Bloemen voor de Eemelaar na overwinning op Randenbroek oet bal wed strijd van het jaar Vier kampioenen bij Lockhorst Waterpolo-Haaien verloren van Lagal „Onder toppers" in Soest en Leusden Tweemaal Pon Voorwaarts litslagen schaakvereniging Leusden udokampioenschappen tan Leusden op 3 juni Zaterdag 3 juni a.s. Slotdag van Roda-pupillen WmW?* Leusder Krant - Sport DONDERDAG 25 ME11978 19 LEUSDEN - Terwijl in deze 5e competitieweek hier en daar door spelers van de Eemelaar reeds bloemen werden uitgereikt, aan di verse kampioenen van andere ver enigingen, kon ook het eerst zon dagteam van de Eemelaar zelf een bloemenhulde in ontvangst nemen. Een overwinning in de thuiswed strijd van afgelopen zondag tegen Randenbroek VI verzekerde de Eemelaar van ten minste één kam pioen in dit seizoen. Een gelijkspel was al voldoende ge weest voor het behalen van het kam pioenschap en de Eemelaarders wer den dan ook royaal in de bloeme tjes gezet door Randenbroek, ndat de eerste vier partijen in winst waren omge zet Het team. bestaande uit Ineke Weijsenfeld. Jil Jehee. Henk Eek en Rob Langereis (met als invallers Kathy Langereis en René Berg) wisten van de overige partijen er nog eens drie te winnen - alleen de nog ongeslagen Henk Eek werd in het en kelspel onttroond - zodat uiteindelijk een 7-1 overwinning genoteerd kon worden, waardoor er nogmaals bloemen aan te pas kwamen. Op 11 juni a.s. zal op eigen banen een kam pioenswedstrijd gespeeld worden en bij winst is automatische promotie naar de vierde klasse verzekerd De Eemelaar verwacht op 11 juni dan ook een terras vol enthousiaste supporters. Het Senioren ll-team, het Heren 1 en het Heren ll-team keerden op deze zondag helaas met verlies huiswaarts, ondanks de welwillende medewerking van enkele invallers in het Heren l-team. Op zaterdag 20 mei werd door Se nioren A winst geboekt op ULTCIDUNA K. terwijl het Senioren B-team haar bloemetjes overhandigde aan Ameron- gen A, dat in deze senioren-poule de eerste plaats wist te bemachtigen, zij het niet zonder tegenstand. De heren A brachten het er met een 4-2-overwinning op "t Sticht B iets beter af dan de beide andere heren-teams, die traditiegetrouw verloren. De kans op behoud van het 3e klasserschap blijft daardoor voor het A-team nog altijd bestaan De dames hebben er inmiddels al weer twee competitie-dinsdagen op zitten en ook hier kwamen bloemen aan te pas. Het dames A-team verloor de laatste dinsdag van Lockhorst A met 1-3. Tot nu toe wisten alleen Corrie Vons en Marian Kruythoff in hun dubbel dit sterke team te verslaan. Daar Lock horst A tot nu toe alles gewonnen had. was dit op zich al een hele prestatie, doch ook hier moesten de Eemelaarse dames hun meerdere erkennen en dit deden zij met fleurige afrikanen. Daar de vorige wedstrijd tegen Leusderpark met 3-1 was gewonnen, betekent dit in ieder geval het behoud van de plaats in de 2e klasse voor deze dames Het dames B-team speelde weer tweemaal een gelijkspel en behoudt daardoor naar alle waarschijnlijkheid haar plaats in de vierde klasse. Voor de dames C en D ziet het er helaas iets minder rooskleurig uit. Het D-team wist tot nu toe slechts eenmaal een gelijkspel te behalen, terwijl het C-team andermaal met 3-1 verloor OVERZICHT GESPEELDE WED STRIJDEN Di. 9/5 Dames