KOOKHOEKJE Leusder Krant - Kijk op de film 1 april 1978: Johan Bastiaan. zv J.B. van der Lelie en S M van Wolde, La moen 11 2 april 1978 Gerardus Johannes, zv G.J. Smal en M A. Hoefkens. Hohorst- laan.35. 3 april 1978. Johanna Maria Andrea, dv A.J.W. van Veldhuizen en J.M van den Hoven, Rozendaallaan 5. Kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: Zondag 23 april: Aanvang 9 00 uur: ds. Kamerbeek uit Hoevelaken R.K.Kerk Zaterdag 22 april: Aanvang 19.00 uur: H.Mis. Zondag 23 april: Aanvang 08 30 uur. H.Mis; aanvang 10.30 uur: Hoog Mis. LEUSDEN/Z. Geref. Kerk (Vrijg.); Kerkgebouw. Arnhemseweg 75. Leusden-Z. Zondag 23 april: 8 15 uur: ds. M. Nap; 16.30 uur- ds. M Nap weekend-diensten Weekeinde: HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, voor de praktijken van de artsen Binkhorst. Boersema/Koch, Lantink/Ver- hage, Van Nieuwkerk en Den Toom, neemt dit weekeinde waar: dr. Den Toom, Van Diepenhelm Scheltuslaan 7, Leusden/Z., tel. 033-43300. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 00 uur. Visites graag voor 10.00 uur's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden. Torenakkerweg- winkelcentrum De RozendaaJ. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 uur tot 20.00 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 14.30 uur en van 17,30 uur tot 18.00 uur. Appelcake U hebt nodig: 250 gr cakemeel 150 gr boter 150 gr suiker 1 ei. 1 dl melk 6 appels (niet te arootV Roer de boter en de suiker samen. Klop het ei met de melk samen goed los, en voeg om beurten een beetje meel en dan weer een beetje van het eimengsel bij de boter en suiker tot alles op is Roer alles goed door elkaar en doe het in een beboterde springvorm. Schil de appels en snijd ze in achten, steek ze recht op in het deeg. Bak de cake gaar in 1 uur op 180 graden Eet smakelijk Japieja. burgerlijke stand Uit het bevolkingsregister der ge meente Leusden blijkt dat in de pe riode van 6 april t/m 12 april 1978 zijn: OVERLEDEN 4 april 1978: Voskuilen, Johanna wv G van der Hoven, oud 82 jaar. 6 april 1978: Petersen, Grietje wv L. Hak, oud 88 jaar GEHUWD 6 april 1978: T.J. Hamersveld en M.C.W.A. van Middelaar. 7 april 1978: L.H.J. van Burgsteeden en H.C. van Laar. GEBOREN 26 maart 1978: Youri, zv. H.P. van Ee en X.H.C. Luikinga, Kon. Wilhelmina- laan 5. 28 maart 1978: Brenda, dv J. Schegge- tman en H.M.J. van Alphen, Heggetrank 21 31 maart 1978: Rozemarijn Elisabeth, dv J Kiela en J.P. Hendriks, Landweg COR-KOLLEKTE De Stichting Sakor, de overkoepe- organisatie voor de kinderbe- •ming in Nederland, houdt van idag 17 tot en met zaterdag 22 haar jaarlijkse kollekte voor de irbescherming. U laat de •n toch niet zo maar voorbij i? De kinderen hebben u finan- hulp óók nodig! JTERKLUB VAN ÏJHOF AFGESLOTEN ET EEN BEZOEK AAN EATER TOERMALIJN de winterklub van Blijhof op lijzondere manier te beëindigen besloten tot een bezoek aan Toermalijn op zaterdag 15 II. Dankzij enthousiaste ouders, 'oor vervoer naar Amersfoort len, konden we met elkaar, kin- en medewerksters, het gehele sater „vullen" en genieten van de eclaal voor Blijhof ingelaste voor- elling. Camilla Koevoets wist ons en weer te boeien met haar gewel- e poppenspel „Joezi en de ak". Vooral de uitleg, hoe en larvan de poppen gemaakt waren, »rd door „de knutselaars" erg ge- ardeerd. met al een fijne morgen voor een ote groep en enthousiaste rlnterklub-kinderen" en mede- jrksters. WIJKVERPLEGING Dit weekende heeft zr. Ter Beek, Klaverland 40, tel. 033-40404 dienst. In de week volgend op dit weekeinde heeft avonddienst: zr. Ter Beek. VERLOSKUNDIGE Mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wilhetmina- laan 18, Amersfoort, tel. 033-10886. