uwelier Rosenboom opende ieuwe zaak op de Biezenkamp zouden echtpaar Stoutenburg Asfaltering wegen in Princenhof Wijziging ophalen huisvuil choolsportdagen Dit is maar ééi voorbeeld... Leusder Krant - Loep op Leusden ,,Ja, ik ga naar mijn moeder, maar ik zal er voor zorgen dat zij bij jou komt." VROUWEN BELLEN VROUWEN AMERSFOORT Vrouwen uit Amersfoort en omge ving zijn al geruime tijd bezig met het opzetten en voorbereiden van een Vrouwen Bellen Vrouwen (VBV)- telefoon in Amersfoort. Dinsdag 2 mei a.s. is het zo ver dat de telefoon van start kan gaan. In Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Leeuwarden, Roermond en Utrecht bestaat al een aantal jaren zo'n vrouwentelefoon. Ze onderscheidt zich van andere telefonische hulpdiensten doordat ze er alleen is voor vrouwen en werkt aan emancipatie aan beide kanten van de telefoon op basis van gelijk waardigheid. De Stichting VBV wil praten met vrouwen die zich in moei lijkheden bevinden en problemen hebben die voortvloeien uit de speci fieke rol die de vrouw in deze samen leving is toebedeeld. Bovendien maakt zij gebruik van een uit gebreide sociale kaart met „vrouwenvriendelijke" informatie. Het is niet de bedoeling dat de tele foonvrouwen zich opstellen als „hulpverleensters"; het gaat erom dat vrouwen die opbellen, kunnen praten met een andere vrouw, die niet allerlei vooroordelen op ze los laat of direkt met oplossingen komt aandragen. Vrouwen kunnen bellen over alles wat hen bezighoudt: als het huishouden en de kinderen haar te veel zijn; als zij kontakten wil leggen en niet weet wat de mogelijk heden zijn; als ze nadenkt over echt scheiding; als ze informatie nodig heeft; als ze gewoon maar praten wil. De Vrouwentelefoon zal op de maandag- en vrijdagochtenden van 9 tot 12 uur en op de dinsdag- en woensdagavond van 8 tot 11 uur open zijn, met uitzondering van feestdagen. Het telefoonnummer is: 033-24520. CITAAT VAN DE WEEK Voor deze week hebben we weer een aardig citaat voor u opgeduikeld, om in deze tijden zo nu en dan aan te denken: „Een debat ontaardt al gauw in een verhit gesprek, waarbij twee mensen tegen elkaar praten en naar zichzelf luisteren' En daar is niets persoonlijks of politieks mee bedoeld, geloof me Volgende week, zelfde tijd, zelfde plaats. Een prettig, zomers weekend toegewenst, door P.S. LEUSDEN-CENTRUM - Maandag werd de nieuwe juwelierszaak van de heer W. Rosenboom officieel geopend met een receptie in de nieuwe zaak aan de Biezenkamp, waar voorheen kapper Steggerda in was gevestigd. De belangstelling voor deze opening was groot. De heer en mevrouw Rosenboom zijn er in geslaagd om een aantrekkelijk in terieur te kreêren, waarbij natuurlijk de grote hoeveelheid bloemstukken ter gelegenheid van de opening extra fleur verleenden aan het totaal. Vanaf deze plaats wensen we deze nieuwe vestiging in Leusden veel succes toe. 50 jaar met elkaar doorbrachten. Als gewoon timmerman begonnen heeft de bruidegom het gebracht tot afdelings chef. Zijn echtgenote is geruime tijd werkzaam geweest bij het Nijverheids onderwijs. Zij was in die tijd een van de weinigen die in het bezit was van het Nijverheidsdiploma en daardoor be voegd was om les te geven. Oerlemans kan heel wat vertellen over de tijd dat hij bij de firma Tijsseling werkzaam is. Over de opbouw van het bedrijf en vol trots toont hij zijn albums met foto's waar de hele opbouw van de bedrijfsgebouwen is te zien Ook de branden in de oorlogsjaren in deze ge bouwen waarna in de Duitse kranten foto's hiervan kwamen te staan met het onderschrift „zo brandt Londen". De heer Oerlemans is in verband met zijn 40-jarig dienstverband onderschei den met de medaille van de Nederland se Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Tevens is hij in verband met dat 40-jarig dienstverband ook Koninklijk onderscheiden als Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De receptie die werd ge houden in 't Trefpunt te Nijkerk werd druk bezocht. Velen kwamen het echt paar hun gelukwensen aanbieden. LEUSDEN - In de week van 16 t/m 19 mei zullen een aantal wegen in Prin cenhof van een asfalt-toplaag worden voorzien. Het betreft hier de Groene Zoom tussen de Burg. de Beaufortlaan en de Noorderrandweg, de Larixlaan, de Olmenlaan en de Kastanjelaan. De aan genoemde wegen gelegen bedrij ven zullen over de uitvoering van de werkzaamheden nog nader worden geïnformeerd. LEUSDEN - In verband met Pink steren wordt er maandag 15 mei geen huisvuil opgehaald Dit gebeurt op dinsdag 16 mei, tezamen met de wijken waar normaal ook op dinsdag het huis vuil wordt opgehaald. Op 16 mei dient met gewijzigde op- haaltijden rekening te worden gehou den. Het is dan ook raadzaam het huis vuil op die dag voor half acht 's och tends aan straat te zetten. DONDERDAG 11 ME11978 