ijn concert Reformation, met te weinig publiek Dproep voor gastgezinnen voor vluchtelingen P.J.G.U. behaalde een derde prijs I? Banken worden gebeitst GPV/SGP 5 De Leusder Krant mmm [rouwenraad Leusden besloot seizoen hui^ut makuswat Reimus&Snel LIJST 3 Vanmiddag overleg ,,'t Spul" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden LEUSDER KRANT na een rustige week... G. Stuivenberg Nieuwstraat 62 Scherpenzeel. Alle tuin- en perkplanten Lieshout b.v. Mode/textiel LEUSDEN RIJPSTRAen PARTNERS Makelaardij Progressief Leusden: MEEDENKEN, MEEDOEN, MEEBESLISSEN Geef als abonnee een nieuwe abonnee op Donderdag 18 mei 10e jaargang no. 7 -1978 -h- UITGAVE: B.D.U. B.V. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: POSTBUS 11, LEUSDEN-CENTRUM. TEL. 033-4.14.95. DIREKTIE: H. J HEINE - D. REBEL. REDAKTIE: BERT VOS. LEUSDEN-CENTRUM Het kon- rt vso .Reformation" in de dorps- rk op woensdag 9 mei viel op een evisie-voetbalavond. Wellicht daar- waren er niet zo veel konsertbe- ekers. De gospelgroep „Reformation" werd geleid door het combo van Guus van r Sande, slagwerk; Jeanine Treep, it en gitaar; Margriet van der Mey, it. Aan de instrumentale intermezzi harp en fluit werkte Karen Gerret- mee als hartpiste. De soli voor impet en orgel werden uitgevoerd or de dirigent van Reformation, Aad venbergen op het orgel en Gert Vaar- mp, die de trompet bespeelde. Purcells „Trumpet Voluntary" en agnes „Cent mille chansons" werden igewekt en lyrisch vertolkt door Gert tarkamp en Aad Zevenbergen. Harpiste en fluitiste waren het meest dreef in James Hooks „Sonate in en het koor bracht vóór de pauze ;t lied van Kees de Bruine „Dichtbij" t meest doorleefd tot uitdrukking. Een gloedvolle vertolking gaf het ir na de pauze van Cam Floria's fangelische musical „The Apostle", eze prettig in het gehoor liggende Jodieën gaven het koor de mogelijk- :id een grote variatie in klankkleur ten ïhore te brengen. De vijf mannestem- en waren in balans met de vijftien meisjestemmen. De meerstemmigheid werd goed benut. De dirigent had juiste inzet en behoud van de goede toon hoogte gedurende vrijwel alle onder delen van de evangelische musical in de hand. Opmerkelijk zuiver en vast wer den de soli „The gift of life" en „That wich I would not, that do I do" door Ellis Fennemd ten gehore gebracht. Haar stem heeft de geëigende klank voor de tragische ondertoon van de evangelische verhalen. Aan bet eind van de avond gaven Gert Vaarkamp en Aad Zevenbergen een toegift van Bach. LEUSDEN LIJST H. Offereins Deze week in de PAGINA 3: PAG. 5 EN 7: PAGINA 9 EN 11: PAGINA 13 EN 14: PAGINA 15 EN 17: PAGINA 19: Wat onze plaatselijke politieke partijen over sport te vertellen hebben De Bankgiro-centrale in Leusden. Een reportage van Mamix Kreijns A.I.M.D. „Het Groene Kruis" geelt inspraak in de maatschappelijke dienstverlening Uitgelezen. Deze week extra veel aandacht voor nieuw verschenen boeken Sport in Leusden Loep op Leusden - Spaanse ontboezemingen Kijk op de film. Deze week aandacht voor „The Choirboys" en de „Grootste minnaar ter wereld" Cursief bekeken over bloemen LEUSDEN - De Vrouwenraad eusden kwam op dinsdagochtend 9 ei in „Groot Krakhorst", voor de atste maal in dit seizoen, bijeen. Voorzitster mevrouw Donia kon in aar openingswoord twee bijzondere asten welkom heten: burgemeesters chtgenote, mevrouw Rademaker, en spreekster van de ochtend, levrouw Hoff. Tevens heette zij Vera oosten welkom, die voor het eerst, amens de Rooie Vrouwen Leusden, eel nam aan de vergadering. Mevrouw ademaker kon vernemen, dat de 'rouwenraad Leusden zo'n 650 eusdense vrouwen als achterban ver- ïgenwoordigt. Bericht van verhindering was helaas )m hun afwezigheid) binnengekomen an de dames Blom, Akkerboom, Oude igbnnk, Van Andel, Vos. Bij de notulen van 14 maart werd angetekend: 1De gemeente Leusden egt bezig te zijn met het Rampenplan. )e Vrouwenraad zal nu afwachten tot gemeente zelf met het Rampenplan m haar steun komt vragen. 