Antilopen-familiedag werd enorm succes Aanzienlijke versterking voor Roda'46 Henk van de Brink opent in Austerlitz manege ^kampioenschappen ecreatieve Haaien ilitaire ruiterwedstrijden erliepen vlekkeloos Fietsvierdaagse in Leusden Ondanks de warmte geslaagde Jeugd-judo-kampioenschappen Uitslagen biljarten Leusder Krant - Sport LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 3 juni stond bij de korfbalclub Antilo pen volledig in het teken van het fa miliegebeuren. Om 10.30 uur ver schenen de eerste inschrijvers. Voornamelijk nog jeugdige fami lieleden. maar weldra kwamen ook de ouderen, al ging dat soms nog wat aarzelend. De organisatoren kregen echter iedereen aan de slag. Een kopje kennismakingskoffie deed daarbij goed werk. Van 11.15 tot 13.30 uur kregen de 86 deelnemers de gelegenheid om het spelcircuit af te leggen. Volgorde en snelheid kon men zelf bepalen Onderdelen waren o.m. zaklopen, een hlndernisbaan en een waterdraagrace, alsmede pe nalty's nemen en verschillende vor men van balwerpen. De deelnemers waren in vijf leeftijds groepen ingedeeld en elke groepswin naar kreeg een heerlijke taart, gebak ken door een paar enthousiaste Antilo pers. Voor wie wil weten, waar die taarten zijn gebleven, volgt hier het lijstje: pupil Gerke Haalboom. aspirant Bart Damen. junior Margreet Versteeg, senior Gert Graafland en recreant Mar tin Versteeg, 's Middags stond het groepswerk centraal, waarbij iedereen in een willekeurige groep werd inge deeld. Eerst werd gekorfbald en daarbij gedroegen de deelnemers zich als ech te anli-lopers. Dat kon ook niet anders, want het spel werd gespeeld op basis van zaklopen. Ook de scheidsrechter moest op deze manier de wedstrijd op de voetvolgen. Een prettig bijkomstig heid was hier de welhaast tropische temperatuur. Touwtrekken was het volgende punt van het programma. Zon 30 en thousiastelingen deden met wisselend succes hun best om het doel te berei ken. Het waren niet altijd de sterksten, die wonnen, maar luisterend naar een bekend spreekwoord, ook wel de slim- sten. Als laatste onderdeel wierpen alle groepen zich tegelijk in de strijd om een bal op een vrij ingewikkelde manier naar de overkant van het veld te krijgen Of het lag aan vermoeidheid dan wel aan een te sterke wil om te winnen, werd niet helemaal duidelijk, maar wel dat er massaal werd gesmokkeld De enige groep, die eerlijk gespeeld had (en daarom op de laatste plaats eindig de) werd terecht als winnaar uitgeroe pen. Sluitstuk van de dag was de bar becue en dat sporten hongerig maakt, bleek wel uit het feit, dat de keuken snel ,,los" was. De k.c. Antilopen kan terug kijken op een zeer geslaagde dag en de organisatoren beheven het echt niet bij deze ene keer te laten. DONDERDAG 8 JUN11978 LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zater dagavond om 18.00 uur wordt de manege Austerlitz (Gramserweg 111) feestelijk geopend. De plaats van vestiging ligt weliswaar (net) buiten ons verschijningsgebied, maar de eigenaar van het ruiter- centrum, de heer H. v.d. Brink, heeft bijzonder aoede banden met de LRV PC Nlmmerdor en met Leusden. Wie Is dan wel die Hendrik v. d. Brink? Voor hen, die meer willen weten, dan dat het een uitgesproken paardeplet is, vertellen wij dat als 12-jarige jon gen een baantje kreeg In het toen nog met paard en wagen werkende expeditiebedrijf van zijn vader. Klei ne Hendrikje mende de paarden niet alleen vanaf de bok, maar ook onder het zadel. Bij de oprichting van de landelijke rij- vereniging Nimmerdor - op 5 oktober 1945 - werd hij meteen maar het jongste lid en nog steeds staat hij daar op de ledenlijst Hendrik v.d Brink be reikte in dressuur en springen de hoogste