Honderden Achtervelders maakten happening van grootse receptie DWS bracht serenade WACHTMEESTER BIJL NAM AFSCHEID Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 4 ME11978 OFFICIEEL Het afscheid begon 's morgens met een tikkeltje officiëler bijeenkomst in de Peerdestal met politie-mensen van de groep Leusden en de districtscomman dant kolonel De Beaufort, die de heer Bijl in zijn toespraak kenschetste als een plichtsgetrouw politieman, die zeer gezien was in de groep. Dit werd nog eens door adjudant Elbertsen onder streept ,,U hebt uw dienst verricht met veel tact en tot volle tevredenheid van iedereen. U bent zeer gezien door de Achtervelders en zeer gewaardeerd door het personeel van de groep". Te recht betrokken de sprekers, waaron der ook burgemeester Rademaker, mevrouw Bijl in de hulde. „Zij is altijd een onmisbare steun geweest", aldus de adjudant, „altijd erg gastvrij voor iedereen, kortom een uitgesproken voortreffelijke, onbezoldigde rijkspoli tievrouw, die nu ook de dienst verlaat". Van de Bindingscommissie distrikt Utrecht ontving de heer Bijl een herin- nerings-bord. Ook de vertegenwoordi ger van de Katholieke politievakbond St. Michel was niet met lege handen gekomen RECEPTIE De receptie groeide uit tot een zeer spontane happening, waarbij een qroot deel van Achterveld eventjes langs kwam om „politie Bijl" de handen te drukken. Vertegenwoordigers van alle Achter- veldse verenigingen gaven blijk van hun belangstelling, maar ook uit de wereld van het onderwijs, de kerk en andere instellingen (zoals Huize St. Jo seph) waren vertegenwoordigers, zoals ook wethouder Van Zandbrink aanwe zig op deze feestelijke receptie, die aan het slot werd opgeluisterd met een klin kende serenade van het muziekkorps DWS met drumband en majorettes. Voordien hadden de aanwezigen al kunnen luisteren naar een aardige toe spraak van burgemeester Rademaker, die met zijn vrouw eveneens naar de receptie was gekomen en het die dag erg druk heeft gehad met het op en neer rijden van Leusden naar Achterveld. Op spitse wijze betrok hij de aktuele Ach- terveldse probleempjes in zijn toe spraak tot de scheidende wachtmees ter. Na verteld te hebben, dat de heer Bijl reeds vroeg zwemmen leerde, voegde hij er aan toe: „en dat was in een tijd. dat men hier in Achterveld nog nooit van zwembaden had gehoord Burgemeester J. W. M. Rademaker, voor de eerste maal die dag in Achterveld, sprak in de ochtendbijeenkomst enkele woorden tot de heer Bijl en zijn echtgenote Het lijkt op deze foto wel of Gerard in huilen is uitgebarsten, maar niets is minder waar. Hij heeft mevrouw Bijl zojuist bloemen aangeboden en beschermt zijn ogen tegen het flitslicht Voor wachtmeester Bijl en zijn vrouw breekt nu een periode aan, die zij het „politieloze tijdperk" zouden kunnen noemen, ook al valt te be twijfelen, of perceel Oldenbar- neveldstraat 18 door de patrouille wagens van de groep Leusden in het vervolg genegeerd zal worden. Want „de zoete inval" is gebleven In ieder geval zal het nog lang geen „op de plaats rust" zijn voor Dick en Ali ne Bijl. Daar zorgen zij zelf wel voor en anders wel de Achtervelders! De heer H. Ossendrijver sprak na mens de gezamenlijke Achterveldse verenigingen Hij overhandigde na mens de verenigingen een enveloppe met inhoud. Hierna bood Gerard Voorburg mevrouw Bijl een bloemetje aan. Rond negen uur werd de officiële re ceptie afgesloten, waarna het echtpaar Bijl nog enige tijd bijeen bleef in gezel schap van familie, vrienden en goede kennissen. „Die Hinterfelder Musikan- ten" zorgden tot in de kleine uurtjes voor vrolijk muzikaal vertier, terwijl de (politie-)Smurfen van de groep Leus den op ludieke wijze de officiële hulde aan de scheidende collega nog eens dunnetjes overdeden, getooid in zeer originele Smurfen-pakjes Groepscommandant Elbertsen wijdde Vele honderden handen moest het echtpaar Bijl woensdag schudden. Het aantal belangstellenden op de receptie was overweldigend (Van de redaktie) ACHTERVELD - „Het