„Verruiming" van antenneverordening leverde diskussie en verwarring op „Tevreden met terug nemen voorster „Bedoeling goed, maar vraagtekens bij middelen Telegrammen van wijkraden en van „Antenne Vrij1 Brievenbus erbij VOORSTEL DOOR COLLEGE TERUGGETROKKEN Wijkraden: Wijkverenigingen en „Antenne Vrij" reageren op discussie antenneverbod Antenne Vrij: 199 99 r ANTENNE UW PLAATSELIJKE PARTIJ Leusder Krant - commentaren, meningen DONDERDAG 4 ME11978 (Van de redaktie) LEUSDEN - Het voorstel om de bouwverordening betreffende het plaatsen van ontvangst-antennes op het dak te verruimen, werd na vrij langdurige diskussie door het col lege teruggenomen. Beloofd werd, dat eerst beter overleg zal worden gepleegd met o.m. de wijkraden, die gezamenlijk een telegram naar col lege en raad stuurden met het ver zoek het voorstel van b en w niet te aanvaarden, voordat de door wet houder Wagenaar aan de wijkraden beloofde inspraak heeft plaatsge vonden. De wijkraden van Leusden merken hierbij op, dat het rapport van de speciaal voor het centraal antenne-systeem (kabeltelevisie) ingestelde commissie ex art 61 nog niet is verschenen, zodat het nogal voorbarig is om nu reeds op het ter rein van het antennebeleid in Leus den met nieuwe verordeningen te komen. De wijkraad was van mening, dat van inspraak nauwelijks meer sprake kan zijn, wanneer de raad het voorstel van b en w zou aanvaarden. Ook de Vereniging „Antenne Vrij" uit Leusden stuurde een telegram, waarin door voorzitter Noorland werd geprotesteerd tegen deze gang van zaken. VERRUIMING Burgemeester Rademaker merkte aan het begin van de diskussie op, dat het voorstel van het college een verrui ming inhoudt van de bestaande veror dening Juist door het voorstel van b en w te aanvaarden, aldus de voorzitter van de raad, zal het mogelijk zijn, dat Leusdenaren, die dit wensen uit hoofde van hun beroep, hobby of vrijetijds besteding, een antenne op hun dak kunnen zetten, indien het centrale sys teem niet datgene kan bieden wat ge wenst wordt. raad zich over dit voorstel buigt. Ook de heer Reichert (Progressief Leusden) was die mening toegedaan. „De door de wijkraden gebruikte termen liegen er niet om", stelde hij vast. „Zoiets komt niet zo maar uit de lucht vallen. Die on rust en het ongenoegen is in langere tijd ontstaan. Een open gesprek met de wijkraden over deze problematiek zal gewoon noodzakelijk zijn". De heer Van Maanen (AR/SGP) sloot zich hierbij aan. Hij vond, dat de hele antenne-pro- De VVD ging akkoord met het voor stel van b en w. De heer Di|kstra van lijst Kuijpers vond. dat de beloofde inspraak eerst gestand moest worden gedaan. Ook vroeg hij zich af. wie beoordeelt of iemand niet voldoende heeft aan het centrale systeem. De heer Ossendrijver (KVP) was van mening, dat eerst de onrust onder de Leusdenaren weg genomen dient te worden, voordat de blematiek uit de emotionele sfeer ge trokken dient te worden. TWEE ZAKEN DOOR EL KAAR GEHAALD Volgens wethouder Wagenaar wer den er door de wijkraden en andere Leusdenaren twee zaken door elkaar gehaald Dat was dan in de eerste plaats de verordening, die via het voor stel van b en w ten opzichte van an tenne-bezitters zal worden verruimd en het op komst zijnde centrale antenne systeem, waar een speciale commissie ex art 61 zich over buigt en waarover binnenkort een afgerond rapport zal verschijnen. „Ons voorstel heeft niets met het toekomstige centrale antenne systeem te maken", aldus de heer Wa genaar. „en het kan de toets der vrijheid ruimschoots doorstaan. Ik zou het jammer vinden, indien het voorstel niet zou worden goedgekeurd". Op 12 en 3 juni a.s. zal