Zwem diploma's Pon Voorwaarts in de overgang kampioen Impala viert tweede lustrum SIHNCT LTV Leusden 1 WK- voetbal pp t.v. Uitslagen Lookhorst Roda (zat.) aktief Impala won laatste wedstrijd Verlies en winst Leusder Krant - Sport DONDERDAG 11 ME11978 11 LEUSDEN/CENTRUM - Van don- j derdag 1 tot en met zondag 25 juni 11 a.s. - practlsch de gehele maand - wordt voor velen het leven beheerst door de wereldkampioenschappen I voetbal in Argentinië. Behalve per radio wordt ook via de TV vrijwel het gehele programma uitgezonden en de allesoverheersende vraag daarbij is: zal Nederland het er net zo goed (of beter?) afbrengen dan In 1974? k Wat de TV betreft ?s het ontvëngst- p schema als volgt Donderdag 1 juni: I119.0019.55 uu. Ned 1 Openingsce remonie 119 55-21.45 uur Ned 1 W Duitsl - I Polen Vrijdag 2 juni: 118 40-20.30 uur Ned. 1Frankrijk- Italië 21.40-23.30 uur Ned 1 Tunesië- Mexico 00.10-02.00 uur Ned 1 Argent -Hon garije Zaterdag 3 juni: 18.40-20 30 uur Ned 1Zwederv-Bra- zilié 21 40-23 30 uur Ned 2 Iran-Neder- land (met in de rust een samenvatting van Sparife-Oostenrijk). 23.40-24 00 uur Ned. 2:Samenvatting van Peru-Schotland en nabeschou wing van Iran-Nederland Dinsdag 6 juni: 18.40- 20 30 uur Ned 1. Italiè-Hon- garije 21 40-23 30 uur Ned 2: Mexico-W. Duitsland 23 40-00 10 uur Ned 2: Samenvatting Polen-Tunesië 00.10-02 00 uur Ned. 2: Argenti- nië—Frankrijk Woensdag 7 juni: 18.40-20 30 uur Ned. 1: Brazilië— Spanje 21.40-23.30 uur Ned 1: Nederland- Peru (in de rust een samenvatting van Oostenrijk-Zweden) 23.40-24.00 uur Ned 1Samenvatting Schotland-lran en nabeschouwing Ne- derland-Peru Zaterdag 10 juni: 18.40-20.30 uur Ned. 1:Frank- rijk-Hongarije 21 40-23.30 uur Ned 2: Tunesië-W Duitsland 23.40-00.10 uur Ned 2: Samenvatting Mexico-Polen 00.10-02 00 uur Ned 2: Argentiniè- Italië Zondag 11 juni: 18.40-20.30 uur Ned 2: Brazilië-Oos- tenrijk of Zweden-Spanje (de keuze wordt t z.t. bepaald door de poulestand) 21.40-23.30 uur Ned 1Nederland- Schotland (in de rust een samenvatting van Brazilië-Oostenrijk of Zweden- Spanje) 23 35-24.00 uur Ned. 1Samenvatting van Peru-Iran en nabeschouwing van Nederland-Schotland. Van de tweede helft van het programma zendt de NOS alle belangrijke wedstrij den uit. Omdat uiteraard niet bekend is. welke landen zich hebben geplaatst, volgen hier de ontvangsttijden. Woensdag 14 juni: 18 40-20.30 uur Ned. 1: rechtstreekse reportage 21.40-23.30 uur Ned. 1idem. met in de rust een samenvatting van de tweede om 18.40 aanvangende wedstrijd 23.40-24 00 uur Ned. 1Samenvatting van de tweede wedstrijd, die om 21.40 uur begon. Zondag 18 juni: 18.40-20.30 uur Ned. 2: Rechtstreekse reportage 21 40-23.30 uur Ned. 2: Idem. met in de rust samenvatting van de tweede wedstrijd van 18.40 uur 23 40-24.00 uur Ned. 2: Samenvatting van de tweede wedstrijd van 21.40 uur. Woensdag 21 juni: 18.40-20.30 uur Ned. 1Rechtstreekse reportage 21 40-23 30 uur: Ned. 1 Idem. met in de rust samenvatting van de tweede wedstrijd van 21.40 uur. Donderdag 11 mei: 17.00 uur: korfbal Antilopen 1-OSV 1 op het Buiningpark 19.00 uur voetbal (vr.) Hoogland 1 en 2 tegen Roda-zaterdag 1 en 2 aan de Zevenhuizerstraat te Hoogland Vrijdag 2 mei: 19 30 uur 2e deel van het volleybal- houmooi van Impala '77 in sportzaal Groenhouten Aansluitend prijsuitrei king 19.40 uur: zomeravondvoetbal SV van Gent- Pon Voorwaarts 20.00 uur zaalvoetbal Pon Voorwaarts- Walk Inn Boys in sporthal Strijland te Nijkerk. Zaterdag 13 mei: 14 00 uur voetbaltournooi Cobu-Boys (Heliumweg, Amersfoort) met onder meer deelname