Lisiduna viert 70-jarig bestaan met groots muziekkonkoers 10 juni doen 22 korpsen mee Burgemeeste reikte EHB0- diploma's uit INGEZONDEN Mannen en vrouwen Wetering Leusder Krant - terugblik koerskommissaris draagt een gele ro zet. De bestuursleden van „Lisiduna" zijn herkenbaar aan de rode rozet De medewerkers en medewerksters aan het gehele konkoers zijn herkenbaar aan een geel-zwarte strik. Als het weer „Lisiduna" gunstig gezind is, belooft het een fijn en gezellig Leusdens muzikaal gebeuren te wor den „Lisiduna" rekent op uw aller be langstelling! Komt u óók luisteren en kijken? Voor „Lisiduna" moet de 10e juni een gloriedag worden! Zaterdag 27 mei speelde „Lisiduna' van 14 00 tot 15.00 uur geheel belange loos voor de jongens en meisjes van „De Heygraaf'. Vele kinderen liepen tussen de muzikanten in, en hadden zelf toeters en trommels meegebracht. „Lisiduna" bezorgde hier een onverge telijke middag' Maandagavond 22 mei trad „Lisi duna" van 20.00 tot 22 00 uur op in Lunteren. Voor de bejaarden en jonge ren in „De Blije Wereld", een ont vangstcentrum van het Dienstencentrum der Gereformeerde Kerken in Leusden. Aan de polonaise „Holland jubelt" namen vele van de aanwezig konsertbezoekers maar al te graag deel! Binnenkort zal „Lisiduna" eveneens spelen op de Avondvierdaagsen in Amersfoort en Woudenberg. Ook zal .Lisiduna" deelnemen aan het bloemenkorso in Leersum Ver schillende aktiviteiten ten bate van de uitbreiding van „Blijhof" staan eveneens op het programma Een springlevend „Lisiduna" jubi leert. Zeventig jaar op de bres voor de harmonie, de fanfare en de tamboers. En sinds enkele jaren voor de majoret- ten Reakties op cursiefje „Een goede raad", (stemadvies voor huisvrouwen) van Bert Vos (V) in de Leusder Krant van donderdag 25 mei 1978, door huisvrouw en raadslid Corri Verduin en Jan Verduin. Bert Vos kennende neem ik aan, dat zijn cursiefje niet zijn eigen mening weergeeft, maar spottend bedoeld is voor de (te) vele mannen in en buiten de politiek, die denken dat: a. het enige recht van vrouwen nog steeds het aanrecht is b. het ongenoegen van veel huisvrouwen wordt veroorzaakt door verveling en te weinig werk. Mijn eigen ervaring is, dat zorgen voor een gezin van 6 personen zonder enige betaalde hulp, een even zware taak is als buiten de deur het inkomen voor een gezin verdienen. Het werk als gemeenteraadslid buiten deze dagtaken is voor mannen en vrouwen eenzelfde extra belasting, die alleen goed uitgevoerd kan worden als de partner en eventuele kinderen bereid zijn een deel van het werk over te nemen. Luistert mannen Ik hoop dat u 31 mei op een vrouw heeft gestemd. Niet omdat de taak voor haar lichter zal zijn, maar omdat het voor de samenleving goed is als mannen en vrouwen al het werk eerlijk delen, ook de bestuurlijke verantwoordelijkheid Corri Verduin. Bert, wat maak je me nou Daar stuur je mijn gade politiek de wei In onder het motto, dat vrouwen minder te doen hebben dan mannen En dat vrouwen zo'n luizeleventje hebben Niet dat ik mijn gade beklaag (ze heeft per slot het voordeel met mij ge trouwd te zijn), maar dat luizeleventje heb ik persoonlijk nooit zo zien zitten Vier bloedjes van kinderen en een steunpilaar voor haar ganse famielje. Nee Bert, ik zie het echt een beetje anders. We moeten die mensen in de raad kiezen, die met hart en ziel het raadswerk zijn toegedaan. Als aan deze voorwaarde is voldaan komt de nodige tijd vanzelf. „Er komt niet uit de kruik dan wat er in is" (Leopold). Niet de mensen met het luizeleventje, maar de mensen met inzet hebben we nodig voor de gemeenteraad. Jan Verduin. Leusden, 28 mei 1978. Naschrift V. „Er komt niets uit de kruik dan wat er in is Tja, dat is nou net het probleem bij veel mannen, nietwaar DONDERDAG 