Alles over Ufo's „Miriam (34)" - bevrijding ran de vrouw door de igen van een man Het boek van de tulp „Dolfijneneiland": spannend jeugdboek GYULAILLYÉS: BEGRIP OP DE RAND VAN TWEE WERELDEN Mens, wat akelig!" 'N SF- NACHTMERRIE „DROOM MIJ DOOD", Sprookjes uit Israël: te fragmentarisch Postzegels: hoe en waarom MMfïMïM Samenstelling: Bert Vos Leusder Krant - boeken DONDERDAG 18 ME11978 i1 De film „Close encounters of the third kind" van de bekende regisseur Steven Spielberg heeft In leder geval één ding bewerkstelligd: de belang stelling voor de ufo's, de uniden tified flying objekts, Is sterk toege nomen. Het fenomeen Ufo is een tijdlang ondergedoken geweest In de are,"lieven van verschillende rege ringen, of bleef wat sluimeren In de talrijke tijdschriften van fanatieke aanhangers. Een werkell|k weten schappelijke benadering bleef vrij wel uit na het afsluiten van het be ruchte Condon-rapport en het Pro- ekt Blue Book, waaruit moest bllj- (en, dat Ufo's op misverstanden en outer fantasie berusten. Maar ufo's Itoren zich niet aan dat soort rap torten en daarom bleven ze maar romen, die niet geïdentificeerde rllegende objekten, die allerlei rreemde verschijnselen tot gevolg rebben, die mensen korte tijd ont roeren, die elektrlciteltsstoringen leweegbrengen en magnetisme ver- torzaken op plaatsen, waar dit voor dien niet werd gekonstateerd, Er zijn alrijke boeken verschenen over het fenomeen ufo. De ene schrijver Is nog ijveriger dan de andere In het rerzamelen van feiten en getuigen verklaringen. Daarom beginnen de neeste Ufo-boeken zo langzamer- tand tot vervelends toe op elkaar te Ijken. We kennen zo langzamerhand illemaal wel de feiten, maar tasten volkomen In het duister omtrent de oorsprong en het doel van de ufo. Wat moeten we ermee? Hoe we ook wenden of keren, de ufo blijft steeds weer opduiken. Weten schapsmensen, nuchtere militairen en piloten, maar ook boeren, burgers, middenstanders en kinderen worden met dit fenomeen geconfronteerd. De Frans-Amerikaanse schrijver-weten schapper Jacques Vallee schreef een boek over Ufo's, waarin het probleem weer eens anders wordt benaderd, dan gebruikelijk was. Hoewel ook hij gebruik maakt van allerlei getuigenverklarin gen, is hij systematisch aan het verge lijken geslagen en komt tot verrassende konklusies. „In dit boek waag ik een hypothese te onderzoeken dat Ufo's deel uitmaken van een controle-sys teem en dat zij niet noodzakelijk veroor zaakt hoeven te worden door buite naardse bezoekers en evenmin het re sultaat hoeven te zijn van onjuiste waarnemingen of practical jokes ten koste van misleidende getuigen," schrijft Vallee in zijn voorwoord van zijn boek „Ufo's kontroleren ons". „Als de ze hypothese op waarheid berust heb ben de getuigen een verschijnsel waar genomen, dat veel weg heeft van de wijze, waarop een thermostaat in een huis werkt Op dezelfde wijze zouden Ufo's kunnen dienen om de verhouding te reguleren tussen de bewust- zijnsnormen van de mens en de steeds ingewikkelder wordende wereld om boeken,voor u besproken hem heen die hij moet trachten te be grijpen." Vallee schrijft overtuigend en geïnspireerd. Hij weet alle zaken zo eenvoudig mogelijk de