Braderie en kermis tijdens de Achterveldse toerweek Uitstekend spel van Culdoto met stuk van Christie Woningbouw ter sprake op VVD-bijeen komst in de Achterveldse Peerdestal Commissie „schiet complex Valleikanaal" houdt 'n openbare slotvergadering Zingen- en spelen met de Marcus-cantorij fijn evenement CAI- expositie op 1,2 en 3 juni VERENIGING OF STICHTING: INSCHRIJVEN RIJ DE KAMER V. KOOPHANDEL! POLITIEKE GEVANGENE VAN DE LEUSDENSE AD0PTIEGR0EP VRIJ Leusder Krant - plaatselijk nieuws Leusder Krant - Achtervelds nieuws LEUSDEN - op 26 juli 1976 werd Boek 2 van het Nieuw Burgelijk Wet boek ingevoerd. Als gevolg daarvan is een verenigingen- en een stich- tingenregister ingevoerd, dat is on dergebracht bij de Kamers van Koophandel. Het blijkt dat bijna twee jaar na invoe ring lang niet alle verenigingen en stich tingen zich hebben laten registreren Weliswaar bestaat de mogelijkheid daartoe nog tot 26 juli 1979 - er is een overgangstermijn van drie jaar - maar niettemin verdient het aanbeveling dat bestuurders van verenigingen en stich tingen tijdig de nodige maatregelen tref fen Immers in veel gevallen zullen de statuten op grond van de nieuwe wet geving moeten worden gewijzigd, terwijl het achterwege laten van (tijdige) inschrijving persoonlijke aansprakelijk heid van de bestuurders als kon- sekwentie heeft. Een korte opsomming van de nieuwe situatie volgt hieronder VERENIGINGEN Sinds 26 juli 1976 zijn alle verenigingen rechtspersoon geworden met dien ver stande, dat de nieuwe wetgeving on derscheid maakt in twee soorten rechtsbevoegdheid. a de vereninging met volledige rechtsbevoegdheid. Dit is de vereni ging. opgericht bij notariële akte of de vereniging, waarvan de statuten in een later stadium in een notariële akte zijn opgenomen Ook de vereniging, welke voor 26 juli 1976 koninklijk erkend was. heeft voltallige rechtsbevoegdheid. Bo venvermelde verenigingen moeten er voor zorgdragen, dat zij in het vereni- gingenregister worden ingeschreven Zolang dit niet gebeurt is iedere be stuurder naast de vereniging aanspra kelijk b de vereniging met beperkte rechtsbevoegdheid: Dit is de vereniging die niet wordt op gericht bij notariële akte. maar bijvoor beeld door middel van onderhandse akte of een mondelinge overeenkomst Deze verenigingen kunnen geen erf genaam zijn en geen registergoederen hebben (bijv onroerend goed). Deze verenigingen kunnen zich in het vereni- gingenregister laten inschrijven, doch zijn daartoe niet verplicht. Inschrijving heeft als voordeel, dat bestuursleden, die voor de vereniging optreden, dan pas kunnen worden aangesproken als de tegenpartij aannemelijk kan maken LEUSDEN - Op donderdag 1 juni zal de ad-hoc werkgroep „ge- luidsproblematiek Schietcomplex Valleikanaal" haar slotvergadering houden. Deze vergadering is openbaar en wordt gehouden in de schaapskooi van Groot-Krakhorst, aanvang 20.00 uur. Wethouder G. van Woudenberg zal als voorzitter optreden. Tijdens de vergadering zal zowel namens de wijkraad ,,De Wetering" als dat de vereniging zelf niet aan haar ver plichtingen zal voldoen. STICHTINGEN Alle stichtingen waren voorheen in geschreven in het Centraal Stichtingen- register Sinds 26 juli 1976 dient regi stratie echter plaats te vinden bij de Kamer van Koophandel in het gebied waarin de stichting is gevestigd Ook reeds bestaande stichtingen dienen dus voor 26 juli 1979 bij de Kamer van Koophandel opnieuw te worden geregi streerd NADERE INLICHTINGEN Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Eemland, Arnhemseweg 23 te Amersfoort, tel. 033-12964 of tot een notaris name de Schietvereniging ..Leusden e.o verslag worden gedaan van hun bevindingen met betrekking tot de te verwachten geluidshinder