Eemelaar-teams startten competitie wisselvallig Gert Jan moet in dienst Oud-leerlingen Joseph- school hielden reünie EHBO Achterveld eindigde als vierde Politieman Dick Bijl Hessenkar wint wisselbeker lieuwe cholen IKPJ gaat veer dansen Dansavonden Dauwtrappen DWS niet bij zanghulde Isidorus-feest Puzzelrit Open huis bij s.v. Achterveld Ons Genoegen Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 27 APRIL 1978 15 ACHTERVELD - Al voor hel begin «an de competitie moest de Eeme- aar enkele uitvallers noteren door ilessures, waardoor de team- ■ommlssle onverwacht voor de taak !wam te staan om op de valreep In- lallers te zoeken. Dat was bepaald iaën gemakkelijke opgave, omdat iet invallers-potentieel van het afge- open jaar zich massaal voor de lompetitie had opgegeven. Dit betekende voor de Eemelaar een uitbreiding van maar liefst zes earns. De nieuwkomers hebben het niet gemakkelijk gehad, maar het op timisme heeft er niet onder geleden blij kens de opmerkingen van één van de spelers: „Het ontbreekt ons nog duidelijk aan wedstrijdervaring, maar we hebben veel plezier gehad en er veel van geleerd." Het vorig jaar naar de tweede klasse gepromoveerde eerste damesteam wist in deze klasse ook de volle winst uit de eerste wedstrijd te halen De overige damesteams kwamen helaas niet tot winst. Het eerste seniorenteam in de lan delijke competitie won afgelopen zondag van Randenbroek VI, nadat vo rige week Hoogland IV met 8-0 was verslagen. Ook het senioren-A-team in de dis trictscompetitie is na twee wedstrijden nog ongeslagen De eerste herenteams in de landelijke- en districtscompetitie hebben het er zaterdag en zondag beter afgebracht dan het voorgaande weekeinde, toen beide teams met 4-2 verloren. Voor de jongensteams bleken tot nu toe de tegenstanders te sterk en ook het gemengde jeugdteam kon het succes van de eerste zaterdag (4-1niet voort zetten De uitslagen waren als volgt: Dinsdag 18 april: Leusderpark A-Dames A 0-4 Laren C-Dames B 3-1 Dames C-Eemnes B 0-4 Zaterdag 22 april Senioren A-ULTC Iduna K 4-1 Amerongen A-Senioren B 5-0 Heren A-Randenbroek C 5-1 Heren B-'t Sticht B 0-6 Blaricum A-Heren C 6-0 Jongens t/m 15-Leusderpark B 0-8 Breukelen A-Jongens t/m 17 7-1 Soest-Z B Junioren A 4-1 Zondag 23 april: Randenbroek Vl-Senioren I 2-6 Senioren II—Flehite VI 1-7 Randenbroek li-Heren I 3-3 Heren ll-Weldam I 0-6 ACHTERVELD - In verband met de )pening van de basisscholen Het Start rok en St. Joseph en de kleuterschool -let Drempeltje op woensdag 26 april ja\ op donderdagavond 27 april, dus edenavond. open huis worden gehou- en. ledereen is deze avond van harte i/elkom tussen 19 30 en 21.00 uur, in leide scholen. Tijdens deze kijkavond al er ook een historische expositie zijn etreffende de scholen St. Joseph en )nze Wereld Deze expositie zal de oorgeschiedenis van deze scholen aten zien ACHTERVELD - Zaterdagavond 29 pril wordt er door de K.P.J. weer een ansavond georganiseerd. De dans- vond zal zijn in Ons Gebouw. De mu- ek zal verzorgd worden door Rob de ink De organisatoren rekenen er op at de deelnemers aan deze ansavond zich weer net zo zullen edragen als de vorige keer. Als dit zo al zijn dan zal het mogelijk zijn om in et nieuwe seizoen weer een aantal insavonden te organiseren Daarom kenen de organisatoren op aller me iwerking. Donderdag 4 mei gaat de K.P.J. selnemen aan het volleybaltoernooi at zal worden gehouden in Eemnes. et dameselftal