Koninginnedag stond bol van aktiviteiten POLITIE Leusder Krant - Achtervelds nieuws GEVONDEN drie tennisrackets met drie sleutels, por temonnee met ongeveer 1,20. Gazel- lefiets, donkerrode damesfiets merk Splendid, sportmodel. bruin sjaaltje, spartabrommer, zwart leren dames portemonnee, wieldop, zakverrekij- kertje, groene Polarisheren fiets AAN KOMEN LOPEN Ierse setter VERLOREN blauwe kinderbril, waarin de letters N L zijn gegraveerd, knipportèmonnee. oranjerood jackje maat 104, etui met 3 sleutels, antiek broche met blauwe steentjes, groene jas met opschrift Commander, lichtbruine portemonnee. Inlichtingen worden verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid. Arnhemseweg-Oude Rijksweg, telefoon 033-44444 VOSJES DOODGESCHOTEN Zondag 23 april werden een paar vos jes doodgeschoten door de jach topziener in Den Treek SCHOORSTEEN BRAND Zondag 23 april brak een schoorsteen brand uit in het perceel van Hardenbroek, van Lockhorstlaan 8. De vlammen waren niet zichtbaar. De be woners hadden de open haard aan. en stookten fruitbomenhout met coniferen- takken. De schoorsteen was in tijden niet geveegd De brandweer maakte de schoorsteen schoon en bluste de brand. RICHTINGBORD OMVERGEREDEN Op de Noorderinslag werd op maan dag 24 april door een onbekende be stuurder een richtingbord omvergere den. De man reed dóór zonder de politie in kennis te stellen van de schade, die hij had aangericht. GLAS OPGERUIMD De gemeentedienst van Leusden moest op dinsdag 25 april een tweetal hoeveelheden glas van bierflesjes en dergelijke opruimen. Dit glas was op de rijweg gesmeten door vernielzuchtige jeugd, en zou schade kunnen berokke nen aan het passerende verkeer Het glas lag op de Noorderinslag bij de Ha- mersveldseweg en op de Torenak- kerweg bij de Asschatterweg. Waar de lieve jeugd zich al niet mee wenst te amuseren! MEISJE GEWOND Op de Torenakkerweg bij De Spar werd op woensdag 26 april het 5 jarige meisje J B uit Leusden verwond. Zij reed op de Torenakkerweg op haar kin derfietsje. Chauffeur W. T. van D. uit Hoogland, die een vierwielige vracht wagen bestuurde, had vanaf zijn hoge plaats het meisje op het fietsje niet kun nen waarnemen. Het meisje werd ge schept en moest naar het Sint Elizabeth Ziekenhuis worden overgebracht. Haar kwetsuren vielen gelukkig mee. Mo menteel kan ze thuis verpleegd worden voor een hersenschudding. AANRIJDING: BROMFIETSER GEWOND Op de kruising van de Groene Zoom en de Noorderinslag raakte op woensdag 26 april een bromfietser ge wond. Hij liep vrij ernstige verwondingen op. Een mercedes, bestuurd door de heer W. L. v. d B. uit Leusden, reed vanaf de Groene Zoom de Noorderinslag op. Het verkeerslicht stond op groen, en de bestuurder van de auto verkeerde in de ver onderstelling dat het verkeerslicht voor bromfietser D. J. L. uit Leusden op rood stond. Dat was niet het geval. Ook voor de bromfietser stond het licht op groen. De heer Van der B. zou de bromfietser in elk geval voorrang hebben moeten verlenen. De bromfietser werd geschept, en moest naar het Sint Elizabeth Ziekenhuis worden vervoerd. Hij liep een ernstige onderbeenfraktuur op. De bromfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd' DOODGEREDEN REE Op de Doornseweg werd op vrijdag 28 april een ree slachtoffer van het ver keer. De ree liep zulke ernstige ver wondingen op, dat hij ook niet meer voor consumptie kon dienen. AANRIJDING Op de Heiligenbergerweg vond een aanrijding plaats waarbij drie auto's waren betrokken. Het