Gevarieerd Koninginnedag programma in Leusden Verandering brengen in Leusden's kleurloze culturele leven" Strijkerensemble „Arkios" besloot Valleiconcerten "iTICHTING MUZIEKKRING LEUSDEN I.O.: Enquête moet wensen opleveren Stichting Muziekkring Leusden i.o. (Postbus 131-Leusden) Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 20 APRIL 1978 LEUSDEN - De op muziekgebied ïer aktieve heer E. Keddeman uit ausden-Centrum is de initiatiefne- ler van een Leusdense mu- »°ekkrlng. In het groeiende Leusden loet de muziek vaste grond onder ggB voeten krijgen, vindt hij. P Klassieke muziek valt in de ge beente Leusden helaas nauwelijks 98' beluisteren, zo stelt hij in een brief ggle één dezer dagen uit gaat. De heer Keddeman verzamelde een ™*antal muziekenthousiasten om zich 3en, en er werd een stuurgroep sa- 95iengesteld Die stuurgroep bestaat uit 9 volqende personen: 95ej.' I. Kiers, docente muziekschool; qgser Hvan Leest; heer JP. van Spaen- ')nck, zoon van de bekende dirigent, .nateur-musicoloog, heer F. C P. Tes- ^5,r; heer W. van der Groep, voorzitter in SOVVLE; heer E Keddeman, de 28'itiétiefnemer. ;79 „Wij hebben de medewerking van de luziekschoolzegt de heer Kedde- an. „Direkteur De Ridder zat aanvan- ïlijk ook in de stuurgroep, en staat vol- dig achter ons. 50 Als muziektechnische groep treden ;50* Ifnej. Kiers en de heer Van ojpaendonk Als lokaliteiten- ïgistratie-, test- en akoestiekgroep 85eden op mej. Kiers. de heer De Rid den er en de heer Rextor Wij willen spoedig verandering gaan rengen in het kleurloze kulturele leven keusden wat betreft de muzieksek- tor. Het doel van onze stichting in op richting is het organiseren van mu ziekuitvoeringen door professionele musici in Achterveld, Leusden- Centrum en Leusden-Zuid". ENQUETE Als eerste stap gaat de stuurgroep een enquête houden onder de bevolking van Leusden-Centrum, -Zuid en Achterveld. De uitslag van de en quête zal de leidraad zijn bij de samen stelling van het eerste seizoenpro gramma. Op donderdag 20 en vrijdag 21 april zullen alle rekeninghouders bij de Rabobanken in Zuid en Centrum, en eind april de rekeninghouders van de Rabobank in Achterveld, bij hun cor respondentie van de bank een enquête formulier vinden. Dit formulier dient vóór 10 mei te worden gezonden naar Postbus 131 te Leusden. (Dit is de Postbus van de muziekschool) Ook kan het formulier worden afgegeven bij de Rabobanken in Leusden-Centrum. Zuid en Achterveld. De Leusder Krant drukt de tekst van het formulier eveneens af, zodat het uitgeknipt gebruikt kan worden door diegenen die geen rekeninghouder bij de Rabobank zijn. Ook zij kunnen de formulieren inleveren bij de genoemde adressen. De stuurgroep is de Rabobank bij zonder dankbaar voor het verrichte drukwerk en voor de verspreidingskos- ten De heer Van Leest: ,,De financiële commissie is doende om subsidianten te vinden. We moeten een startkapitaal formeren, en we willen de Leusdense inwoners donateur of stichtingslid van onze muziekkring maken. We hebben reeds één sponsor gevonden voor ons eerste konsert". Het ligt in de bedoeling om zowel Gedacht wordt vooral aan koftie- konserten in Leusden-Centrum en konserten en zondagmiddagkonse- Zuid te geven als een voorjaarscyclus in reten. Ideaal zou het zijn, als de kin- Achterveld Er zal naar worden deren, op het moment dat de ouders gestreefd om een volledige serie kon- naar het konsert luisteren, kreatief serten samen te stellen, waaruit de in- konden worden beziggehouden, woners van Leusden kunnen kiezen. Zij zoals dit reeds met veel en genoege- kunnen dan zélf hun muzikale keuze- lijk resultaat gebeurt in De Flint in pakket