pkomst feestavond Avanti niet groot Certificaat met lof voor Van Nimwegen Kreatieve avond KPJ zeer geslaagd Inderscheiding voor heer Bakker Oud papier actie Uitslag puzzelrit Schoolsport Achterveld zonder E Laatste keer Frühschoppen Nog 30 moeders tekort Zwem diploma's uitgereikt Rondvaart Ons Genoegen Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 1 JUN11978 ACHTERVELD - In verband met het behalen van het kampioenschap van het damesvolleybalteam organi seerde Avanti vrijdagavond een feestavond. Hoewel er een groot aantal uitnodigingen voor de bijwo ning van deze feestavond waren ver zonden was de opkomst nu niet zo denderend. De avond zou aanvangen om 20.00 uur. Hoewel er wel gerekend was op het zo bekende Achterveldse kwartiertje was het nu toch zo dat de voorzitter uiteindelijk tegen 21.30 uur de avond kon ope nen De voorzitter, de heer Valkonet verwelkomde de aanwezigen waarna hij het damesteam feliciteerde met het behaalde kampioenschap. Hij hoopte dat dit team zo door zou blijven gaan, zodat zij volgend jaar zouden kunnen promoveren naar de eerste klasse. Hij dankte ook de trainer, de heer Bakker, voor zijn inzet mede waardoor dit resultaat was bereikt. Hierna richtte de heer Valkonet het woord tot de heer Bakker Het was ge bleken dat de heer Bakker 25 jaar actief lid was van de NeVoBo. Hij heeft vele verenigingen gediend en dank zijn inzet zijn er vele kampioenschappen behaald De heer Bakker is een echte doordouwer'aldus de heer Valkonet. We hebben veel aan de heer Bakker te danken Hierna overhandigde de heer Valkonet de erepenning van de Beeld van de feestavond van Avanti. ACHTERVELD - Dinsdag 23 mei werd door H. J. van Nimwegen uit Ach terveld met zijn gekruiste herder de proeven afgelegd voor het behalen van het certificaat Herman is lid van de Poli- tiehondendressuur vereniging Unitas uit Scherpenzeel Met de hond die drie jaar oud is, is door hem 2Va jaar geoefend. Dit oefenen vindt tweemaal per week plaats en wel op woensdag avond en de zaterdag de gehele mid dag. Dinsdag 23 mei was het dan zover dat de proeven voor het certificaat kon den worden afgelegd. Het werd een succes Het certificaat werd niet alleen behaald doch ook nog met lof. Van de in totaal 435 te behalen punten werd door baas en hond 401 punten gescoord. Niet alleen een succes voor Van Nim wegen, doch ook voor zijn vereniging Herman van Nimwegen is dit begonnen als hobby. Uit deze hobby is ook zijn werk als bewaker voortgekomen. Hij werkt geheel zelfstandig en kan zich nu tijdens zijn werk gesteund voelen door een trouw helper ACHTERVELD - In het afgelopen weekend vonden er weer enkele KPJ- aKTiweiten plaats De zaterdagavond stond in het teken van de kreativiteit. Dit is grandioos geslaagd Ongeveer 80 leden waren zaterdagavond versche nen De kreativiteit van deze avond uitte zich in toneelspel, muziek maken en improvisatie De avond werd geopend door het bestuur met een cabaret. Nadat de spits er af was werd er nog van alles gedaan zoals gitaar spelen, een one man show. een toneelstuk ,,De Rechtbank", er werd een Maleis liedje gezongen, een toneelstukje ,.De Verlo ren Zoon", een dansnupimer werd op gevoerd, er was een'radioprogramma, Tina Turner, een toneelstukje ..Het zal je gebeuren" en een groep die diverse volksdansen uitvoerde. Hierna werd er nog een artiest bereid gevonden om enkele nummers als kunstfluiter ten ge hore te brengen. Dit viel zo in de smaak dat er om meer werd gevraagd. Inder daad werden er nog enkele nummers ten gehore gebracht. Na afloop hiervan bleek het zo aangeslagen te zijn dat de kunstfluiter van diverse leden bloemen aangeboden kreeg. Het was weer een echte geslaagde KPJ-avond. VOETBAL Zondag vond er een zeer geslaagd voetbaltoernooi plaats, waarbij de Ach terveldse heren de wisselbeker moesten verdedigen. Dit is