vond plaats op donderdag 27 april. De volkswagen, bestuurd door de heer A M S uit Leus den, kwam te ruim door de bocht van de Heiligenbergerweg en raakte daardoor de Triumph, bestuurd door de heer D. J. B uit Leusden. Daarna ging de volkswagen slippen, en kwam in aanraking met de Renault, bestuurd door de heer B. van S. uit Leusden Er ontstond nogal wat materiële schade. Niemand raakte gelukkig ge wond. AANRIJDING OP POLITIETERREIN Donderdag 27 april gebeurde op het parkeerterrein van café-restaurant ,,De Hoef' een aanrijding tussen twee auto's die daar parkeerden Aangezien de aanrijding plaats vond'op privé terrein zal de schade civiel worden geregeld. GRANATEN AANGETROFFEN In korte tijd vond de heer L. uit Ach terveld op vrijdag 28 april twee hand granaten op zijn weiland De Op ruimingsdienst van het Mijnwezen zal de projektielen komen ophalen om ze onschadelijk te maken. PAAL BESCHADIGD Mevrouw V. uit Leusden be schadigde met haar auto een paal, be horend bij de dependance van het Leusdense gemeentehuis. Mevrouw V zal de schade met de gemeente rege len. GELUIDSOVERLAST Op zaterdag 29 april kwamen er bij de politie klachten binnen over geluidshin der, veroorzaakt door de brommende jeugd uit Leusden-centrum. Deze ge luidsoverlast zal zo ver als mogelijk is, door de politie in de gaten worden ge houden. Diezelfde dag klaagde men over ge luidsoverlast vanuit kafee .,De Hak- horst". De politie zal onderzoeken of dit ■juist is, want soms is er geen sprake van geluidsoverlast, en komen er desalniet temin klachten bij de politie binnen. Er zijn mensen, die zelfs het geringste ge luid moeilijk kunnen verdragen. WAS ER EEN REE? Zondag 30 april dacht een inwoner van plan Groenhouten een ree te hebben gezien in zijn tuin. Toen de po litie arriveerde was er geen spoor meer van de ree te bekennen. AUTO GESTOLEN De heer Van D uit Leusden-zuid deed op zondag 30 april aangifte van dat zijn auto, een Morris mini, in Leusden-zuid was gestolen HELM GESTOLEN Van de kapstok van café ..De Hak- horst" werd op zaterdag 29 april een blauwkleurige helm meegenomen De gedupeerde eigenaar deed aangifte bij de politie CROSSENDE JEUGD Op zaterdag 29 april kwam er uit Leusden-zuid een klacht binnen over crossende jeugd. Toen de politie ter plaatse kwam was er geen jongen of bromfiets meer te bekennen. PORTEMONNEE GESTOLEN De heer V. uit Leusden deed er op zaterdag 29 apnl aangifte van, dat zijn portemonnee was gestolen in het Sportpark te Leusden, waar hij had ge tennist. DONDERDAG 4 ME11978 13 zelf gemaakte voertuigen kwam men voor de dag. Alles wat maar herrie kon maken was gebruikt. Ook hiervoor was weer een grote deelname. Voor de ori gineelste dingen waren ook hier weer prijzen beschikbaar gesteld. 1. fam. Ossendrijver. Daatselaar; 2. J. Rutte; 3. fam Vos; 4. M. Rijnsoever De troostprijs was voor André v. d. Jansen. RONDGANG D.W.S. 3. J. van Lienden. Doorn, 65 str. pnt.: 4. H W. van Druten, Achterveld, 69 str.pnt.; 5. B. van Dijk, Achterveld, 70 str.pnt.; 6. K. v. 