choolsteegbosjes in huidige toestand handhaven! Gemeentebelangen bespreekt program 31 mei komt naderbij CDA Idvies werkgroep R.O. van het CML CDA- kiezers Geef als abonnee een nieuwe abonnee op Binnenkort voorverkoop abonnementen ie mbad LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT Progressief Leusden: Uw welzijn! héél hartelijk dank voor Uw steun bij de Staten verkiezing. Leusder Krant - politiek DONDERDAG 6 APRIL 1978 i in de redaktle) .EUSDEN - De werkgroep Ruimte- e Ordening van het Comité Mi- jzorg Leusden zal het gemeente- stuur adviseren om de School- egbosjes in de huidige toestand handhaven. Daartoe zullen de no- |e voorzieningen in verband met rondwaterstand moeten worden often, waardoor zowel de gras- iden als het bosgebied geen nade- gevolgen zullen ondervinden, voorstel om de Schoolsteegbos voor een beperkt gedeelte open itellen (het westelijke deel) vond in genade in de ogen van de leden verder aanwezigen, onder meer bewoners van de Schoolsteeg. voorstel van de heer G. wandt, landschapsplanoloog bij Adviesbureau Arnhem om ten- iste aan de kant van de Hamers- Iseweg enkele speelgelegenhe- te kreéren om de druk van de ld op het Schoolsteeggebied te ninderen, werd door de kgroep afgewezen. Ook werd n ruimte toegestaan voor sport- len. Met dit advies comformeerde werkgroep zich overigens aan de praak, die eerder door de werk- jroep (toen nog werkgroep Be stemmingsplannen) werd gedaan. Er zal een honderd meter zöne worden ingesteld tussen bebouwing en Schoolsteegbosjes om de druk van de woonwijken op de Schoolsteeg bosjes te verminderen en om de wa terstand te kunnen regelen, als het advies van de werkgroep ook door gemeentebestuur en raad wordt geaccepteerd. WEGBESTEMMEN Over het woord „wegbestemmen van de huidige bebouwing" in het advies van de ad-hoc-werkgroep Schoolsteegbosjes was nogal wat ver warring ontstaan. Vooral door de be woners van de Schoolsteeg werd dit opgevat als een negatief oordeel over hun wonen in het Schoolsteeggebied. Dinsdagavond werd duidelijk gemaakt, dat er helemaal geen sprake van is, dat de huidige bewoners niet zouden kunnen blijven wonen aan de School steeg. Het gaat er alleen maar om, dat dit gebied niet de bestemming woonbe bouwing krijgt, waardoor over enkele generaties de Schoolsteeg en omgeving een woonstraat zal zijn ge worden Integendeel, de werkgroep was van oordeel, dat juist het feit, dat de Schoolsteeg werd bewoond, de controle op wat er om hen heen gebeurt beter zal zijn, dan wanneer alle huizen daar zouden worden gesloopt. Wel stelde de werkgroep, dat bepaalde eisen gesteld moeten worden aan bij voorbeeld de mate, waarin opslag in de buitenlucht mag worden gepleegd. In het toekomstige bestemmingsplan zul len daar stringente eisen aan moeten worden gesteld. Overigens zullen de huidige bewoners ook de mogelijkheid moeten hebben om uit te kunnen brei den. Het voorstel was om daarvoor de zelfde regels op te stellen als gelden voor particuliere woningen in het buitengebied-oost. In dat gebied is een uitbreiding mogelijk van 20% met voor particuliere woningen een maximum van 400 m3 volgens een overgangs bepaling. FAUNA GAAT ACHTERUIT Overigens hoeven natuurliefhebbers niet de illusie te hebben, dat de fauna in de Schoolsteegbosjes op het huidige niveau gehandhaafd zal blijven na de realisering van de tweede fase. De nu in dit gebied levende diersoorten zullen wellicht hun heil anders gaan zoeken, of het gebied nu blijft afgesloten of tot wandelpark wordt verklaard Anders is het gesteld met de flora, die dankzij een goed gereguleerde waterstand kan worden gehandhaafd, mits het gebied niet wordt opengesteld Juist de flora is volgens deskundigen zeldzaam en de moeite van het beschermen waard. AFSLUITING VELDSEWEG HAMERS- Hoewel voorzitter Ten Berge het be richt, dat de gemeente overweegt even tueel de Hamersveldseweg af te sluiten voor verxeer bij de Noorderinslag als een 1 april grap had beschouwd, werd daar toch serieus op ingegaan, nadat duidelijk werd gemaakt, dat de plaatse lijke pers allesbehalve een grapje had gemaakt, maar in was gegaan op één van de alternatieve plannen die de ge meente voor de