ieuw gebouw 't Startblok en 'int Jozef officieel geopend W.W. van Dijk als enige Leusdenaar onderscheiden ur om snel in Achterveld woningen te bouwen ABTB en KPJ vierden Isidorus Oud papieraktie D.W.S. Verlies voor meeste Eemelaar- teams Ere-voorzitter EHBO geridderd DONDERDAG 4 ME11978 Bij het Startblok moest de burgervader de sleutel in het slot steken Het resultaat is volgens Snijders behalve een prachtig gebouw ook een prettige werksfeer. Om te benadrukken dat het toch vooral een gebouw voor de kinderen is, las het schoolhoofd enkele reacties voor van zijn leerlingen ..Ik heb nu veel meer zin om naar school te gaan", zo had er één geschreven, terwijl een ander de indruk had nu veel sneller te kunnen werken Een derde leerling leverde kritiek ..De haken van de kapstokken zitten aan de verkeerde kant; dat vind ik wel jammer". Een vierde tenslotte ..Als je hier uit de ramen kijkt, zie je een mooi stuk natuur." De laatste man die zich in het oude schoolbankje wrong, was de heer De Reus van de Uithoornse Bouw- en Aannemingsmij (UBA), die het school gebouw neergezet heeft. Behalve op de bijzondere lay out, vormgeving en wijze van totstandkoming van het gebouw wees de aannemer ook op de snelheid waarmee het gemeentebestuur had besloten om de UBA te laten bouwen ,,Dat besluit was in twee weken tijds genomen, en dat mag toch wel een bij zonderheid heten", aldus de Reus, die de beide scholen een vlaggemast aan bood VLAG EN SLEUTEL Daarop begaf het gezelschap zich naar buiten om burgemeester Rade maker de officiële openingshande lingen te zien verrichten. Van de grootste leerling van de ene school en de kleinste van de andere kreeg de bur gemeester eerst een vlag overhandigd. Deze hees hij in het topje van de mast, waarmee de opening van de Jozef school een feit was Bij 't Startblok moest de burgemeester een sleutel hanteren. Ook daarmee ging de heer Rademaker vlot overweg en verrichte zodoende zijn tweede openingshande ling van die middag. Aansluitend werd het glas geheven op de nieuwe scholen en waren de aanwezigen in de gele genheid het gebouw te bezichtigen. Burgemeester Rademaker in het schoolbankje trokkenen bij deze schepping, want zo mogen we dit toch wel noemen", aldus de heer Rademakers. Bij het werpen van een blik in de toe komst, vroeg de burgemeester zich af ,,of we niet teveel willen in een te korte tijd vanuit te idealistische motieven". Van de andere kant wees Rademaker er op, dat het vooral de man of vrouw voor de klas is, die van belang is..Die is het voorbeeld, die moet niet afhankelijk zijn van technieken of diensten van bui ten, die moet het houvast voor de kinde ren zijn", aldus de burgemeester, die besloot met zijn beste wensen voor beide scholen ,,als een eenheid in ver scheidenheid." VEEL KINDEREN De heer Verburgt, inspecteur voor het lager onderwijs, benadrukte in het begin van .zijn speech zijn vrees voor weer te geven Wel wees hij er op, het een goede zaak te vinden, dat de beide schoolteams zo'n grote inbreng hebben kunnen leveren voor en tijdens de bouw Hulshof: ,,Dat was iets totaal nieuws, samen op weg naar een ideaalbeeld te gaan. Het heeft in ieder geval geleid tot een goede verhouding met de buren. En een goede buur is beter dan een verre vriend", aldus het hoofd van 't Startblok, die vele bij de bouw betrokken instanties voor hun in breng complimenteerde. Met name noemde hij de inzet van de gemeente ambtenaren Upperman en Van de Bos MOED NODIG Dank bracht ook de heer Van Har- reveld van het architectenburo, dat het ontwerp voor de scholen leverde Aan gemeente, school en rijk, omdat men bij dit expenment heeft af durven wijken van de normen Daar is moed voor no dig. Gehoord de reacties van de afgelo pen weken, waarin de school nu in ge bruik is, dacht ik