catalogiseren, te analyseren, zonder dat er ingewikkelde termen aan te pas komen. Of hij tens lotte ook de lezer van zijn gelijk zal we ten te overtuigen? Het is in ieder geval de moeite waard om het boek te lezen. „Ufo's controleren ons" is zonder meer een boeiende verkenning in de wereld van het ongewone. BEZOEKERS UIT DE RUIMTE Wie het Ufo-fenomeen niet eenzijdig wil bestuderen, zou het boek van Adolf Schneider „Bezoekers uit de ruimte" eens ter hand kunnen nemen. Naast het vermelden van allerlei feitenmate riaal over ufo's, duikt Schneider in de verre historie en legt verbindingen tus sen het toen en nu, zoekt paralellen, vergelijkt en komt tot bepaalde kon klusies Aan de andere kant vertelt Schneider erg boeiend over allerlei wetenschappelijke experimenten, zoals de opheffing van de zwaartek racht en andere „vindingen uit de we reld der ufo's", die nu nog niet door de aardse wetenschap zijn gerealiseerd, maar waar driftig naar wordt gespeurd door vooraanstaande wetenschapbe drijvers, maar de toon waarin dit alles is gesteld, dwingt tot nadenken. Erg boei end vooral voor hen, die niet moe wor den alle hypothesen rond het fenomeen ufo te bestuderen en te interpreteren. „Ufo's controleren ons", door Jacques Vallee. Vertaling C. van Opstal. Uitgave J. H. Gottmer te Haarlem In haar bekende Tref- reeks. paperback, 1978. „Bezoekers uit de ruimte", door Adolf Schneider. Vertaling J. Fa- ber. Uitgave J. H. Gottmer te Haarlem, Trefreeks. 1978. Op dit moment bloeit de tulp. De Keukenhof trekt duizenden binnen- en buitenlandse be zoekers. De bollenvelden verto nen een fascinerend scala aan kleuren. Maar wat weet u eigenlijk van deze bloembollen? Dat ze in de oorlog bij gebrek aan beter voedsel werden gegeten bijvoor beeld. Maar ook, dat de tulp de lieveling was van sultans? Eens een bron van luxe en bankroet voor welgestelden? De tulp is véél meer. Dat blijkt overduidelijk uit het boek van Tom Lodewijk „Het boek van de tulp", kortgele den bij de uitgeverij A. W. Sijthoff te Alphen aan de Rijn versche nen. Zeer rijk geïllustreerd in kleur en zwart-wit wordt de geschiedenis van de tulp uitgebreid uit de doeken ge daan. En dat is heel wat. Daarnaast - speciaal voor de buitenlandse be zoekers die het boek kopen - een samenvatting van de tekst in het Duits. Engels en Frans. Met uitge breide bibliografie. Maar niet alleen staat er het nodi ge in dit boek over de geschiedenis van de tulp, er is ook enige aandacht besteed aan het kweken van tulpen in en om het huis, in de rotstuin of op het balkon, in de lente in huis en zelfs in de winter. Met verschillende praktische adviezen. U bent een fa natieke tulpen-liefhebber? Nou, wat let u? Dan is dit boek in ieder geval ook voor u geschreven! V. „Het boek van de tulp", door Tom Lodewijk. Beeld-research Leo Verbeek, met 400 Illustraties, waarvan de helft In kleur. Gebon den, 128 blz. Uitgegeven door A. W. Sijthoff - Alphen a.d. Rijn - 1978. Al enige tijd geleden verscheen bij de uitgeverij De Fontein te Baarn (een ook In science fiction gespecialiseerde uitgever) het jeugdboek „Dolfijnen- eiland" van de vermaarde SF-schrljver Arthur C. Clarke. Clarke schreef dit verhaal In 1963 en baseerde het op de Intelligentie van de dolfijnen. Deze zee-zoogdieren worden door geleerden als intelligent be schouwd. terwijl de kinderen er in het algemeen dol op zijn. De talrijke dolfinariums trekken dan ook duizenden, vooral jeugdige bezoekertjes, die verrukt zijn van de dolle capriolen van deze dieren. Clark laat z!