klasse en ook in de samen gestelde wedstrijden stond hij jarenlang aan de top. Een bijzondere feeling ont wikkelde hij in het verantwoord bouwen van cross country-parcoursen. reden waarom al jarenland de gecombineerde v provinciale kampioenschappen van Utrecht, Zuid-Holland en Zeeland in Leusden worden gehouden op het landgoed Den Treek. Honderden ruiters ontvingen van hem belangeloos instructie in stijlvol springen Zo groot was zijn liefde voor deze tak van sport. HOBBY WERD BEROEP Dat zijn zoons pa's voetsporen volg den was begrijpelijk Paul is reserve provinciaal kampioen springen en Harry maakte deel uit van de jeugd- equipe, die uitgezonden werd naar de Eurooese kamDioenschaDoen military (samengestelde wedstrijden). Nu Hendrik v.d Brink zijn expeditiebedrijf met een gerust hart heeft overgelaten aan de zorg van zijn oudste zoon, werd zijn grote hobby tevens zijn nieuwe be roep. De demonstratie, die de LRV PC Nimmerdor bij de officiële opening van de manege op 10 juni in petto heeft, moet u zien als een hommage aan de man, die vele jaren tot de belangrijkste stuwende krachten van de vereniging behoort. Hoe groot die erkentelijkheid is. kunt u zien aan het uitgebreide pro gramma (gratis toegankelijk), dat tevens laat zien wat met veel liefde, geduld en samenwerking in verenigingverband is te bereiken door beginnende ruiters uit de B-klasse en gevorderden in de L-. M- en de hoogste Z-klasse Hei omvat: 18.00 uur: tocht door Austerlitz met mu ziekkorps Erica 19.00 uur: openingsparade op het terrein van de manege, gevolgd door een wervelende show van circa 45 pony's en 20 paarden in de volgende onderdelen: Lenigheid en vaart, een vrijheidsdressuur voor pony's met springen over levende hindernissen. Caroussel, een magnifiek schouwspel met een 16-tal paarden Behen digheidsspel. 20 pony's en hun ruiters verrassen u plezieng. Quadrille groepsdressuur door 4 amazones. Pa trouillespnngen, waarbij drie pony's ge- zamelijk springen over de hindernis hun leider volgen. A la flèche zowel paarde- als ponyspannen met prachtige bellen tuigen. Jachtnummer, een paard als huntsman voert vele pony's als meute aan. Springparcours voor paarden in de klassen B, L. M en Z. tegen 21.00 uur volgt de slotparade LEUSDEN/CENTRUM - In de voor jaarscompetitie van de biljartvereniging BV '75 is de stand na 9 van de te spelen 18 ronden als volgt: 1 Tom Kramer 16 pnt. 1.25 2. Jos van Kooy 15 pnt. 2.25 3. Joop Kramer 14 pnt. 0,80 4. John Kramer 13 pnt 3,25 5. Cor Kisteman 12 pnt. 3,50 6 W. Delwel 11 pnt. 1,25 7. Gerbrand v. Eyden 10 pnt. 2,25 8 Ben van Dijk 9 pnt 0,50 9. Frank Wisman 8 pnt. 3,00 10 Take Schonewille 7 pnt. b.s. 11 Ronals Jongejan 7 pnt. 1,00 12. Martin Breedtbruyn 7 ont. 0.75 Op het kampioenschap van Neder land extra klasse libre in Waalwijk be haalde Take Schonewille de 4e plaats met 4 punten uit 5 partijen en een ge middelde van bijna 20 caramboles. Zijn hoogste serie was 268 caramboles Een fraaie prestatie. De tienjarigen in aktie heerste reeds lange tijd een aantal ver schillen van mening tussen bestuur en spelers. Een week of wat geleden ont plofte de bom Zeven spelers van VVZA 1 stapten op en hebben zich aangemeld als lid bij Roda Het lijkt een zeer bruikbaar assortiment, verdeeld over alle linies. Het betreft de in Leusden wonende keeper Jos Maas (de overigen zijn groot-Amersfoorters). de achterspelers Bart Rietveld en Piet Krappel, de middenvelders Henk Ma- lestein en Bert Brandsen, alsmede Cor Brons, die in de voorhoede speelt (de zevende VVZA-man gaat naar de za- terdagploeg). Een zo grote invasie van goede spelers brengt natuurlijk nog we! wat aan- en inpassingsproblemen met zich mee, maar voor