dan ook ge lukt. In totaal namen 12 heren- en 4 damesteams aan dit toernooi deel, die 30 wedstrijden moesten spelen. De dames speelden in één poule terwijl de Beeld uit één van de wedstrijden van het KPJ-toernooi. heren in drie poules speelden. In de finale moesten de nrs. 1 van elke poule uiteindelijk uitmakervwie er nr. 12 of 3 zou worden. Tot grfite verrassing bleek 1 Achterveld C de sterKste te zijn zodat dit* team alqemeen kampioen 1978 werd. Dit had ook tot gevolg dat de wisselbe ker definitief in Achterveld bleef, daar het de derde achtereenvolgende maal was dat Achterveld deze beker won. De uitslagen waren Heren: 1 e Achterveld C 2e Eemnes A 3e Achterveld B 4e Achterveld A 5e Eemnes D 6e Eemnes B Dames: 1 e Achterveld 2e Eemnes 3e Hoogland 4e Leusden. Dankzij het mooie weer werd het een fijne dag. doch zeker in het bijzonder dankzij de fijne medewerking van de SV Achterveld en de scheidsrechters. De Achterveldse KPJ is dan ook namens de KPJ-kring heel dankbaar voor deze medewerking Ook de sportiviteit van de deelneemsters en deelnemers heeft zeker medegewerkt tot het slagen van deze dag. De prijsuitreiking vond zondagavond plaats in Ons Gebouw. Na de prijsuit reiking konden de ongeveer 300 bijeen gekomen KPJ-ers nog een gezellig dansje doen als besluit van deze gran dioos geslaagde dag. WORKUM Vrijdag 2 juni vertrekken om on geveer 7.00 uur 35 KPJ-ers met de bus vanaf Rien Coenders naar Workum in verband met het uitwisselingspro gramma. Er schijnt wel op zomers weer te worden gerekend want de deelnemers worden verzocht zwem- gerief mede te nemen. Als alles goed verloopt hopen de KPJ-ers zondag avond rond het middernachtelijk uur thuis te zijn. VERLOREN Multomap; rode kinderfiets, merk Peugeot met handrem; sleutelbos met 6 a 7 sleutels, opschrift Albert de Bary en Co; lichtblauw jack met inscriptie op rug; rode tas met kin derballetschoentjes en gympakjes; gouden broche met blauwe steen en drie briljantjes, rijbewijs etcetera in plas tic mapje; sleutelbos met 7 sleutels; zil veren hanger; blauw trainingsjack; armband met naam; effen blauwe zwembroek; groene pukkel, schooltas, met inhoud; blauw kinderzitje met stic ker; beige bruine shawl. WEGGELOPEN OF GEVLOGEN Cyperse poes, die kleintjes verwacht; schapenhond; groen goudgeel blauwe parkiet; zwarte bastaard Labrador met witte bef. GEVONDEN Groen kinderjasje met gele voering; drie sleutels in crèmekleurg étui; heren fiets, merk Peugeot; vlag met opschrift „IJs"; rode gebreide das; bos sleutels met VW-sleutel, twee huisdeursleutels plus één andere sleutel; drie sleutels; bruine portemonnee; herenhorloge AAN KOMEN LOPEN Belgische herder, reu, bruin-zwart gestreepte boxer; blond poesje. Inlichtingen over deze dieren en voorwerpen worden u verstrekt door de Rijkspolitie te Leusden-Zuid, Arnhemseweg-Oude Rijksweg, tel. 033-44444 BENZINE GESTOLEN In. de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 mei werd 35 liter benzine gestolen uit de auto van de heer A. B. M. van R. uit Leusden-Zuid. De politie heeft de zaak in onderzoek. INBRAAK IN CHEVRON BENZINESTATION Zondag 21 mei om 18.30 uur werden twee 18-jarige jongens aangehouden in Soest. Zij hadden een aantal van diefstal afkomstige goederen in hun auto. Na aanvankelijk ontkend te hebben bekenden ze later deze goede ren te hebben ontvreemd uit het Chevron benzinestation aan de Doorri- seweg te Leusden. De ruit van de ben zinepomp hadden ze ingegooid met behulp van een vuilnisemmer De jongens, A. S. uit Renkum èn J. S. uit Utrecht, waren aan hun bewakers in Den Dolder ontsnapt op zaterdag 20 mei De politie kon de in beslag genomen eet- en rookwaren terugbezorgen aan de employé's van de benzinepomp. DOOR ONVERLAAT OPGEBELD Een inwoonster uit Leusden-Zuid maakte er op dinsdag 23 mei melding van. dat zij meerdere malen