Gouden Klomp hield vlotte jaarvergadering POLITIE SPORTIEF JACK 239.- Broekhuis KLEDINGBEURS BRACHT f 1000,- OP r bracht f 6000,- op s DONDERDAG 20 APRIL 1978 11 LEUSDEN- In ,,'tTrefpunt'' was op woensdagmiddag 12 april van 14.00 tot 16.00 uur een kledingbeurs ge organiseerd. Er was enorm veel ge dragen en nette tweedehands kleding binnengekomen; té veel zelfs om allemaal op te hangen en uit te leggen. De belangstelling voor de kleding was zéér groot, en 's avonds kon me vrouw Weernekers bekend maken, dat de kledingbeurs maar liefst 1 000.- had opgebracht Een gedeelte van dit geld is bestemd voor de transportkosten van de 16 dozen met 160 kilogram kleding, die zul len worden gezonden naar het dienstencentrum van ds Mabusela in Mamelodie bij Pretoria in Zuid-Afrika De resterende kleding, gaat naar noodlijdende gezinnen in 's- Hertogenbosch Nader zal nog bekend worden ge maakt voor welk doel het van de baten van de kledingbeurs resterende geld bestemd zal zijn. De Hervormde Vrouwen Dienst dankt allen, die kleding gaven, die kleding kochten, en die de kleding wilden verkopen tijdens de beurs- middag in ,,'t Trefpunt". Het is prettig om te konstateren dat velen bereid zijn om zich voor een goed doel in te zetten. een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bazaar, die terdag in het bejaardencentrum 't Hamersveld werd gehouden, heeft in totaal 6000,- opgebracht. Daarmee heeft het tuinprojekt, waarvoor de opbrengst van de druk bezochte ba zaar was bestemd, een fikse steun in de rug gekregen. De kast, die bij In- schrijving van de hand werd gedaan, leverde 425,- op, terwijl de pony e voor 340,- van eigenaar verwis- •elde- lefRv Bij de verschillende spelen waren t J prijzen te winnen op de bazaar Hieron- eoj der een overzicht van de prijswinnaars et] op de verschillende onderdelen idi 3p SJOELEN (73 ptE v.d. Lagemaat, Hamers- an veldseweg 120; leesmand 'Pi 2. (69 pt.) Mevr V d. Gier, Ravenhorst M 1; een pot boerenjongens. 3. (68 pt.) Mevr Bousma, Pr. Bernhard- laan 5; dinerkaarsen. een aantal dat door niemand precies geraden werd. Drie personen kwamen er met hun schatting van 2500 het KNIKKERSPEL 1. (370 ptMargriet Schipper, Bohemen 35; zes koppen en schotels. or 2j (350 pt.) Mevr. Van Hamersveld, Margrietlaan 1Hoevelaken, reissloffen in etui 3b (340 pt.) Frank van Ruitenbeek, Ad miraal Helfrichlaan 72, Dieren; tas (340 pt.Mevr Rademaker. Bretagne 17; vier vingerdoekjes. BONEN RADEN In de pot bevonden zich 3024 bonen, Ier. VERLOREN jr: Aantal betaalkaarten met zakagenda en kaschèques; judopak, rijbewijs, gouden schakelarmband met inscriptie mam; kassa-sleutels in etui; giro be- taaipas; zilveren kettinkje met zilveren pbedel; armband met hartje; zwart pol j stasje met portefeuille en be- taalpassen; bril met zwart montuur; luwe tas met portemonnee en bijbel groene wieldop van Mercedes Benz; bruine herenportemonnee met groot geldbedrag"; bruine hondenriem "weggelopen Zwarte kater met witte bef. GEVONDEN Paar zwarte kinderhandschoenen; kinderzitje met bruine trappelzak; door zichtige paraplu met blauwe rand; zwarte etui met drie sleutels, por tefeuille met inhoud, gereedschapstas met spuitbussen en bougies; bril met donker montuur dat met goud is bewerkt en voorzien van sterke glazen. Inlichtingen worden u verstrekt door de Rijspolitie te Leusden-zuid, Oude Rijksweg-Arnhemseweg, telefoon 033-44444 INGEBROKEN Zondag 9 april werd ingebroken in een nissenbut op het terrein van de in aanbouw zijnde bankgirocentrale. Er werd gereedschap ontvreemd. VERKEERSCONTROLES Eén persoon moest worden bekeurd, omdat hij reed in een auto met een gladde band. Een bromfietser moest worden be keurd wegens het voorttrekken van een fietser. Twee fietsers gingen op de bon we gens het rijden zonder licht Bij een snelheidscontrole op woensdag 12 april op de Centrumweg moesten 6 automobilisten worden be keurd wegens het overschrijden van de maximaal ioegestane 50 kilometer. De politie noteerde snelheden van 70 kilo meter Donderdag 13 april moesten op de Lockhorsterweg twee bestuurders van vrachtwagens worden bekeurd, omdat Jan van Schaffelaarstraat 44-46 Bameveld Voorzitter G Dietrich en secretaris A. Steeman waren aftredend maar her kiesbaar en dat leidde ertoe, dat zij hun prachtige galacostuums op carnava leske hoogtijdagen kunnen blijven dra gen. Piet Valkenet was tussentijds in het bestuur opgenomen en het