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. Dierenartsen Dierenkliniek: Dierenarts M.J.S.C. Tijmensen-Van de Kamp, Landweg 321, Leusden, tel. 033-44488 Voor de dependance Henegouwen 11 te Leusden van de dierenartsen-praktijk Amersfoort is de dienstdoende arts te berei ken op tel 033-21827. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen Eemland in Leusden en Achterveld zijn als volgt' LEUSDEN-CENTRUM In de boerderij Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18, Leusden-centrum, tel. 45618: Maandag, 14.00-15.00 uur: maatschappelijk werk. gezinsverzorging. Dinsdag, 14.00-15.00 uur: maatschappelijk werk, gezinsverzorging Donderdag, 14.00-15.00 uur: maatschappe lijk werk en gezinsverzorging. LEUSDEN-ZUID In het Groene-Kruisgebouw. Roov. Aldewe- reltlaan 13, tel. 40818: Maandag, 14 00-15.00 uur ge zinsverzorging en maatschappelijk werk. Vrijdag, 14 00-15 00 uur: maatschappelijk werk, gezinsverzorging Weekendbereikbaarheid tel. 33924. ACHTERVELD In het Wit-Gele Kruisgebouw. Walter van Amersfoortstraat 30, tel. 03425-1333. Maandag. 11.00-12.00 uur: maatschappelijk werk. Vrijdag. 9.00-10 00 uur. gezinsverzorging. MOEDERS VOOR MOEDERS Mevrouw M. L Rozendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld. Telefoon: 03425-1853. DONDERDAG 20 APRIL 1978 Commissieleden van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, maakten vorige week een excursie door de in aanbouw zijnde nieuwe wijken in de tweede fase. Onder het motto: kijken hoe het wordt OUDERAVOND 't PALET DRUK BEZOCHT Ruim 150 ouders hebben op don derdagavond 6 april jl. de voorjaars-ouderavond bezocht van de openbare basisschool 't Palet. De voorzitter de heer W.J. Buytendorp sprak dan ook terecht zijn vreugde uit over dit aantal aanwezigen. Met de ter inzage liggende notulen van de ouderavond van 13 oktober 1977 kon iedereen akkoord gaan. Hierna werd een beknopte verant woording gegeven van de suc cesvolle Bingo-avond, die ruim 2.500,- heeft opgebracht. Van het geld kon een prachtige foto- kopieermachine worden gekocht. Onderwijzer Werdler gaf met dit pronkjuweel een demonstratie. Hierdoor kregen de ouders een goede Indruk van de vele mogelijk heden ervan. De heer Van Aken, hoofd der School, deelde mee wanneer de schoolreisjes zullen worden gehou den en de jaarlijkse feestelijke af scheidsavond voor de leerlingen van de 6e klas. De aankondiging dat een verzoek is ingediend om een 8e leerkracht te mogen aanstellen, bleek voor een aantal ouders aanleiding hierover vragen te stellen. De heer Van Aken kon iedere vragensteller naar ge noegen informeren over de te ver wachten uitbreiding. Tevens kon een tipje van de sluier worden opgelicht ten aanzien van de schoolvakantie 1978/1979. Herfst-, winter- en voorjaarsvakanties zijn In principe zodanig gepland dat de kin deren met hun ouders er met volle teugen van kunnen genieten. Na dit huishoudelijke gedeelte van de ouderavond hield de voorzitter een korte inleiding over het onder werp „Kinderen en Televisie", waarna een