A-Leusderpark A 3-1 Dames B-Laren C 2-2 Eemnes B-Dames C 3-1 't Schilt B-Dames D 2-2 Dl. 16/5 Lockhorst A-Dames A 3-1 Soest-Z F-Dames Bd 2-2 Dames C-Soest-Z G 1-3 Dames D-Larsheim C 1-3 Za. 20/5 ULTC IDUNA K-Senioren A 0-5 Senioren B-Amerongen A 0-5 Randenbroek C-Heren A 2-4 't Sticht B-Heren B 5-1 Heren C-Blancum A 0-6 Junioren A-Soest-Z B Leusderpark B-Jongens 15 Jongens 17-Breukelen A Zo. 21/5 Senioren I-Randenbroek VI 7-1 Flehite Vl-Senioren II 5-3 Heren 1-Randenbroek II 2-4 Weldam 1-Heren II 6-0 LEUSDEN/CENTRUM - De op za terdag 3 juni op het Burgemeester Buiningpark te spelen voetbalwed strijd van het Leusdense elftal tegen pe voetbaloefenmeesters uit de re gio Amersfoort, belooft een zeer in teressante aangelegenheid te wor pen. U kunt deze „wedstrijd van het ]aar" (een herhaling daarvan is bln- hen afzienbare tijd niet te verwach ten) min of meer beschouwen als een jroorwedstrijd van de later op de dag pp de TV komende ontmoeting Iran- Nederland te Mendoza in het kader |/an de voetbalwereldkampioen- kchappen in Argentinië. U kent het poel van het duel Leusden-Oefen heesters: de organisatie wil geld bij felkaar zien te krijgen om de vaste deelnemers aan de bejaardensoos van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers aan een biljart met toebehoren te helpen. Voorafgaand aan de unieke con frontatie tussen de leermeesters en hun leerlingen wordt, om in de juiste stem ming te komen, een wedstrijd gespeeld tussen de „nieuwe" C1 -teams van Ro- da '46 en Hoogland (aanvang 13.00 uur). Dan volgt vanaf 14.30 uur de in teressante voetbaldemonstratie, waar alles om draait Voor het goede doel hebben de navolgende oefenmeesters hun belangeloze medewerking toege zegd: H. Siesling (Amersfoortse Boys). Pierre Stevenaart (IJsselmeervogels). W Veldhuizen (Cobu Boys), Chris Drenth (Hoogland). Cees Stam uit Leusden (Hooglanderveen). Ruud Maas uit Leusden (VVZA), Evert van Ginkel (KVVA). Piet Rigter (Posthoorn). Beynenveld (Quick). Johan Buys (SO- VA), Wout van de Wiel (VOP), Siem Sleeking (HVC), Hennie Baas (Achter veld), Lex Grootenhuis (Roda-jeugd). Martin Ruitenberg (Roda-zaterdag) en de Leusdenaar Wim de Gans (Roda- zondag). Martin Ruitenberg treedt op als verzorger en Wim de Gans als coach. Het Leusdens elftal wordt gevormd uit de navolgende selecties van de SV Achterveld (Bertus Tolboom, Cor Hoogland, Jan Kerkhof, Antoon Kals- hoven en Johan van Bekkum), Roda- zondag (Bertus Schoonderbeek, Gert Osnabrugge. Evert Schafthuizen, Dik van 't Klooster en Ton Wessels) en Ro da-zaterdag (Henk van Pluuren, Bert Rijnders, Ron van Ooijen, Fred de Smalen en Rijk Rijnders). Scheids rechter bij de wedstrijd is Frans Jeltes uit Hoogland. Eerder in het net afgelo pen voetbaljaar floot hij in Leusden de competitiewedstrijd Roda - FZO, die hij voortijdig moest staken i.v.m. een plot seling opgekomen ongesteldheid. Jel tes krijgt nu zijn sportieve revanche Hij heeft lanas de zijlijnen de deskundige assistentie van Piet Smink (SVA-se- cretaris en trainer van de Achterveldse voetbaldames) en André Snoek (1e elftalspeler van Roda-zondag en zater dag-scheidsrechter. LEUSDEN/CENTRUM - De laatste lesultaten van de onderlinge com petitie waren bij de senioren: Froberg - P. Stevens 1-0 C. Loning - P. W Karis 0-1 Kroes - L. de Rijke 