1 JUN11978 drumband van de muziekvereniging „Amicitia" uit Dirksland Het Majoret- tenkorps „Esmeralda" uit Barneveld. Het Tamboerkorps „Prins Bernhard" uit Apeldoorn. Het majorettenkorps van de Koninklijke Harmonie Oefening en Ont spanning uit Beek en Donk. Het majo rettenkorps van de muziekvereniging „Amicitia" uit Dirksland. De drumband van de muziekvereniging „Nooit Ge dacht" uit Almkerk. De drumband van het muziekgezelschap „De Harmonie" uit Barneveld De drumband van de Ko ninklijke Harmonie Oefening en Uit spanning uit Beek en Donk. De Lock- Light Girls uit Hoevelaken. De drumband van de muziekvereniging „Wilhelmina" uit Niemansdorp De drumband van de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Millingen aan de Rijn. Het muziekgezelschap „De Har monie" uit Barneveld (46 deelnemers). De Wormerse muziekvereniging „Prins Bernhard" uit Apeldoorn (33 deelne mers) De Veenendaalse Harmonie „Caecilia" met 46 deelnemers PROGRAMMA Op 10 juni is het 's morgens verzame len op het Roda-terrein in het Bur gemeester Buining Sportpark. Vandaar trekt „Lisiduna" met de dan gearriveerde afgevaardigden naar het Leusdense gemeentehuis. Bur gemeester mr. J. W. M. Rademaker zal daar de juryleden, het bondsbestuur de dirigenten en de voorzitter van de diverse korpsen officieel ontvangen. Na een door burqemeester Radema ker uitgesproken welkomstwoord vindt de officiële opening plaats. Om 12.00 uur vangen de KNF-mars-drum-show en de majorettenwedstrijden aan op het sportterrein van het Burgemeester Buiningpark. De leden van „Lisiduna" hebben in de komende week hun handen vol aan alle voorbereidingen. De geluidsin stallaties aanbrengen, de organisatie plannen, een aparte afdeling inrichtëh voor de jury, de opvangst van de diverse korpsen regelen, leder korps moet een uur van tevoren, voordat het moet spelen, op het terrein aanwezig zijn. De Roda-kantine is op vriend schappelijke wijze afgehuurd De kleed lokalen mogen worden gebruikt. Het gehele veld staat de gehele dag ter be schikking van „Lisiduna" en het jubi- leumkonkoers KONKOERSBEPALINGEN In de konkoersbepalingen staan de volgende voorschriften, waaraan de korpsen strikt gehouden zullen worden door de konkoerscommissaris, de heer J. A. Prommel uit Purmerend. 1Het konkoers wordt gehouden te Leusden. Burg. Buiningpark (kom- pleks van sportgebeuren). 2 Het konkoers wordt gehouden overeenkomstig de voorschriften en reglementen van de KNF. 3. Alle insignes enz. dienen zichtbaar gedragen te worden door hen, die als kommissielid of als funktie- dragende medewerker/ster aan het konkoers, vrije toegang hebben tot het konkoers. 4. De deelnemende korpsen dienen van de uit te voeren werken 3 Par tituren voor de juryleden tenminste 2 weken voor de kon- koersdatum bij de organiserende vereniging „Lisiduna". Arn- hemseweg 86. Leusden (Z) in te leveren. De partituren mogen geen foto kopieën zijn, deze zijn in strijd met de auteurswet en worden beslist niet geaccepteerd. 5. De loting voor de volgorde van op treden geschiedt op het KNF-buro in overleg met de konkoers- kommissaris 6 De vereniging wordt verzocht het uur van aankomst en reisgelegen heid kenbaar te maken aan de sek- retaris van de organiserende ver eniging. 7. Leden van deelnemende vereni gingen hebben vrij toegang, ook de instrukteur/trice en 3 bestuursle den, de overige leden welke die dag niet als werkend lid optreden hebben geen vrije toegang 8. Het in de nabijheid maken van mu ziek, in welke vorm dan ook. kan niet worden toegestaan. 