niek de penalty langs de Meernse doelman. De twee corners voor Roda in de allerlaatste minuut leverden niets op, maar de uitslagen van Benschop en FZO des te meer LEUSDEN/CENTRUM - Tot de doelstellingen van het school- voetbaltoernooi van Jan Lohuis behoort o.m. het bevorderen van de sportiviteit. Onderling en t.o.v. de tegenstander. Niet voor niets krijgt het - door de scheidsrechters aan te wijzen - sportiefste elftal een van de al lermooiste bekers. Hoe is die beker te winnen? Om een ant woord op die vraag tikten wij de trainer van de winnende ploeg van de Vallei uit groep C poule 1 op de schouder en de heer G. Jansma was niet te beroerd om zijn geheim te onthullen. Mede ten voordele van de overige elf talleiders. Jansma (technisch medewerker van Lisidunahof) heeft 2 zoons in de 5e resp 6e klas van de Vallei, waar uit het sportiefste elftal voortkwam. In overleg met de onderwijsstaf mocht hij de ..selectie' van 14 jon- aens sportief en technisch begelei den Jansma (41met wat voetbal- ervaring bij de Stetboys, zag direct dat hij met prestatievoetbal voorlopig weinig zou bereiken Het waren goedwillende jongens, maar nog lang geen winnende eenheid. Vanaf half januari kwam de formatie tweemaal per week op het sportveld van Lisidunahof bijeen Weer of geen weer (en in de meeste gevallen was sprake van het laatste), de jongelui waren present. Dat was al een goed teken. De „training" richtte zich in hoofd zaak op het saamhorigheidsbesef en op het wat voor elkaar over heb ben, o.m via het wisselsysteem bij de invallers Voetbaltechnisch kwam nog niet alles uit de verf (de voorbereidingstijd was te kort en de ploeg verloor 3 van de 4 wed strijden), maar de jongens verdien den terecht een groot compliment /oor hun opvatting van het begrip sportiviteit, inclusief beleefdheid met een vriendelijk gezicht. Het succes van de Jansma-Boys was voldoende groot om het als proef bedoelde eerste jaar te con tinueren. Vooralsnog minder fre quent, maar regelmatig blijft het team trainen en naast het bijhouden van het bereikte sportiviteitspeil wordt meer en meer gemikt op betere voetbalresultaten. U moet het volgend jaar op het 7e school- voetbaltoernooi maar eens extra let ten op deze jongens. Evert Schafthuizen: 2 treffers waren nog niet voldoende. LEUSDEN/CENTRUM - Dat Roda het zondag niet gemakkelijk zou krijgen, stond vast. Tegenstander was weliswaar staartclub FAK, maar de Bilt- hovenaren hadden op de twee voor gaande zondagen DSO en Domstad royaal geklopt en maken nog een rede lijke kans om de degradatie te ontlopen. FAK begon zeer ontstuimig aan de wedstrijd tegen Roda en had al in de 5e minuut succes. Even waren de Leusdenaren in paniek, maar met een stevig offensief nam Roda het heft al lengs weer in handen. Een drietal cor ners leverde nog niets op maar in de 16e minuut kwam de stand op 1 -1Een machtige rush langs de zijlijn besloot Rob Hogenbijl met een goede voorzet naar Evert Schafthuizen, die vlot de FAK-doelman passeerde. Pech had Schafthuizen in de 22e mi nuut, toen hij een corner van Hogenbijl op de Bilthovense lat kopte De hierna volgende doeltrap van FAK liep uit op ken directe uitval naar Gert Os- nabrugge's heiligdom Een voor vriend en vijand onverwachte scheidsrechter lijke beslissing (een penalty!) had de 1-2 score als gevolg en met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft werd de onaan trekkelijke wedstrijd hoofdzakelijk op het middenveld uitgevochten Roda was daarbij iets gevaarlijker, maar het duurde toch altijd nog ruim een half uur voordat de combinatie Hogenbijl- Schafthuizen nogmaals kon toeslaan. Uit een corner van Rob bracht Evert de partijen weer op gelijke hoogte. Ge scoord werd niet meer en de 2-2 eind stand van deze voorlaatste thuiswed strijd was voor Roda net voldoende om het 1e klasserschap veilig te stellen wtL. .m, Jtrwmt jm w, wl idt LEUSDEN/CENTRUM - De jongste uitvinding" van het staatsbedrijf der PTT is de postcode. Het eventuele succes van de invoering daarvan valt buiten het kader van deze kolom maar een slimme Vos heeft ontdekt, dat je met de 10 bijgeleverde briefkaarten een tijdje gratis kunt corresponderen. Ik ontving dezer dagen zo'n postcode-kaart van de heer H Vos, die wel keurig zijn postcode (3831 JE) vermeld had, maar niet zijn adres en dan heb je aan zo'n postcode ook niets. Ik wilde graag weten, wie de afzender was en heb vijf Vossen in Leusden en Achterveld gebeld. Die wisten van niets en ik zat dus verkeerd. De heer Vos reageerde op het cursiefje van 23 maart en dat bevestigde mijn veronderstelling, dat minstens één Ne derlander deze rubriek leest. Hij schreef: ,,De