voorlo pige werd nu definitief. Resten nog twee vacatures (het bestuur wordt een vijf manscollege) omdat penningmeester Arie Hotveen zijn kasboeken definitief heeft afgesloten. Hij stelde zijn drukke maar dankbare functie ter beschikking. De kascommissie had ondertussen zijn doen en laten voor de Gouden Klomp in orde bevonden en zo werd afscheid ge nomen van Arie met de bekende woor den van dank en de (door de keurige verpakking) onbekende inhoud van een vierkante fles. Maar als u „jajem" zou raden, maakt u een beste kans op de hoofdprijs Echtgenote Ans werd verrast met een mooie plantenbak. De eerste niet-officiële daad van de heer Houtveen - een rondje voor de hele tent! - was een moedig gebaar, dat als zodanig dan ook een dankbaar applaus kreeg. Ook de Raad van Elf bleef voor alsnog incompleet, het vertrek daaruit van Piet Valkenet (naar het bestuur), Jan Houtveen (wil reserve worden). Ton Herder en Nico Los (beiden willen nu als gewoon lid carnaval vieren) werd gedeeltelijk goedgemaakt door de sol licitaties van de heren Van Schaik (uit stekend idee van de man achter de zwembadbar), Hofland (voor ons een vreemdeling, tenzij het de bekende Roda-jeugdleider is, hetgeen wij echter betwijfelen) en Dietrich junior (een waardige zoon van zijn vader). Voor het begin van het seizoen is het elftal echter compleet, zo werd ons beloofd. carnavalsprogramma Het seizoen 1978-1979 nadert weer snel en toen het navolgende programma bekend werd gemaakt, grepen velen meteen naar hun agenda; 11 -) 1 -1978; elfde van de elfde-bal. 27- 1-1979: carnavalsinstuif. 24- 2-1979: groot-carnaval. 25- 2-1979: früschoppen. 26- 2-1979 bejaarden-carnaval. 27- 2-1979: donder-op-bal. 24- 3-1979: midvas tenbal. Uiteraard verder de nodige „tus sendoortjes". Na een korte reorganisa tiepauze volgde vanaf 23.00 uur de tweede trekpleister van de avond: bingo metGijsv.d Hoef en Ton Stegeman en ook met veel meer prijzen dan er deel nemers waren. De „bezwaarlijkste" prijs won ex-prins PAM: een kub haardhout. Die kub was niet zo'n pro bleem (daar weet Piet wel raad mee) maar wel het feit, dat de winnaar het hout zelf op maat moest zagen en klo ven! VAKANTIETIP één van de kleine diren op de expositie, (foto Dierenpark Wassenaar). De sportiviteit verschijnt weer in de zomerkleding voor mannen. En terecht. Tilbury zorgt dat 't bij al zijn beweeglijkheid ook de nodige kwaliteit houdt. Kijk dit jack maar. Pigskin. De rits is grof, band en kraag zijn van tri cot. Ruim en warm, zo hoort het. Uit de polonaise van jaarverslagen concludeerden wij, dat het „school reisje" van de Gouden Klomp naar de Fidele Kölner - met een boottocht op de Rijn bij Keulen - op 20 mei zal doorgaan, dat de contributie niet ver hoogd wordt en dat voor het geplande feest voor de gehandicapte Leusdense kinderen op dit moment reeds 2237,- in kas is. Met een deel van de „verkie zingen" zijn de Gouden Klompers altijd erg geheimzinnig Wie straks op de elfde van de elfde als Leusdense car navalsprins aan de macht zal komen, kwamen wij - ondanks een slinkse po ging achterom en binnendoor - niet te weten en die jongens hebben nog gelijk ook, dat ze wat dat betreft de kiezen op elkaar hielden. Er zijn drie candidaten voor het prinsschap, zodat het ver moedelijk geen overjarige hoogheid zal worden. zij op deze weg reden, terwijl hun auto s boven de 4 ton wogen Wegens het foutief inhalen op de Heiligenbergerweg moest de politie op vrijdag 14 april een bestuurder bekeu ren ONBEKWAAM Zondag 9 april reed een bestuurder van een auto door een aantal schrik- hekken heen op de Hamersveldseweg bij de spoorwegovergang De man, een inwoner van Leusden, bleek te veel ge dronken te hebben. Hij kreeg een proces-verbaal wegens het rijden onder invloed. AANRIJDING Op de Doornseweg vond maandag 10 april een aanrijding plaats De heer J. D. F uit Amersfoort reed in zijn per sonenauto tegen de achterzijde van een vrachtwagen, die werd bestuurd door de heer A A. van B uit Steenwijk. De heer Van B. ging vlak voor de heer F inhalen. Er ontstond gelukkig alleen materiële schade VERKEER GEREGELD Dinsdag 11 april moest de politie ge durende anderhalf uur het verkeer rege len op de Doornseweg, waar een vrachtauto was gestrand, die twee lekke banden had. De banden moesten eerst worden gerepareerd alvorens het verkeer weer zijn normale loop kon hebben ZIGEUNERS Op de parkeerplaats in Den Treek streken