Zondagsenioren Lookhorst: 27-5 Matig Roda (zo.) besloot competitie Niet meer dan bril voor Roda Impala '77 met vijf teams in de finale Hockey- competitie loopt af Autocross op 1 mei „Open huis" Impala-heren mogelijk kampioen Nationaal kampioenschap mini-volleybal I Leusder Krant - Sport DONDERDAG 27 APRIL 1978 LEUSDEN/CENTRUM - In de tweede competitieronde heeft de LTV Lookhorst, wat de senioren be treft, met gemengde resultaten ge- Eoegen moeten nemen. De aterdagsenioren verloren hun elde wedstrijden, hetgeen veneens geldt voor de zondag- neren. Hun zaterdag-collega's hielden ,,het net in het midden" en de zondag-senioren spanden de kroon. Vier sprekende overwinningen met 27-5 als winstsaldo! De uitslagen waren: Senioren-zaterdag: Hoofdklasse: Lockhorst A-Helios A 2-3 2e klasse 6: 't Spiegel C-Lockhorst B 4-1 Heren-zaterdag: 2e klasse 3: Lockhorst A-Gooiland A 3-3 Senioren-zondag: Ov. klasse B: Lockhorst 1-Unicum 1 5-3 3e klasse oost 2: Nijkerk 1-Lockhorst 2 0-S 4e klasse west 43: Amsterdam-Lockhorst 3 1-7 5e klasse west 79: Lockhorst 4-Adventage 7-1 Heren-zondag: 3e klasse 9: Montfoort 1-Lockhorst 1 5-1 4e klasse 38: Lockhorst 2-Barneveld 1 2-4 Wat de jeugd betreft werd de woensdagmiddag ITA-competltle met groot enthousiasme voortgezet. Het verschil In sterkte van de mee spelende kinderen Is niet zo groot en leverde de navolgende resultaten: Flehlte 1-Lockhorst 1 26-30 Lockhorst 2-RarTtfénbroek 2 35-20 Lockhorst 3-Hoogland 1 31-26 De districts woensdagcompetitie voor Jongens t/m 12 jaar Is nu ook van start gegaan. Lockhorst versloeg Alta met 3-1Het jongens team van de zaterdagochtend maakte het verlies van de vorige week goed door In Leusden met 8-0 te winnen van Hoogland. Tot slot de gemengde teams van de zaterdag middag. Lockhorst A verloor, maar niet zonder meer. De eerste drie wedstrijden vergden 6 uur speeltijd (steeds 3 sets). De uitslag werd Ab- coude-Lockhorst A 0-5. In Amers foort won Lockhorst B met 0-5 van Alta en op het Buinlngpark werd de uitslag van Lockhorst C-Door- draaiers 4-1. GEEN LEDENSTOP MEER Jarenlang kende onze plaatselijke tennisvereniging Lockhorst een wacht lijst voor mensen die wel graag wilden tennissen, maar gezien de capaciteit van de banen daarop niet konden wor den toegelaten. Betrekkelijk onverwacht is deze situatie nu ten goede gekeerd Als oorzaken hiervoor zijn aan te wijzen de tamelijk grote mobi liteit van de Leusdense bevolking en de aanleg van een tweede tennispark. Aan Lockhorst-zijde wordt bovendien ge dacht veel tennissers-in-spé zich de laatste tijd niet meer op de wachtlijst hebben laten plaatsen in de verwachting toch niet op afzienbare >ermijn aan de slag te zullen raken. Zoals gezegd: die kans is er nu wel. Men kan contact opnemen met de secretaresse, mevrouw M. Jonges, Bo somen 15, Leusden-C., tel. 42536. He- pas geldt deze (voorlopige?) opheffing fan de ledenstop alleen voor senioren, voor wat betreft de jeugd is de wachtlijst nog steeds lang. LEUSDEN/CENTRUM - Een hand jevol toeschouwers heeft zondag gezien, hoe Roda haar laatste com petitiewedstrijd verloor. Er kon de Leusdenaren niets meer gebeuren en EMM (waarvan Roda in Hilversum met 1-3 had gewonnen) zou al met een gelijkspel haar positie in de 1e klasse behouden. De bezoekers schiepen zich nog wel een paar kan sen, maar wisten daar verder ook geen raad mee. S.V. Achterveld kijkt blijkbaar nu reeds