Familie Voskuilen kreeg eerste huis tweede fase Geslaagde open dag Montessori-school 250 kinderen hadden veel plezier in stralende zon I Feestavond NBP Volgend schooljaar aan de Noorderinslag Spelmiddag Rozendaal komt jaarlijks terug Od de laaere school werd men harte lijk ontvangen door het hoofd van de school de heer D. van den Engel. Ook hier kon men de groepen aan het werk zien. In de groepen van een Montesso rischool liggen de leeftijden ver schillend, dit om het sociale kontakt te bevorderen. Ook kun je hierdoor niet blijven zitten. De kinderen zijn niet ge bonden aan het lesmateriaal voor dat betreffende jaar zodat zij ook verder kunnen zijn dan hun leeftijd aangeeft OEPOP Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 1 JUN11978 LEUSOEN - Dinsdag 23 mei hield de Montessori kleuter- en lagere school aan de Hamersveldseweg open dag. Op de kleuterschool die momenteel uit twee klassen van vijf endertig leerlingen bestaat werd men verwelkomd door de ouder commissie met een kopje koffie. Er kon in diverse klasjes gekeken wor den hoe de kinderen met de door hen zelf gekozen materialen aan het spe len/werken waren. De materialen, gebaseerd op het Montessorisysteem, bestaan uit: Zin tuiglijk materiaal, huishoudelijk mate riaal, onder anderen koper poetsen, schoenen poetsen, schoonmaken en leermateriaal waaronder schuur papieren letters waar met de vinger overheen gegaan kan worden om deze te leren en een aantal blokken met houten gewichten om het begrip groot en klein dik en dun te begrijpen. Hier werd door de kleuters zeer in tensief mee gewerkt. De jongste kleuters hielden zich meer met plakken, bouwen en tekenen bezig. Ook de vak ken expressie en gymnastiek worden gegeven zowel op de kleuter- als lagere school. Opvallend was de grote verschei denheid aan vakken waarmee men bezig was en de concentratie waarmee ieder kind ondanks deze verscheiden heid werkte. Er waren veel belang stellenden en op deze dag was het te vens mogelijk je kind in te laten schrijven waar dan ook veel gebruik van werd gemaakt. Voorlopig zal in het nieuwe schooljaar de Montessorischool in de noodlokalen aan de Noorderinslag te genover de Hakhorst gevestigd worden. De bedoeling is dat er drie kleuterklasjes van 25 leerlingen komen en voor het basisonderwijs drië" groepen van 25 leerlingen, twee onderbouw- en een bovenbouwgroep. In de toekomst zal het permanente ge bouw aan de Smoussesteeg gebouwd worden naast de vierde openbare lagere school, gescheiden door een gymnastieklokaal. Het ontwerp is in handen van de architect J. Verhoeven uit Hoevelaken. Er zijn voorlopig acht lokalen gepland en het ligt in de bedoeling dat het gebouw augustus 1979 in ge bruik zal worden genomen. LEUSDEN - Na een seizoen waarin vele nuttige en leerzame zaken be handeld werden, hield de NBP op woensdag 24 mei een feestavond in de Krakhorst. Het was een bonte mengeling van allerlei aktiviteiten waaraan door veel dames een steentje was bijgedragen. Begonnen werd met een beoordeling van door de handwerkende dames vervaar digde stukken. Daarna koffie, waarna het voor deze gelegenheid gekozen ééndagsbestuur zich pre senteerde. Het défilé van zelfgeknut- selde hoofdtooien was een groot succes en de getoonde produkten werkten menigmaal op de lachspie ren. De aktiviteiten die op het toneel ten uitvoer gebracht werden bestonden uit het voordragen van poëzie en proza, al dan niet uit eigen werk, een kwis, het opvoeren van een toneelstukje en een play-back met smurfen. Verder werd er een soort kwartetspel gespeeld, waarbij levende personen inplaats van kaarten gebruikt werden. Na verloting van een en ander kwam er een einde aan het leven van het ééndagsbestuur In haar dankwoord zwaaide de presidente dit bestuur veel lof toe voor de wijze waarop zij deze avond tot een topper van het seizoen hadden gemaakt. Met een avondwandeling door Amersfoort onder leiding van een der gastvrouwen van de VVV op donderdag 15 juni a.s. sluit de NBP het seizoen definitief af. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De eerste zes woningen in de tweede fase zijn deze week opge leverd. Maandag overhandigde bur gemeester J. W M Rademaker de sleutel van de allereerste woning aan de familie B. M. Voskuilen uit Leusden Een dag later volgden de volgende vijf. Met een tempo van vijf zes per week zullen de overige 130 koopwoningen van de Woningstichting Centraal Ne derland, die ook bovengenoemde zes woninqen realiseerde, volaen In ok- toberzullenallewoningendiedeWCNin dit gedeelte van de tweede fase bouwt, opgeleverd zijn. Van de oplevering van de eerste wo ning was maandagmidag een enigszins feestelijk gebeuren gemaakt. Bij de met vlaggen versierde woning Reggewijk 10 voerden verschillende sprekers het woord. Tot onder meer de verzamelde bouwvakkers srpaken ach tereenvolgens burgemeester Radema ker. een vertegenwoordiger van bouwmaatschappij Bredero en de heer E. Kleuters van de huiseigenaarvereni ging ,,De Heipaal". De burgemeester overhandigde het echtpaar Voskuilen namens de gemeente een appelboom. Van de bouwers van het huis ontvingen de heer en mevrouw Voskuilen een tuinameublement. Samen met de doch ter van het echtpaar Voskuilen stak de burgemeester de sleutel in het slot van de eerste woning in de tweede fase. Aansluitend overhandigde hij de sleutel aan de heer Voskuilen Binnen afzienbare tijd (ongeveer twee weken) kan ook het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten met de ople vering van huizen beginnen. Burgemeester Rademaker feliciteert de heer Niekel. In de speeltuin Blijhof is zaterdag weer eens gevolksdanst. Tientallen kinderen beleefden er onder leiding van llona van de Burgh een plezierige middag. DUBBELDEKKER De kleuterschool De Blokkendoos uit Leusden-zuid organiseerde dinsdag een aktiviteitendag op het terrein van Don Bosco, waar de kleuters zich opperbest hebben deren. Daar moest dus wat aan het handje zijn en dat bleek de speldag te zijn voor de jeugd uit de wijk. Op ini tiatief van het badpersoneel en met medewerking van de zwembad commissie van de Groenstichting en tientallen bereidwillige ouders was het de hele dag feest voor een kleine 250 kinderen. Verdeeld in vier leef tijdsgroepen kon meegedaan wor den aan een 16-tal spelletjes. Deels in het water (de organisatoren hadden het weer helemaal mee!) en de rest rond het bad. Al om 9.00 uur begon de pret en tot circa 15.00 uur had je „geen kind" aan de jongens en meisjes. Die vermaakten zich opperbest met o m. roeien (daar leek het tenminste op) en skippybal- springen, zeilkruipen en „echte" sport als hockey tegen een heuveltje op, korf bal, golf en - in de stralende zon - zelfs met skiën en nog veel meer. Onder toe zicht van 'nijury, die vooraf nog een speciale spoedcursus in dat vak heeft gehad, verliep alles vlekkeloos en na afloop van de mini-Olympiade kreeg iedere deelnemer of deelneemster een herinneringsvaantje Dat is dan het eerste in de nj, want nu reeds werd duidelijk, dat de speldag een jaarlijks terugkerende onderneming zal worden. Er gingen zelfs stemmen op om ook eens wat in die richting te doen voor de ouders. Wij zien pa al hengelen in het pierebadje of ma onder het kruipzeil vandaan komen! Deelnemen was op de speldag belangrijker dan winnen, hoewel in elk van de vier groepen nog een gouden, een zilveren en een bron zen medaille werd uitgereikt. Actief buiten zijn maakt hongerig en dorstig, met als gevolg, dat de koek- en-zoopiekraam uitstekende zaken deed Vooral door de „vooroorlogse" prijzen. Tot vijfmaal toe raakte de gehele voorraad uitverkocht en moest voor nieuwe handel worden gezorgd Na de spelletjesreeks volgden nog een tweetal natte attrakties. Het boegsprietgevecht werd officieel geopend door de heren Stulemeijer en Kuijpers. Die zouden even voordoen, hoe het moest. Het leek wel een wed strijd om het wereldkampioenschap, totdat een van de deelnemers met een sierlijke duik kopje-onder ging. Toen kreeg (en greep!) de jeugd haar kansen Ook het touwtrekken in het water werd een succes, hoewel iets an ders dan bedoeld was. Begonnen werd met zes trekkers aan iedere kant. Het werd echter een giller, toen telkens de met verlies bedreigde partij hulp kreeg van nieuwe trekkers en na korte tijd waren de teams elk wel 20 (of meer) man sterk en het bad te klein om een beslissing te forceren. Beeld van de speldag in het zwembad van de wijk Rozendaal. BLIJHOF INDIANENDAG Zaterdag 10 juni gaan de poorten van het indianendorp van de Speel- en Rekreatlevereniging „Blijhof open. En wel voor de kinderen van 4 t/m 7 jaar. De