irandioze show van mpala zaterdag a.s. tienjarig SNIKT Nationaal sport overleg lenswouw won toernooi van lmpala'77 Waterpolo-Haaiem zonder trainer Uitslag klaverjassen Zoetermeer Zomeravond voetbalcompetitie Roda '46 DONDERDAG 18 ME11978 Archieffoto tijdens het eerste lustrum. LEUSDEN/CENTRUM - Om binnen het kader van het welzijnsbeleid tot een samenhangend sportbeleid te komen, is het nodig een zo groot mogelijke coör dinatie te bewerkstelligen Daarom is in overleg tussen de georganiseerde Ne derlandse sportwereld cn de overheid LEUSDEN/CENTRUM - De kla- verjasclub Leusden Troef is het nieuwe seizoen begonnen. Met fris se moed en met meer leden dan in de vorige onderlinge competitie. De stand per 11 mei is als volgt: Mevr. Knol 5366 pt. Mevr. Pouli 5346 pt. Hr. v.d. Heiden 5339 pt. besloten een Nationaal Sport Overleg in te stellen. Op dinsdag 9 mei heeft in net cultureel centrum „de Flint" te Amers foort de installatie van de NSO-leden plaatsgevonden. De staatssecretaris van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, G.C. Wallis de Vries, sprak daarbij de installatierede uit. Ten behoeve van circa 4 miljoen georganiseerde sportbeoefenaars moet met kwaliteit, bereidbaarheid en pre sentatie als hoofdfactoren het beoogde resultaat in het zo uitgebreide „wel- zijnsland" worden bereikt. Ook de voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, jonkhee*- W.D.H. Quarles van Ufford, toonde zich verheugd over de totstandkoming van het NSO, dat uit 40 leden bestaat (20 verte genwoordigers van de overheid en evenveel uit de Nederlandse sport wereld) onder professor G. den Boef als onafhankelijke voorzitter. Hr. Knol 5133 Pt Mevr Arns 4817 Pt Hr. Arns 4775 Pt Mevr. Kuyper 4604 Pt. Mevr. v.d Berg 4568 Pt- Hr Bolt 4542 Pt Hr. v.d. Berg 4482 Pt Mevr. v. Egdom 4444 Pt Hr. Kleefstra 4379 Pt Mevr. Grimberg 4336 pt. Mevr. Bolt 4323 Pt- Hr. Kuyper 4144 Pt Mevr. Kleefstra 4054 Pt Hr. v. Egdom 3765 Pt Hr. Grimberg 3750 Pt Hr. Kool 3750 Pt LEUSDEN/CENTRUM - Onlangs heeft Z.K.H. Prins Bernard, naast wat daar reeds allemaal aan sportvoorzie- ningen bestond, het tweede en ruim 10.000.000,- kostende hy permoderne overdekte sportcomplex Olympus" (met sporthal, zwembad, enz.) geopend in Zoetermeer. Deze groeistad ten oosten van Den Haag telt op dit moment circa 50.000 inwoners en is dus groter dan Leusden. U hoort mij echt niet zeggen, dat onze ge meente i.z. sportaccommodaties een uitgesproken achtergebleven gebied is, hoewel de plaatselijke sportwereld nog heel wat mogelijkheden te kort komt. Onze (eerste) sporthal bestaat alleen nog maar vaag op papier, zodat o.m. de feestelijkheden rond „15 jaar Lookhorst" en het tweede lustrum van Impala niet binnen de gemeente grenzen kunnen plaatsvinden. In Zoetermeer gaat dat anders. In 1971, bij de presentatie van zijn Sport- nota, heeft de toenmalige wethouder van sport en recreatie, de heer M. T. H. van der Wou, ongeveer de volgende mooie woorden gesproken: „Een groeistad moet niet alleen zorgen voor woonruimte. Wonen, werken en recrea tie zijn vast met elkander verbonden en moeten daarom evenredig veel aan dacht krijgen." In Zoetermeer heeft men het niet bij woorden gelaten en beschikken de bewoners, naast diverse