samenstellen. Amersfoort. Klassieke muziek valt in de gemeente Leusden helaas nauwelijks te be luisteren Toch hopen wij - als initiatiefnemers - met uw medewerking spoedig verandering hierin te brengen. Want het doel van onze stichting is het organiseren van muziekuitvoeringen door professionele musici in Ach terveld en Leusden. Daarvoor hebben wij uw hulp nodig. Tenslotte zijn wij afhankelijk van uw bezoek. Hiermede willen wij uw belangstelling peilen. In de eerste plaats om vast te stellen of het wenselijk is om tot oprichting over te gaan. Maar ook om te vernemen welk genre u graag wilt horen De uitslag van deze enquete moet voor ons als leidraad dienen voor de samenstelling van het eerste seizoenprogramma, welke voor u interessant zal zijn. Daarom rekenen wij op uw medewerking, welke onontbeerlijk is bij het brengen van muziek-uitvoeringen in de gemeente Leusden. Eventuele opmerkingen en suggesties kunt u kwijt bij bovengenoemde postbus. Bedenkdat uw reaktie bepalend is voor het muzikale klimaat in het groeiende Leusden. De RABO-banken danken wij voor de kosteloze medewerking in deze opzet. De Stuurgroep De heer Keddeman. ,,We zullen kon- takt zoeken met de Stichting Valleikon- serten, en we willen afstemmen op programma's tussen De Flint en het Hoevelakense Sparrendam in Wij zullen mogelijk afkoersen op de iets lichtere toets. Ons streven is: nóg dichter bij huis goede muziek". Voorlopig wacht men even de uit slag van de enquête onder de Leusdense bevolking af. Stuurt u ook uw formulier in, en vergeet u da niet te doen vóór 10 mei! Daarna zu u na deze krant weer op de hoogt gebracht worden van de verder stappen, die de Stichting Mu ziekkring i.o. gaat nemen. 1 Waar gaat uw belangstelling naar uit? (Onderstrepen wat voor u van toepassing is) Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance/Klassieke muziek/Populair- klassieke muziek/,.Modern" klassiek (20e eeuw) 2 Welke wijze van uitvoering stelt u op prijs? Kleine ensembles/grote ensembles/solisten en/of 3. Heeft u daarin nog bepaalde voorkeuren? Blazers/strijkers/liederen-cyclus en/of 4 Wat voor uitvoering stelt u op prijs? Avondconcert/koffieconcert/matinee/promenade-concert 5 Ligt het in uw voornemen komende winter enige concerten te be zoeken? Ja/Neen 6. Wilt u meedoen aan het werk van een stichting? Ja/Neen Bii ..ia" Naam Adres Gaarne ontvangen wij dit formulier vóór 10 mei van u terug. Postbus 131 Leusden of afgeven bij de RABO-banken in Achterveld en Leusden 8.)ok dit jaar zal er weer veel te genieten zijn tijdens de kinderprogramma's in In De Wetering worden weer, samen met Alandsbeek, allerlei aktiviteiten Ie grote feesttent aan de Biezenkamp. georganiseerd, zoals een spelmiddag voor kinderen in circussfeer. LEUSDEN - Met het zesde concert werd op 13 april in de N.H.-kerk te Leusden-Zuid het winterseizoen van de Valleiconcerten afgesloten. Wij ver baasden ons erover dat daarmee reeds de vierde jaargang werd voltooid, en dat de organisatie voor de vijfde serie alweer is begonnen. Om evenementen van dit soort van de grond te krijgen moet het stichtingsbe stuur niet alleen geloof hebben in zijn goede zaak, maar evenzeer geestdrift en volharding. Dat het streven erkend is blijkt wel uit de hulp die de Stichting Valleiconcerten i.o. van de gemeenten Barneveld en Leusden ontvangt. Te recht wordt opgemerkt, dat het Neder- langs Impressariaat borg staat voor een hoog prestatieniveau van de uit voerders. Daarmee is geen woord teveel ge zegd. Overzien wij wat tot dusverre is gèpresenteerd, dan is het opmerkelijk hoeveel nationaal en internationaal be kende musici de weg naar de Gelderse Vallei hebben gevonden; naar