zal alles op alles zetten m de wisselbeker ook dit jaar weer lee terug te kunnen brengen naar Ach- arveld. De heren elftallen zullen wel un best doen om de wisselbeker weer ens in hun bezit te krijgen. Een grote supportersschare wordt tel verwacht. De supporters en de lauffeurs kunnen zich alsnog pgeven bij de leden van de sportcom- lissie Na afloop van het toernooi zal er in het Vitus Gebouw te Blaricum gele genheid zijn om te eten en nog gezellig een dansje te doen ACHTERVELD - Te beginnen met ondag 30 april zal het in het vervolg Ike laatste zondag van de maand dan- en zijn in D Ouwe Peerdestal bij hotel e Roskam De aanvang zal steeds zijn lm 20.00 uur en het geheel zal onder tiding staan van de heer A. H. M. Ro- endaal. ACHTERVELD - Voor Gert Jan Smink, een gewaardeerd medewer ker van de firma De Vor is binnen enkele dagen de tijd aangebroken dat hij zijn militaire dienstplicht zal moeten gaan vervullen. Dit was voor zijn collega's aanleiding om een leuke stunt met hem uit te halen. Voor Gert Jan er goed op bedacht was. hadden enkele collega's hem te pakken en werd hij netjes op een stoel gezet. Met stoel en al werd hij op een pallet geplaatst en door mid del van een vorkheftruck boven op een stellage geplaatst. Teneinde te voorkomen dat hij zou gaan lopen was hij voor alle ze kerheid ook nog zodanig vast gebonden dat hij zijn hoge plaats onmogelijk kon verlaten Naast hem waren twee borden geplaatst met een opschrift. Om de moed er in te houden werd hij wel regelmatig voorzien van een flesje bier zodat hij niet van dorst zou bezwijken. Zo tegen het einde van de werktijd werd hij weer met een vorkheftruck van zijn hoge plaats gehaald en zo naar de Hessenkar gereden waar op een vrolijke wijze afscheid van Gert Jan werd geno men. Nadat allen goed gelaafd waren heeft hij als voorlopig afscheid van Achterveld nog een toertje gemaakt door een gedeelte van de nieuwbouw en de Kon. Ju- lianaweg. Onder grote hilariteit van zijn collega's werd hij daarna van zijn stoel bevrijd. Een leuke stunt die door betrokkene zeer werd gewaar deerd. ACHTERVELD - Zaterdag 22 april werd door de oud-leerlingen van de basisschool St. Joseph een reünie gehouden. Het betrof hier alle oud leerlingen van de vtjfde en zesde klas uit het schooljaar 1967-1968. Daar het nu tien jaar geleden was. dat deze leerlingen op de schoolbanken zaten was het idee opgekomen om een reünie te houden. In totaal 90 oud-leerlingen werd een uitnodiging gezonden. Wel een heel werk daar er verschillende niet meer in het dorp woonden In totaal verschenen 85 oud-leerlingen met een introducé. Ook de onderwijzeres mej. Fritz en de onderwijzer de heer Rosier waren pre sent. Het is een heel gezellige avond ge worden. Na de opening werden aan mej Fritz en de heer Rosier bloemen overhandigd, dit nog als dank dat zij een jaar lang met de toen nog zeer jonge branieschoppers hadden opgetrokken Tijdens deze bijeenkomst werd er nog eens een foto gemaakt met de vijfde en de zesde klas Twee klasse-foto's van tien jaar geleden deden de ronde. Dit was aanleiding om weer oude verhalen op te halen. Soms moest men wel eens goed kijken of die of die het nu toch wel was, want op tien jaar kan iemand veel veranderen. Er werden weer groepjes oude vrienden en vriendinnen gevormd die elkaar het een en ander hadden te vertellen. Er was deze avond ook gele genheid om onder leiding van de disc- jockey Herman v d Berg een