van Roda-zaterdag 1 Zondag 14 mei: hele dag: echtparentournooi LTV de Eemelaar op het Kerstenssportpark te Achterveld Maandag 15 mei: Provinciaal wielerkampioenschap van Utrecht voor liefhebbers, (start 9 00 uur), veteranen (10.15 uur), nieuwelin gen (11.30 uur), junioren (13.30 uur) en amateurs (14.45 uur). Woensdag 17 mei: '9.30-21 00 uur receptie tgv het '0 jarig bestaan van de VVLOS Impala 'n sportraal Groenhouten LEUSDEN - De volgende kinderen slaagden in zwembad Bavoort voor het zwemdiploma: DIPLOMA A Rebecca Stemerding, Klaas van Be- ntum. Nicolaas Jan Brons. Peter Kuijper. Lindy Lodewijks, Marco Woerdman, Falco Clay. Wiljan Budding, Ronnie van Daatselaar, Na- tasja Hendriks. Frans Gravendaal. Ge- rhardine Sturkenboom. Paul van Ruler, Dirk-Jan Verschuijl, Brigitta Karelse, Laila Otten, Louis van Zwol, Reinoud G. Chr. Miggels. Hervy Bosman. Irene Rippen, Willem van de Weerd, Ka- thelijne Huurdeman, Reinier Meuwis~ sen, Danielle Carola Elisa Feiten. Marco Bosman, Max Alewijn, Lisette Visser. Dick Balvers, Sander Lely, Da- mian van Oortmerssen, Arjan van Greuningen. Cornel Valkengoed, Marco Overbeek, Edwin F W. van Slooten, Andrea Nadine M Daleboudt. Wijnand Jansen. Anouk Haverkort. Gijsbertus Anthonius Voskuilen, Hennie Hofland, Taco Peut DIPLOMA B Anouk van der Helden, Karen Maas. Henk-Jan Marsman, Ronald Bosman. Esther v. Veldhuyzen, Erwin Stevens, Edwin C. de Geus, Marco Out, Jolanda Pluim, Erica Hazeleger, Rik van der Helden, Willem-Hendrik van Heemstra, Erwin de Kruijff, Vera Zwambag. Theo Zwambag, Adriaan Hendriksma. Peter van Lier. LEUSDEN/CENTRUM - Pon Voor waarts bevindt zich in de overgang van het zaal- naar het veldvoetbal. Met 12 mei als topdag en twee wed strijden, die vrijwel op hetzelfde tijd stip beginnen. Vanaf 19.40 wordt In Amersfoort de zomeravond-com petitiewedstrijd tegen SV van Gent gespeeld en om 20.00 uur begint te gen Walk Inn Boys de „thuiswed strijd" in NijkerK en dat is ook de laatste zaalwedstrijd van de lopende competitie. Ondertussen speelden de blauwwitte VW-ers op vrijdag 28 a- pril tegen Sparta in Nijkerk. Direct na de aftrap schoof Dick van Daal de bal naar Nico Vedder, die onhoudbaar inschoot. In dezelfde minuut werd het 1-1 en even later zelfs 2-1 voor Sparta. André Snoek kon nog voor de wisseling de tot 3-1 opgelopen stand op 3-2 brengen. Kort voor af loop werd met nog een Sparta-treffer de nederlaag voor Pon Voorwaarts definitief. In de zomeravond-veldcompetitie ontving Pon Voorwaarts op eigen veld de Amersfoortse Tankwerkplaats. Dat gebeurde op woensdag 3 mei In de 10e minuut kwam de Volkswagonploeg op achterstand, maar 5 minuten later maakte Willem Houdijk, zwaar gehin derd. koppend gelijk Na de pauze schoof Piet Visser de bal, uit een indi recte vrije trap in het strafschopgebied, naar Ron van Ooijen, die zeer beheerst inschoot. Pon-keeper Bert van de Berkt hield zijn doel in de tweede helft dicht en Willem van Houdijk bracht met een strak schot van wel 35 meter de Tank werkplaats volledig in de vernieling. Met aanvoerder Hessel de Ruig als grote animator won Pon Voorwaarts de wed strijd verdiend Ook de derde wedstrijd van de Pon reserves ging verloren Tegenpartij Nefkens scoorde na een kwartier de openingstreffer. De slecht lopende „motor" van de Volkswagenjongens le verde een 0-3 ruststand op Ook in de tweede helft kreeg Pon geen rust in de ploeg, al scoorde Dick van Daal na 0-4 met een schitterende kopbal tegen. De „herhaling" van deze goal even later werd met enige moeite nog net van de doellijn gehaald. Keeper