|n verhaal grotendeels afspelen op een eiland In de Stille Zuidzee, waar Johnny door een toeval terecht komt. Op dit eiland heeft professor Kazan een laboratorium, waar hij Intelligentie-proeven met de dolfijnen doet. „Dolfljnenelland" is een spannend geschreven verhaal, dat door de jeugd van tien, elf jaar en ouder zonder enige moeite kan worden begrepen. Aanbevolen! V.J A „Dolfljnenelland" door Arthur C. Clarke, vertaald door Galt L. Berk. Uitgave: De Fontein te Baarn. Ge bonden 1978. Liefhebbers van horror en fantasy èn de liefhebbers van de magisch realistische kunst van de Nederlandse kunstenaar Karei Thole, kunnen hun hart ophalen aan de groot formaat-uitgave „Droom mij dood", met schitte rende, maar uiterst gruwelijke platen van Karei Thole en voortreffelijk aan sluitende tekst van de Vlaamse SF-schrljver Eddy C. Bertln. „Droom mij dood" ligt al enige tijd bij mij op de boekenplank en het heeft tijd gekost om me er zelf toe te dwingen om er iets over te schrijven. Want „Droom mij dood" is uitermate fascinerend, maar allesbehalve een prettig boek om te bekijken en te lezen. De uitermate beeldende teksten van Bertln - die al vaker heeft bewezen zich juist in dit genre thuis te voelen als een vis in het water - begeleiden de prenten van Thole, die op zich daardoor nog meer gaan spreken in alle gruwelijke details. „Droom mij dood" Is een SF-nachtmerrle, maar dan wel voor de echte liefhebbers. V. „Droom mij dood", door Karei Thole en Eddy C. Bertln. Met een voorwoord van Ernst Thole. Uit gave Bruna te Utrecht, groot for maat Gebonden. 1978. Gyula lllyés opent „Noenmaal op het kasteel" met de volgende zin: „De voormalige graaf, eens landheer van de poesta waar mijn vader het levenslicht heeft aanschouwd en de wereld heeft leren kennen, waar mijn grootouders en zelfs mijn overgrootouders geleefd hebben en gestorven zijn als employés of als contractarbeiders, heeft me een uitnodiging ge stuurd." De schrijver aanvaardt de uitnodiging en dan volgt een milde beschrijving vol inzicht van het bestaan van een voormalige graaf die zich, geworteld als hij is in de oude verhoudingen, staande houdt in een land, Hongarije, waar die verhoudingen diepgaand gewijzigd zijn. lllyés bezit het vermogen om met weinige, maar trefzekere woorden veel inzicht te geven. Maar belangrijker is dat hij afstand kan nemen (heel wat, zo kort na de „omwenteling") en een verhaal schrijft dat zonder rancunes en toch scherp een beeld op de rand van twee werelden schept. Hij is communist, maar weet zijn ideologie te scheiden van gevoelens die dieper gaan: meedogendheid met en begrip voor mensen, die de loop van de rivier van de geschiedenis als wrakhout achterlaat. 