Hessenweg in Achterveld wordt gerekonstrueerd /ia kreeg reis bij afscheid van St. Joseph Amusant feest Con Amore Grote belangstelling voor Veilig Verkeer Isidorus-viering Officiële opening scholen 26 april KPJ gaat voetballen Klaveijassen WERK ZAL ZES MAANDEN DUREN Buitenlust officieel geopend VEEL BELANG STELLING VOOR EXPOSITIE Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 20 APRIL 1978 begonnen. De totale rekonstruktie zal ongeveer zes maanden In beslag nemen, wat natuurlijk wel enige kon- sekwenties heeft voor de aanwo- nenden. Hoewel ongemak voor deze Achtervelders tot het minimum zal worden beperkt, is het onvermij delijk, dat er hinder zal worden on dervonden. Om de bewoners tijdig te kunnen informeren, zal bij het werk een informatie-keet worden inge richt, waar niet alleen de rekonstruktie-tekeningen zullen worden opgehangen, maar ook schema's van tijden, waarop be paalde delen van de Hessenweg zul len zijn opgebroken. De aanwonende middenstanders zullen dan zelf kun nen zien, wanneer ze slecht of beter bereikbaar zullen zijn. Ook andere in formaties over het werk kan daar worden verstrekt. Voor goede omleidingen zal worden gezorgd. ACHTERVELD - Vrijdag 28 april zul len de Achterveldse afdelingen van de A.B.T.B. en de K.P.J. gezamenlijk het Isidorusfeest vieren. Zoals gebruikelijk zal de avond om 19.00 uur worden aan gevangen met een Hollands gezongen Mis in de St. Josephkerk te Achterveld Daarna zal de avond worden voortgezet in Ons Gebouw. Na de koffie zal door de toneelgroep ,,De Vallei" uit Barneveld de klucht ..Jodocus op glad ijs" worden opge voerd Verder zal er deze avond ook gele genheid zijn om een dansje te doen waarbij de muzikale medewerking zal worden verleend door het trio „Fox Fox" uit Amersfoort 13 r ACHTERVELD - Woensdag 26 april za in de namiddag om 15.00 uur de officiële opening plaatsvinden van de beide basisscholen St. Joseph en het Startblok. Hoewel deze beide nieuwe scholen, onder één dak gebouwd, reeds geruime tijd in gebruik zijn, zaJ de officiële opening op genoemde datum plaatsvinden. Op donderdag 27 april zal er open dag worden gehouden, ledereen is die avond van harte welkom tussen 19.30 en 21.00 uur om eens een kijkje te komen nemen in de beide nieuwe scholen Tijdens deze kijkavond zal er ook een historische expositie te zien zijn over de scholen St. Joseph en Onze Wereld. Deze expositie zal de voorgeschiedenis van deze scholen laten zien ACHTERVELD - Woensdag 12 april werd In de recreatiezaal van huize St. Joseph afscheid genomen van de scheidende directrice Zr. Sil via. Aanwezig waren het stich tingsbestuur, de nieuwe directeur de heer Hilhorst, de bewoners van het huis en Sinecura, de medezusters en het overige personeel plus enkele genodigden. Nadat Zr. Silvia haar plaats had inge nomen werd deze avond door de direc teur de heer Hildehorst met een kort woord geopend. Als eerste spreker kwam naar voren de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer Blom. Deze bracht naar voeren dat afscheid nemen geen plezierige bezigheid is en zeker niet als er afscheid moet worden geno men van iemand die tien jaar een zo belangrijke taak heeft vervuld als zr. Silvia. „Het is voor u een zwaar offer", aldus de heer Blom; „We weten maar al te goed hoe u zich ingeleefd hebt in dit huis". De heer Blom bracht het werk naar voren dat verzet was door de scheidende zuster in verband met de renovatie. „De sporen die zr. Silvia ach terlaat zullen blijven. Ondanks de droefheid zal het ook nog een gevoel van voldoening voor u geven U had graag nog door gegaan, doch aan alles komt een eind Het is te hopen dat de heer Hilhorst met dezelfde vurigheid en enthousiasme het werk zal voortzetten Dit afscheid is geen blijde gebeurtenis doch hetgeen door u is gepresteerd is alleen weggelegd voor de zeer sterken", aldus de heer Blom. Hierna werd haar een reis aangeboden. Zr. Sil via kan zelf bepalen waar de reis heen gaat. Hierna was het mevrouw Noliet die namens de bewoners van het huis en van Sinecura sprak. Zij dankte de scheidende 'zuster voor alles wat zij voor de bewoners heeft gedaan. Namens het personeel was het zuster Annie die het woord voerde. Ook zij dankte zr. Silvia voor de intensieve inzet gedurende