-ustrum-expositie „de Vrije Kwasten" n Kreatief Centrum/De Flint 2, OO 75 95 25 OO 50 Werk van Wim Oepts en Fred Carasso in Exposeum De Zonnehof Waar 'n wil is, is n (Amsterdamse-) weg 4, 79 7 95 EXPOSITIE KV/ASTEN VWJE HOUTEN VLECHT- SCHERM afm. 183x183 cm. RHODODENDRON GAZONHARK CINERARIA KONIJNENHOK SIERPOTTEN BLOEMBAK frefpuMworpbiHMvricfldff vervolg van pagina 5 I AMERSFOORT/LEUSDEN - De imeïsfoorts-Leusdense zondags- phildersvereniging „De Vrije Kwas- »n" kan zich verheugen in zijn |erste jubileum. Deze maand taan „De Vrije Kwasten" vijfjaar. In april 1973 werd de vereniging op- iricht door twee hoofden van dienst uit |mersfoort, die in Leusden wonen Te itendeherenA C Schouten en R K Itallie. Met een groepje enthousiaste teken- schilderliefhebbers togen zij aan de met potlood, penseel en kwast Dit ironkelijke groepje is in de laatste uitgegroeid tot een vereniging van leden, die zich in hun vrije tijd aktief itief bezig houden met tekenen, ilderen, etsen, batikken, beeldhou- i, emailleren en aquarelleren. In het kader van hun jubileum organi- in ,,De Vrije Kwasten" een ek- positie van hun werk. Nog steeds be- chikken zij in Leusden niet over een igen ruimte. En nog steeds kunnen zij i Leusden niet beschikken over een eschikte ekspositiezaal. De ereniging jubileert, vijf jaar zijn ver treken, aan vage toezeggingen heeft et niet ontbroken, maar nu in 1978 is ten wat eigen ruimte en/of eksposi- eruimte betreft nog even ver als in 973. Het zou een aardige geste van de ijde van de gemeente Leusden zijn eweest. als deze de jubilaris bijvoor- eeld in het Raadhuis de gelegenheid ou hebben aangeboden om aldaar te ksposeren! „De Vrije Kwasten" vinden nu een astyrij onderdak in het Kreatief «ntrum van ,,De Flint". Daar, aan de :oninckstraat 19, gaan zij in de hal ek- poseren, en wel van zaterdag 29 april tot zondag 7 mei. De tentoonstelling is voor het publiek geopend dagelijks van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag en zondag kunt u het werk van „De Vrije Kwasten" zien van 14 00 tot 17.00 uur De leden van „De Vrije Kwasten" en hun wederhelft, verloofde of vriend(in) etsen, karakteristieke jjortretten, intro vert en verstild. De heer J. de Groot is present met een serie aardige olieverven als „Winter in Amersfoort", geschilderd op het verlengde van het Havik. „Paarden in het land van Maas en Waal". Mij spreken vooral aan: „Boerderij 't Spul in de winter" en het Weeshuispoortje aan de Westsingel bij de Haag De sfeer schildering in deze beide, laatstge noemde doekjes is zeer treffend. Van mevrouw Sikkens waren er twee abstrakte doeken: „Rode stronk" en „Agressie". Twee doeken, die het goed zullen doen in een modern interieur. Ge lukkig was de agressie wat aan banden gelegd: Mevrouw Sikkens had de kleur blauw gekozen om er de agressie mee te verwezenlijken. Gelukkig ontbrak ook de Amersfoortse naïeve schilder A. Stam niet op het appèl! Van hem zag ik het verrukkelijke doekje „Keukenhof' Heerlijk, met al die rode tulpen op een rijtje, een bed met Afrikaantjes, een groepje hyacinthen en een innig groene bomenrij. Zo n naïeve schilder ontroert je. Het werk heeft iets vrolijks en spon- LCÜS taans. De schilder heeft plezier in het leven. Tenslotte zag ik van Eeleke Casander een papierdruk en twee ba- tikdrukken, waarvan ik vooral de ene speelse batikdruk bijzonder geslaagd vind van tekening, kompositie en kleur schakering. Ter gelegenheid van het jubileum van „De Vrije Kwasten": van harte proficiat! Anco Mali gaan op vrijdag 19 mei het jubileum vie ren met een gezamenlijke maaltijd in Albert's Corner te Leusden, Dat een schildersvereniging als „De Vrije Kwasten" zo goed funktioneert komt niet in de laatste plaats omdat er van het bestuur zo'n geweldige stimu lans uitgaat. Voorzitter J. de Groot en zijn echtgenote besteden er veel tijd aan om alles goed te doen verlopen. De leden schilderen en tekenen naar har telust: het bestuur zorgt er voor dat hun werk