sport Reli-concert van de Continental Singers )E LEUSDER KRANT EN )E VERKIEZINGEN Worstelwedstrijd bij Haaien II - Forellen II Koraalvoorspelen van Bach, fuga's voor Buxtehude en Correlli Verplaatsing noodlokaal van Achterveld naar Noorderinslag Route wijziging buslijn 6, aantal ritten worden uitgebreid Gemeente neemt proef met deeltijdbanen Verlies van Pon Voorwaarts Informatie-avond over Argentinië in „De Til' IN DE DORPSKERK n OP 20 JULI A.S. perkplanten n LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT Ouwehandsnieuws J G. Stuivenberg Nieuwstraat62-Scherpenzeel. Profiteer nu van het grote aanbod!! f \erk mee aan een. fijn leejbaur Lensden stem I I lijst 2 Geen krant ontvangen? v Leusder Krant - provinciaal nieuws DONDERDAG 25 ME11978 LEUSDEN - Vandaag in onze krant uitgebreid aandacht van de politiek. Op pagina 11 publiceren wi| een programma-vergelij king van de vijf in Leusden opererende politieke partijen, terwijl in een apart verkiezingsnummer (extra deze week) de vijf lijst trekkers aan het woord komen. Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreijns. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Redaktionele medewerkers/sters: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-2090 De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C., tel. 033-41380 (sport). De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al gemeen). Mevr. A. de Knijff-Mali, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S D« meeste In da Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t./i.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencomblnatie, Postbus 67 te Bar- neveld. LEUSDEN - Eind vorige week is het noodlokaal dat tot aan de ope ning van het nieuwe gebouw in ge bruik was van de openbare onder wijs gemeenschap Het Startblok in Achterveld verplaatst naar de Noorderinslag. Daar zal het het ko mend voorjaar gebruikt qaan worden door de Montessorischool totdat de nieuwbouw van deze school gereed is. Met de verplaatsing van dit lokaal is vooruitgelopen op de zogeheten artikel 17 procedure, die in gevallen als deze waar het om een tijdelijk bouwwerk gaat, moet worden ge voerd. Dat in dit geval van de ge bruikelijke gang van zaken is afge weken, vindt zijn oorzaak in het feit dat het leegstaand noodlokaal in Achterveld mede door de afgelegen ligging van ernstige vernielingen blootstond. Om totale afbraak te voorkomen is eerder dan oorspron kelijk in de bedoeling lag tot ver plaatsing over gegaan. Dit neemt niet weg dat alsnog uitvoering moet worden gegeven aan de artikel 17 procedure. In het kader hiervan liggen de op dit noodlokaal betrekking hebbende stukken vanaf maandag 29 mei ter inzage bij de afdeling algemene za ken en stadsontwikkeling, Zwar- teweg. Zoals hierboven reeds ver meld zal het noodlokaal niet langer dan een jaar op zijn huidige plaats blijven staan. Zodra de nieuwbouw van de Montessorieschool gereed is zal het noodlokaal weer worden ver wijderd. LEUSDEN - Met ingang van 28 mei zal de busroute op de ritten Amers- foort-Leusden v.v. worden gewij zigd. Tot nu toe vormt de halte de Biezenkamp het eindpunt op deze route. Maar vanaf 28 mei zal na de Biezenkamp nog een lus door Prin- cenhof worden gemaakt. De route van deze lus is als volgt: As- schatterweg, Hamersveldseweg, Burg. de Beaufortweg, Groene Zoom, Larikslaan, Olmenlaan, Zwarteweg, Asschatterweg. Op de volgende twee punten zullen haltes worden geplaatst: nabij de hoek La- rikslaan-Olmenlaan en op de Burg. de Beaufortweg ter haagte van het park Princenhof. De route op de doorgaande ritten op lijn 6 blijft on gewijzigd. Met ingang van 28 mei gaat tevens een