Wetering en Alandsbeek vierden koninginnedag met o.a. voetbal miss peach Leusder Krant - terugblik U kunt niet alles weten FOTOGRAFIE De Japanners Miyakawa, Kokado en Inoue (Osaka) hebben een nieuw foto grafisch procédé ontwikkeld. Het gaat om de toepassing van basisch tinchloride als een direct positief wer kend fotografisch materiaal. Genoemd zout verliest namelijk zijn reducerende eigenschappen door foto-ontleding in dien bet belicht wordt met ultraviolette straling. De lichtgevoelige laag, zo ver nemen wij verder, kan worden ver vaardigd door een mengsel van tinchlo- ride en natronloog (molevulaire ver houding 1 op 1) met elkaar te laten reageren en de neerslag te verspreiden in een polyvinylacetaat-oplossing en daarna te gieten over een polyester- drager. Wordt deze laag nu gedurende een minuut beeldmatig belicht met een hoge druk kwiklamp (voor de ul traviolette straling) op een afstand van 30 cm dan krijgt men een direct positief beeld indien hieropvolgend 5 seconden lang het in één procentige waterige op lossing van de fosfomolybdeenzuur wordt ontwikkeld Wordt zilver in de fotografie nu beconcureerd? Men is met de proeven en toetsingen nog niet klaar. f)f2/OOLt> I OVER: HOE LEEF j \K 4£LUkt<(4 j CjELUKICl^ -1 MEErrAAE IMÈL Rtffc A/fvv. fc) r1 i DONDERDAG 4 ME11978 Met een gaskanon voorop zorgde de Leusdens jeugd voor een luid ruchtige reveille Op de groene heuvel In De Wetering konden verschillende kinderspe len gedaan worden LEUSDEN/CENTRUM - Onder een vriendelijk 1 mei zonnetje hebben de wijkraden de Wetering en Alandbeek hun programma voor Koninginne dag kunnen afwerken. Rond half twee gingen de zeepkisten van start. Ondanks de zeer vroege aankondi ging van dit evenement met een cir culaire binnen de wijken en in deze krant hadden slechts 8 ploegen voor deze race ingeschreven, waaronder een aantal zeer kunstig in elkaar ge schroefde zeepkisten. In diverse manches kwamen de be ste vier te voorschijn die daarna uit gin- qen maken wie het sterkst was. Eric de Koning en Ronny Hoeben bleken het snelst te zijn met op de 2e plaats het duo Marco en Wim Zwetselaar. Op de 3e plaats kwam het koppel Egbert Jan sen en Maurice Baron, terwijl de rij ge sloten werd door Robin Terpstra en Marco Vogelaar. Door de qerinqe deelname bleek er ruimte te zijn voor zeepkisten-race met vaders en moeders als gangmakers. Dit was een zeer geslaagde variatie en het viel sommigen toch nog wel tegen het ca. 80 meter lange parcours in een be hoorlijk tempo af te leggen. Bij de fietsenrace kwamen zo'n 14 jongens aan de start die uiteraard in diverse manches streden. De uiteindelijke win naars waren 1Marco Seinstra (12 jr.), 2. Erik Gründman (10 jr.), 3. Boy de Hoop (8 jr.). Uiteraard bleven de meisjes bij deze fietsen-race niet achter De dametjes vochten verbeten om de ereplaatsen waarbij uiteindelijk Alexandra Marinus, Eline Hoeben, Karin Polkamp, Karen Nagelkerke en een wat verdwaalde jongen Vincent Soren met het ere-me- taal gingen strijken. Bij de kleintjes kwam Jachenka Willems (3 jr.) als snelste uit de bus. Als een volleerde coureur ging zij over het par cours en liet alle tegenstanders(sters) achter zich. Zij reed geen meter meer dan nodig was, want precies op de fi nishlijn stopte zij en stapte van haar fiets. De organisatoren hadden rond het parcours gezorgd voor de toeschou wers, want er was in grote hoeveelhe den, bier, frisdrank en warme worst aanwezig. VOETBAL Ab Hofstee voorzag de wedstrijd Alandsbeek -De Wetering van des- kundologisch kommentaar