de nieuwe com petitie begint resten nog enige maan den. Genoeg dachten wij, om van beide zijden naar elkaar toe te groeien en als dat lukt kan Roda-zondag wel eens een heel goed seizoen tegemoet gaan. OOK ZATERDAG De zaterdagselectie van Martin Ruitenberg (begint straks aan zijn vierde Roda-seizoen) krijgt eveneens goede versterking Weliswaar minder talrijk, maar een winnende ploeg - Za terdag 1 werd kampioen en promo veerde - moet niet te veel uit haar ver band worden gehaald Linkerspits- spelende Ab de Lange is de zevende VVZA-er, die roodzwart als clubkleuren verkoos. Van Woudenberg komt Eddy Kramer naar Roda en een hele leuke verrassing is het a.s optreden van de Leusdenaar René Stoelhorst (hij speelde voor Quick Amersfoort 1in de Ruitenbergploeg. Een aanwinst var. drie voorhoedespelers in een nu reeds aanvallend spelende formatie komt zeker ten goede aan de productiviteit en doelpunten zijn nu eenmaal be slissende elementen in een teamsport als voetbal De trainers en spelers gaan eerst met vacantie (het publiek na tuurlijk ook) en met bepaalde verwach tingen zien wij straks de nieuwe com petities tegemoet LEUSDEN - Voor de 21e maal aarvan 20 keer in Leusden, werden rijdag en zaterdag in de omgeving an de Kolonel van Roijenweg eusderheide) de jaarlijkse militaire literwedstrijden gehouden. Daar- rider ook het kampioenschap van e drie onderdelen van de Neder- indse krijgsmacht. De militaire ^miitersportvereniging „Te Paard" rganiseerde dit hippisch gebeuren, e wedstrijdleiding berustte voor de 1e maai bij de Kolonel der cavalerie v. J. van Diepenbrugge uit Amers- >ort. Eveneens 21 jaar behartigde e Leusdenaar luitenant-kolonel der avalerie M. C. R. de Penasse 'ierdag het wedstrijdsecretariaat en afdeling algemene zaken. Het was erg warm, maar bijzonder looi weer en de organisatie verliep ekkeloos. Aan het militaire kampioen- hap werd meegedaan door 28 ruiters n de wedstrijden voor leden, resp astleden van de MRV Te Paard trok- en 12 en 18 deelnemers Voorts wer en de kampioenschappen gehouden an de korpsen gemeonte- en rijkspoli- Een 40 man sterke politiemacht reeg met de navolgende wedstrijdon- lerdelen te maken: vaardigheidsproe- 'en paard/ruiter, gehoorzaamheids- iroeven oaard, lichte cross en spring- larcours. De Amsterdamse gemeente- ilitie werd winnaar. Het militaire kam- loenschap werd betwist op de onder- leien dressuur, cross en springen. .Vachtmeester G. J. van Zijderveld won de dressuur en werd nummer 3 bij de :ross. Hij viel echter uit bij het springen verspeelde daardoor een goede (laats in het eindklassement. De ma- ior H v. d. Hout van de koninklijke larechausse? werd winnaar van de :rcss (na een goede dressuurproef), Joch een springfout kostte hem de eindzege Die kwam terecht bij de re- erve 1 e luitenant der cavalerie.C. W I Stork, zonder onderdeelwinst maar wel de regelmatigste ruiter. De eerste vijf van de 19 geklasseerde combinaties waren: 1 Paluba/res elt. G W. I Stork 18 2. Piet/maj. H v d. Hout 2OV2 3 Pepperhill/kpl A. Lebon 21 4. Risham/huz. A. Vos 22V2 5. Sirocco-W 5. Sirocco-W/huz. D. J. Weijers 23 De équipe-prijs werd gewonnen door kpl. A. Lebon, huz. D. J. Weijers en huz. A. Vos met 43 V: pnt. De wedstrijden voor leden en gastleden van de MRV Te Paard bestonden uit dezelfde drie on derdelen. Bij de leden was de top van de 12 geklasseerden: punten 1. Faust/maj. W H.G. Jeurninck HV2 2 Norma/off marva C J. Bronk- horst 12lh 3. Friso/res maj. M.A. von Peski 14 3. Dukat/kapt. J.J. v.d. Brink 14 5. Tsaar/lt. E. Hendrickx 141/: De équipe-winnaars waren hier off. marva G. J. Bronkhorsl en maj W. H. G. Jeurninck met 24 pnt. Het topresultaat bij de 18 gastleden was: punten 