dezelfde ochtend was opgebeld door een man, NeVoBo aan de heer Bakker Deze was hierdoor geheel verrast. Na de uit reiking van deze eremedaille bracht de heer Valkonet naar voren dat een der gelijke feestavond niet alleen wordt georganiseerd in verband met het beha len van het kampioenschap, doch ook om de leden van Avanti wat meer met elkaar in contact te brengen De vereni ging kent diverse secties waardoor men zo makkelijk langs elkaar heen leeft. Verder wenste hij de aanwezigen een heel prettige avond toe. Hierna dankte de heer Bakker de voorzitter voor ziin hartelijke woorden en voor de door hem ontvangen onderscheiding. Ook dankte hij het kampioensteam voor hun mede werking en inzet." Ook zij hebben vol ledig meegewerkt om dit te bereiken. Een trainer kan het niet alleen, aldus de heer Bakker Hierna werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld een dansje te doen De eerste dans werd ingezet door de voorzitter met zijn echtgenote. De muziek deze avond werd verzorgd door de heer Rozendaal. Het dansen werd nog afgewisseld met een optreden van het damesteam dat een toepasselijk liedje bracht op het behaalde kam pioenschap Tevens was er ook nog een optreden van de bekende Achter veldse Kneus die met de play back de lachspieren behoorlijk in beweging wist te brengen. Gezellig bleef men bijeen tot in de kleine uurtjes. ACHTERVELD - Zaterdaq 3 luni zal de container voor de oud-papieraktie van de muziekvereniging D.W.S. weer op het bekende plaatsje op het Coópe- ratieplein staan. Vanaf vrijdagmiddag ongeveer 17 00 uur tot en met zater dagmiddag ongeveer 14.00 uur kan iedereen zijn oud papier voor de D.W.S.-aktie weer in de container kwijt. Degene die beslist niet in de ge legenheid zijn om zelf hun oud papier naar de container te brengen kunnen even een telefoontje geven naar de vol gende nummers 033-41197 of 03425- 1688 Het oud papier wordt dan zeker opgehaald. j ACHTERVELD - Dat Achterveld niet alleen jeugd heeft die tijdens J vrije uren op straat aan het I voetballen is doch ook jongens, die I andere dingen ondernemen, bleek vorige week. Bij het smalle gedeelte van de vijver stond een bord waarop J werd medegedeeld dat het mogelijk I was een rondvaart over de vijver te I maken. Een kleine rondvaart, vanaf I het vertrekpunt tot aan de bocht I kostte een dubbeltje, terwijl een grote rondvaart, over de gehele I vijver een kwartje moest opbrengen. I Dit bleek wel aan te slaan. De jeugdige roeier met zijn rubber boot had druk werk, terwijl ook de J kaartjes verkoper goed op de centen I lette. Wel een originele manier om wat vakantiegeld bij elkaar te I I krijgen. ACHTERVELD - Donderdag werd door de schietvereniging Ons Ge noegen de laatste onderlinge schiet wedstrijd op de binnenbaan gehouden Aan deze wedstrijd werd door 12 schutters deelgenomen De uitslag was: 1W. Voskuilen 49 pnt 2. H.J. van Ruitenbeek 48 pnt 3 H.J. van Nimwegen 47 pnt 4. A. van Daatselaar 47 pnt. 5. A. Vlug 46 pnt. 6. K. Jonkman 45 pnt. 7. J. Kommer 45 pnt. 8. F. Koenen 45 pnt. 9. J.E. van Hamersveld 45 pnt 10. G. Tolboom 43 pnt. 11. H. Hols 43 pnt. 12. W. v.d. Kletersteeg 40 pnt Donderdag 1 juni, dus vandaag, wordt de eerste wedstrijd G.K geweer- schieten buitenbaan te Scherpenzeel gehouden. De aanvang hiervan is 18 30 uur. die onbetamelijke praatjes hield. Na enige tijd werd zij weer diverse malen opgebeld, maar ze had de telefoon niet meer opgenomen. In de namiddag was zij niet meer lastig gevallen. WEGMARKEERDER GEWOND GERAAKT Op de Arnhemseweg nabij de Ooi- evaarshorsterweg vond op dinsdag 23 mei om 8.55 uur een aanrijding plaats tussen een personenauto en een voetganger. De wegmarkeerder, T. A R uit Ol- denzaal, was op de Arnhemseweg bezig met het aangeven van strepen op de weg, toen hij werd aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer M J S uit Leusden. De auto kwam aangereden uit de richting Amersfoort, De heer R raakte licht gewoöd. Hij liep schaafwonden en kneuzingen op, maar kon gelukkig, na verbonden te zijn door een arts, naar zijn huis terugkeren. ACHTERVELD - Verleden week woensdag werd op het Kerstsensport- park de schoolsportdag gehouden voori 5e en 6e klassers van de Achterveldse basisscholen. Onderdelen van de strijd waren: 60 meter snelloop, duurloop, kastiebal- en handbalwerpen, alsmede en verspringen. Het minder fraaie weer - het was guur en winderig - is ver moedelijk de oorzaak geweest van het feit, dat er geen E-diploma kon worden uitgereikt. De resultaten waren: 4 x een A-diploma. 48 x een B-diploma. 46 x C-diploma. 17 x een D-diploma DOOR ROOD LICHT GEREDEN Drie automoblisten moesten op woensdag 24 mei in Leusden worden bekeurd wegens het negeren van het op rood staande verkeerslicht. DOODGEBETEN REEKALF Op woensdag 24 mei zag een bewo ner van de Hoge Klei een hond in de bossen rondrennen. De hond jaagde achter het wild aan. Op een gegeven moment hoorde de Leusdense inwoner hoog gillen Een reekalf bleek door de grote bruine hond te zijn doodgebeten Het gebeurde omstreeks 17.30 uur. De politie speurt naar de onverant woordelijke eigenaar van de hond. Het is begrijpelijk, dat in een tijd, waarin de in vrijheid levende dieren nog maar zo weinig overlevingskansen hebben, hondeneigenaars hun hond niet aangelijnd het bos mee innemen. De hond volgt zijn natuur en gaat op jacht. De eigenaar van de hond beseft onvoldoende hoeveel schade de hond vooral onder de jonge reeën kan aan brengen De politie waarschuwt met nadruk tegen deze onverantwoorde overtreding VERKIEZINGSBORD ONTVREEMD EN VERNIELD Progressief Leusden moest het ont gelden. Bij de heer V. V. te Leusden- Centrum stond een verkiezingsbord van Progressief Leusden in de voortuin, gemonteerd op een stuk meubelplaat Vrijdag 26 mei werd dit bord tegen 23.30 uur met meubelplaat en al ont vreemd. ACHTERVELD - Zondag organi seerde de Achterveldse A M B.C. een puzzelrit. Ondanks het mooie weer waren er toch nog 36 deelnemers. Het was een echte rit waaraan het hele gezin kon deelnemen Er kon worden deelgenomen in de A. B en C klasse Om ongeveer 17.30 uur kon de uitslag bekend worden gemaakt De uitslag was: A-klasse: 1e. H v d. Roest, Hilversum met 92 strafpunten; 2e H Schopping, Weesp met 108 strafpunten. B-klasse: 1e. Kaamer, Vianen met 71 straf punten; 2e. G. van Essen, Putten met 116 strafpunten, 3e. A, van Druten, Achterveld met 155 strafpunten; 4e. J Flantua, IJsselstein met 180 strafpunten. C-klasse: 1e. Zwartepoorte, Leusden met 87 strafpunten; 2e. Harthoorn. Scherpenzeel met 181 strafpunten; 3e. B. van Hamersveld, Achterveld met 243 strafpunten. De rit werd gereden door de mooie omgeving van Achterveld, Stoutenburg en Leusden. waarbij dank zij het mooie weer door de meerijders van kon worden genoten. ACHTERVELD - Zondag was het voor de laatste maal van dit seizoen Früschoppen in D'Ouwe Peerdestal De muzikale medewerking werd weer verleend door de Hinterfelder kapel. Ondanks het zeer mooie weer viel de opkomst niet tegen Het was weer een echt gezellig geheel. De stemming zat er al heel spoedig in en bij enkele qe- speelde nummers gingen ook de beentjes van de vloer De Hinterfelder kapel breidt haar repertoire ook steeds meer uit. Niet alleen wordt er nu muziek gespeeld doch enkele nummers wor- ,1 den er door leden van de kapel ook ge zongen. Eén van de leden heeft zelfs het jodelen onder de knie gekregen. Dit klonk voortreffelijk en werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd Om de gezelligheid nog meer te verhogen werd er nu ook nog een wedstrijdje Bas of Tuba blazen ingelast voor aan- wezigen uit de zaal. Voor degene van de dames of heren die het het langste vol