Juffrouw Anja tien jaar tussen kleuters Jeugdtoernooi geslaagt Avantigymnastiek hield onderlinge wedstrijden Kerstens- voetbal- toernooi Weinig belangstelling voor Amnesty Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 1 JUN11978 ACHTERVELD - Vrijdag 26 mei was het 10 jaar dat juffrouw Anja (Geytenbeek) als kleuterleidster verbonden was aan Hummeltjes Honk. Hoewel dit geen officieel jubi leum is, wilden de andere kleuter leidsters dit feit toch niet ongemerkt voorbij laten gaan. Juffrouw Anja, die ongeveer een half jaar als kleuter leidster heeft gewerkt en de overige tijd als hoofdleidster, werd om half tien door haar klas opgewacht bij de hoofdingang van de kleuterschool. Vergezeld van haar ouders ging zij tussen de opgestelde kinderen het ^gebouw binnen. Daar werd zij door de andere leidsters, enkele leden van de oudercommissie en de overige kleuters met een hartelijk applaus begroet. Na op de versierde stoel te hebben plaatsgenomen werd haar een hartelijk ..lang zal ze leven" toegezongen. Hierna werd haar door de kleuters een verrassing of bloemen aangeboden, dit van ieder persoonlijk Na een heerlijke versnapering werd door elke klas iets voorgedragen. De voordrachten werden afgewisseld met het zingen van liedjes. Tot haar grote verrassing werden haar twee albums aangeboden namens alle kleuters. Het leuke ervan was dat er een album met tekening bij was van haar oud leerlingen en een album met tekeningen van de huidige kleuters Van haar collega's kreeg zij een mooie zilveren schakelarmband en van de leden van het oudercomité per soonlijk een zilveren halskettinkje Juffrouw Anja liet zich echter ook niet onbetuigd door de kleuters verschillende malen een versnapering aan te bieden. Ook haar collega's was zij niet vergeten. Deze mochten van haar een exemplaar van het boek Ine Mine Mutte in ontvangst nemen. Een geste die zeer op prijs werd gesteld In de namiddag was er een receptie waarbij niet alleen de ouders van juffrouw Anja aanwezig waren, doch ook haar broer. Door veel ouders werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt om haar te feliciteren en een attentie te overhandigen Onder het genot van een kopje koffie werd er door de aan wezigen nog even gezellig gebabbeld. Zo had dit feest een tweeledig doel. Niet alleen feest voor juffrouw Anja. doch tevens werd tijdens de receptie de on derlinge contacten tussen de ouders en de ouders met de leidsters weer verste vigd. 19889H ACHTERVELD-Zaterdag werd door de jeugdcommissie van de S.V. Achter veld een voetbaltoernooi voor pupillen georganiseerd. Aan dit toernooi werd in totaal door 24 pupillen-elftallen deelge nomen. Er werd in zes poules gespeeld Hoewel het zeer mooi weer was, viel de belangstelling vooral van de ouders van de deelnemende jongens heel erg te gen, De belangstelling was zeer mini maal Dankzij de prima organisatie en het vlot verloop van de wedstrijden kon op tijd, ongeveer 17.00 uur de einduit slagen worden bekend gemaakt Drie Achterveldse elftallen wisten een eerste plaats te behalen. De totale uit slag was: Poule 1 1VVZA E5 met 6 punten 2. Woudenberg E5 met 3 punten 3. Achterveld E3 met 2 punten 4. Soest E6 met 1 punt Poule 2 1 Soest E3 met 6 punten 2. VVZA E4 met 4 punten 3. Achterveld E2 met 2 punten 4 Woudenberg E3 met 0 punten Poule 3 1Achterveld E1 met 6 punten Poule B Hilversumse Boys Uni v.v. Barneveld Unitas De ploegen spelen als volgt: Poule A 10.30-11.00 uur: Gooische-Veensche Boys 10 30-11.00 uur Achter- veld-Hoogl veen 11.40-12.10 uur: Gooische Boys-Ach terveld 11.40-12.10 uur: Veensche Boys-Hoogl.veen 12.50-13 20 uur: Veensche Boys-Ach terveld 12.50-13.20 uur: Gooische Boys-Hoogl veen 2 Soest E2 met 4 punten 3. Terschuurse Boys met 1 punt, beter doelgemiddelde. 