Groot aantal Leusdenaren deed judo-examens MKT Ruitenbergs Roda kampioen Roda kampioen Impala heren handbal kampioen Roda wijkt uit voor PSV-Bastia Leusder Krant - Sport DONDERDAG 4 ME11978 LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense judoka's hebben afgelo pen week tijdens de judo-examens hun beste beentje voortgezet. Er waren veel ouders en belangstellen den naar de gymzaal Alendsbeek gekomen om de verrichtingen van de judoka's te bewonderen. De trainers dhr. G. Mulder, R.Huffenreuter en J. Dotinga mogen trots zijn op de goede resultaten. Geslaagden: Witte band gele slip: Niels Houting, Job Veltman, Tom Wuts, Theo Kooy, Michiel Hacking, David Prins, Bart Jan v. d. Weide. Piet Hein v. d. Weide en Martijn Barkhuis. Witte band oranje slip: Mare v. Peski, Olaf Lensink, Bas Reeskamp, Damion v. Oortmerssen, Mark Schuu- ringa, Rik Cornelissen, Irene Heeroma, Bert Jan Baron, Marian Heeroma, Stephan Zijdeveld, Edwin Cornelissen, Martijn Hassink, Ronald v. Doorn, Jeroen Schoenmaker, Edwin Vriens, Michiel Boerma, Steven Dijksterhuis, Chester Marsman, Gijsbert Geerder, Erikv. Daatselaar, Erikv. Maanen, Huib v. Maanen, Richard Boersma. Jan Pieter Tuininga, Constans Hesp, Alexander v. d. Beek, Onno de Groot, Jorg Altenborg, Arthur Hagens, Jenny Hagens. Frank Meyer, Nathalie Heidendahl en Miquel Nathans. Witte band groene slip: Robert Nij- huis, Edwin Vermeulen, Henk Havens, Piet v. d. Hengel, Andy Verf, Sander de Wildt, Bouke Wagenaar, Hugo den Toom, Arnold Bosveld, Emile Hoekstra. Marco v. Zwetselaar, Edith Blom, Gert Jan v. d. Brink, Hans Jaap Melissen en Micha Ploeger. Witte band blauwe slip: Arthur Rombouts, Kees Bontje. Jeroen Kiesling, Marieke Wesenaar, Elroy v. d. Burg, Arjen v. d. Molen, Hans Voorn, Bart Borgman. Mike de Gooyer, Maarten Bloemhof, Marc Duinker, Pa trick Zellerer, Irene Westera. Aldert Westera, Roeland Kooymans en Karei Christ. Witte band bruine slip: Peter v. Loon, Rutger Koperdraad, Martijn Dix, Mark v. d. Bedum, Sven Erik Hofman. Ronald Rijmensen, Gerko Renkers, Gil les Snip, Peter Tijssen en Iskander Roos. Gele band: Paul Tijssen, Gerard Smit, Martijn Wesly, Henk v. d. Hoef, Edwin Veldhuizen, Wouter v. Deele, Marnis v. Dijk, Alfred v. Dorp, Gerard Smit, Rudie Kempe. Karei Ploeger. Koen Nieuwenhuizen, Hans Bloemen dal, Marc Bod, Marie Christina Worm- ser, Michel de Vries, Marco Veldwijk. Leo Melissen, Kees v. d. Velde, Aldert v d. Molen, Marcel Broken Marcel Ber nard. Gele band oranje slip: Rene v Ha- mersveld, Mark v. Doom, Robert Kempe, Roeland Sloots, Marcel Smit, Myra Palyama, Linda Palyama, Brigitte v. d. Wal, Gerke Haalboom, Harro Ver hoeven, Maarten Verhoeven, Pierre v. Golde, Take Jan Bloemhof. Guido Heyblok. Victor Baldwin Rohde, Len- naart Goudkamp. Egbert Heil, Diederik Snip en Michel Becker. Gele band groene slip: Ad v. d Hoef, Bob Mobach, Jan D. v. Garderen, Frits v. d. Wildenberg, Ronald Bleeker, Gordon Neyssen, Mare Abercrombie, Andre Brons, Robbert Boersema en Erwin Ruitenbeek. Gele band blauwe slip: Jeroen Ro- seboom en Bram Kruseman. Gele band bruine slip: Thea v Gils, Carrie v. d. Tetering, llonka Romkes en Lilian Neyssen. Oranje band: Etienne Morrien, Dio Neyssen, Jan W. den Otter, Dirk Schol ten, Remon v Beek, Basjan Kiesling, Jos Boersema, Derek v Went en Koen Tijssen. Orane band groene slip: Onno Spaargaren, Gerard Blankestijn, Joep Roseboom, Sandra Walter, Andre Rietveld en Art Acherman. Groene band: Jimmy Kool. Groene band blauwe slip: Rick Mo bach en Eelco Koekoek. Blauwe band: Erik v. Plateringen. LEUSDEN/CENTRUM - Voor dins dagavond 9 mei a s staat naast PSV- Bastia ook een ronde van Roda's zome ravondcompetitie