nieuwe dienstregeling in. De bussen op de ritten Amersfoort- Leusden v.v. vertrekken uit Amers foort 2 minuten vroeger. (10 minuten vóór het hele uur). De vertrektijd van de bussen uit Leusden naar Amers foort blijft ongewijzigd (kwart over). Op de doorgaande ritten van lijn 6 vertrekken de bussen vanaf de halte Biezenkamp in de richting Stouten- burg-Achterveld 2 minuten later (12 minuten over het halve uur) en in de richting Amersfoort 2 minuten (14 minuten over het hele uur). De dienstregeling wordt op zon dagen en eerste Kerstdag met drie ritten uitgebreid. Vanaf de Biezen kamp komt er op genoemde dagen om 21.46 uur een bus naar Amers foort bij en op 20.42 uur en 22.42 uur er een bus naar Achterveld-Stouten- burg-Barneveld. Bovendien wordt de dienstregeling uitgebreid met een dagelijkse dienst om 19.46 uur naar Amersfoort. LEUSDEN - Bij de behandeling van de begroting 1978 is vanuit de raad het verhaal gekomen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van deel tijdbanen binnen het gemeentelijk ap paraat Onder deeltijdbanen wordt ver staan het laten vervullen van één full time baan door twee part-time krach ten Naar de mogelijkheden en kon- sekwenties van het instellen van deel tijdbanen wordt thans door de stafaf deling Personeelszaken en Organisatie van de gemeente een onderzoek inge steld De resultaten van dit onderzoek zullen worden neergelegd in een rap port, dat naar het zich laat aanzien eerst in 1979 zal verschijnen. Echter vooruit lopend op dit rapport is nu bij wijze van proef overgegaan tot het aanstellen van twee part-time krachten voor de vervul ling van de vacature van telefoniste/ receptioniste OUWEHAND VERWACHT VIJFDE ORANG-BABY RHENEN - In het mensapenhuis van Ouwehands Dierenpark zijn de laatste jaren al verschillende soorten jongen gesignaleerd, van chimpansees tot orangs. Vooral de laatste soort, die zo sterk met uitsterving wordt bedreigd, tiert bij de familie Ouwehand welig. Men verwacht al weer de vijfde geboorte. Ditmaal is het echtpaar „Bongo" cn „Sjaan" aan de beurt. Het belooft voor „Sjaantje" haar tweede baby te worden. De eerste was een dochter. Zij is „Nadien" genoemd, een afkorting van „Bernardien", genaamd naar Z.K.H. Prins Bernhard. Om de twee maanden wordt de urine van „Sjaan" opgestuurd naar een laboratorium in Engeland. Vorige week kwam het verheugende bericht binnen bij Ouwehand, dat „sjaan" positief is! Nu gaat de urine elke maand naar de dierenarts exact bepalen, wanneer het orang-jong wordt geboren. De dierentuin in Rhenen mag er prat op gaan een flinke bijdrage te leveren in het voortbestaan van deze steeds zeldzamer wordende mensapensoort. GEFOPT Adjunct-directeur Cor Ouwehand van het gelijknamige dierenpark op de Grebbeberg in Rhenen probeert er van alles aan te doen om zijn flamingo kolonie aan het broeden te krijgen. Zijn mensen hebben al weer enkele maanden geleden een handje geholpen, door in een speciale kleilaag de fundamenten voor de nesten te houwen. Maar tot op heden is er nog niet één ei ingelegd, laat staan dat de kleurrijke steltlopers aanstalten maken om te gaan nestelen. „En tóch hen ik er heilig van over tuigd", zegt Ouwehand Jr.. „dat ik jonge flamingo's krijg. Let op mijn woorden". LEUSDEN/CENTRUM - Het gaat niet zo best met Pon. Althans wat het zomeravondvoetbal betreft Vijdag 19 mei speelde Pon Voorwaarts 1 tegen Heuga op het terrein van v.v. Hoogland. Na een kwartier kwamen de tapijt mensen op 1 -0 en nog voor de rust. door slecht wegwerken van de Pon achterhoede, zelfs op 2-0 De thee bracht wel meer activiteit in de Volk- swagenploeg. maar ondanks goed spel van o m. Piet Visser en aanvoerder Rijk van Laar bleef de stand 2-0 voor Heuga. Maandag 22 mei had Pon Voorwaarts 1 te Amersfoort Tank werkplaats als tegenstander. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd, zonder kansen voor beide partijen in de eerste helft Na de wisseling was Tank werkplaats iets gelukkiger en door tweemaal vlot te scoren de uiteindelijke winnaar LEUSDEN Dinsdag 16 mei speel de haaien II haar eerste polowedstrijd dit seizoen. De Haaien moesten aantre den tegen het zeer gevreesde Forellen 1, waarvan 2 jaar geleden met grote cijfers was verloren. Van tevoren was al bekend dat het deze keer weer een ruige, ruwe wedstrijd zou worden. Deze ver onderstelling bleek juist te zijn. In het eerste partje (de eerste periode) zorgde Jan Willems, de scheidende trainer van de Haaien, voor een 1-0 voorstand. Deze voorsprong kon Ro- bert-Jan Möhlmann vergroten door er 2-0 van te maken. Een foutje in de verdediging was voor de Forellen dé kans en het werd 2-1 De tweede periode werd het spel verruwd door de spelers van de Forel len, maar dit was meer te danken aan de zeer slechte leiding van de scheids rechters. Toch geen Forellen er uit, wel Haaien, n.l. Robcrt-Jan Möhlmann en Gerard v Gils. De gastploeg kwam toch niet tot scoren. De derde periode liet ook ruw spel zien. In de wanorde die er was, werd het 2-2, 3-2 (door André v Harten in een man-meer-situatie) 4-2 (Jan Willems ook in een man-meer-situatie) en 4-3. scheidsrechter de totaal uit de hand gelopen polowedstrijd. De (nog jonge) scheidsrechter (van AZ PC) had totaal geen greep meer op de wedstrijd. Daarna, na een kleine pauze, werd toch verder „gespeeld". De Forellen zorgden vooor 4-4, de Haaien (via Gerard v. Gils) zorgden op hun beurt voor 5-4. Daarna was de wedstrijd ten einde en kon de bijna overstuur geraakte scheidsrechter gauw naar huis. Vrijdag 26 mei: 9.00 uur; Nederlands schiet- kampioenschap standaardgeweer 300 m. (1e dag) op de Leusderheide. Or ganisatie. Sv Leusden 19 00 uur- 5 minuten-snelschaak- toernooi van de schaakvereniging Leusden in de Roda-kantine op het Buiningpark. Altijd prijs! 20 00 uur: Kampior "'eest Avanti Dames 1 (volleybal) in d Oude Peerde- stal te Achterveld Zaterdag 27 mei: 9.00 uur 2e dag Nederlands schiet- kampioerischap standaardgeweer 300 m op de Leusderheide (Sv Leusden). 9 30 uur Sportdag Roda-pupillen op het Burg Buiningpark 10 00 uur Speldag Euro-zwembad in de Rozendaal. Prijsuitreiking om 19.00 uur 20.30 uur: Slotavond Roda'46 in het clubhuis op het Buiningpark Zondag 28 mei: 13 00 uur: Ronde van Klein Zwitser land (Amersfoort) voor trimmers (13 00 uur), junioren (14.00 uur) en amateurs (15 30 uur) Maandag 29 mei: 20.00 uur- Openbare vergadering Raad van Advies van de Sportstichting Leusden in Groot Krakhorst (de Wete ring) Woensdag 31 mei: 9 00 uur 3e schooldag (ochtend) op het Buiningpark voor Leusdense basis scholieren uit de 5e en 6e klasse 19 00 uur Voetbalwedstrijd Roda- zondag 1 - Roda-zaterdag 1 op het Burg. Buiningpark LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 25 mei organiseert de Stichting Katho lieke Jeugd en Werkende Jongeren een informatie-avond over Argentinië. Deze avond vindt plaats in ..De Til" aan de Hamersveldseweg om 20 00 uur en is toegankelijk voor mensen vanaf 16 jaar Op zekere dag kon hij zijn ogen niet geloven Op grote afstand ontdekte Ouwehand een ei in één van de klei nesten. Met een verrekijker gluurde hij er iedere dag naar. Hij wilde er niet te dichtbij komen om het nest niet te verstoren. Totdat hij begon te twijfe len aan de echtheid van het fla mingo-ei. Het leek hem wat aan de kleine kant. Die twijfel verdween, toen hij - weer turend