een informa tie-expositie worden gehouden over de bevindingen van de speciale commis sie inzake het centrale antenne-sys teem voor de hele gemeente Op 18 mei wordt hierover met de wijkraden ge sproken. „Ik vind het jammer", aldus de liberale wethouder, „dat er in het tele gram van de wijkraden wordt gespro ken over onbehoorlijk bestuur De re daktie van de brief der wijkraden is op z'n zachtst gezegd erg onaardig.lk heb geen moeite met het terugnemen van dit voorstel, maar ik blijf er bij, dat aan vaarding een verruiming van de be staande verordening is". Zonder hoofdelijke stemming werd besloten dat het voorstel wordt teruggetrokken om op een later tijd stip opnieuw aan de orde te stellen zodra er meer duidelijkheid is ver kregen en ook de wijkraden gerust zijn gesteld. Naar aanleiding van de door het college van burgemeester en wet houders voorgestelde 14e wijziging van de bouwverordening betreffen de het antenneverbod is er vorige week in de gemeenteraad weer druk gediscussieerd over antennes, de komende centrale antenne installa tie en wat daar allemaal mee samen hangt. Tijdens de vergadering bleek dat er nogal wat onduidelijkheid be staat over het bestaande antenne verbod. de inhoud en strekking daarvan en het verschil met de voor gestelde nieuwe tekst van het an tenneverbod. Wethouder J. Wage naar had het over een verruiming van het antenneverbod. Het is daarom nuttig om de zaken nog eens op een rijtje te zetten. 1Antenneverboden worden door gemeenten uitgevaardigd en gelden voor woningen die aangesloten kunnen worden op een zogenaamde gemeen schappelijke of centrale antenne in stallatie (zoals er in Leusden-Centrum diverse in gebruik zijn) De Vereniging van Nederlandse Gemeenten stelt tek sten van verbodsbepalingen op, die als artikelen van de bouwverordening kun nen worden gehanteerd Gemeentebe sturen kunnen die teksten letterlijk 1 COMMENTAREN/MENINGEN Het moet ons van het hart, dat cc ege noch raad vorige week donderdagavond uitblonken in duidelijkheid wat betreft de ver ordening ter „verruiming van het antenne-beleid". Het is geen wonder, dat de gezamenlijke wijkraden en ook de vereniging Antenne Vrij met telegrammen in het geweer zijn gekomen. Ook wij begrijpen deze hele zaak niet erg. Aan de ene kant komt er een cen traal antenne-systeem, waarover binnenkort een uitgebreid rap port verschijnt en aan de andere kant willen b en w ineens - nadat de bestaande verordening jaren lang heeft gefunktioneerd - diezelfde verordening verruimen. Erg logisch is dat allemaal niet. Wat is er nou simpeler om de hele materie (individuele antennes en aansluiting op de kabeltelevisie) in één voorstel te behandelen? Alleen op die wijze is het moge lijk, dat de doorsnee burger door het antenne-bos de enkele boom (mast) misschien weer zal zien. Zoals één en ander nu wordt ge presenteerd lijkt het erg mistig en voor hen, die geen enkele achter grond kennen, erg ondoorzichtig. Het voorstel is dan ook terecht teruggenomen. V. overnemen, maar mogen daar ook ver anderingen in aanbrengen. Dat laatste nu wil het college van burgemeester en wethouders van Leusden doen 2. De tekst van het belangrijkste verbodsartikel in de Leusdense bouwverordening (artikel 265) luidt: Gemeenschappelijke antennes; verbod tot het aanbrengen van een antenne. 1Indien een woning of een tot be woning bestemd gebouw ligt binnen een afstand van 20 meter van een ge meenschappelijke of centrale antenne voorziening waarmee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en tele visiesignalen kunnen worden doorge geven en waarop de woning, dan wel het tot bewoning bestemde gebouw kan worden aangesloten, mag buiten die woning of dat tot bewoning bestemde gebouw geen voor minder dan 20 wo ningen of wooneenheden dienende antenne worden aangebracht. 