vooruit naar de derby's tegen Roda In het volgende seizoen, want de ex-hoofdklassers hadden een flink aantal „spionnen" in Leusden. Die hadden het kennelijk in de eerste helft al gezien, want na de rust ver kozen zij hun gezellige plek aan de Roda-bar boven de „spanning" aan de zijlijn. Johan van Bekkum was het verlies van het hoofdklasserschap al weer helemaal te boven. Zijn „laatste wens", om ook eens in de 1e klasse te mogen spelen, is bereids in vervul ling gegaan. Ook na de rust bleven de in fris voor jaarsgroen spelende Leusdenaren niet zo erg geïnteresseerd in de uitslag en aangezien EMM blijkbaar ook niet uit was op het maken van doelpunten, sudderde de wedstrijd naar het einde. Er viel zowaar nog een doelpunt. Nog 2 minuten moest er - ook volgens de weer keurig bijgestelde gemeentelijke klok - worden gespeeld, toen de EMM- aanvalsleider zijn ploeg koppend alsnog de overwinning bezorgde. JUNIOREN A1 KAMPIOEN Na drie eerdere afgelastingen ging de wedstrijd IJsselmeervogels-Roda A1 zaterdag eindelijk door. Roda startte met de opstelling R. de Gans, M. van Kooy, J. van Linschoten, J. den Hartog, J Traa, M v. d. Venne, B. Wittenberg, B. Nolten, R. de Haas, R. Stoelhorst en R de Jong. In de 10e minuut scoorde de thuisclub de openingstreffer en met 1-0 kwam ook de rust. Ronald de Haas bracht een klein kwartier na de hervatting zijn ploeg weer langszij. Ruud de Jong en Jaap den Hartog werden uitgewisseld tegen Peter Knijff en Rembert Groen. Roda bleef de betere partij en toen Jan Traa de strafschop benutte, toegekend we gens het neerleggen van Ruud Stoelhorst binnen het beruchte gebied, betekende dat voor Roda's A1 -junioren defenitief het kampioenschap en de promotie naar de regionale 1e klasse. LEUSDEN/CENTRUM - Ook de hockey-competitie is een aflopende zaak. Jongstleden zaterdag en zondag stonden nog maar 9 wedstrijden op het programma. Van Kampong-dames 3 en neren A-Baarn B ontvingen wij geen uitslagen en Meisjes Al - Soest A2 ging niet door wegens het wegblijven van de bezoeksters. De uitslagen waren verder: Jongens C2 - Baam C2 0-8 Jongens D2 - Soest D2 3-3 Jongens D3 - SCHC D5 0-1 Soest D2 - Meisjes Dl 1-3 Laren C4 - Jongens Cl 0-6 Baarn D2 - Jongens D2 2-4 In Bussum bij de Gooische werd het seizoen voor de mini's afgesloten met een toernooi voor het district. Met alles, wat de MHCL aan mini's bezit (en dat is nogal wat) werd meegedaan. Goed weer, dito wedstrijden, zeer plezierig spelende mini's en een kloppende or ganisatie zorgden voor een zeer ge slaagde dag. MAARSSEN - De 0-0 uitslag van de op dinsdag 18 april gespeelde inhaal wedstrijd Maarssen-Roda was voor beide teams teleurstellend Voor de thuisclub bleek de halve buit (mede door de niet verwachte winst van VIOD) niet genoeg om aan degradatie te ont komen en voor de Leusdenaren bete kende de „bril", dat de voorsprong op FZO, de enige nog overgebleven con current voor de titel, tot slechts 1 punt terug viel. Roda speelt a.s. zaterdag haar laatste (uit)wedstrijd tegen de Hil- versumse Oranje Leeuwen en FZO be sluit de normale competitie in Zeist tegen Nijenrodes uit Breukelen. Een zeer spannende slotfase met zelfs de mogelijkheid van een beslissingswed strijd tussen beide rivalen. Roda heeft, met het lot In eigen handen, toch wel de beste papieren. Over de ontmoeting in Maarssen kunnen wij kort zijn. De spanning was groot en de wedstrijd