Hamersveldseweg ontwikkelt De werkgroep stelde op suggestie van de voorzitter duidelijk vast, dat de gemeente geen verande ringen dient aan te brengen in de ver- keersontwikkelingen voordat het hoofdcentrum is gerealiseerd. Met uit zondering van maatregelen voor het doorgaand vrachtverkeer. Dit dringend advies zal aan het gemeentebestuur worden overgebracht. VRIJE KAVELS Naar aanleiding van enige opmer king over de vrije kavels in het plan Noordwijck door de heer Upperman, die als bouwcoórdinator voor deze vrije sector optreedt, werd nogal langdurig gepraat over de ruimtelijke ordening van de kavels, maar toen uiteindelijk bleek, dat de werkgroep eigenlijk wat te laat was om daar nog het licht over te laten schijnen, werd van dit onderwerp afgestapt. Vast gesteld werd wel, dat de werkgroep voor de volgende deelplannen ook ten aanzien van vrije kavels vroegtij diger Ingelicht wenst te worden om er tenminste nog Iets zinnigs over te kunnen zeggen, voordat de ruimte lijke indeling is vastgesteld door de desbetreffende gemeentelijke dien sten. Voorzitter Ten Berge zei wat dat betreft goede moed te hebben. „De kommunlkatle tussen mij en de di verse afdelingen van de gemeente loopt steeds beter. Op het moment dat het tweede deelplan aan de beurt is om te worden behandeld, zat het misschien wel perfekt kunnen gaan". Sommige leden hadden daarover hun twijfels, maar aanvaardden toch het feit, dat zij alleen maar konden praten over de vrije kavels in het eerste deelplan zonder een we zenlijke inbreng ten aanzien van de ruimtelijke ordening te kunnen heb ben. U mag dan kiezen uit één van die prachtige posters, die wij voor u klaar hebben liggen of u ontvangt van ons het „Leusder Krant Zwanenbordspel" De nieuwe abonnee ontvangt van ons als welkom-geschenk het prachtige „Leusder Krant Zwanenbordspel". NIET ABONNEES KUNNEN ZICH OOK RECHTSTREEKS OPGEVEN Leusder Krant Rozendaallaan 9 - Leusden-C., tel. 41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer). LEUSDEN De Jaarlijkse voorverkoop n abonnementen voor het Zwembad ivoort dat aan het eind van deze jaand open gaat, wordt gehouden op 1,14 en 15 april, onderdag 13 april en vrijdag 14 april i men de geheel dag terecht In Ba- Jört terwijl men zaterdag 15 april Man middags en 's avonds een lbonnement kan bemachtigen. Tijdens de voorverkoop wordt een rortlng gegeven van f 2,50. LEUSDEN - Vanavond praat de partij „Gemeentebelangen" over haar programma voor de komende vier jaar, zoals dat deze week in concept verscheen. In het concept-programma, dat de hoofdlijnen aangeeft voor het be leid dat de Gemeentebelangen- Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreljns. Redaktle-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Redaktlonele medewerkers/sters: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657. De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C„ tel. 033-41380 (sport). De heer A. C. Fleseler, Llndenlaan 34, Leusden/C. tel. 033-42553 (al gemeen). Mevr. A. de KnIJff-Mall, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden Ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S O* meeste In de Leueder Krant gepubliceerde foto'» kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van 15,- per exemplaar (lormaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. da BDU b.v. ta Bamavald met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de loto werd geplaatst. U kunt ook kontent betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. I» Mn uitgave van de BDU-Krantencomblnatle, Postbus 67 te Bar- neveld. fractie de komende raadsperiode moet gaan voeren, zijn nogal wat algemene kreten te vinden, die de kiezer nauwelijks duidelijk zullen maken, wat Gemeentebelangen nu precies voorstaat. Zo staat er onder het hoofdje „Financiën" te lezen, dat „het afwegen van en aangaan van financiële verplich tingen van geval tot geval dient te worden bezien in het licht van het belang der betrokken zaak tegen het algemeen gemeentebelang". De paragraaf over welzijn opent met de mededeling dat ,,de fractie open oog zal hebben voor alle facet ten van het totale welzijn". Ook een prijzenswaardige, maar