2. Als nadere eis kan worden ge steld, dat op of bij een tot bewoning bestemd gebouw dat 20 of meer wonin gen of wooneenheden bevat, een ge- meenschappelijke voorziening waar mee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televisiesignalen kunnen worden doorgegeven met de daarbij behorende apparatuur en geleidingen, wordt aangebracht en dat zodanige bouwkundige maatregelen worden ge troffen dat elke tot dat gebouw beho rende woning of wooneenheid op een voudige wijze aan die voorziening kan worden aangesloten. 3. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 ten behoeve van radiozendamateurs die over een zendmachtiging beschikken, verleend door een daartoe bevoegde instantie. 3 Door de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) is in mei 1977 een nieuwe tekst voor dit artikel naar alle gemeentebesturen gezonden. Die tekst kwam tot stand nadat in feb ruari 1976 de Tweede Kamer met grote meerderheid een motie van het kamer lid L. M. de Beer had aangenomen, waarin er op werd aangedrongen dat de regering haar beleid richt op het beper ken van antenneverboden tot die ge vallen waarin aangeslotenen op een gemeenschappelijke of centrale an tenne inrichting evenveel of meer via de kabel krijgen toegevoerd dan met de eigen antenne mogelijk is. De tekst van die motie luidde: De Kamer, kennis genomen hebben de van de Nota inzake het beleid be treffende de aanleg en exploitatie van draadomroepinrichtingen; overwegen de, dat de aanleg van draadomroepin richtingen mede tot doel kan hebben het doen verdwijnen van ontsierende antennewouden; overwegende, dat anderzijds het recht op informatie - ook van informatie uit de ether - een on aantastbaar recht van burgers in een rechtsstaat is; spreekt uit, dat een an tenne-verbod slechts gerechtvaardigd is, indien betrokkenen een aansluiting op een draadomroepinrichting kunnen verkrijgen waarbij ten minste alle met huisantennes ter plaatse ontvangbare programma's worden aangeboden; verzoekt de Regering haar beleid daar op te richten, en gaat over tot de orde van de dag. De Beer (Alleen de fracties van CPN en SGP stemden tegen). 4. De tekst van de nieuwe VNG-ver- sie van artikel 265 van de bouwveror dening luidt als volgt: 1. Ten dienste van een woning of een tot bewoning bestemd gebouw die/ dat ligt binnen een afstand van 20 meter van een gemeenschappelijke of cen trale voorziening, waarmee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televisiesignalen kunnen worden door gegeven en waarop de woning dan wel het tot bewoning bestemde gebouw kan worden aangesloten, mag buiten die woning of dat bewoning bestemde ge bouw geen voor minder dan 20 wonin gen of wooneenheden dienende an tenne worden aangebracht waarmee geen andere signalen kunnen worden ontvangen dan met de gemeen schappelijke of centrale voorziening. 2 Als nadere eis kan worden ge steld, dat op of bij een tot bewoning bestemd gebouw dat 20 of meer wonin gen of wooneenheden bevat, een ge meenschappelijke voorziening waar mee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televisiesignalen kunnen worden doorgegeven met de daarbij behorende apparatuur en geleidingen, wordt aangebracht en dat zodanige bouwkundige maatregelen worden ge troffen dat elke tot dat gebouw beho rende woning of wooneenheid op een voudige wijze aan die voorziening kan worden aangesloten. Punt 2 is ongewij zigd gebleven, punt 3 (over vrijstelling) is verdwenen en in punt 1 is een prin