sportief. Maarssen vocht duidelijk voor haar al lerlaatste (theoretische) kans en gaf Roda geen enkele mogelijkheid tot suc ces. De tijd verstreek in het nadeel van de Leusdense ploeg en dat werkte ook op de zenuwen van de spelers In de tweede helft werd Fred de Smalen nog uitgewisseld tegen Hans Vrede, maar ook hij kon ditmaal geen beslissing for ceren. De beginstand werd ook de eindstand, ondanks de luidruchtige ac tiviteit van de vele Roda-supporters, waarvan vooral de spelersvrouwen zich geducht hebben laten horen. Dat heeft helaas niet mogen baten. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werden in zes plaatsen in Nederland voorronden gespeeld voor het Ne derlands kampioenschap mini- volleybal. Aan de finales - op 6 mei in de Rijnhal te Arnhem - wordt bij de jongens en meisjes in de leeftijds groep van 11-12 jaar door 20 teams deelgenomen en bij de 8- tot 10- jarigen door 12 teams. De Leusdense volleybalvereniging Impala '77 speelde in de voorwedstrijden te Eerbeek met 7 formaties mee, ge weldig aangemoedigd door een grote schare van spandoeken en toe ters voorziene supporters. Bij de jongens van 11-12 jaar boekten Impala 2 en 3 uitstekende re sultaten. Beide teams waren in dezelfde poule ingedeeld en wonnen al hun wedstrijden, Op de onderlinge krachtmeting na. Die eindigde in een gelijkspel. Het setsaldo van het 2e gaf de doorslag, zodat dit team zich recht streeks plaatste voor de eindstrijd in Arnhem. Het 3e moest een beslis singswedstrijd spelen tegen het sterke ORWI uit Epe, Na een minimaal verlies in de eerste set'(13-15) werd de tweede met 15-11 gewonnen, zodat ook dit ploegje de finale bereikte. Impala 1 kwam niet zover. Door 'n te grote nervo siteit werden 'n paar wedstrijden eigen lijk onnodig verloren. Ook de jongens van 8-10 jr. (1 team) zorgden voor een prettige verrassing door na een span nende strijd een finaleplaats te bemach tigen. Wat er verder ook gebeurt, tot de 12 beste teams van Nederland behoren zij nu reeds. Impala '77 kwam met twee meisjes teams van 8-10 jaar in actie. Het 1 e wist zich met veel overtuiging eveneens te plaatsen bij de 12 besten van Neder land, die straks in Arnhem de finale be twisten. Het 2e miste net de boot. Wel jammer voor dit energieke ploegje, maar hun tijd komt ook nog wel eens. Tenslotte wisten ook de meisjes van 11-12 jaar (1 team) zich na een gewel dige nek-aan-nek-race met de Spiker uit Eerbeek voor de finale te plaatsen. Impala '77 is daar nadrukkelijk en zeer sterk vertegenwoordigd, nu 5 van de 7 teams zich zo succesvol door de voor ronden hebben gewerkt. LEUSDEN/CENTRUM - Nog steeds behoort de OVL-autocross tot de grote publiektrekkers van de feestelijkheden, die de Leusdense Oranjevereniging rond Koninginne dag organiseert. Op maandag 1 mei a.s. wordt voor de achtste maal in successie, dit gewoonlijk wat luid ruchtige maar tot dusverre altijd spannend en sportief verlopen evenement gehouden op een terrein tussen de Hamersveldseweg en de Liniedijk. Dat is het beste te bereiken vla de Noorderinslag. Voorbij de houten noodschool gaat u rechtsaf de wildernis In en ach, daar ziet u vanzelf wel waar het circuit ligt. U gaat gewoon op het geluid af, betaalt 6,- als u 13 jaar of ouder bent en anders 3,- (bij voorverkoop heden avond 27 april van 18.00-21.00 uur in de showroom van garage Buitenhuis of in De Til betaalt u een gulden, resp. twee kwartjes