te kunnen zeggen dat het experiment geslaagd is", aldus Van Harreveld De architect vond het een compliment, dat het gebouw door de Achterveldse bevolking dermate ge waardeerd wordt, dat men het bun galows" noemt. MEER ZIN Met de kreetSesam, open u" begon de heer Th. Snijders, hoofd van de St. Jozefschool zijn bijdrage in de lange lijst van speeches. Om daar aan toe te voe gen dat de realisering van het school gebouw iets meer tijd in beslag had ge nomen dan deze sprookjesterm zou kunnen doen vermoeden. Snijders ,,Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voor het zo ver was. Maar we hebben wel ten volle onze onderwijsi- deeën naar voren kunnen brengen". ACHTERVELD - Donderdagavond 27 april waren veel leden van de plaat selijke E H B O. bijeen in Ons Gebouw. Door de huidige voorzitter de heer W. Hilverts was een bijzondere vergade ring uitgeschreven. De leden was me degedeeld dat er moeilijkheden in de vereniging waren die zo spoedig moge lijk opgelost dienden te worden. Voor deze vergadering was ook uitgenodigd de ere-voorzitter de heer W W. van Dijk. Hem was medegedeeld dat hij moest komen daar zijn advies en raad niet gemist konden worden. Tot grote verwondering van de heer Van Dijk ver schenen ook zijn kinderen en kleinkin deren in de zaal. Even daarvoor was zijn echtgenote de zaal binnen ge bracht. Deze was ook heel verwonderd wat zij daar moest komen doen. Zij was nog meer verwonderd toen de bur gemeester met ambtsketen om ter plaatse verscheen. Direct na zijn aankomst opende de voorzitter deze bijeenkomst en gaf di rect daarop het woord aan de bur gemeester. Deze deelde mede met plezier naar Achterveld te zijn gekomen met een onderscheiding in zijn zak. De onderscheiding was bestemd voor de heer W. W. van Dijk, mede-oprichter van de plaatselijke E.H B O. en tevens 27 jaar voorzitter hiervan geweest. De burgemeester bracht naar voren dat dit een van de mensen was die terecht in deze dagen een onderscheiding mocht ontvangen. De heer Van Dijk werd on derscheiden tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Nadat de orde was opgespeld dankte de voorzitter de burgemeester die in verband met een raadsvergadering di rect hierna vertrok. De heer Hilverts dankte alle aanwezigen voor de op komst en deelde mede dat er voor hem naar een mogelijkheid was geweest om het spel zo te spelen, daar er totaal niets van mocht uitlekken Zelfs de echtgenote was geheel on wetend gelaten. Hij was blij dat deze eer de heer Van Dijk te beurt was gevallen. Hierna was het de beurt aan de mu ziekvereniging D.W.S. met majorettes en drumband. Zij brachtten de heer Van Dijk een klinkende serenade De heer Van Dijk dankte voor de door hen ontvangen onderscheiding. Hij was geheel overdonderd Heel de week had hij een bepaalde angst gehad dat er bij de vereniging iets niet klopte en hij was dan ook een hele week op stap geweest om bij de leden te informaren wat er nu precies gaó .ide was Niemand kon hem echter inlichten. Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen De ac tiviteitencommissie had nog een bingo georganiseerd en ook was er hierna nog enige tijd gelegenheid voor een dansje. Burgemeester Rademaker kompllmenteert de heer Van Dijk met zijn koninklijke onaerscneiaing, die hem zojuist door de burgemeester Is opgespeld ACHTERVELD - Vrijdagavond 28 mei vierden de Achterveldse afdelinger van de A B T B. en K.P J. gezamenlijk het Isidorusfeest. De avond werd be gonnen met een Hollands gezonger H.Mis in de St. Josehp kerk. De mis werd opgedragen door de pastoor Jan sen. Na de mis verzamelde men zich ir Ons Gebouw waar koffie werd geser veerd. Na de koffie werd de avonc geopend door de voorzitter van dc A B T B de heer C. P Kooloos. Hij wa; zeer verheugd over de zeer grote op komst