dansje te doen. Al veel te vlug was er weer het uur om afscheid van elkaar te nemen. De reünie werd door iedereen zeer op prijs gesteld en er' waren er zelfs bij die het wel om de vijf jaar wilden doen. De or ganisatoren kunnen terug zien op een zeer geslaagde avond en hopen over tien jaar weer een zelfde gezellige reünie te kunnen organiseren. ACHTERVELD - Daar de plaatselijke E H B O bij de districtswedstrijden bij de eerste vier was geëindigd kon nu ook worden deelgenomen aan de wedstrijd om de mr Kneepkensbeker. Deze wedstrijd werd dit jaar georga niseerd in Het wapen van Werkhoven te Werkhoven. In totaal namen acht ploe gen aan deze wedstrijd deel. De wed- strijdploeg uit Achterveld bestond uit mevr. N. Teunissen-Kerkhof. tevens leidster, mevr. G. Janssen-Rinders en mevr. M. van Dijk-van Alteren die inviel voor mevr. R. Westerlaak-Kerkhof De jury bestond uit dokter Kuehne en mevr Van Hoven. De opdracht bestond ditmaal uit een eerste hulpverlening bij een gefingeerd auto-ongeval Bij het bekend maken van de uitslag bleek de Achterveldse ploeg weer goed gewerkt te hebben, want zij eindigde op de vierde plaats. Van deze acht deelnemende ploegen waren er vier van de Katholieke Natio nale Bond en vier van de Koninklijke Nederlandse Bond voor E.H.B O De totale uitslag was: 1Bunnik met 228 punten 2 Cabau met 223 punten 3 Jutphaas met 205 punten 4 Achterveld met 197 punten 5. Soest met 172 punten 6 Rhenen met 153 punten 7. Schalkwijk met 137 punten 8 Zeist met 131 punten ACHTERVELD - Gezien het succes van voorgaande jaren organiseert de Stichting Jongerencontact Achterveld op donderdag 4 mei. Hemelvaartsdag, weer dauwtrappen per fiets. De start zal plaatsvinden tussen 's morgens vijf uur en kwart voor zes vanaf het Coopera- tieplein Het inschrijfgeld bedraagt één gulden per persoon. De fietsroute zal ongeveer 40 kilometer lang zijn. Om goed wakker te blijven zullen onderweg koffie en frisdranken worden geschon ken Er wordt even als voorgaande jaren weer op een grote opkomst gere kend. ACHTERVELD - Het bestuur van de muziek vereniging D.W.S. maakt de bevolking er op attent dat in het voor woord, geschreven door de heer bur gemeester in het programmaboekje van het feestcommité staat vermeld dat D.W.S. de medewerking zal verlenen bij de zanghulde. Dit is echter niet juist. Daar D.W.S reeds voor het bekend worden van het programma een afspraak had gemaakt kan me dewerking aan de zanghulde niet worden verleend. Wel zal D.W.S op maandag 1 mei direct na de reveille om ongeveer 7.30 uur een rondgang door het dorp maken. Ook zal D.W.S. tijdens de lampionop tocht op zondag 30 april haar mede werking verlenen. ACHTERVELD - SV Achterveld, afde ling jeugdvoetbal Uitslagen van zaterdag 22 april: Junioren: Achterveld B1 -APWC B2 1 -0 Roda '46 B3-Achterveld B2 2-6 VVZA C3-Achterveld C1 8-2 Quick C4-Achterveld C2 3-1 Pupillen: Achterveld D1-Hoevelaken D1 Limvio D2-Achterveld D2 Achterveld D3-VVZA D5 Soest E1-Achterveld E1 Quick E4-Achterveld E2 2-1 0-4 0-1 1-5 1-0 Programma voor zaterdag 29 april: Junioren: 16.15 uur; APWC A1-Achterveld A1 13.45 uur: Achterveld C1 -Spakenburg C2 13.45 uur: SEC C1-Achterveld C2 Pupillen: 13.00 uur; HVC D1-Achterveld D1 13.00 uur: Achterveld D2-Hoevelaken D2 13.00 uur: Quick D4-Achterveld D3 13.00 uur: Achterveld E1-Spakenburg E1 12.00 uur: Achterveld E2-Baarn E3 12.00 uur: Achterveld E3-VVZA E6 ACHTERVELD Verleden week tond het