individuele film werd vertoond over hetzelfde onderwerp. Het leverde een aardige discussie op, die duidelijk maakte dat kinderen helaas voor een groot gedeelte slaaf zijn van het televisie-apparaat. Pre cies om 10 uur werd deze geani meerde ouderavond besloten. Ouders van tokomstige leerlingen kregen hierna van mevr. Keijzer van alles en nog wat te horen over de gang van zaken op school (en wel speciaal in de eerste klas). rvolg van pagina 21 filmagenda Amersfoort AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 20 april tot en met woensdag 26 april 1978. Grand 1, tel. 033-14632 Dit theater gaat 27 april open. Grand 2 „Close encounters of the third kind", a I. Dagelijks 14 00, 18.30 en 21.30 uur, zat., zon en wo. 18.30 en 21.30 uur. Grand 3 „Pastorale 1943". a l. Dagelijks. 13.45, 18.45 en 21 45 uur; zon 13.45, 16.15, 18.45 en 21.45 uur. 18.45 en 2130; zon. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur. Cinema 2 „Doctor Vlimmen". 12 jaar. Dagelijks 13.30, 18 30 en 21.15 uur; zon. 13.30, 16 00, 18.30 en 21.15 uur. Euro Cinema, tel. 033-33655 „L'Animal" ('n Dolle beestenboel"), a.l Dagelijks 13 45, 18.45 en 21.15 uur; zat 16.15, 18.45 en 21.15 uur; zon. 13 45, 16 15, 18 45 en 21.15 uur; wo 18.45 en 21.15 uur. Euro Cinema „Boemelstudenten", a.l. Zat en wo. 13.45 uur. Grand 4 „De gebochelde van de Notre Dame", 12jaar. Dagelijks 13.30,18.30 en 21 15 uur; zon. 13.30, 16 00, 18.30 en 21.15 uur. Grand 5 „Providence". 16 jaar Dagelijks 13.45, 18 45 en 21 45 uur; zon. 13.45. 16.15. 18.45 en 21.45 uur. Duo 1, tel. 033-16572 „(B)rokkenjagers in Tirol". 16 jaar. Da gelijks 14.15, 19.15 en 21.30 uur; zon. 14.15, 16.30, 19.15 en 21.30 uur Duo 2 „Mister Miljard" (Mr. Billion), 12 jaar. Dagelijks 14.00, 19 00 en 21.15 uur; zon. 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. ens zijn mopperige en soms pijnlijke ioden, worden direkt in beelden om zet en dat vereist nogal wat kon- Itratie. Niettemin blijft het gegeven «overeind, wordt nergens onbegrij- ijk. Zoals gezegd: een erg fraaie film Sr hen, die er oog voor hebben tèrand 5, eerste week, 16 jaar) IE CAR n de serie „demonische" films agt Cinema 1 deze week aandacht >r een aktiefilm van de Ameri- inse regisseur Elliot Silverstein, Brin een simpele auto een erg jte hoofdrol speelt. „The Car" is titel en werd - evenals „Provi nce" - voor het eerst tijdens de iweek Arnhem in Nederland ver- ind. Wie van dit soort films houdt - het blijkt, dat er een groot publiek )r is - zal zich met „The Car" best maken. )e film draait om een zwarte, mys- euze auto, die een stadje in Amerika briseert Het begint allemaal met i ongeluk, waarbij een jong stelletje de fiets finaal van de weg wordt ge en en daarna volgen de gebeurte- >en elkaar in snel tempo op. tl gauw wordt duidelijk, dat men te in heeft men een auto zonder be- jrder. Een op hol geslagen „Ameri- n", pikzwart van kleur, met getinte 3n. Een demonische auto, die ids meer doden eist legisseur Silverstein heeft dit gege- bekwaam in beeld gebracht, der tot een opzienbarende film te len. Een spannend gemaakte film vrij veel aktie En bijna als van sprekend heeft Silverstein daarbij ruik gemaakt van het inmiddels be faamd geworden en alom misbruikt „Jaws-effekt" om de spanning steeds tot een hoogtepunt op te jagen. „The Car", een Amerikaan om voor aan de kant te gaan (Cinema 1, eerste