KPO nam afscheid van voorzitster Achterveld degradeert DWS hield spelmiddag Avondvierdaagse werd overweldigend succes 2 Bestuurswisseling bij De Zonnebloem Sport in Achterveld voor 1940 s.v. Achterveld i- maakt j noc I tel jeu. Gei Leusder Krant - Achtervelds nieuws nebiow teem i ACHTERVELD - Als afsluiting van het KPO seizoen werd donderdag 13 april de jaarvergadering gehouden. Een groot aantal leden was ook deze avond weer present. De voorzitster opende deze vergadering met een hartelijk welkomswoord aan allen. Het was de laatste maal dat zij de leiding bij een KPO bijeenkomst had. Zij zou deze avond aftreden als voor zitster en bestuurslid en stelde zich niet meer herkiesbaar. Na dit openingswoord kreeg de sec retaresse gelegenheid haar jaarverslag voor te lezen. Hieruit bleek dat er het afgelopen jaar weer veel activiteiten waren geweest die bij allen zeer goed in de smaak waren gevallen Dit bleek wel uit de zeer grote ledenopkomst bij elke geplande samenkomst Uit het verslag ACHTERVELD - Door In Bussum van mede degradatie-kandidaat SDO, met 2-1 te verliezen is Achter veld gedegradeerd. Het doek is na maandenlange spanning definitief gevallen. Achterveld verdwijnt nu naar de 1e klasse van de afdeling Utrecht. Achterveld trad aan met 3 invallers n.l. voor de nog niet fitte Cor Hoogland, en Hans Versteeg wegens familie omstandigheden. Aanvoerder Toon Kalshoven was door ziekte uitgescha keld Hierdoor moesten er verschillende omzettingen in het team plaatsvinden waardoor het verband vaak zoek was. SDO trachtte met een serie aanvallen Achterveld al direct op de knieën te krijgen. Krampachtig verdedigde het gehavende team en SDO forceerde en kele corners. Uit één van deze corners kon de opkomende linksback, Huis in 't Veld. met een fraaie treffen doelman Tolboom passeren, ledereen dacht dat SDO door zou gaan. maar ze trokken zich terug in de verdediging. Achterveld kreeg hierdoor een lichte veldmeerderheid. Onzuiver geplaatste ballen waren een gemakkelijke prooi voor de SDO-verdediging. Een schot van Jan Kerkhof moest de Bussumse keeper tot corner verwerken Echter zonder resultaat; de SDO-ers waren de baas in vrijwel alle kopduels Een trekbal van Gert van de Brink werd keurig gestopt. Uit de counter van Gijs Hak naar de flitsende Piet Vos. wiens schot de doelman al gepasseerd had. werd op doellijn redding gebracht. van de penningmeesteresse bleek dat de afdeling ondanks de vele uitgaven het toch weer gelukt was om met de financiën rond te komen Hierna werd de bestuursverkiezing gehouden. Aangezien mevrouw Van Wieringen zich niet meer herkiesbaar stelde, moest er een nieuw bestuurslid worden gekozen. Twee kandidaten waren naar voren gebracht: mevrouw K v. d Tweel-van Mispelaar en mevrouw A van Dalen-Born. Na uitslag van de stemming bleek dat mevrouw A. van Dalen-Born. met meerderheid van stemmen als bestuurslid was gekozen. Na de gehouden verkiezing werd af scheid genomen van de scheidende voorzitster mevrouw Van Wieringen. Dat dit met enig weemoed gepaard ging was wel begrijpelijk daar zij 24 jaar als Door een volslagen misser van de zenuwachtig spelende verdediging van SDO kreeg Gert van de Brink op 25 meter een scoringskans De bal rolde tergend langzaam naar het verlaten doel, doch een op het laatste moment opdravende back kon de bal precies van de doellijn trappen. Kansen waren er dus wel maar een doelpunt kwam niet. Het spel bleef pover en bovendien speelde de felle wind de spelers parten. De SDO-tegenaanvallen waren ook niet ongevaarlijk en laatste man Herman Kerkhof moest herhaaldelijk handelend optreden Ruststand 