voor de pupillen op het voetbalprogramma. Om de jongelui de gelegenheid te geven, ook nog het nodige op te steken van het cup- gebeuren in Eindhoven, zijn de aan vangstijden van de Roda-wedstrijden vervroegd. De E-pupillen beginnen om 18.00 uur en de D-pupillen om 18.45 uur. De finales van deze competitie worden op 16 mei gespeeld en dan gel den weer de oorspronkelijke aanvangs tijden van 18.30 uur (E-pupillen) en 19.30 uur (D-pupillen). Inmiddels is de normale competitie op 29 april geëindigd. Na een aantal toernooien in de loop van deze maand volgt ter afslui ting van het seizoen op 27 mei de grote pupillensportdag van 9.30 tot 16 00 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week heb ik u het „open huis" van Roda aangekondigd. De enige voor waarde daartoe was, dat de zater- dagploeg van de Leusdense voetbal club kampioen moest worden. Dat is ook gebeurd en wel in een zeer aan trekkelijke wedstrijd in Hilversum tegen Oranje Leeuwen. Bij de gastheren waren niet alleen leeuwen opgesteld, maar ook een viertal welpen en dat waren zeker niet de slechtsten. Vooral van hen kreeg Roda de zege bepaald niet cadeau. De Leusdenaren hadden niets aan het toeval overgelaten. Behalve de vaste zaterdagtrainer Martin Ruitenberg zaten ook zondagtrainer Vader" de Gans en jeugdoefenmees- ter Lex Grootenhuis langs de zijlijn. Ge reed om in te vallen als het Martin te veel werd. Voorts had een tot dan on bekende hulptrainster voor een onver wachte sensatie gezorgd. Roda's aan valsleider Fred de Smalen was de laatste maanden al niet meer vooruit te branden. Wat geen van de mannelijke trainers gelukt is, werd realiteit door de moeder van Henk van Pluuren. Zonder donderspeech of dreigementen, maar speculerend op de tweede natuur van de modale Roda-zaterdagspeler. Fred de Smalen kon per doelpunt voor zijn ploeg een kratje pils verdienen. Be spaard op het huishoudbudget van moeder Van Pluuren. Wel, het werd een succes. Ik heb Fredje al tijden niet zo akelig actief gezien als zaterdag middag en hij bezorgde zijn elftal niet één, maar twee kratjes heerlijk, helder, H.... Dit is slechts één lezing van de won derbaarlijke prestatie van de roodzwarte MannschaftHet stan daardelftal was incompleet, doordat Bert Rijnders en Henk van Pluuren met een „verplichte snipperdag" aan hun voetbalbroekje waren blijven zitten in een vroeger optreden tegen Hercules. Ik heb weinig verstand van selecties, maar ik kon niet constateren, dat good-old Jaap de Haan en het dartele veulen Hans Vrede een verzwakking van de ploeg betekende. Bepaald niet en wellicht hebben de Ruitenbergboys zo voortreffelijk gespeeld omdat prak tisch het hele Roda-bestuur het uit stapje naar Het Gooi meegemaakt heeft en met beide echte voorzitters H. Huizenga en C. v. d. Berg en de vice- dito J. van Sapten kritisch langs de lijn zat. Dit illustere gezelschap heeft er namelijk belang bij, dat ook aan de vol gende competitie een Roda-formatie meedoet. Wie niet goed speelt blijft niet in de ploeg en dan doe je natuurlijk je best. Op Fred de Smalen kom ik nog even terug. Het is natuurlijk wel aardig om de spanning tot op de laatste dag in de competitie te houden. Maar riskant is het wel en het knaagt aan je zenuwen. Eén van de twee treffers tegen JSV op 28 januari was tot zaterdag het laatste doelpunt van Fred. Precies een kwar taal later - dat zijn 13 zaterdagen - scoorde hij weer. Tweemaal zelfs en dat deed hij natuurlijk alleen om zijn baan als midvoor te behouden. Tot slot nog een paar regels over Roda's open huis. Ik vertelde reeds, dat het door ging, maar daar was eigenlijk alles mee gezegd, want „open" is het toch