levensverhaal van de Achter- feldse politieman D. Bijl In de krant, rer breed uitgemeten, maar toch niet tompleet. Dat was tenminste de eerste Indruk. Het hoofdstuk „sport" leek fergeten. Een nader gesprek heeft echter {eleerd, dat Byi In de sport geen bijzonder opvallende rol heeft gespeeld, (gevulde) bekerkast ontbreekt In huls en wereldkampioen Is hij ner geweest. Gelukkig ook niet In jet schreven van „bonnen", al heeft dat pet 9port niets te maken. Voor wie wil reten waarom, is het antwoord heel njpel: „hij hield zich het liefst op de 'fte en deed rnstig zUn plicht, zonder intje-de-voorste te spelen". Aan bij de politie gebruikelijke sport eed hij met hart en ziel mee. Of dat gymnastiek was of driemaal om het toelst rond een voetbalveld rennen, laakte weinig verschil. Hij deed altijd Ojn best om te winnen, maar trof het feak slecht omdat een paar collega's - pet dezelfde gevoelens bezield - een kkeltje eerder de eindstreep bereikten. I'jl is altijd bescheiden geweest en aefde niet zo nodig te winnen. Een paar 'ar heeft hij, buiten dienstverband om, ak aan judo gedaan. Drie „banden" erinneren aan zijn prestatie en verder as het voor een dienaar van de heilige ermandad moeilijk om sport te drijven als lid van een „burgerlijke" club. Vooral op het platteland moest nu eenmaal een klein beetje afstand worden bewaard. Wie zijn grote belangstelling voor de Tour de Junior kent, zal verbaasd zijn te horen, dat Bijl in feite de wieler sport niet kan luchten of zien. Hoe dat kwam, is niet moeilijk te vatten als u weet, dat in zijn Zeeuws Vlaamse diensttijd een jaar is geweest met 28 koersen in en rond zijn standplaats. Als je daarbij 26 maal het wettig gezag moet representeren is het duidelijk, dat e.e.a. net iets te veel is om de animo voor de wielrennerij te behouden. Hij moest bovendien op de fiets vaak achter per auto werkende smokkelaars aan en dat was voor hem al wielrennen genoeg. In Achterveld is het echter heel anders. Slechts eenmaal per jaar en bovendien voor de jeugd. De jeugd kan bij Bijl nu eenmaal bijna geen kwaad doen. Vooral de mini-Tour was voor hem altijd een plezierig karwei. Ook de andere Achterveldse sport clubs liggen Bijl na aan het hart. Zoals de AMBC met de ritten, waarin je van het kastje naar de muur wordt gestuurd en geen onderlinge wedstrijd van Avanti- gymnastiek slaat hij over. Voor het a.s. straatvoetbal op Koninginnedag is hij gekozen als trainer/coach en als zodanig dus collega van Rinus Michels. Hij stapt vaak even binnen als de Eemelaar aan slag is en wat voetbal betreft, aan schouwt hij bijna alle thuiswedstrijden van de Achterveldse dames en echt meer om de sport, dan vanwege al het andere fraais, dat daar te zien is. Mannelijk SVA speelt altijd 's middags, maar dan heeft Bijl andere plichten. Toch vraagt hij altijd als een van de eersten naar de uitslag. Binnenkort meldt hij zich aan als lid van SVA. Weliswaar niet als versterking van het standaardteam, maar wat doet dat ertoe? Hij kan dan geregeld klaverjasen. Tot nu toe bedreef hij deze „sport" alleen in politie-verband en dan nog buiten de gemeente. Bijl heeft een broertje dood aan lopen, maar stapt graag op de fiets. Met zijn betere helft ontmoet u hem vast als u op Hemelvaartsdag 40 km gaat dauw trappen. Vissen doet hij ook graag, mar dan wel in groter verband en op zee. Een vaste stek aan het Valleikanaal lijkt hem niet zo en hij kan het weten. Weer wat