bij realise ring van een schietcomplex in het sportpark Valleikanaal Zoals bekend is genoemde werk groep begin maart ingesteld om de wijkraad ,,De Wetering" en de Schiet vereniging ..Leusden e.o." in de gele genheid te stellen over de geluidspro- blematiek van bedoeld schietcomplex van gedachten te wisselen ACHTERVELD - Ook dit jaar zal door het Feestcomité Achterveld in de Tourweek weer een braderie wor den georganiseerd. Deze braderie zal dan worden gehouden op woensdag 5 juli. Diverse vertrouwde attrakties zullen op deze braderie fveer aanwezig zijn. Het feestcomité zal weer present zijn met het rad van avontuur, terwijl ook de ballengooi- tent zeker niet zal ontbreken. Vele winkeliers zullen dit jaar ook weer aan de braderie deelnemen. Natuur lijk kunnen de Achterveldse vereni ging en eventuele andere instanties ook aan deze braderie deelnemen. Deze verenigingen en instanties kunnen zich hiervoor reeds opgeven bij de secretaris van het feestcomité de heer Wïm van Middelaar, tel. 03425-2001. Tijdens de tourweek zal er ook weer enkele dagen een kermis zijn. Deze kermis zal woensdag 5 juli tij dens de braderie van start gaan en duren tot en met de zaterdagavond. DONDERDAG 25 ME11978 LEUSDEN - Vorige week vrijdag vierde de cantory van de Marcuskerk haar 5-jarig bestaan. De heer Pieterse (dirigent van de Cantorij had samen met de feestcommissie de muziek voor deze avond uitgezocht, 's Middags werd de kerkzaal klaargemaakt zodat men ge zellig in kleine groepjes bij elkaar kon zitten. De heer Pieterse heette iedereen van harte welkom, in het bijzonder de be langstellenden, waaronder een echtpaar uit Canada. De opkomst was niet zo groot, maar degenen die er waren, wa ren erg enthousiast. De muziek was voor deze avond be schikbaar gesteld door de „Vereniging voor Huismuziek", wat erg op prijs werd gesteld Alle liederen werden begeleid door de instrumenten, die men had meege nomen. Er waren sopraan, alt, tenor en een basfluit en dwarsfluiten. Op de vraag wie er nog een-ander instrument had meegenomen, stak één van de kin deren twee stokjes in de hoogte, om de maat mee te tikken. Zo werd het een fijne zang- en speelavond voor jong en oud. Voor de pauze werd gezongen en ge speeld o.a.: „Patroesja", „Hallo jongens hallo", „De koekoek op de toren", „Als ik U vinde" Ook de kindercantory was aanwezig en zij zongen een oud schoolliedje: „Iedere avond trok bij buurman een kwajongen aan de bel". De kinderen zongen allen enthousiast mee o.l.v. mevrouw Nobel. Na de pauze zongen en speelden de deelnemers o.a. de canon: „Tarn zo bla zen de jagers, en een instrumenten suite. De instrumenten speelden alles 3 of 4 stemmig mee, en de zangers zongen na één keer voorspelen mee. Aan het eind van de avond zong de cantory het afscheidslied „Ik zeg adieu". Aan het applaus was te merken dat men deze avond zeer op prijs had gesteld Eén van de leden van de cantory sprak een dankwoord uit, aan de heer Pieterse. Voor ieder jaar kreeg hij sym bol. sch één roos. Ook mevrouw Pieter se kreeg vijf rozen omdat ze haar man iedere week een avond moet missen, en hij vaak al zingend en fluitend door het huis gaat. Namens de kinderencantory sprak één van de kinderen Die bedankte mevrouw Nobel voor deze avond en voor haar leiding aan de kindercantory, ook zij kreeg mooie bloemen. De can tory kan terugzien op een fijna zang- en speelavond. LEUSDEN/CENTRUM - Onlangs bereikte de adoptiegroep Leusden van Amnesty International het ver heugende bericht, dat de door de groep geadopteerde gevangene zonder opgaaf van reden is vrij gela ten. Deze politieke gevangene is een 34 jarige Rhodesiër. die 13 jaar lang gevangen heeft gezeten. De Leusdense adoptiegroep steunde hem en zijn familie