cipiële zaak toegevoegd: het blijft ver boden een antenne te plaatsen waar mee geen andere signalen kunnen worden ontvangen dan met de ge meenschappelijke of centrale antenne, maar kunnen er méér signalen mee worden ontvangen, dan mag men dat doen zonder toestemming te vragen aan wie dan ook. Maar eigenlijk stond dat ook al in de oorspronkelijke tekst: het verbod gold (en geldt nog steeds) alleen indien een woning is aangeslo ten of kan worden aangesloten op een gemeenschappelijke of centrale an tennevoorziening waarmee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televisiesignalen kunnen worden door gegeven. Door die toevoeging in de nieuwe tekst wordt dit nog eens bena drukt, maar ook het huidige antenne verbod is een voorwaardelijk verbod. 5. De nieuwe tekst ging het college van b. en w. te ver, men wil de controle hebben over antennes die geplaatst worden op bekabelde woningen, en in plaats van dit te doen via bouwvergun ningen wil men dit via een vrijstel lingsregeling gaan doen. De door het college voorgestelde tekst van artikel 265 luidt dan ook: 1 Indien een woning, of een tot be woning bestemd gebouw ligt binnen een afstand van 20 meter van een ge meenschappelijke of centrale antenne voorziening waarmee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televi siesignalen kunnen worden doorgege ven en waarop de woning, dan wel tot bewoning bestemde gebouw kan wor den aangesloten, is het verboden om buiten die woning of dat tot bewoning bestemde gebouw een voor minder dan 20 woningen of wooneenheden dienende antenne. 2. Als nadere eis kan worden ge steldenz. (zie oude tekst). 3. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 ten behoeve van radiozendamateurs die over een zendmachtiging beschikken, verleend door een daartoe bevoegde instantie en ten behoeve van anderen die ten ge- noege van burgemeester en wethou ders aantonen dat zij ter uitoefening van een beroep, hobby of andere vorm van vrije-tijdsbesteding dienen te beschik ken over een antenne die hen in staat stelt dat beroep, die hobby of andere vorm van vrije-tijdsbesteding optimaal te beoefenen en mits daarvoor de ge meenschappelijke of centrale antenne inrichting als bedoeld, in het eerste lid. onvoldoende mogelijkheden biedt De bedoeling van het college is goed, het is echter de vraag hoe dit vrijstellingsbe- leid in de praktijk zal worden gevoerd, welke vrijstellingsmogelijkheden er zijn voor de meest uiteenlopende soorten van hobbyisten, welke criteria worden aangelegd, wat voor ontvanger men moet of mag hebben om voor vrijstelling in aanmerking te komen enzovoorts 6. Het college is bang voor de gevol gen van invoering van de VNG-tekst van artikel 265, omdat dan alleen con trole achteraf nog mogelijk is, als de antenne al is geplaatst. Wat let het col lege echter om een duidelijke richtlijn in de bouwverordening op te nemen waarin de technische en bouwkundige eisen staan waaraan een antenne mast moet voldoen7 Zo'n ding moet stevig staan, mag bij stormen niet om waaien, mag ook de dakconstructie niet beschadigen Aan alle mogelijke zaken in en rond een huis worden eisen ge steld, waarom aan een antenne niet? 7. Tijdens de raadsvergadering van vorige week werd diverse malen bena drukt dat het antenneverbod niets te maken heeft met de plannen voor een gemeentelijke centrale antenne instal latie. Zonder centrale antenne is er echter ook geen antenneverbod, dat gaat pas gelden indien er een kabelnet is aangelegd. In de wijken die reeds een centrale antenne hebben geldt het niet dat gebeurt pas als ze worden beka- beld. Ook als men dan geen aansluiting op de (dure) centrale