week, 16 jaar). MISTER MILJARD Voor de liefhebbers van films met Te rence Hill in de hoofdrol, kan ik de aar dige (aktie-)film „Mister Miljard" (Mr. Billion) aanbevelen. Het is een film van regisseur Jonathan Kaplan, waarin Hill de jeugdige Guido Falcone is, een neef van de president-commissaris van de Falcon Financieringsmaatschappij in de VS. Als die man komt te overlijden, blijkt, dat Guido de enige erfgenaam is, maar dat hij pas aanspraak kan maken op de erfenis, als hij hiervoor op 12 juni om 12 uur precies, daarvoor tekent in' San Francisco. Nu lijkt dat op zich na tuurlijk een simpele zaak, maar Guido woont in een klein Mexicaans stadje, waar hij als automonteur werkzaam is. Als John Cutler (gespeeld door een op nieuw formidabele Jackie Gleason) als rechterhand van de overledene eindelijk de erfgenaam vindt, zijn er nog twintig dagen ter beschikking om de er fenis op te kunnen eisen. En die nala tenschap van oom Antonio is beslist niet gering: een miljard, vandaar de naam, die Guido al gauw krijgt toebe deeld: mister Miljard Maar iedereen AANDACHT VOOR DE HOMO Tegelijk met de expositie van het WHAM (de Werkgroep Homo's in Amersfoort) in de openbare bibliotheek aan de Zonnehof, brengt de Stichting Filmhuis Amersfoort in het voorpro gramma van haar voorstellingen vanaf zaterdag enkele homofilms, terwijl op dinsdagavond 25 april een extra voor stelling is geprogrammeerd (om 22.00 uur) geheel gewijd aan de problematiek van de homosexualiteit. In het weekprogramma wordt als hoofdfilm „Nachtvoorstellungen" van Lothar Lambert gebracht, een pre mière. Deze film duurt füitn een uur. In het voorprogramma kan men (naar alle waarschijnlijkheid) kijken naar „L'em- perqur tomato ketchup" van de Japan ner Shuji Terayama en „Levensrecht", een stomme film van de Nederlander Jan Lemstra. VOORPROGRAMMA In het voorprogramma zoals gezegd: „L'Empereur Tomato Ketchup" van Shuji Terayama. Deze film toont hoe kinderen in op stand komen tegen de volwassenen en zich meester maken van al hun attribu ten: oorlog, geweld, seks en politiek. De kinderen hebben hun ouders ter dood veroordeeld, omdat zij hen van zelfex pressie en seksuele vrijheid hebben be roofd. Nu vormen de kinderen een sa menleving waarin sprookjes en seksuele opvoeding van even groot be lang en gekombineerd zijn. Tovenares sen treden op als partners, die de kinde ren in de seks inwijden maar hen tevens moederlijk beschermen Verder in dit voorprogramma de film „Levensrecht" van de Nederlander Jan Lemstra, een film zonder geluid uit 1949 Deze stomme film uit 1949 verschaft ons een terugblik op de beginperiode van het COC, dat zich tot doel stelde te vechten voor het levensrecht van ho mofielen en voor de afschaffing van par. 248bis (waarin alle homoseksuele han delingen met en tussen personen onder de 21 strafbaar waren gesteld). We zien hoe twee keurige heren bij voorzitter Bob Angelo als lid van het COC worden ingeschreven: close-up van de lidmaatschapskaart. Op het doek verschijnt een tekst: „waar men zich niet moet vertonen" als homofiel: shots van jongens in de bossen, een urinoir aan de gracht Verder dolle beelden van een bal-masqué, waarvoor de homoos zelf kostbare bal jurken naaien met veel gedel Een van de eerste sociëteiten, de Al- brechthaven, biedt hen enkele malen in de week een nette kontaktmogelijkheid met lotgenoten. Een