KRANSLEGGINGEN Vorige week donderdagavond vond op de begraafplaats Rusthof de jaarlijkse kranslegging plaats ter her denking aan de gevallenen uit de laatste wereldoorlog. Deze plechtigheid werd ook dit jaar weer bijgewoond door de am bassadeurs van Rusland en Polen en natuurlijk door de bur gemeesters van Amersfoort en Leusden. Na de kranslegging be zocht het gezelschap het Russi sche ereveld, waar door de am bassadeurs uit de Oostblok landen evenals door de beide burgemeesters kransen werden gelegd, evenals op de fussilade- plaats Koedriest en de graven van gevallen soldaten uit Polen, Joegoslavië, Roemenië, Hon garije en het graf van de on bekende Nederlandse soldaat. Vrouwelijke leden van het Russi sche ambassade-personeel leg den een bloem bij elk graf. De stille tocht in het kader van de dodenherdenking trok 's avonds enkele honderden belangstellin gen. Vanaf de Appelweg trok de stoet naar het monument en de begraafplaats Rusthof, waar kransen en bloemen werden ge legd. Op de foto's: beelden van de dodenherdenking. Kranslegging op de Russische begraafplaats. Op de foto: bur gemeester Rademaker van Leusden en burgemeester Vermeer van Amersfoort samen met de Russische ambassadeur. iTOUTENBURG - Woensdag 3 i herdacht het echtpaar A. Oerle- ns-Schreuder te Stoutenburg het dat zij 50 jaar geleden in het hu- lijk traden. De heer Oerlemans, 73 jaar is, is geboren in Hil- sum, terwijl zijn echtgenote die 76 r is. een geboren Stoutenburgse Beiden genieten nog een goede ondheid en het is hen niet aan te n dat zij deze leeftijd reeds bereikt >ben. let echtpaar dat vanaf de dag van huwelijk met een kleine onderbre- g in de oorlogsjaren steeds in Stoutenburg heeft gewoond, heeft vijf kinderen. Een van deze kinderen woont in Canada, terwijl de andere korter bij huis zijn gebleven. Er zijn 18 kleinkin deren. Tot grote vreugde van het echt paar was hun zoon uit Canada ook overgekomen om het feest mee te vie ren. De heer Oerlemans, die tim merman is, werkt nog steeds bij de fir ma Tijsseling in Nijkerk. Als hij gezond zal blijven hoopt hij in 1979 het feit te herdenken dat hij 50 jaar bij deze firma in dienst is. Beide echtelieden kunnen heel sma kelijk vertellen over de tijd die zij samen EUSDEN - Op 17, 24 en 31 mei en in Leusden weer de jaarlijkse ooisportdagen worden gehouden. 17 mei zijn de 5e en 6e klassers van basisscholen „De Rossenberg", ,De Bongerd", „Klimop", „Hamers- Wd", „Kinderland" en „Loysden" aan >eurt, op 24 mei de 5e en 6e klassers van de scholen in Achterveld en op 31 mei die van de overige basisscholen in Leusden-Centrum en -Zuid. Op de volgende onderdelen zullen proeven worden afgelegd; 60 m. snel- loop, duurloop, kastiebalwerpen, ver springen, hoogspringen en hand- balwerpen. KERMIS-PLEZIER De afgelopen week hebben de Leusdenaren (jonge en oud) hun hart op kunnen halen aan het kermlsver- tier op het terrein bij de Biezenkamp. Zowel de exploitanten als de be zoekers troffen het, want het vriendelijke lentezonnetje maakte, dat |e niet thuis hoefde te blijven kniezen. Het was dan ook behoorlijk druk op het kermisterrein met haar talrijke attrakties. De rupsbaan, de autoscooters, de caroussel, de zweefmolen en de kindermolen: het waren stuk voor stuk erg attractieve onderdelen van deze oranje-kermis. Minder te spreken waren we over de diverse gok-automaten, die her en der over het terrein waren verspreid. Op zich is daar niets op tegen, maar wel als er praktijken worden gebe zigd, die moeilijkheden in de hand werken, zoals bij het zogenaamde klokkespel, waar je voor een kwartje een kansje kon wagen. Alléén: er waren enkele uitzonderingen. Daar moest Je een gulden ingooien. Zag je dat te laat, dan was je je kwartje ge woon kwijt. „Kwartjes worden door de direktie niet teruggegeven", stond er dan. En de kinderen maar kijken naar de gleuf, waar hun kwar tje voor noppes in was gegleden Handig hoor, maar leuk? Nee. daar onder verstaan we iets anders. Op de foto's beelden van de vrolijke oranje- kermis. (advertentie) I1;- 1 I'M 1. j'tfcVII'j Jlll U!i.'. van de vele klasse-keukens, die U bi| de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige 1 JiP*5]|jg^ kunststot keuken ol zo n massiet eiken luxe l&wlRfe uitvoering de pnrs~kwS,n 'ede,e BovendienVoor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. de jeuken beurs ^^budenberg Laat U in ieder geval hel rustig kijken en vergelijken voordat U uw •keus maakt met ontgaan' Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en Voorstraat 39-41 gastvrij voor U en uw Te' (03498) 28 24 kinderen (maar ook voor uw Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur auto) en wij hebben de zaterdags van 10-17 uur grootste keus in Midden-Nederland maandags gesloten

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19