weinig zeg gende gedachte treffen we aan onder het hoofdstuk verkeer: ,,ter bevordering van een vlotte ver keersafwikkeling dienen gepaste maatregelen te worden genomen," aldus meent Gemeentebelangen Ook wordt er een serie open deu ren ingetrapt, zoals bijvoorbeeld de opmerking dat niets de realisering van aansluiting op de R28 in de weg meer mag staan, Daar was men het toch al wel over eens. Maar op andere punten spreekt het concept-programma zich wat duidelijker uit. Veel aandacht wordt besteed aan meer openheid en openbaarheid bij het bestuur van de gemeente. Twijfels leven er bij Ge meentebelangen over de noodzaak van een evenementenhal in Leus den, maar spoed is geboden met de uitbreiding van het Burg. Buining- park. Voorts in het concept aandacht voor enige specifiek Ach- terveldse zaken. BEGINSEL Gemeentebelangen laat haar concept-programma vergezeld gaan van een beginselverklaring. Daarin wordt verklaard dat de partij zich ten doel stelt de belangen van de gemeente te behartigen en van haar inwoners, zowel die van het in dividu als van de groep, ongeacht religieuze of politieke overtuiging. Daar wordt aan toegevoegd: ,,Een en ander voor zover die belangen de partij Gemeentebelangen als redelijk voorkomen en niet strijdig zijn met de in ons land geldende rechtsorde en/of niet in strijd met behoorlijk bestuur". Over de interne organisatie van de partij wordt gezegd, dat de men sen van Gemeentebelangen, die zit ting hebben in de gemeenteraad bij hun stembepaling aldaar de ad viezen van hun schaduwfraktie moeten betrekken. Het overleg tus sen fraktie en schaduwfraktie zal zoveel mogelijk openbaar zijn. COMMISSIES In de eerste paragraaf van het concept-programma valt ook al weer meteen het woord „openbaar heid". De fractie van Gemeentebe langen zal zich straks beijveren voor (ADVERTENTIE) PvdA D'66 PPR PSP openbaarheid van de commis sievergaderingen. Ook doet Ge meentebelangen de suggestie om het college van burgemeester en wethouders na afloop van zijn ver gaderingen een lijst van de genomen besluiten te laten ver strekken. Een al eerder in andere kringen gehoorde suggestie is ook in het concept opgenomen toehoorders op de publieke tribune bij de raadsvergadering mpeten voor de behandeling van de raadsagenda in de gelegenheid worden gesteld om met betrekking tot fjie agenda infor matie te vragen of tè verstrekken, gedurende een totale tijdsduur van bijvoorbeeld twintig minuten. Ook is men bij „Gemeentebelan gen" van mening dat „in daartoe in aanmerking komende gevallen" burgemeester en wethouders voor dat voorstellen in de raad komen de bevolking of delen daarvan moeten horen. Gemeentebelangen wil dat bij het gemeentebestuur binnengekomen verzoeken en dergelijke snel worden afgehandeld en dat de in dieners van de stand van zaken op de hoogte worden gehouden. FINANCIËN Geheel hol zijn de frasen die aan financiën gewijd worden Behalve de in de aanhef aangehaalde zin snede beperkt Gemeentebelangen haar visie wat dit betreft tot de op merking dat verhoging van plaatse lijke belastingen alleen behoort plaats te vinden, indien de noodza kelijkheid daartoe wordt aange toond. WELZIJN Het genoemde open oog, dat de fractie van Gemeentebelangen zal hebben voor het Leusdense welzijn, zal zich onder meer richten op ver snelling van de uitbreiding van het Burg. Buiningpark. Wanneer het nodig is, zullen de behartigers van gemeentebelangen zich een voor stander tonen van vervroegde aanleg van een sportcomplex in de tweede fase. Wat betreft het jeugdwerk vindt Ge meentebelangen dat met name het speeltuinwerk in de gemeente be vorderd moet worden Ook open jeugdwerk, onder deskundige lei ding, zou meer aandacht verdienen. Vooral Achterveld verdient wat dit betreft de grootst mogelijke aan dacht, zo wordt in het concept programma vermeld. Voor de oudere inwoners van de gemeente is Gemeentebelangen voorstander van de inrichting van dienstencentra, waar dan ook andere kwetsbare groepen gebruik van zouden kunnen maken. Gemeentebelangen pleit ook voor de aanstelling van een maat schappelijk werker in dienst van de gemeente Eventueel op part-time basis, zou een dergelijke