public-relations- filmpje van het COC dus Nu lach je als je het ziet; en toch voel je tegelijkertijd de beklemmende angst voor ontdekking van het „anders zijn", wat geenszins vreemd is als je weet dat on telbare homoos in nazi-kampen zijn omgekomen en dat voor de weinige overlevenden geen „Wiedergutma- chung" was weggelegd, integendeel' Dat een aantal homoos zich vrijelijk voor de kamera van Jan Lemstra hebben vertoond, getuigt dan ook van grote moed. ROSA VON PRAUNHEIM De tweede hoofdfilm in het Amers- foortse Filmhuis is dinsdag „Niet de homosexueel is pervers, maar de si tuatie waarin hij leeft" van de Duitse regisseur Rosa van Praunheim, die ook het draaiboek voor deze film schreef. Het is een strijdlustige film voor de be vrijding van de homosexuelen, of beter is: flikkers Veel flikkers eisen tegen woordig gelijke rechten, bijvoorbeeld de erkenning van hun houdingen als gelijke aan het huwelijk. Voor Rosa van Praunheim is een verhouding die op een huwelijk lijkt niets meer dan een sentimentele en uitzichtloze poging, de - toch al twijfelachtigenormen van een heterosexuele maatschappij over te nemen. Bij homosexuelen ziet men te genwoordig twee tegengestelde ge dragsvormen, die beide niet kloppen: de provocerende, neurotische aanstel lerij vanuit een eigenzinnigheidsreactie voortkomend en het nadrukkelijk con ventionele gedrag, dat steunt op een schuldgevoel Beide gedragswijzen zijn onvrij, zijn alleen maar reacties op de dwang van de heterosexuele maat schappij. Rosa van Praunheim roept op tot strijdbare zelfverwezenlijking, wat kennis omtrent de eigen situatie veron derstelt. Hij roept op tot organisatie - zoals de Amerikaanse flikkers, die in navolging van „Black Power" tegen woordig de strijdbare „Gay-Power" or ganiseren. (Filmhuis, dinsdag 22.00 uur). NACHTVOORSTELLINGEN Voor het overige kan men van zater dag tot en met dinsdag in het Amers- foortse Filmhuis kijken naar „Nachtvor- stellung" van Olthar Lambert. Een film in een film: romantiek en tij delijk „geluk" enerzijds, de harde wer kelijkheid waarin het ware geluk niet bestaat anderzijds. Homofielen (geen flikkers), die wat met hun homosek- De dikke en de dunne als „Boemelstudenten". KINDERVOORSTELLINGEN Grand „De reddertjes", a.l Zat., zon. en wo. 14.00 uur. Cinema 1, tel. 033-18900 „The Car", 16 jaar Dagelijks 13.45, NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1 „Julia", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdag avond 24.00 uur Duo 2 „Cleopatra Jones", 16 jaar Vrijdag-en zaterdagavend 23.45 uur uit „The Car" van de genoeglijkste scenes uit de film van Alain Resnais, „Provi dence", met alle hoofdfiguren bijeen IN HET KORT In de weekvoorstelling van Duo 1 wordt „(B)rokkenjager in Tirol" gepro longeerd, evenals „L'Animal" met Jean Paul Belmondo in Euro Cinema, „Dr. Vlimmen" in Cinema 2. „De reddertjes in de matineevoorstellingen van Grand, „De gebochelde van de Notre Dame" in Grand 4 en „Close encounters" in Grand 2. In de nachtvoorstellingen van het Duo-duo kan men in 1 kijken naar „Ju lia" en in 2 naar „Cleopatra Jones". Stan Laurel en Oliver Hardy beleven weer dolle avonturen in de matinee- voorstellingen van Euro Cinema in de film „BoemelstudentenAl met al een bijzonder gevarieerd programma, met naast veel nieuwe films, ook ver schillende reprises en prolongaties, die de moeite waard