1 -0. In de tweede helft kreeg SDO de schuin over het veld staande wind in de rug. Trainer Baas ruilde Johan v. Dalen voor Albert Tolboom om wat meer stootkracht in de voorhoede te krijgen. SDO schakelde over op de aanval en zette de Achterveld-verdediging via de vleugelspelers behoorlijk onder druk. Uit een vrije trap in de 55ste minuut kwam SDO door Heersdrop op een riante 2-0 voorsprong. De goed keep ende Tolboom was dit schot te machtig en moest capituleren. SDO kon nu de strijd consolideren en Achterveld moest uiteraard komen Toch gaf Achterveld zijn hoofdklasserschap nog niet op en kwam tot goede aanvallen. Jammer was het dat Jan Kerkhof deze middag opererend als linkerspits voortdurend niet op zijn plaats te vinden was. Hier door ging menige goed opgezette aan val verloren. Johan Hak kwam oog in oog met de Bussumse doelman, doch zijn schot stuitte af op diens borst De SDO-verdediging begon voorzitster al haar toewijding aan de Achterveldse KPO afdeling had gege ven. Dit werd dan ook op duidelijke wijze naar voren gebracht. Veel heeft zij voor de afdeling betekend en gedaan en er was steeds een hele fijne samen werking tussen haar en de overige be stuursleden Als dank voor alles wat zij in die 24 jaar had gedaan werd haar door de secretaresse een kado aange boden. Mevrouw Van Wieringen dankte voor dit geschenk en ook voor het ver trouwen en de zeer fijne medewerking die zij in de afgelopen 24 jaar had on dervonden De avond werd verder gevuld met een bingo. Daar de heer Frans Kerkhof wegens ziekte niet in de gelegenheid was deze bingo te leiden werd hij ver vangen door de heer J Schouten. Er naarmate de strijd vorderde slordiger te spelen en moest voortdurend aan de noodrem trekken. Door te fors ingrijpen kreeg Achterveld enkele vrije trappen te nemen. Bertus v. Houten kopte hieruit een keer precies op de lat Het moedig strijdende Achterveld wilde toch nog de eer behalen van een tegenpuntje, 2 mi nuten voor tijd kwam deze dan ook Uit. opnieuw, een vrije trap van Herman van Ruitenbeek naar Jan Kerkhof geplaatst ACHTERVELD - Zondagmiddag was door de activiteitscommissie van de muziekvereniging DWS een spel- middag georganiseerd voor de mini- majorettes. de majorettes en de drum band. Het was de eerste maal dat deze sinds kort bestaande activiteitscom missie iets organiseerde Het was wel jammer dat van de ruim 60 leden er op het laatste ogenblik een groot aantal, na eerst te hebben toegezegd dat ze zou den meedoen, afzegden Er waren nu slechts 31 leden aanwezig. Desondanks werd het toch een zeer gezellige middag Na een hartelijk wel komstwoord werd als eerste punt een waren een aantal mooie prijzen met deze bingo te winnen Tussen de bingo door organiseerde de heer Schouten nog een kwis ,.ken uw plaats'' Er werden 25 vragen gesteld over Achter veld. Deze kwis werd gewonnen door mevrouw R van Burgsteden-van Zandbrink en mevrouw J Eggenkamp-van Burgsteden Na afloop van de bingo werd deze jaarver gadering gesloten met dank aan allen die hadden meegewerkt om deze avond zo te doen slagen. Na de vergadering werd nog een be stuursvergadering gehouden waarbij een nieuwe voorzitster moest worden gekozen. Na stemming bleek mevrouw G B. van den Berg-van Ruitenbeek als voorzitster te zijn gekozen Daar deze secretaresse was moest nu ook nog nam deze hem ineens op zijn slof en verkleinde de achterstand tot 1-2. De resterende minuten ging Achterveld massaal in de aanval Het gehele elftal, inclusief doelman Tolboom, zette SDO onder druk. doch de tijd was te kort om de gelijkmaker te scoren. Een juichend SDO met 350 supporters verliet