anders is zijn gestoei is de volkstuin (misschien wel vlak bij SVA-trainer Hennie Baas) en de heer Bijl weet drommels goed hoe hij aan vroege piepers moet komen. U ziet nu zelf wel, dat zijn sportieve leven best meevalt. Sport op de TV trekt hem ook en merk waardig genoeg vooral motorraces en skisport. Nooit zal hij kijken naar boksen, maar voor de rest van de sport is zijn belangstelling zeker groter dan die van de modale Nederlander. Met dien ver stande, dat hij er bepaald niet voor thuisblijft als vrouwlief wat anders van plan is. Ook dat is sportief] Wie op kop rijdt heeft minder last van stof en meer kans op hoofdprijs. ACHTERVELD-Vrijdag21 april werd de tweede klaverjaswedstrijd gespeeld tussen de leden van de loterijclub De Hessenkar en de loterijclub De Roskam De eerste wedstrijd werd gewonnen door de Hessenkar. Tijdens deze wed strijd werd door de heren Van de Breemer en Van Uhm een wisselbeker beschikbaar gesteld Er zal elk jaar een uit- en een thuiswedstrijd worden ge speeld Deze tweede wedstrijd werd weer gewonnen door de Hessenkar met een voorsprong van 2900 punten. Hierdoor kwam de Hessenkar voor een jaar in het bezit van de wisselbeker. Er was een eerste en een laatste prijs beschikbaar gesteld. Daar echter twee personen met een gelijk aantal punten als eerste eindigden en twee personen met een gelijk aantal punten als laatste prijswin naars eindigden, werden er nu twee eerste prijzen en twee laatste prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag was: aantal punten 1A. de Ridder 50787 2. P. v. d. Hengel 5087 3 Jan Burgers 4894 4. mevr. Bos 4818 5 M. Boutens 4901 6 M. van Wieringen 4747 7. H. Ruitenbeek 4722 8. G. Bom 4605 9. Manus Vos 4453 10 J. van Hamersveld 4374 11. G. van Marwijk 4371 12. C. v. d. Breemer 4324 13 P. van Uhm 4204 13. E. de Wijs 4204 15. Sj. Boutens 4132 16 B. v. Ruitenbeek 3990 17. Fr. Kerkhof 3754 18. E. Heiligers 3738 19. P. Smink 3673 20. mevr. v. d. Goes 3550 21. H. Rutte 3480 22 J. Span 3359 23. G Horst 3299 24. T. Born 3096 25. N Wessels 3078 26. J Voorneveld 2566 De poedelprijs was voor het echtpaar C Bothof die elk met 2513 eindigden ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen werd door 16 schutters deelgenomen. Ditmaal werd het totaal aantal punten van 50 niet bereikt. De uitslag was: aantal punten 1. A. Vlug 49 2. H Hols 48 3. B. Voskuilen 48 4. J van Rossum 47 5 H. J. van Nimwegen 47 6 H. J. van Ruitenbeek 47 7. P. Smink 47 8. A. v. Daatselaar 46 9. T. Daatselaar 45 10. G Tolboom 45 11. W. Wittebrood 44 12. J. Kommer 44 13 T. Vos 43 14. J. E. van Hamersveld 41 15. J. Blom 37 16. M. Pothof 36 SNELHEIDSKONTROLE Op de Noorderinslag hield de politie op donderdagavond 20 april een snel- heidskontrole. Er werden maar liefst twintig bestuurders van auto's bekeurd. De politie noteerde - let u wel! - dit keer snelheden van 100 kilometer, het dub bele van de maximale 50 kilometer, die op de Noorderinslag is toegestaan! EENZIJDIGE AANRIJDING Donderdag 20 april vond er op de Arnhemseweg een eenzijdige aanrijding plaats. Een vrachtauto ramde een lantaarnpaal, maar de be stuurder van de vrachtauto reed door zonder de beschadiging bij de politie te hebben aangegeven. De politie heeft goede hoop de dader te kunnen opspo ren. AUTO OPEN GEBROKEN Op de Paradijsweg werd op vnjdag 21 april een aldaar geparkeerd staande auto open gebroken. Een zijruitje werd ingeslagen, en de onbevoegden namen uit de