't Klooster. Achterveld 74 str.pnt.; 7 G. Bos, Amersfoort 75 str.pnt.; 8. G. v d. Hoed. Leusden 81 str.pnt.; 9 F. van Loenen. Leusden 81 str.pnt.; 10. A. H. van Druten. Achter veld 81 str.pnt. MINI-VOETBAL Het minivoetbal op het Kersten sportpark trok ook veel belangstelling. De teams werden gevormd door perso nen uit een en de zelfde straat of buurt schap. In totaal namen er negentien teams deel. Aangemoedigd door de supporters werd alles gegeven om de strijd te winnen. Er moesten door elk team vijf wedstrijden van tweemaal zes minuten worden gespeeld. Er waren steeds vijf veldspelers en een keeper in het veld. Wisselspelers mochten steeds ingezet worden Nadat alle wedstrijder waren gespeeld werd de strijd aange bonden in de finale. Er werd gespeeld in drie poules Na de finale te hebben ge speeld bleek dat drie teams gelijk waren geëindigd zodat hier beslist moest wor den door middel van doeltrappen. De uiteindelijke uitslag was: 1 DeRuifweg, 2. De Messenklinkers. 3. De Ar- keleikels, 4. F C. Kerkdijk, 5. Van Ol- denbarneveltstraat, 6. Moorst Elke deelnemer ontving een vaantje als herinnering. De feestdag werd be sloten met dansen in Ons Gebouw voor de jeugd van 12-15 jaar Van deze ge legenheid werd door de jeugd een druk gebruik gemaakt. Tevens was er kaar ten in D'Ouwe Peerdestal. Zowel de schut- als klaverjassers konden hier aan meedoen, ook hiervoor was wel belangstelling. Er waren 52 klaverjas sers en 20 schutjassers. Hoewel er vlot en sportief werd gekaart, het was ver plicht spelen, was het reeds rond het middernachtelijk uur voordat de uitslag bekend gemaakt kon worden. Bij de klaverjassers waren er 26 spelers die in de prijzen vielen en bij de schutjassers waren er tien prijswinnaars, terwijl er voor beide een poedelprijs was. Tijdens het dansen voor de jeugd en het kaar ten gaf de burgemeester met een van zijn zoons ook nog blijk van belangstel- lin, een geste die zeer op prijs werd gesteld. Achterveld kan weer terugzien op een goed geslaagd Koninginnefeest waar zowel jong als oud aan mee kon doen. Na afloop van het minivoetbal werd door de voorzitter van het feestcomité, de heer Henk Ossendrij ver, alle medewerkers dank gezegd voor het vele werk dat was gedaan In het bijzonder dankte hij de heren Wes- sels en Johan van Bekkum voor hun prima organisatie en het vele werk dat er was gedaan om dit weer te organi seren. Ook dankte hij de S.V Achter veld voor de verleende gastvrijheid. De kaartavond stond onder leiding van mevr. A. van Dalen en de heer W. Hil- verts. Ook deze hebben heel wat werk moeten verzetten voor de einduitslag bekend kon worden gemaakt. Met een dansavond voor jongeren werd het festijn in Achterveld bc sloten Na de reveille maakte de muziekver eniging D.W S een rondgang door het dorp. Na enige tijd van rust was er om negen uur een zangaubade voor huize St. Joseph gebracht door alle school kinderen van Achterveld samen met het zangkoor. Voordat dit echter plaats vond werd eerst de vlag gehesen in de nieuwe vlaggemast. Deze vlaggemast was bij de heropening van huize St. Jo seph aangeboden door alle verenigin gen uit Achterveld. Na een korte toe spraak werd de vlag in de nieuwe mast gehesen door de directeur van het huis, de heer Hilhorst. Na deze plechtigheid werd een dankwoord gebracht door de voorzitter van het Stichtingsbestuur de heer C. Blom. Voor de zanghulde was er ook een vrij grote publieke belang stelling. De zanghulde werd bijge woond door de burgemeester met zijn echtgenote, het stichtingsbestuur van St. Joseph en de directeur. Na afloop werden vorengenoemde, het zangkoor en vertegenwoordigers van de vereni gingen en de groepscommandant van de Rijkspolitie te Leusden uitgenodigd voor een kopje koffie in Huize St. Jo seph Hierna was het de beurt voor de kinderen om deel te nemen aan de kin derspelen die werden gehouden op het Kerstensportpark. Door veel kinderen van vier tot en met twaalf jaar werd hier aan deelgenomen Er moest heel