de Bussumse grasmat SDO blijft hoofd klasser terwijl Achterveld degradeert na een eenjarig verblijf in deze klasse puzzeltocht door het dorp afgewerkt. De deelnemers waren ingedeeld in ploegen. Na terugkomst van de ploegen moesten deze onder het genot van een consumptie een vragenlijst be treffende bepaalde punten van de puz zeltocht invullen. Tevens moesten zij ook nog een lijst met actuele vragen invullen Terwijl de jury de ingevulde lijsten nakeek en daarna de puntentelling vaststelde konden de deelnemers en deelneemsters een ge zellig dansje doen Nadat alles was be keken kon de jury de uitslag bekend maken. Twee ploegen eindigden met een gelijk een nieuwe secretaresse worden ge kozen. Dit werd mevrouw Tr. van Hamersveld-v d Burgwal. De Achter veldse KPO afdeling kan weer te rugzien op een succesvol seizoen waarin veel activiteiten zijn geweest die door de leden zeker zijn gewaardeerd, hetgeen wel bleek uit de zeer grote op komsten bij elke activiteit. Op dinsdag 16 mei wordt er nog een zomerreisje georganiseerd. Het zal een excursie worden naar Brabantia in ACHTERVELD - Het bestuur van de Zonnebloem afdeling Achterveld heeft een wijziging ondergaan. Eind maart van dit jaar deelde de voorzit ster van deze Zonnebloem-afdeling, mevr. Kerkhof - Kok, beter bekend als Door Kok, tijdens een bijeen komst in een door haarzelf toegelicht schrijven mede dat zij om gezon dheidsredenen niet langer in staat was haar functie als bestuurslid en voorzitter voort te zetten. Daar zij tien jaar lid van de Achter veldse afdeling - waarvan zes als voor zitster - was geweest is het wel begrij pelijk dat het haar veel moeite kostte om deze mededeling te doen. ledereen die haar kent en met haar te maken heeft gehad weet dat zij met de steun van haar mede bestuursleden onnoemelijk veel werk op het gebied van de Zon nebloem heeft verzet. Noemen we slechts het bezoek van de zieken, het organiseren van de boottocht voor zie ken. het herstellen van de ziekendag. Daar zij haar functie nu neerlegde moest naar een nieuw bestuurslid wor den uitgezien. Door de overige be- aantal strafpunten van zes. De ploeg van Linda Hamersveld. Ellen Tolboom en Era van Dalen werd als eerste ge klasseerd terwijl de ploeg van Linda Smink, Astrid Tolboom. Greta Kamps. Martien Rietvelder en Marjan van Dijk als tweede werd geklasseerd De derde prijs ging naar de ploeg van Angele van Hamersveld, Elly Burgwal en Constance Blom Deze middag was bij de deelnemenden heel goed in de smaak gevallen en is zeker voor herha ling vatbaar. Waalre - Aalst. Daar de deelneemsters daar omstreeks 9.30 uur worden ver wacht is het vertrek gesteld om 8 00 uur 's morgens vanaf het Coóperatieplein. Na de excursie zal er worden gegeten en er zal ook nog een optreden zijn van diverse artiesten. De reiskosten bedra gen 40.- per persoon Degenen die dit reisje mee willen maken kunnen zich voor 5 mei opgeven bij de bestuursle den stuursleden moest nu naar iemand worden uitgezien die genegen was doch ook geschikt was om een be stuursfunctie te vervullen. Ook de leden werd gevraagd met een voordracht voor een nieuw bestuurslid te willen komen. Tevens werd naar voren ge bracht dat het nu ook wel een mannelijke kandidaat mocht zijn Op 10 april werd een ledenvergadering ge houden waarin het nieuwe bestuurslid werd gekozen. Nadat de voorgestelde kandidaten waren bekend gemaakt bleek dat de heer J. H. Colegem na de verkiezing als bestuurslid was gekozen Na de ledenvergadering werd op de zelfde datum door het bestuur de functie verdeeld. De samenstelling van het bestuur is nu als volgt: voorzitter de heer J. M. Colegem. Hessenweg 261 3791 PH. Achterveld; secretaresse mevr. A. Vos - van Marwijk. Emelaar- seweg 213791 PS, Achterveld; pen ningmeesteresse Eerw. Zr. Gaudentia, Hessenweg 218, 3791 PP. Achterveld Leden: mevr. L. Smit, van Oldenbar- neveltstraat 9. 