auto onder andere een militair paspoort, een giro- en bankpas weg. VECHTPARTIJ Zaterdagavond 22 april vond op de Bavoortseweg nabij De Til een vecht partij plaats tussen een aantal jongens. Het bleken een aantal Hooglanders te zijn die een meningsverschil op de vuist wilden oplossen met een stel jongens uit Amersfoort De politie zal in nadere verhoren orde op zaken trachten te stel len. VERKEERSGEWONDEN Een verkeersongeval, dat vrij ernstige gevolgen had, vond op woensdag 19 april plaats op de Dodeweg tegen 10.45 uur. Mejuffrouw G. L. C. M uit Hoevelaken fietste op de Dodeweg met haar driejarig broertje achter op de fiets. Nabij de loopbrug over de Dodeweg sloeg zij, zonder op het verkeer te letten, linksaf de richting van de Paradijsweg in. Dat had ernstige gevolgen. De heer H M. uit Amersfoort naderde juist op ACHTERVELD - Vrijdag 28 april zullen de A.B.T.B. afdeling Achterveld en de K.P.J. afdeling Achterveld, samen het Isidorusfeest vieren Zoals gebruikelijk zal de avond worden aan gevangen met een Hollands gezongen H.Mis in de St. Joseph kerk te Achter veld. Na afloop van de Mis worden de leden verwacht in Ons Gebouw waar de avond zal worden voortgezet. Na de koffie zal door de toneelgroep ..De Vallei"' uit Barneveld de klucht ..Jodocus op glad ijs" worden opge voerd. Na afloop hiervan zal er nog ge legenheid zijn tot dansen met mede werking van het trio „Fox Fox" uit Amersfoort. ACHTERVELD - In verband met de viering van Koninginnedag zal er op maandag 1 mei een puzzelrit worden verreden welke zal worden georgani seerd door de A.M.B.C. Achterveld Vanaf 9.00 uur kan hiervoor worden ingeschreven in Hotel De Roskam, de start zal zijn om 9.30 uur. Deze puzzelrit waaraan iedereen kan deelnemen is uitgezet door de heren G. van Marwijk en T. Born. dat moment op zijn motorfiets, en kon de wielrijdster en het jongetje niet meer ontwijken Hij schepte hen beiden Het ventje werd de lucht ingeworpen, en kwam zo'n meter of twintig verder tot zijn geluk, in de zachte berm terecht. De drie onfortuinlijke weggebruikers werden ijlings naar het ziekenhuis ver voerd. De kleuter en de motorrijder konden, nadat een onderzoek had plaatsgevonden, en hun wonden waren verbonden, naar huis worden vervoerd. Mejuffrouw M. had een zware hersen schudding. en liep diverse hoofdwonden op Zij moest in het ziekenhuis worden verpleegd. Er ont stond grote schade aan de vervoermid delen. NIEUWE AUTO TOTAL LOSS Door onbekende oorzaak raakte de auto van de heer JGuit Leusden in de nacht van vrijdag 21 op zaterdag 22 april van de weg Het gebeurde om streeks 2 uur 's nachts op de Hamers- veldseweg met een spiksplinternieuwe auto van een zeer duur merk. De heer G. kwam aan de rechterzijde van de weg tegen een boom terecht, en tolde daardoor aan de linkerzijde de sloot in De zeer kostbare wagen was in enkele seconden tot een wrak verwron gen. De heer G. kwam met de schrik ongedeerd vrij. ALARM OP DE WIJSBEGEERTE SCHOOL VOOR Zaterdagavond 22 april trachtten te 22.30 uur onbevoegden zich toegang te verschaffen tot de School voor Wijs begeerte aan de Dodeweg. Een deur werd opengebroken, waarna het alarmsysteem in werking werd gesteld. Een Leusdens inwoner, die in de buurt woont, stelde de politie van de gang van zaken op de hoogte Toen de politie arriveerde waren de daders uiteraard niet meer ter plaatse. Er wordt niets vermist.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15