sportparken en kleinere ac commodaties, nu reeds o.m. over twee sporthallen, een schermschool, een manege, twee tennishallen, diverse zwembaden, enz. De sportbegrotipg tot 1984 beloopt niet minder dan 56 miljoen gulden en voorziet concreet in de realisatie van 30 sportvelden (voetbal, hockey, tennis), 3 sportzalen en nog eens 2 sporthallen. Daarnaast bestaan vergevorderde plannen voor de aanleg van nog meer zwembaden, een atletiekbaan, een bromfietscross baan, een squash-centrum en nog veel meer. Hetkan haast niet op. Hetbelang- rijkste feit is, dat Zoetermeer de pro blemen vóór blijft en dat is in Leusden nog lang niet het geval Nogmaals, Leusden is kleiner dan Zoetermeer, maar een groot punt van overeenkomst is, dat de bevolking van beide gemeen ten hoofdzakelijk uit forensen bestaat. Sport wordt in beide plaatsen veelvuldig beoefend. In beider sport mogelijkheden bestaat nu reeds een zeer groot verschil en dat wordt in de toekomst bijna zeker nog groter, in het nadeel van Leusden. Ik haal Zoeter meer echt niet aan om te pesten, maar als een goed voorbeeld. Toch ben ik blij. dat Leusden op tenminste één punt niet onder hoeft te doen voor „big bro ther". Zoetermeer is (na Utrechten Rot terdam) de derde plaats in ons land met een hockeyveld van kunstgras, maar ons (natuurlijke) grasvliesterrein is in Nederland uniek. „Goed gereed schap is het halve werk" bleek al weer eens waarheid, want de MHC Leusden werd kampioen en promoveerde naar de landelijke 2e klasse. De MHC Zoetermeer bracht het, spelend op hetzelfde niveau, slechts tot de tweede plaats op de ranglijst. Een grotere pres tatie van het kleinere Leusden! )pperstalmeester" Ed Raaijen bij een prijsuitreiking. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zater- viert de afdeling gymnastiek van v.v.l.o.s. Impala haar tweede lu- um. Om 19.30 uur begint in de ïersfoortse sporthal „de Koppel" groots opgezette show van de usdense gymnastiekvereniging iedere belangstellende is van irte welkom. In een snelle opeen- ging van een 17-tal onderdelen len alle deelnemende groepen, als van gymnasten mag worden rwacht, niet alleen figuurlijk maar letterlijk hun beste beentje ortzetten. De ruim 700 leden van jarige Impala-afdeling zullen op ferse wijzen uiting geven aan het ezier, dat zij beleven aan het loefenen van gymnastiek in het al- uneen en van de viering van het leede lustrum in het bijzonder. In de afgelopen maanden is hard ge ïnd om alle oefeningen goed onder knie te krijgen. Bijzondere aarjdacht werd besteed om de op muziek in gestudeerde ritmische onderdelen - al tijd staaltjes van grote precisie - perfect te laten verlopen. Daarnaast zullen meisjes van de keurgroepen aan toestellen turnen. Jongens gaan op alle mogelijke manieren springen en wat er allemaal met banken kan worden ge daan, zal blijken uit een van de andere nummers. Spectaculaire onderdelen met grote hoepels en vooral met de nieuwe springtafel zullen ongetwijfeld veel enthousiasme veroorzaken. Een 70-tal dames heeft zich bijzonder in gespannen om na het hanteren van naald en draad in fleurige kledij een aantal volksdansen te laten zien. On getwijfeld zullen de kleuters de show stelen en al meteen na de start tonen zij, dat kleine