9 Het bestuur van de organiserende vereniging stelt zich niet aanspra kelijk voordiefstal of beschadiging van instrumenten enz. 10 Klachten, van welke aard ook, ge lieve men aan het bestuur van de organiserende vereniging kenbaar te maken. WEDSTRIJDBEOORDELING De wedstrijdbeoordeling zal door drie juryleden naar de volgende rubrieken worden vastgesteld: Bij Drumbands en HaFaBra- korpsen: 1 Algehele muzikale en technische klankuitvoering 2. Klank, klankverhouding en zuiverheid 3. Tempo en opvatting 4. Marsorde, discipline en presentatie Bij majorettenkorpsen: 1. Presentatie 2. Choreografie 3. Synchronisatie 4. Originaliteit 5. Stickbehandeling en/of andere handelingen 6. Timing van de totale show en haar onderdelen Bij showbands: 1. Algemene muzikale en technische uitvoering 2. Klank, klankverhouding en zuiverheid 3. Tempo en opvatting 4 Inhoud van het totale programma 5. Choreografie en synchronisatie 6. Masorde, discipline en presentatie Aan de marswedstrijden kunnen deelnemen: a. Drumbands (tamboerkorpsen) met of zonder signaalinstrumenten b. Harmonie fanfarekorpsen en bras sbands zonder drumbands c. Harmonie fanfarekorps en brass bands met drumbands d. Showbands e. Majorettenkorpsen De drumbands worden beoordeeld op 2 werken, waarvan 1 lopend en 1 stil staand Voor Harmonie, Fanfare en Brassband wordt ook geoordeeld naar 2 werken. 1 lopend en 1 stilstaand De showbands zullen worden beoordeeld op een programma van maximaal 12 minuten. Het programma is vrij. De ma jorettenkorpsen mogen een niet langer dan 8 minuten durend vrij programma uitvoeren. De omroepster van de optredende verenigingen en de te spelen werken is de Leusdense Betty Verschuur- Vahlkamp. HERKENNINGSROZETTEN De juryleden zijn herkenbaar aan de groene rozet De kon- - Dirigent P. J F Pala Steunt de vereniging door een groot aantal loten te kopen Deze worden binnenkort in Leusden aangeboden. Prijs per lot f 1,-. De trekking vindt r-r Mevrouw Verduin Aan Meneer V. Naar aanleiding van het door u ge schreven cursiefje in de Leusder „ver kiezingskrant" d.d. 25 mei j.l„ willen wij het volgende opmerken. Wij hebben sterk de indruk dat de door ons gevoerde verkiezingsleus „Stem op een vrouw" niet geheel door u be grepen is. In onze maatschappij hebben de vrouwen op veel gebieden een ach terstand ze hebben minder opleiding en ze verdienen minder ze staan altijd alleen in de verzorging van hun kinderen ze kunnen moeilijker werk vinden en worden eerder ontslagen enz. enz Het is erg moeilijk dit te veranderen omdat er te weinig vrouwen in funkties te vinden zijn van waaruit zij invloed kunnen uitoefenen. Pas als er veel vrouwen in afdelingsbe sturen van politieke partijen, gemeente raden, partijcongressen, kommissies, adviesorganen, parlement en regering zitten, kun je echt invloed hebben Wij strijden voor een democratisch/so cialistische maatschappij waarin de achterstand van de vrouw is weg gewerkt en waarin geen verschil in waardering bestaat tussen zogeheten mannelijke en vrouwelijke waarden en normen. Meer vrouwen in de politiek Ja, maar niet omdat ze zouden moeten er varen hoe het is om „moe maar voldaan 's avonds laat thuis te komen" In de gemeenteraad worden besluiten genomen over zaken, die mannen èn vrouwen heel direkt raken, dingen die spelen in ieders direkte woon- en leef omgeving. Daarom is het alleen maar redelijk, dat ook vrouwen in die be sluitvorming een rol spelen. Op dit moment bestaat de Leusdense Gemeenteraad uit dertien mannen en 2 vrouwen. Is dit een eerlijke verdeling Kerngroep Rooie Vrouwen Leusden Vera Joosten Sandra Nieuwenhuysen Barbara Hanemaayer Ted Arts-Janssen Jeanette de Jong. plaats op 9 oktober De hoofdprijs is een kleurentelevisie De tweede prijs een dames- of herenrijwiel. De derde prijs een draagbare radio. Verder zijn er vele andere prijzen beschikbaar. Ik vind het onvoorstelbaar dat de Leusder Krant enerzijds zoveel ophef maakt van een verklaring van een handvol naamloze bewoners en an derzijds gezien het