antenne wil heb ben mag men de eigen antenne niet handhaven: die wordt door artikel 265 (en 358a) van de bouwverordening automatisch illegaal, tenzij men voor vrijstelling in aanmerking komt De ar tikelen voorzien echter niet in vrijstellin gen voor mensen die geen aansluiting op de kabel wensen omdat zij een goe de eigen dakantenne hebben waarmee ze heel tevreden zijn. 8. In dit verband is het interessant dat in het collegevoorstel voor de nieuwe tekst van artikel 358a de door de VNG voorgestelde overgangster mijn van vijf jaar is weggelaten Verge lijk de teksten maar. Eerst die van de VNG: Het is verboden om ten dienste van een woning of een tot bewoning bestemd gebouw die/dat ligt binnen een afstand van 20 meter van een ge meenschappelijke of centrale voorzie ning, waarmee alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televisiesig nalen kunnen worden doorgegeven en waarop de woning dan wel het tot be woning bestemde gebouw kan worden aangesloten, buiten die woning of dat tot bewoning bestemde gebouw een voor minder dan 20 woningen of woon eenheden dienende antenne te heb ben, waarmee geen andere signalen kunnen worden ontvangen dan met de gemeenschappelijke of centrale voor ziening. Het vorenbedoelde verbod geldt niet voor de op het tijdstip waarop dit verbod van kracht wordt, aanwezige antennes, zulks voor een termijn van vijf jaar. B. en w van Leusden stellen de vol gende tekst voor: 1. Indien een woning of een tot be woning bestemd gebouw ligt binnen een afstand van 20 meter van een ge meenschappelijke of centrale voorzie ning waarmede alle ter plaatse goed („goed" kan ook zijn „met de gebruike lijke voorzieningen") ontvangbare om roep- en televisiesignalen kunnen wor den doorgegeven en waarop de woning dan wel het tot bewoning bestemde ge bouw kan worden aangesloten, is het verboden om buiten die woning of dat tot bewoning bestemde gebouw een voor minder dan 20 woningen of woon eenheden dienende antenne te heb ben. 2. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 ten behoeve van radiozendamateurs die over een zendmachtiging beschikken, verleend door een daartoe bevoegde instantie en ten behoeve van anderen die ten ge- noege van burgemeester en wethou ders aantonen, dat zij ter uitoefening van een beroep, hobby of andere vorm van vrije-tijdsbesteding dienen te be schikken over een antenne, die hen in staat stelt dat beroep, die hobby of an dere vorm van vrije-tijdsbesteding op timaal te beoefenen en mits daarvoor de gemeenschappelijke of centrale antenne-inrichting als bedoeld in het eerste lid, onvoldoende mogelijkheden biedt. De overgangstermijn is dus verval len En dat is van belang voor degenen die straks voor de keus worden gesteld zich al of niet aan te sluiten op de (dure) CAI Leusden. Lees over deze materie de Consumentengids van mei maar eens, die er een uitstekend artikel over bevat. Dat de bestuurderen van Leusden willen waken over het wel en wee van haar burgers, onder meer door een oogje in het zeil te houden bij hetgeen op de daken gebeurt, is een loffelijk streven Of de aangedragen middelen de juiste zijn is iets waarbij een vraagte ken gezet kan worden. Peter Noorland, Voorzitter Vereniging „Antenne Vrij". LEUSDEN - De gemeente heeft van de PTT mededeling ontvangen dat op korte termijn een brievenbus zal wor den bijgeplaatst in de buurt van de telefooncel op Groenhouten-noord. Dit gebeurt op verzoek van een aantal be woners uit die buurt. Tegelijkertijd zal de brievenbus nabij De Meent worden verplaatst naar Groenhouten-zuid. De reden hiervan is dat de huidige plaats problemen bij de lichting