2. Mevrouw Abbring heeft voor de Simavi ïmand in Leusden-Centrum kunnen inden, die zich met de kollekte voor de iimavi wil bezighouden. 3. Andermaal wordt gevraagd of de achterban der vrouwen is gepeild over het wel- zijnscentrum. Algemeen is de vergade ring der vrouwen van mening, dat de richtlijnen van gemeente zijde nog te gering zijn om daar op in te kunnen spelen. Mevrouw Abbring deelt mee, dat in de commissie die hierover van gedachte wisselt, is voorgesteld om met een welzijnscentrum te beginnen in een of ander klein lokaaltje, en dan te zien of er mensen komen, die in de een of andere sector hulp van node hebben. Het blijkt dat bijvoorbeeld de artsen, die zelf over kapitale huizen beschikken, niet bereid zijn om hun praktijk te ver plaatsen naar een welzijnscentrum. Bij de ingekomen stukken is de brief van de Partij van de Arbeid, waarin deze mededeling doet van de op richtingsvergadering van de Rooie Vrouwen, waarbij Vera Joosten wordt aangewezen als vertegenwoordigster in de Vrouwenraad Van de Provinciale Adviescommissie voor de Woningbouw is een brief bin nengekomen over een op te richten vrouwenadviescommissie voor de wo ningbouw Dit onderwerp had reeds eerder de aandacht van de Vrouwen raad. Mevrouw Donia zal informeren \i/ U/ sjy U/ vL* ^1/ ^1/ .1/ si/ «X* si/ sl/ »J/ si/ si/ si/ S Plantenkwekerij Uit eigen kwekerij, waardoor voordelige prijzen mogelijk zijn. Profiteer nu van het grote aanbod!! Nu tijd om tomaten, komkommers, paprika, augurken enz. te planten. Zie ook onze advertenties elders in dit blad! 4/ 4/ f/ f/ sl/ si/ si/ si/ si/ .i/ 1/ sl/ si/ s|/ 4/ *i/ sj/ si/ U/ si/ -T— Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week In de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 28 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 90 cent per regel. Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. wat er in Leusden al geschiedt op dit gebied, en zal in óverleg treden met de commissie voor de Ruimtelijke Orde ning Van de Provinciale Vrouwenraad is een schrijver ontvangen over de post- begeleiding na ingrijpende borstopera- ties. Dinsdag 9 mei is daarover in Utrecht een voorlichtingsdag. De vrouwen, die hierin geïnteresseerd zijn, noteren de betreffende informatie adressen. In de vergadering circuleren tenslotte het jaarverslag van de Vrouwenraad Utrecht, een folder over rheuma en de uitnodiging voor de jaarvergadering van de NCVB Punt 4 van de agenda Me dedelingen. Mevrouw Donia deelt mee. dat er voor het komend seizoen twee kursus- sen zullen worden georganiseerd: één voor degenen, die belangstelling hebben voor de wijze van funktioneren van gemeente, provincie en rijk. Een kursus, die voorlopig met „burger schapskunde" kan worden betiteld En een kursus politieke scholing. Met een dergelijke kursus is de landelijke Vrouwenraad ook bezig. Mevrouw Donia vraagt de vergadering er eens over na te denken wie als tweede sekretaresse voor