beschuldigende ka rakter van het stuk de wijkraad niet om kommentaar in dezelfde editie vraagt. Een staaltje van sensatie-journalistiek, waar ik geen goed woord voor over heb. Het sterkst ben ik echter geschrokken van de inhoud van het artikel Heer Kool. de woordvoerder van de groep, laat zich hierin toch wel kennen Deze publiekelijke maar naar mijn mening valse beschuldigingen voor een deel in de persoonlijke sfeer zijn kwet send voor degenen die aktief en belan geloos meewerken aan de aktiviteiten van de wijkraad. Onbegrijpelijk is de op merking van heer Kool dat de wijkraad ondemokratisch zou zijn. Zeker nooit gehood van openbare algemene wijkraad vergaderingen Ik kan me niet aan de indruk onttrek ken dat zakelijke/privé belangen van de initiatiefnemers een rol hebben gespeeld meer dan de betrokkenheid bij het wijk-gebeuren. Het geeft geen pas om heer Kool publiekelijk een koekje van eigen deeg te geven. Toch moet nog gezegd worden dat uit vele soms verbitterde reakties van bewoners op het misplaatste artikel valt op te maken dat heer Kool met deze manier van handelen beslist niet de fi guur is die namens de bewoners de wijk zal mogen vertegenwoordigen. Het zou zinvol zijn om op de eerst volgende algemene wijkraadvergade ring op fatsoenlijke wijze over de gerezen problemen van gedachten te wisselen in plaats van dit via de pers uit te vechten. Jim Mak. Naschrift V. Sorry mensen, maar Ik had toch gedacht, dat de Rooie Vrouwen In ieder geval méér gevoel voor humor en ironie zouden hebben dan de mannen. Wat ik in feite heb gedaan is schrijven over een bestaande si tuatie met de daarbij heersende, kromme gedachtengangen van veel mensen (hoofdzakelijk mannen) iro niserend bij de kop nemen. Als er mannen mochten zijn, die het inder daad een goede gedachtengang vin den en op een vrouw stemmen, wel, dan is dat mooi meegenomen en een stapje verder op weg naar gelijke rechten voor man en vrouw. Voor het overige sluit ik me grotendeels bij de motiveringen van de brief schrijfsters aan. Tenslotte toch nog een goede raad: er zijn serieuze stukken en nlet-serleuze stukken in een krant. Het cursiefje behoorde duidelijk tot de laatste categorie. Se rieus reageren op een niet-serieus stuk draagt naar mijn mening niet bij aan het doel waar veel vrouwen voor staan. V. LEUSDEN - Het jubilerende Leusdense muziekgezelschap „Lisi duna" heeft het druk. Behalve met het afwerken van de gewone agenda heeft men momenteel de handen vol met het voorbereiden van het jubi- leumkonkoers Op zaterdag 10 juni organiseert „Li siduna", ter gelegenheid van haar 70- jarige bestaan een groot muziekkon koers in de gemeente Leusden. Het konkoers zal worden gehouden in het Burgemeester Buining Sportpark. Aan vang 12.00 uur. Maar liefst 22 gezel schappen hebben voor dit konkoers in geschreven. LAATSTE KONKOERS IN LEUSDEN De laatste keer, dat er in Leusden een muziekkonkoers werd georgani seerd. is nu veertig jaar geleden. Het gebeurde op 2 en 3 augustus 1938. Dit konkoers was een gezamenlijk muziek- en zangkonkoers. Het was etn buiten- konkoers. en het werd gehouden in het weiland achter café-restaurant „De Mof", dat toen nog hotel was. 1938 De sekretaris van „Lisiduna". de heer B. Duinsbergen, wijst op de foto uit 1938 de volgende Leusdenaren aan: de smid W. Veenendaal. de aannemer L. Knoppers, de vaandeldrager Versteeg, de gebroeders Gijs en Kees van Buuren. Martin Jeths. Jan van Eist, en de heer Brand Hofland in het uniform van de Infanterie, in het midden hun dirigent de heer P J. F Pala. de kapel meester van het 5e Regiment In fanterie In het programma van het kon koers van 1938 geeft de direktie A H. Jansen van „De Mof" een kopje koffie voor 25 cent. een pilsje voor 20 cent, diverse likeuren voor 20 