0-1 M. G. A. Kessing-A. Valkenburg}l2-lh E. J Halkes - J. Th. Zaal 1-0 v d. Wetering - Beukelman afg. P W. Karis - S. v. Dokkum 1-0 J. A. M. Boemaars-J. A. Tijmensen lh- 112 do is een kwestie van behendigheid. LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag 3 juni worden in de gymnastiekzaal ian de Asschatterweg de judokampioenschappen van Leusden georganls- «rd door sportschool Boersma. Het wedstrijdschema is als volgt: 9.30 uur: -7 jaar; 10.00 uur: 8-9 jaar; 11.30 uur: 10-11 jaar; 12.30 uur: 12-13 jaar en 'Uder. In alle leeftijdsklassen licht en zwaar gewicht. Iedere deelnemer krijgt een erinnering en ouders en andere belangstellenden zijn uiteraard welkom. H. Kroes - J. Pronk L de Rijke - E J Halkes A Tonneman - J Bosch J. de Jager - A. Valkenburg M. G. A. Kessing - J. J. Visser B. Uneken - J van Santen P v. d. Snee - H. van Egdom J Th. Zaal - Allard Tonneman J Mosterd - C. Veenendaal P Stevens - J. H. W. Kuyper A. v d Steeg - W. v. Schouten '/i-'/a J M. Agterberg - J. A. v d Tang 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 1-0 0-1 0-1 1-0 'l2~'h Stand eerste tien: 1.P.W. Karis 1534 pnl. 2. J. H. Beukelman 1505 pnt. 3 N. C. Loning 1347 pnl. 4. J. Pronk 1334 pnl. 5. J A. M. Boemaars 1292 pnl. 6. L de Rijke 1222 pnt 7. J. Bosch van Rosenthal 1167 pnt 8. J. de Jager 1155 pnt. 9. E. J. Halkes 1087 pnt. 10. H. Kroes 1017 punt JEUGDCOMPETIT1E E. Jansen - H Vossebeld 'h-'h S vanSliger-B Smit 1-0 R Berg - G. J Fröberg M Graas - R. Bontekoe 0-1 R. J. Willemsen - T Wurz 0-1 G. J. Fröberg - P. Ti|ssen 1-0 R. Bunt - R. van Beek V2-V2 Jer. Roseboom - C. Straver 0-1 Joep Roseboom - E. Hooggreef 1-0 P. Dijker - E. Vermeulen 'I2-V2 V Gautier - R. Louwen 0-1 M Baron - H. Vossebeld 0-1 J. Kool - E. Straver 1-0 E v. Klaveren - R v. Maanen 1-0 M. Baron - A. Pronk 1-0 J P. v. d Moer - P Zijderveld 1-0 E. Zijlstra - B. Duets Stand eerste tien: 1 Egbert Jansen 1050 pnt. 2 Sven van Sliger 1048 pnt. 3 Radboud Berg 998 pnt. 4 Jimmy Kool 918 pnt 5. Erwin van Klaveren 911 pnt. 6. Gert Jan Fröberg 910 pnt. 7 Maurice Baron 900 pnt. 8 Jan Peter v d Moer 765 pnt 9 Arjen Pronk 672 pnt. 10 Harry Vossebeld 652 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zater dag begint om 9.30 uur de slotdag voor de Roda-pupillen. De jongens worden vanaf het clubhuis naar Den Treek gebracht en doen daar per elftal mee aan een puzzeltocht. Na de lunch - niemand behoeft brood mee te brengen - wordt op het Burg. Buiningpark een gekostumeerde LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week donderdag speelde Haaien 1 in Zeist tegen 3e klasser Laga 1 een wed strijd voor de eerste ronde van de KNZB-beker. Het was tevens het laatste optreden van Jan VVillems als coach. Hoewel bij de Leusdenaren Jan Wanrooy en Wim van de Klashorst ontbraken, konden de Haaien voorals nog het tempo van Laga goed volgen. Conditioneel - na IV2 maand zonder training - kwam de Leusdense ploeg op den duur toch tekort. Halverwege de wedstrijd stonden de Haaien, door doelpunten van Harry Abbing, Wim Burger en Jack van Broekhoven, nog met 3-2 voor. Het onvoldoende benut ten van kansen (vijfmaal een numerieke voetbalwedstrijd gespeeld tussen de pupillenleiders en -trainers. Aan sluitend volgt de prijsuitreiking (pu pil van het jaar, elftal van het jaar, zomeravondvoetbal, puzzeltocht, enz.). Alle jongens krijgen een herin neringsvaantje. De eindstand van de zomeravondcompetitie was: D-pupillen: 1 Polen. 