o.a. in financieel op zicht Hoewel deze man nu vrijgelaten is. heeft hij echter een beperkte bewe gingsvrijheid. Hij mag. bijvoorbeeld, de stad, waar hij woont, niet verlaten. Ook is hij nog zonder werk. Mede gezien de moeilijke financiële positie waarin hij en zijn familie verkeren, zal de adoptie groep hem zeker tot het einde van het jaar met geldelijke middelen blijven bij staan Mensen, die nog een bijdrage willen geven, kunnen dit doen bij het onder staand adres: Lindelaan 5. tel. 40958. Leusden-C LEUSDEN - De Centrale Antenne Commissie organiseert op 1, 2, en 3 juni in de gemeentelijke exposi tieruimte aan de Zwarteweg 16A een expositie over het plan de ver schillende kernen binnen de ge meente Leusden van één centrale antenne-inrichting te voorzien. De expositie is op donderdag 1 en vrijdag 2 geopend van half acht tot tien uur 's avonds en op zaterdag 3 juni van elf uur 's ochtends tot drie uur 's middags. De leden van de Cen trale Antenne Commissie zullen aangevuld met technische des kundigen bij toerbeurt aanwezig voor het geven van informatie en het beantwoorden van vragen. Doel van de expositie is de inwoners van Leusden in de ge legenheid te stellen zich een oordeel te vormen over alle aspecten - zowel de technische, juridische als financiële - van één c.a.i. voor geheel Leusden Voorafgaand aan de expositie zal op 29 en 30 mei huis-aan-huis een in formatiebrief worden verspreid, waarin genoemde aspecten nader toegelicht zullen worden. Voor degenen met een uitgespro ken technische belangstelling heeft Siemens Nederland zich bereid ver klaard een excursie naar het bedrijf in Den Haag te organiseren. Voor deelname aan deze excursie kan men zich opgeven bij het Bureau Voorlichting van de gemeente Leusden, Burg. de Beaufortweg 63, telefoon 41247, toestel 116. uit enkele opmerkingen in de zaal op vrijdagavond toen Margret van Druten geheel volgens haar rol in tranen uit- barstte, dit zo echt werd gespeeld dat enkele mensen dachten dat zij haar rol I niet meer aankon omdat het voor haar de eerste maal was dat zij meedeed, l' Wel een bewijs dat Culdoto er toch weer een paar goede leden bij heeft. Al met al was het weer een opvoering waarvan i door alle bezoekers volop is genoten, i De rolverdeling was: Sir Henry Ang- i| katell: Henk Smit. Henriétta Saverma- Jj ke: Betty van Ruitenbeek Lady Lucie Angkatell: Riek v. d Hengel-Brouwer; Ij Edward Angkatell: Dick Snip; Midge j Harvey: Margret van Druten; John J Christow: Henk Schouten; Gerda v Christow. Greet Wessels-Freesseri; |i Veronica Gray; Mien van Dalen-Vos- kuilen; Gudgeon Gerrit Tijmensen; Doris: Evelien Hak; inspecteur: Wim Vos; sergeant Penny Martin de Jong. Regisseur W Bakkenes. soufleuse Wil Zwanenburg en grimeuse Marijke Hulshof ACHTERVELD - Vrijdag 19 en zondag 21 mei voerde de toneelver eniging Culdoto het toneelstuk „Een schot valt" op. Vrijdagavond moest er worden gespeeld voor een goed half gevulde zaal, terwijl zaterdag avond de zaal geheel gevuld was. Vooral ook de jeugd gaf beide avon den acte de presence. Het stuk is ge schreven door Agatha Christie en het is wel bekend dat in de meeste stukken van deze schrijfster wel een moord wordt gepleegd. Dat was in dit stuk „Een schot valt" ook weer zo In het landhuis van Sir Henry Angkatelle hoopt men met de familie en enkele goede vrienden een gezellig weekend door te brengen. Hoe heel anders komt dit uit. De gastvrouw is zeer charmant, maar heel erg war hoofdig. Onder de vrienden behoort ook het echtpaar Christow en zijn echt genote Al vrij spoedig blijkt dat de heer Christow een verhouding heeft met een familielid van de gastheer Tot over maat van ramp komt ook nog een film ster op de proppen, waarmee de heer Christow