cent, een broodje ham voor 25 cent, een broodje spiegelei voor 40 cent! Er staat ook een „beleefd verzoek" van Fotobureau „Niestadt" uit Hilversum in. „De Ver- eenigingen worden beleefd verzocht zich direct na het optreden te laten fo tografeeren door den Fotograaf Niestadt uit Hilversum, hetwelk geheel zonder eenige verplichtingen geschiedt. Iedere Vereeniging wordt gratis en franco een exemplaar van hun opname toegezonden Voor het belangstellende publiek uit Leusden en omstreken is het aardig om te weten, dat 6 majorettenkorpsen, 3 muziekkorpsen en 13 drumbands aan het Leusdens konkoers zullen deelne men. Deels zal er op levende muziek door het bijbehorende muziekkorps, deels op mechanische muziek, door de majorettenkorpsen worden op getreden. Het Leusdens konkoers staat onder de officiële reglementering van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie in Arn hem. Deze Federatie heeft ook de loting verricht ten aanzien van de volgorde, waarin de korpsen zullen optreden. DEELNEMENDE KORPSEN De korpsen komen van heinde en ver. Het zijn, in volgorde van loting: De drumband „De Kleine Trompetter" uit Zevenhuizen. De jeugddrumband van het Fanfarekorps „Excelsior" uit Wes- ternolte. Het minirettenkorps van de muziekvereniging „Amicitia" uit Dirks land. Het Tamboerkorps „Prins Bern hard" uit Apeldoorn. De Drumband van het Fanfarekorps „Excelsior" uit Wes terholte. Het majorettenkorps van de muziekvereniging EMM uit Leersum. De drumband van de Stichting Michaël uit Nijmegen (32 deelnemers) De drumband DIO uit Rijswijk (N Br.). De - "Lisiduna" in 1938. Maakt u met elkaar het jubileumjac 1978 voor „Lisiduna" tot een onverge telijke mijlpaal' i NASCHRIFT REDAKTIE De heer Mak heeft inderdaad geli als hij stelt, dat het commentaar vé de wijkraad ontbreekt. Dat was ecj fout van ons. Maar de bedoeling vé het hele artikel en de bedoeling vé de „dissidenten" in de Weterin was en is niet de wijk-aktiviteiten laten ontploffen, maar om te kome naar een demokratische wijkvererji ging en daarmee wordt niet alle* bedoeld, dat de vergadering^ openbaar moeten zijn, maar dat o struktuur van de vereniging demoj ratisch is met alle rechten plichten die een (wijk)-verenigii volgens de wet heeft. Daar behoren statuten, huishoudelij' reglementen en inschrijving bij Kamer van Koophandel en k, nlnklijke goedkeuring. Alleen op c manier kunnen de leden - mocht onverhoopt nodig zijn - terugvall op hun rechten, die in de statut j zijn vastgelegd. Een wijkra volgens het model De Wetering kai desnoods zonder verantwoording ij te leggen aan de „achterban" (led heeft zo'n wijkraad niet) - aller zaken afhandelen. Het is daar< verheugend te konstateren, dat eerste gesprekken tussen de dis i denten en het wijkraadbestuur gang zijn gekomen. Op weg naar e wijkvereniging. Het is te hopen, r J' dit doel zo snel mogelijk wordt I reikt. Redak LEUSDEN - Op maandag 22 ij vond er de officiële diploma uiti, king plaats van de 24 geslaagr voor het EHBO diploma van EHBO-vereniging „Hamersveld" Leusden. Na een inleidend woordje kon voorzitter dhr A. Grit het woord qei aan burg Rademaker van Leusden., bereid gevonden was aan de gesla den het diploma uit te reiken Na afloop van het officiële gede. bedankte de voorzitter de burgeme ter, de instructeur dhr. Windhouwe. de aanwezige arts dr Verhagen hun waarderend werk. Zijn dank gir j het bijzonder uit naar de familie J meuten en de direktie van de HSGij de vereniging op deze en voorafgaa j avonden zo spontaan heeft ontvang- Onder het genot van een drankj': een hapje werden daarna rjy bekeken van de buitenoefening fL en van Leusden 1200 De EHBO-vereniging is weer sterkt met 24 gediplomeerde EHy ers Proficiat!

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7