gemeente Hamersveld heeft niet bestaan. Georganiseerde sport was er wel vóór 1940 m Achter veld RKSVA 3 elftallen en de georga niseerde schietgroep van vijftien man nen, die iedere week schoten en ook vele prijzen wonnen" Wat het eerste betreft, buig ik deemoedig het hoofd. Een slip van de ballpoint, want Ha mersveld en Leusbroek vormden des tijds inderdaad de gemeente Leusden Óver het tweede deel van de opmerking van de heer H. Vos kun je van mening verschillen en wel over wat .georganiseerde sport" is. Algemeen wordt daarmee sport bedoeld, door personen of verenigingen in over koepelend verband van een (sport)bond beoefend. Dat bedoelde ik ook. De RKSVA is op 20 juni 1946 op gericht. Die vereniging kan de heer Vos daarom ook met voor ogen hebben ge had Mij is overigens bekend, dat voor de laatste wereldoorlog in Achterveld gevoetbald werd. Onder de naam van ,,Op Klompen Begonnen", maar dat was niet meer dan wat ongeregeld gehol achter een bal. De schietvereni ging Ons Qjapoegen (voorheen Sv. Achterveld) ontstond op 11 september 1952, en dat is ook later dan 1940. Van vroegere schietactiviteiten is mij niets bekend. Misschien wil de heer Vos er nog een postcodekaart aan wagen? Een telefoontje onder nummer 41380 kan ook. Wie weet, wat voor interessant antiek sportnieuws een nader contact oplevert? PC. LEUSDEN - Op zaterdag 1 april 1978 werd er voor het diploma gezwommen in zwembad ..Bavoort" te Leusden (geen 1 april mop). De beoordelings commissie bestond deze ochtend uit de ploegleiders A. A. Kraaikamp en P. H. Vromen. Namens de KNZB was aan wezig de heer G. C. J. Dietrich uit Leer- sum. Het voltallige personeel t.w. L Westgeest; H Veenhof; M Gouw; J. Bergsma; J Wanrooy; A. van de Hoef, R, Niesing en T Zwaan, hadden de be geleiding van de 55 A-kandidaten en 24 B-kandidaten op zich genomen. Na af loop kon de heer A Grit, chef- badmeester, wederom aan alle kan didaten een diploma uitreiken DIPLOMA A Edwin de Nooijer, Andries Hoogers, Sander Veldhuizen, Myranda Hilhorst, Joris Binkhorst, Eric Robert Seldenrijk, Femke Doeksen, Denise Manon Manie, Walter Erik Slop, Miranda Maas. Arthur Albert Bouvy, Ivan Meijer, Jochem Stienstra, Annet Bonestroo, Annelieke Jacobs, Paul Eggenkamp, Dick Paul Tiernego, Agnes v Wakeren, Peter Daniël Willemsen, Marco S. Noordam, Patrick Kramer, Erwin G. J. Overbeek. Johan v. Rooijen, Mare Reuzel, Jochem Pouleijn, Eugène Le Clercq, Judith Boerkamp, Mariska Lenior, Johan van Klinken. Hester Lodewijks, Steven Streefkerk, Mirjam Buis, Freek Beek huis, Babette van der Span, Bastiaan Verheijen, Mariska Wischut, Klaartje van Dijck, Suzanne van Dijck, Jetta Bij- Isma. Ingrid Hulsen, Charissa van Veen, Willem Kortland, Greet Steman-Löhn, Haaije Veenstra, Cor nelius Johan Fledderus, F. G. J. van de Ven. Maria Johanna van Houten, Mar jolein Slappendel. Arno E W Val kenburg, Martme Mosterd, Marjolein van Dijk, Remko van Lopik, Rob Bos man. Ilona Brouwer. Magda v Arkel. DIPLOMA B Jolanda van den Brom, Mant Rijper, Hans Goudswaard, Marquérite Eder- veen, Berna van de Hee, Ciska van de Mede. Letty den Besten, Marco Jan Voskuylen, Frans Schimmel, Richard Trietsch, Sandra Schouten, Annemieke Pot, Dennis Le Clercq, Martin de Vries, Petra Baan. Patrick Eerden, Edgar Eerden, Karlien van Dam, Arjan Dijk huizen, Yvonne van der Pol, Frederike Lubach, Judith Maria van Loenen, An drew Slenters, Guido v. Beek. Donderdag 6 april 20.00 uur: heren volleybal SVV 2-Avanti 1 in sporthal de Trits te Baarn. vrijdag 7 april 19.00 uur: zaalvoetbal Balko-Pon Voorwaarts in sporthal Strij- land te Nijkerk. vrijdag 7 april 20.00 uur: Cup-finale Schiet Kring Gelderse Vallei bij Ons Genoegen (Ons Gebouw) te Achterveld zaterdag 8 april 9.00 uur: schietwed strijden om het Wilhelm Teil-schild op de Leusderheide (org. Sv Leusden), zaterdag 8 april 9.00 uur: pony wedstrijden Nimmerdor aan de Buurtweg in Den Treek. zaterdag 8 april: bel-tournooi Lock- horstjunioren op het Buiningpark zaterdag 8 en zondag 9 april: openingstournooi LTV de Eemelaar op het Kerstenssportpark zaterdag 8 en zondag 9 april: openings dubbeltournooi LTV Leusden op het sportpark aan het Valleikanaal zaterdag 8 april 21.00 uur: openings feest LTV Leusden in Hakhorst aan de Noorderinslag. zaterdag 8 april 16.00 uur: korfbal Antilopen-Meeuwen op het Buining park zondag 9 april 14.30 uur: VOETBAL Amsvorde-Roda, op het sportpark Nimmerdor te Amersfoort, zondag 9 april 14.30 uur: voetbal Achterveld-Utrecht op het Kerstens sportpark. woensdag 12 april 20.00 uur: dames volleybal Avanti 1-Impala 3 in sporthal de Koppel, Amersfoort.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15