vijftien jaar geleden verloofd is geweest. Edward Angkatell verschijnt ook ten tonele en is verliefd op het fami lielid. waar de heer Christow een ver houding mee heeft. Als dan ook nog een half familielid ten tonele verschijnt (Midge Harvey) dan is alles compleet Het eerste bedrijf speelt zich af op de vrijdagmiddag. Het eerste tafereel van het tweede bedrijf speelt op zaterdag morgen Er ontstaan dan enkele ver wikkelingen tussen de filmster en de heer Christow. Ook tussen alle anderen zijn er spanningen, waarbij de butler en het dienstmeisje even onberoerd onder blijven zoals dat van echt Engels per soneel wordt verwacht. Het tweede ta fereel speelt zich later op de zaterdag af waarbij de heer Christow wordt dood geschoten. De politie-inspecteur en zijn sergeant hebben zeker geen gemakkelijk taak deze moord op te lossen Er komen verschillende personen voor in aan merking Het derde bedrijf speelt zich af op maandagmorgen. Het stuk wordt op zodanige wijze gespeeld dat de span ning steeds meer stijgt in de zaal en er veel gissingen worden gedaan wie de dader zou kunnen zijn. Voor de oplos sing komt. is er ook nog een zeer geluk kig ogenblik als het ..halve" familielid en Edward Angkatell elkaar vinden en el kaar eeuwig trouw beloven. Als dan uit eindelijk de ontknoping komt. blijkt dat de echtgenote van Christow haar echt genoot heeft vermoord Hoewel zij een zeer onderdanige en een niet al te slimme indruk maakt, blijkt zij toch slimmer te zijn dan iedereen had ver wacht Als zij flauw valt geeft de politie- inspecteur haar iets te drinken uit een glas waarin zij juist te voren een giftig poeder heeft gedaan om zo ook de minnares van haar echtgenoot om te brengen Dit is ook haar dood. Het stuk werd zoals men dat van Cul doto gewend is. weer met veel overga ve en enthousiasme gespeeld. Diverse speelsters en spelers wisten met hun soms rake opmerkingen de lachspieren wel in beweging te brengen, waarbij Lady Luci Angkatell wel de kroon span de Na afloop werden de speelsters en spelers, evenals de regisseur, souffleu- se en grimeuse bloemen aangeboden Beide avonden is door de aanwezi gen echt genoten van hetgeen werd gebracht leder speelde in zijn rol voor treffelijk. Zeker mag wel onder de aan dacht worden gebracht het spel van de drie debutanten Margret van Druten. Evelien Hak en Martin de Jong. Zij de den voor hun meer geroutineerde me despelers zeker niet onder Dit blijkt wel ACHTERVELD - Eén van de ak- tiviteiten van de VVD vond begin de ze week plaats in Achterveld, waar de VVD-karavaan in de Peerdestal was neergestreken. De belangstel ling voor dit gebeuren was - evenals voor de bijeenkomst van het CDA - niet overweldigend, maar toch wel redelijk te noemen. Verschillende VVD-kandidaten gaven acte de pre sence, terwijl VVD-lijsttrekker Jan Wagenaar de Achtervelders het no dige vertelde over de toekomstige woningbouwmogelijkheden in Ach terveld. Hij legde uit, dat een moge lijkheid was, dat de heer De Vor (die zoals bekend de grond voor de uit breiding heeft gekocht) zélf de wo ningen gaat bouwen. „Maar," aldus de VVD-aanvoerder, „dan wel geheel overeenkomstig de door de ge meente Leusden te stellen eisen en voorwaarden." Dat betekent, dat de heer De Vor met de gemeente een overeenkomst aan zou moeten gaan op dezelfde manier als andere wo ningbouwers (tweede fase) hebben gedaan en nog zullen doen. In deze zogenaamde samenwerkingsover eenkomst zullen dan de rechten en plichten van beide partijen worden vastgelegd. De VVD-bijeenkomst was geanimeerd, ook al had de be langstelling van de zijde van de Achtervelders groter kunnen zijn. Op de foto's een beeld van de VVD- happening.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15