4. VVZA E1 met 1 punt Poule 4 1 Soest D6 met 6 punten 2 Woudenberg D4 met 4 punten 3 Hoogland D6 met 2 punten 4 Achterveld D3 met 0 punten Poule 5 1Achterveld D1 met 6 punten 2. Woudenberg D3 met 4 punten 3. Hoogland D3 met 2 punten 4 Soest D3 met 0 punten Poule 6 1 Achterveld D1 met 5 punten, beter doelgemiddelde 2 Hoevelaken D1 met 5 punten 3. Woudenberg D1 met 2 punten 4. VVZA D1 met 0 punten stensportpark te Achterveld het jeugd toernooi voor junioren worden.gehou den. Als alles verloopt zoals is gepland zal de eerste wedstrijd wordenfge- speeld om 9.00 uur en de laatste om 16.35 uur Ook nu zal ersweer in zes poules worden gespeeld. De indeling is als volgt: Poule 1 (jongens, die d.d 1-8-77 nog geen 13 jaar zijn) 9 00 uur: Achterveld C2-Roda C3 Poule B 11.05—11.35 uur Hilversumse Boys-Uni vv 11 05-11 35 uur Barneveld-Unitas 12.15-12 45 uur: Unitas-Uni w 12.15-12.45 uur: Barneveld-Hil- versumse Boys 13.25-13 55 uur: Barneveld-Uni w 13.25-13.55 uur. Unitas-Hilversumse Boys Finale 14.30-15.00 uur Om de 1e en 2e plaats: nummer 1 uit poule A-nummer 1 poule B 14.30-15 00 uur: Om de 3e en 4e plaats: nummer 2 uit poule A - nummer 2 uit poule B Als alles vlot en normaal verloopt zal de prijsuitreiking plaats vinden om 16 00 uur 9.00 uur. Hoevelaken C2-VVZA C 10.10 uur: Achterveld C2-Hoevelak ,i C2 10.10 uur: Roda C3-VVZA C5 |l 11 20 uur: Achterveld C2-VVZA C5 11.20 uur Roda C3-Hoevelaken C.' Poule 2 (jongens, die dd 1-8- nog geen 14 jaar zijn) 9.35 uur: Achterveld C1-Roda C2 9 35 uur. Tersch Boys C1-VVZA 10 45 uur: Roda C2-VVZA C1 11.55 uur: Achterveld C1-VVZA C1 11.55 uur: Roda C2-Tersch. Boys I Poule 3 (jongens, die d.d 1-8- nog geen 15 jaar zijn) 9.35 uur: Tersch. Boys B1-VVZA 10.10 uur. Achterveld B3-Roda B3 10.45 uur: Tersch. Zoys B1-Achterv B3 11 20 uur: VVZA B3-Roda B3 12 30 uur: Tersch. Boys Bl-Roda I 12.30 uur VVZA B3-Achterveld B3 Poule 4 (jongens, die d.d 1-8- nog geen 15 jaar zijn) 13 05 uur: Achterveld B2-Roda B2 13.05 uur: Montfoort B1-VVZA B2 14 15 uur: Achterveld B2-Montfoort 14 15 uur: Roda B2-VVZA B2 j 15 25 uur: Achterveld B2-VVZA B2 15 25 uur Roda B2-Montfoort B1 Poule 5 (jongens, die d.d. 1-8- nog geen 16 jaar zijn) 13.40 uur: Achterveld B1-Hoogl derveen B1 13.40 uur Advendo B1-Roda 46 B 14 50 uur: Achterveld B1-Advendo 14 50 uur: Hooglanderveen B1-R< 46 B1 16.00 uur: Achterveld B1-Roda 46 16.00 uur Advendo Bl-Hoogl* derveen B1 Poule 6 13 40 uur Roda A2-Hooglanderv< i' A1 .li 14.15 uur: Achterveld A1 -Advendo j 14 50 uur: Roda A2-Achterveld A1 Jij 15.24 uur: Hooglanderveen A1- lf vendo A1 16.35 uur: Roda A2-Advendo A1 'i'j 16.35 uur. Hooglanderveen A1-A JJ terveld A1 De organisatoren hopen dat de ti'jj blieke belangstelling beter zal zijn all Q het vorige pupillen-toernooi. HetrW zeker een stimulans voor de jongt,*!' zijn als er van de zijde van de ouci.'Ü belangstelling voor hun tak van spori, ACHTERVELD - Zaterdag 27 mei werd door de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub ..De Singels" een ring steekwedstrijd georganiseerd. De deel nemers reden op eigen pony ot paard. Het evenement vond plaats in de ma nege van de Klaveet aan de Postweg. Er werd door een vrij groot aantal men sen aan dit evenement deelgenomen. De ponyclub was wel in de meerderheid Dat het ringsteken te paard mak kelijker is gezegd dan gedaan bleek ook deze middag wel Er werden meer ringen gemist dan gestoken. Het was echter de eerste