niet geworden en ik weet ook waarom. Enerzijds kwam het te onverwacht en was er te weinig tijd om het goed aan de grote klok te hangen. Anderzijds hebben natuurlijk ook velen gedacht aan het vorige jaar, toen het feest steeds maar weer uitgesteld werd. Om zomaar even naar het Burning park te fietsen om te kijken of er wat aan de hand is, was klaarblijkelijk toch te veel moeite. Maar Roda zal Roda niet zijn om daar niets aan te doen. Binnenkort volgt alsnog een officiële receptie voor junioren Al en BI, voor zondag 7 en voor zaterdag 1 en 6, de vijf Roda- kampioenen van dit jaar. P.C. Zondag 7 mei 12.30 uur: herenhandbal Impala 1 - Ne- derhorst op het Burg Buininqpark. 13.45 uur: herenhandbal Impala 2 - Baarn 3 op het Buiningpark. Dinsdag 9 mei: 19.00 uur: Z.A. competitie Polynorm - Pon Voorwaarts 1 op IJsselmeervogel- sterrein te Spakenburg. 19.00 uur: Z.A.-competitie DHV Sport - Pon Voorwaarts 2 aan de Heliumweg te Amersfoort. 19.00 uur: vriendschappelijke voetbal wedstrijd Roda (zat. 1- Hoogland 1 op het Burg. Buiningpark. Donderdag 11 mei: 17.00 uur: korfbal Antilopen 1 - OSV11 op het Burg. Buiningpark. LEUSDEN/CENTRUM - Impala's eerste herenhandbalteam promoveer de in 1975 naar de 2e klasse. De Leusdenaren voelden zich daar al spoedig thuis en eindigden in het vorige seizoen al op de veelbelovende tweede plaats. Zondag werd de kroon op het werk gezet met de thuiszege op Laren 2. Impala werd kampioen en promo veerde daardoor naar de afdelings 1 e klasse. Laren was reeds gedegradeerd en begon incompleet aan de wedstrijd. Spoedig was het al 4-1 via Theo Prin sen en Jos Valk (en een treffer van La ren). Ook toen de bezoekers volledig waren bleef Impala verreweg de beste ploeg. Wim v. d. Linden, Theo Prinsen (2x) en Ron Kersten brachten het aantal Leusdense treffers op 8 en de ruststand was 8-3. Dat vond Impala nog lang niet voldoende. Tegenover 2 Larense tref fers stelden Theo Prinsen, Ron Kersten en Arris Leyenhorst er 7, waarmee 15-5 op het scorebord kwam. Impala nam toen pas wat gas terug. Rustig con trolerend scoorden de Leusdense spe lers nog viermaal (Ron Kersten en Theo Prinsen waren de makers van de doelpunten) en het in deze periode iets sterkere Laren kwam vijfmaal tot suc ces. Zo Kwam de eindstand (met voor Impala nog 1 wedstrijd te goed) op 19- 10. Spelers en coach Ruud Draager werden na het behalen van de titel door hun supporters in de bloemetjes gezet. Het kampioenschap werd met een polonaise gevierd Felicitaties voor trainer Ruitenberg (links) en Cees Leijenaar (rechts) LEUSDEN/CENTRUM - Direct na afloop van de met 0-2 door Roda gewonnen uitwedstrijd tegen Oranje Leeuwen ging de Leusdense trainer Martin Ruitenberg bij de sup porters op de schouders. Met een brede grijns op zijn toen weer ont spannen gezicht nam hij dankbaar de vele felicitaties in ontvangst Zijn jongens hadden een moelijke op dracht tot een goed einde gebracht Door zelf het heft In handen te hou den omzeilden de Leusdenaren de lastige klip van een eventuele be slissingswedstrijd tegen de laatste concurrent FZO. En wat dan kan ge schieden hebben wij vorig jaar wel gezien. Een grote schare Roda-supporters zorgde niet alleen voor een onverwacht grote omzet in de cantine van de Oranje Leeuwen, maar ook voor de nodige steun vanaf de zijlijn aan de roodzwar ten. Roda's laatste verdediger Bert Rijnders en de rechtsback Henk van Pluuren hadden aan de wedstrijd tegen Hercules een schorsing overgehouden en waren vervangen door Jaap de Haan en Hans Vrede. Vooral good-old De Haar, die zijn laatste wedstrijd speelde voor het standaardteam (hij zat circa 15 jaar onafgebroken in zondag en/of zaterdag 