99 Wie naast „Droom mij dood" van Karei Thole nog niet genoeg heeft aan gruwelijkheden, moet niet verzuimen de nieuwe kollektie uit de oude doos van Leonard de Vries te kopen. „Mens, wat akelig" is de titel van griezelverha len uit de oude doos, ontleend aan de jaargangen 1867 tot 1885 van het „Po lice Illustrated News", het meest gele zen blad van Victoriaan Engeland Eigenlijk is het één bundel tegenstrij digheid, want uitgerekend in de Vic toriaanse periode bevond Engeland zich als het ware in een kuisheidsgor del. Als dan weer eens blijkt, dat blijk baar op het gebied van moord, marte lingen en dat soort gruwelijke zaken de tijdschriften vol stonden, is een duidelij ke parallel met het heden te trekken. Pornografie in de bioscopen is vnjwel verboden, maar de wreedste zaken worden zonder blikken of blozen op de aJ dan niet argeloze filmkijker losgela ten. Dat is trouwens niet de enige pa rallel die te trekken is. Ook de sen satiezucht van het publiek van toen is niet veranderd ten opzichte van het he dendaagse publiek, dat elke dag maar weer smult van allerlei moordverhalen in vooral de „publieksdagbladen". waarvan de Telegraaf blijkbaar het meest aan sensatie te bieden heeft. Kortom: „Mens, wat akelig" is erg cu rieus om door te bladeren en te lezen, maar je moet er wel een liefhebber van zijn. „Vrouw vermoord en aan stukken gesnedenijselijk geval van kaniba- lisme. een kind aangevreten door rat ten, een ontmoeting met de zeeduivel, jalouzie en wraak in de hogere kringen, „wreed gedrag van baron jegens echt genote" en nog veel, veel meer. Heerlij ke lektuur voor roddelgrage Victoria- nen. Maar ook nu nog om van te smul len, nietwaar^ „Mens, wat akelig", griezelverha len uit de oude doos, rijk geïllu streerd met authentieke prenten, door Leonard de Vries ontleend aan Police Illustrated News. Uit gave: Bruna Zn te Utrecht. Groot formaat, 160 bladz. Noenmaal op het kasteel, Gyula lllyés, bij Meulenhoff Amsterdam 1978. F. M. Een Amerikaanse universiteits- vlstad is het decor van de roman,Mi- Ivrtam (34)" van Alan Lelchuk. Miriam j is fotografe en dat gegeven ■Ij doortrekt het boek dat over iets heel wanders gaat: het recht van een vlvrouw om te leven zoals zij dat zelf vlwil Het woord feminisme komt in Ivhet wel erg Amerikaanse boek niet I-vóf nauwelijks voor. „Je hoeft niet ihter iedere neurotische vlag aan lopen, alleen maar omdat die 'ouwelijk is", zegt Miriam's psy- liater. Maar Miriam bevrijdt zich in haar huwelijk, dat remmend werkt op haar werk en haar sexuele leven om een zelfstandig bestaan te leiden en in die zin is het verhaal, ook al is er van enige ideologie geen sprake, wel in het veelbe- schreven genre in te passen. De persoonlijke gevoelens van Miriam worden neergezet door een man en dat wekt, achteraf terecht, enig wantrouwen. De erotische avon turen, de contacten met de enge echtgenoot, de psychiater op de achtergrond, het geeft de lezer al lemaal het gevoel een onechte we reld te betreden, niet-bestaande gevoelens te beleven van niet- bestaande mensen. Dat doet aan het boek, dat goed geschreven is, weinig af. De schrijver is tenslotte gerechtigd een eigen visie op een eigentijds maatschappelijk ver schijnsel te geven. Maar het ver hindert wel, dat het boek uit de veelheid aan literatuur op dit terrein opvallend tevoorschijn komt. De climax van het boek, de ver krachting