wat afgewerkt worden om een aantal pun ten te kunnen behalen. Ballen schieten, evenwichtsbalk, ringen gooien, zaklo- pen, pijlen gooien, ballen in een emmer gooien, doelschieten, touwtje springen en ballen gooien. Het een en ander bracht soms grote hilariteit te weeg. Vooral bij het zaklopen kwamen de lachspieren nog al eens los De maan dagmiddag stond in het teken van een puzzelrit en het straat-minivoetbal. Aan de puzzelrit werd door 45 deelnemers deelgenomen. De uitslag hiervan was: 1L. Lorist, Achterveld 55 str.pnt.; 2. E. v. d. Wetering, Amersfoort, 62 str pnt Ook in Achterveld werden kinderspelen gedaan Een hele feestvierende familie liep mee in de Achterveldse lampio noptocht DWS maakte zijn traditionele rondgang door het dorp Veel fraai versierde kinderen deden mee aan de lampionoptocht Met een fietspomp brengt deze Achtervelder zijn sirene in werking De poedelprijs was voor Jurgen met 90 strafpunten. De lampionoptocht die zondagavond werd gehouden trof het beter dan de fietsers 's morgens. Het was droog weer. Een zeer groot aantal kinderen nam aan deze lampionoptocht deel Vooraf gegaan door de mu ziekvereniging D.W.S. met majorettes en tamboerkorps trok de stoet door het dorp. Veel van de deelnemende kin deren hadden zich ook op de een of Zaklopen, een favoriete koninginnedag-aktiviteit Veel Achterveldse kinderen kwamen in aktie bij de samenzang voor huize Sint Jozef Met dit soort fraaie voertuigen werd in Achterveld de reveille gehouden ACHTERVELD - In verband met de viering van de verjaardag van H M. de Koningin had het feestcomité te Achter veld weer een programma in elkaar ge zet waarbij iedereen aan zijn trekken kwam. Zondag om tien uur startten de eerste deelnemers van de gezelligheidsrit per fiets. Ondanks de regen verschenen er ongeveer 150 deelnemers aan de start, waarbij de kinderen niet ontbraken Tij dens de rit moesten er enkele leuke opdrachten worden vervuld terwijl er ook voor een verversing was gezorgd. Wel nat doch met een goed humeur kwamen de deelnemers weer behou den aan het eindpunt terug. De heer H. Brinkhof en mevrouw Brinkhof vol brachten de tocht zonder een strafpunt op te lopen. De verdere uitslag was: 2. Willy Tolboom 1 str.pnt. 3. Wim Tolboom 1 4 A. Brinkhof 2 5. Hans v d. Goes 2 6 Vvonne Brinkhof 4 7. Carine van Dijk 4 8 Monic v. d. Goes 6 9. Connie v. d. Hengel 10 10 Berty van Ravenhorst 11 12 Rens Wouters 13 13 Bert Wouters 14 14 Paul Ossendnfver 14 15. Gerard van Marwijk 14 16. B. Hak 15 17. Paul van Dijk 15 18. Jos van Dijk 15 19 Theo van Dijk 19 20 Karin Brinkhof 22 21 Majorie van Lierop 24 22. Ellen Smit 25 andere manier verkleed. Dit gaf de op tocht een fleurig geheel Ook hier waren weer prijzen voor beschikbaar gesteld. De prijzen vielen als volgt. Groepen: 1 kinderwagen met echte baby (Gea Hilverts, Elly Smit); 2. Arkel Boys (Vermeulen. Snijders); 3. Hele familie viert feest (fam. Wauters), 4 Drie cowboys (Gulik, Tolboom). Paren: 1. Drukke huisvrouwen (Zwart, Oudeman); 2. Wasvrouwen (Joys en Daniëlle Walraven); 3. Smur fen met koppen (Enters, Groenewe- gen); 4. Rembrand; 5 Henkie en Pon- kie. Individueel: 1. Zustertje (Smal); 2 Smurf (Siewe); 3. Poes (Jeheé); 4. Tractor met clown (Daatselaar); 5. Clown (Brinkhof); 6 Indiaan (Steen beek); 8. Heks (Lokhorst); 9. Muis (Ben jamin); 10 Clown (De Vaal). Maandag werd het feest voortgezet. Om 7 uur begon de reveille. Het was een herrie van belang Met de vreemdste

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13