SMNCT derde ronde van Leusden Gouden bal bij Leusdense trainers donderdag Mini-volleybal finale Impala JW HEEFT WEER EEN BILJART Warme winst Pon Voorwaarts j Instuif- j j volleybal i Vakantie van j onze sport- medewerker Hockey-heren in 2e klasse E Geef als abonnee een nieuwe abonnee op DONDERDAG 8 JUN11978 13 U mag dan kiezen uit één van die prachtige posters, die wij voor u klaar hebben liggen of u ontvangt van ons het „Leusder Krant Zwanenbordspel" De nieuwe abonnee ontvangt van ons als welkom-geschenk het prachtige „Leusder Krant Zwanenbordspel". NIET-ABONNEES KUNNEN ZICH OOK RECHTSTREEKS OPGEVEN Leusder Krant Rozendaallaan 9 - Leusden-C., tel. 41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer). SPORTSTICHTING WON LEUSDEN/CENTRUM - Twee wedstrijden trokken de vorige week veel belangstelling in Leusden. De eerste was een vijf kamp in het rood maken van witte rondjes in zwarte vierkantjes. Onder de naam van gemeenteraadsverkiezingen namen 9772 Leusdenaren daaraan deel De grote winnaar werd de Sportstichting Leusden. Er was twee dagen eerder, met ingang van september a.svoorzien in twee burgerlijke bestuursvacatures bij dat sportieve college en op 31 mei bestond de kans, dat de gemeente lijke inbreng geheel of gedeeltelijk haar biezen kon pakken. De ver kiezingen verliepen voor de betrok kenen gelukkig voorspoedig, zodat de heren G. van Woudenberg, G. G. van Tiel en J. J. Mandemaker hun raadszetel behielden en daarmee hun lucratieve schnabbel in het sportstichtingsbestuur. Voorzitter B W Peddemors had pech en kwam niet in de raad, maar bleef zo voor de sportstichting behouden Het tweede belangrijke treffen vond (bijna niet) plaats op het BB- park. Het heeft door de aan houdende droogte verscheidene dagen aan het bekende draadje gehangen. Het is niet gauw goed in deze wereld en het leek er veel op, dat de UW-senioren hun nieuwe biljart wel konden vergeten. De voetbalwedstrijd van het Leusdense elftal en de Amersfoortse trainers was vanwege de te verwachten stof wolken afgelast. Nooit eerder nam de sportstichting zo snel een besluit, dat gelukkig toch nog werd ingetrokken door de onvoorstelbare activiteit van een eenvoudige Leusdenaar. Daar mogen de UW- dames Joop van Santen wel dank baar voor zijn. Hij deed het niet eens uit eigenbelang. Ik geefu gelijk als u zegt, dat Joop niet meer zo piep is. Stok is hij echter ook niet en derhalve (nog) geen UW-veteraan. Vanwege het goede doeI van de wedstrijd heeft hij hemel en aarde bewogen en met veel moeite de zaak kunnen redden. Verleden week maandag kwam het speelverbod af en dinsdagmorgen begon hij zijn actie. Niet met een tuinslang, een emmeren een aieter. maar direct met groot geschut. In een mum van tijd werkte de berege- ningsinstallatie op het Buiningpark en terwijl het wondermooie zomer weer in de rest van Leusden en verre omgeving voortduurde, viel op het Roda-terrein de hele week regen. Ondertussen was Joop van Santen ,,kind aan huis" geworden bij de sportstichting en wie hem goed kent, had direct al toestemming gegeven voor het doorgaan van de wedstrijd. Nu duurde het iets langer. Toch wil ik de sportstichting ook als winnaar beschouwen, want men toonde begrip voor de abnormale om standigheden. P. C. LEUSDEN/CENTRUM - Onzel sportmedewerker is van 9 t/m 241 juni met vakantie. Witt u de voor de kranten van 15 en 22 juni bestemde