2. Brazilië, 3 Argentinië. 4 Frankrijk, 5. West-Duitsland en 6 Hon garije. E-pupillen 1 Schotland, 2. Zweden, 3. Spanje. 4 Italië, 5. Oostenrijk en 6 Nederland. meerderheid leverde slechts twee tref fers op) brak de weerstand bij de Haaien en Laga liep uit tot 8-3, alvorens Jan van de Grootevheen in de laatste minu ten nog voor 8-5 kon zorgen. Een dag later speelde het jeugdige team van Haaien 3 (alleen keeper Dirk Meiling is meerderjarig) eveneens in Zeist Ook de derde zomercompetitie- wedstrijd, tegen Zeist 1, ging verloren. Gerard van Gils scoorde de openings treffer, maar weldra was de stand weer gelijk en ondanks goed keeperswerk van Dirk Meiling liepen de Zeisters uit tot 6-1. De eerstvolgende thuiswedstrijd van de Haaien vindt plaats op 1 juni a.s. (aanvang 20.15 uur) tegen Watervlo 2 LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense LTV Lockhorst heeft een zeer succesvolle week achter de rug. Met vier kampioenen, waarvan twee bij de jeugd en evenveel bij de se nioren. Bij de ITA-jeugd van de woensdagcompetitie werd Lock horst 2 met Gisela Bolk (10 jaar), Vi vian Zoetmulder (11), Peter van Es (11) en Michel van Vuuren (11) o.l.v. mevrouw H. Bolk kampioen. Tot op heden met 137 punten. De in de 4e klasse spelende jeugdploeg o.l.v. de heer M. Snijder en bestaande uit Evelyne Drewes (15), Isabelle Roelofszen (13), Odette Snijder (11), Philip Jonkers (14) en captain Roger de Jonge (13) behaalde de titel in de zaterdag-mixedcompetitie. Met uit zondering van de tegen Door draaiers uit Houten gespeelde wed strijd werd de winst vrij gemakkelijk behaald. De nog te spelen promotie wedstrijd zal plaatsvinden op 10 juni. In de landelijke 4e klasse west van de mlxed-zondagcompetitie werd Lock horst 3 op een slof en een tennisschoen kampioen De uitslagen, tweemaal 7-1 en voorts 6-2, 5-3 en 8-0 (totaal 33-7) zeggen genoeg van de overmacht van dit nieuwe en jeugdige team. dat be staat uit Marian van Schijndel (17), Hé- lène Rekkers (14). captain Hendrik Jan van Keuken (15). Philip Kamerbeek (18) en Appe Noordkamp (18). Promo tie naar de 3e klasse kan volgen als op 11 juni in Leusden de kampioens wedstrijd tegen de titelhouders van de afdeling 95 wordt gewonnen Vast staat inmiddels, dat Philip Kamerbeek we gens verblijf in het buitenland op die zondag verhinderd is Lockhorst 1. spelend in de overgangsklasse B van de mixed-zondagcompetitie, kwam met het 4—4 gelijkspel tegen Unicum 1 uit Leiden terug met de kampioenstitel. Beide heren-enkelspelen gingen daar verloren, maar via de dames-enkels kwam de stand weer in evenwicht. Het herendubbel eindigde in winst en dat was ook het geval met het beslissende damesdubbel. Aan vier punten had Lockhorst genoeg en daarom werden de resterende mixed-partijen gewon nen gegeven. Lockhorst 1 won tot nu toe tweemaal met 5-3 en een keer met 6-2. Verder werd tweemaal gelijk gespeeld. Het team bestaat uit Saskia Dijkgraaf. Marijke Wessel, Ronald Ele- veld en captain Gijs Willem van Keulen. Roland Dijgraaf trad op als invaller voor Ronald Eleveld De nog volgende promotiewedstrijd (naar de overgangs klasse A) moet in Limburg (vermoede lijk te Venlo) gespeeld worden De uit slagen van de afgelopen week waren. SENIOREN (zaterdag) Hoofdklasse Helios A - Lockhorst A 2-3 2e klasse Lockhorst B - 't Spieghel C 3-2 Heren 2e klasse Gooiland A - Lockhorst A 2-4 SENIOREN (zondag) Mixed ov. klasse Unicum 1 - Lockhorst 1 4—4 3e klasse Lockhorst 2 - Nijkerk 1 7-1 4e klasse Lockhorst 3 - Amsterdam 8-0 5e klasse Adventage - Lockhorst 4 6-8 Heren 3e klasse Lockhorst 1 - Montfoort 1 6-6 4e klasse Barneveld 1 - Lockhorst 2 3-3 JUNIOREN Woensdag Lockhorst - Soest A 7-1 ITA Randenbroek 1 - Lockhorst 1 31-27 ITA Lockhorst 2 - Flehite 2 37-10 ITA Lockhorst 3 - Randenbroek 3 26-35 Zaterdag Hoogland - Lockhorst 5-3 Zaterdag Lockhorst A - Abcoude B 2-3 Lockhorst B - Alta D 5-0 Doordraaiers - Lockhorst C 2-3 DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN Bij de Utrechtse districtskampioen schappen. gespeeld op het Amers foortse Randenbroekpark, heeft jong Lockhorst zich uitstekend geweerd Twee 1e en twee 2e plaatsen waren daarvan het bewijs. De eindstanden waren: longens t/m 18 jaar: 1John Riethoven (Hilversumse LTC) 2 Gijs Willem van Keulen (Lockhorst) Meisjes t/m 18 jaar: 1 Saskia Krens (Volta) 2. Maryse Roelofszen (Lockhorst) Jongens t/m 14 jaar: 1 Haiko Bloemendal (Lockhorst) 2 Jan de Jong ('t Schilt Woudenberg) Meisjes t/m 14 jaar: 1Marieke Vos (Lookhorst) 2 Adel Verhey ('t Spieghel) LEUSDEN/CENTRUM - Met de Amer en AZ&PC (beiden uit Amers foort), de Bussumse Otters, VZC Ritmeester (Veenendaal), de ZC Zeist, de Duinkikkers uit Soest en de Leusdense Haaien ais deelnemende verenigingen werd zaterdag in het Soester Natuurbad de finale ge zwommen van de wedstrijdenreeks „Onder Toppers A". Het koude weer werkte niet erg mee en dat was te zien aan de tijden van de zwemmers en zwemsters. Van de Haaien had alleen Matijn van Went geen last van de lage temperatuur. Op de 100 m. vlinderslag bracht hij zijn beste tijd van 1.48.0 tot 1.47.5 terug. Spannend was de 12 x 50 m. vrije- slag-estafette gemengd met een ge weldige tweestrijd tussen AZ&PC en de Haaien. Kanna van Holst Pellekaan, Rita de Kruif, Marcel Fieseler, Matijn van Went. Mariëtte Leusink, Caroline Enthoven, Frank Goedhart, Remco Kelder, Carolien Leijders. Maaike Snij der. Frank Leusink en Frank van den Hurk werden in 6.53.8 de uiteindelijke winnaars. Nog een 1e plaats bereikte de Haaien met Gonda de Kruif, Esther Hulst, Erica Exterkate en Petri Schoon beek in 2.58.2 op de 4 x 50 m. vrijeslag- estafette voor meisjes onder de 10 jaar In het eindklassënt van Onder Toppers A kwam de Leusdense zwemclub op de 2e plaats ONDER TOPPERS B In het Leusder zwembad werd op de zelfde dag de finale gezwommen van Onder Toppers B, een wedstrijden- reeks voor recreatieve zwemmers en zwemsters. Hier had het weer geen in vloed op de strijd omdat in het bin nenbad werd gezwommen Het was een „volle bak" in Bavoort met 80 starts. Door te werken met een dubbele jury werd het karwei toch nog binnen 2geklaard 42 Haaitjes kwamen zo n 50 x in het water en dat geeft de leiding de gelegenheid om een goede indruk te krijgen van de zwemmogelijkheden van de kinderen. Ook voor de trainsters is het een stimulans als vooruitgang wordt geboekt Eindoverwinnaars van Onder Toppers B werden de Haaien met 1120,5 pnt. De ZC Zeist kwam op