potjes grote oren hebben. De uit circa 30 man bestaande toestelcommissie zal met moeite het hoge tempo kunnen volgen om de at tributen voor de verschillende nummers op tijd gereed te zetten. Aan de hand van een uitgebreid draaiboek, met veel zorg samengesteld door de voorzitter van de technische commissie E. Raaijen, zal ieder van hen wel de juiste weg weten te vinden. Aan het begin van de avond zal de nieuwe ver- enigingsvlag worden ontvouwd en het feest wordt besloten met een demon stratie op de door een bijzonder gebaar van de gemeente verworven springtafel. gevolgd door een bloemen regen en dan hoopt het Impala-bestuur met alle aanwezigen op een geslaagde vienng van het tweede lustrum te kunnen terug zien. Het programma van de feestavond luidt: 19.30 u.: (kleuters): Kleine potjes hebben grote oren. 19.40 u.: (meisjes 6-8 jaar)- Bank- variaties. 20.00 u.: (meisjes keur): Ingrid. 20.05 u.: (meisjes 9-10): Parrots hi deaway. 20.10 u.: (jongens 6-8): Springvormen. 20 25 u.: (meisjes 11 -12): Langemat op niveau 20.40 u.(meisjes keur): Ma belle amie 20 45 u.: (meisjes 12-13): Ma baker 20.50 u.: (meisjes keur)- Langemaat- springen 21.05 u.: (meisjes keur): Yvonne 21.10 u.: (jongens 9-12) Lage bruggen 21.25 u.: (meisjes keur): Groovin with mr. Blue. 21.30 u.: (meisjes en jongens): Mini- tramp en valmat 21.45 u.: (meisjes keur): Gré. 21.50 u.: (meisjes keur): brug ongelijk en balk. 22.10 u.: (dames): Miserlou. 22.20 u.. (meisjes keur): Tafelspringen. Het bestuur van de v.v.l.o.s. Impala verwacht uiteraard alle ouders en bekenden van de leden te mogen be groeten op de lustrumuitvoering. Mede uit de opbrengst van de toegangskaarten 5,- worden de onkosten bestreden. Deze kaarten zijn verkrijgbaar bij de families Holsbeeke, Malsland 3, Leusden-C. (tel 43412), Van Loon, Dordogne 5, Leusden-C. (tel. 41915), Stoehorst, Landweg 189, Leusden-C. (tel. 43916), Hoksbergen, Wald. Pyrmont- laan 8, Leusden-Z. (tel. 41020) en in dien nog voorradig op zaterdag vanaf 19.00 uur bij de ingang van de sporthal. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag- vond werd in sportzaal roenhouten het tweede deel af- ewerkt van het recreanten- olleybaltournooi van lmpala'77. at de (luidruchtige) steun van een oepje enthousiaste supporters ermag, hebben de dames van Avanti 2 ervaren. Met een uitgebreid repertoire van aan de voetbal- en schaatswereld en mogelijk ook aan Srnaval ontleende aanmoedigings eten werden zij aan de 1e prijs ge- Dlpen. De vlot lopende organisatie van de dstnjdenreeks was bij Joke Ver even en haar Impala- scheiodsrechters in zeer goede handen. Het enige foutje was de uitrei king van de 3e prijs aan Folley-lnn uit Maarn. Dit team was echter - via een ingewikkeld telsysteem - vierde ge worden en moest, toen de aap uit de mouw was gekomen, de beker weer afstaan Als troostprijs kregen mevr M Kochheim en haar medespeelsters een gratis consumptie. Een experiment was de extra-wedstrijd, die de winnende dames uit de A-poule (vorige week ge speeld) aangevraagd hadden tegen de winnaars bij de heren De Hooglandse dames kregen, zelfs met moederdag in het verschiet, van de Renswouw-heren geen voetje aan de grond en verloren ondanks moedig volhouden met 7-15. 