1) beheerste met zijn zeer sterke en vooral rustige optreden de situatie volledig. Het hele elftal draaide zaterdag weer uitstekend. De wedstrijd begon met een voorzichtig Roda, dat zich vooral niet wilde laten verrassen, want al spoedig bleek, dat de Leeuwen weinig weg wilden geven De Hilversummers hadden in feite geen belang meer bij het treffen, maar de met veel jonge en enthousiaste spelers op tredende formatie deed t.o.v. FZO haar sportieve plicht. Roda moest zelf maar zorgen aan haar trekken te komen. Zonder Jaap de Haan. Ron van Ooijen, Georg Nieuwenhuis en Jan Lagerwey, of Henk ten Ham, Henk van Laar, Rijk Rijnders, Hans Vrede, Hans Ruitenberg en Wilfred v. d. Pas iets te kort te willen doen. viel ons de zeer actieve Fred de Smalen op. Nadat hij al vele weken niet meer had gescoord, was hij nu de uit eindelijke afmaker. De alsmaar van plaats wisselende Leusdense spitsen brachten de Leeuwen nogal eens in de problemen en opgestuwd door het hard werkende middenveld zochten zij naar stig de eventuele gaten in de Hil versummer defensie op. In de 25e mi nuut kon alles, wat Roda was, voor de eerste keer juichen. Met een voorzet van links bracht Rijnders de bal precies op maat bij De Smalen, die kansloos de Leeuwenkeeper passeerde. Met een op- en neergolvend spel zonder ver dere treffers werd de pauze bereikt. Ook na de rust bleef Roda de meest aandringende ploeg, al gaf de thuisclub zich nog steeds niet gewonnen. In de 4e minuut leek het pleit beslist, maar het knalharde schot van Fred de Smalen stuitte af op de linker staander. Acht minuten later had Fred nogmaals pech toen zijn volgende poging rakelings naast ging. Maar De Smalen bleef op scherp en had in de 15e minuut wel succes toen Rijk Rijnders, nu van rechts, de bal op maat voor het gretig en hard inkoppende hoofd van Fred de Smalen bracht. Éénmaal kwam Roda nog in de knel en wel in de 25e minuut. De bij een reddingspoging licht gebles seerde Henk ten Ham was reeds ge passeerd. maar als een rots in de bran ding keerde Wilgred v. d. Pas vanaf de doellijn het dreigende gevaar. Het laatste fluitsignaal van de rustig leiden de Larense scheidsrechter N. Poort maakte een einde aan de zeer sportie ve wedstrijd en toen stormden de Leusdense supporters het veld op om de kampioenen in de bloemetjes te zetten en Janus Visser maakte snel de bijbehorende statiefoto. Ook Oranje Leeuwen bleef niet achter en uit handen van de opperleeuw H. Hoeveling ont ving Roda-captain Ron van Ooijen een mooie bos bloemen. De 's avonds in het clubhuis volgende hulde was bijzonder gezellig, maar het aangekondige ,,open huis" is niet helemaal uit de verf geko men. Binnenkort wordt echter voor de vijf Roda-kampioensteams een recep tie gehouden. LEUSDEN/CENTRUM - Op de laatste speeldag van de lopende competitie Is Roda-zaterdagploeg kampioen geworden en gepromo veerd naar de 1e klasse. Terecht mag worden gezegd, want het elftal bleef thuis ongeslagen en leed buiten Leusden slechts 1 nederlaag. Oe uitslagen van 29 april waren: Benschop - Dofa 4-0 FZOP - Nijenrodes 4-1 JSV - Bunnik 4-1 Maarssen - Hercules 1-0 De Meern - VIOD 3-0 Or. Leeuwen - Roda '46 0-2 Eindstand: Roda '46 22 32 42-21 FZO 22 31 38-20 Benschop 22 26 42-28 Or. Leeuwen 22 25 26-27 De Meern 22 23 29-31 Bunnik 22 20 26-29 Hercules 22 20 23-32 JSV 22 19 32-35 Nijenrodes 22 18 29-33 DOFA 22 17 37-39 VIOD 22 17 22-40 Maarssen 22 14 24-35 DOFA 2 winstpunten in mindering. Roda '46 werd kampioen en Maarssen degradeert. Roda's zaterdagtrainer Martin Ruitenberg verloor wel zijn nieuwe ra cefiets, maar nooit zijn goede humeur.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 16