een ge bied derhalve dat tot voor kort voor de muze vrij ontoegankelijk was gebleken. Natuurlijk is de publieke belangstel ling wel eens beneden de maat, zeker als men de kwaliteit van de uit voeringen daar tegenover stelt. Maar op een grote vaste kern van liefhebbers kan men telkens weer rekenen. Wan neer in het vervolg de publiciteit nog wat vlotter gaat verlopen, zullen deze concerten vast en zeker wat meer be zoekers aantrekken. De prijs kan voor niemand een belemmering betekenen. Voetbal en bioscoop zijn duurder Aardig is voorts dat er zoveel jong talent aantreedt, nog spontaan en zon der de glamour van de geroutineerde podiumfiguren. Tenslotte mag het doe-het-zelf-concert voor amateurs een bijkomstigheid zijn, het is toch een van de hoogtepunten van het seizoen, met een reclame-waarde die niet is mis te verstaan. Het laatste concert was dit jaar in handen van de jonge, in 1972 opge richte strijkersgroep Azkios. Het en semble wordt getraind door Joop van Zon, maar speelt, zoals op onze avond, ook zonder dirigent. Met veertien strijkers en clavecimbel is deze groep mooi uitgebalanceerd Voor de pauze klonken werken van Corelli, Bach en Mozart. De aanvoerster van de tweede violen, de uit Amersfoort afkomstige Cobi Berculo, bracht het prachtige vioolconcert in a van Bach en gaf het naar vermogen de donkere en nobele ernst en gedrevenheid die er de ken merken van zijn. Het Divertimento in D, KV 136 van de jonge Mozart klinkt als een kleine symfonie zonder menuet, voornamelijk doordat in het zangerig Andante de lichtvoetigheid is vervangen door smartelijke accenten De musici toonden hier hun homogeni teit op haar best, zoals ook m de an tieke dansen en liederen (de derde Suite) van Ottorino Respighi. Deze Ita liaan, die zoals in Nederland Julius Röntgen, grote belangstelling had voor oude muziek bewerkte in 1933, enige jaren voor zijn dood, een aantal dansen voor luit uit de 16e en 17e eeuw voor strijkorkest De vier delen, waarvan sommige met variaties, vormen een suite van statige en frivole dansjes, met groot vakmanschap bewerkt. Geen neo-classicisme in de trant van Stra- winski en dus onpersoonlijker en glad der dan diens componeertrant, maar zeker goed in het gehoor liggend en onderhoudend. Aan Respighi ging het Adagio van Samuel Barber (1937) vooraf. Het moest een ander werk ver vangen en vertoonde misschien daar door wat oneffenheden. Ook Barber verraadt geen modernismen; zijn elegie ligt dichter bij Elgar en Grieg, dan bij de langzame delen van zijn oudere tijdgenoot Bartok. Een vnj talrijk publiek kon Arkios niet tot een toegift verleiden en eigenlijk is dat maar goed ook na zo'n harmonisch opgebouwd programma. Het blijft zeker benieuwd naar de verrichtingen van contrabassist Hans Roelofsen die zijn solo moest afzeggen. Het programma voor het volgende seizoen zal ..Valleiconcerten in deze kolommen tijdig bekend maken. A.K. (Van de redaktle) jLEUSDEN - De Oranjevereniging L^eusden heeft voor koninginnedag op maandag 1 mei a.s. een ge varieerd programma opgesteld, met voor jong en oud iets aantrekkelijks. Voor de jongeren begint dat al op vrijdag 28 april in de feesttent op de Biezenkamp, waar Avro's top-pop van acht tot elf uur non-stop de gang ar in zal houden. Zaterdag 29 april zijn de kinderen van de basisscholen ■an de beurt. In de feesttent wordt dan om 9 en 11 uur een feestelijk jjrogramma gebracht met het optre den van het duo Clown Huppie en Zusje Nel. 