de 10 jaar dat zij direc trice was geweest. „Deze hele persoon lekke inzet kan aan niemand voorbij zijn gegaan. Voor u wordt er weer een pe riode van uw leven afgesloten, maar de waarde ervan blijft onmiskenbaar ge houden. U en wij allen zijn op doortocht Leven en werking in een voor ieder door God beschikt deeltje Ons leven is niet volledig zonder de elementen die erin verweven zitten. Ook het element af stand nemen en afscheid nemen. Niemand ontkorT\t daaraan Namens al het personeel een oprechte dank wat u daarvoor hebt gedaan en betekend", aldus zuster Annie. De woorden gingen vergezeld van een enveloppe met in houd. Na al deze woorden sprak zuster Silvia nog een kort dankwoord Zij was blij tien jaar voor de bewoners van het huis te hebben mogen werken. Zij dankte voor alle mooie woorden en de haar aangeboden geschenken. Als slot gaf zij haar nieuwe adres op en nodigde iedereen uit haar eens te komen be doeken. Po (Van de redaktle) m U ACHTERVELD - De expositie, die de gemeente Leusden maandag ge avond in het Achterveldse or; raadzaaltje organiseerde met be- Of trekking tot de rekonstruktie van de jn^ Hessenweg, werd bijzonder druk be dt zocht. Zoals bekend zal de Hes- senweg binnen de bebouwde kom ritlvan Achterveld aanzienlijk worden lui gerekonstrueerd, ook al zullen maar weinig aanwonenden daar enig na- tri. deel van ondervinden. Slechts drie Hessenwegbewoners zullen, ais \f daartegen geen overwegende be- ni zwaren bestaan, enkele stukjes if! grond aan de gemeente moeten ver- ®I|. kopen om de rekonstruktie uit te I kunnen voeren, Het klinkergedeelte van de Hes- t;ï; senweg zal nu met asfalt worden uitge- bi voerd. nadat het deel tussen Pater iffU'Siormstraat en einde bebouwing op richting Amersfoort van een betere riolering zal zijn voorzien. Ook het fiets- ni pad op dit gedeelte zal worden verbe terd, terwijl aan de overzijde een trottoir ïldi zal worden aangelegd. (tyjh'De weg zelf zal enigszins worden verbreed Het kruispunt Pater Storm- sptótraat-Hessenweg-Julianaweg zal worden gerekonstrueerd, zodat de we- :erj gen haaks op de Hessenweg zullen ko- i I men, waardoor de Hessenweg als aai voorrangsweg zal worden geaccen- tueerd. De bocht bij huize St. Joseph zal V. zodanig in de richting van het bejaar- Beeld van de belangstelling voor de Hessenweg-expositie, maandagavond in het Achterveldse raadszaaltje. dentehuis worden verlegd dat de vrijwel dagelijks optredende moeilijkheden in die bocht tussen elkaar tegemoet komende auto's, tot het verleden kan behoren Er zullen wat méér parkeerplaatsen worden gekreëerd, terwijl enkele be staande parkeerplaatsen, zoals bij Ons Gebouw, een andere indeling zullen krijgen. Er zullen ongeveer tien bomen voor dit rekonstruktieplan moeten sneuvelen maar er zullen er 23 worden bijgeplant. Het terrein tussen de coöperatie en de Roskam - nu particulier terrein - zal zo mogelijk worden ingericht als of ficiële parkeerplaats, na aankoop door de gemeente. Dit terrein wordt ook nu reeds als parkeerplaats gebruikt, maar nog op een wat ongeregelde wijze, waardoor de eigenaar van het terrein soms met z'n eigen auto is ingebouwd. Naar verwachting zal snel met het werk kunnen worden begonnen. Deze week of volgende week woensdag zal de toestemming van G.S. afkomen en kan direkt worden REVEILLE Maandag 1 mei zal traditiegetrouw om 7.00 uur weer de reveille zijn. Alles wat maar leven maakt kan worden gebruikt om aan deze reveille mee te doen Uitgezonderd zijn echter de bromfietsen met open of geen uitlaat en bromfietsen die niet verzekerd zijn. Na de reveille om ongeveer 7.30 uur zal de muziekvereniging D W.S. met majorettes en drumband een rondgang door het dorp maken. Om 9.00 uur zal er een zanghulde voor huize St. Joseph zijn. Bij deze zanghulde die zal worden gebracht door de kinderen uit Achterveld, zal ook de burgemeester aanwezig zijn. Na de zanghulde zal dan de nieuwe vlaggemast in gebruik worden geno men die door de vereniging is geschonken na de renovatie van het huis. De vlag zal worden gehesen door zuster Silvia. Tevens zal er om 9.00 uur gelegenheid zijn om in te schrijven voor de izzelrit, welke zal worden georganiseerd en uitgezet door de Achterveldse Juto-, Motor- en Bromfietsclub. De