oplevert De brievenbus aan de Landweg blijft op dezelfde plaats ge handhaafd. PvdA D'66 I I |CT Ol PPR PSP klVW I O OPEN BRIEF VAN DE GEZAMEN LIJKE WIJKORGANEN LEUSDEN, BETREFFENDE HET ANTENNE VERBOD Toelichting op de brief van de geza menlijke wijkorganen aan de leden van de gemeenteraad van Leusden betref fende het C.A.I., in samenhang met het antenneverbod en de verdediging van het voorstel aangaande dit verbod door de wethouder J. Wagenaar, Slechts 2 dagen vóór de behandeling van het voorstel in de raadsvergadering van 27 april 1978. kregen de wijkorganen dit uitgebreide en juridisch ingewikkelde voorstel onder ogen. Met als gevolgd, dat slechts een korte, snelle reaktie in de vorm van een brief aan de raadsleden op die termijn te realiseren was. Om de raadsleden op de ernst van de zaak te wijzen, is in de brief hard stelling genomen. Afschriften zijn verzopden aan de gemeenteraad, het cbllege van b. en w. Tevens is aan de gemeenteraad een telegram gezonden, waarin de tekst van de brief was gevoegd. Aan de voorzitter van de raad is per 27 april een brief gezonden (welke ter vergadering ook is voorgelezen) waarin werd medegedeeld, dat het vooral lag aan de korte spanne tijds die restte, dat de wijkorganen op nogal doordringende wijze moesten reageren. De wijkorganen zijn tevreden met het terugnemen van het voorstel, doch hebben tegelijkertijd angst er op aan gekeken te worden, iets te hebben te gengehouden, waarvan de wethouder vindt dat het nu juist een verruiming was. (dus iets goeds). De wethouder stelde namelijk, dat er thans reeds een antenneverbod bestaat, waardoor alle privé antennes direkt zouden kunnen worden verwijderd. Dat nu is formeel juist, doch wordt niet geëffektueerd. als men met een eigen antenne een betere ontvangstmogelijkheid heeft, dan met de nu aanwezige wijksystemen. Wat zou dan nu de verruiming zijn?! Wij citeren uit het voorstel art. 265, lid 3 met de daarbij gevoegde toe lichting. „Art. 265; 3. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 ten behoeve van radiozendamateurs die over een zendmachtiging beschikken, verleend door een daartoe bevoegde instantie en ten behoeve van anderen die ten genoege van burgemeester en wethouders aantonen dat zij ter uitoefening van een beroep, hobby of andere vorm van vrije-tijdsbesteding dienen te beschikken over een antenne die hen in staat stelt dat beroep, die hobby of andere vorm van vrijetijds besteding optimaal te beoefenen en mits daarvoor de gemeenschappelijke of centrale antenne-inrichting als be doeld in het eerste lid. onvoldoende mogelijkheden biedt." Toelichting: In het eerste lid is de verbodsbepaling van de huidige bouwverordening overgenomen. In het derde lid is de geldende vrijstelling voor radiozendamateurs opgenomen, terwijl daarnaast voor hobbyisten en zij die beroepsmatig (t.v - of radio recensenten) vrijstelling kan worden verleend, mits wordt aangetoond, b.v. door de apparatuur waarover men beschikt, dat voor een goede beoefening een perfecte ontvangst mogelijkheid is vereist Einde citaat. Duidelijk is nu toch wel. dat dit géén verruiming, doch een be perking inhoudt ten opzichte van de huidige situatie, gezien de woordkeuze „ten genoege van burgemeester en wethouders", „mits wordt aangetoond en „perfekte ontvangstmogelijk- heid is vereist". Overigens staat in de toelichting reeds dat het huidige an tenneverbod is „overgenomen". „Ten genoege" is natuurlijk uiterst vaag. De vraag is of het college per soonlijk de apparatuur komt keuren of wordt ook daar weer een commissie voor ingesteld? „Aantonen" is welhaast onmogelijk. „Perfekte ontvangstmoge lijkheid" is