van Miriam, is te voor de hand liggend om een diepe indruk te maken. De foto-tentoonstelling die eraan voorafgaat en die Miriam zelf tot onderwerp heeft, is in de reacties van de omgeving veel ster ker. Maar dat maakt de Ame rikaanse maatschappij niet begrij pelijker voor een Europeaan. Mlrfam (34) van Alan Lelchuk is verschenen bij Bruna Utrecht/Antwerpen - 1978. F.M. De Sprookjes uit Israël, keuze en vertaling van Dirk Kroon en ver schenen bij Bruna vormen op hun beurt weer een keuze uit de sprook jes die een Duitse maatschappjj bijeenbracht en dat geeft een frag mentarisch en slordig karakter aan de Nederlandse uitgave. Juist omdat het om een voor veel mensen volstrekt onbekend terrein gaat vraag je je met enige on gerustheid af wat er allemaal weg gelaten is. Het boekje blijft echter interes sant, om precies dezelfde reden. In de Europese sprookjes zitten her kenbare elementen en een enkel verhaal dat zo uit Hoffmann's vertel lingen of Grimm had kunnen komen. De oudere sprookjes (de uitgever claimt dat sommige ervan drieduizend jaar oud zijn) bevatten wijsheden, parabels en vergelij kingen die met de benaming „sprookjes" weinig meer van doen hebben, maar wel enig inzicht geven in de joodse tradities. De ver tellingen uit de geschiedenis van de joodse groepen uit Islamitische landen zijn werkelijk verrassend. Moeilijk voor een lezer die niets weet van de joodse geschiedenis zijn de vele verwijzingen naar figuren die daar een grote rol in spe len en van wie de uitgever best kleine biografieën had kunnen in voegen. „Sprookjes uit Israël", Bruna 1978. In de Nederlandse bewerking van Jan Bosman verscheen bij de Zuid-Ne derlandse Uitgeverij-Antwerpen/Cen trale Uitgeverij-Harderwijk in de serie „Hoe en waarom" een deeltje over postzegels Het gebonden boek(je) op groot formaat, is in eerste instantie be doeld voor jeugdige lezers, die postze gels verzamelen of van plan zijn er mee te beginnen. Het biedt een bijzonder goed overzicht van de geschiedenis van de postzegel, het vertelt over het ontstaan van een postzegel, de druk technieken, de misdrukken, de verval singen, hoe je moet verzamelen, wat er verzameld kan worden etc. Eén en an der is rijk geïllustreerd en aangevuld met een klein „woordenboek van de filatelie", waardoor ook de moeilijke woorden duidelijk worden verklaard Warm aanbevolen voor de jonge ver zamelaar. V. „Postzegels" - uit de reeks „Hoe en waarom", van de Centrale Uit geverij de Harderwijk. Bewerking: Jan Bosman. Gebonden; 1978. VVV AMERSFOORT STATIONSPLEIN 8.1 GEGEVENS STREEK VW OVER DE PERIODE VAN 18 T/M 25 MEI AMERSFOORT TENTOONSTELLINGEN MUSEUM FLEHITE, Westsingel 50: t/m 28 mei „Kinderspeelgoed uit eigen kollektie" van begin deze eeuw. O.a kinderspeelgoed, tover doos en serviesjes, di. t/m za. van 10 00-17.00 uur, zo. en fd. van 14.00-17.00 uur. KAPELHUIS. Krankeledenstraat: 13 mei t/m 6 juni groepstentoon stelling van gedraaide unica van 11 Nederlandse ceramisten Open: di. t/m za. van 11.00-17 00 uur JO KALF. Meridiaan 14b: tot 1 juni voorjaarsexpositie van specifiek Hollandse schilderkunst van o a. Oud Amersfoort Open: da gelijks van 12 00-14 00 uur en van 19.00-22.00 uur. dus ook zondags. AKZO