Publiek enthousiast bij uitvoering DWS Weinig belangstelling voor Leusden 1200-film Eerste avond vierdaagse Con Amore succesvol Oud ijzer- aktie KPJ geslaagd E.H.B.O. weer naar wedstrijd Jaar vergadering K.P.O. Expositie reconstructie Hessenweg Grabbeltoernooi opende seizoen Jeugdtoernooi Eemelaar Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 13 APRIL 1978 13 ACHTERVELD - Zaterdag 8 april hield de plaatselijke K.P.J. haar jaar lijkse oudijzeractie. Ook dit jaar is deze actie weer een groot succes geworden. Met twaalf tractoren elk met aanhangwagen en ongeveer 70 leden werd er zaterdagmorgen op uitgetrokken. Er was zoveel op te halen dat er tot in de middag gewerkt moest worden voor alles binnen was De K.P.J. is dan ook alle Achtervelders en Stoutenburgers heel dankbaar voor de medewerking die is ondervonden Een bijzonder woord van dank is hier zeker op zijn plaats voor de familie Van den Hengel waar alles ge deponeerd mocht worden Zoals elk jaar was er ook nu 's avonds weer een disco-avond in de zaal bij Rien Coenders voor de K.P.J.-leden. Er werd ditmaal geen entree gevraagd. Tijdens het dansen werden alle mede werkers nog getracteerd op diverse lekkere hapjes hetgeen zeer in de smaak viel. De muziek werd verzorgd door twee leden van de K.P.J. die voor het eerst met hun eigen discotheek Oele Boel van start gingen Hun eerste optreden is heel goed geslaagd. Ook andere verenigingen en overige feestvierders kunnen vanaf heden een beroep op Oele Boele doen. Zondag 16 april gaan twee heren teams van de K P J. mee spelen in het provinciaal vol- leybaltournooi te Soest. De mo gelijkheid om aan dit tournooi te kunnen deelnemen ligt in het feit dat deze teams tijdens het kringtournooi op een eerste en derde plaats waren ge ëindigd Het vertrek zondaig is om 10.00 uur vanaf de zaal van Rien Coenders ACHTERVELD - Daar de wedstrijd- groep van de plaatselijke EHBO afdeling op de districtswedstrijden te Jutphaas als eerste uit de bus kwam, kunnen zij nu meedoen aan de wedstrijd om de Mr. Kneepkensbeker. Deze beker is een wisselbeker die vorig jaar door Achterveld werd gewonnen. Op 21 april zal deze wedstrijdploeg met zeven andere ploegen weer strijden om deze beker De wedstrijden zullen wor den gehouden in het Wapen van Werk hoven te Werkhoven De aanvang is 20 00 uur. Vertrek isom uiterlijk 18.45 uur vanaf de garage Kleinveld. Het be stuur rekent wel dat er een groot aantal supporters mee zullen gaan om de ploeg aan te moedigen zodat zij weer de beker mee kunnen brengen naar Achterveld ACHTERVELD - Als afsluiting van het winterseizoen en het winter- programma houdt de K.P.O. afdeling donderdag, dus vandaag, haar jaarver gadering. De notulen en 't financieel verslag van het vorige jaar worden voorgelezen Ook is er deze avond nog een bestuursverkiezing. De voorzitster, mevrouw van Wiering, treedt af en stelt zich niet meer herkiesbaar. Daarom hoopt het bestuur dat er deze avond veel leden aanwezig zullen zijn. Na af loop van het officiële gedeelte zal de avond verder worden gevuld met bingo. Frans Kerkhof heeft bij deze bingo weer de leiding Er zijn een aantal leuke en mooie prijzen te winnen. De avond wordt gehouden in d'Ouwe Peerdestal en vangt aan om 20.00 uur ACHTERVELD - Begin december vorig jaar werden in Achterveld twee informatie bijeenkomsten gehouden over de reconstructie van de Hessenweg binnen de bebouwde kom en van het eerste gedeelte van de Ko ningin Julianaweg. Mede aan de hand van de tijdens deze bijeenkomsten gemaakte opmer kingen is het definitieve plan opgesteld, dat thans gereed is. Op maandag 17 april zal in de voor malige raadzaal aan de