functionaris dan wat kunnen doen voor hen die sociale hulp behoeven. Achterveld komt weer met name aan bod, waar het programma spreekt over recrea tiemogelijkheden in de gemeente. „Plannen van inwoners uit Achter veld om aldaar tot de realisatie van een eenvoudig zwembad te geraken, dienen met kracht te worden ondersteund," aldus de me ning van Kuijpers en de zijnen ONDERWIJS Bij de partij Gemeentebelangen is VERKIEZINGSRUBRIEK VAN DE LEUSDER KRANT Redaktie: Marnix Kreijns De heren Kuijpers en Dijkstra (rechts op deze in de gemeenteraad gemaakte foto) hebben nu voor lijst 6 zitting in de raad. Welke plaats hen toebedacht is op de Gemeentebelangen-lijst is nu nog niet bekend. men van mening, dat het aan beveling verdient om van jaar tot jaar te bezien of er mogelijkheden zijn voor voortgezet onderwijs in Leusden. Schoolgrenzen moeten zo min mogelijk worden ingesteld, ter wijl bij de bouw van nieuwe scholen er rekening mee moet worden ge houden dat het gebouw ook voor andere doeleinden gebruikt zal kun nen worden Gemeentebelangen denkt daarbij vooral aan mogelijk heden voor ouders en kinderen om buiten schooluren van de gebouwen gebruik te maken. RUIMTELIJKE ORDENING Wat betreft de ontwikkeling van de woningbouw in de tweede fase is men in kringen van Gemeentebe langen van mening, dat deze telkens moet worden bijgestuurd naar behoefte, gezien in lokaal en regionaal verband. In het concept wordt daarbij aangetekend dat er vooral ook met de sterk veran derende verlangens van de toe komstige bewoners rekening zal moeten worden gehouden. Graag wil Gemeentebelangen de kans geven aan experimentele woning bouw en cascobouw. De aanleg van een nieuwe brug over het Valleika naal „zal in principe noodzakelijk kunnen zijn". Tenslotte moet nu met verdere woningbouw in Achterveld een aanvang gemaakt worden. VERKEER Weinig nieuws weet Gemeente belangen te melden onder het hoofdje Verkeer. Dat verdere stag natie van een aansluiting op Rijksweg 28 voorkomen dient te worden, is genoegzaam bekend. Het pleiten voor goede fietspaden langs de hoofdwegen wordt ook al langer gedaan. Opnieuw laat men weten - de heer Kuijpers deed dat al vaker in de raad - dat er betere straatnaambordjes moeten komen. Het concept-programma spreekt van verlichte en aan beide zijden af leesbare borden. Verhoging van de sterkte van het Leusdense poli- tieappraat - één van de stokpaarden van de groep Kuijpers - is uiteraard ook in het concept opgenomen Vooral het instituut van „wijkagent" moet in Leusden gestimuleerd wor den, zo vindt Gemeentebelangen. WERKGELEGENHEID Bij het aantrekken van nieuwe bedrijfsvestigingen in Leusden, zou gemeentebelangen er op willen toe zien dat er met name voor de reeds aanwezige bevolking werkgelegen heid komt. „Er dient evenwicht te bestaan tussen het aantal arbeids plaatsen en het aanbod onder de plaatselijke en regionale be roepsbevolking" en „bevorderd dient te worden dat bij de per- soneelsselectie geput wordt uit de plaatselijke en regionale be roepsbevolking," zo lezen wij in het concept Passende werkgelegenheid zou er vooral voor Achterveld meer moe ten komen. Bij de realisering van nieuwbouw van bedrijven en andere projecten, wil Gemeentebelangen het liefst plaatselijke bedrijven inge schakeld zien. MILIEU „Aan het milieu dient bij voort during aandacht geschonken te worden", is weer één van de kre ten. Niet aangegeven wordt, hoe dat dan zou moeten gebeuren. Wel dat het werk van milieuorganisaties, waaronder het CML wordt begrepen, ondersteund moet wor den. KANDIDATEN Tot zover een aantal punten uit het concept-programma van „Gemeentebelangen". Het komt vanavond in een openbare ver gadering in de schaapskooi van „Groot Krakhorst" ter sprake. Op deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, zullen de aanwezigen zich ook buigen over de kandida tenlijst. Wie daarop door het be stuur zullen worden voorgesteld, kon men ons op dit moment nog niet meedelen. „Dat is nog een te onzekere zaak," aldus de heer J. C. T. Kuijpers. (ADVERTENTIE) Verband Leusden Wij rekenen ook op U bij de komende Gemeenteraads-verkiezing.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3