en hoopte dat alle aanwezigen zowel jong als oud van het geboder programma zouden genieten. Het was de toneelgroep ,,De Vallei uit Barneveld die hierna de klucht ,,Jo docus op glad ijs" opvoerde. Een kluch die de lachspieren verschillende malei goed in beweging bracht. Het stuk li( zien dat een huwelijk van een gewoo mens met iemand uit een betere stan» niet altijd het ideale is en dat Jodocus die met een handleiding op vrijersvoe ten ging, ook zonder deze handleidin nog tot heel wat in staat was. Het tweede deel van de avond wer verzorgd door het trio Fox Fox u Amersfoort met het brengen van mu ziek voor een gezellig dansje. Na afloo dankte de heer Kooloos alle aanwez gen voor de gezellige inbreng hunne zijds waarbij uit de stemming die t heerste wel was gebleken dat de avon heel goed was bevallen. ACHTERVELD - Zaterdag 6 mei weer de eerste zaterdag van de maar Het is dan weer de dag dat de contain voor het oud-papier voor de oud-p pieractie van de muziekverenigl D.W.S, op het Coöperatieplein staan. Vanaf vrijdagmiddag 17.00 uur zaterdagmiddag ongeveer 14.00 i zal de container weer op het beken plaatsje staan. Alle oud-papier en k; ton is welkom. Degenen die door omstandighed niet in staat zijn hun oud papier zelf de container te brengen kunnen bell 033-41197 of 03425-1919 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Van verschillende kanten is het gemeentebestuur vorige week woensdag in Ach terveld aangespoord om spoed te betrachten met de nieuwbouw van woningen aldaar. Bij de of ficiële opening van de katholieke lagere school St. Joseph en de openbare 't Startblok drongen verschillende van de sprekers daar op aan. Zowel de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Verburgt, als de heer J. Kuipers, voorzitter van het schoolbestuur van Sint Joseph meenden dat spoedige realisatie van de nieuwbouw in het belang is van de Achterveldse scholen, waarvan het leerlingenaantal sterk dreigt terug te vallen. Van gemeentezijde was er oor voor deze problemen in de persoon van bur gemeester J.W.M. Rademaker, die de openingshandeling voor beide scholen verrichtte. De burgemeester nam als eerste van een lange rij sprekers plaats in het oude schoolbankje, van waaruit de genodigden werden toegesproken. Rademaker noemde het belangrijkste moment voor nieuwe schoolgebouwen dat waarop de kinderén er in trekken Hij herinnerde er aan dat dat bij de Jo zefschool en 't Startblok al enkele weken geleden plaatsvond. Nu het dan de beurt aan de volwassenen was, noemde de burgemeester de opening van twee scholen tegelijk, in een be trekkelijk kleine plaats als Achterveld, een bijzonder gebeuren. ,.Het zijn twee verschillende scholen, die elkaar moes ten vinden. In de incubatieperiode heeft dat zijn moeilijkheden opgeleverd. Er zijn wel eens momenten geweest, dat het er op leek dat er zoveel zinnen waren als er hoofden waren. Maar nu het allemaal voor elkaar gekomen is, mag iedereen toch wel trots zijn. Daarom onze dank aan alle be- een te hard achteruitlopen van het leerlingen-aantal. „Zijn er wel genoeg kinderen voor deze scholen, zo vraag je je wel eens af. Ik ben bang dat in de toekomst deze scholen niet meer vol zullen zitten. Maar ik hoop dat er in Ach terveld nog een hoop kinderen bij zullen komen", aldus de inspecteur, die in dit verband spoedige woningbouw in Ach terveld van belang achtte. De heer Verburgt wees evenals de burgemeester op de belangrijke taak van het onderwijzend personeel. „Maar", aldus de heer Verburgt, „het gebouw speelt ook een rol. Een gebouw als dit is een lust om in te werken Op onderwijsgebied mogen ze in Achterveld in ieder geval best tevreden zijn", aldus de heer Verburgt, die ook nog even de mogelijkheid aanstipte om in de toekomst ook het protestants christelijk