Kon. Ju lianaweg een expositie over dit plan worden gehouden. De expositie is ge opend van 19.30 tot 21.30 uur Amb tenaren van de Dienst Ge meentewerken zullen aanwezig zijn voor het geven van toelichting en het beantwoorden van eventuele vragen, 2e meisje in de groene poule was Mary Enters; 2e jongen in de groene poule was Vin cent van Doornik; 2e meisje in de rose poule was Petra Horst; 2e jongen in de rose poule was Arthur Scherpenzeel. ACHTERVELD - Maandag was het de eerste avond van de door de Her vormde vereniging Con Amore georga niseerde avond-vierdaagse. Het is een groot succes geworden Niet minder dan 475 gingen er deze avond van start. Hierbij waren niet begrepen de personen die zich j.l. donderdagavond al wel hadden laten inschrijven, doch nu niet waren komen opdagen. Zowel de 5- als 10-kilometerlopers gingen door het mooie polderlandschap rond Ach terveld. Vrolijk en opgewekt kwam men zich na de wandeling weer afmelden De E.H B O.-leden die langs de route aanwezig waren hebben deze eerste avond geen blaren behoeven te prikken of andere eerste hulp behoeven te ver- lenen Als de overige drie avonden evenzo verlopen als deze eerste avond dan kunnen de organisatoren terugzien op een zeer geslaagde avond vierdaagse Donderdagavond zal om 20 00 uur nog een défilé worden gehouden Voor degenen die dan nog de moed hebben om dit défilé mee te lopen is de start om 20.00 uur aan het trapveldje aan de Kerkdijk Dit is naast de voormalige openbare kleuterschool Voorafgegaan doorDWS zal de volgende route wor den gelopen. Kerkdijk, voor Huize St. Joseph langs. Hessenweg, Jan van Ar- kelweg, Verjaegde Ruiterweg, Hes senweg eindpunt Ons Gebouw Het is wel te hopen dat de met-meelopers deze avond zeker hun belangstelling zullen tonen en de lopers met bloemen zullen verrassen ACHTERVELD - Zaterdag hield de muziekvereniging DWS haar jaarlijkse uitvoering. Toen de voor zitter, de heer Wouters, deze avond opende was de zaal slechts voor de helft bezet. Dit werd later wel beter, doch het had zeker nog beter gekund. Gezien het gebrachte pro gramma hebben degenen die niet geweest zijn heel wat gemist. Als eerste kreeg men het optreden van het muziekkorps dat een heel geva rieerd programma bracht. De volgende nummers werden ten gehore gebracht: Mars Solong, Symphonie in C, Ja maican Folk Suite, Josua, Indian Sum mer en als slot Show Boat. Het geheel stond deze avond onder leiding van de waarnemend dirigent de heer Steen beek. Voor het optreden van elk nummer werd door de heer Steenbeek een korte uitleg gegeven. Nadat de mu ziekvereniging zijn programma had afgewerkt Kreeg men een opireoen van de drumband, gevolgd door een ge- zamelijk optreden van het korps en ma jorettes met de mars Bill Óayley. Als sluitstuk kwam hét gezamenlijk optreden van'de muziekvereniging, de majorettes en de drumband met Mars Over And Out Bijgestaan door de muziekvereniging voerden de majorettes nog een show op die met een daverend applaus werd beloond Hetgeen door de muziekver eniging werd gebracht was van een dergelijke kwaliteit dat alle aanwezigen er heel erg van hebben genoten. Ook het optreden van de drumband was met uitzondering van een klein foutje heel goed. Jammer was wel dat er van gemeen tewege niemand aanwezig was. De burgemeester die wel een uitnodiging had ontvangen was jammer genoeg verhinderd Tijdens de pauze werd er een verloting gehouden, waarbij een vrij groot aantal prijsjes waren te winnen. Na de pauze was er nog gelegenheid om te dansen. De muziek hiervoor werd verzorgd door de welbekende Transit Band Van de gelegenheid om te dansen werd door de aanwezigen druk gebruik gemaakt. Het