CHEMIE, Stationsstraat 48: t/m 27 mei Agnes van den Bran denburg met olieverfschilderingen op de 11e etage van hel gebouw in de kantine. Open: di. t/m do van 14.00-16.00 uur ZIEKENHUIS DE LICHTENBERG. Utrechtseweg 293: t/m 31 mei Anton Pieck met enkele Amersfoortse plekjes door hem ge tekend in de tijd dat hij als dienstplichtige in Amersfoort hier ge legerd was. Open: ma. t/m vr. van 9.00-17.00 uur in hel revalida tiecentrum. ST. ELISABETH ZIEKENHUIS, Ringweg Randenbroek 110: t/m 24 mei Bert Snijder met reliëf schilderijen. AKC DE PLOEGH PLOEGHHUIS, Muurhuizen 159: 19. 20 en 21 mei André Spruit met schilderijen; Els Reinders met ce ramiek; Frans Kerkhof met een fo toproject „Stille en leegte". Open: vr van 19.00-22.00 uur. za. van 11.00-17.00 uur, zo. van 14.00-17.00 uur AMERSFOORT DIVERSEN AMERSFOORT RONDLEIDING WV AMERSFOORT, Sta tionsplein 8: ma. t/m za. rondleiding door de bin nenstad van Amersfoort, o.l.v een Hostess Team Amersfoort Tel. kon- takt opnemen met Catla v d. Vliet op de WV Amersfoort: 033-35151. Kosten zijn 60 per groep van mi nimaal 20 personen SPEEL-O-THEEK VOOR GE HANDICAPTEN, bij VW Amers foort in de kelder Iedere wo middag van 14.00-17.00 uur en za.morgen van 10 00-12.00 uur. TINGIETERIJ, Kamperbin nenpoort: Op werkdagen van 9.00-18 00 uur en iedere za.morgen van 9.00-17.00 uur. Hier wordl een permanente tentoonstelling gege ven. Inl. de heer Van der Wal. Tel. 033-20125. STADHUIS, Amersfoort stad huisplein: „Kunst voor één piek," artotheek: werken te huur voor 1Alleen voor toepassing voor inwoners van Amersfoort DE INSTEE VROUWENCAFÉ, Zuidsingel 45: Elke 2e en 4e doavond in de maand. Tel. kontakl opnemen met Helen 033-29852 DIERENPARK AMERSFOORT, B.W. Laan: Veel grote dieren en andere leuke attracties Een leuke dag uit. Open dag van 8.30-18.00 uur. CONCEPT, Bisschopsweg: Keramiek en andere sieraden in een wisselende tentoonstelling Open: do van 14 00-17.00 uur, vr. van 10.00-17.00 uur, za van 10.00-17.00 uur. POTTENBAKKER EN KERAMIST, Pieter Dekker Soesterweg 179: Pieter Dekker maakt gebruiksvoor werpen, wandplastieken en beelden Ma t/m za van 10.00-17.00 uur en verder op af spraak. Entree is vrij. Verder voor groepsbezoek is entree en toegang op afspraak Tel. 19406 JULIANA VAN STOLBERGKA ZERNE, Leusderweg: Museum voor de historische ont wikkeling van het regiment van de geneeskundige troepen DE BRUG, Schuilenburgerweg 2: vr. 19 mei: Ruil- en instuifavond van de Stichting Geo. Aktiviteiten, Kring Amersfoort Aanvang 20.00 uur Za 20 mei: Leerlingen-optreden van de Regionale Muziekschool Amers foort Het Zuid-Amerikaans Orkest en het ballet van Daniel van Teese- ling. n.a v de afsluiting van het cur susjaar 1977/1978 Aanvang 20.00 uur, prijs f 3.75, f 2,75 voor kin deren. Kaarten vanaf ma. 8 mei bij de adm. van de Reg. Muz School, Muurhuizen 1-3, tel. 033-13427 en aan de zaal 's avonds. JACHTHAVEN, Hamseweg: Start van de fietstochten door de Eempolder, georganiseerd door in stituut voor de natuurbescherming educatie, zo 21 mei, o.l.v. een IVN-gids Verzamelen bij de Jacht haven om 14 00 uur. W1JKGEBOUW. L. Costerplein: De Philatelisten Ver Amersfoort or ganiseert do. 25 mei een slotbijeen komst