was werke lijk geweldig! Dit had ik nooit ver wacht", zegt wachtmeester Bijl later op de woensdagavond, als de meeste gasten van de receptie reeds |tzijn vertrokken en het echtpaar Bijl nog een tijdlang bijeen is in de Peer destal met familie, vrienden en goe de kennissen. „Ik heb pijn in mijn handen, zoveel mensen heb ik be groet. Enorm". De talrijke bloemstukken, flessen met alcoho lisch vocht van hoge kwaliteitswaar de en ontelbare andere geschenken, bewijzen, dat het afscheid van „poli tie Bijl" niet ongemerkt aan de Ach tervelders voorbij is gegaan. De ge- zamelijke Achterveldse verenigin gen hadden samen een bedrag ge schonken voor „de eerste aanzet tot de kleurentelevisie", een hartewens van het echtpaar en ook andere en veloppen met inhoud droegen bij aan een vlotte realisering van dit verlangen. Het is overigens de vraag, of de heer Bijl en zijn vrouw veel tijd zullen hebben om eventueel naar TV te kunnen kijken, want er is nog veel te doen in Achterveld voor deze ak- tleve ex-politieman, zo hebben we uit verschillende gesprekken begrepen. een lange, geestige feestrede in dicht- vorm aan de roemruchte levensloop van de heer Bijl, tot verbijstering van het „slachtoffer", die meende, dat al die „wapenfeiten" niet meer aan de ver getelheid ontrukt zouden kunnen wor den. Wapenfeiten, die trouwens na afloop in intieme kring met collega's uit alle wind streken en vorige standplaatsen nog I wat gedetailleerder de revue passeer- i den. De majorettes van DWS brachten voor het echtpaar Bijl een wervelen de show Dick Bijl (rechts) temidden van zijn collega's, die 's morgens afscheid van hem kwamen nemen Geen Leusdenaren in finale achtste cross Om van 71 crosskarren 1 winnaar over te houden, zijn nogal wat afvallers nodig. Die niet amechtig of kreupel on derweg bleven steken, werden geschift via het afvalsysteem met herkansing. Een klus, die een uur of vier nodig had, maar tenslotte toch geklaard werd. Toen het spektakel eenmaal goed aan de gang was ging het nog redelijk vlot. zonder dat de EHBO of de brandweer in actie behoefde te komen, hetgeen sommige toeschouwers toch wel aan het hart ging Het eerste gewin is katte- gespin en daar zit u ook niet op te wachten. Met onze excuses aan de ontwerpers en bestuurders van de min der vlotlopende wagens, waarin des ondanks ook veel liefde, geld, geduld en vernuft is verwerkt, lijkt ons een uit gebreid relaas over de voorposten gevechten overbodig Er werd begon nen met zes manches, waarin 11 12 coureurs 10 ronden lang knokten om 6 plaatsen in de kwartfinales en drie her kansingen onder dezelfde omstandig heden, maar dan om 4 plaatsen. Zo werden de vier kwartfinales elk van een dozijn renners voorzien en toen het eenmaal zover was, brak het grote ge weld pas goed los Tot zover hadden o.m. B. Baa(r)s, J. van Bentum, B. en G. Wilgenburg, P. en J Boon, een voorletterloze Ruiter, W. v. d. Veen, H. Barten, S. Schimmel, W. van 't Klooster. G. Versteeg, H. van Ramselaar en B. van Loenen uit Leus den, J. van Eist, J. Smal en J Verhoef uit Stoutenburg en de Achtervelders C. de Groot en J van Hamersveld de zaak nog overleefd. Ook C van Ginkel en zijn zeswieler zaten nog volop in de strijd, hetgeen menigeen verbaasde. Terwijl het Oranje-zonnetje minder uitbundig ging schijnen en de piste veranderde in een maanlandschap met metersdiepe kuilen in de bochten vielen de plaatse lijke sterren af als boombladeren in de herfst. De halve finale werd nog bereikt door B. en C Wilgenburg, P. Boon, W. v. d. Veen, S Schimmel en Ruiter uit Leusden Uit Achterveld en Stouten burg handhaafde zich alleen C. de Groot en de eerder genoemde zeswie ler gaf ook nog steeds tekens van leven, al duurde dat niet lang meer. Onze plaatsgenoten lieten het in de halve eindstrijd echter allemaal afweten en tenslotte kreeg de finale het volgende resultaat: 1 H. Doornbos. Ede 2. E. de Leu, Amersfoort 3. J. Schut, Barneveld Beeld van de wedstrijd 4 De Smalen, Putte 5 A van Bruggen. Scherpenzeel 6 R