minder), zoekt een goede plaats op en wacht op de din gen, die komen. O ja, OVL-leden krijgen toegang tegen het betalen van ƒ1,- bij het tonen van de lid maatschapskaart. Leusdense coureurs hebben altijd een grote rol gespeeld in de plaatselijke autocross. Daan Speksnijder won in 1971 de eerste editie en werd in 1975 voor de tweede maal winnaar. Ook Evert Boshuis was tweemaal de suc cesvolste coureur en met name in 1973 en 1976 In 1972 heete de uit Huis ter Heide afkomstige winnaar Klaas Bos. Willem Schakel was in 1974 vriend en vijand de baas en verleden jaar ging de hoofdprijs naar Jan Melissen uit Lunte- ren. De voorlopige deelnemerslijst omvat reeds meer dan 70 renners, waarbij ook de winnaars van 1977 (Ne- lissen) en 1971 (Speksnijder). Daan mikt op het absolute record van driemaal is scheepsrecht en geruchten willen, dat hij een zeer goede kans maakt. Om 12.45 uur opent OVL-voorzitter G. Th. v. d. Hengel het spektakel met een kort welkomstwoord, waarbij de harmonie Lisiduna laat merken, dat zij er ook is. Om precies 13.00 uur volgt de eerste start en worden de renners aan het (nood)lot overgeleverd. Het wordt een afvalrace met herkansingen. Tot nu toe hebben zich 24 mannetjesputters uit Leusden gemeld en 9 uit Achterveld en Stoutenburg, maar de goede naam, die deze onderneming in de autocross wereld heeft, zorgde behalve voor tal rijke coureurs uit de regio, o.m. ook voor snelheidsduivels uit Woerden, Kamerik en verstkomend is P. v. d. Veen uit Wieringerwerf. LEUSDEN - U mag het een afwijkinm noemen, maar ik schrok toch wel evenl toen de secretaris van Roda mij vroeg, I de plannen voor een ..open huis" in dt| krant te vermelden. Vooral toen als aagl uit de mouw kwam, dat het feestje weel ten genoege (of is het ten laste?) vaal Zaterdag 1 was. Als de dag va# gisteren herinner ik mij nog, dal diezelfde procedure vorig jaar ook ge voigd werd. Toen bleef tot driemaal toet dat open huis dicht. Stroe trok zich vaar alles niets aan en werd kampioent Roda is met een kater blijven ziften! Even heb ik gedacht om Leyenaafsi verzoek maar als „ingezonden sfukT op te nemen. U weet wel: buiten ver li antwoording van de redactie. Je kri/gÊ tegenwoordig toch al zo gemakkeh de schuld. Gelukkig kwam het verzoek te tas LI voor de krant van de vorige week. Hem (eerste) open huis ging namelijk n/'ell door. Het was bedoeld voor als Rodan van Oranje Leeuwen zou winnen enW gepland voor afgelopen zaterdagï a vond. Maar het feest ging niet door er lil ditmaal niet door de schuld van het eff-n tal. Al scheelde dat door de schamel:jom 0-0 tegen Maarssen maar weinig. Otemi bond heeft het hele programma eerfoei weekje verschoven om de kansen van Benschop niet te bederven. Dat bied evenwel een heleboel moeite niets, want de ondankbare Benschop^ pers verloren voor de vierde maal in successie en uit was hun sprookje Bij leven en welzijn wordt flocfa'sj open huis nu a.s. zaterdag gehouden en éls dat doorgaat begint het om pre cies half negen. In de Roda-cantine éfi iedereen welkom als de mannen van# Zaterdag 1 d'r lui zenuwen de baas zi/iil gebleven en in Radio-city de LeeuwerS) hebben getemd. Aan (gedeeltelijk) ver-li lies van FZO denk ik maar niet, wanlie dat is gewoon vragen om ellende er,„ daar zit u niet op te wachten. Ik ben niet pessimistisch, maar hou wel rekening met de mogelijkheid van een bes/is-l singswedstrijd, zodat ook de