's Avonds is er een grote Tiroleravond in de feesttent, waar ■een bont folkloristisch programma wordt gebracht met Tiroolse gein /an de Bier Boom Bölkes, eventueel aangevuld met een Tiroler kapel. Dok voor de wijnproevers een uitge- n avond 3ninginnedag wordt - zoals ge- likelijk - begonnen met de reveille, i jeugd zal u dan tussen zeven en half 's morgen op luidruchtige wijze uit Jiepe slaap halen om u te vertellen, lat het de hoogste tijd wordt om feest te /ieren. Er mag niet met brommers of iuto's aan deze reveille worden deel genomen. Maar desondanks zult u toch jest wakker worden gemaakt. Een gekostumeerde kinderoptocht is iet volgende deel van het programma. "Men vertrekt om half tien vanaf De Til, .Verwijl er vanaf negen uur gelegenheid voor het opstellen leder kind mag >14 ratis meedoen. Om elf uur - na de aubade bij het pmeentehuis - is er een fijn feestpro- ramma in de feesttent voor de kleuters Wan 4 en 5 jaar. Harry Boerboom zal de -peuters dan vermaken met een leuk [rogramma leder kind op de basis scholen in Leusden ontvangt een '•actatie-bon Die kan op ko ninginnedag tussen 11 en 12 uur 8/orden ingeleverd bij De Til in g^eusden-centrum en bij de basisschool Palet in Leusden-zuid n 's Middags kunnen de liefhebbers op et terrein tussen de Hamersveldsewe- pring en Liniedijk (aan het eind van de g loorderinslag rechts) hun hart ophalen 5 MEI Op 5 mei, bevnjdingsdag is er uiter aard kermis en om acht uur 's avonds een disco-avond met disc jockey Cees van Willigenburg 6 MEI Op zaterdag 6 mei worden de feeste lijkheden afgesloten met de laatste kermisuurtjes en 's avonds om acht uur dansen in de feesttent voor hen, die dan nog niet moe zijn WIJKEN Van de wijken in Leusden hebben alleen De Wetering en Alandsbeek samen een programma voor de jeugd opgezet, met onder meer een kistenrace en een spelmiddag onder de titel „Circus onderste boven", met het accent op circusspelletjes. Om kwart voor vier 's middags wordt een gekostumeerde voetbalwed strijd gehouden tussen beide wijken met als verslaggever Ab Hofstee. OPROEP AAN JONGEREN De OVL doet trouwens een dringend beroep op jongelui van 16 jaar en ouder, die willen helpen tijdens de grote kinderspelmiddag op 2 mei. De spelletjes worden tussen 13 en 17 uur gehouden. Wie helpt? Men kan zich opgeven bij A. A. van Kraaikamp, Hooiland 10, tel. 033-42558. DE GOUDENKLOMP De Gouden Klomp, die hun eigen taveerne aan de Rozendaallaan moe ten missen, blijven op dit gebied wél aktlef. De bar in de feesttent is in handen van dit leutige gezelschap, dat ook zorg zal dragen voor een passende versiering. Het is te hopen, dat het mooi weer zal zijn tijdens de kinderoptocht en de aansluitende aubade. 3 MEI Op woensdag 3 mei wordt om 14 uur de kermis met ongeveer 15 attracties geopend. Deze kermis blijft tot en met zaterdag 6 mei Tijdens de openingsuren van de kermis is de grote feesttent geopend. 4 MEI Op donderdag 4 mei kan men mee doen aan het gebruikelijke aan de jaarlijkse grote autocross van de OVL met meer dan zeventig deelne mers, waaronder verschillende Leusdenaren. De dag wordt afgesloten met een Oranjebal in de feesttent. 2 MEI Op dinsdag 2 mei wordt een grote kinderspelmiddag gehouden in Leusden-zuid bij het winkelcentrum De Bieshaar voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar uit geheel Leusden. De deelname is gratis en men kan vanaf 12.30 uur inschrijven. De spelletjes be ginnen om 13 uur dauwtrappen op hemelvaartsdag. Men start tussen 5 en 6 uur 's morgens, dus dan is het vroeg opstaan geblazen. De kermis is geopend van 13 tot 17.30 uur. De gevallenen zullen dan - zoals ge bruikelijk-worden herdacht. Om 18 uur gaan de vlaggen halfstok, van kwart voor negen tot 19.59 uur luiden de klok ken en om acht uur zal twee minuten stilte in acht worden genomen'

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9