de 2e plaats met 977,8 pnt. en Laga uit Zeist werd met 933.0 pnt. 3e De Leusdena ren, die hun tijd konden verbeteren waren: 25 m. schoolslag jongens o/8: Ramon van Zoeren (29.8) 27.0 Jan Willem Razenberg (41.5) 35.8 Karei v. d Pijpekamp (31.9) 30.3 25 m. vrijeslag meisjes o/10: Anne van Gessel (23.5) 22 5 Idem jongens o/10: Michiel van Kooten (23.0) 19.8 50 m. schoolslag meisjes o/12: Cisca Bosma (48.7) 47.5 Monique Hikke (50.0) 48 8 Minette Hooijer (61 0) 59 6 Idem jongens o/12: Robert Jan van Loon (56 0) 54 6 50 m. vrijeslag meisjes +/12 Annette Krekel (38 0) 37 2 Jongens idem +/12: Marcel Gründmann (33.1) 32 3 Ronnie Hoeben (54.2) 53 3 Michel Jansen (35.5) 32 4 25 m. vrijeslag meisjes o/8: Petra Smit (28 1) 22 0 Anja Smit (35.1) 33 9 Idem jongens o/8: Jan Willem Razenberg (51.0) 39 9 25 m. schoolslag meisjes o/10: Monique Botman (27 8) 27 5 Anje van Went (29 9) 28 3 Idem jongens o/10: Michiel van Kooten (27.0) 25.6 50 m. vrijeslag meisjes o/12: Anneke van Dijk (38 3) 37 7 Monique Hikke (42.4) 40.1 Minette Hooijer (56 0) 53.8 50 m. schoolslag jongens +/12: Michel Jansen (44.2) 41.5 Marcel Gründmann (44 0) 43 9 Op de 8 x 50 m vrijeslag-estafette m/ j+12 werden de Haaien 1e Op de 8 x 25 m. idem m/j o/10 werden de Haaien 4e en op het spelnummer 5e. LEUSDEN/CENTRUM - Op woensdaq 17 mei speelde Pon Voorwaarts 1 voor de zomer avondcompetitie in Amersfoort tegen Zon Schild. De wedstrijd begon „aftastend". Na een kwar tier kregen de Leusdenaren een mooie kans, maar het uiteindelij ke schot ging net over. Aan de Volkswagenkant bleek keeper Wim Ham een betrouwbaar sluitstuk. Tegen de veldverhou- ding in (maar doelpunten tellen nu eenmaal bij een wedstrijd) scoorden de Amersfoorters in de eerste 10 minuten van de hervat ting tweemaal. Toen trok Pon met man en macht letterlijk voor waarts. Zelfs laatste man Koos van Egdom ging naar het front en keeper Ham kwam regelmatig op de middenstip. In de 25e minuut bracht Ron van Ooijen met een beauty van een schot de stand op 2-1 en in de allerlaatste minuut kreeg Pon nog een vrije trap. Ron van Ooijen schoof de bal uitge kiend naar Adriaan de Ridder, die onberispelijk de (juiste) eind stand op 2-2 bepaalde. Pon Voorwaarts 2 speelde een dag eerder thuis tegen PFW uit Amersfoort De gasten verschenen met 8 man in het veld, maar kregen de hulp van 3 toe schouwers als gastspeler Pon begon met goed combinatiespel en na een kwartier kon Ton ten Pierik de score openen. In de 25e minuut reageerde Gert Graafland attend door een tikkie- terug van PFW te onderscheppen en 2-0 te laten aantekenen en even later bracht Ab Dammers uit een bijna on mogelijke positie de bal over de doellijn en de ruststand op 3-D Ook in de twee de helft bleven de Leusdenaren sterker, maar de meeste (veelal individuele) ac ties strandden in het 16-meter gebied van Polak De schoten, die er wel door kwamen werden bekwaam door de in gevallen doelman, normaliter korfballer bij Antilopen Ook een andere ingeval len ex-toeschouwer deed van zich spreken. Uit een PFW-uitval bracht hij de score op 3-1 Leo Nieuwenhuis maakte ook het derde „Amersfoortse doelpunt, maar voordien had Cees Hoekstra voor Pon tweemaal raak ge schoten en zo kwam het einde met 5-J ten gunste van de Voorwaartsen

Leusder Krant | 1978 | | pagina 19