met bingo, ruilen, veilen enz. Aanvang 20 00 uur. FILMHUIS, Appelmarkt 14: Za 20 t/m di 23 mei ,',De lange Franse Film". „La mamma et la pu- tain". AMERSHOF, Snouckaertlaan 11: do. 25 mei: Lezing Transcendente Meditatie georganiseerd door de Ver. voor alleenstaanden. Aanvang 20.00 uur. Toegang 2,50. JEUGDVOORSTELLING POPPENTHEATER TOERMALIJN, Koppelpoort: wo. 24 mei: „Het Gelukssterretje" voor kinderen van circa 10 jaar Toegang 3.50 incl. limonade of koffie. Aanvang 15.00 uur Tel. re serveren 19629. KREATIEF CENTRUM DE HOF, In de Flint, Conlnckstraat 58: ma. 22 mei t/m vr. 26 mei Open Huis ter afsluiting van het cursus seizoen, dagelijks van 14 00-17 00 uur en van 20.00-22.00 uur Men kan hier allerlei exposities van cursisten be wonderen. SOCIËTEITEN AMERSFOORT AD FUNDUM, Muurhuizen 165: Elke wo en za.avond vanaf 20.30 uur. CHIRON, Muurhuizen 165: Open di en do avond van 20.30 tot 24.00 uur. U wordt verwelkomd door een gastvrouw of gastheer. AMERSHOF, Snouckaertlaan 11: Ver. voor alleenstaanden op iedere do.avond. Iedere 2e en 4e wo lezing Transcendente Meditatie Techniek in rest. De Amershof EVANGELISCH TREFCENTRUM, Langegracht: Op iedere wo.avond vanaf 20 00 uur. Voor mensen van 18 t/m 35 jaar KERINAM KERKEN IN AMERS FOORT, Langestraat 61 nodigt iedereen hartelijk uil, op elke wo vanaf 12.000 uur. Aanvang 12.45 tot 13.25 uur. Gelegenheid lot een nagesprek DE HUIFKAR. Krommestraat 70: Open vr van 20 00-23 00 uur. DE INSTEE. Zuidsingel 45: Permanent open huis voor jongeren op wo. en vr. NVSH, Magneslumweg 4: Elke do in de maand vanaf 20.30 uur „Kom d'r in avond" met speciaal iedere 1e do. in de maand voor al- leenwonenden Introduktie is toegestaan VJV MEERWEGEN. Utrechtseweg 125: Diverse programma's voor de wer kende jongeren van 17 t/m 27 jaar Op alle avonden voor alle in lichtingen, tel. 13871, van 19.30- 20.30 uur DE WEVERSHOF, Weverssingel: Ontmoetingscentrum voor mensen met veel vrije tijd overdagOpen ma t/m vr. van 9 00-16 00 uur Toegang is kosteloos. WHAM TREFCENTRUM, Zuldsin- gel 45 (Bij de Instee in): Ontmoetingscentrum voor homo fielen in Amersfoort. Iedere ma avond van 20.00-24.00 uur KOFFIEBAR YOUTH FOR CHRIST. Verdistraat 57, achter de gymzaal: Elke za.avond vanaf 20 00 uur Toegang is vrij. Inl. 033-18023. DE KOFFIEBOON. Wijkgebouw Paladijnenweg: ontmoetingscentrum voor bewoners van Schothorst, elke wo morgen van 9.30-11.30 uur. EVANGELISCHE LUTHERSE KERK. Langestraat 61: Elke wo middag van 12.45-13.15 uur wordt er een mid- dagpauzedienst gehouden van Ke- rinam. De diensten worden door verschillende predikanten verzorgd Het Batzorgel wordt steeds bespeeld door Joop Zwart MAARN HOTEL REST. GROENEVELD, Amsterdamsestraatweg 42: za. 13 mei t/m 13 juni Susan Selleger en de heer Van Bergh, za. 20 mei NPB. Kampstraat. Kamer concert van Amsterdams Strijk kwartet. Aanvang 20.15 uur VROUWENCAFÉ, Julianapost Acacialaan 57: Iedere di.avond, voor alle inl 02154-12122 SOEST KOOPAVOND: Iedere vr tot 21.00 uur VROUWENCAFÉ, Molensoos, Molenstraat 142: Iedere 1e en 3e do in de maand LEUSDEN Wo. 24 mei in restaurant ..De Kop" een modeshow van Indonesische kleding

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11