inschrijving is in Hotel De Roskam Vanaf 9.30 uur zullen er kinderspelen worden gehouden op het Kerstens- j Sportpark MINIVOETBAL In de middag zal er weer een minivoetbaltournooi worden gehouden. De i ploegen die hieraan willen deelnemen moeten zijn geformeerd uit een en dezelfde straat of buurtschap Inschrijving voor deelname aan dit tournooi is nog mogelijk tot en met 20 april bij W. van Middelaar, Jan van Arkelweg 31 tel 2001 Ook aan dit adres zijn de inschrijfformulieren verkrijgbaar Voor de 00 jeugd van 12-16 jaar zal er 's avonds gelegenheid zijn om te dansen in Ons Gebouw. p. - Voor de kaartliefhebbers is er 's avonds om 20.00 uur in de Peerdestal n gelegenheid voor klaverjassen en schutjassen De inleg hiervoor bedraagt drie gulden. Er zal zowel voor het klaverjassen als voor het schutjassen een apart klassement zijn. ACHTERVELD - Het programma voor de viering van Koninginnedag s nu officieel vastgesteld en ziet er als volgt uit. Zondag 30 april zal er jen gezeiligheidsrit per fiets worden georganiseerd. Iedereen kan aan leze tocht deelnemen. De inschrijving hiervoor is vanaf 9.30 uur in café ïuitenlust waar ook om 10.00 uur de start zal zijn. Voor de kinderen die ïieedoen heeft het feestcomité een verrassing in petto. Tijdens deze ocht zal er onderweg voor een tractatie worden gezorgd. De avond van deze zondag zal er een lampionoptocht worden gehouden Hieraan kunnen alle kinderen meedoen. De kinderen die mee doen moeten zich om 19 00 uur verzamelen bij de basisschool Onze Wereld waar om 19.30 uur gestart zal worden Ook D.W.S. zal hieraan zijn medewerking verlenen. De route van deze optocht is: Walter van Amersfoortstraat, Jan van Arkelweg, Hessenweg, voor Huize St. Joseph langs, Hessenweg tot aan Van Dalen, daar wordt gekeerd, Hessenweg, Verjaegde Ruyterweg, Walter van Amersfoortstraat, Hendrik van Viandenstraat, Verjaegde Ruyterweg, Van Oldenbarneveltstraat, Pater Stormstraat, Jan van Arkelweg, Hes senweg, Ons Gebouw ACHTERVELD - Vrijdag vond de opening plaats van de vernieuwde zaak van café Buitenlust van de heer Coenders. Nadat in de afgelopen week het gehele interieur was vernieuwd volgde vrijdag de opening. Een groot aantal Achtervelders heeft van de gele genheid gebruik gemaakt om de ver nieuwde zaak te gaan bekijken. Het ge heel is nu veel gezelliger en veel in tiemer geworden Een groot aantal kado's werd aangeboden terwijl de zaak een grote bloemenzee was. Hoewel de heer Coenders reeds sinds september 1976 in deze zaak is heeft hij nu pas officieel geopend. Dat de heer Coenders het in Achterveld wel heeft gered, is vrijdagavond wel geble ken. ACHTERVELD - Op 4 mei zal er te Eemnes een voetbaltournooi worden gehouden en op 28 mei zal een dergelijk tournooi worden gehouden te Achterveld. In verband daarmede gaan de K.P.J -leden, zowel de dames als de heren, hiervoor trainen. Vrijdag 21 april zal de eerste training zijn Voor de dames is dit van 19.30-20 30 uur en voor de heren is dit van 20 30-21.30 uur. Eind mei gaat de K.P.J. in verband met het uitwisselingsprogramma een bezoek brengen aan de K.P.J.-afdeling Workum. De leden die mee willen naar Workum worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het bestuur Gezien de resultaten van vorige uitwisselingsprogramma's ver wacht het bestuur ook dit jaar weer een grote deelname. ACHTERVELD - Zaterdag hield de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore haar jaarfeest in Ons Gebouw De avond werd geopend met het zingen van een psalm waarna de opening en gebed volgde Na deze opening werd door een van de leden een schriftlezing gedaan waarna door de voorzitter, de heer E. Kamphorst jr., het onderwerp met als thema „Jeugd en geloof in deze wereld" werd besproken. In de pauze werd een verloting ge houden. Na de pauze begon het amu sante gedeelte van deze avond, getiteld hoe Con Amore televisie maakt Op de manier zoals dat op de televisie gebeurd werden diverse programma's aangekondigd, afgewisseld met reclame en journaal uitzendingen Deze hadden wel een heel ander karak ter dan de echte reclame en journaal uitzendingen Zo kregen de aan wezigen op een heel leuke manier het jaarverslag te horen. Ook kwam er een kleuterklas op het scherm, gespeeld door een aantal