maal dat dit evenement plaats vond en er was hoegenaamd ook niet op getraind. Dankzij het zeer mooie weer was ook de belangstelling niet gering. Het was echt de moeite waard om naar dit ring- steeksoel te kijken. Na afloop van de wedstrijden werden alle deelnemers met hun rijdier in de manege verzameld waar verschillende rondritten werden gemaakt. Tegen het tijdstip dat de win naars bekend zouden worden gemaakt werd alles keurig opgesteld. Hier bij bleek dat er in het afgelopen jaar waarin zeer intensief wordt getraind toch al heel wat bereikt is ACHTERVELD - Dinsdagavond 23 mei werd door de stichting Jongeren Contact Achterveld een avond georga niseerd in Ons Gebouw. Deze avond was bedoeld om wat meer informatie te krijgen over Amnesty International. Twee leden van de Leusdense afdeling van Amnesty International waren aan wezig om de belangstellenden zo het een en ander hierover te vertellen. Het was wel jammer dat de belangstelling zo gering was. Hetgeen door de beide dames werd verteld was zeer interessant Ook kregen zij heel wat vragen te beant woorden Amnesty International, dat in 1961 in Engeland werd opgericht, heeft als doel de rechten van de mens te be schermen De vereniging mag geen geld aannemen van politieke partijen, regeringen enz. Dit om geheel onaf hankelijk te kunnen blijven en ook onaf hankelijk te kunnen werken Er werd uitgelegd hoe er naar gestreefd wordt om de gevangenen waar ook tec wereld een goede behandeling te doen krijgen zoals goed eten en drinken en een eerlijk proces Ook is het schrijven van brieven aan regeringen van landen waar de mensenrechten worden ge schonden een van de taken, evenals het verlenen van morele en financiële hulp aan familie van politieke gevange nen. Dit waren nog maar enkele punten van het vele werk dat wordt verricht. Na nog enkele vragen over het werk van deze vereniging werd de avond beslo ten ACHTERVELD - Zondag 4 juni zal op het Kerstensportpark het door de S.V. Achterveld georganiseerd Ker- stensvoetbaltoernooi plaats vinden. Aan dit toernooi zal door acht elftallen worden deelgenomen en er zal in twee poules worden gespeeld. De ploegen zijn als volgt verdeeld: Poule A Gooische Boys Veensche Boys Hooglanderveen Achterveld - Juffrouw Anja en haaV kleuters ACHTERVELD - Dinsdag 23 en woensdag 24 mei vonden in de sporthal aan de Walter van Amersfoortstraat de onderlinge jeugdwedstrijden plaats van de afdeling gymnastiek. Dinsdagmiddag waren het de meisjes in de leeftijdsgroepen van 9 jaar. 10 en 11 jaar en 12 jaar en ouder die de strijd tegen elkaar aanbonden. De meisjes moesten hun kunnen tonen aan de on gelijke brug. de balk, de lange mat en de sprong. Er werd voortreffelijk gewerkt, ledereen deed zijn best om zoveel mo gelijk punten te behalen. Bij de uitslag bleek dat het soms maar een tiende van een punt scheelde Na het bekend wor den van de einduitslag werden de me dailles door de voorzitter van Avanti, de heer Valkonet uitgereikt. Bij de meisjes van 12 jaar en ouder was het Ineke Stevens die de gouden medaille in ont vangst mocht nemen, de zilveren was voor Christien Valkengoed en de bron zen voor Margriet Hak In de groep van de meisjes van 10 en 11 jaar was Annemiek Kuipers de ge lukkige die de gouden medaille kreeg, Connie van den Hengel kreeg de zilveren en Carla Smink kwam in aan merking voor brons Woensdag was het de beurt aan de meisjes van 7 en 8 jaar en van 6 en 7 jaar en de joiSgens van 8-10 jaar De meisjes moesten weer dezelfde oefe ningen doen als die van de vorige dag terwijl de jongens hun werk moesten doen aan de gelijke