1. Nitro/wmr. H.R.C. Durik 8V2 2. Els/wmr. A.G.J. Vogelsang 12V2 2 Monarch/sld. H.J.M.v. Nieuwen- huvzen 12V2 4. Josefien/sld. A. van Veers 14V2 4. Nansje/sgt. I H N.M vanDoorn14V2 Équipes: wmr. H. R C. Burik, wmr. A. G. J. Vogelsang en huz. A. Vos met 3 pnt. Jammer is, dat het organiseren van deze wedstrijden steeds moeilij ker wordt. Enerzijds door gebrek aan personeel en materieel, terwijl an derzijds uit het oogpunt van bezuini ging de medewerking van de hogere chefs minder wordt. Ook de com mercialisering in de ruitersport speelt een nadelige rol. LEUSDEN/CENTRUM - De club- fcampioenschappen voor niet-start- fergunninghouder van de Haaien de recreatieve groep in de Leusden- ïzwemclub) werden op twee zater dagen in hei zwembad Bavoort ge houden. Op 27 mei werd de schooi en de rugslag gezwommen en op 3 juni de school- en de vrijeslag. De peste tijd op de schoolslag telde mee poor de klassering. De kinderen on der 8 en onder 10 jaar zwommen"25- - ijmeternummers en de ouderen de ^dubbele afstand. Het was een bij ponder sportieve krachtmeting met Jna ieder onderdeel de huldiging met ^goud, zilver en brons plus bloemen voor de nummers 1, 2 en 3. De resultaten waren: Bij de meisjes onder 8 jaar werd Joke v.d Ven clubkampioene met een totaal van 93.6 sec. over de drie afstan den. Ginette Rutte werd 2e in 94.9 sec. en Anja Sm-t 3e in 103.0 sec. Ramon van Zoeren werd bij de jongens onder 8 jaar in 87.7 sec. de nieuwe club kampioen Aldo Salomons kwam met 89.6 sec op de 2e plaats en 96.7 sec. was de totaaltijd voor Karei v d Pijpe- kamp als nummer 3. Clubkampioene bij de meisjes onder 10 jaar werd in 74.7 sec. Anne van Gessel. Annemane den Otter (75 3 sec.) en Petra Smit (79.4 sec.) werden 2e en 3e. Bijzonder span nend ging het toe bij de jongens onder 10 jaar met minder dan een seconde verschil bij de eerste drie. Michiel van Kooten greep de titel met 69 3 sec. Bert Apeldoorn werd met 69.4 sec. 2e en Erik Hoitinga werd 3e met 70.1 sec. De verdere strijd ging, zoals reeds gezegd, over afstanden van 50 meter. Bij de meisjes onder 12 jaar werd Anneke van Dijk clubkampioene (1 35.1 sec.) Monique Hikke werd 2e met 140.5 sec. en dat was maar 0,1 sec. minder dan de tijd van Diana Burgsteden, die 3e is ge worden. Vrijdag 9 juni: 20.30 uur: alg. ledenvergadering BV'75" in de Rosmolen aan de Ha- mersveldseweg 118, Leusden-C. Zaterdag 10 juni: 18.00 uur: opening manege Austerlitz a.d Gramserweg 111 Zondag 11 juni: t/m 17 juni: jeugdclubkampioen schappen LTV de Eemelaar op het Ach- terveldse tennispark. Maandag 12 juni: 20.00 uur: Impala-trimuurtje aan de Dodeweg hoek Paradijsweg. Dinsdag 13 juni: 19.00 uur: zomeravondvoetbal Pon Voorwaarts1 DHV Sport aan de Ba- voortseweg Donderdag 15 juni: 18.30 uur: start Ronde van Leusden voor nieuwelingen. Aansluitend circa 19.45 uur vertrek amateurs. Start/finish aan de Hamersveldseweg t.h.v. ge meentehuis. Michiel Jansen greep in 130 4 sec. het goud bij de jongens onder 12 jaar. 147.3 sec. was voor Vincent Hattink voldoende voor het zilver en Derek van Went haalde het brons in 148.7 sec. Bij de meisjes onder 14 jaar kwam het kampioenschap met precies 124 sec. op naam van Wenna Noordijk. De nummers 2 en 3 heten Ingrid Exterkate (129 7 sec.) en Anja Apeldoorn (137.3 sec.). Bij de jongens onder 14 jaar werd Marcel Gründmann in 115.1 sec clubkampioen. Allard van Dijk in 123.8 sec. en Age van Lemel in 147.2 sec. verdeelden de overige ereplaatsen. Elly van Dijk won de titel (117.4 sec.) bij de meisjes boven 14 Jaar. Ingeborg Toornstra (1392.9 sec.) werd 2e en Ri- na Valkengoed bereikte de 3e plaats (133.4 sec.). Bij de jongens boven 14 jaar mag Ronald Leenheer zich club