hield werd er een flesje wijn be- 1 schikbaar gesteld. Buiten verwachting bleken er toch nog dames en heren te zijn die inderdaad geluid uit het in- strument wisten te halen die tevens ook nog over een lange adem bleken te be schikken, ACHTERVELD - De huisves tingscommissie van de Tour de Ju nior komt nog 30 adoptiemoeders tekort, of eventueel minder als op bepaalde adressen meer jongens of meisjes kunnen worden onderge bracht in de tourweek van 3 t/m 8 juli a.s Van de 135 deelnemertjes moesten er 100 in Achterveld en omgeving worden ondergebracht Voor 70 van hen is het verblijf gere geld Het "2ou wel bijzonder sneu zijn, wanneer een aantal jongelui niet aan de Tour kan deelnemen omdat voor hen geen adoptieadres is te vinden. Daarom doet de huisyestingscommissie nogmaals een dringend verzoek om mede werking. Indien er nog plaats ge vonden kan worden in Achterveld. Stoutenburg, Leusden (eventueel Amersfoort) gelieve men zich - wel graag zo spoedig mogelijk - te mel den bij de heer Joh Ossendrijver, Klettersteeg 3 te Achterveld (tel 03425-2045). i i LEUSDEN - Op zaterdag 27 mei 1978 werd er in het zwembad ..Bavoort" weer afgezwommen voor de diploma's A en B. De beoordelingscommissie bestond deze ochtend uit de heren A A Kraai- kamp en H Veenhof als official van de KNZB was aanwezig dhr Schoon hoven uit Rhenen Na afloop kon dhr A Grit chef- badmeester aan alle kandidaten een diploma overhandigen t.w 17B en 38A kinderen Hij wees erop, dat de kinderen die nu A gehaald hadden nog beslist geen vol leerde zwemmers zijn en nu het weer wat mooier wordt het toch gevaarlijk is om die kinderen in vijvers en sloten al leen met boten e.d. te laten spelen Blijf door zwemmen voor een B di ploma en wilt u dat niet direkt, dan toch zeker één twee keer per week blijven zwemmen met uw kinderen. Let in de vakantie extra op deze kleintjes vooral in vreemde wateren. •i DIPLOMA A Andrea Knook; Ernst Jan Hageman Rogier Kuiper, Ivar de Ruiter; Sietske' J van de Werf; Annemarie Raat. Mirjan Bontekoe, Bastiaan Dontie. Ferencz de ij Wit; Remi Vermeulen; Annette Prinsen j Petra de Vries. Wibo Streefkerk; Pau j Ockersen; Trudy Vonk; Ernst Jar Viergever. Onne Daniël de Feyter I Frank van Lunsen; Jacobientje Smit i Sandra van Noorloos- Tanja Spreitzer' Lisette Trebert; Erik Verschoor. Dorine I van Norren Herry Kok; Alex van Gent i Jan Peter Kalksma; Helmi Hacking Anouk Ridders; Maybrit van Asselt Vincent Koopman; Klaas van den Eist Gerry Kruishof; Menno O. v Willigen,1 burg. Nadeem Shamshad Ah, Osca- Mulder. Erans Hendriksen; EdetU Lammers. DIPLOMA B Sandra v Zoeren. Natalie Vo§ Anoeska Niesing; Belita v. Zoerer Hendrika v.d Bunt; Madeion Bitterling Wilma Schimmel; Elisabeth v Dog genaar; William Rutten; Jelte Mei|ei Dagmar Agema Anita Kox; Gordo' Nyèssen; Jaap Stokkers; Dorien v.c] Kamp. Norbert Colenbrander Zaterdag 27 mei om 15.25 uur vond de heer V. gedeelten van het ver kiezingsbord terug in de buurt van Café Van Maanen De ontvreemding en ver nieling van het progressieve bord waren kennelijk het werk van een aantal lieden, die te diep in het glaasje hadden gekeken BOOMPJES VERNIELD De jeugd schijnt geen notie te hebben van het steeds schaarser wordende aantal bomen op deze toch al zeer ont redderde aardbodem Op zaterdag 27 mei werden op de Centrumweg weer een serie jonge boompjes vernield De politie verzoekt het publiek snel waarschuwen, wanneer vandalen h Leusdense natuurschoon dreigen vernielen. TENT VERNIELD In de nacht van vrijdag 26 c zaterdag 27 mei werd uit pure ve nielzucht een tent vernield van h C J V -kamp aan de Paradijsweg E< aantal jongelui uit Leusden deed aan vandalisme mee. De 18-jarige E D i Leusden was de hoofdschuldige Hij voor de vernieling van de tent aanspi kelijk worden gesteld.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9