fweedfl aankondiging van Roda's open Pu/a nog gemakkelijk de mist in kan gaan.m P.C' doelpunten voor Impala op vijf. Fortis simo bleef echter niet achter en won tenslotte met 5-10 De meisjespupillen moesten de winst aan HMS 3 laten. Impala begon goed en kwam zelfs op 2-0 maar had bij de rust toch een 2-3 achterstand. Aan moedigingen van enthousiaste ouders hielpen niet meer en zo won HMS met 5-3. Marion van Dijk, Karin Nijhuis en Rita de Valk zorgden voor de Leusdense goals. De jongens-pupillen deden het beter in Zeist en hielden Seyst 2 met 3-3 in bedwang. Het team beschikt over een paar veelbelovende spelertjes, die het door training nog ver kunnen brengen. Het gelijkspel in Zeist was al een goede prestatie donderdag 27 april: 21.45 uur: damesvolleybal Surf 3 -J™ Avanti 1 in sporthal de Koppel te Amers"^ foort. Er Vrijdag 28 april: 19.00 uur: zaalvoetbal Sparta - Po- Voorwaarts in sporthal Strijland te Nif„.., kerk. J* 19.30 uur: zaalvolleybaltoernooi (deel tl R van Impala '77 in de sportzaaff.v Groenhouten. 20.30: jaarfeest Binnensportverenigire Leusden in het Ros Beyaart. Zaterdag 29 april: 16.00 uur: korfbal DTS - Antilopen. 15.00 uur: voetbal Oranje Leeuwen- Roda op het sportpark Berestein te Hil-j versum (ri. 's-Graveland). Als Rod; kampioen wordt, volgt vanaf 20.30 i een „open huis" op het Burg. Buinin park. Zondag 30 april: 12.30 uur: herenhandbal Impala 1 Laren 2 op het Buiningpark. Bij winst i^ Impala kampioen met promotie naar d 1 e klasse. 14,00 uur: herenhandbal Limvio5 - lm pala 2 te Baarn. Maandag 1 mei: 13.00 uur: OVL-autocross op bij het Vallejkanaal, bereikbaar via Noorderinslag. 14.00 uur: korfbal Antilopen-Amstel het Buiningpark. LEUSDEN/CENTRUM - Impala speelde zondag thuis tegen EMM uit Hilversum. Op de ranglijst hadden de Leusdenaren op deze ploeg en op Nederhorst 1 punt voorsprong. Zij moesten dus winnen om de kam pioenskansen binnen bereik te hou den. De Hilversummers openden de score, maar na wat schoten op het houtwerk kwam Impala weer langszij. Beide partijen kregen in deze fase van de strijd meerdere kansen. In het gelijk opgaande gevecht werd om en om gescoord en bij de rust keken de Leusdenaren nog steeds tegen een kleine achterstand op (3-4) Door een terugketsende bal ineens in te stompen kwam de thuisclub op 4-4. Zowel EMM als Impala troffen nog tweemaal doel toen een minuut voor tijd de stand op 6-6 kwam. Met het benutten van de al lerlaatste kans werd het tenslotte toch nog een verdiende 7-6 zege voor Im pala. Toen later bleek, dat ook Neder horst had verloren, zaten de Leusdena ren op rozen. Met nog twee wedstrijden te spelen staat Impala thans drie punten voor. A.s zondag speelt de Leusdense handbalclub tegen het reeds gede gradeerde Laren 2. Die wedstrijd vindt plaats op het Burg Buiningpark en be gint om 12.30 uur. Bij winst wordt Impala kampioen met promotie naar de 1e klasse als gevolg. Gerekend wordt op een grote schare Leusdense sup porters. DAMES DEGRADEREN Minder gelukkig hebben de Impala dames het veldseizoen afgesloten Van Fortissimo werd verloren en dat bete kende degradatie naar de 3e klasse. Hetty v. d Bomen zorgde voor de openingstreffer, maar de bezoeksters lieten zich niet overrompelen en stonden bij de rust riant met 1 -6 voor. Hetty v. d. Boomen scoorde nog twee maal en Nel Rijnders en Ria Rossenberg brachten het aantal

Leusder Krant | 1978 | | pagina 16