5-15 en 3-15. Een keurig aflopende reeks, maar als excuus mag gelden, dat de heren 10 cm. voordeel hadden van het op dameshoogte" hangende net. De hoofdprijs van het zeer geslaagde tournooi - de A.G. Elshoff-wisselbeker - werd met een toepasselijk woord per soonlijk uitgereikt aan de Renswouw- heren (met 12,4 als hoogste ge middelde setsaldo) door de heer Eslhoff, ex-voorzitter en thans erelid van lmpala'77. De uitslagen waren: Dames B-poule: Set Up 2-Avanti 2 8-6 Set Up 3-Folley Inn 10-7 Limvio-Avanti 2 5-13 Folley Inn-Set Up 8-11 Limvio-Set Up 11-7 Avanti 2-Folley Inn 7- 7 Set Up 3-Set Up 2 11-5 Folley Inn-Limvio 8- 7 Avanti 2-Set Up 3 17-4 Set Up 2-Limvio 8- 8 Avanti 2 werd in deze poule nummer 1 HEREN Limvio-Avanti Set Up-lmpala 1 Avanti-lmpala 2 Limvio-Renswouw Set Up-Avanti Impala 2-Limvio Impala 1-Renswouw 9-17 12-10 6- 5 4-18 16- 5 12- 4 4-20 Renswouw won de hoofdprijs bij de he- Arijdag 19 mei: f.00-21.30 uur: kampioensreceptie joda-zaterdag 1 in het Roda-clubhuis het Burg. Buiningpark 19 00 uur zomeravondvoetbal jeuga-Pon Voorwaarts 1 op het terrein In SV Hoogland. Saterdag 20 mei: Iele dag jeugdtoernooi W Roda '46 b het Burg. Buiningpark. [15.30 uur zwemfinale Onder Toppers B in het Leusder zwembad. 19.30 uur jubileumuitvoering v.v.l.o.s. Impala t.g.v het tweede lustrum in sporthal de Koppel, Amersfoort. Maandag 22 mei: 18.30 uur: Z.A.-voetbal Tankwerkplaats-Pon Voorwaarts 1 op het terrein van de Juliana van Stol bergkazerne, Amersfoort. Dinsdag 23 mei: 18.30 uur: Z.A.-voetbal Haceka-Pon Voorwaarts 2 (Birkhoven). Woensdag 24 mei: Hele dag schoolsportdag 5e en 6e klassers van de Achterveldse scholen op het Kerstenssportpark 19.00 uur: Z.A.-voetbal Pon Voorwaarts 1-SV van Gent op het Pon-stadion aan de Bavoortseweg uitslagen yupillen iterdag werden Roda E1 en E2 bij de Jonathan te Zeist 2e resp. 3e van en poules. loda D1 werd 6e van de 14 eelnemers aan het uitstekend ^organiseerde internationale toernooi Buinerveld (Drente). 'e uitslagen van het Austerlitz- edertaagtoernooi: •ustertitz f1 -Roda E6 1 -7 lusterlitz E1 -Roda E3 2-2 lusterlitz D1 -Roda D2 1-3 unioren pg o.9 Austerlitz B1 -Roda B2 0-3 PROGRAMMA PUPILLEN A.s. zaterdag vertrekken Roda E4 en E5 om 8.45 uur en Roda D4 en D5 om 12 45 vanaf het clubhuis naar het toernooi van S.V. Hoogland JUNIOREN Toernooi Sparta Nijkerk. Wijzigingen vertrektijden. Roda C1 vertrek 8.30 uur Roda C2: vertrek 8.45 uur Roda C3 vertrek 8.45 uur Roda C4: vertrek 9 15 uur Roda C5: vertrek 9.45 uur Roda C1C2, C5 wit shirt meenemen. Thuistoernooi Roda '46 iiminron R1 R? R3 aanvana 8.30 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Vrij on verwacht zijn de Haaien verleden week hun succesvolle trainer Jan Willems kwijtgeraakt. Hij kreeg van het Amersfoortse Az&PC (met een belastingschuld van circa 40.000,-, red.) een aanbod, dat hij niet af kon wijzen. Jammer voor de Leusdense waterpolospelers, die hun plannen voor het komende seizoen al gereed hadden. Het zal niet eenvoudig zijn om op korte termijn een even en thousiaste en deskundige opvolger te vinden. Willems bracht Haaien 1 via drie achtereenvolgende kam pioenschappen en evenveel promo ties naar de landelijke 4e klasse van de KNZB en Haaien 2 komt naar alle