Feldman was al gepasseerd toen Peter Bos de 5e Nefkenstreffer kon keren. Dat gebeurde echter als handwerk en de daardoor toegekende penalty betekende toch nog 1-5. Maandag 8 mei speelde Pon Voor waarts 1 tegen Polynorm op het IJs- selmeervogelsterrein te Bunschoten In de eerste helft waren beide partijen goed aan elkaar gewaagd. Na de doelwisseling draaiden de Leusdena- ren veel beter en in de 5e minuut kon Richard Manuhutu voor Pon scoren. In de 12e minuut mochten de Voorwaart- sen een penalty nemen, die door Ad riaan de Ridder keihard werd ingeko- geld. Even later lukte het Cees Hoekstra zijn doelpunt te maken en met nog een kwartier te spelen bracht Sjaak Froon met een strak schot de stand op 0-4. Pon Voorwaarts permitteerde zich nog de weelde een strafschop te mis sen en net voor het einde kon Polynorm de bekende eer redden De 1-4 eind stand was geenszins geflatteerd. LEUSDEN/CENTRUM - Met nog twee wedstrijden te spelen werd het zondagse mixed team van de LTV Leusden door aan het Valleikanaal met 5-3 van Odijk 1 te winnen kampioen van de 5e klasse Greet Spijkman, Margriet van Loo, Joop van Loenen en Jan-Pe ter van Doorn moeten nu nog (in Rot terdam?) een promotiewedstrijd spelen om in de 4e klasse te komen. Inmiddels een leuk succes voor de jongste ten nisclub van Leusden. Voorzitter Jos van Marissing huldigde na de wedstrijd met trots en met bloemen zijn eerste kam pioenen en weldra werd de prestatie met champagne beklonken Jammer voor de LTV Leusden blijft het feit, dat de voorgenomen uitbreiding van het tennispark - op eigen kosten wil „Leus den" twee nieuwe banen met kunst stoffen toplaag laten aanleggen - nog steeds niet kan worden gerealiseerd. De onderhandelingen met de ge meente duren nog voort en dat kan nog wel „even" duren. Het aan de vereni ging toe te kennen „recht van opsta)" is hier de sta-in-de-weg. De nieuwe ba nen vragen een aanlegtijd van circa drie maanden en als niet spoedig kan wor den begonnen, betekent dat wel, dat de lange wachtlijst dit seizoen blijft be staan. Ondertussen blijft ook het heren- zondagteam goed in de running. Nog steeds zonder nederlaag versloeg He ren 1 (5e klasse) in de keistad 't Stort met 0-6. Ook de zaterdagploegen hou den de (weliswaar negatieve) spanning er in Zowel Heren A als Heren B legde het loodje en beide teams verloren tot nu toe viermaal (3x met 0-6 en 1 x met 1 -5). De grote vraag bij de LTV Leusden is: wie van de twee zal uiteindelijk het beste resultaat behalen*? Een club met vier competitieteams kan nu eenmaal niet evenveel kampioenen opleveren. De zaterdaguitslagen waren: Doordraaiers-Leusden A 6-0 Leusden B-Westerveld C 0-6 LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel de Ruitenbergboys kampioen zijn gewor den. blijft Roda-zaterdag actief bezig met voetbal. Zaterdag werd de stan- daardploeg, na 2 overwinningen en evenveel gelijke spelen, 3e in het toernooi van de v.v. Zeist Roda klopte Hertha (Vinkeveen) met 1-0 om de 3e en 4e plaats. Hedenavond (11 mei) spe len Roda 1 en 2 in Hoogland aan de Zevenhuizerstraat vriendschappelijk tegen Hoogland 1 (4e klasse KNVB) en Hoogland 2 en a.s zaterdag behoort Roda 1 tot de deelnemers aan het toernooi van Cobu Boys, dat om 14 00 uur begint aan de Heliumweg in de keistad. VOP (1A). Posthoorn (2A) en Hoevelaken (kampioen 1A) spelen in poule 1 en Sova (hoofdklasse, Cobu Boys (1B) en de nieuwe 1e klasser Roda'46 vormen de andere poule. 