kinderen worden om 10.30 uur verwacht, als het kan in hun eigen indianenpak. Heeft uw kind een tentje, dan zou het leuk zijn als hij het mee mag nemen. Want wat is een indianendorp zonder tenten! De kosten van deze speldag bedragen slechts 2,50 voor leden, 5,- voor niet-leden van Blijhof. Wilt u de indiaantjes een boterhammetje meegeven? Voor drinken etc. wordt gezorgd. Om 16.00 uur kunnen ze weer opgehaald worden, maar voor ze met hun ouders weer mee naar huis gaan zullen ze iets ten tonele brengen. U kunt de kinderen opgeven door kaartjes af te halen bij: Anneke v. d. Wiel, Herlkhof 6 óf bij Henny Geitenbeek, Brulnhorst 10. Alleen op de volgende data: vrijdag 2 Juni (morgen dus) en maandag 5 juni, van 5 tot 6 uur. Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar Karin Oskamp, tel. 42015. GEZONDHEIDSPROJEKT Nadat er ruim veertien dagen met man en macht aan was gewerkt, werd donderdagavond het gezond- heidsprojekt op de openbare basis school „De Wegwijzer" afgesloten. Enthousiaste kinderen gaven zelf tekst en uitleg aan de ouders, bij het in de school opgestelde materiaal. Mede door steun van buiten de school (EHBO, diètlste, mond hygiëniste), is het projekt bijzonder geslaagd. Al kon ook donderdag avond uit de mond van de vader van één der leerlingen de verzuchting worden opgetekend: „nu dit weer voorbij is, durf ik eindelijk weer eens een pilsje te pakken". Wel, de „Wegwijzers" weten nu in ieder geval wat het betekent als je dat „op je gezondheid" drinkt. ONDERSCHEIDING De heer H. J. M. Niekel, inspekteur van de Amersfoortse gemeentepoli tie, ontving vorige week vrijdag uit handen van burgemeester A. R. Vermeer van Amersfoort een konin klijke onderscheiding vanwege zijn funktioneel leeftijdsontslag op 1 juni. Aan de heer Niekel, die In Leusden-centrum woont, werd de eremedaille in de orde van Oranje Nassau In goud toegekend. Op de foto het moment van de uitreiking door burgemeester Vermeer. ROMMEL. SERVIESGOED EN HULP De besturen van Blijhof en Ll- siduna kunnen overigens nog best wat hulp gebruiken tijdens deze grote fancy rommel fair. Wie belang stelling heeft kan bellen (telefoon 42252 - llona v. d. Burg). Voor het inleveren van oud serviesgoed kan men eveneens terecht via dit tele foonnummer. Een telefoontje en het wordt bij u thuis opgehaald. Dat is ook het geval met oude rommel, die u kwijt wilt voor de rommelmarkt. Helpt u mee aan de bouw van een goede accommodatie voor Lisiduna en Blijhof? Bedankt alvast namens beide besturen. „DIXIE DADDIES" BIJ JAZZCLUB Alweer het laatste concert voor de zomervakantie organiseert de Jazz club Leusden op donderdag 8 juni a.s. Dan zal in de vergrote achterzaal van café-restaurant „Bavoort" de 8-mans oude stijl formatie, de „Dixie Daddies" uit Zeist optreden. Het be looft een wervelende en swingende avond te worden met deze dixle- groep, waarin bespeeld worden twee klarinetten, trompet, trombone, banjo, drums, tuba, alles onder leiding van pianist Wim van Oostveen uit Maarn. Als gewoonlijk begint de avond om 21.00 uur. Het adres: Trekerweg 28 te Leusden-zuld. vermaakt met zaklopen, kleien, ver ven, drop hengelen en spekhappen. Het meest opmerkelijke van deze dag was wel, dat de kleuters gehaald en teruggebracht werden met een dubbeldeks-bus. Een leuk idee. Op de foto: de dubbeldekker, die de kleuters naar Don Bosco bracht en haalde. i i I i i i 'RGENTINIE-AVOND Voor de Argentinië-avond van de /ichting Katholieke Jeugd en Wer- ;nde Jongeren, vorige week don- ■rdagavond in De Til was heel 3inig belangstelling. Daarom zal vze avond In het najaar worden i È»rhaald. CONCERT COUNTRYSIDE JAZZBAND Ter gelegenheid van de scfcool- kermis, die de 4e openbare school a.s. zaterdag houdt op het terrein rond de school aan de Noorderinslag, zal de Countryside Jazzband 's avonds in de schuur van Hakhorst een optreden verzorgen. De opbrengsten van de avond VOLKSDANSEN komen ten goede aan het doel van de schoolkennis. LEUSDEN/CENTRUM - Het was aterdag opvallend kinderloos en stil >p de diverse pleintjes van Rozen- iaal. Uit een bepaalde hoek van de voonwijk was wel wat te horen en 10e dichter je in de buurt kwam van iet Euro-zwembad, des te sterker /erd het geluid van roepende, jichende en schreeuwende kin-

Leusder Krant | 1978 | | pagina 16