sportkopi| (uitslagen, aankondigin-J gen enz.) bezorgen of zenden aanl het redactieadres Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum (tel. 41495)? Bijl voorbaat dank. De trainers, met veteranen als Henni Baas van SVA (48) en Siem Sleeking van HVC (46), wonnen overigens zeer verdiend de prestigeslag. De wedstrijd eindigde met elftallen van 13 spelers Even later begon in de kantine een grote weggeverij. Alle trainers, spe lers, verzorgers, (medeorganisato ren, Roda's actualiteitencommissie, bestuursafgevaardigden van „Ach terveld" en Roda. de arbiter en de grensrechters, de microfoniste (Ger- da ten Hove heeft als zodanig pro fessionele ervaring bij Sportclub Amersfoort) en nog vele anderen kregen een Roda-kleurig LEUSDEN/CENTRUM - Op eigen terrein speelde Pon Voorwaarts 1 op de avond van de gemeenteraadsver kiezingendag een wedstrijd in de zomeravondcompetitie tegen Polynorm 1. Voor een talrijk publiek hield de thuisclub in een aantrekkelijk duel de herinneringsvaantje (de heren) of een fraai boeket bloemen (de dames). Tenslotte „overhandigde" een zichtbaar tevreden Dirk van Gar deren met assistentie van Nol Lier het „onderwerp van de geslaagde actie" aan mevrouw Vrij, de voorzit ster van de UW-afdeling Leusden. Ook zij bedankte nogmaals iedereen voor alles. In het bijzonder de „inun- datieploeg", die gezorgd heeft, dat de wedstrijd doorgang kon vinden en Alie en Frits, iedere dinsdag middag gastvrouw en gastheer van de UW-senioren en initiatiefnemers van de „biljartwedstrijd". volle winst in Leusden. Na een kwartier in de eerste helft van de vrijwel gelij- kopgaande wedstrijd kon Sjaak Vroon, uit een door Adriaan de Ridder subliem genomen hoekschop, beheerst scoren. Door een misverstand in de Volkswagenverdediging werd het net voor rust 1-1 Na de hervatting strafte Piet Visser een foutje in de Polynorm- defensie genadeloos af, maar uit een scrimmage voor het Pon-doel kon Douwe de Graaf la Ficher de overi gens uitstekend keepende Wim Ham verschalken. Beide partijen streefden naar de volle winst, waardoor het on danks de warmte een aantrekkelijke wedstrijd bleef. Zes minuten voor tijd zette Ron van Ooijen met een strakke schuiver Pon Voorwaarts op 3-2. Daarna kwam de thuisclub niet meer in gevaar in de door scheidsrechter C. Leyenaar goed geleide ontmoeting LEUSDEN/CENTRUM - Het over werk van de organisatoren van de oetbalwedstrijd tussen het eusdense elftal en de trainers uit de egio Amersfoort is voorbij en de jW-bejaardensoos heeft weer de beschikking over een biljart. Veel nooier en groter dan het vorige ap- laraat, dat vrijwel onbruikbaar was jeworden. Een voorheen in de toda-kantine huizende muizen- colonie had grote delen van het "laken en de banden als bijvoeding jebruikt. Vele tientallen mensen lebben medegewerkt aan het wel- lagen van de onderneming, die re- julteerde in de „overhandiging" van iet nieuwe biljart. Het risico is groot >ij het noemen van namen, dat juist u, die zo'n flink aandeel had in het suc- es, per abuis wordt vergeten. Vindt i het gek, dat wij bedoeld risico zo veel mogelijk willen beperken? Eén ding was zaterdag jammer. Het uitzonderlijke zomerweer was zo mooi, dat meer potentiële supporters het ver koelende zwembad hadden verkozen boven het voetbalgazon, dan de or ganisatoren graag hadden gezien. Het geen niet wegnam, dat de wedstrijd met een gouden