door zijn kijker - een paar verzorgers achter de struiken zag staan gniffelen. Ouwehand stapte linea- recta op het nest af. raapte het veel te kleine ei op, dat bovendien van steen bleek te zijn en er - zoals achteraf bleek - door de verzorgers was ingelegd De hilariteit was niet van de lucht in de Rhenense diergaarde. GIRAFFE OP KOMST In Ouwehands Dierenpark loopt de complete giraffenkolonie. vijf in getal, nu op de Afrikaanse steppe. Daarbij zijn twee in het park geboren jonge dieren. „Andrics" en „Rosemarijn". In het komende hoogseizoen wordt opnieuw jong giraffenleven verwacht. Als de baby op de steppe wordt geboren, kon dat gebeuren wel eens gepaard gaan onder enorm veel belangstelling van de kant van de duizenden toeristen, die elke zomer Ouwehand aandoen. De giraffen zien er bijzonder goed uit. Ze glimmen als goudhaantjes, dankzij de goede zorgen van oppasser Cees Dcrksen. die er als het ware bij inwoont. LEUSDEN - Op zondag 28 mei vindt er in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg 75 te Leusden-zuid een heel bijzondere avonddienst plaat. Ds. J. J. Weernekers zal in deze dienst voorgaan. Een grote plaats is ingeruimd voor de uitvoering van kerkmuziek, die zal wor den vertolkt door Jan Grimbergen, hobo; Hilde op "t Land. fluit. Pieter Lee- beek. orgel. Deze jonge musici zullen onder an dere de volgende werken ten gehore brenqen Toccata en fuga van D Buxtehude; Fuga over een thema van Corelli in B klein, Koraalbewerking ..Wachet auf. ruft uns die Stimme". van J L Krebs; Sonate van Jean Baptiste Loeillet; Ko- raalspelen van Joh S. Bach Ds. Weernekers hoopt van ganser harte, dat veel belangstellenden hun weg naar deze bijzondere dienst in de Dorpskerk te Leusden zullen vin den. Het optreden van de Continental Sin gers. vorig jaar in de Marcuskerk. Leusden-Zuid. tel 43701 of Wim van Slooten, Kleinhorst 27, Leusden-Cen- trum. tel 41103 LEUSDEN - Na het grandioze suc ces van het Reli-concert van de Continental Singers and Orchestra in 1977 in de Marcuskerk, is de Her vormd/Gereformeerde Jeugdraad benaderd om weer een concert te or ganiseren. De Continental Singers is een Amerikaanse groep die via vo cale en instrumentale nummers het evanqelie od eiqentiidse wijze ver tolkt. De Continental Singers ma ken een lustrum toernee door Euro pa, waarbij zij Leusden op don derdag 20 juli hopen aan te doen. Het is een unieke gelegenheid voor de regio Leusden om kennis te maken met een op zeer hoog peil staand programma van gospels spirituals en arrangementen van moderne geestelij- ke liederen Het spreekt voor zich dat het repertoire voor deze lustrum toer nee geheel vernieuwd is In het kader van de voorbereidingen voor dit concert doet de Hervormd/ Gereformeerde Jeugdraad Leusden een beroep op de Leusdense bevolking één nacht een Amerikaanse jongen of meisje gastvrijheid te verlenen Tevens wordt van de gastgezinnen verwacht dat zij hun gast(en) een warme maaltijd bereiden. Mocht u uw huis open stellen voor een van deze Amerikaanse jon geren zou u dan contact op willen ne men met een van onderstaande perso nen'' Hans Botermans, Kwintlaan 16. *1/ sx' «1/ «x* «x» *x* »x» *x» *x^ «x* >x «x» *x» u/ vx* x/ nx* sx nj/ /fs «-y-» «y* *"T~- «T* 'T* »T* "T* 'T>* 'T" «T* 'T* 'T' /TS "T" *"1"- 'T' Plantenkwekerij Keuze uit 25 soorten Uit eigen kwekerij, waardoor voordelige prijzen mogelijk zijn Nu tijd om tomaten, komkommers, paprika, augurken enz. te planten Zie ook onze advertenties elders in dit blad! Vraag ons aktieprogramma 033-41695 Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141 na vijf uur 03420-4679

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3