brug, de ringen, de lange mat en de sprong Ook nu werd er weer voortreffelijk gewerkt. Bij de einduitslag bleek het ook deze middag weer om een tiende van een punt te gaan. Bij de meisjes van 6 en 7 jaar was het Petra Baan die met de eer ging strijken en de gouden medaille kreeg, de zilveren was voor Denise Stevens en de bronzen voor Inge Doornik. In de groep van 7 en 8 jaar kreeg Milly van Dalen goud. Corina Schreuder zilver en Marleine van Rijnsoever brons Matthieu Siewe was de jongen die in zijn groep als eerste eindigde en dus goud kreeg omgehangen. Het zilver was voor Fred Wijngaarden en het brons voor Willem-Jan Jansen. Ook nu werden de medailles weer uitgereikt door de heer Valkonet, die naar voren bracht dat er deze beide middagen weer prima werk was geleverd en dat de kwaliteit van het werk elk jaar vooruit ging KEURGROEP Na deze prijsuitreiking was het de keurgroep die voor het voetlicht kwam. Het werk dat deze meisjes leverden was voortreffelijk. Gezien het werk dat zij lieten zien verdienen zij de naam van keurgroep ten volle Na het bekend worden van de einduitslag bleek dat Marjan Schouten het beste werk had geleverd en dus goud mocht ontvangen. Zilver was voor Henriëtte van Bekkum en de bronzen medaille ging naar Lisette Ochse. De jury bestond dinsdag uit mevr Keja. Astrid Veen en de heer A. van Koot. Woensdag was de jury gevormd door Tineke van Ameijde en de heer A van Koot. De telcommissie die veel werk heeft moeten bezetten werd ge vormd door de dames Ans Kleinveld en Wil Enters. Dat er zulk een goed werk is geleverd is zeker mede te danken aan de leiders mevr. Conny Eigelstein en de heer Theo Snijders die elke week pre sent zijn om de Avanti jeugd dit bij te brengen. KLEUTERS Woensdag was er voor de aanvang van de onderlinge wedstrijden ook nog een tweetal gymnastieklessen voor de kleuters en hun moeders. Dit is ook een groot succes geworden. Een groot aan tal moeders deed deze middag met haar kleuter mee wat voor die kinderen zeker en grote stimulans is geweest. Jammer was wel dat de woensdagmid dag wel een naar slot had. Toen mevr. Eigelsheim na afloop wilde vertrekken en haar mantel aantrok bleek dat er iemand was geweest die haar por temonnee en haar sigaretten had weg genomen. Een heel nare ervaring voor iemand die zoveel voor deze vereniging doet en heel niet prettig voor de organi satie. Mogelijk dat de dader spijt van zijn daad krijgt en de portemonnee met inhoud alsnog terugbezorgt. Natuurlijk met inhoud. De organisatie was ook heel erg blij met de vrij grote belangstel ling van de zijde van de ouders Dit werd zeer op prijs gesteld. Zowel voor de volwassenen als voor de pony's was door de Klaveet een wis selbeker beschikbaar gesteld. De ove rige prijzen waren door de vereniging beschikbaar gesteld. De prijzen werden door de wethouder van sportzaken van de gemeente Leusden. de heer Van Woudenberg, aan de winnaars uitge reikt. Bij de volwassenen was het mevr. Ton van Dort die de wisselbeker in ont vangst mocht nemen, de tweede prijs Leden van ,,De Singels" hielden zich onder andere bezig met ringsteken. was voor Marjorie Verhoef terwijl de derde prijs voor Ron Schimmel was. Arnoud Spaay won de eerste prijs bij de ponyclub. Tweede werd Marcel Schimmel en derde Debora de Vries Hoewel dit de eerste maal was dat dit door de vereniging werd georganiseerd kan toch teruggezien worden op een mooie en sportieve middag De wis selbekerhouders zullen wel moeten gaan trainen om een volgende maal deze beker weer te kunnen winnen.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11