bal werd gespeeld Voorzien van de handtekeningen van vrijwel alle medewerkers kreeg deze herinnering later een plaatsje in het Roda-clubhuis. Het Leusdense elftal, samengesteld uit vijf spelers van „Ach terveld", Roda-zondag en Roda- zaterdag, acteerde in het bekende Buiningparker roodzwart. De oefen- meesters prefereerden een wit shirt en een rode broek. Bij een bekende bierbrouwerij in het oosten des lands geldt, dat vakmanschap meesterschap is. Ook de Amersfoortse oefenmeesters hanteerden dat devies. Zij lieten in het begin de jonkies alsmaar komen en loerden zelf op minder ver moeiende kansen. Een deel van de trainers was wel een jaartje ouder ge worden, maar beslist nog niet van gis teren. Jan Kerkhof en Evert Schafthuizen brachten „Leusden" bin nen een kwartier op 2-0, waarna Lex Grootenhuis de oefenmeesterlijke ach terstand met een treffer verkleinde In middels was van spelers gewisseld, alsof dat niets kostte, maar wij geven het u te doen met de heersende warmte. Tijdens de rust en na de voorlopig niet voor herhaling vatbare wedstrijd werden de aanweziqen plezierig verrast door een zevental boeren, die onder de naam van Las Lunas heel an dere muziek ten gehore brachten, dan normaliter van Lisiduna mocht worden verwacht. De tweede helft begon met de aan het begin van de wedstrijd geplande, maar door de spanning vergeten of ficiële aftrap door de heer C Korstanje, de nestor van UW-senioren. Echter niet eerder dan dat hij alle artiesten had bedankt voor hun aandeel in het biljart. Spoedig bracht Lex Grootenhuis de oefenmeesters bij „Leusden" langszij KWA-trainer De Heus en good old Ruudji/laas van WZA zetten de leer meesters met 4-2 op fluweel. Een pe nalty, toegekend aan de lokale ploeg, vergrootte de show en verkleinde de achterstand tot 3-4. Het treffen was te vens de afscheidswedstrijd van de sympathieke Hooglander Frans Jeltes als scheidsrechter. Hoewel hij, om met iedereen goede vrienden te blijven, wel drie minuten te lang liet doorspelen, greep „Leusden" die kans niet om als nog aan een puntenverdeling te komen Wij rekenen niet direkt op een zegen van Hans, maar als hij zou winnen, is dat wel leuk meegenomen. Theo Bak ker (Heerenveen), Johan Lieverst (Vreeland), Rik Moorman (Nieuwen- dam) en Peter Pieters (Zwanenburg) alsmede de zuiderlingen Peter Hoff- mans, Hans Janssen. Leon Söntjens, M. Stroosnijder en vooral Leon Nevels uit Thorn (die dit jaar reeds 8 overwin ningen plus het Nederlands kam pioenschap in de wacht sleepte) zijn grote favorieten. In het amateurveld van 80 renners gaat de meeste aan dacht naar Pim Bosch uit Gorinchem (onlangs winnaar van de Amersfoortse Ronde van Klein Zwitserland) Streek- renners als de keistedelingen Ton Brons, Wim van Empelen en Jan Sandbrink (grote animator in om de ronden van Breukelen en van Klein Zwitserland) en de Barnevelder Wim Pater hebben eveneens goede kan sen. Sterke kleppers zijn voorts de Amsterdammer Wim Gomes, Arie Versluis uit Ameide en niet te vergeten onze Leusdense kanshebber Dick Willigenburg, die op de meest verras sende wijze kan toestaan Sjaak Pieters (Zwanenburg) rekenen wij eveneens tot de candidaten voor de eindzege. Ook ditmaal is present Theo Oudshoorn uit Waverveen, waarvan gezegd wordt, dat hij met zijn leeftijd van 44 jaar Neerlands oudste ama teurrenner is. Met klem vragen de organisatoren om medewerking van