23 40-24.00 uur Ned 1 Samenvatting van de tweede wedstrijd van 21.40 uur Zaterdag 24 juni: 19.55-21 45 uur: rechtstreekse repor tage van de wedstrijd om de 3e en 4e plaats Zondag 25 juni: 19.55-21.45 uur: rechtstreekse repor tage van de finale, gevolgd door de sluitingsceremonie LEUSDEN/CENTRUM Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van de Vereniging voor Lichamelijke Opvoe dingen Sport „Impala" organiseert het bestuur van de.Leusdense gymclub een receptie. Deze vindt plaats op woensdag 17 mei [van 19.30 lot 21.00 uur] in de bar van sportzaal Groenhouten aan de Meent, ledereen, die Impala een warm hart toedraagt, is welkom. Een zeer sportieve geste van de jubilerende ver eniging willen wij u niet onthouden: in de uitnodiging voor de receptie is [voorzichtig] gevraagd de bij dit soort gelegenheden gebruikelijke bloemen e.d. achterwege te laten en inplaats daarvan een bijdrage te storten op giro no. 2047552 t.n.v. Impala, p a Zon nebloemlaan 3 te Hoevelaken. Het op deze wijze ontvangen bedrag zal worden overgemaakt aan de organisatie, die voor jeugdige gehandicapten sportbe oefening mogelijk maakt. Uiteraard laat Impala het niet bij deze receptie. Op zaterdag 20 mei zal in sporthal de Koppel te Amersfoort een groots opgezette gymnastiekuitvoering worden gegeven. Daaraan wordt door vrijwel alle leden op de een of andere wijze meegewerkt. Reeds vele maanden wordt hard getraind om e.e.a. tot in de puntjes geregeld te krijgen. De kleuters, jongens, meisjes en damesgymnasten en de leid(st)ers zijn voornemens er een zeer grote show van te maken. Het spektakel begint om 19.30 uur en duurt LEUSDEN/CENTRUM - Ook de laatste veldhandbalwedstrijd van de lo pende competitie wist Impala te win nen. Nederhorst, nummer 2 op de rang lijst, was de tegenpartij en speelde in feite alleen om de eer, omdat de Leusdenaren verleden week al kam pioen waren geworden. Na de openingsgoal van Ron Kersten kwam Nederhorst met een fel offensief al spoedig op 1-3. Dat bleek te veel voor de Impala's en Arris Leyenhorst, Her man Brouwer en Theo Prinsen (en twee treffers van de bezoekers) brachten de ruststand op 8-5. De Leusdenaren ble ven doorgaan en kwamen via Herman Brouwer en Jos de Valk op 10-5. Tot 10-8 kwam Nederhorst nog terug, maar daarmee was wel alle kruit verschoten. Het werd uiteindelijk, via doelpunten van Henko Wassenaar. Frank van Deijen, Ron Kersten en Herman Brouwer, gemakkelijk 18i-8 voor Im pala. Een waardige afsluiting van het Leusdense (ex) tweedeklasserschap. Het Impala-team dat kampioen is geworden. Beeld uit de wedstrijd, waarin de Impala-mannen het kampioenschap be haalden. LEUSDEN/CENTRUM - De uitsla gen van Lookhorst van deze week zijn: SENIOREN ZATERDAG Hoofdklasse: Lookhorst A - Hoogerheide B 4-1 2e klasse: Vleuten/De Meern - Lookhorst B 0-5 Heren 2e klasse: Lookhorst A - 't Laer A 2-4 SENIOREN ZONDAG tot circa 22.00 uur. Het Impala-bestuur hoopt, dat zeer vele Leusdenaren (en anderen) deze mijlpaal in het vereni gingsleven van nabij mee willen bele ven. ter bestrijding van de (helaas onvermijdelijke) onkosten moet entree worden geheven. Toegangskaarten f5,- p.p. zijn verkrijgbaar bij de fa milies: Holsbeeke, Maisland 3, Leusden-C, tel. 43412. Van Loon, Dordogne 5, Leusden-C., tel. 41915. Stoelhorst, Landweg 189, Leusden-C., tel. 43916. Hoksbergen, Wald. Pyrmontlaan 8, Leusden-Z., tel. 41020. Indien nog voorradig op 20 mei ook aan de sporthal. Overgangsklasse B: Lockhorst 1 - Vechtlust 1 3e klasse oost: Strokei 2 - Lockhorst 2 2-6 4e klasse west: Bosch en Duin 2 - Lockhorst 3 2-6 5e klasse west: Lockhorst 4 - Randenbroek 5 5-3 Heren 3e klasse; Lisse 2 - Lockhorst 1 5-1 