de Vrouwenraad wil fungeren om mevrouw Blom bij te staan in haar drukke werkzaamheden. Dan is het woord aan mevrouw Hoff, die spreekt over het werk van de groep Vluchtelingenhulp Amersfoort Leusden. „Regelmatig melden zich in Nederland vluch telingen", aldus mevrouw Hoff. „Dat zijn mensen, die afkomstig zijn uit een land, waarin zij gegronde reden hebben te vrezen voor vervolging wegens hun godsdienstige of poli tieke overtuiging of hun nationaliteit, of vanwege hun horend-tot een bepaald ras of een bepaalde soctalé groep." De redenen, waarom een vluchteling zijn land verlaat kunnen zeer ver schillend van aard zijn. De motieven om te vluchten kunnen zowel van ob- jektieve als van subjektieve aard zijn. Objektieve redenen (ras- sendiskriminatie in Zuid-Afrika, behan deling andersdenkenden in Rusland) zijn eenvoudiger aantoonbaar. Bij subjektieve redenen voelt de vluchteling zich bedreigd in zijn land, niet vrij of achtergesteld. Diverse instanties verifiëren de rede nen van de vluchteling De vluchtelingen moeten bijvoorbeeld hun levensverhaal opschrijven op verschei dene manieren. De zeef om hier door heen te komen is een zeer strenge. Is iemand de zeef gepasseerd dan moet er voor hem naar onderdak worden gezocht Dit onderdak is erg be langrijk, want als iemand in Amsterdam bijft rondhangen vervalt hij snel tot il legaliteit met alle akelige gevolgen van dien." Mevrouw Hoff vertelde daarna hoe het met de vluchteling, die zij in huis heeft genomen, is verlopen. Hij werd door vrijwilligers begeleid naar politie, justitie, gezondheidsdienst, sociale dienst, arbeidsburo. De eerste periode, wanneer een gastgezin een vluchteling onderdak ver leent. is de moeilijkste periode De vluchteling komt uit een andere kuituur, spreekt geen Nederlands, heeft niets meer. en is als hij uit een warm land komt, vaak te dun gekleed Het gastgezin kan deze eerste nood lenigen. Aanvankelijk duurde het 12 dagen om een voorlopige verblijfsvergunning te krijgen Nu duurt het langer. Veiligheid breekt voor de vluchteling pas aan zijn vluchtelingen status wordt erkend, wat 6 tot 7 maanden van onderzoek en spanning met zich meebrengt. Heeft de vluchteling de A-status, dan krijgt hij een Nederlands vluchtelingen paspoort, kan in aanmerking komen voor een studietoelage enzovoorts. Mevrouw Hoff onderstreepte nog eens, dat Leusden tot één van de vijf welvarendste dorpen ;n Nederland be hoort, en zij verzocht alle aanwezige vrouwen er met hun achterban over te spreken om zich als gastgezin bij haar aan te melden: adres Grienden 30, Leusden-Centrum. Een der aanwezigen was van mening, dat de vluchtelingen zichzelf deze moeilijkheden op de hals haalden, en dat daar in Leusden niet voor gezorgd behoefde te worden Ver scheidene andere aanwezigen waren van mening, dat in diverse landen geen sprake is van demokratie. en dat de bevolking in zulke landen zelfs niet zeker is van zijn leven. Mevrouw Hoff stelde tenslotte nog, dat ook gastgezinnen, die het ene reeds ingeschakelde gastgezin eens een tijdje willen ontlasten door eigen gast vrijheid, ook van harte welkom zijn. Bij de rondvraag kwam nog aan de orde de slechte staat van de Ba- voortseweg, die een gevaar voor het autoverkeer begint op te leveren Het zalenprobleem in Leusden, dat veie verenigingen zorgen en hoofdbrekers Kost. Mevrouw r, .