Tegen half vijf werd een aanvang gemaakt met de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen de Wetering en Alandbeek. Een grote schare publiek kon de diverse creaties waarin de spe lers aantraden bewonderen. Opmerke lijk veel dames stonden in de ploeg, met daar tussendoor een aantal clowns, een pater, een Noorman en enkele niet nader te definiëren figuren. Nadat ieder zijn rugnummer had ontvangen, kon presentator Ab Hofstee de spelers aan het publiek voorstellen Burgemeester Rademaker in jacket en bruine ribcord hoed zat rustig op zijn eenpoots stoeltje te wachten tot hij de aftrap kon verrich ten. Toen hei eenmaal zover was bracht hij met een harde trap de bal aan het rollen. Wat er toen allemaal gebeurde laat zich moeilijk beschrijven. Reporter Hof stee had het er in het begin ook moeilijk mee. De doelverdediger van Alands beek, door de verslaggever tante Truus genoemd, nam de bal in een bood schappentas mee naar de middenstip. Gevechten als bij rugby ontstonden op het veld. waarbij door de wat chaoti sche leiding een gewonde viel. Een 2- tal zusters waren met een als brancard omgebouwde keukentrap snel ter plaatse om de gewonde snel wat alco hol toe te dienen. Dat hielp. Door de verwarring die ontstaan was kon men een doelpunt scoren. Heftige tonelen speelden zich daarna nog af en toen de scheidsrechter die zelf soms aan het spel deelnam, voor de rust floot, stond de Wetering met 3 tegen 2 voor. Het uitgedeelde bier viel er vlot in bij de spelers en men ging zich daarna weer opmaken voor de tweede helft, die merkwaardig genoeg korter zou duren, dit werd n.l in een onderonsje tussen scheidsrechter en reporter uitgemaakt. Je moet je voorstellen dat Corver en Theo Beitsma de spelduur bepalen van een ere-divisie wedstrijd. Hoewel' Na de rust werd de strijd nog heviger en harder, waardoor de zusters nog di verse malen in actie moesten komen. Dicht bij het doel van Alandsbeek ont stond plotseling een vreemde situatie. Een speler bleek plotseling in verwach ting te zijn en de hele ploeg assisteerde bij de bevalling van een gezonde bal Bij het laatste fluitsignaal was de stand 4 tegen 4. waarmee een ieder tevreden kon zijn. De werkgroepen uit de beide wijken zijn veel dank verschuldigd aan de firma Pon, die voor de bekende blauwe vlaggetjes en diverse prijzen zorgde. In dit verband dient ook ge noemd te worden Gebr. De Vor uit Achterveld, fa. v d. Berg, de gemeente Leusden. Ab Hofstee, die op een bij zondere wijze verslag deed van de voetbalwedstrijd en last but not least burgemeester Rademaker voor zijn aanwezigheid en het verrichten van de aftrap. Zonder deze mensen en de vele vrijwilligers zouden de vele activiteiten van deze dag niet gerealiseerd kunnen worden. Het aantal kinderen dat aan de optocht deelnam, was niet zo erg groot. Het zullen er ongeveer zeventig geweest zijn De poppenkast trok een vol kleuters De Leusdenaren toonden weinig belangstelling voor het Oranjebal, dat maandagavond werd gehouden Tijdens de aubade voerde Gradus van de Hengel, als voorzitter van het Oranjekomité, het woord Doelschieten in Leusden/Zuid. Stijlvol verrichtte burgemeester Rademaker de wedstrijd tussen Alandsbeek en De Wetering bij de voetbal- Flessen met Hessen vullenHet lijkt zo simpel, maar dat is het niet! De kinderspelen in Leusden/Zuid, gistermiddag, kregen ook veel belang stelling, zoals hier bij de timmerhoek. A&AJOlP OI/EE: HCe LFEF IK Enkele van de deelnemers aan de aubade

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5