3791 AH. Achterveld; mevr. L. Wijntjes. Walter van Amers- foortstraat 5. 3791 AN. Achterveld Afdeling jeugdvoetbal: Uitslagen zaterdag 15 april: Junioren: Achterveld A1 - Roda'46 A2 16-0 Achterveld B1 - Hoevelaken B1 1 -3' Achterveld B2 - CJVV B2 0-1 Achterveld C1 - Hees C1 0-8 Pupillen: Hoogl.veen 01 - Achterveld 01 0-5 Achterveld D2 - IJsselm vog 03 1-1 Achterveld D3 - Roda D5 1 -0 Achterveld E1 - Roda E1 4-0 Achterveld E2 - Limvio E3 1 -2 Achterveld E3 - VVZ'49 E6 5-2 Programma zaterdag 22 april: Junioren: Achterveld B1 - APWC B2 16 15 Roda'46 B3 - Achterveld B3 13 45 VVZA C3 - Achterveld C1 15 00 Quick C4 - Achterveld C2 13.45 DONDERDAG 20 APRIL 1978 ACHTERVELD - Maandagavond 10 april ging in Achterveld de door de Herv. Jeugdvereniging Con Amore georganiseerde avondvierdaagse van start. Vanaf 18.30 uur tot 19.00 uur gingen er 475 wandelaars van start voor de vijl of tien kilometer. Daar het de eerste maal was dat een dergelijk evenement in Achterveld werd georganiseerd was de deelname overweldigend te noemen. Onder vrij gunstige weersom standigheden konden de af te leggen kilometers worden gelopen. Bij de terugkomst bleek dat er geen uitval lers waren en dat de leden van de plaatselijke E.H.B.O. geen blaren behoefden te prikken. Dinsdagavond ging weer hetzelfde aantal deelnemers van start Ook nu waren de weersomstandigheden vrij gunstig. Deze avond bleken er twee uit vallers te zijn en moesten bij een achttal personen blaren worden geprikt. Woensdagavond werd er dus met twee man minder gestart. De weersom standigheden waren nu niet zo gunstig omdat het regende Desondanks kwa men de deelnemers nat maar toch op gewekt en zingend weer aan de finish Deze avond ook geen uitvallers en ge- prik van blaren. De laatste avond was het wel koud doch het was droog Ook nu werd door alle 473 deelnemers de tocht van vijf of tien kilometer geheel volbracht zonder uitvallers en zonder blaren Nadat allen binnen waren werd gestart met het dé filé Voorafgegaan door de majorettes, de drumband en de muziekvereniging van D W S. trok de stoet wandelaars door het dorp Langs de hele route stond het publiek klaar met bloemen die aan de deelnemers werden overhan digd, Dit défilé en de langs de route staande toeschouwers vormden een heel gezellig en fleurig geheel. Het défilé dat voor Huize St. Joseph langs ging werd daar afgenomen door de burgemeester van Leusden. mr. J W M Rademaker, de wethouder G van Woudenberg, wethouder Welzijns zaken van de gemeente Leusden. de arts Boersema. de plaatselijke com missie E. Kamphorst. G ter Maaten, E. Legemaat, D Bijl en M. Donselaar Ook was aanwezig zr. Silvia, de heer Hilhorst en enkele leden van het stich tingsbestuur van St Joseph De organisatoren kunnen terugzien op een zeer geslaagd evenement dat in Achterveld zeker is aangeslagen. Tij dens het défilé waren ook nog twee leden aanwezig van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding Gezien de weinige blaren die geprikt zijn en uitval len van slechts twee deelnemers kan deze avondvierdaagse zeker als zeer geslaagd worden genoemd. Blijkens de laatste berichten ligt het wel in de be doeling om volgend jaar een dergelijke avondvierdaagse te organiseren. ACHTERVELD - Via diverse p« vrije postcodekaarten en uit soonlijke informatie - met dank de heren Blom, van Nimwt Schouten, Vos e.a. - is