was weer een echte mooie en gezellige DWS-avond waarop zowel door de vereniging als door de bezoekers met plezier op terug kan worden gezien ACHTERVELD - Donderdag 6 april werd in Ons Gebouw te Achterveld de film Leusden 1200 vertoond. Tevens was er voor de inwoners ook gelegen heid om kennis te maken met de bur gemeester. Hier werd dan ook door de aanwezigen wel gebruik van gemaakt. Jammer was wel dat er zo weinig publiek belangstelling voor deze film toonde Er waren slechts ongeveer vijftig personen aanwezig. Daar er geen rekening was gehouden met de invoe ring van de zomertijd werd het draaien van de film en de dia's nog even uitge steld zodat er eerst kennis met de bur gemeester en zijn echtgenote kon wor den gemaakt Hierna werden eerst de dia's vertoond die door de bevolking waren gemaakt. Daarna volgde de film en tot slot nog een diaserie die liet zien hoe Leusden in de loop van die 1200 jaar was ontstaan. Aan het slot van de avond werden de organisatoren en de aanwezigen bedankt door de heer Henk Ossendrijver Een matig gevulde zaal bekijkt de dia-serie De wedstrijden vonden plaats onder ideale weersomstandigheden en er was grote animo voor Er werd gespeeld in twee poules, een rose en een groene poule Er werd steeds twintig minuten gespeeld en de gewon nen games telden persoonlijk Er werd goed gespeeld en ook zeer sportief Na afloop van de wedstrijden bleek de opzet zoals deze nu was gedaan zeer goed in de smaak te zijn gevallen. Door deze opzet kreeg iedereen een gelijke kans. De uitslag was: 1e meisjes in de groene poule waren Jeanette van Wie- ringen en Brigitta Horst. Deze meisjes waren gelijk geëindigd; 1e jongen in deze groene poule was Marco de Ruiter; 1 e meisje in de rose poule was Sandra Beijneveld; 1e jongen in de rose poule was Tino Scherpenzeel ACHTERVELD - Zondag vond het openingstoernooi voor de senioren van de tennisvereniging De Eemelaar plaats Dit openingstoernooi werd ge speeld in de vorm van een grabbelton- toernooi Er werd nu niet ingedeeld doch iedereen grabbelde aan het begin van elke ronde zijn eigen partner Dit had tot gevolg dat er nu heel andere partners tegenover elkaar kwamen te staan dan bij een indeling zoals dat voorheen gebeurde Het was de bedoeling dat het een gezelligheidstoernooi werd, Dit is het dan ook zeer zeker geworden. Dankzij het zeer mooie weer en de prima or ganisatie van Vera Krijger, Wijnand Brink, Elly Colthof en Ella Kelder is het een echte fijne dag en een zeer geslaagd toernooig geworden, Er waren in totaal 76 deelnemers (38 dames en 38 heren). Nadat alle wed strijden gespeeld waren en de eindre- kenmg was opgemaakt bleèk Wil van Putten bij de dames de winnaar te zijn met 27 games De nummers 2, 3 en 4 eindigden gelijk met elk 21 games Dit waren nr 2 Hester Bonneet, 3 Ineke Wijsenveld en 4. Marie van Wieringen. Bij de heren was het Rob Langereis die met 21 games beslag op de eerste plaats wist te leggen De nummers twee tot en met vijf waren ook weer gelijk geëindigd en wel elk met 20 games. Dit waren 2 Gijs Wend. 3 Wim Groenewe- Een van de deelnemers aan het Eemelaar-openingstournooi In aktie. Gezellige belangstelling tijdens het openingstournooi van de Eemelaar in Achterveld. gen, 4. Jo van Bohemen en 5. Stef Sta lenhoef. De opzet van het grabbelton-effect en de daardoor ontstane mix van dames en heren is wel geslaagd en bij de spelers ook goed bevallen. Het is een openingstoernooi geweest waar met plezier op terug kan worden gezien. ACHTERVELD - Door de jeugd van de tennisvereniging De Eemelaar werd een onderling tennistournooi gespeeld.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13