onderwijs in het nieuwe scholengebouw aan de Jan van Ar- kelweg onder te brengen. BUNGALOWS De voorzitter van het schoolbestuur van St. Jozef, de heer J. Kuiper, stond even stil bij het overlijden van de ar chitect van het gebouw, de heer van Waardenberg. Hij meldde dat het ge bouw in de Achterveldse gemeenschap nu al wordt aangeduid als „bungalows van scholenDe voorzitter van het 66 jaar bestaande bestuur pleitte eveneens voor spoedige woningbouw. Hij had voor beide scholen een kado meegenomen. Voor de Jozefschool was dat een gerestaureerde oude globe, die vroeger al eens dienst had gedaan bij het katholieke lagere onder wijs in Achterveld. Het schoolhoofd van 't Startblok mocht een authentiek start blok in ontvangst nemen. Hulshof vond het moeilijk om in de twee minuten, die hem waren toegeme ten, het unieke van het schoolgebouw De officiële opening van de Sint Jozefschool werd een feit doordat burgemeester Rademaker de vlag hees In Ons Gebouw werd het Isidorusfeest gevierd ACHTERVELD - Van de zestien Eemeiaar-teams hebben de af gelopen week slechts twee het tot winst kunnen brengen en drie tot een gelijk spel. Dit betekent dat nu alleen het eerste senioren-team in de lan delijke competitie nog reële kam pioenskansen heeft. Het eerste damesteam (tweede klasse) moest het onderspit delven tegen het duidelijk sterkere Look horst A, een team dat overigens de Eemelaar-dames niet onbekend was; ook twee jaar geleden ontmoet ten deze teams elkaar. Van de overige damesteams kon alleen het tweede een gelijk spel behalen. Het eerste senioren-team in de dis trictscompetitie kon het succes van de eerste twee speeldagen niet prolonge ren. Nu werd met dezelfde cijfers verlo ren (4-1) als waarmee beide voor gaande keren werd gewonnen. Het tweede team zorgde voor de enige winstpunten van de zaterdag-teams Mede dankzij de winst van het dames enkelspel door Muis Groenewegen werd, na een langdurige en ver moeiende strijd de uitslag uiteindelijk bepaald op 3-2 Alle herenteams verloren afgelopen za terdag, waardoor het er voor het tweede en derde team nu wel somber uit gaat zien. Degradatie naar de nieuw inge stelde vierde klasse lijkt nauwelijks meer te vermijden. Voor de jeugdteams zag het er wat rooskleuriger uit. Het junioren A-team wist bij Weldam A toch nog een wedstrijd-punt weg te slepen en ook de beide jongensteams kwamen nu tot een gelijkspel, nadat de voorgaande wed strijden met nogal forse cijfers werden verloren. Het eerste seniorenteam in de landelijke competitie (vijfde klasse) haalde weer fors uit. Met 6-2 werd nu het Spiegel X verslagen, zodat het team. bestaande uit Ineke Weijsenfeld. Wil Jehee, Henk Eek en Rob Langereis zich een goede uitgangspositie voor een eventueel kampioenschap verwor ven heeft. Het tweede seniorenteam, eveneens in de vijfde klasse spelend, heeft het wel bijzonder slecht getroffen. Alle drie te genstanders, Weesp 1Oso-Rapid 3 en Flehite 6, hadden promotie bij keuze aangevraagd, hetgeen een schrale troost is voor de sprekende cijfers waarmee deze Eemelaarders, ondanks goede inzet, tot nu toe hebben verloren De beide herenteams tenslotte moesten ook de eer aan de tegenpartij laten Voor geïnteresseerden nog even de cijfers op een rijtje Dinsdag 25 april: Dames A - Lockhorst A 0-4 Dames B - Soest-Z/F 2-2 Soest-Z/G - Dames C 3-1 Larsheim C - Dames D 4-0 Zaterdag 29 april: Senioren A - Hakkelaars B 1-4 Randenbroek C - Senioren B 2-3 Heren A - Vianen C 2-4 Triaq D - Heren B 5-1 Weldam B - Heren C 6-0 Junioren A - Weldam A 2-3 Rhynauwen - Jongens t/m 17 4-4 Jongens t/m 15 - Hoogland B 4-4 Zondag 30 april: Senioren 1 - Spieghel 10 0-2 Weesp 1 - Senioren 2 8-0 Griffensteyn 1 - Heren 1 6-0 Heren 2 - Soest-Z/2 0-6

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11