ook zeer vaag en houdt na tuurlijk direkt in dat dit mogelijk door het toekomstige C.A.I zelf niet wordt gege- Nu het antenneverbod zelf: Q.'i enige ontsnappingsmogelijkheid or niet onder dit verbod te vallen, is „Hob j byist", „specialist" of „recensent" t worden en dat moet dan ook nog te l genoege van burgemeester en wel houders worden aangetoond". Voor 99% van de bevolking zal dat ook het stringente verbod zonde meer gelden. De voorgestelde verbodsbepaling o teren wij hieronder: Artikel 265, lid ijl Indien een woning, of een tot bewonin bestemd gebouw ligt binnen eeii afstand van 20 meter van een gemeer schappelijke of centrale antennevoor ziening („voorziening" is niet alleen mast), waarmee alle ter plaatse goe („goed" kan ook zijn „met gebruikelijk voorzieningen") ontvangbare omroep en televisiesignalen kunnen wordei doorgegeven en waarop de woning dan wel het tot bewoning bestemde ge bouw Het argument van wethouder Wage naar, dat het een misverstand is, ver band te leggen tussen dit voorstel (an tenneverbod) en het later in te voerei C.A.I. systeem, blijkt dus onjuist. Zon neklaar! Daarbij moet men vooral letter op het feit dat de komende kabel b i praktisch elke bewoner langs za komen op een afstand van minder dar 20 meter. Ons inziens heeft de wethouder bij dc verdediging van het voorstel in de raac teveel gespeeld op de onbekendheic van de reële inhoud van het voorstel b de gemiddelde burger. Hij gebruikt we bepaalde argumenten uit het voorstel doch andere argumenten laat hqi bewust of onbewust weg. Wat de wet houder verstaat onder „normale bur gers" en „normale raadsleden", welke volgens hem in de commissie zittinc hebben, is ons niet zo duidelijk. Het is niet zo dat de wijkorganen principieel tegen een C.A.I. voor ge heel Leusden zijn!!! Daar er echter in de bestaande wijken reeds voorzienin gen zijn. waaraan allerlei juridische er financiële kwesties zijn verbonden, af gezien nog van de te verwachten kwali teit en prijs van het nieuwe C.A.I., afge wogen tegen de kwaliteit en de prijs var de thans aanwezige systemen, hebber de wijkorganen tijdig om inspraak gevraagd. Deze was ook toegezegd Door een thans uit te vaardigen strin gent antenneverbod, zou inspraak geen enkel effekt meer kunnen hebben Duidelijk is natuurlijk wel. dat van ge meentewege gestreefd wordt naar een zo hoog mogelijk aansluitpercentage van het woningbestand op het nieuwe C.A.I. dit natuurlijk met het oog op de economische haalbaarheid. Dat is na-I tuurlijk op zichzelf een mooi streven. Of dit nu moet worden bereikt door een antenneverbod is toch wel de vraag Wel is aansluiting op het nieuwe systeem niet „verplicht", maar een al-| ternatief wordt niet geboden. Daarom zijn de gezamenlijke wijkor ganen tevreden met terugnemen van het voorstel. Tijdens de raadszitting is gebleken, dat vele raadsleden 't als be hoorlijk bestuur zien om eerst de be loofde inspraakprocedure te laten plaatsvinden, alvorens tot besluitvor ming te komen. L kan vor ten tet var fici lag op< ver dar vai Vei v<x vai sp- nie de wa stc y i de; gei op1 I vei ee I 'n de Ra m< da Hij ze W( de Besloten werd dan ook - en volgens ons zeer terecht - dat gedurende het overleg van de gezamenlijke wijkor ganen met de commissie ex art. 61 een en ander (dus het nieuwe C.A.I. en ge noemd antenneverbod) gekombineerd bespreekbaar zal worden gesteld U ziet dus dat er eigenlijk nog niets ernstigs is gebeurd. Het overleg komt nog en een verbod kan altijd nog worden ingesteld Leusden, 2 mei 1978 De gezamenlijke wijkorganen. Kontaktadres Roggeland 33.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 10