^/iing vroeg alle vrouwen ansichtkaarten te sparen, die geld opbrengen (voor de zending te be stemmen). Men besluit op woensdag 20 sep tember een gemeenschappelijke och tend te organiseren voor alle leden van de vrouwenverenigingen in Leusden Gezocht wordt naar een geschikt on derwerp. In verband met de ver kiezingen voor het Europese parlement in 1979 besluit men een inleidster te vragen, die de Europese gedachte zal toelichten. Op dinsdag 26 september is dan weer de eerste bijeenkomst van de Vrouwenraad in het nieuwe seizoen Precies om 11.45 uur sluit mevrouw Donia de interessante bijeenkomst met een woord van dank aan alle aanwezigen. LEUSDEN Zaterdag 13 mei deed de afdeling Leusden van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht mee aan de landelijke kulturele wedstrijd van de PJGU in Drachten. Deze deel name kwam voort uit het feit, dat de afdeling Leusden op de provinciale kulturele wedstrijd als eerste eindigde. In Drachten eindigde de afdeling Leusden als derde. Ook hier werd op het thema „Ikke, ikke, ikke en de rest kan door Leusden het henzelf vervaardigde schimmenspel opgevoerd. Op zaterdag 20 mei is er vanaf 20.00 uur dansen in café-restaurant „De Mof". De danslustigen zullen kunnen dansen op de tonen van de beatband „Airport". Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679 Hamersveldseweg 22 Leusden(C.), pakjes, japonnen e.d. Aanb. damespantalon 9.98 14.98 en 19.98 in de aller beste kwaliteit. Kollekties nu beter dan ooit. Taxaties - Hypotheken Verzekeringen Hamersveldseweg 10a Tel. 033-4 40 00 Verhuur van gereedschappen en materialen enz. bij van Amersloort, 033-33182 Hilversum, 035-41375 Veenendsal, 08385-13042 Taxaties Hypotheken Verzekeringen Rechtskundigen Accountantsadviezen Woninggids bv makelaardij og PvdA D'66 PPR PSP Affiches, folders, enz. verkrijgbaar bij C Verduin, m Sluarllaani, Leusden-Zuld. ■■■HH hamersvelds€v\eg 26 leusden te(033-44569 SCHILDERSBEDRIJF Willem deZwilgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. LEUSDEN - In de week van 22 tot en met 26 mei worden de houten banken in de openbare plantsoenen van Leusden-Centrum gebeitst. Men zij dus gewaarschuwd als men de komende week het bordje NAT op deze banken ziet. In totaal gaat het om 56 banken, die in het vervolg jaarlijks een beitsbeurt zullen krij gen. Eveneens in de week van 22 tot en met 26 mei worden alle speelwerk- tuigen in de wijk Rossenberg behan deld met beits. Van de gelegenheid wordt tevens gebruik gemaakt om enkele speelwerktuigen te repare- LEUSDEN-C. - Donderdag 18 mei, vandaag dus, wordt om 16.00 uur in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg wederom een vergade ring belegd van het Overlegorgaan in zake de boerderij 't Spul. Aan de orde komen de begroting met tekeningen van de door het Ruiter sportcentrum Amersfoort gewenste voorzieningen aan het inwendige van de woning, de deel, de varkensschuur en het terrein. Tevens zal de begroting betreffende het herstel van de buitenkant van de boerderij besproken worden. Tenslotte zal het resultaat van de ge houden enquête onderwerp van ge sprek zijn. baars woningen bv. U mag dan kiezen uit één van die prachtige posters, die wij voor u klaar hebben liggen of u ontvangt van ons het „Leusder Krant Zwanenbordspel" De nieuwe abonnee ontvangt van ons als welkom-geschenk het prachtige „Leusder Krant Zwanenbordspel". NIET ABONNEES KUNNENZICH^ OOK RECHTSTREEKS OPGEVEN Leusder Krant Rozendaallaan 9 - Leusden-C., tel. 41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer).

Leusder Krant | 1978 | | pagina 1