vrijdag 14 april een aantal zi geuners neer De Rijkspolitie te Leusden verzocht hen onze gemeente te verlaten GRAPJE Een misplaatst grapje speelde zich af op zaterdag 15 april, toen de politie be richt kreeg van een gestolen auto Het was een grapje, en de auto was ogen blikkelijk weer terecht. LICHTMASTEN VERNIELD Baldadige jeugd vernielde op zaterdag 15 april in de wijk Groenhouten een aantal lichtmasten De politie werd gewaarschuwd, maar de daders konden niet in de kraag gevat worden INBRAKEN Zondag 16 april werd ingebroken in Leusden-centrum bij Alfred Benron De vakantietijd is nog niet aange broken, maar het is wellicht fijn te weten, dat u een dagje kunt reserve ren voor het dierenpark Wassenaar niet alleen voor de normale kollektie dieren, maar ook voor een bijzondere expositie. Wie denkt dat vermiljoenrood en kobaltblauw een kleurencombinatie is die in de dierenwereld niet voorkomt, moet eens een kijkje gaan nemen in het Dierenpark Wassenaar, waar tot 1 oktober de expositie „Juweeltjes uit de natuur" wordt gehouden. Het Dierenpark heeft namelijk een col lectie van de allerkleinste dieren bij eengebracht, die echter zo bijzonder kleurrijk zijn, dat zij, gezien hun ge ringe afmetingen, terecht juweeltjes genoemd kunnen worden. Klein maar fijn dus, en dat geldt on dermeer voor de Zuidamerikaanse pinché-aapjes, die getooid zijn met een enorme witte kuif en tot de aller kleinste apen behoren. Niet minder opvallend zijn de diverse bont gekleurde eekhoorntjes en kleine roofdiertjes, terwijl er ook een groot aantal kleurrijke vogels tentoon gesteld zijn. De meest gewaagde kleurencombinatie vindt men echter bij de hagedissen en kikkers; wat dacht u bijvoorbeeld van de dag- gecko's: iriserend blauwgroene ha gedissen met scharlakenrode stip pen! Of neem de gifkikkers, die mis schien wel de kroonjuwelen van de expositie genoemd kunnen worden en waarvan een groot aantal soorten in allerlei kleuren en vormen zijn geëxposeerd. Zo zijn er gifkikkers met oranje strepen, felrode met don kergroene poten, groene met zwarte stippen, zwarte met rode banden en vele andere met de meest onwaar schijnlijke kleurencombinaties. Al lemaal kleurige lilliputters, waarvan de allerkleinste niet groter dan 1 cen timeter is en vanwege zijn rode kleur aardbeikikker wordt genoemd! Die felle kleuren hebben zij echter niet voor niets; die dienen namelijk om eventuele vijanden te waarschuwen dat hun huid giftige stoffen afscheidt. Mocht een roekeloze be lager toch nog toehappen, dan zal hij zeker snel spijt van krijgen en de kleine kikker direkt loslaten. Het gif is zo sterk dat de Columbiaanse In dianen het gebruiken om er hun pijl punten mee in te smeren. Kortom, een kleurrijke wereld van levende LEUSDEN/CENTRUM - Wie zou denken, dat de Leusdense car navalsclub de Gouden Klomp alleen maar de lolbroek uithangt, heeft het mis. Als bij een echte vereniging - met bijna 200 leden - gebeuren er ook ernstige dingen en zo vond vrij dagavond in het gezellige zwem badrestaurant de jaarvergadering 1978 plaats. Voorzitter Georg Dietrich begon niet, zoals aange kondigd, om 20.30 uur, maar een halfuurtje later. Op dat moment wees de officiële klok op de gemeentelijke overdekte sportruimte van het BB- park exact acht uur aan (het is ook nog maar drie weken zomertijd!) waardoor de opper-carnavalist ver moedelijk in de war gebracht was. Zonder hoempapa, dansmariekes, vermommingen en wat dies meer zij, werd de praatavond bezocht door tweemaal zoveel belangstellende leden als vorig jaar en dat is een goed teken. juweeltjes, die er een bijzonder inte ressante leefswijze op na houden en dit seizoen in het gorilla-huis van het Dierenpark Wassenaar te be zichtigen zijn. dichts bij. Van hen krijgt mevrouw Smits, kamer 204 in 't Hamersveld, het fototoestel De reeds eerder genoemde mevrouw Van Hamersveld krijgt een ketting en Michel van Vuuren ziet zijn gokje beloond met een sleuteletui FOTO'S De oude foto's, die op de bazaar te teLLERUP „De pauze duurt een half uur, Jan. of blijf je toch kijken?" zien waren, vertoonden per soneelsleden van 't Hamersveld in hun jonge jaren. Daar is niemand achter ge komen. Ook wist niemand de juiste naam en geboortedatum van de pop te raden. Ook hiervoor worden dus geen prijzen uitgereikt De pop heette overi gens Laura en haar geboortedatum is 27 maart 1932

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11