Heren 4e klasse: Lockhorst 2 - Randenbroek 1 2-4 JEUGDCOMPETITIE In de woensdagmiddag districts competitie jongens bleek Ludenti A, op bezoek bij Lockhorst (met een invaller), met 1-7 sterker. In de zaterdagochtend districts competitie jongens begon Lockhorst (met 2 invallers) thuis aan de tweede helft Van Larsheim werd met 7-1 ge wonnen. De zaterdagmiddagteams LEUSDEN/CENTRUM - Bij de Bondsspaarbank, bij Philips en bij ieder ander bedrijf bestaat de goede gewoonte om door het opmaken van een verlies- en winstrekening .na te gaan, of de afgelopen periode al dan niet rendabel is geweest. Wat goed is voor bedrijven kan niet slecht zijn voor sport en daarom heb ik op een rijtje gezet, waar de Leusdense sportwereld in het afgelopen winterseizoen verlies heeft geleden en waar winst werd ge boekt. Ik begin maar met de negatieve posten. Dan ben ik daar ook het eerste van af. De handbaldames van Impala hadden dubbele pech en degradeer den zowel in de zaal- als in de veld- competitie. Sneu, lieve dames, maat daar kon ik ook niets aan doen. Ge woon met volle moed opnieuw begin nen. De micro-competitie verliep ook ongunstig voor Antilopen. Met de gradatie als gevolg. Op 't veld hebben de korfballers hun plaats in de 2e klas se veilig gesteld. TT CL heeftin de voorjaarscompetitie ook veel pech gekend en geen van de vele seniorenteams kwam met een goede plaats op de eindklassering, maar dat nu juist het standaardteam terug moest naar de 3e klasse, is toch wel bijzonder spijtig. Ook een stapje terug ging de voetbalclub Achterveld. Misschien niet onverwacht moest het hoofdklasserschap weer ingewisseld worden voor een plaatsje in dele klas se. Als troost moge gelden, dat Roda- zondag ook niet hoger speelt. Al scheelde dat een haartje, want de Leusdense ploeg ontsnapte met slechts 1 puntje voorsprong maar ter nauwernood aan degradatie. De Leusdense sportwereld maakte gelukkig ook heel wat promoties mee. De Avanti-dames werden onze aller eerste ongeslagen kampioen. Zonder een enkel verliespunt bovendien in de volleybalcompetitie. Nog groter is de prestatie van de waterpolo-Haaien. Ook zij promoveerden met louter over winningen (IQ stuks) en de bijzonder mooie doelcijfers van 178-54. Het was bovendien de derde achtereenvol gende promotie. De hockey-heren werden eveneens ongeslagen kam pioen. Zelfs al voordat burgemeester Rademaker lid werd van de club. He ren 1 stapte over naar de 2e klasse, waarin o.m. ook de stand aard ploeg van de keistad is te vinden. Bij de biljarters werd de wed- strijdploeg van de B. V. Leusden kam pioen in de hoogste klasse van het KNBB-district Eemland en nog ben ik niet aan het einde van het rijtje posi tieve posten Ook Roda-zaterdag leg de beslag op de kampioenstitel en promoveerde voor de tweede maal in successie. Nu naar de 1e klasse. Slechts eenmaal begingen de roodzwarten de vergissing van een nederlaag In 1975 promoveerden de hand balheren van Impala naar de 2e klasse en onlangs werd het team in de veld- competitie opnieuw kampioen en daarmee eerste klasser. In de jongste zaalcompetitie werden de Impala's ..maar'' reserve-kampioen. Ook onze badmintonclub kwam in 2e positie op de emdlijst, maar promoveerde toch, al was dat dan ,,bij keuze". En als ik nu alle minnetjes en plusjes bij elkaar optel komt de Leusdense wintersport toch wel met een mooi rendement op de proppen. PC. (gemengd) begonnen ook aan de tweede competitiehelft met als resul taat. Chefana A - Lockhorst A 1-4 Lockhorst C - Maarn 5-0

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11