waarschijnlijkheid in de 1e klasse van de Kring Utrecht. Vandaag speelt Haaien 1 de laatste wedstrijd onder leiding van Jan Willems in Zeist tegen 3e klasser Laga (aanvang 20.15 uur) in de eerste ronde om de KNZB-beker. Heren 2 en 3 doen mee aan de zo mercompetitie. De Haaien-réserves Junioren A1, A2, A3, aanvang 13.30 uur. Afmelden junioren vrijdagavond, tussen 19.00-20.00 uur, tel. 033- 44100. spelen in de 2e klasse met Forellen 1 Zwemlust 5, Laga 3, Uzsc 4, Fuut 1 en Watervlo 1. De bovenste vier teams promoveren naar de 1e klasse. Heren 3. voor het merendeel bestaande uit beginnende jonge spelers, komt uit in de 3e klasse met Amer 4, Albatros 1 Zeist 1 en Watervlo 2. Promotie ligt in het verschiet voor de bovenste twee. Heren 3 heeft inmiddels in Amersfoort gespeeld tegen Amer 4, be staande uit oud-eerstezeventalspelers van Neptunus. Het eerste kwart bracht de gastheren op 2-0 en ondanks uitste kend keepwerk van Dirk Meiling was het halverwege de wedstrijd 5-0 Het derde part eindigde met 8-0 en in de laatste periode scoorden Dirk Meiling (in het doel vervangen door Harry Klok) en Gerard van Gils voor de Haaien Toch werd de eindstand 13-2 voor de Amer. Ook de tweede wedstrijd, thuis tegen Albatros 1, ging verloren. De coaches Jan Willems in hun ploeg. Halfweg was de stand 1-3, o.m. door een treffer van midvoor Jan Willems. In het derde part liepen de bezoekers uit tot 1 -7 en met een doelpunt van Gerard van Gils en vier Albatros-treffers in het laatste kwart kwam de eindstand op 2-11De eerstvolgende thuiswedstrijd is op donderdag 25 mei. Om 21.00 uur speelt Heren 2 in „Bavoort" tegen Zwemlust 5. Haaientrainer Jan Willems gaat naar AZ&PC. PC LEUSDEN/CENTRUM - Pon Voorwaarts 2 speelde op 9 mei uit tegen DHV Sport 1 (Amersfoort). Een wijziging in het achterveld van Pon bracht de In vorige wedstrijden ge miste rust in de middenlinie en ach terhoede. De aanval kwam nu ook beter uit de verf en vlak voor rust kon de snelle André Appels zorgen voor 0-1. Ook in de tweede helft hadden de Leusdenaren het beste van het spel. Profiterend van het niet op tijd dichtklappen van DHV's buiten- spelval kon Bram van Hoorn alleen oprukken. Zijn schot miste door de haast echter de precisie en ging naast. In de laatste minuut kwam de thuisclub nog even sterk opzetten, maar Pon s laatste man Rijk van Laar wist met bekwaam spel en or ganisatie zijn achterhoede overeind te houden. Zo bleef het 0-1 en de eerste punten voor Pon Voorwaarts 2 waren binnen. Op vrijdag 12 mei speelde Pon Voor waarts 1 tegen S.V. Van Gent in Amers foort. De gelijkopgaande spannende wedstnjd gaf na de eerste helft nog steeds een brilstand weer. In de tweede helft was het eerst de S.V. Van Gent- rechtsbuiten, die vanaf de middenlijn kon oprukken en Pon-keeper Wim Ham passeerde Even later mochten de Leusdenaren op links, drie m°ter buiten het strafschopgebied, r /rije trap nemen. Adriaan de r bracht hieruit de bal precies c oofd van Ron van Ooijen, die e beheerst 1-1 van maakte. Er war i er en weer nog wel enkele kan maar die werden niet benut. Oo- .et door Ad riaan de Ridder, cl. - vanaf de middenstip in een allerlaagste poging de bal op de lat kogelde.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13