Donkersteeg, Lunteren 7. C. Ruiter. Woudenberg 8. J. Veenhof, Ede 9. P van Dijk, Woerden 10 J. v Heerikhuizen, Lunteren 11. J Melissen, Lunteren 12 Buurman. Barneveld De eerste zeven coureurs kwamen nog riidend over de eindstreep en de overigen vonden onderweg hun Wa terloo in de genoemde volgorde. Wat nu nog kon rijden van het danig gehavende wagenpark mocht nog meedoen aan twee reeksen afvalraces R. Veldhuizen uit Woudenberg, de Leusdenaar B Wilgenburg en R. Eggenkamp (Soest) werden 12 en 3 in de eerste serie en de Barnevelder G Schut won de tweede vóór zijn plaatsgenoot S.v.d Snoek en H. van Nijkerk uit Hoevelaken. OVL- voorzitter G. Th v. d. Hengel reikte ter plekke de prijzen en premies uit en toen werd het weer akelig stil in dat deel van de tweede fase, waar de succesvolle cross was gehouden. Roda-zaterdag senioren Oranje Leeuwen-Roda 1 0-2 Roda 4-SEC 1-0 Roda 6-Woudenberg 6 2-1 Woudenberg 7-Roda 7 4-1 Programma 4 mei (Hemelvaartsdag) Roda-zaterdag Roda 5 (vet.) deelnemer aan het Uni- tas-toernooi te Veenendaal. Programma 6 mei Roda 1 deelnemer aan het toernooi bij v.v. Zeist (vertrek vanaf clubhuis te 9.30 uur) Roda 2-FZO 2 16.00 Roda 4-Tersch boys 4 14.15 Woudenberg 5-Roda 5 16.15 Spakenburg 6-Roda 6 14 15 DVS'33-Roda 7 12.15 Deze jeugdige coureurs gaven In één van de pauzes een demonstratie LEUSDEN/CENTRUM - De 8e autocross van de Oranje Ver eniging Leusden heeft maandagmiddag de omstandig heden wel meegehad. Uitstekend weer, een zeer grote publieke belangstelling en een deelnemersveld van 72 Coureurs. Of toch niet, want hoewel de vrouwelijke favoriet mevrouw Schut uit Barneveld wel op het programma vermeld was, verscheen zij niet op het appèl. Kennelijk had zij geen startvergunning gekregen van haar wel meerijdende echt genoot. Wat de prijzen betreft hebben de 24 Leusdenaren en de 9 deelnemers uit Achterveld en Stoutenburg - samen bijna de helft van de strijdmacht uitma kend - zich ditmaal goed in de luren laten leggen. Op twee Leusdense „hoofdprijzen" na (Daan Speksnijder kreeg de I pechprijs en J. W. Smink de prijs (voor de eerste coureur, die zijn jWagen ondersteboven kon krij- gen) had alleen de Leusdenaar B. i Wilgenburg in zoverre succes, dat hij 2e werd in de eerste af valrace. In de hoofdmoot van de cross kwamen onze coureurs niet bij de eerste 12. Dankzij de grote belangstelling van het publiek kon de kassa van de Oranjevereniging weer eens flink rinkelen Met een kleine vertraging, die de harmonie Lisiduna en de majorettes met muziek en dans prachtig opvulden, sprak OVL-voorzitter G. Th. v. d. Hen gel om 13.15 uur een kort welkomst woord tot de zeer vele aanwezigen. Daarna opende burgemeester J. W. M Rademaker het crossgeweld door per tractor alle coureurs, inclusief het mini- motorzijspanduo Ben en Coen Hunen, in de voorstellingsronde achter zich te laten Het was voor onze burgervader de eerste rit in zijn leven op een echte tractor. Een mogelijkheid, die zelfs in een „plattelandsgemeente" als Leus den steeds zeldzamer wordt. En toen konden speaker Piet Valkenet, de vlot- werkende juryleden Hans, Kees en Joop en al het verdere „personeel" aan het werk. ZESWIELIGE KEVER Wij hadden minstens een paar Volkswagenprijzen verwacht, maar die waren er niet, hoewel 63 van de 71 crossverhikels, ondanks allerlei „ver beteringen". nog duidelijk herkenbaar waren als van Wolfsburger komaf. Enige jaren geleden verraste de Leus denaar Daan Speksnijder de cross wereld via een kever met vóór- èn achterwielaandrijving en ook dit jaar was er een primeur Je moet dat ding eerst zelf wel gezien hebben om te kun nen geloven, dat een zeswielige Volks wagenkever bestaat Met vier sturen de wielen aan de voorkant en twee aangedreven dito's onder zijn achter werk. Het spul kwam zelfs nog redelijk goed op gang, maar knutselaar-ont werper Cees van Ginkel uit Scherpen zeel moet nog een paar kleinigheidjes veranderen om werkelijk tevreden te zijn. autocross 1978

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15