gebleken, ook vóór 1940 in Achterveld w niseerde sport werd bedreven, de vooroorlogse schietsport zijE gegevens nog niet zo royaal, <jt een vijftiental schutters. a gesloten bij de Bijzondere Vriji Landstorm (district Noord-Veli oefende iedere zaterdagavond in het magazijn van de Coöpei. En met succes, want op wedstrij in de omgeving werden heel prijzen gewonnen. In het begin de twintiger jaren en met name n gj 1923 moet het een gezellige boel; Kc geweest. De onderneming helaas niet het eeuwige leven verdween. De animo voor det se wel fascinerende schietsport bi vc echter bestaan en in 1952 were st schietvereniging Achterveld op hc richt en die kreeg - vast niet ric gebrek aan plezier- later de n; pa van Sv. Ons Genoegen. tei Voetbal dateert in Achterveld 1935. Oorspronkelijk ..wild" en de naam ..Op Klompen Begoro ve werd op de Hessenweg gesp( str tussen de bakkerij van Schouten e- wc ge me vo tue ZO' wagenmakerij van Lammers. Later men, op ..verzoek" van veldwachters Huting en Kuit. naa- Zandgat. Meester Stipdonk was va ter van OKB en G. Taling en A l fenbukel traden op als secretaris penningmeester, al was er in weinig te penningmeesteren varr^ een doorlopend gebrek aan voldi geld Ook H. Schouten en Koos Wieringen zaten in het bestuur verhuisde het spul naar de Sc^j derbekerweg. COMPETITIE 'UB Wanneer dat gebeurde, weroy» duidelijk, maar zo'n jaar of veertig»® den werd de club lid van de IVO I Interdiocesane Voetbal Comp I Bond), die in de oorlog samengev I werd met de neutrale voetbad B Onder de naam van RKSV Acht? fl werd men ingedeeld in de kring en Eemland van de katholieke c hr bond. Uit die tijd dateren de eerste tacten met o.m SDO uit Bussu- £§- club die Achterveld afgelopen ze sjji de hoofdklassedas heeft omga Gevoetbald werd toen op een te1-., 35.-per jaar gehuurd weiland a B Donkersteeg, waarvan eerst dekh (en de ..plakken") verwijderd mo worden. Zelfwerkzaamheid vc jd destijds al geen enkel probleem 7® Het elftal uit die dagen werd gé r*1, uit de navolgende spelers: Herm en Reyer van Nimwegen (Reye meestal aanvoerder). Job, Nieke Lammers. H Rutten. G Wijntjes! Kranendijk. Rik Kleinveld. Johf Janus Visser, Bertus van Laar enï zitter Stipdonk. Maar de alleref competitiewedstrijd - tegen Spt Barneveld - werd met 0-11 verlo| RKSVA had ook een jeugi waarin o.m Jan. Joop en Job vai Wim en Job Schouten. Herman! pelschoten, G en J. van Nirmf Jan Kerkhof, Arie en Jan Jam Theo Wijntjes De voetbalclub r: nog diverse malen verhuizen1! naar een stuk land van Hendrik Ka§ de Kerkdijk. Tegen een huurpi 80.- per jaar maar met strd water in de langslopende Tenslotte werd een veld .grat huurd" van het R.K. Kerkbestuur toe kregen de kerkmeesters als moetkoming een kistje sigare stuks a 4 cent). Ook gratis wan eerste grasmaaimachines: de s van secretaris G Taling Desot bleek ook de voetbalclub blijvertje. Door de mobilisatie oorlog kreeg men zo'n gebrek aa' Iers, dat er geen elftal meer op d? te brengen was. Geruisloos g w club ter ziele, maar het bloed waar het niet gaan kan. Een jaa/ wereldkrijg herrees de RKSV A m veld. thans huizend op het rian? stenssportpark aan de KletterswB Hi do U UW brc de doi Jo: Acl r me vla 1 pu; Au Vai Kom keukens kijken zow?'| in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk berert keukenspecialist van Spc midden-Nederland deKeukenbeurs Mn ^^oudenberg Voorslr 39-41 Tel 03493-26.''" plo Maandags gesloten Pupillen: H v Achterveld D1 - Hoevelaken D'l Limvio D2 - Achterveld D2 Achterveld D3 - VVZA D5 apa Soest E1 - Achterveld E1 Quick E4 - Achterveld E2

Leusder Krant | 1978 | | pagina 12