van tijd tot tijd naar buiten wordt getoond. Dat lijkt eenvoudig, maar ver gist u zich niet. Achter de schermen wordt hard gewerkt. En dat mag best eens gezegd worden. Bij de voorzitter van de vereniging kon ik op de tentoonstelling vooruitblik ken De fotograaf schoot enkele plaatjes van het werk van een aantal leden. DONDERDAG 20 APRIL 1978 Daar was in de eerste plaats de aller plezierigste akwarel van de vrolijk ge kleurde duizendschoon van de Amers foortse heer H. Veldhuijsen. Een spre kende akwarel, hier en daar aangezet met plakkaatverf, die het karakter der bloemen zeer juist tot uitdrukking brengt. rfcjf/ J want onderstaande aanbiedingen zijn 'n omweggetje dubbel en dwars waard! van 49.00 nu IN VERSCHILLENDE KLEUREN van 18.75 nu Verzinkte uitvoering, dus roestvrij Zonder steel. Van 9.95 nu in verschillende kleuren Van 3.50 nu UIT ONZE DIERENAFDEUNG: Afmetingen: 95x45x45 cm Hout. dak watervast. Met nachtverblijf. Bouwpakket. Van 129.- nu 3-delig nest in verschillende kleuren. Van 11.85 nu merk Emsa, geprofileerde witte kunststof, <S53cm. Hoogte42cm Van45,20nu JJl AMSTERDAMSEWEG 139 AMERSFOORT TE\ 0JJ17Ot GrooJsfe tuincentrum van Midden Nederland Vlak bn U in de buurt Alle prijzen af Amsterdarrrseweg 139 Van de heer A Kwinkelenberg zullen er op de tentoonstelling enige voortref felijke lino's en houtsneden zijn. Teer van sfeer de guanacobaby, zuigend bij zijn moeder. Ruimtelijk van opzet de lino van de grote wijnpers. Onheilspel lend de aanzet van de houtsnede Noodweer. Verzorgde prenten van een direkte zeggingskracht. Jos van de Pol gaat met rasse schre den voorwaarts. De etstechniek begint zij goed onder de knie te krijgen. Van haar zijn er dan ook mooie etsen te bewonderen van wilgen, en een in gangshek met een toegangslaan. Van de heer J. Visser waren er twee Kinderen van de peuterspeelzaal vinden het de gewoonste zaak van de wereld, dat „politie Bijl" eventjes langs komt Moeders kijken dan een beetje vreemd op, dat de peuters niet vol ontzag naar de geüniformeerde be zoeker kijken. Ze gaan gewoon door met hun werk en vinden het gewoon leuk, dat het „politie Bijl" belangstelling heeft. Hetzelfde geldt voor de scholen. De Achterveldse politieman is gewoon hun beste vriend AFSCHEID Dat wordt nog wel het allerbeste geïllustreerd door het afscheid dat de scholen „Hummeltjeshonk" en „Het Startblok" hebben georganiseerd. Het echtpaar Bijl werd officieel voor dit af scheid uitgenodigd en kregen een ge weldige ontvangst. De kinderen hadden erg lang en met heel veel plezier ge werkt aan de kadootjes voor „politie Bijl". Je wordt er eventjes stil van als je ziet, wat wachtmeester Bijl van de kin deren heeft gekregen. „Het is het mooi ste afscheidskado wat ze me hebben kunnen geven", zegt Dick Bijl en het doet hem zichtbaar goed" Mooier, dan het kostbaarste geschenk". ACHTERVELDER MET DE ACHTERVELDERS Dick Bijl is Achtervelder met de Ach- tervelders, zoals van Amsterdamse po litiemannen wordt verwacht, dat ze Am sterdammer met de Amsterdammers zijn In de ruim vijf jaar, dat wachtmees ter Bijl in Achterveld heeft doorgebracht, is hij een begrip geworden in het dorp. „Ik heb veel met c|e mensen gepraat, vaak een kopje kof fie met ze gedronken en er zijn veel vriendschappen gegroeid", zegt Bijl ietwat bescheiden. „Als je de Achter- velders aanvoelt, zijn er nooit proble- Wachtmeester Bijl: „De tijd langs de grens, dat was een prachtige tijd. Ik heb wel eens gehad, dat ik op jacht was op een stroper en dat ik op een gegeven moment over hem struikelde „Ik ben het", zei hij dan. want het was iemand, met wie ik goed kon opschieten. Juist knaap, jou moest ik net hebben, was mijn antwoord en hij werd zonder pardon opgepakt". men". En dat hij de Achtervelders op z'n duimpje kent, is zonder meer duidelijk Zoals de Achtervelders hem kennen. De Achtervelders gaan trouwens een moeilijke tijd tegemoet. „Want", zo zeggen ze en ook de kinderen worstelen nu al enige tijd met dit