de omwonende van het parcours. Niet alleen dient het circuit obstakelvrij te zijn (parkeer donderdagavond uw auto tijdelijk el ders) maar ook kinderen en huisdieren moeten in de gaten worden gehouden Voor niemand is het prettig als on nodige ongelukken tijdens de wed strijden zouden voorkomen. De or ganisatoren - de Leusdense on dernemers en de Ren- en Toerclub Amersfoort - bieden u kosteloos een avond wielersport aan. met de bedoe ling er een jaarlijks terugkerende aan gelegenheid van te maken. Hoe ple zieriger alles verloopt, des te groter is hiertoe de kans. I LEUSDEN/CENTRUM - Voor de derde maal in successie wordt op donderdag 15 juni de wielerronde van Leusden gehoudeji. Dit met de i technische hulp van de RTC Amers foort door de Leusdense onderne mers te organiseren evenement was oorspronkelijk een dag eerder gepland, maar ook de wielrenners moesten wijken voor het voetbal- WK. De Ronde van Leusden omvat ook ditmaal twee onderdelen. Om 18.30 uur worden de nieuwelingen gestart voor hun koers over 30 rondjes (circa 40 km) door het cen trum van Leusden. De strijd vindt plaats op hetzelfde circuit als in 1977 met start en finish op de Ha- mersveldseweg ter hoogte van het gemeentehuis. Om 19.45 uur wordt het vertreksein gegeven aan de amateurs, die 60 ronden of on geveer 80 km moeten afleggen om de eindstreep te bereiken. Bij de nieuwelingen moet de Leusdenaar Hans Vierdag het op- nemen tegen een 40-tal concurrenten. LEUSDEN - Voor iedereen die na een loom en lui weekend de week wat sportief wil beginnen, organiseert Impala '77 de komende weken iedere maandagavond een volleybalinstuif. Tot aan 14 augustus staat de sporthal De Meent in Groenhouten iedere maandagavond van 19 00 tot 22.00 uur open voor alle volleyballiefhebbers. Om aan de instuif mee te kunnen doen, hoeft men dus geen lid van Impala '77 te zijn. Met Destuur van Impala roept iedere jonge of oude Leusdenaar op om op een maandagavond de ver moeidheid er uit te komen slaan. LEUSDEN/CENTRUM - Onder de hoofdklasse en drie 1 e klassen heeft de KNHB voor het a s. seizoen zes 2e klassen ingedeeld Leusden speelt met Apeldoorn. Ares, Doetinchem, Drienerlo, Goor, PW, Quick, Arnhem en Deventer in de 2e klasse E Handhaven op dit niveau lijkt voor de nieuwe Leusdense 2e klasser alleszins'moge lijk. Buurman Amersfoort speelt de ko mende competitie in de 2e klasse B De standaardteams van Barneveld en Hoevelaken zijn in de 4e klasse H in gedeeld Het eerste damesteam van Amersfoort speelt in de 3e klasse D Leusden en Barneveld ontmoeten el kaar in de 4e klasse G, die verder be staat uit Baarn. Loenen, Maarssen, Muiderberg, Soest en Weesp LEUSDEN/CENTRUM - Dat de jeugd van de volleybalvereniging Impala '77 een buitengewoon toontje meespeelt in het orkest, dat mini- volleybalcompetitie heet, is weer eens bewezen. In de sterkste jeugdgroep eindigden Impala 1 en 2 samen aan de top van de ranglijst, met op een straat lengte achter zich de concurrentie Uiteindelijk moesten beide teams on derling uitmaken, wie van hen de kam pioenstitel zou krijgen. Vrijdagmiddag werd onder grote belangstelling de be slissingswedstrijd gespeeld Na een lange tijd van gelijkopgaande strijd was het tenslotte Impala 1dat in twee sets de broederkamp won. Hulde echter ook voor de geducht tegenstand biedende reserves.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13