kampioen noemen. Hij werd 1e met 110.1 sec en op korte afstand volgden Frank Pot (112.8 sec) en Michel Jansen (114.5 sec.). LEUSDEN/CENTRUM - Het voetbalseizoen 1977-1978 Is nog maar nauwelijks voorbij (zaterdag hield Roda haar slotdag) of er is al weer nieuws over de nieuwe com petitie. Als alles uitkomt zelfs zeer groot nieuws. Wat Zondag 1 betreft, weet u inmiddels dat trainer Wim de Gans een jaar bijgetekend heeft. Acht A-Junioren gaan vanwege hun leeftijd over naar de senioren. Hoeveel daarvan in de selectiegroep voor het standaardteam zullen ko men, moet de toekomst nog leren. Een zeer belangrijke versterking krijgen de roodzwarten vanuit Amers foort (en omgeving). In de top van de keistedelijke hoofdklasser VVZA LEUSDEN/CENTRUM ..Sportieve Recreatie 1978" (gevormd door een vertegenwoordiger van de gemeente Leusden, de heren Fred Gressie en Rob van der Werve uit Leusden- Centrum en Bea, Hermien en Coen van Hamersveld uit Achterveld) organiseert een rijwielvierdaagse in en rond Leusden. Deelnemers kunnen zich laten inschrijven van 18.45 tot 19 30 uur bij de start van iedere etappe. Onderweg zijn punten te verdienen met spelletjes, puzzels e.d. Een beker staat klaar voor de verzamelaar(ster) van het grootste aantal punten Alle deelnemers ontvangen overigens een leuke herinnering aan deze recreatieve onderneming, die plaats vindt op de (voetballoze) data 15.16.19 en 20 juni. Het rittenschema (circa 15 20 km per avond) is als volgt: 15 juni: vierdor- pentocht met startplaatsen aan de Mid denweg (Leusden-Centrum). driesprong Hessenweg (Stoutenburg), Koningin Julianaweg hoek Hessenweg (Achterveld) en bij de spooroverweg a d Bavoortseweg (Leusden-Zuid). 16 juni plassentocht met vertrek aan de Middenweg, Leusden-C. 19 juni: bergétappe in Den Treek vanaf hotel Den Treek. 20 juni: paradijsrit, ook in Den Treek vanaf hotel Den Treek. Een afzonderlijke fiets-oriëntatietocht volgt op 27 juni Nadere gegevens daarover volgen. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag werden in de gymzaal Alandsbeek de Leusdense jeugd- judokampioenschapper. gehouden. Eerder in het seizoen werden soortgelijke wedstrijden gehouden in gewichtsklassen. Ditmaal naar leeftijdsgroepen en onderverdeeld in lichten zwaar. Ondanks de warmte waren heei wat belangstellenden naar de verrichtingen van de judoka's komen kijken. Voorat de ca tegorie 8-9 jaar had het moeilijk met maar liefst 45 deelnemers. Bij de 10-11 -jarigen blonk Joep Rozeboom uit door in de finale zijn 10 kg zwaar dere rival Reinier Wesseling met een technisch uitstekende houdgreep te verslaan. Scheidsrechters waren trainer J. Dotinga en de Amersfoortse wedstrijdjudoka's Wim Langemaat, Johan van de Schalie en Karei Klaverstein. De wedstrijdleiding had de heer H. J. Boersma. Iedere judoka, die zich sportief had gedragen en een goede inzet toonde ontving een wed strijddiploma. De resultaten waren: 6-7 jaar licht: 1 Jeroen Kiesling, 2. Rico ter Haar, 3 Richard van Dop, 4 Job Veldman. 6-7 jaar zwaar: 1 Edith Blom, 2 Andy Verf, 3. Jorg Altenburg 4. Alfred van Dorp. 8-9 jaar licht: 1 Edwin Vermeulen, 2 Basjan Kiesling, 3 Peter van Loon, 4 Ton Wuts. 8-9 jaar zwaar: 1 Maarten Verhoeven. 2. Gordon Nyessen, 3. Arthur Rombout, 4 Jeroen Rozeboom. 10-11 jaar licht: 1. Coen Tijssen, 2. Derk van Went, 3 Ronald Bieeker, Bob Mobach 10-11 jaar zwaar: 1. Joep Ro- zenboom, 2 Reinier Wesseling, 3. Hans Bloemendal, 4 Gerard Smits. 12-13 jaar licht: 1 Michel Becker, 2. Jimmy Kool, 3. Jos Boersema 12-13 jaar zwaar: 1 Rock Mobach, 2. Andr. Rietveld, 3. Paul Thijsen. 14 jaar en ouder: 1Erik van Platenn- gen, 2. Sandra Walter.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15