leden. Dit bracht de lachtspieren wel in beweging en een echte kleuterklas had het ze zeker niet verbeterd. Er werden ook enkele kleine eenac- ters opgevoerd zoals „Emigratie", ..Wie van de drie en „Geef acht". Ook deze stukken werden op een zeer ko mische wijze gebracht. Ook de inter views ontbraken niet In de actuali teitenrubriek werd een terugblik gegeven over de avondvierdaagse van de afgelopen week. Uit dit gesprek hierover kwam wel'heel sterk de eens gezindheid van de Achtervelders naar voren. Verder werd er een uitleg gege ven over het werk en het doel van de vereniging, zijnde het uitdragen van het Evangelie, ontspanning en werkdoel in de club. Hoewèl er geen voorafgaande repetities waren geweest werd dit alles toch vlot gebracht Jammer was wel dat er weinig belangstellenden in de zaal aanwezig waren De jeugd was vrij goed vertegenwoordigd doch er hadden zeker wel meer ouderen kunnen zijn Na de sluiting volgde nog de prijsuitreiking van de verloting. ACHTERVELD - Donderdagavond vond in de zaal van café Buitenlust te Achterveld de jaarlijkse ledenverga dering plaats van de Afdeling Leus den van Veilig Verkeer Nederland. De opkomst was heel goed. Toen om ongeveer 21.00 uur de voorzitter de Heer Kuipers de vergadering opende waren er met het bestuur mee een zestig tal personen aanwezig. Deze avond werden ook de diploma's van de gehouden verkeerscursus uitge reikt. De verkeerscursus was dit jaar alleen gehouden te Achterveld daar er in Leusden slechts één deelneemster was, en zo geen cursus kon worden gegeven. Jammer was ook d£t de Leusdense leden ook deze avond ver stek lieten gaan Nadat de heer Kuipers alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten waaronder ook de burgemees ter en zijn echtgenote en de rayonscommandant van de Rijkspolitie te Achterveld met zijn echtgenote, werd overgegaan tol het uitreiken vèn de be haalde diploma's. Er was gestart met 23 cursisten waarvan er twee voor het einde van de cursus door bijzondere omstandigheden waren afgevallen. Twee cursisten waren niet op de examenavond verschenen zodat er ne gentien cursisten overbleven Jammer was dat drie van deze cursisten net het aantal benodigde punten voor het beha len van het diploma niet konden halen Twee van de cursisten slaagden met het maximaal aantal te behalen punten van 20 De burgemeester werd verzocht de diploma's te willen uitreiken hetgeen door hem met een hartelijke speech werd gedaan Door zowel de heer Burgemeester als door de voorzitter de heer Kuipers werd na de uitreiking een dankwoord gericht aan de beide cursusleiders de heren Bijl en Vos. Dat ging gepaard met een kleine attentie. Ook een van de cur sisten kwam naar voren en dankte de beide heren voor het geven van de les. Hoewel niet allen waren geslaagd was er toch weer veel van geleerd en veel van hetgeen was vergeten was weer bijgeschaafd. Ook dit dankwoord werd vergezeld van een attentie terwijl de. beide echtgenoten een bloemetje kfegen voor de avonden dat zij alleen hadden gezeten. Na de pauze werd de avond verder gevuld met een bingo die werd geleid door de heer Kuipers. Er heerste deze avond een echte gezellige sfeer Jammer was wel dat de con sulente van Veilig Verkeer Nederland niet aanwezig kon zijn Zodoende was het niet mogelijk om haar dia's te kunnen vertonen betreffende het ver keer. De verkeerskwis kon zodoende ook deze avond niet doorgaan Nadat alle prijzen weg waren, werd de avond door de heer Kuipers gesloten met een hartelijk dankwoord aan allen die deze avond hadden willen bijwonen. Hij vond het zeer fijn dat er nu in Achterveld ook eens een vergadering was geweest en hij stelde het zeer op prijs dat er zo'n grote opkomst was geweest. ACHTERVELD - Vrijdagavond 21 april zal om 20.30 uur in hotel De Roskam de return-klaverjaswedstrijd worden gespeeld tussen de loterijclub van de Hessenkar en de loterijclub van de Roskam. Deze avond zal worden beslist welke club de wisselbeker die bij de vorige wedstrijd door de heren Van de Breemer en Van Uhm beschikbaar is gesteld, voor een jaar in zijn bezit zal krijgen. De vorige klaverjaswedstrijd werd met een ruime voorsprong door de club van de Hessenkar gewonnen.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13