ko mende probleem, „hoe moet je nou zien, wat voor humeur „politie Bijl" heeft? En zijn opvolger? Hoe kun je aan die man zien hoe de wind waait?" Want tot nu toe was dat een zeer duidelijke zaak. „Als z'n petje voorover staat, moetje oppassen", wist iedere Achter velder Als hij zo tegen sluitingstijd een café binnenkwam en zijn vinger ging onder de klep om de pet achterover te duwen, dan wist men precies hoe laat het was De Achtervelders krijgen er straks dus een probleempje bij. Waar- Als z'n pet voorover stond, moest je oppassen Dat wist iedere Achter velder. Op deze foto valt het nog wel mee, maar toch is de strenge blik gericht op een Achtervelder. die het beter zou kunnen doen Bijl en zijn vrouw wer- elopen weken op enkele Ach- scholen uitgenodigd en on- daar een grootse ontvangst >op met tientallen leuke, zelf- kadootjes terug te keren. De en vriendinnetjes van „politie zijn afscheid van het rijks- mee natuurlijk niets ten andele gezegd wil worden van de opvolger(s) van de heer Bijl RECEPTIE Op woensdagavond 26 april a s, is het moment gekomen, dat Achterveld afscheid kan nemen van „politie Bijl" als politieman. Voor de rest blijft Dick Bijl een Achtervelder, „Het bevalt me hier prima, waarom zou ik dan gaan verhuizen?" zegt hij En bovendien heeft hij zoveel kontakten hier, talrijke funkties in het verenigingsleven en niet te vergeten zijn volkstuintje, dat hij zich best zal vermaken, nu hij over veel meer vrije tijd zal beschikken Bo vendien kan hij nu nog méér dan voor heen zijn vrouw Aline helpen met het volschrijven van de Achtervelse pagina in deze krant. Ook één van de hobby's van Dick Bijl. waar hij nu méér tijd aan kan besteden. Achterveld zal hem woensdag 26 april ongetwijfeld niet zonder meer afscheid laten nemen van het politiekorps. „Leer me die Achter velders kennenzegt de scheidende rayoncommandant van Achterveld Toen ik dertig jaar getrouwd was en wij in een gesprek losjes weg zeiden, dat we die dag open huis hielden, was het huis te klein Hij zwijgt even. Denkt na. „Ach", zegt hij dan, „als ik alles nog eens op een rijtje zet, dan moet Ik zeggen, dat ik eigenlijk aan de vrolijke kant van dit beroep heb gestaan. Ik heb weinig beroerde dingen meegemaakt". Aline Bijl glimlacht wat. En schenkt ons bij. „Gelukkig dat we nog gezond zijn", zegtze. „Erzljn nog zoveel fijne dingen te doen en daar krijgen we nu meer tijd voor Wachtmeester Bijl knikt, maar hij weet. dat het toch eventjes wennen zal zijn AMERSFOORT - Van de Neder landse schilder Wim Oepts, die in Parijs woont en werkt, is het werk niet zo vaak in ons land te zien. Naar aanleiding van zijn zestigste verjaardag was er in 1965 een grote tentoonstelling in de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Nu gaat de Zonnehof zijn werk tonen in een ruim opgezet overzicht van zijn werk. Van grotendeels sombere werken van vóór de Twee de Wereldoorlog tot de kleurrijke doeken en de meest recente wer ken. Wim Oeps was een vriend van de Italiaanse beeldhouwer Fred Ca rasso, die in Nederland woonde en werkte, en die in 1969 overleed. De Zonnehof foonf in samenhang met het werk van Wim Oepts tevens een overzicht van het oeuvre van Fred Carasso Carasso en Oepts hadden beiden niet veel waardering voor de abstrakte kunst. In bijna al Wim Oepts. zijn beelden blijft dan ook het vrouwelijk figuur zichtbaar. Een belangrijk aspekt van het werk van Carasso zijn zijn tekenin gen en gouaches, waarin naast de op de beelden betrekking hebbende onderwerpen vooral De tentoonstelling is te zien tot en met maandag 15 mei, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. politiekorps in ieder geval niet onge merkt voorbij laten gaan. Hier een beeld van zo'n afscheid op „Het Startblok". Ook „Het Hummeltjeshonk" zette wachtmeester Bijl volop in de bloemet jes. „Het fijnste kado, dal men mij kon geven", zegt Dick Bijl en iedereen weet, dat hij dat meent.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7