zijn sulaiteit willen doen: op zoek naar de Vaste Vriend. Het filmdoek zorgt voor een mooi vriendje, om hand in hand mee door de stad te zwerven. Achter volgd door hetero-ellende. Hysterische moeders, sloverige zussen, de vriendinnen. Wat een ellende. De homo in het bioskoopje noch de homo op het doek zullen ooit hun ideaal van een Vast Vriendje vinden. NOSFERATU In de nachtvoorstelling van het Filmhuis is het zaterdagavond om elf uur weer griezelen geblazen. Ditmaal met de uit 1922 daterende film van Friedrich Wilhelm Murnau: „Nos- feratu". In 1922 komt F W. Murnau uit met zijn film Nosferatu. Deze film is belangrijk als een film, waarin de vam pier, een in latere jaren telkens weer terugkerende gestalte, het alles over heersende motief is. Het verhaal: Een pas getrouwde boekhouder uit Bremen wordt door zijn makelaar naar de Karpaten gezonden, om daar enige zakelijke opdrachten te vervullen. Na een reis door de wouden, waar achter de nevels onheilspellende wolven en spookachtige vogels schuil gaan, komt de boekhouder in het slot van Nosferatu aan, waar hij rondloopt door lege zalen en keldergewelven, tot dat hij de bezitter van het slot aantreft, als een lijk liggend in een sarcofaag, met open ogen en een afgrijselijk ge zicht. Nosferatu is een vampier, en vampiers slapen overdag. In de nacht sluipt dit monster echter naar de boekhouder toe om diens bloed te zui gen Op hetzelfde ogenblik ontwaakt ech ter de vrouw van de boekhouder Nina, in haar woning in Bremen, nog in haar droom bevangen spreekt zij de naam van haar man uit, waarop Nosferatu zijn slachtoffer loslaat. Hij ontpopt zich nu steeds meer als een apocalyptische gestalte, die de wereld doortrekt en overal de pest brengt. Waar hij ver schijnt, schieten ratten te voorschijn, en vallen de mensen dood neer. Hij begeeft zich aan boord van een schip, alle matrozen sterven, het schip vaart stuurloos verder. Zo komt Nosferatu eindelijk ook in Bremen aan, waar hij Nina ontmoet, die hem zonder vrees tegemoet treedt Want in plaats van zich door de vam pier in verlegenheid te laten brengen, loopt zij in een kamer met uitgestrekte armen op Nosferatu af. Daarbij ge schiedt een groot wonder terwijl de zon door de wolken breekt, lost de vampier zich in niets op (Filmhuis - zaterdag 23.00 uur) weet. dat zodra er geld te verdienen valt, er tal van aasgieren op komen dra ven. Dat gebeurt ook nu en het wordt Guido bijzonder moeilijk gemaakt om op tijd zijn zakcentje op te komen halen. De eerwaarde heer Cutler, die zelf graag de leiding van het concern in handen wil hebben, slaagt er niet in om de eenvoudige, maar lang niet domme Guido een handtekening te laten zetten en begint dan een wat minder eerbare aktie om zijn doel te bereiken. Een ver- tragingsaktie, toegepast samen met de vrouwelijke detective Rosi Jones (een aardige rol van Valerie Perrine). Ge vaarlijke zaken spelen zich dan af In treinen, vliegtuigen en temidden van de majestueuze natuur van de Grand Ca nyon. Maar Guido, alias Terence Hill, staat z'n mannetje, dat is zeker Pretentieloos amusement voor een avondje plezierige aktie, zoals we ook gewend zijn van Hill met zijn vaste maat Spencer. (Duo, eerste week, 12 jaar) Scène uit „Mister Miljard" met Terence Hill (midden), Valerie Perrine (links) en Jackie Gleason.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 23